Ruské střely 40N6 s doletem 400 km pro systémy S-400

Podle deníku Izvestija ruská armáda letos získá ... Více

Česká puška CZ BREN 2 pro maďarskou armádu

Na konci minulého měsíce byla podepsána dohoda o ... Více

Německá armáda certifikovala systém protitankových raket na BVP PUMA

Pozemní síly Německého Bundeswehru úspěšně ... Více

Ruční protitankové zbraně Dynamit Nobel Defence pro Armádu ČR

Záměr České republiky modernizovat portfolio ... Více

Události

Výstava FUTURE FORCES přivede do Prahy armádní špičky z celého světa

Datum přidání 08.10.2014    Rubrika rubrika: Události     komentáře 0 komentářů    autor autor: Redakce AN

Konkrétní plány investic do modernizace výbavy vojáků a armádní techniky představí ve dnech 15. – 17. října Ministerstvo obrany ČR na výstavě FUTURE FORCES Exhibition & Conference, jež se uskuteční na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany. Na výstavě, jež je největším letošním setkáním expertů z NATO a dalších bezpečnostních mezinárodních agentur (US Program Executive Office Soldier, NATO Army Armament Group, NATO Support Agency, NATO Industry Advisory Group , European Defence Agency, Europol ad.) bude vystavovat více než 130 vystavovatelů, kteří zastupují téměř 200 značek.

Future Soldier; ilustrační foto

Foto: Future Soldier; ilustrační foto / TrackingPoint

 

Doprovodného programu výstavy se zúčastní přes 580 oficiálních delegátů a čestných hostů ze 48 zemí. Celkově pak organizátoři očekávají přes 7 000 návštěvníků z vládního sektoru, armády a složek integrovaného záchranného systému, národních a mezinárodních organizací, výzkumu a průmyslu.

 

Výstavu budou provázet čtyři mezinárodní workshopy zaměřené na vybavení „Vojáka budoucnosti (Future Soldier)", CBRN, kapacitní logistiku a bezpilotní prostředky. Na ty jsou navázány panelové diskuse a živé demonstrace vojenské techniky.

 

Souběžně s výstavou bude také přímo na výstavišti probíhat třídenní mezinárodní konference na téma kybernetické bezpečnosti Future Crises. Zaměří se jak na otázky legislativní, tak otázky technické a bude se věnovat kybernetické obraně i ochranně kritické informační infrastruktury.

 

Součástí konference budou i dynamické ukázky možných hrozeb vedení, detekce a analýzy kybernetických útoků, které budou simulovat optimální postup při boji s phishingovými a vyděračskými emaily, DDos útoky a vedle toho představí prevenci proti rizikům spojeným s využíváním nezabezpečených WiFi sítí a řadu dalších ukázek.

 

FUTURE FORCES Exhibition & Conference je také největší letošní domácí přehlídkou nabídky českých firem se zaměřením na zbrojní průmysl a universit, jež se podobně zaměřeným výzkumem zabývají. Výstavy se tak účastí nejen zástupci firem sdružených v Asociaci obranného a bezpečnostního průmyslu a Asociace výrobců a prodejců zbraní a střeliva, ale například také Vojenský výzkumný ústav nebo Univerzita obrany.

 

ČVUT představí úspěchy univerzitního výzkumu v oblasti robotiky, autonomních bezpilotní systémů a kybernetické obrany, na kterých univerzita úzce spolupracuje mimo jiné s americkými obrannými agenturami. Fakulta textilní Technické univerzity v Liberci, jež se zaměřuje na nové materiály, pokročilé textilní technologie a použití nanotechnologií, se podílí přímo na programu workshopů zaměřených na CBRN a vybavení „Vojáka budoucnosti".

 

Výstavu slavnostně zahájí ve středu 15. října ministr obrany Martin Stropnický a náčelník Generálního štábu AČR Petr Pavel. Výstava FF14 a její doprovodný program je velkou příležitostí k představení cílů rozvoje Armády ČR mezinárodnímu odbornému publiku.

 

„Naši účast předpokládáme v obdobném rozsahu jako při předcházejících ročnících.Zásadní změnou však bude nový motiv, kdy klademe hlavní důraz na propojení vědy a výzkumu s vojenskou praxí. Na výstavě proto spíše než vojenskou techniku budeme prezentovat naše vize a cíle, ale také postupy, jakými jich chceme dosáhnout. FF14 nám nepochybně napoví, jakým směrem se ubírat i v návaznosti na přidělené finanční zdroje. Takováto přímá konfrontace je nejefektivnějším způsobem k dosažení progresu," uvádí k účasti rezortu ředitel odboru rozvoje pozemních sil sekce rozvoje a plánování schopností MO ČR, plukovník Aleš Vodehnal.


Účast na výstavě je pro návštěvníky z řady odborné veřejnosti a médií zdarma po registraci do 10.10. na webových stránkách www.natoexhibition.org.


Vstup pro zaměstnance Ministerstva obrany ČR a příslušníky Armády ČR a jejích složek je pro předložení služebního průkazu zdarma.

Udělte článku metály:

Počet metálů: 2 / 5

Nahlásit chybu v článku

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr