Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

UH-1Y Venom: Bell Helicopter podepsala memorandum o porozumění s MPI Group

Datum přidání 17.05.2016    Rubrika rubrika: Události     komentáře 13 komentářů    autor autor: Tisková zpráva

Bell Helicopter, dceřiná společnost Textron Inc. (NYSE: TXT), s radostí oznamuje, že podepsala memorandum o porozumění s MPI Group, vedoucí českou společností v oblasti obrany a bezpečnosti.

Foto: UH-1Y Venom; větší foto / Public Domain

 

Memorandum zahrnuje potenciální spolupráci Bell Helicopter a MPI Group při vyzbrojování vrtulníku UH-1Y Venom. UH-1Y Venom je jedním z kandidátů pro program středních vrtulníků české armády.

 

„Těšíme se na rozvíjení vztahu s Bell Helicopter, rádi bychom propojili naše schopnosti a nadále rostli v rámci armádního sektoru České republiky," řekl Lukáš Šebesta, ředitel MPI Group, Ltd. „Bell Helicopter je silným globálním partnerem a jsme rádi, že máme příležitost prozkoumat veškeré možnosti naší spolupráce."

 

MPI Group se specializuje na armádní řešení na klíč, na českém trhu funguje již 25 let.

 

Intenzivně spolupracuje s českými policejními složkami, speciálními jednotkami, armádou a českými a slovenskými výrobci, dodavateli a koncovými zákazníky v sektoru obrany a leteckého průmyslu.

 

Bell Helicopter tímto podpisem zdůrazňuje svůj dlouhodobý závazek k České republice a regionu střední a východní Evropy. Bell Helicopter v současné době vlastní a provozuje evropské centrum kompletace a dodávek umístěné na Letišti Václava Havla v Praze.

 

Foto: Z podpisu memoranda mezi Bell Helicopter a MPI. / Best Communications

 

Centrum je odpovědí na stále rostoucí poptávku po civilních produktech a službách společnosti v Evropě. V červnu 2015 podepsala společnost memorandum o porozumění s LOM Praha pro vyhledávání možností spolupráce na servis, podporu a školení na UH-1Y ve střední Evropě.

 

„Máme radost, že máme možnost spolupracovat s MPI Group, těšíme se na to, že budeme moci propojit jejich znalost českého obranného průmyslu s naší zkušeností v oblasti specializovaných letounů," dodal Mitch Snyder, prezident a CEO Bell Helicopter, „Česká republika je skvělým partnerem. Chceme stavět na našich vztazích a rozvinout je dál."

 

UH-1Y je v současné době nejpokročilejší užitkový vrtulník, nabízí zákazníkům nejnižší náklady a skvělou schopnost nasazení. V kombinaci s bojovým vrtulníkem AH-1Z vytváří flexibilní a agilní platformu mezi bojovým a užitkovým vrtulníkem. Díky tomu, že mají 85 % hlavních komponent stejných, lze je snadno udržovat, snižují se náklady na trénink a logistiku.

 

O společnosti Bell Helicopter

Bell Helicopter, dceřiná společnost ve stoprocentním vlastnictví Textron Inc., je předním výrobcem bezpilotních i pilotovaných letadel s kolmým vzletem a přistáním pro komerční a vojenské účely a průkopníkem ve výrobě revolučních letadel s překlopnými rotory.

 

Společnost je celosvětově uznávaná pro svůj prvotřídní zákaznický servis, inovace a vynikající kvalitu a její pracovníci na celém světě slouží zákazníkům využívajícím stroje Bell ve více než 120 zemích.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 3.7 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Zemak Datum: 18.05.2016 Čas: 00:36

Něco málo k sestřelené verzi v posledních příspěvcích zde:

http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=186&t=1637&p=234949#p234949

avatar
apache Datum: 17.05.2016 Čas: 22:58

juhelak: V Turecku byla sestřelena AH-1W SuperCobra, vývojový předchůdce AH-1Z Viper, případného adepta na čistokrevní bitevník pro AČR.

avatar
KOLT Datum: 17.05.2016 Čas: 19:09

Evropské voňavky by neměly problém, protože takové papíráky ani neinicializují roznětku ve vojenské střele ;-) Dělám si samozřejmě legraci. Jakýkoliv vrtulník kromě bitevních by byl na kusy. A i ty bitevníky by asi šly k zemi.

Problém Venomu je jediný – je trochu větší, než jaký původně poptávala AČR. Jejich provoz nemusí být méně nákladný než provoz Mi-171. A právě snížení nákladů byl jeden z hlavních důvodů pro požadavek menšího stroje. Jestli si někdo myslí, že se jedná o obstarožní stroje, je mimo.

avatar
RiMr71 Datum: 17.05.2016 Čas: 18:11

...no ten se pěkně rozprskl :)
Otázka je, jestli by v této situaci evropské voňavky dopadly lépe :)
Koneckonců, je to furt dokola - zbraň je užitečná jen natolik, nakolik chytře a účelně je nasazena. Vždyť 11 tunové Hindy v UK by mohly vyprávět. Nebo v Afg.
Sestřelit se dá všechno, o tom není pochyb. Rozdíl je v reálných bojových zkušenostech.

avatar
juhelak Datum: 17.05.2016 Čas: 17:42

RiMr71: aby ten tvůj favorit nedopadl takhle. https://www.youtube.com/watch?v=HE9aA8_ikM4

avatar
RiMr71 Datum: 17.05.2016 Čas: 17:18

Jsem z tohoto článku veselý. Vypadá to, že bylo zvoleno a v tom případě jsem potěšen. Můj favorit je: https://www.youtube.com/watch?v=0eYOxgwp-yE
Naděje žije ;-)

avatar
apache Datum: 17.05.2016 Čas: 15:22

Tohle je můj favorit. Když je dobrý pro americké mariňáky, kteří toho s ním mají nalétáno spoustu v opravdovém boji, tak bude dobrý i pro nás. A kdo tvrdí, že je to "obstarožní" stroj, tak ten se v technickém oboru moc neorientuje.

avatar
Zemak Datum: 17.05.2016 Čas: 13:52

Když do bitvy, tak na pořádný kobyle. UH je čistokrevná vojenská mašina, co taky jiného by armáda měla mít, když ne vojenskou mašinu, že jo.

Navíc, v případě zavedení Venomu by to do budoucna mohlo docela smrdět pořízením Viperu. Kdyby ty obálky s love nebyly hubený, tedy. Účel světí prostředek :)

A teď vážně, jak je to s názorem našich armádních pilotů, ví se co by si přáli, narozdíl od nás teoretiků od stolu?

avatar
Matesaax Datum: 17.05.2016 Čas: 11:48

V novém ATM je článek o chystané modernizované verzi jihoafrického Rooivalku a i zmínka,že o vrtulník projevilo zájem Madarsko,jehož delegace koncem minulého roku i navštívila firmu Denel.Rozhodně zajímavý vrtulník,který by se hodil daleko víc,než všechny nabízené typy vrtulníků.
Osobně bych také preferoval H-145M.Bell je sice poměrně obstarožní,ale zase osvědčený stroj,který zase v bojové situace byl asi lepší než H-145M.
Sikorski S-70 je myslím zbytečně velký i drahý.Umím si ho představit,kdyby se chystala náhrada Mi-171.A poslední AW-139M mi přijde jednak také poměrně veliký a takový spíš stroj vhodný pro úkoly LZS/SAR případně VIP vrtulník,ale jako podpůrný bojový moc ne,nakonec ani nikdo ho zatím pro tuhle roli nepoužívá.

avatar
Rase Datum: 17.05.2016 Čas: 09:47

Asi by mě víc uklidnilo, kdyby se podobně projevoval i Airbus, nebo jiní výrobci, ale jak píšeš, i BAE si dávalo na čas, tak je to asi normální.
ps. u toho BVP jsem zvědavý, jak to dopadne s Poláky a zda se přidají s nabídkami i jiní výrobci (že to nezůstane jen u CV90 a ASCODu) - aby byl větší výběr

avatar
HonzaH Datum: 17.05.2016 Čas: 08:54

Rase: Klid, rozhodnuto ještě není nic. Ještě nepřišla na ministerstvo poslední obálka s penězi, takže zatím vítěze neznáme :-)
Jinak, tenhle článek je jen tisková zpráva,tedy reklama. Takže věta "Česká republika je skvělým partnerem. Chceme stavět na našich vztazích a rozvinout je dál." je jen výsledek Ctrl+C a Ctrl+V, jen se vždy změní název země, kde zrovna chtějí udělat obchod. Ostatní výrobci se určitě také spojují s českými podniky, jen to nemá takovou reklamu. Stejně jako třeba u BVP: ASCOD s Excaliburem resp. Czechoslovak Group. A u konkurece CV90 se zase BAE spojila s VOP.
http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/britska-bae-chce-dodavat-vozidla-pro-ceskou-armadu-spojila-se-s-vop-1294577
Zatím jsou ty smlouvy o spolupráci jen cáry papíru, dokud se opravdu nerozjede výroba, tak jsou k ničemu.

avatar
Rase Datum: 17.05.2016 Čas: 08:22

Pokud armáda opravdu nakoupí UH-1Y, tak mi bude vojáků líto. Přeci jen tak budou mít jen, byť modernizovaný, "morálně zastaralý šrot" - z Východu a teď i ze Západu.
Doufám že šanci na nákup něčeho nového armáda nepromarní, ale jestli chtějí UHčka, tak je to jejich věc, já na tom létat nebudu - akorát to dopadne jako se Sokolem...

avatar
marfolodej Datum: 17.05.2016 Čas: 07:57

Jsem z tohoto článku smutný. Vypadá to, že bylo zvoleno a v tom případě jsme zklamán. Můj favorit je: https://www.airbushelicopters.com/website/en/ref/H145M_47.html
Naděje žije ;-)

arr