Ruské střely 40N6 s doletem 400 km pro systémy S-400

Podle deníku Izvestija ruská armáda letos získá ... Více

Česká puška CZ BREN 2 pro maďarskou armádu

Na konci minulého měsíce byla podepsána dohoda o ... Více

Německá armáda certifikovala systém protitankových raket na BVP PUMA

Pozemní síly Německého Bundeswehru úspěšně ... Více

Ruční protitankové zbraně Dynamit Nobel Defence pro Armádu ČR

Záměr České republiky modernizovat portfolio ... Více

Události

TATRA TRUCKS obnovila spolupráci s indickou společností BEML

Datum přidání 26.02.2015    Rubrika rubrika: Události     komentáře 5 komentářů    autor autor: Tisková zpráva

Dnes, ve čtvrtek 19. 2. 2015, došlo v indickém Bangalore k podpisu memoranda o porozumění (Memorandum of understanding) mezi českou společností TATRA TRUCKS a indickou státní společností BEML.

Foto: Indie používá vozidla TATRA například k přepravě balistických raket. / TATRA TRUCKS

Foto: Indie používá vozidla TATRA například k přepravě balistických raket. / TATRA TRUCKS

 

Obě strany se v něm zavazují spolupracovat na dodávkách náhradních dílů a komponentů do vozidel Tatra pro indické bezpečnostní složky.

 

„V Indii podepisujeme se státní společností BEML memorandum o porozumění za přítomnosti ministra obrany Martina Stropnického. Obsah odpovídá formě, takže se nejedná o obchodní kontrakt, ale politicky důležitou deklaraci. O kontraktech se v současné době tvrdě, ale férově jedná. Platí, že zájem je o originální náhradní díly z Kopřivnice a rozložené sady podvozků, které Indové ve svém závodě složí a postaví nástavbu dle potřeby," uvádí předseda představenstva a obchodní ředitel TATRA TRUCKS Petr Rusek, který vedl v Indii více než dvouleté vyjednávání.

 

„Kdy přivezu do Kopřivnice první indickou objednávku, o tom nechci spekulovat, ale po dvouleté cestě věřím, že cíl je na dosah. V tomto případě musím ocenit i zapojení českých politiků, ministrů Zaorálka, Stropnického i pana velvyslance Staška, protože takhle by měla podpora průmyslu fungovat. Šlo hlavně o to, aby se za Tatru oficiálně postavili, protože automobilka měla v Indii kvůli trestnímu stíhání bývalého akcionáře – indického podnikatele - poškozenou pověst," dodává.

 

Společnost TATRA TRUCKS je v rámci spolupráce prezentována jako tradiční český výrobce a dodavatel těžkých nákladních vozidel s pohonem všech kol. BEML Limited je indický státní podnik spadající pod Ministerstvo obrany, v Indii vedoucí organizace zabývající se návrhem, vývojem, výrobou a prodejem těžební, stavební, železniční a obranné techniky.

 

Obsahem memoranda je závazek obou stran spolupracovat na dodávkách náhradních dílů a komponentů do vozidel Tatra pro indické bezpečnostní složky, zejména indickou armádu. Memorandum se podepisuje za přítomnosti ministra obrany Martina Stropnického, k jeho uzavření významně přispěla i podpora dalších politiků - ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, prezidenta Miloše Zemana a velvyslance ČR v Indii Miloslava Staška.

 

V současné době probíhají jednání o konkrétních kontraktech, které by se měly realizovat již v roce 2015.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 5 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
LubosHa Datum: 23.07.2015 Čas: 14:54

To je super :) Tak náhradní díly kdyžtak najdou na Světlušce - http://eshop.svetluska.cz/tatra-t815-nahradni-dily-za-skvele-ceny/ :D

avatar
skelet Datum: 28.02.2015 Čas: 12:05

Jeden ze 2(?) majitelů Tatry je majitel Excalibour Army

avatar
J.D. Datum: 28.02.2015 Čas: 00:00

no a hlavně ty majitelé mají i něco společného s Excalibour Army .. myslím.. takže by tu mohlo být pár nových zajímavých systémů na podvozku Tatry :D

avatar
stirling Datum: 27.02.2015 Čas: 12:57

Takové články je radost číst, je vidět, že nový majitel má reálné plány a hlavně chce budovat prosperující firmu. díky

avatar
ujo Marek Datum: 27.02.2015 Čas: 12:04

je super, že Tatra sa chytila znova a žije...India je veľmi perspektívny a lukratívny trh, Tatra je legenda, prajem im vela úspechov a vela nových trhov

arr