ARMÁDNÍ NOVINY - NOVÝ VZHLED STRÁNEK !

Demoverze úvodní stránky nových Armádních novin; větší foto / Armádní noviny

Od 4. prosince, tedy za dva dny večer, webové stránky Armádní noviny přecházejí na nový design. Není třeba se bát nového prostředí, protože struktura a rozložení stránky bude zachována.

UPOZORNĚNÍ: V úterý 4.12. od 17:00 do cca 21:00 nebude možné z důvodu převodu dat přidávat na Armádní noviny diskuzní příspěvky ani se registrovat.

NOVÝ DESIGN SPUSTÍME V ÚTERÝ VEČER MEZI 21:00 - 22:00

Původní design Armádních novin na starém redakčním systému vznikl v roce 2011. Od té doby technologie pokročily a změnily se také nároky na webové stránky. Je nám jasné, že změna designu webu je pro čtenáře vždy stresující, ale věříme, že po krátkém seznámí si čtenáři nový design rychle oblíbí. Žádné obavy, další změnu uděláme nejdříve za 5 let. ( :) )

Hlavní výhody nového designu Armádních novin pro čtenáře:
1) Čistý a přehledný design;
2) Až 5× větší rychlost načítání stránek;
3) Přizpůsobivý obsah pro tablety a mobily;
4) Vyhledávání s našeptávačem;
5) Strukturovaná diskuze;

Hlavním mottem nových stránek je minimalismus a důraz na obsah. Rozložení stránky je zachováno, ale odpadly všechny prvky, které nijak nesouvisí s obsahem nebo funkcemi pro čtenáře.

Koncept výpisu článku na hlavní stránce byl zachován, ale nově byl zmenšen náhledový obrázek s cílem zdůraznit nadpis a nahustit obsah na menší prostor. Avšak významné články ve výpisu získají širokoúhlý obrázek podle původního konceptu.

Na pravé straně zůstaly boxy „Nejnovější komentáře, „Sledujeme pro vás síť a „Nejčtenější články, nově formulované jako nejčtenější články za poslední týden nebo měsíc. Celková čtenost článků se měří vždy k příchodu daného uživatele na stránky. „Přečtenost se aktualizuje každou hodinu a aby článek byl „přečtený, musí na něm čtenáři zůstat po určitou dobu (tak zjistíme skutečnou oblíbenost daného článku).

Struktura článků byla zachována, ale bylo odstraněno známkování metály, které bohužel v původním designu neplní svou funkci ‒ neukazuje skutečnou oblíbenost článku. K tomu slouží nově funkce „Nejčtenější články.

Přizpůsobili jsme obsah Armádních novin pro tablety a mobily. Vždyť z mobilu podle údajů Google Analytics k nám chodí přes 30 % uživatelů a z tabletu 6 % uživatelů. Vylepšením prošlo vyhledávání ‒ výsledky vyhledávání s obrázkem se dynamicky zobrazují v náhledovém okně.

Velkou změnou prošla diskuze. Kromě čistšího přehledného designu je nově diskuze řazena stromově, lze tedy přímo reagovat na konkrétní příspěvek. Lajkování zůstalo zachováno, ale nově přibyla funkcionalita zvýraznění oblíbeného příspěvku. Pokud bude rozdíl mezi „lajky a „dislajky pět a více, příspěvek se zvýrazní.

Dosavadní diskutéři se nemusí znovu registrovat. Všechny registrace budou přeneseny a zachovány.

Při každém startu nových stránek se mohou objevit anomálie se zobrazením grafiky nebo textu. Prosíme tedy o několikadenní shovívavost kvůli ladění stránek. Pokud na nějakou chybu narazíte, budeme rádi, pokud nám zašlete upozornění na e-mail: redakce@armadninoviny.cz

Nahlásit chybu v článku

Doporučte článek svým přátelům na sociálních sítích

Související články

100 nových stíhaček F-35 pro Japonsko

Podle japonských finančních novin Nikkei Japonsko koupí dalších 100 stíhaček F-35 Lightning II. ...

CZECHOSLOVAK GROUP vydává kalendář DANGER GIRLS 2019. Výtěžek z prodeje půjde na charitu

Průmyslový holding CZECHOSLOVAK GROUP, který je přední českou společností v oblasti civilní i ...

Tak svět odplácí aneb zpackaná střelba na Libavě - epilog

Za střelbu bojových vozidel pěchoty 18. května 2016 na Střelnici bojových vozidel Přáslavice ...

Náhrada MiGů-29 a Su-22: Polské letectvo hledí do budoucna

Během nedávné konference Století polského letectva: Perspektivy rozvoje diskuteři debatovali o ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit zeleně příspěvky za posledních:
Stránka 2 z 2
 • Hajo
  17:07 02.12.2018

  Bolo by možné v sekcii "Poslední komentáře" dorobiť odkaz na staršie resp. zobrazovať viac komentárov ako doterajších posledných šesť?

 • Luky
  16:54 02.12.2018

  koukám, že na novým je jich jen 5 :)

 • Luky
  16:50 02.12.2018

  ....by se mi někdy líbilo pod "poslední komentáře" tlačítko další nebo starší....jak jich je jen 6, tak občas zapadnou komenty ke starším článkům, které se pak musí zdlouhavě hledat.

 • darkstyle
  13:10 02.12.2018

  Jednym slovom konecne..

Stránka 2 z 2