Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

Výcvik roty Humint

Datum přidání 15.06.2014    Rubrika rubrika: Události     komentáře 0 komentářů    autor autor: 102. pzpr

Ve dnech 19.5. - 23.5. 2014 proběh ve vojenském újezdu Libavá nepřetržitý komplexní výcvik příslušníků roty HUMINT, který byl koncipován na základě zkušeností z operací ISAF. Výcvik byl proveden formou modelových situací.

Foto: Výcvik roty Humint. / 102. pzpr

Foto: Výcvik roty Humint. / 102. pzpr 

 

Po každé modelové situaci instruktoři provedli vyhodnocení. V případě, že v činnosti cvičících byly zjištěny nedostatky, celá situace se zopakovala. První den proběhl nácvik činnosti na operačním pracovišti. Příslušníci skupin si procvičili řízení zasazených jednotek v prostoru.


V případě, že zasazené jednotky se dostaly do problému, museli vojáci na operačním pracovišti analyzovat vzniklou situaci a adekvátně na ní zareagovat, ať už aktivací QRF, vyžádáním zdravotnické podpory MEDEVAC, nebo přeúkolováním jiné manévrové jednotky v prostoru.

 

Foto: Výcvik roty Humint. / 102. pzpr Foto: Hledání IED. / 102. pzpr 

 

V dalších dnech příslušníci roty HUMINT procvičili činnosti během patrolování v zájmovém prostoru. Během plnění úkolů museli vyřešit situaci s nalezeným IED (Improvised Explosive Device), které bylo umístěno značkovací skupinou tak, aby to odpovídalo reálným zkušenostem, se které jsme získali během nasazení v zahraničních operacích v Afghanistánu.

HUMINT (HUMan INTeligence) je jeden z druhů získávání informací. Využívá se při něm lidských spolupracovníků, jejich tajné úkolování, řízení a vytěžování a to jak pro potřeby špionáže tak i kontrašpionáže.
HUMINT patří k nejúčinnějšímu (ale také nejrizikovějšímu) způsobu sběru informací. Může (jako jediný) odhalit plány a záměry protivníka ještě ve fázi plánování. K nevýhodám patří zejména vysoké riziko odhalení spolupracovníka (s ohledem na vysoké tresty, které většina zemí za špionáž proti sobě uděluje) a výsledky se obvykle dostavují pomalu. Základním předpokladem pro získání relevantních informací je výběr osob, které budou do HUMINT sítě zařazeny. Wikipedia

Během tohoto výcviku vojáci procvičili provádění kontrol 5/25. V případě nalezení možného IED také činnost 4Cs a následné zpracování a odeslání UXO/IED reportu na operační pracoviště.

 

Foto: Výcvik roty Humint. / 102. pzpr Foto: Reakce na možného sebevražedného útočníka. / 102. pzpr 

 

Dále si vojáci procvičili činnost při napadení, kde byl kladen důraz na způsob velení a okamžitou reakci každého příslušníka během napadení skupiny. V rámci vybraných modelových situací bylo procvičováno i ošetřování zraněných během bojové činnosti specialisty CLS (Combat Life Saver) a velitelem skupiny zpracování a odeslání reportu pro vyžádání zdravotnické podpory MEDEVAC.

 

Během cvičení museli být příslušníci skupin mimo jiné schopni rozpoznat a dokázat reagovat na přítomnost sebevražedného atentátníka, kterého měli po pozitivní identifikaci okamžitě eliminovat.


Jednou ze součástí výcviku byla i řidičská příprava, v rámci které proběhly jízdy v terénu ve dne a v noci za použití PNV (přístroj nočního vidění) Klára.

 

Zdroj: 102. pzpr

Udělte článku metály:

Počet metálů: 3.9 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr