ARMÁDNÍ NOVINY - NOVÝ VZHLED STRÁNEK !

Demoverze úvodní stránky nových Armádních novin; větší foto / Armádní noviny

Od 4. prosince, tedy za dva dny večer, webové stránky Armádní noviny přecházejí na nový design. Není třeba se bát nového prostředí, protože struktura a rozložení stránky bude zachována.

UPOZORNĚNÍ: V úterý 4.12. od 17:00 do cca 21:00 nebude možné z důvodu převodu dat přidávat na Armádní noviny diskuzní příspěvky ani se registrovat.

NOVÝ DESIGN SPUSTÍME V ÚTERÝ VEČER MEZI 21:00 - 22:00

Původní design Armádních novin na starém redakčním systému vznikl v roce 2011. Od té doby technologie pokročily a změnily se také nároky na webové stránky. Je nám jasné, že změna designu webu je pro čtenáře vždy stresující, ale věříme, že po krátkém seznámí si čtenáři nový design rychle oblíbí. Žádné obavy, další změnu uděláme nejdříve za 5 let. ( :) )

Hlavní výhody nového designu Armádních novin pro čtenáře:
1) Čistý a přehledný design;
2) Až 5× větší rychlost načítání stránek;
3) Přizpůsobivý obsah pro tablety a mobily;
4) Vyhledávání s našeptávačem;
5) Strukturovaná diskuze;

Hlavním mottem nových stránek je minimalismus a důraz na obsah. Rozložení stránky je zachováno, ale odpadly všechny prvky, které nijak nesouvisí s obsahem nebo funkcemi pro čtenáře.

Koncept výpisu článku na hlavní stránce byl zachován, ale nově byl zmenšen náhledový obrázek s cílem zdůraznit nadpis a nahustit obsah na menší prostor. Avšak významné články ve výpisu získají širokoúhlý obrázek podle původního konceptu.

Na pravé straně zůstaly boxy „Nejnovější komentáře, „Sledujeme pro vás síť a „Nejčtenější články, nově formulované jako nejčtenější články za poslední týden nebo měsíc. Celková čtenost článků se měří vždy k příchodu daného uživatele na stránky. „Přečtenost se aktualizuje každou hodinu a aby článek byl „přečtený, musí na něm čtenáři zůstat po určitou dobu (tak zjistíme skutečnou oblíbenost daného článku).

Struktura článků byla zachována, ale bylo odstraněno známkování metály, které bohužel v původním designu neplní svou funkci ‒ neukazuje skutečnou oblíbenost článku. K tomu slouží nově funkce „Nejčtenější články.

Přizpůsobili jsme obsah Armádních novin pro tablety a mobily. Vždyť z mobilu podle údajů Google Analytics k nám chodí přes 30 % uživatelů a z tabletu 6 % uživatelů. Vylepšením prošlo vyhledávání ‒ výsledky vyhledávání s obrázkem se dynamicky zobrazují v náhledovém okně.

Velkou změnou prošla diskuze. Kromě čistšího přehledného designu je nově diskuze řazena stromově, lze tedy přímo reagovat na konkrétní příspěvek. Lajkování zůstalo zachováno, ale nově přibyla funkcionalita zvýraznění oblíbeného příspěvku. Pokud bude rozdíl mezi „lajky a „dislajky pět a více, příspěvek se zvýrazní.

Dosavadní diskutéři se nemusí znovu registrovat. Všechny registrace budou přeneseny a zachovány.

Při každém startu nových stránek se mohou objevit anomálie se zobrazením grafiky nebo textu. Prosíme tedy o několikadenní shovívavost kvůli ladění stránek. Pokud na nějakou chybu narazíte, budeme rádi, pokud nám zašlete upozornění na e-mail: redakce@armadninoviny.cz

Nahlásit chybu v článku

Doporučte článek svým přátelům na sociálních sítích

Související články

100 nových stíhaček F-35 pro Japonsko

Podle japonských finančních novin Nikkei Japonsko koupí dalších 100 stíhaček F-35 Lightning II. Nezávisle na tom další japonská média informovala o pevném záměru Tokia získat stíhačky verze F-35B Lightning II pro vrtulníkové nosiče třídy Izumo.

CZECHOSLOVAK GROUP vydává kalendář DANGER GIRLS 2019. Výtěžek z prodeje půjde na charitu

Průmyslový holding CZECHOSLOVAK GROUP, který je přední českou společností v oblasti civilní i obranné průmyslové produkce, je známý také svými pravidelnými aktivitami mimo oblast průmyslu. Jednou z nich je každoroční vydávání vlastního kalendáře. Ten nejnovější nese název DANGER GIRLS 2019, a jak název napovídá, představí se v něm krása žen i produkty společností z holdingu.

Tak svět odplácí aneb zpackaná střelba na Libavě - epilog

Za střelbu bojových vozidel pěchoty 18. května 2016 na Střelnici bojových vozidel Přáslavice vojenském prostoru Libavá, při které byli zraněni dva vojáci, nikdo pykat nebude.

Náhrada MiGů-29 a Su-22: Polské letectvo hledí do budoucna

Během nedávné konference Století polského letectva: Perspektivy rozvoje diskuteři debatovali o budoucnosti polského letectva i o budoucnosti vedení leteckých operací celkově. Jedním z hlavních témat současného polského letectva je nákup několika desítek nových víceúčelových stíhaček, které nahradí zastaralé sovětské stíhací bombardéry Su-22 a frontové stíhačky MiG-29.

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Stránka 1 z 5
 • PavolR
  20:23 09.12.2018

  Všimol som si, že ak niekto vloží do komentára viac ako jeden odkaz, tak sa všetky ďalšie transformujú na prvý. To je tak nastavené zámerne, aby sa nezasmetili komentáre odkazmi? Ak áno, tak by bolo fajn, keby pri odosielaní vyskočilo komentujúcemu nejaké upozornenie, lebo potom je nevie, či on urobil niečo blbo, alebo čo ...

 • StandaBlabol
  12:55 08.12.2018

  Zdravím,

  mně přijde nepřehledná sekce "Nejnovější komentáře". Nevím, co znamená "nejnovější", občas tam kliknu a všechny komentáře už jsem četl. Možná by to chtělo přidat ke každému článku aspoň čas, kdy přibyl poslední koment? Taky je škoda, že už není vidět (na hlavní stránce), kdo komentář vložil. Jsou tu lidi (např. Shania), kteří občas přispějí hodně zajímavými informacemi. A pak lidi, kvůli kterým fakt nemá cenu diskuzi otevírat a číst...

  Obecně nesnáším zobrazení pro mobily, které skrývá podstatné informace. Třeba tady celou pravou lištu, včetně sekce s komentářema.

  Můj obvyklý způsob čtení webu z mobilu:
  Otevřu stránku a podívám se na nové články. Když jsou, přečtu si je. Pokud nejsou, kouknu, kdo přidal nové komentáře a k čemu a otevřu diskuze, které vypadají zajímavě.

  Po novu:
  Otevřu stránku a podívám se na nové články. Když nejsou, jdu pryč, protože fakt nebudu procházet článek po článku abych našel, jestli se někde něco děje. Je to škoda.

 • Tesil
  16:40 07.12.2018

  Z přehledného webu se stal nepřehledný paskvil,který spíše odradí než přitáhne.
  Díky.

 • Jan Grohmann
  14:41 07.12.2018

  Děkujeme za všechny komentáře.

  Hlavní změny, které chceme vyřešit aktuálně:
  + Použijeme bezpatkový font a zvětšíme font na 15px;
  + Podkladovou barvu změním z čistě bíle "na smokewhite";
  + Nadpis článku necháme jen na šířku obsahu a posnume výše práve menu - tím více vizuálě oddělíme obsah a pravé menu;
  + Graficky více rozčleníme jednotlivé příspěvky v diskuzi;
  + Uparvíme rozestupy ve výpisu článků na hlavní stránce.

  Jinak grafiku budeme postupě dolaďovat.

 • Deutschmann
  10:55 07.12.2018

  V boxu nové komentáře by se hodilo datum a čas posledního komentáře, protože člověk nemá čas a paměť si pamatovat kolik a kdy bylo komentářů.

  Sekce Související články jsou umístěny dost nešťastně (nebo spíš jsou moc velké).

 • Sllim
  22:16 06.12.2018

  Za mě si myslím, že vzhled by chtěl ještě poupravit. Myslel jsem, že mi to vypálí oči, že server se ještě ani nenačetl a jen se buglo načítání. Tolik bílé!!! Alespoň sem někam dejte možnost tmavého vzhledu. Dokonce i Youtube to nabízí. Prosím, nechci bílou :(
  Obrázky k jednotlivým článkům, jak jsou hned vedle reklamy a dalších navrhovaných článků, splívají. Mnohem lepší strukturování bylo, když byly náhledy v levo.
  Ah ta bílá barva!

 • HibbsCZ
  21:02 06.12.2018

  Nevím proč, ale jak se změnil vzhled stránek, tak mě web na telefonu vůbec nejde otevřít. :-(

 • harambe
  17:29 06.12.2018

  Tento nový vzhľad mi príde dosť nepriehľadný a "nezaplnený/suchý". Pôvodny dizajn sa mi páči viac, ale snahu treba oceniť, mohlo to byť aj horšie..

 • caesar
  12:06 06.12.2018

  len na rychlo upravenych zopar parametrov v konzole https://postimg.cc/9Rw493SP

  dalej by som doplnil:
  - suvisiace clanky pod textom clanku uvadzat len ako nazvy/linky bez perexu a obrazkov. nebude vam to tlacit diskusie velmi dole
  - celkovo na mobiloch je ten dizajn rozhadzany a nekompletny. ak vam toto dodal dodavatel, vymente ho. ak to robite vo vlastnej rezii, unahlili ste sa s nasadzovanim a sup-sup dokoncit (no flame, len rada :)
  - este doplnim svoj prispevok nizsie k tym 3 promovanym clankom. je to zbytocne kedze texty su stare a pravidelny citatelia by skor (subjektovne) ocenili zvyrazneny novy/posledny clanok tak, aby bolo hned pri prichode na vas web jasne, ze tu je novy obsah. celkovo mi unika logika tych 3 odporucanych clankov (okrem vyplnenia priestoru niecim grafickym)

 • caesar
  10:09 06.12.2018

  Tak, ako som pisal v maile pre p. Grohmana:
  - zmenit typ pisma z patkoveho na bezpatkove. alebo inak v pripade patkoveho pisma ho zvacsit. takto ako to je teraz je to horsie citatelne
  - pri registracii heslo nezasielat mailom
  na uvodnej stranke vyhodit 3 odporucane clanky a namiesto toho zvotil variant, kde najnovsi clanok bude mat obrazok cez celu sirku stlpca so zvyraznenym titulkom
  - v diskusiach v textarea zvacsit line-height. momentalne sa riadky zlievaju
  - horne menu by malo byt pri scrolle vzdy viditelne, tzv. prichytavacie aby clovek nemusel v pripade potreby vzdy scrollovat az hore
  - pri sirke okna 600px vam v "hadze" info o clanku (datum, komentare, autor) napravo vedla obrazku. predpokladam, ze jo to chyba a nie zamer. lepsie by to bolo pod sebou
  - zvyraznene clanky vam centruje rovnako napravo. vacsiu logiku mi dava centrovanie vlavo alebo na stred (tyka sa minimalne sirky 600px)
  - ako pozeram, celkovo zvyste line-height aj pri titulkoch. velmi sa to zlieva a zhorsuje to citatelnost

  pekny den.

Stránka 1 z 5