Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Letecká technika

Téma: Prohlášení ministra obrany Vlastimila Picka k aktuální situaci

Datum přidání 14.06.2013    Rubrika rubrika: Letecká technika     komentáře 8 komentářů    autor autor: Tisková zpráva

Oficiální prohlášení ministra obrany Vlastimila Picka ve věci podezření dvou příslušníků Vojenského zpravodajství ze spáchání trestné činnosti.

Vlastimil Pícek

Foto: Vlastimil Picek, ministr obrany ČR / MO ČR

 

Ve věci podezření dvou příslušníků Vojenského zpravodajství ze spáchání trestné činnosti jsem dosud neobdržel žádnou oficiální informaci. Jediný dokument, se kterým jsem do této chvíle byl seznámen, byl včerejší příkaz k prohlídce prostor Vojenského zpravodajství. Očekávám, že mne orgány činné v trestním řízení budou co nejdříve informovat, protože zásah do činnosti této služby je velice citlivá záležitost nejen pro Českou republiku, ale i pro zahraniční partnery.

 

Teprve poté, co budu oficiálně seznámen se všemi relevantními dokumenty, mohu případně přistoupit k postavení příslušníků Vojenského zpravodajství mimo službu, jak to stanoví zákon č. 221/1999 Sb., o vojácích z povolání.

 

Včera, ihned po mém návratu z valné hromady Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu v Brně, jsem se sešel s téměř dvěma desítkami vedoucích pracovníků Vojenského zpravodajství.

 

Ujistil jsem je, že situaci budeme řešit velice odpovědně a s rozvahou, protože lidé v této složce si zaslouží úctu a respekt. Pokud došlo k selhání, šlo o selhání jednotlivců a nikoli systému. Kdyby se potvrdily dosavadní informace, šokovalo by mě to, protože generál Milan Kovanda se osvědčil v řadě vedoucích pozic – jako velitel doma i při nelehkých zahraničních nasazeních.

 

Ubezpečuji Vás, že Vojenské zpravodajství pokračuje i nadále zodpovědně v plnění svěřených úkolů pro zajištění bezpečnosti státu. Není proto žádoucí dělat ukvapené kroky a závěry.

 

Vlastimil Picek, ministr obrany ČR

Udělte článku metály:

Počet metálů: 3.8 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Jan Vraja Datum: 06.07.2013 Čas: 21:41

Pánové,nedávno jsem se bavil s jedním známým,který je generálem v záloze a tem mi řekl na rovinu,že pan Páleník se postaral o několik generálu,kteří muselu odejít s aktivní služby.Zajímal by mě Váš názor na tuto věc.

avatar
bruno Datum: 17.06.2013 Čas: 10:58

Ztratili čest důstojníka a nejen oni .To že je na úřadu vlády nebo u VZ krtek - to je zřejmé

avatar
Josef Datum: 17.06.2013 Čas: 07:54

Uprimne receno, teto situaci nerozumim. Nejak nemuzu skousnout, ze by to mela byt pravda. Informaci je zatim taky pomalu. Pesto bych chtel vyjadrit svou maximalni podporu panum Palenikovi a Kovandovi. Pokud se prokaze, ze jsou vinni, necht nesou plnou odpovednost. Za to, co udelali pro tuto zem, jsem jim ja osobne vdecny a maji mou uctu bez ohledu na momentalni situaci.

avatar
Piraňa Datum: 16.06.2013 Čas: 09:33

Je mi velice líto, že se na lidi jako je Milan Kovanda a Ondrej Páleník nahlíží jako na nějaké zločince a jsou častováni výrazy, jakými je čestuje níže Staško. Je možné, že 20 a více let věrné a bezchybné služby pro naši vlast, potlačení rodinného a privátního života a nasazování vlastního krku najednou nic neznamená? Tak s tímto se nemůžu ztotožnit. Měl jsem tu čest sloužit v armádě s těmito lidmi a to v dobách, kdy se na jejich výložkách ještě neobjevilo lemování. Nestačím zírat, jak se stěmito lidmi dnes zachází.

avatar
Staško Datum: 15.06.2013 Čas: 21:41

Jak si vůbec Picek může dovolit napsat, že nás ubezpečuje, že Vojenské zpravodajství pokračuje nadále zodpovědně v plnění úkolů pro zajištění bezpečností států. Jeho podřízení si můžou dělat co si zamanou a nikdo je nekontroluje. Nečas si Picka sám vybral a tak se pak nedivme. To není selhání jednotlivce, ale bordel a fujtajbl !!! Bůh ochraňuj naší zem a rozežeň armádu. Jací že ti dva byli hrdinové. Večer je obhajoval Nečas, že to jsou hrdinové kteří prošli Afganistán. Vem si slovník Nečasku a koukni na význam slova HRDINA !!! Asi si premiér popletl dvě slova, že ? HRDINA - HAJZL !

avatar
666 Datum: 15.06.2013 Čas: 17:18

Je zajímavé, že vždy jde o selhání jednotlivce a ne systému. Když si někdo objedná u nejvyššího šéfa rozvědky sledování jinak než oficiální cestou, tak je na tom systému něco špatně. A v tomto případě je něco špatně v celém systému ( vláda, parlament ). Dělají si naprosto co chtějí, co chtějí nám nabulíkujou, jsme pro ně jen obtížný hmyz, který má za úkol jen to snášet med do úlu ( ale jen med pro ně ) a držet hubu. Toto všechno je jen špičička ledovce, a jestli si někdo myslí že až tam teď přijdou oranžády že to bude lepší, tak je naivní jako tuleň.

avatar
Dip Datum: 14.06.2013 Čas: 23:00

iki: Řekl. Že zatím o tom nic neví, tak k tomu nemá co bližšího říct. Aźvědět bude, tak z toho učiní závěr. Nevím co je na tom k nepochopení.

avatar
iki Datum: 14.06.2013 Čas: 19:24

Aha takže vlastně neřekl nic.

arr