Umělá inteligence pro bojová vozidla pěchoty CV90 MkIV

Společnost BAE Systems se minulý týden zúčastnila ... Více

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se ... Více

Armádě České republiky se odkrývají nové schopnosti BVP PUMA

V Austrálii je diskutován program „Program ... Více

Čeští speciálové na největším společném cvičení amerických speciálních sil

Operátoři 601. skupiny speciálních sil doplnění o ... Více

Události

SOUTĚŽ - Balistická vesta pro potřeby Armády České republiky

Datum přidání 14.08.2012    Rubrika rubrika: Události     komentáře 9 komentářů    autor autor: Jan Grohmann

Před šesti týdny jsme na našich stránkách spustili soutěž, jejímž cílem bylo vyzkoušet „moudrost davů“. Přesněji řečeno zkusit, zda se mezi širokou vojenskou veřejností nenajde někdo, kdo nám pomůže vyřešit neutěšený stav na poli balistických vest dostupných v České republice.

Vesta Armádní noviny

Foto: Soutěžní příspěvek od pana Pavla Hulanského / Autor kresby: Roland "Hawran" Raven

 

Jak soutěž dopadala? Rovnou říkáme, že bohužel nenaplnila naše očekávání, co se týče počtu soutěžících. O podklady a zúčastnit se soutěže projevilo zájem přibližně šest týmů, ale nakonec nám poslali své návrhy jen dva soutěžící. Z toho pouze jeden v takovém rozsahu a propracovanosti, jak jsme si představovali.

 

Poděkování samozřejmě patří i druhému soutěžícímu. Jeho nápady jsou více než zajímavé, bohužel jak se zdá, o soutěži se dozvěděl na poslední chvíli, takže nemohl svůj příspěvek propracovat do takových detailů.

 

Abychom byli zcela upřímní, pohybuje se zde ještě jedna skupina, která nás požádala o prodloužení data, kdy mohou poslat svůj návrh. Vzhledem k malému počtu soutěžících, jsme jim vyšli vstříc. Uvidíme tedy, s čím přijdou.

 

Nyní k došlým pracím, záměrně uvádíme jen náčrty a hrubší popis vesty. Úplné a kompletní popisy vest, zveřejníme až s vyhlášením vítěze 21.8.

 

EDIT: Na přání soutěžících jsme se rozhodli uvést jen nejpovedenější práce...

 

Soutěžící Pavel Hulanský :

Pan Hulanský poskytl nejpropracovanější obrázek i nejdelší popis a legendu.

 Při vytváření vesty jsme se nesnažili zacházet do extrémů ani velkých fantazií, ale dle vlastních zkušeností s různými druhy vest zkusili vymyslet jakýsi jejich "hybrid", který by byl pokud možno maximálně praktický. Samozřejmě, že praxe v boji by náš návrh prověřila zcela jinak a možná by došlo k další řadě úprav. To, co vypadá dobře na papíře, nemusí fungovat v reálu. Věříme však, že vesta tak jak je vymyšlena, by měla vojákovi či policistovi poskytnout vše potřebné.

Vesta Armádní novinyFoto: Soutěžní příspěvek od pana Pavla Hulanského. Klikni pro větší obrázek. / Autor kresby: Roland "Hawran" Raven

 

 

 

Udělte článku metály:

Počet metálů: 4.7 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
Paxan Datum: 16.08.2012 Čas: 17:33

Pokud tyto soutěže umožní něco změnit a opravdu to změní, pak by bylo super kdyby pokračovali a osobně jsem taky pro rozšíření mimo PCR a ACR, ač ano je povoleno to poslat přes známého v daných útvarech, ale proč to pak nezjednodušit? To že přijde i odpad, třeba tam bude mít něco zajímavého, případně na tom ukázat veřejnosti čeho by se příště měli vyvarovat.

avatar
Jan Grohmann Datum: 15.08.2012 Čas: 18:43

Děkujeme za názory i nápady. Probereme to se sponzorem a uvidíme jak dál. Určitě chceme v podobné spolupráci s veřejností pokračovat i v budoucnu.
Pokud máte někdo nějaký nápad, určitě nám napiště na e-mail redakce@armadninoviny.cz

avatar
palo Datum: 15.08.2012 Čas: 18:35

nebolo by lepsie iba prijmat navrhy na zlepsenie uz existujucich vest? kazdy kto s nimi prichadza do kontaktu by vedel skritizovat ci vylepsit jednu dve jemu nevyhovujuce veci, ale chcet od kazdeho kompletny komplexny navrh je zbytocne narocne

avatar
asdf Datum: 15.08.2012 Čas: 01:13

jako taky jsem pro to aby se odstranilo omezeni na PCR a ACR... jelikoz mnoho lidi se o to muzou zajmat pripadne maji jine duvody atd. a maji o tom vetsi znalosti nez prislusnici :)

avatar
Deadog Datum: 14.08.2012 Čas: 23:07

hlavne zruste ty hloupe omezeni , jinak ty vesty onicem ,nic noveho (zajimaveho) ,p.bozenu ani nekomentuju ,des

avatar
Márty Datum: 14.08.2012 Čas: 23:07

Tato soutěž byla opravdu pro pár příznivců co tomu rozumí, ale myslím že na vytvoření opravdu učelné balistiky je potřeba více času, jinak se tu oběví pouze vylepšené již vyrobené verze ,ale je to suer nápad poslat takovou výzvu do davu........

avatar
Jan Grohmann Datum: 14.08.2012 Čas: 20:22

Uvidíme jak to půjde, plán je opravdu takový, že to zkusíme i s jinými výstrojními součástkami - možná ne tak složitými.

avatar
Miroslav Čechura Datum: 14.08.2012 Čas: 19:58

Co zkus soutěž s nožema nebo jiným výstrojním doplňkem ??

avatar
m Datum: 14.08.2012 Čas: 19:58

Příště zrušit omezení na PČR a AČR a bude soutěžících více.... sice více odpadu ale alespoň bude z čeho vybírat

arr