Accutact ANGLESIGHT - střelba „za roh“ nebyla nikdy tak snadná

ANGLESIGHT
Foto: S laskavým svolením Military Morons / Více fotek najdete na www.militarymorons.com

Již v první světové válce vznikaly první konstrukce, které umožňovaly vést střelbu „za roh“. Bohužel podobné systémy byly příliš objemné, těžké a odváděly vojákovou pozornost. To byly také jedny z důvodů, proč se optické systémy pro střelbu za roh nikdy nerozšířily. Voják v poli vyžaduje zařízení, o které se nemusí starat, nemusí ho složitě nastavovat, a které neodvádí jeho pozornost. Zdá se, že podobnými vlastnostmi oplývá optický zaměřovač ANGLESIGHT. Přístroj od americké firmy Accutact má šanci způsobit malou revoluci v taktice boje, a to především při vedení bojové činnosti v městské zástavbě.

ANGLESIGHT není jediným produktem na trhu, jenž umožňuje vést střelbu zpoza rohu. Na trhu je k dostání například izraelský systém Cornershot. Jedná se však o drahé, komplikované zařízení, které se navíc omezuje jen na krátké zbraně.

Praktičtějším systémem je přídavný optický zaměřovač Aimpoint CEU. Podobně jako ANGLESIGHT se umísťuje za hlavní puškový zaměřovač. Má však jednu nevýhodu, blokuje přímý pohled přes hlavní zaměřovač. Po každém použití jej musíme odmontovat a někam uložit - časově náročné, komplikované a v bojovém střetu stresující.

ANGLESIGHT

Foto: S laskavým svolením Military Morons / Více fotek najdete na www.militarymorons.com

ANGLESIGHT však tento neduh nemá. Jde o podobný systém, ale na rozdíl od předchozího zařízení umožňuje přímý pohled přes hlavní zaměřovač zbraně. Voják se tedy nemusí zatěžovat jeho neustálou montáží a demontáži. Může střílet zpoza rohu, plynule přejít do klasického postoje a vést normální střelbu.

Jak ANGLESIGHT  funguje? Srdcem zaměřovače je skleněná krychle, jenž dokáže rozdělit obraz ze zaměřovače do dvou cest. Krychle je složena ze dvou trojúhelníkových skleněných hranolů vyrobených z vysoce kvalitního borosilikátového skla.

  ANGLESIGHT

Foto: S laskavým svolením Military Morons / Více fotek najdete na www.militarymorons.com

Krychle je libovolně polohovatelná, můžeme si ji tedy natočit pod jakýmkoliv úhlem. Do zaměřovače se můžeme tedy dívat zleva, zprava nebo klidně i shora.

ANGLESIGHT není třeba kalibrovat nebo ho napájet z baterií. Jedná se o jednoduchý systém, který můžeme jednoduše nasadit na standardní montážní lištu a hned začít používat - neboli v řeči počítačů „plug nad play“.

ANGLESIGHT

 Foto: S laskavým svolením Military Morons / Více fotek najdete na www.militarymorons.com

Na přiložených fotografiích vidíme, že s přístrojem lze spárovat minikameru. V tomto případě lze obraz ze zaměřovače sledovat pod jakýmkoliv úhlem. Bez videokamery je nutné se do přístroje dívat vždy přímo.

V případě potřeby můžeme vyvést videosignál do malé obrazovky, třeba připevněnou na balistické helmě. Dostaneme tak skutečně pokročilý zaměřovací systém za přijatelnou cenu.

Video: ANGLESIGHT v akci / Accutact, YouTube

Výhody zaměřovače ANGLESIGHT jsou nasnadě. Střelec může vést efektivní střelbu, aniž by se přímo vystavoval nepřátelské palbě. A pokud je to nutné, může plynule přejít do standardní střelecké polohy. 

Váha pouze 120 gramů, rozměry 46x58x70 mm a vodě odolný. ANGLESIGHT je jednoduše kompaktní a nenáročné zařízení dávající vojákům významnou taktickou výhodu. Dobrá, říkáte si a jak je to s cenou? Ta se pohybuje kolem 4500 Kč. Přijatelný obnos za získané výhody.

Zdroj: MilitaryMorons

Nahlásit chybu v článku


Související články

Deset nejlepších vojenských inovací za rok 2010

Americká armáda 23. srpna zvolila vítěze každoroční soutěže o nejlepší inovace v oboru. Soutěž ...

Balistická přilba Crye AirFrame Helmet

V jednom z prvních článků jsme psali o moderní balistické přilbě FAST. Nyní se podíváme na dalšího ...

Uzavřená balistická přilba Batlskin Head Protection System

V jednom z minulých článků jsme nakousli téma uzavřených balistických přileb. Ač si mnoho lidí ...

Akustická lokace nepřátelských odstřelovačů

V misích jako je ta v Iráku nebo Afghánistánu musí spojenečtí vojáci často čelit nenadálým útokům ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

  • Chester
    19:29 22.09.2012

    SUper vec mam ji na airsoft a koupil jsem ji z nejakyho obchodu asi za litr :-)

    SUper vec mam ji na airsoft a koupil jsem ji z nejakyho obchodu asi za litr :-)

Načítám diskuzi...