Armáda ČR: Kalendář k 70. výročí výsadkového vojska

Náhled fotky z kalendáře; více fotek / Stanislav Petera

S hrdostí představujeme kalendář na rok 2017, který vznikl jako spolupráce fotografa Stanislava Petery a 43. výsadkového praporu Chrudim. Kalendář vznikl jako poděkování a vyjádření obdivu všem vojákům, kteří nasazují životy a zdraví abychom my ostatní nemuseli. Kalendář vznikl bez nároku na honorář a celý výtěžek bude po ukončení prodeje věnován Vojenskému fondu solidarity.

Přispět na dobrou věc a ještě si odnést zážitek?

Ale jistě! Ve spolupráci s výsadkáři jsme připravili několik možností, jak můžete přispět na dobrou věc a zároveň si odnést jedinečný zážitek.

Chtěli byste zažít tandemový seskok s výsadkářem? Žádný problém! Patříte mezi milovníky chladných zbraní a máte zálusk na výsadkářskou lahůdku? To jste tu také správně! Tady jsou možnosti:

Tandemový seskok s instruktorem výsadkové přípravy 43. vpr

Celkový počet: maximálně 10 osob
Cena: 14 900 Kč i s kalendářem na osobu
Termín: dle dohody, o víkendu
Místo: okolí Chrudimi
K dispozici: 10/10

Zážitek je obzvláště vhodný pro odvážně lidi, kteří by rádi věděli, jaké to je být v kůži průzkumníka 43. vpr zasazeného do týlu nepřítele. Obsahuje seskok padákem volným pádem s jedním z instruktorů výsadkové přípravy 43. výsadkového praporu.

Probíhá za podmínek maximálně se přibližujících seskoku průzkumníka Průzkumného týmu 43. vpr se specialistou nezbytným pro splnění zvláštního úkolu, a to v tandemu.

Zážitek probíhá v bojové uniformě a výsadkové přilbě, a to jak pro instruktora, tak druhou osobu. Té bude veškeré vybavení zapůjčeno. Veškerá činnost, jak před samotným seskokem, při něm i po dopadu, je snímaná druhým instruktorem. Skokan po ukončení činnosti obdrží památeční video ze seskoku.

Objednat kalendář + Tandemový seskok

Náhled fotky z kalendářevíce fotek  / Stanislav Petera

Tělesná příprava formou CrossFitu s výsadkáři

Cena: 990 Kč, v ceně je i kalendář
Termín: dle dohody v sobotu – říjen, listopad, prosinec
Místo: Chrudim, Pardubice
K dispozici: 44/45

Zážitek je vhodný pro všechny milovníky sportu nebo prostě pro ty, kteří jsou zvědaví, jak se po tělesné stránce výsadkáři připravují a rádi by to zkusili na vlastní kůži. Výcvik probíhá v délce 90-120 minut včetně zahřátí a protažení, a to pod vedením tělovýchovného náčelníka 43. vpr a za aktivní účasti zástupce velitele praporu.

Jedná se o formu funkčního tréninku s využitím prvků a principů CrossFitu, avšak jeho předchozí znalost nebo nadprůměrná fyzická zdatnost není podmínkou. Vhodné jak pro muže, tak ženy. Minimální věk 15 let.

Objednat kalendář + Crossfit s výsadkáři

Náhled fotky z kalendářevíce fotek  / Stanislav Petera


Útočný nůž výsakářů UTON vz. 75 s rytinou a věnováním

Celkový počet: maximálně 43 osob
Cena: 3990 Kč i s kalendářem na osobu
Termín: dodání na Den veteránů (11. 11. 2016)
Místo: poštou
K dispozici: 36/43

Zážitek potěší všechny milovníky chladných zbraní a výsadkových vojsk. Útočný nůž vz. 75 byl zaveden Československou armádou jako osobní zbraň jednotlivce určenou pro výsadkové a průzkumné jednotky na sebeobranu a bezhlučné zneškodnění nepřítele.

Dodnes používaný výsadkáři 43. vpr nejen pro účely likvidace nepřítele a jako nástroj pro přežití, ale zejména jako jediný schválený nůž pro použití při padákových seskocích. Při seskoku se používá pro odstraňování závad na padáku a je proto připevněn vždy záložním padáku každého výsadkáře.

Dárkové balení obsahuje samotný UTON vz. 75 včetně originálního armádního koženého pouzdra a příslušenství v podobě pilky, pilníku a škrtící šňůry. Na nůž je vyryta rytina se znakem 43. vpr, jeho mottem, unikátním číslem a osobním věnováním. K tomu je připojen děkovný certifikát velitele 43. výsadkového praporu.

Objednat kalendář + UTON s rytinou a věnováním

Umělecké tisky z Kalendáře

Některé z fotografií z kalendáře nabízíme také jako velkoformátové umělecké tisky. Vytištěny jsou ve velikosti 90×50 cm na špičkovém fotografickém papíře a na zdi se opravdu skvěle vyjímají.

Tisky můžete zakoupit v této sekci

Focení kalendáře. /  Matěj Třasák

Vznik kalendáře

Focení bylo rozsáhlé, výsadkaři jsou univerzální bojovníci, takže fotky vznikaly na souši, na vodě, pod vodou. Fotili jsme z letadla i dronu a to v průběhu několika dní. Postprodukce fotografií je společné dílo Stanislava Petery a retušéra Jiřího Kubíka. Pokud vás zajímá pohled do zákulisí vzniku, sledujte náš facebook Light Garden Academy, kde se postupně objevují backstage videa.

Celý projekt byl náročný jak technicky, tak produkčně a nikdy by nemohl vzniknout bez mocné podpory FOMEI, Centrum FotoŠkoda, Armádních novin a velení 43. výsadkový prapor Chrudim. Děkujeme!

Chtěli jsme, aby se kalendář líbil především nám. Aby byl jedinečný, vydrželi jsme se na něj rok koukat a aby byl krásný i jako dárek. A myslíme si, že se nám to povedlo. Kalendář je ve formátu 60×42 cm. Dvanáct je vytištěno na luxusním křídovém papíře a obálka je zdobena matným UV laminem a parciálním lakem. Kalendáře rozesíláme v pevné kartonové krabici, kde nedojdou úhony ani při setkání s Českou Poštou.

Kalendář bude od 1. září do 1. října v prodeji za zvýhodněnou předprodejovou cenu 390 Kč (15 EUR), poté začne platit běžná cena 490 Kč (18 EUR). Kalendáře začneme rozesílat 15. října.

Autoři

 

Stanislav Petera

Fotograf, pověstný tím, že se ve své tvorbě příliš nenechává svazovat realitou. Úspěšně se mu podařilo prorazit ve světě módní a reklamní fotografie, poslední dobou ale stále více času věnuje vlastním rozsáhlým projektům (toto je jeden z nich) a učení v Light Garden Academy. Stanislav celý projekt realizoval. Podílel se na plánování, dal dohromady produkci, nafotil fotografie a má na svědomí úpravu většiny fotek.

 

Jiří Kubík

Mladý a velice talentovaný retušér a ilustrátor. Se Stanislavem spolupracuje na rozsáhlejších projektech a je důležitou součástí týmu. K celému projektu vytvořil plán ve formě storyboardů, podílel se na focení a má na svědomí část postprodukce.

 

Nahlásit chybu v článku


Související články

Armáda ČR: Vítězným obloukem proběhlo celkem 11 hlídek

Posledních třicetšest hodin bylo pro soutěžící průzkumné hlídky snad ještě nabitějších než předešlé ...

Modernizace dělostřelectva Armády ČR. Jaký je plán?

Minulý týden proběhla médií informace o záměru Ministerstva obrany ČR (MO ČR) modernizovat samohybné ...

Generál Bečvář se ve Vyškově setkal se záložníky

Ve středu 31. srpna 2016 se setkal náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář ...

Táborští prověřili kondici Hero´s WODem MURPHY

V rámci sportovního dne velitele VÚ 1825 Tábor, pplk. Ing. Martina Špičáka byl zařazen i klasický, ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • Uton
  11:13 05.09.2016

  Dobrý nápad a rád bych ho i podpořil. Když jsem napsal na web, který uvedené věci nabízí, že bych chtěl vidět fotku toho útoku jak vypadá tak mi poslali odpověď ať se podívám na ...Zobrazit celý příspěvek

  Dobrý nápad a rád bych ho i podpořil. Když jsem napsal na web, který uvedené věci nabízí, že bych chtěl vidět fotku toho útoku jak vypadá tak mi poslali odpověď ať se podívám na uvedený odkaz a ten směřoval na můj web uton.cz
  Wtf? Když za něco chci 4000Kč, tak chci snad vidět co kupuji a ne aby mi prodejce poslal odkaz na sběratelský web, kde je fotka jiného utonu a shodou okolností to byl ještě můj web.Skrýt celý příspěvek

 • Kusa
  16:31 02.09.2016

  Moc pěknej článek a dobrej nápad škoda že se bojím výšek a utony mám 3 včetně speciální edice s znaky navy seals.

  Moc pěknej článek a dobrej nápad škoda že se bojím výšek a utony mám 3 včetně speciální edice s znaky navy seals.

Načítám diskuzi...