ARMY RUN: Ukažte, co ve vás je

Army run
Nemůžeme vám slíbit nic než krev, dřinu, slzy a pot. / Army Run

ARMY RUN se blíží! Fenomén, který si ve světě získává obrovskou pozornost příznivců příznivců nevšedních sportů, přitahuje překvapivě velkou pozornost fanoušků vojenství a neobvyklých sportovních zážitků také v České republice. Na start závodu se tak postaví přes 1400 odvážných mužů a žen.

Premiéra českého závodu ARMY RUN

ARMY RUN je extrémní překážkový běh, při kterém si účastníci můžou sáhnout až na dno svých fyzických sil. Historicky první ročník českého závodu ARMY RUN, při kterém si můžete otestovat své tělesné limity, proběhne 23. srpna v Černé v Pošumaví. Závod, který se uskuteční pod patronátem Ministerstva obrany ČR a Ministerstva vnitra ČR, se uskuteční v jinak veřejnosti nepřístupných atraktivních lokalitách zdejšího vojenského prostoru Boletice.

Účastníky čekají dvě trasy: kondiční sportovci dají přednost trase Civil 10 km, milovníci extrémů potom trase Army 16 km s náročnými překážkami, které navrhli bývalí profesionální vojáci Armády ČR. "Máme za sebou několik zahraničních misí na Balkáně i středním východě. Většinu kariéry jsme prožili ve 4. brigádě rychlého nasazení u průzkumných, výsadkových a mechanizovaných jednotek. Absolvovali jsme množství zahraničních kurzů v U.S. Army, i kurzy evropských aliančních partnerů. Na závěr kariéry jsme se sešli na útvaru speciálních operací SOG," představují se odborní konzultanti závodu Pavel Zendulka a Ivan Novák ze společnosti ARMED, která je oficiálním partnerem akce.

"S překážkovými drahami máme osobní zkušenosti. Cvičili jsme na klasické překážkové dráze z dob ČSLA, moderní překážkovce dle standardu NATO, nebo třeba na britské dráze v rámci mezinárodní armádní soutěže. Věříme, že ARMED může, jako konzultant překážek závodu ARMY RUN, předat své (často bolestně nabyté) zkušenosti a přispět k atraktivitě tohoto nového závodu," dodávají pánové Pavel Zendulka a Ivan Novák. 

ARMY RUN: Jak jsi na tom s kondicí?

ARMY RUN není zábavou jen pro nadšence do vojenství, obdobných běhů se v cizině účastní tisíce lidí, kteří si chtějí otestovat svou kondici pod odborným dohledem, a dokonce i celé rodiny, pro které jsou tyto závody originálním zážitkovým víkendem.

Army Run Plakát Army run. / Army Run

Vzpomínka na des. Jana Kloze

Pořadatelé ARMY RUNu ve spolupráci se spolkem Vlčí máky, který pomáhá válečným veteránům, podpoří konáním akce rodinu desátníka Jana Klozeho, odstřelovače 43. výsadkového praporu, který tragicky zahynul v roce 2013 při výkonu služby. Za každého registrovaného účastníka ARMY RUN dají pořadatelé částku 25,- Kč na jeho malou dceru Lauru, která se po ztrátě tatínka ocitla v tíživé finanční situaci.

Na Jana Klozeho na ARMY RUN závodem zavzpomínají také chrudimští výsadkáři, kteří utvoří čtyři neohrožené týmy.

ARMY RUN: závod a zábava

ARMY RUN zpestří přehlídka amerických armádních vozidel klubu 3. armády Plzeň, kteří v sobotu 23.8. projedou konvojem Černou v Pošumaví a vozidla budou následně vystavena v prostorách startu závodu.

Pořadatelé připravili pro všechny účastníky závodu a jejich doprovod celovíkendový program (lanový park, paintball, turnaj v beach volejballu o ceny, fotbal na umělém hřišti, soutěž ve shybech o ceny) a na večer hudební festival LIPNO FEST s kapelami Prago Union, Houpací koně a Megaphone na oblíbené písečné pláži Windy Point s barmanskou show.

V okolí jsou pro účastníky závodu připraveny také dostatečné ubytovací kapacity (Hotely, kempy, stanové městečko v prostorách závodu ad.). ARMY RUN nabízí celovíkendové vyžití, ať již přijedete sami, s rodinou, nebo partou kamarádů.

Start a cíl závodu je v Černé v Pošumaví, zúčastnit se jej můžete sólo, nebo v týmu. Nečekejte žádnou víkendovou procházku po šumavské přírodě, ale překonávání náročných překážek, tvrdý boj se svými možnostmi, a především vzrušení z originálního sportovního zážitku.

Poměříte své síly se špičkovými profesionály se zkušenostmi z reálných bojových operací. Čas vám pořadatelé sice změří, ale výsledky se vyhlašovat nebudou: vítězem bude každý, kdo běh dokončí!

Pro všechny soutěžící i diváky je připraven bohatý celovíkendový denní i noční program. Přijďte podpořit borce na trati!

Nahlásit chybu v článku

Doporučte článek svým přátelům na sociálních sítích

Související články

Boj s obezitou v armádě

Představa laika o americkém vojákovi je na základě filmů nebo televizních zpráv následující: ...

NÁZOR: Úlevy - modla mnoha profesionálních vojáků

Dnes otevřeme další z mnoha kontroverzních témat naší profesionální armády. Jsou to úlevy a ...

ARMY RUN: Úplně jiný závod!

ARMY RUN. Fenomén, který si ve světě získává obrovskou pozornost příznivců příznivců nevšedních ...

ROZHOVOR: Marek Vinárek o fyzické kondici vojáka

Bc. Marek Vinárek je trenér sportovního, kondičního a funkčního tréninku, instruktor TRX Suspension ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!