Ruské střely 40N6 s doletem 400 km pro systémy S-400

Podle deníku Izvestija ruská armáda letos získá ... Více

Česká puška CZ BREN 2 pro maďarskou armádu

Na konci minulého měsíce byla podepsána dohoda o ... Více

Německá armáda certifikovala systém protitankových raket na BVP PUMA

Pozemní síly Německého Bundeswehru úspěšně ... Více

Ruční protitankové zbraně Dynamit Nobel Defence pro Armádu ČR

Záměr České republiky modernizovat portfolio ... Více

Události

UH-1Y Venom: Bell Helicopter podepsala memorandum o porozumění s MPI Group

Datum přidání 17.05.2016    Rubrika rubrika: Události     komentáře 13 komentářů    autor autor: Tisková zpráva

Bell Helicopter, dceřiná společnost Textron Inc. (NYSE: TXT), s radostí oznamuje, že podepsala memorandum o porozumění s MPI Group, vedoucí českou společností v oblasti obrany a bezpečnosti.

Foto: UH-1Y Venom; větší foto / Public Domain

 

Memorandum zahrnuje potenciální spolupráci Bell Helicopter a MPI Group při vyzbrojování vrtulníku UH-1Y Venom. UH-1Y Venom je jedním z kandidátů pro program středních vrtulníků české armády.

 

„Těšíme se na rozvíjení vztahu s Bell Helicopter, rádi bychom propojili naše schopnosti a nadále rostli v rámci armádního sektoru České republiky," řekl Lukáš Šebesta, ředitel MPI Group, Ltd. „Bell Helicopter je silným globálním partnerem a jsme rádi, že máme příležitost prozkoumat veškeré možnosti naší spolupráce."

 

MPI Group se specializuje na armádní řešení na klíč, na českém trhu funguje již 25 let.

 

Intenzivně spolupracuje s českými policejními složkami, speciálními jednotkami, armádou a českými a slovenskými výrobci, dodavateli a koncovými zákazníky v sektoru obrany a leteckého průmyslu.

 

Bell Helicopter tímto podpisem zdůrazňuje svůj dlouhodobý závazek k České republice a regionu střední a východní Evropy. Bell Helicopter v současné době vlastní a provozuje evropské centrum kompletace a dodávek umístěné na Letišti Václava Havla v Praze.

 

Foto: Z podpisu memoranda mezi Bell Helicopter a MPI. / Best Communications

 

Centrum je odpovědí na stále rostoucí poptávku po civilních produktech a službách společnosti v Evropě. V červnu 2015 podepsala společnost memorandum o porozumění s LOM Praha pro vyhledávání možností spolupráce na servis, podporu a školení na UH-1Y ve střední Evropě.

 

„Máme radost, že máme možnost spolupracovat s MPI Group, těšíme se na to, že budeme moci propojit jejich znalost českého obranného průmyslu s naší zkušeností v oblasti specializovaných letounů," dodal Mitch Snyder, prezident a CEO Bell Helicopter, „Česká republika je skvělým partnerem. Chceme stavět na našich vztazích a rozvinout je dál."

 

UH-1Y je v současné době nejpokročilejší užitkový vrtulník, nabízí zákazníkům nejnižší náklady a skvělou schopnost nasazení. V kombinaci s bojovým vrtulníkem AH-1Z vytváří flexibilní a agilní platformu mezi bojovým a užitkovým vrtulníkem. Díky tomu, že mají 85 % hlavních komponent stejných, lze je snadno udržovat, snižují se náklady na trénink a logistiku.

 

O společnosti Bell Helicopter

Bell Helicopter, dceřiná společnost ve stoprocentním vlastnictví Textron Inc., je předním výrobcem bezpilotních i pilotovaných letadel s kolmým vzletem a přistáním pro komerční a vojenské účely a průkopníkem ve výrobě revolučních letadel s překlopnými rotory.

 

Společnost je celosvětově uznávaná pro svůj prvotřídní zákaznický servis, inovace a vynikající kvalitu a její pracovníci na celém světě slouží zákazníkům využívajícím stroje Bell ve více než 120 zemích.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 3.7 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Zemak Datum: 18.05.2016 Čas: 00:36

Něco málo k sestřelené verzi v posledních příspěvcích zde:

http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=186&t=1637&p=234949#p234949

avatar
apache Datum: 17.05.2016 Čas: 22:58

juhelak: V Turecku byla sestřelena AH-1W SuperCobra, vývojový předchůdce AH-1Z Viper, případného adepta na čistokrevní bitevník pro AČR.

avatar
KOLT Datum: 17.05.2016 Čas: 19:09

Evropské voňavky by neměly problém, protože takové papíráky ani neinicializují roznětku ve vojenské střele ;-) Dělám si samozřejmě legraci. Jakýkoliv vrtulník kromě bitevních by byl na kusy. A i ty bitevníky by asi šly k zemi.

Problém Venomu je jediný – je trochu větší, než jaký původně poptávala AČR. Jejich provoz nemusí být méně nákladný než provoz Mi-171. A právě snížení nákladů byl jeden z hlavních důvodů pro požadavek menšího stroje. Jestli si někdo myslí, že se jedná o obstarožní stroje, je mimo.

avatar
RiMr71 Datum: 17.05.2016 Čas: 18:11

...no ten se pěkně rozprskl :)
Otázka je, jestli by v této situaci evropské voňavky dopadly lépe :)
Koneckonců, je to furt dokola - zbraň je užitečná jen natolik, nakolik chytře a účelně je nasazena. Vždyť 11 tunové Hindy v UK by mohly vyprávět. Nebo v Afg.
Sestřelit se dá všechno, o tom není pochyb. Rozdíl je v reálných bojových zkušenostech.

avatar
juhelak Datum: 17.05.2016 Čas: 17:42

RiMr71: aby ten tvůj favorit nedopadl takhle. https://www.youtube.com/watch?v=HE9aA8_ikM4

avatar
RiMr71 Datum: 17.05.2016 Čas: 17:18

Jsem z tohoto článku veselý. Vypadá to, že bylo zvoleno a v tom případě jsem potěšen. Můj favorit je: https://www.youtube.com/watch?v=0eYOxgwp-yE
Naděje žije ;-)

avatar
apache Datum: 17.05.2016 Čas: 15:22

Tohle je můj favorit. Když je dobrý pro americké mariňáky, kteří toho s ním mají nalétáno spoustu v opravdovém boji, tak bude dobrý i pro nás. A kdo tvrdí, že je to "obstarožní" stroj, tak ten se v technickém oboru moc neorientuje.

avatar
Zemak Datum: 17.05.2016 Čas: 13:52

Když do bitvy, tak na pořádný kobyle. UH je čistokrevná vojenská mašina, co taky jiného by armáda měla mít, když ne vojenskou mašinu, že jo.

Navíc, v případě zavedení Venomu by to do budoucna mohlo docela smrdět pořízením Viperu. Kdyby ty obálky s love nebyly hubený, tedy. Účel světí prostředek :)

A teď vážně, jak je to s názorem našich armádních pilotů, ví se co by si přáli, narozdíl od nás teoretiků od stolu?

avatar
Matesaax Datum: 17.05.2016 Čas: 11:48

V novém ATM je článek o chystané modernizované verzi jihoafrického Rooivalku a i zmínka,že o vrtulník projevilo zájem Madarsko,jehož delegace koncem minulého roku i navštívila firmu Denel.Rozhodně zajímavý vrtulník,který by se hodil daleko víc,než všechny nabízené typy vrtulníků.
Osobně bych také preferoval H-145M.Bell je sice poměrně obstarožní,ale zase osvědčený stroj,který zase v bojové situace byl asi lepší než H-145M.
Sikorski S-70 je myslím zbytečně velký i drahý.Umím si ho představit,kdyby se chystala náhrada Mi-171.A poslední AW-139M mi přijde jednak také poměrně veliký a takový spíš stroj vhodný pro úkoly LZS/SAR případně VIP vrtulník,ale jako podpůrný bojový moc ne,nakonec ani nikdo ho zatím pro tuhle roli nepoužívá.

avatar
Rase Datum: 17.05.2016 Čas: 09:47

Asi by mě víc uklidnilo, kdyby se podobně projevoval i Airbus, nebo jiní výrobci, ale jak píšeš, i BAE si dávalo na čas, tak je to asi normální.
ps. u toho BVP jsem zvědavý, jak to dopadne s Poláky a zda se přidají s nabídkami i jiní výrobci (že to nezůstane jen u CV90 a ASCODu) - aby byl větší výběr

avatar
HonzaH Datum: 17.05.2016 Čas: 08:54

Rase: Klid, rozhodnuto ještě není nic. Ještě nepřišla na ministerstvo poslední obálka s penězi, takže zatím vítěze neznáme :-)
Jinak, tenhle článek je jen tisková zpráva,tedy reklama. Takže věta "Česká republika je skvělým partnerem. Chceme stavět na našich vztazích a rozvinout je dál." je jen výsledek Ctrl+C a Ctrl+V, jen se vždy změní název země, kde zrovna chtějí udělat obchod. Ostatní výrobci se určitě také spojují s českými podniky, jen to nemá takovou reklamu. Stejně jako třeba u BVP: ASCOD s Excaliburem resp. Czechoslovak Group. A u konkurece CV90 se zase BAE spojila s VOP.
http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/britska-bae-chce-dodavat-vozidla-pro-ceskou-armadu-spojila-se-s-vop-1294577
Zatím jsou ty smlouvy o spolupráci jen cáry papíru, dokud se opravdu nerozjede výroba, tak jsou k ničemu.

avatar
Rase Datum: 17.05.2016 Čas: 08:22

Pokud armáda opravdu nakoupí UH-1Y, tak mi bude vojáků líto. Přeci jen tak budou mít jen, byť modernizovaný, "morálně zastaralý šrot" - z Východu a teď i ze Západu.
Doufám že šanci na nákup něčeho nového armáda nepromarní, ale jestli chtějí UHčka, tak je to jejich věc, já na tom létat nebudu - akorát to dopadne jako se Sokolem...

avatar
marfolodej Datum: 17.05.2016 Čas: 07:57

Jsem z tohoto článku smutný. Vypadá to, že bylo zvoleno a v tom případě jsme zklamán. Můj favorit je: https://www.airbushelicopters.com/website/en/ref/H145M_47.html
Naděje žije ;-)

arr