Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

Ruský tank T-14 Armata zahraničním zájemcům v roce 2020

Datum přidání 15.12.2015    Rubrika rubrika: Události     komentáře 61 komentářů    autor autor: Jan Grohmann

Nový ruský tank T-14 Armata mohou zahraniční zájemci získat již v roce 2020. Pro ruskou tiskovou agenturu TASS to uvedl Vjačeslav Khalitov, náměstek generálního ředitele firmy UralVagonZavod.

Foto: T-14 Armata / Vitaly V. Kuzmin, CC BY-SA 3.0

Foto: T-14 Armata / Vitaly V. Kuzmin, CC BY-SA 3.0

 

“Pokud půjde vše dobře a dostaneme povolení od ministerstva obrany, jsem přesvědčen, že můžeme získat certifikaci pro vývoz (T-14 - pozn. red) do roku 2020, nebo možná dříve,” uvedl Khalitov s tím, že vše bude záležet na zájmu zákazníků.


Před možným prodejem do zahraničí je však nutné T-14 zavést do výzbroje ruské armády. Očekává se, že zahájení sériové výroby tanku T-14 pro ruskou armádu začne v roce 2018.


“Existují postupy pro získání osvědčení o exportní konfiguraci. První etapa vyžaduje ukončení výzkumných a vývojových prací a uvedení bojové techniky do výzbroje. V druhé fázi, pokud nám to povolí náš zákazník - ruské ministerstvo obrany - začneme pracovat na certifikaci pro vývozní konfiguraci tanku. Jedná se o dokument, který nám umožní propagovat vozidlo na výstavách v zahraničí a začít jednat se zahraničními zájemci," řekl náměstek generálního ředitele.


Vývozní verze nepochybně přijde o nejmodernější elektronické a komunikační systémy, systémy řízení palby nebo systémy elektronického boje. Vývozní tanky také často postrádají nejmodernější pancéřovou ochranu.


Podle firmy UralVagonZavod sériová produkce tanku Armata začne v roce 2017 nebo 2018. “Jsme připravení v následujících letech projít výzkumnou a vývojovou částí a zahájit výrobu tanků nové generace v potřebném množství. Sériová výroba Armaty může začít v letech 2017 až 2018,” uvedl Khalitov s tím, že je tak dodržován plán přijatý na začátku roku 2015.


Khalitov také zdůraznil, že UralVagonZavod nebude potřebovat dodatečné zdroje na výzkumné a vývojové práce. “Pokud jde však o další vývoj a vylepšování (T-14 - pozn. red), bude zapotřebí více finančních prostředků. To je předmětem budoucích jednání,” řekl Khalitov.


Další peníze bude nutné například na vývoj specializovaných verzí postavených na pásové platformě Armata.


“Platforma může být použita jako nosič jiných zbraňových systémů - děl, prostředků protivzdušné obrany nebo raketometu. Nabízíme naším klientům velkou rodinu bojových a podpůrných vozidel založených na jednotné platformě,” vysvětlil Khalitov.


Otázkou však je, jako u řady ruské vojenské techniky, jakou rychlostí dokáže UralVagonZavod vyrábět tanky a náhradní díly. Podle oficiálního prohlášení, UralVagonZavod umí vyrábět po plném rozběhnutí sériové výroby až 120 tanků Armata ročně.


Ruská armáda poptává celkově 2300 tanků Armata. Při současném výrobním tempu tak ruská armáda získá všechny tanky do roku 2030.


Výzvou bude také udržet nízké výrobní náklady. Tank T-14 je sofistikovaný zbraňový systém, je tedy velmi drahý. Podle Juri Borisova, náměstka ruského ministra obrany, který je zodpovědný za vyzbrojováni, cena tanku T-14 narostla 2,5 krát oproti předběžným odhadům. Cena jednoho tanku T-14 se odhaduje (neoficiálně) na 400 milionů rublů (7 milionů dolarů).


Nakonec je nutné si také všimnout finančních potíží firmy UralVagonZavod. Firma svým věřitelům v Rusku dluží 1 miliardu dolarů. Firmu již věřitelé, včetně největší ruské banky Alfa Bank, předvolali k soudu, s cílem získat od firmy dlužné peníze.

 

Prodej tanků T-14 do zahraničí je způsob, jak si UralVagonZavod plánuje vylepšit svou špatnou finanční situaci.


Zdroj: TASS

Udělte článku metály:

Počet metálů: 3.7 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Sorge-227 Datum: 20.12.2015 Čas: 19:03

Aký mate názor na BMP-3 Dragun.

avatar
Shania Datum: 17.12.2015 Čas: 18:20

Putin přiznal zelené mužíčky na Ukrajině.

http://www.theguardian.com/world/2015/dec/17/vladimir-putin-admits-russian-military-presence-ukraine?CMP=share_btn_tw

avatar
petres Datum: 17.12.2015 Čas: 12:37

oprava mého předcházejícího příspěvku: masivní VÝVOZ embargovaných zbraní

avatar
petres Datum: 17.12.2015 Čas: 12:10

Bylo by zajímavé dosadit si rovnice konkrétní hodnoty, kde na jedné straně bylo, co Rusko zrušením sankcí získalo - masivní vývoj embargovaných zbraní a na druhé straně, co ztratilo - další minimálně střednědobý pokles cen ropy s jeho nepříznivým dopadem na ruský rozpočet. Celkový výsledek + nebo - ?. Já bych řekl, že velmi velký mínus.

avatar
Kubis Datum: 17.12.2015 Čas: 11:55

Jinak Vladimír je dobrý mistr klamu, spekulací, taktiky atd. ale co nikdy nebyl, tak to Ekonom a Finančník.

Za současné ceny ropy nejde moc vinit USA. Ale pokud se něco Obamovi do budoucna povedlo vůči silnému Rusku, tak to jak překvapivě ukončil sankce proti Iránu a tím hodil vidle do cen ropy na dalších pár let dopředu.
To ještě za souhlasu Rusů, kteří s z toho udělali doma vlastní PR, že to byla vlastně jejich zásluha.

avatar
Kubis Datum: 17.12.2015 Čas: 11:22

Stelura: Nevím kde bereš ty platy, co jsem tak proletěl vícero nabídek tak VŠ na Manažeské pozici v Moskvě kolem 55t = 18 300 Kč, bankovní úředník kolem 32t = 11 000 Kč.
Možná proto je tam všechno tak levné včetně nájmů, ale jenom pro tebe s Kč vázanou na EURO :-)

Daleko horší je nedostatek Devizových rezerv, které jim neustále klesají už na 366 Mld. USD. Začátkem roku 2014 to ještě bylo 510 mld. USD. To co drží rubl ještě v nějaké rozumné výšši jsou prodeje USD z Ruských dolarových rezerv. Ruble si můžou tisknout do nekonečna, ale pokud je nikdo nebude kupovat za USD, tak kurz k zahraničním měnám teprve spadne dolu a to ještě spousta Ruských polostátních firem má dluhy splatné v USD či EUR.

http://tass.ru/en/economy/835875

avatar
Clanek Datum: 17.12.2015 Čas: 11:17

Tak jeste jednou.
Je jedno jak maji nakontraktovany prodej ropy. Bud dostavaji za ropu mene v dolarech, anebo stejne v rublu ktery ma polovicni hodnotu proti tomu co mel pred dvema lety. Zadna ekonomika na svete neni sobestacna (nejblize ji mozna bude severokorejska/kubanska/kdysi albanska a vysledek vidi vsichni), tim min ta Ruska. Takze Rusko chte nechte bude muset sve dnes vyrazne mene cenne RUB menit za jine platidla / zbozi a sluzby cenene v jinych platidlech a za stejny obnos rublu si pak toho logicky koupi mene. Potraviny, zdravotni material, technologie a milion dalsiho ted jednoduse odsava z ruske ekonomiky enormni mnozstvi penez, ktere priznava ruska centralni banka, ktere vidi kazdy ekonom a o kterem dnes mluvi uz i Putin
"PŘÍMÝ PŘENOS: Putin hovoří s novináři. Připustil ekonomické problémy Ruska"
http://zpravy.idnes.cz/velka-tiskova-konference-vladimira-putina-2015-fnj-/zahranicni.aspx?c=A151217_093005_zahranicni_ert

a to si clovek muze byt jeste sakra jisty ze to nerekne na plnou hubu (zadny politik by to neudelal). Tak muzeme konecne opustit tu pohadku o tom jak je v Rusku vsechno v naprostem poradku, ekonomika slape a lidi se maj dobre? Nikdo netvrdi ze tam umiraji hladem, ale 1) nemeli se na zapadni pomery (tam patri i CR) nijak zvlast dobre ani pred propadem ceny ropy a sankcema a za 2) rozhodne se ted nemaj lip. Tohle jsou jednoduche fakty.

A z toho pak vznikaji vsechny me pochyby o tom casovem ramci pro export armat. Dotahnout spickovy produkt do zdarneho konce je problem vzdycky i s dostatkem penez (jak ukazuji vecna zdrzeni i na zapade), ale bez penez to bude o to tezsi. A ja uprimne doufam ze aktualni vyvoj udalosti znamena ze Rusko da min na vyvoj zbrani, nejhorsi mozna varianta je ze by zbrojni rozpocet zustal nedotcen a celou tihu aktualni ekonomicke situace by odnesl bezny obcan.

avatar
stetula Datum: 17.12.2015 Čas: 10:23

já nechápu co tady pořád plácáte ,Rusko má cenu ropy svázanou na ruble a v rusku se platí Rublem takže pořád dostávají stejně peněz

já jezdím do ruska pravidelně obchodně ( naposledy minulý měsíc ) a ceny jsou normální jako u nás dávám odkaz na akční leták :
služby jsou neuvěřitelně levné nájemné Moskva panelák 3+1 včetně energií a služeb cca 5000 rublů, benzín neuvěřitelně levný

dávám vám odkaz na pracovní server at si porovnáte mzdy a neplácáte tu blbosti, např, instalatér 60 000 rublů :
www.rabota.ru

avatar
Vrata Datum: 17.12.2015 Čas: 09:35

Anandhel, triplane:
diky za informace o Rusku. Po dlouhe dobe neco, co vypada realne a duveryhodne.

avatar
Forest4 Datum: 17.12.2015 Čas: 09:24

K cenám ropy...

Ruské ministerstvo financí má scénář že při současné ceně 40 dolarů za barel by deficit rozpočtu dosáhl 5,2 procenta, tedy více než čtyř bilionů rublů. Na jeho pokrytí by šel celý rezervní fond a stejně by vláda musela někde najít 662 miliard rublů z jiných zdrojů. Při zachování naplánovaných příjmů a výdajů.
http://archiv.ihned.cz/c1-64968180-pad-cen-ropy-pokazi-rusum-novorocni-oslavy-i-rozpocet

Zajímavé jsou náklady na těžbu ropy.
http://www.dotyk.cz/byz-05-2015/5_kolik-stoji-tezba-ropy
graf brát orientačně

S tím že v těžbě ropy trhá nové a nové rekordy...

Jak se bude vyvíjet cena ropy v dalším roce je na křišťálovou kouli, ale těch optimistických scénářů, které počítají s rostoucí cenou jsem moc nečetl.

Nemám radost ze země která se blíží ke krachu, má vlastenecky naladěné obyvatelstvo které už nějakou dobu masíruje státní propaganda jak jsou všichni proti nim a ve který stát klade největší důraz na armádu.

avatar
Kubis Datum: 17.12.2015 Čas: 09:13

To Clanek a Premysl: Opravdu cena ropy nemá na Evropu nic moc vliv, kromě levnější produkce zboží. Největším Evropským obchodním partnerem jsou USA a Asie, které z nízkých cen ropy taky mají celkem radost. Oni si Saudové tím zvýšením produkce pro zničení producentů ropy z Břidlic trošku nakadili do kalhot.

Produkce z USA zas tak moc neklesá. Saudi atd. schodky rozpočtu až 25%GDP za rok a budou zavádět daně ala DPH! Když teď chtějí aby všichny státy snížili produkci tak Rusové ji nesníží, protože by ztratili trh v Evropě = ta ropa co nepoteče ropovody by musela přijít odjinud což by snížilo závislost na Rusku. USA se chystají po 40 letech zákazů ropu vyvážet. Cekově nic moc vliv, ale třeba Mexiko si rádo vezme americkou ropu místo Saudů. Hlavní problém je Irán, která byl 25 let v embargu a nyní se chystá konečně oficiálně taky něco vydělat na ropě. Irán tím pádem na všechny případná omezení kašle z vysoka, protože mají pocit ublíženého, který se konečně po 25 letech může taky zabalit do Vaty...

avatar
Clanek Datum: 17.12.2015 Čas: 07:15

Premyslcz:"To znamena pred pádem ropy a uplatnovani ekonomicky sankci na Rusko. Tak tam vidim v Top20 Rusko, Saudská Arabie, SAE. "

Prave. Proto predpoved jak klesajici cena ropy nejak podlomi evropu nema realne zaklady. Nejvetsi obchodni partner evropy je evropa samotna, az pak staty v tabulce z eurostatu a i tam jsou jak pises jen tri a i ty nijak vyznamne. Navic klesajici cena ropy ma pro evropskou ekonomiku jako takovou spis akceleracni efekt, zlevnuje hodne finalnich produktu primo a neprimo zlevni vsechny (coz nasledne vyvolava tlak na deflaci, nacoz narodni banky budou reagovat dalsim snizovanim uz tak nizkych / zapornych urokovych sazeb, co zase zlevni uvery, i pro firmy). Celkove se pokles ceny ropy v evrope promitne nijak - az pozitivne. A to nehlede na to kolik statu ropu tezici se tim dostane do problemu (vylozene do problemu se nedostane snad zadna zeme perzkeho zalivu, jsou to prave ony ktere se snazi ztlacit ropu k 20USD a vystipat americkou konkurenci ktera za takove ceny tezit nedokaze, Rusko je v tomhle jen smutny prihlizejici a tuhle obchodni valku odnasi nejvic).

avatar
KOLT Datum: 17.12.2015 Čas: 00:49

20 babek za barel? Kurnik, to by ten benzín měl stát dvacku, ne? Aha, daně, tak zase nic :-/

avatar
jj284b Datum: 16.12.2015 Čas: 22:53

a bude horsie... ohlasuje sa pad ropy az niekde k hranici 25-30$ za barel... a to uz bude pre Rusov na hranici krachu.

avatar
triplane Datum: 16.12.2015 Čas: 21:18

Ono to nejde asi uplne srovnavat, ten svarec s 24t rublu tam spolecne s manzelkou ktera vydelava mene uzivi rodinu lepe nez u nas s prepoctenou castkou.
Mistni zakladni potraviny, palivo, energie a najmy jsou vyrazne nizsi.
I tak to ale zadny slagr neni.
Stat nevyplaci prakticky zadne podpory a kdyz tak smesne castky.

Pravda ale je ze oni si nestezuji. Jen konstatuji. To tady breci lidi vic.

arr