Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

VIDEO: Přijímací řízení afghánských speciálních sil

Datum přidání 29.06.2012    Rubrika rubrika: Události     komentáře 0 komentářů    autor autor: Jan Grohmann

Jedním z hlavních úkolů spojeneckých vojsk v Afghánistánu je vybudování silné a sebevědomé afghánské armády, která převezme odpovědnost za směřování své země. Silná armáda nemůže existovat bez speciálních jednotek, elitních vojáků, kteří plní ty nejsložitější a nejnebezpečnější úkoly - tak, jak je to ostatně zvykem v ostatních armádách světa. V nově budované Afghánské národní armádě (ANA) takovou roli hrají prapory afghánských jednotek Komando.

ANA Komando

Foto: Členové 201. Kandaku afghánských jednotek Komando. Jmenovaný kandak nese bojový název "Shelab" (Jestřáb) / Wikipedia

 

Projekt výstavby afghánských speciálních sil, byl započat v roce 2007. Základem vznikajících speciálních oddílů se staly klasické ANA pěší prapory. Učiteli afghánských elitních vojáků byli a jsou především američtí a francouzští specialisté, kteří budují afghánské prapory jednotek Komando podle vzoru amerických praporů US Army Rangers.

 

Výcvik afghánských jednotek  Komando probíhá na Morehead Commando Training Center, původně talibanské výcvikové základně, situované 10 km jižně od Kábulu. Základna nese název po Kevinu Moreheadovi, americkému příslušníku speciálních sil, jenž padl v Iráku v roce 2003.

 

Video: Výcvik jednotek Komando Afghánské národní armády / YouTube

Výcvikový program dosahuje délky 12 týdnů a je rozdělen do tří paralelních částí. V první a největší části je výukový program zaměřen na výcvik pěších jednotek - zdokonalují se především individuální dovednosti vojáků a taktika malých jednotek.

 

V druhé se cvičí podpůrné jednotky, ale také speciální a velitelské odbornosti, jde např. o výcvik obsluhy minometů, zdravověda nebo výcvik spojařů. Třetí část je určena pro příslušníky zastávající nejvyšší velitelské funkce v jednotlivých praporech.

 

Video: Příběhy vojáků usilující o vstup do jednotek Komando Afghánské národní armády / YouTube

V současné době slouží u afghánských Komandos 9000 vojáků. Většina (8500) mužů je rozdělaná v 8 kandacích - afghánský název pro prapor. Vedle toho existuje ještě skupina Speciálních operací (500 mužů). Na druhu stranu, jiné zdroje mluví až o 11 000 příslušnících afghánských Komandos.

 

Afghánská armáda chce v budoucnu vycvičit celou divizi jednotek Komando, složenou ze tři brigád a 15 praporů. Vzhledem v úkolům, které afghánské vojáky čekají, je to požadavek víc než oprávněný.

 

Zdroj: Wikipedia

 

 

 

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.6 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr