Bez Ukrajiny Rusko svět jadernou válkou nevystraší

Rusko prodlouží životnost mezikontinentálním ... Více

Ruské střely 40N6 s doletem 400 km pro systémy S-400

Podle deníku Izvestija ruská armáda letos získá ... Více

Česká puška CZ BREN 2 pro maďarskou armádu

Na konci minulého měsíce byla podepsána dohoda o ... Více

Německá armáda certifikovala systém protitankových raket na BVP PUMA

Pozemní síly Německého Bundeswehru úspěšně ... Více

Pozemní technika

Vojenská vozidla TATRA na veletrhu EUROSATORY 2012

Datum přidání 23.06.2012    Rubrika rubrika: Pozemní technika     komentáře 1 komentářů    autor autor: Redakce AN

Nová modelová řada těžkých nákladních vozidel se od letošního roku stává rozšířením nabídky kopřivnické společnosti TATRA, a. s. ve speciálním sektoru. Obranný či vojenský program tak dostává k dispozici vysoce moderní, konkurenceschopné a přitom významně efektivní řešení.

TATRA T815

Foto: TATRA 815-7, 8x8 v akci / TATRA

 

Dvě modelové řady představuje TATRA na prestižním veletrhu obranných technologií EUROSATORY 2012 v Paříži ve dnech 11. – 15. 6. 2012.

 

Podvozek modelové řady TATRA PHOENIX určený k dostavbě různými nástavbami s typovým označením T 158-8P5R33 391 6x6.2 v typické úpravě vnějším lakem khaki, představuje tzv. commercial of-the-shelf produkt – COTS. Jde o vozidla s minimálními úpravami oproti sériovému provedení, vhodná pro provoz v těžkém terénu. Obrovskou výhodou modelu TATRA PHOENIX je v tomto případě fakt, že primárně jde o těžká nákladní vozidla, jejichž opravdovou doménou je spolehlivá a efektivní jízda mimo zpevněné silnice, rovněž i po silnicích či zpevněných komunikacích.

 

Unikátní podvozek TATRA, doplněný kabinou DAF CF 85, řadovými, šestiválcovými, kapalinou chlazenými motory PACCAR MX (265 – 375 kW), manuální nebo automatizovanou převodovkou ZF startuje novou éru značky TATRA jak v komerčních, tak ve vojenských aplikacích. Pro odpružení je použito vzduchové pérování, tedy stejný systém, který je použit také u speciálů řady TATRA 815-7. Proto je zachován stejný jízdní komfort a jízdní vlastnosti jsou na velmi podobné úrovni.

 

TATRA PHOENIXFoto: TATRA PHOENIX / TATRA

 

Nová, doplňková řada těžkých nákladních vozidel určených pro obranný a vojenský segment je především vhodná pro použití v rámci logistického zabezpečení. TATRA PHOENIX uspěla v soutěži Truck of the Year 2012 a mezi plněpohonnými nákladními vozidly obsadila první místo.

 

Hlavní produktová řada vojenských taktických a speciálních vozidel je na EUROSATORY 2012 zastoupena takzvanou „sedmičkovou řadou“: vozidlem TATRA 815-7, 4x4 se speciálním nosičem nevybuchlých výbušnin, vybaveným motorem Cummins a automatickou převodovkou Allison, a vozidlem TATRA 815-7, 8x8 s univerzálním nosičem kontejnerů s tatrováckým, vzduchem chlazeným motorem a automatizovanou převodovkou TATRA-NORGREN. Druhé uvedené vozidlo se účastní dynamických ukázek, které jsou součástí doprovodného programu veletrhu.

 

TATRA EUROSATORY 2012Foto: Stánek TATRY na pařížské výstavě EUROSATORY 2012 / TATRA

 

TATRA dodává, díky více než 80letým zkušenostem s výrobou nákladních vozidel, spolehlivá, vojensky prověřená vozidla s vynikajícími parametry výkonu, mobility, nosnosti a jízdního komfortu v těžkém terénu na základě své unikátní technologie. Nákladní vozidla TATRA - plněpohonná 4x4, 6x6, 8x8, 10x10 nebo 12x12, s modulární koncepcí, militarizovaná “komerční” vozidla pro potřeby logistické podpory, speciální vojenská logistická vozidla, speciální podvozky se širokými možnostmi konfigurací pro vozidla MRAP, M-ATV, APC a další.

 

Účast na veletrhu EUROSATORY 2012 je pro kopřivnickou automobilku velmi významná. Probíhají zde důležitá jednání o dodávkách vozidel do armád zemí na Blízkém východě, Latinské Ameriky nebo jihovýchodní Asie.

 

Zdroj: Tisková zpráva

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.9 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Márty Datum: 25.06.2012 Čas: 00:31

Kdyby to jen byla tatra ,ale to už dávno není............................................

arr