Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Pozemní technika

Vojenská vozidla TATRA na veletrhu EUROSATORY 2012

Datum přidání 23.06.2012    Rubrika rubrika: Pozemní technika     komentáře 1 komentářů    autor autor: Redakce AN

Nová modelová řada těžkých nákladních vozidel se od letošního roku stává rozšířením nabídky kopřivnické společnosti TATRA, a. s. ve speciálním sektoru. Obranný či vojenský program tak dostává k dispozici vysoce moderní, konkurenceschopné a přitom významně efektivní řešení.

TATRA T815

Foto: TATRA 815-7, 8x8 v akci / TATRA

 

Dvě modelové řady představuje TATRA na prestižním veletrhu obranných technologií EUROSATORY 2012 v Paříži ve dnech 11. – 15. 6. 2012.

 

Podvozek modelové řady TATRA PHOENIX určený k dostavbě různými nástavbami s typovým označením T 158-8P5R33 391 6x6.2 v typické úpravě vnějším lakem khaki, představuje tzv. commercial of-the-shelf produkt – COTS. Jde o vozidla s minimálními úpravami oproti sériovému provedení, vhodná pro provoz v těžkém terénu. Obrovskou výhodou modelu TATRA PHOENIX je v tomto případě fakt, že primárně jde o těžká nákladní vozidla, jejichž opravdovou doménou je spolehlivá a efektivní jízda mimo zpevněné silnice, rovněž i po silnicích či zpevněných komunikacích.

 

Unikátní podvozek TATRA, doplněný kabinou DAF CF 85, řadovými, šestiválcovými, kapalinou chlazenými motory PACCAR MX (265 – 375 kW), manuální nebo automatizovanou převodovkou ZF startuje novou éru značky TATRA jak v komerčních, tak ve vojenských aplikacích. Pro odpružení je použito vzduchové pérování, tedy stejný systém, který je použit také u speciálů řady TATRA 815-7. Proto je zachován stejný jízdní komfort a jízdní vlastnosti jsou na velmi podobné úrovni.

 

TATRA PHOENIXFoto: TATRA PHOENIX / TATRA

 

Nová, doplňková řada těžkých nákladních vozidel určených pro obranný a vojenský segment je především vhodná pro použití v rámci logistického zabezpečení. TATRA PHOENIX uspěla v soutěži Truck of the Year 2012 a mezi plněpohonnými nákladními vozidly obsadila první místo.

 

Hlavní produktová řada vojenských taktických a speciálních vozidel je na EUROSATORY 2012 zastoupena takzvanou „sedmičkovou řadou“: vozidlem TATRA 815-7, 4x4 se speciálním nosičem nevybuchlých výbušnin, vybaveným motorem Cummins a automatickou převodovkou Allison, a vozidlem TATRA 815-7, 8x8 s univerzálním nosičem kontejnerů s tatrováckým, vzduchem chlazeným motorem a automatizovanou převodovkou TATRA-NORGREN. Druhé uvedené vozidlo se účastní dynamických ukázek, které jsou součástí doprovodného programu veletrhu.

 

TATRA EUROSATORY 2012Foto: Stánek TATRY na pařížské výstavě EUROSATORY 2012 / TATRA

 

TATRA dodává, díky více než 80letým zkušenostem s výrobou nákladních vozidel, spolehlivá, vojensky prověřená vozidla s vynikajícími parametry výkonu, mobility, nosnosti a jízdního komfortu v těžkém terénu na základě své unikátní technologie. Nákladní vozidla TATRA - plněpohonná 4x4, 6x6, 8x8, 10x10 nebo 12x12, s modulární koncepcí, militarizovaná “komerční” vozidla pro potřeby logistické podpory, speciální vojenská logistická vozidla, speciální podvozky se širokými možnostmi konfigurací pro vozidla MRAP, M-ATV, APC a další.

 

Účast na veletrhu EUROSATORY 2012 je pro kopřivnickou automobilku velmi významná. Probíhají zde důležitá jednání o dodávkách vozidel do armád zemí na Blízkém východě, Latinské Ameriky nebo jihovýchodní Asie.

 

Zdroj: Tisková zpráva

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.9 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Márty Datum: 25.06.2012 Čas: 00:31

Kdyby to jen byla tatra ,ale to už dávno není............................................

arr