TacticalPro

Strategie Kremlu: Balancovat na hraně třetí světové války

Podle článku Rusko osamoceno: Proč nikdy ... Více

Ruská letadlová loď Admirál Kuzněcov míří k Sýrii

Ruská Severní flotila vyslala do Středozemního ... Více

Černí pasažéři NATO nechápou Donalda Trumpa

Zvolení Donalda Trumpa příštím prezidentem USA ... Více

Ruské superlehké brigády. Inspirace pro Armádu ČR?

Na základě zkušeností z bojů v Sýrii ruské ... Více

Letecká technika

Téma: Prohlášení ministra obrany Vlastimila Picka k aktuální situaci

Datum přidání 14.06.2013    Rubrika rubrika: Letecká technika     komentáře 8 komentářů    autor autor: Tisková zpráva

Oficiální prohlášení ministra obrany Vlastimila Picka ve věci podezření dvou příslušníků Vojenského zpravodajství ze spáchání trestné činnosti.

Vlastimil Pícek

Foto: Vlastimil Picek, ministr obrany ČR / MO ČR

 

Ve věci podezření dvou příslušníků Vojenského zpravodajství ze spáchání trestné činnosti jsem dosud neobdržel žádnou oficiální informaci. Jediný dokument, se kterým jsem do této chvíle byl seznámen, byl včerejší příkaz k prohlídce prostor Vojenského zpravodajství. Očekávám, že mne orgány činné v trestním řízení budou co nejdříve informovat, protože zásah do činnosti této služby je velice citlivá záležitost nejen pro Českou republiku, ale i pro zahraniční partnery.

 

Teprve poté, co budu oficiálně seznámen se všemi relevantními dokumenty, mohu případně přistoupit k postavení příslušníků Vojenského zpravodajství mimo službu, jak to stanoví zákon č. 221/1999 Sb., o vojácích z povolání.

 

Včera, ihned po mém návratu z valné hromady Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu v Brně, jsem se sešel s téměř dvěma desítkami vedoucích pracovníků Vojenského zpravodajství.

 

Ujistil jsem je, že situaci budeme řešit velice odpovědně a s rozvahou, protože lidé v této složce si zaslouží úctu a respekt. Pokud došlo k selhání, šlo o selhání jednotlivců a nikoli systému. Kdyby se potvrdily dosavadní informace, šokovalo by mě to, protože generál Milan Kovanda se osvědčil v řadě vedoucích pozic – jako velitel doma i při nelehkých zahraničních nasazeních.

 

Ubezpečuji Vás, že Vojenské zpravodajství pokračuje i nadále zodpovědně v plnění svěřených úkolů pro zajištění bezpečnosti státu. Není proto žádoucí dělat ukvapené kroky a závěry.

 

Vlastimil Picek, ministr obrany ČR

Udělte článku metály:

Počet metálů: 3.8 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Jan Vraja Datum: 06.07.2013 Čas: 21:41

Pánové,nedávno jsem se bavil s jedním známým,který je generálem v záloze a tem mi řekl na rovinu,že pan Páleník se postaral o několik generálu,kteří muselu odejít s aktivní služby.Zajímal by mě Váš názor na tuto věc.

avatar
bruno Datum: 17.06.2013 Čas: 10:58

Ztratili čest důstojníka a nejen oni .To že je na úřadu vlády nebo u VZ krtek - to je zřejmé

avatar
Josef Datum: 17.06.2013 Čas: 07:54

Uprimne receno, teto situaci nerozumim. Nejak nemuzu skousnout, ze by to mela byt pravda. Informaci je zatim taky pomalu. Pesto bych chtel vyjadrit svou maximalni podporu panum Palenikovi a Kovandovi. Pokud se prokaze, ze jsou vinni, necht nesou plnou odpovednost. Za to, co udelali pro tuto zem, jsem jim ja osobne vdecny a maji mou uctu bez ohledu na momentalni situaci.

avatar
Piraňa Datum: 16.06.2013 Čas: 09:33

Je mi velice líto, že se na lidi jako je Milan Kovanda a Ondrej Páleník nahlíží jako na nějaké zločince a jsou častováni výrazy, jakými je čestuje níže Staško. Je možné, že 20 a více let věrné a bezchybné služby pro naši vlast, potlačení rodinného a privátního života a nasazování vlastního krku najednou nic neznamená? Tak s tímto se nemůžu ztotožnit. Měl jsem tu čest sloužit v armádě s těmito lidmi a to v dobách, kdy se na jejich výložkách ještě neobjevilo lemování. Nestačím zírat, jak se stěmito lidmi dnes zachází.

avatar
Staško Datum: 15.06.2013 Čas: 21:41

Jak si vůbec Picek může dovolit napsat, že nás ubezpečuje, že Vojenské zpravodajství pokračuje nadále zodpovědně v plnění úkolů pro zajištění bezpečností států. Jeho podřízení si můžou dělat co si zamanou a nikdo je nekontroluje. Nečas si Picka sám vybral a tak se pak nedivme. To není selhání jednotlivce, ale bordel a fujtajbl !!! Bůh ochraňuj naší zem a rozežeň armádu. Jací že ti dva byli hrdinové. Večer je obhajoval Nečas, že to jsou hrdinové kteří prošli Afganistán. Vem si slovník Nečasku a koukni na význam slova HRDINA !!! Asi si premiér popletl dvě slova, že ? HRDINA - HAJZL !

avatar
666 Datum: 15.06.2013 Čas: 17:18

Je zajímavé, že vždy jde o selhání jednotlivce a ne systému. Když si někdo objedná u nejvyššího šéfa rozvědky sledování jinak než oficiální cestou, tak je na tom systému něco špatně. A v tomto případě je něco špatně v celém systému ( vláda, parlament ). Dělají si naprosto co chtějí, co chtějí nám nabulíkujou, jsme pro ně jen obtížný hmyz, který má za úkol jen to snášet med do úlu ( ale jen med pro ně ) a držet hubu. Toto všechno je jen špičička ledovce, a jestli si někdo myslí že až tam teď přijdou oranžády že to bude lepší, tak je naivní jako tuleň.

avatar
Dip Datum: 14.06.2013 Čas: 23:00

iki: Řekl. Že zatím o tom nic neví, tak k tomu nemá co bližšího říct. Aźvědět bude, tak z toho učiní závěr. Nevím co je na tom k nepochopení.

avatar
iki Datum: 14.06.2013 Čas: 19:24

Aha takže vlastně neřekl nic.

arr