Bitevní tank (MBT) vs. bojové vozidlo pěchoty (IFV) pro armádu malého státu

Při diskusích ohledně budoucnosti našich obrněných ... Více

Ruská vojenská politika v roce 2018

Ruský politolog Pavel Luzin v článku Limity ... Více

Nová americká jaderná strategie: Hrozba omezeného použití jaderných zbraní

Americký deník Huffington post v pátek zveřejnil ... Více

Spojené státy představily novou národní obrannou strategii

Nová americká Národní obranná strategie NDS ... Více

Události

TATRA TRUCKS hlásí letošní prodejní rekord

Datum přidání 02.08.2014    Rubrika rubrika: Události     komentáře 0 komentářů    autor autor: Redakce AN

Za červenec prodala kopřivnická automobilka vozidla a náhradní díly za 326,6 mil. Kč

Panceřová TATRA

Foto: Chloubou TATRA TRUCKS a.s. je panceřová TATRA 4 × 4 High Mobility Heavy Duty (HMHD). /  TATRA TRUCKS a.s.

 

Pro společnost TATRA TRUCKS a.s. byl červenec zatím nejúspěšnějším prodejním měsícem tohoto roku. Automobilce se podařilo prodat 97 vozidel za 297,3 mil. Kč a náhradní díly v hodnotě 29,3 mil. Kč. Od začátku tohoto roku bylo prodáno celkem 450 vozidel a společnost očekává za rok 2014 tržby ve výši 3 mld. Kč.


O tom, že se managementu automobilky úspěšně daří plnit a někdy i předčit vytyčené cíle, svědčí také navýšení plánovaných tržeb pro tento rok. „Na rok 2014 byly plánovány tržby ve výši 2,8 mld. Kč, ale vzhledem k dobrému zakázkovému krytí bude plán překročen a očekáváme tržby ve výši 3 mld. Kč," konstatuje předseda představenstva a obchodní ředitel TATRA TRUCKS a.s. Petr Rusek.


„Když porovnáme prodejní výsledky od ledna do července letošního a loňského roku, můžeme konstatovat, že jsme v letošním roce prodali o 76 vozidel více a tržby nám vzrostly o 460 mil. Kč," uvádí generální ředitel Petr Karásek.


U 20 z 97 prodaných vozidel se jednalo o tzv. CKD sady, což jsou v jednom celku zvlášť zabalené kompletní sady dílů (např. kabiny, nápravy, motory a převodovky) určené k finální montáži v cílovém místě dodávky.

 

O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS vlastní světoznámou kopřivnickou automobilku od března 2013, kdy získala podnik v dražbě kvůli nesplácení dluhů bývalým vlastníkem TATRA a.s. Novým vlastníkům (čeští podnikatelé Jaroslav Strnad a René Matera) a jejich klíčovým manažerům (předseda představenstva Petr Rusek odpovědný za obchod a místopředseda představenstva Radek Strouhal odpovědný za finance) se podařilo v první polovině roku 2013 obnovit výrobu a získat zpět elementární důvěru bank i subdodavatelů.


K 1. říjnu 2013 nastoupil do funkce generálního ředitele TATRA TRUCKS a.s. zkušený krizový manažer Petr Karásek, který předtím společně s dalšími odborníky připravil strategii stabilizace a dalšího rozvoje podniku. Pod jeho vedením ve společnosti TATRA TRUCKS a.s. úspěšně probíhá schválený plán restrukturalizace, v rámci které již společnost zeštíhlila o cca 120 pracovních pozic. K 1. 5. 2014 zaměstnávala 914 kmenových zaměstnanců v mateřské společnosti a necelých 600 ve dvou dceřiných společnostech zaměřených zejména na slévárenství a kovárenství.


Tržby TATRA TRUCKS a.s. za rok 2013 byly ve výši 2,6 mld. Kč. Výsledky jsou součtem za činnost společností Tatra a.s. v období do exekuce a současné společnosti TATRA TRUCKS a.s., která převzala aktivity společnosti Tatra a.s. v rámci exekuce 15. 3. 2013. V roce 2013 se TATRA TRUCKS a.s. podařilo vyrobit 763 kompletních vozidel (nejvíce od roku 2008) a prodala 722 vozidel. Pro rok 2014 plánuje společnost prodej 760 vozidel.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.5 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr