Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

TATRA TRUCKS obnovila spolupráci s indickou společností BEML

Datum přidání 26.02.2015    Rubrika rubrika: Události     komentáře 5 komentářů    autor autor: Tisková zpráva

Dnes, ve čtvrtek 19. 2. 2015, došlo v indickém Bangalore k podpisu memoranda o porozumění (Memorandum of understanding) mezi českou společností TATRA TRUCKS a indickou státní společností BEML.

Foto: Indie používá vozidla TATRA například k přepravě balistických raket. / TATRA TRUCKS

Foto: Indie používá vozidla TATRA například k přepravě balistických raket. / TATRA TRUCKS

 

Obě strany se v něm zavazují spolupracovat na dodávkách náhradních dílů a komponentů do vozidel Tatra pro indické bezpečnostní složky.

 

„V Indii podepisujeme se státní společností BEML memorandum o porozumění za přítomnosti ministra obrany Martina Stropnického. Obsah odpovídá formě, takže se nejedná o obchodní kontrakt, ale politicky důležitou deklaraci. O kontraktech se v současné době tvrdě, ale férově jedná. Platí, že zájem je o originální náhradní díly z Kopřivnice a rozložené sady podvozků, které Indové ve svém závodě složí a postaví nástavbu dle potřeby," uvádí předseda představenstva a obchodní ředitel TATRA TRUCKS Petr Rusek, který vedl v Indii více než dvouleté vyjednávání.

 

„Kdy přivezu do Kopřivnice první indickou objednávku, o tom nechci spekulovat, ale po dvouleté cestě věřím, že cíl je na dosah. V tomto případě musím ocenit i zapojení českých politiků, ministrů Zaorálka, Stropnického i pana velvyslance Staška, protože takhle by měla podpora průmyslu fungovat. Šlo hlavně o to, aby se za Tatru oficiálně postavili, protože automobilka měla v Indii kvůli trestnímu stíhání bývalého akcionáře – indického podnikatele - poškozenou pověst," dodává.

 

Společnost TATRA TRUCKS je v rámci spolupráce prezentována jako tradiční český výrobce a dodavatel těžkých nákladních vozidel s pohonem všech kol. BEML Limited je indický státní podnik spadající pod Ministerstvo obrany, v Indii vedoucí organizace zabývající se návrhem, vývojem, výrobou a prodejem těžební, stavební, železniční a obranné techniky.

 

Obsahem memoranda je závazek obou stran spolupracovat na dodávkách náhradních dílů a komponentů do vozidel Tatra pro indické bezpečnostní složky, zejména indickou armádu. Memorandum se podepisuje za přítomnosti ministra obrany Martina Stropnického, k jeho uzavření významně přispěla i podpora dalších politiků - ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, prezidenta Miloše Zemana a velvyslance ČR v Indii Miloslava Staška.

 

V současné době probíhají jednání o konkrétních kontraktech, které by se měly realizovat již v roce 2015.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 5 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
LubosHa Datum: 23.07.2015 Čas: 14:54

To je super :) Tak náhradní díly kdyžtak najdou na Světlušce - http://eshop.svetluska.cz/tatra-t815-nahradni-dily-za-skvele-ceny/ :D

avatar
skelet Datum: 28.02.2015 Čas: 12:05

Jeden ze 2(?) majitelů Tatry je majitel Excalibour Army

avatar
J.D. Datum: 28.02.2015 Čas: 00:00

no a hlavně ty majitelé mají i něco společného s Excalibour Army .. myslím.. takže by tu mohlo být pár nových zajímavých systémů na podvozku Tatry :D

avatar
stirling Datum: 27.02.2015 Čas: 12:57

Takové články je radost číst, je vidět, že nový majitel má reálné plány a hlavně chce budovat prosperující firmu. díky

avatar
ujo Marek Datum: 27.02.2015 Čas: 12:04

je super, že Tatra sa chytila znova a žije...India je veľmi perspektívny a lukratívny trh, Tatra je legenda, prajem im vela úspechov a vela nových trhov

arr