Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

Výcvik aktivní zálohy a vojáků 102. průzkumného praporu

Datum přidání 02.11.2014    Rubrika rubrika: Události     komentáře 0 komentářů    autor autor: 102. průzkumný prapor

Ve dnech 15.10.  24.10. 2014 proběhlo společné vojenské cvičení Aktivní zálohy (AZ) a vojáků 102. průzkumného praporu ve vojenském újezdu Libavá, které byl vyvrcholením přípravy AZ v roce 2014.

Foto: Příslušníci Aktivní zálohy. /  kpt. Bc. Václav POKLUDA

 

Námětem cvičení bylo zasazení průzkumných orgánů AZ (Modré republiky) k překrytí státní hranice s cílem pozorovat činnost vojsk sousedního státu (Červená Unie), které imitovali zkušení průzkumníci 102. průzkumného praporu

Výcvik byl rozdělen do dvou fází. V první fázi proběhl výcvik pod vedením instruktorů 102. průzkumného praporu. Náplni výcviku byl střelecký nácvik s cílem zopakovat manipulaci s útočnou puškou (ÚP) BREN. Následovaly střelby ve dne a v noci, kdy si cvičící procvičili střelbu z ÚP BREN na různé vzdálenosti, procvičili si střelbu z různých střeleckých poloh, střelbu s taktickým a bojovým přebitím.

 

Foto: Příslušníci Aktivní zálohy. /  kpt. Bc. Václav POKLUDA

 

Následovala taktická příprava, která byla zaměřena na situace, které můžou příslušníky AZ potkat během plnění bojového úkolu. Následovala spojovací příprava, ve které se zopakovala formalizovaná hlášení, naladění a obsluha radiostanic RF-13. Důležitou součásti výcviku byla i zdravotní příprava, která byla zaměřena na poskytnutí první pomoci v poli.

Druhá fáze výcviku byla zaměřena na prověření získaných znalostí a zkušeností formou kontroly sladěnosti.  Velitelům průzkumných skupin byl vydán bojový rozkaz na základě zpracované rozehry. Jeden z úkolů pro průzkumné skupiny AZ bylo i obdržení doplňkového úkolu propátrání zájmového prostoru, ve kterém bylo vybudováno hlavní místo velení nepřítele (Červená Unie).

 

Foto: Taktická příprava. /  kpt. Bc. Václav POKLUDA

 

Celou dobu byli příslušníci AZ pod dohledem rozhodčích, kteří bedlivě sledovali činnost průzkumné skupiny od fáze přípravy až po fázi vyhodnocení. Díky tomu mohla být činnost průzkumných skupin AZ hodnocena velmi podrobně a pečlivě.

 

Zasazené jednotky obou států byly řízený Skupinou řízení průzkumu, která přijímala a vyhodnocovala získané informace od všech zasazených průzkumných orgánů. 

 

Foto: Příslušník AZ při nacviku taktiky střelby. /  kpt. Bc. Václav POKLUDA


Příslušníci AZ si svým přístupem a nadšením k plnění úkolů vybudovali respekt u vojáků 102. průzkumného praporu a díky splněným úkolům potvrdili, že jsou jeho nedílnou součástí a připraveni kdykoliv uplatnit svoje zkušenosti a dovednosti.

V rámci vyhodnocení cvičení bylo provedeno jmenování do vyšší hodnosti u vybraných příslušníků AZ.

 

Zdroj: 102. průzkumný prapor

Redakčně upraveno

Udělte článku metály:

Počet metálů: 3.5 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr