Bojové vozidlo BVP-M2 SKCZ Šakal pro ukrajinskou armádu?

BVP-M2 SKCZ Šakal v Kyjevě; větší foto / Dylan Maljasov, Defence-blog.com

Jednou z největších hvězd probíhající ukrajinské vojenské výstavy Arms and Security 2018 je česko-slovenské bojové vozidlo pěchoty (BVP) BVP-M2 SKCZ Šakal od české firmy Excalibur Army. Česká firma ukrajinské armádě již v minulosti dodala těžkou obrněnou techniku a nyní Kyjevu nabízí i hloubkově modernizované BVP Šakal.

Excalibur Army v Kyjevě představila celé své portfolio „velkých zbraňových systémů, kromě BVP-M2 SKCZ Šakal také raketomet BM-21 MT a samohybnou houfnici DANA M2.

BM-21 MT je v podstatě sovětský raketomet GRAD umístěný na podvozku TATRA T 815-7T3R2T 4×4 a využívající moderní systém řízení palby. DANA M2 je nejnovější model československé houfnice DANA vz. 77 ráže 152 mm. Ráže byla zachována, ale došlo k revitalizaci a modernizaci prakticky všech systémů houfnice.

Nejvíce pozornosti ale v Kyjevě přitahuje bojové vozidlo BVP-M2 SKCZ Šakal, tedy hloubková modernizace sovětských bojových vozidel pěchoty BVP-1 a BVP-2. Projekt Šakal byl poprvé představena v roce 2013 a původně nabízen Armádě ČR. Česká armáda ale nakonec od modernizace svých BVP-2 upustila a rozhodla si pořídit nová pásová BVP západní výroby.

O projektu Šakal nebylo mnoho let slyšet. Ostatně také slovenská armáda se při modernizaci svých BVP-1 rozhodla neměnit proporce podvozku BVP-1 (podle projektu Šakal) a soustředila se pouze na instalaci bojového modulu TURRA 30 a modernizaci vnitřního pracovního prostoru posádky a výsadku.

Projekt Šakal však může nově uspět na Ukrajině
, která připravuje modernizaci svých BVP (resp. BMP) sovětské výroby, ale přitom nemá na nákup BVP západní výroby. Ostatně ukrajinská armáda má (leč v nejasném technickém stavu) ve výzbroji více než 1000 vozidel BVP-1 a BVP-2 (resp. BMP-1 a BMP-2).

Firma Excalibur Army s BVP-M2 SKCZ Šakal není na ukrajinském trhu rozhodně bez šance, neboť v letošním a minulém roce již ukrajinské armádě dodala 33 samohybných houfnic 2S1 Gvozdika a 33 repasovaných BVP-1.

Navíc Excalibur Army s největším ukrajinským zbrojním koncernem Ukroboronprom na jmenované výstavě podepsala memorandum o spolupráci. Obsahem memoranda je dohoda o spolupráci při vývoji, modernizaci a výrobě obrněných vozidel, včetně společného postupu při prodeji obrněných vozidel do třetích zemí.

Jak zdůraznil generální ředitel Ukroboronprom Pavel Bukin, podpisem memoranda ukrajinský koncern navazuje spolupráci se strategickým partnerem, který působí v zemích NATO. „Je to příležitost přilákat financování a investice do výzkumu a vývoje, financovat budoucí zbraňové systémy a dovést je k masové výrobě. Je to také příležitost vytvořit inovativní technologické řetězce pro modernizaci našich obrněných vozidel a vyvíjet slibné koncepce, komentoval podpis memoranda Bukin.


Reportáž z výstavy včetně záběrů na DANA M2, BM-21 MT a BVP-M2 SKCZ.

Základním rysem BVP-M2 SKCZ je výrazně přepracovaná korba. Strop korby byl zvýšen o několik desítek centimetrů, což umožnilo podlahu vozidla doplnit dodatečným pancéřováním. Protiminová ochrana BVP-M2 SKCZ tak dosahuje úrovně 2a (STANAG 4569) při výbuchu miny pod pásy a úrovně 1 při výbuchu miny pod dnem. Výsadek přitom sedí v moderních protiminových sedačkách.

Korba vozidla Šakal si zachovává šikmý čelní sklon (pro lepší balistickou odolnost). Základní balistická ochrana korby (s vnitřní balistickou výstelkou) dosahuje úrovně 2. Přídavné pancéřování zvyšující balistickou ochranu na úroveň 3 nebo 4.

Pohon vozidla zajišťuje americký dieselový přeplňovaný motor Caterpillar C9.3 s výkonem 300 kW. Původní sovětský motor UTD–20 dosahoval výkon 220 kW. Maximální rychlost BVP-2SKCZ na silnici je 70 km/h a dojezd na zpevněné cestě 550 km.


BVP-M2 SKCZ Šakal; větší foto / Dylana Maljasov, Defence-blog.com

Zajímavé je, že Šakal není v Kyjevě (jako v minulosti) osazen slovenským bojovým modulem TURRA 30 nebo izraelským Samson Mk II. Místo toho Šakal využívá jednomístný modul DVK-30 (o prázdné hmotnosti 1040 kg) od slovenské firmy ZTS Špeciál. DVK-30 je zhruba o 400 kg lehčí než slovenská věž TURRA 30.

Modul DVK-30 využívá licenčně vyráběný automatický kanón 2A42 ráže 30 mm a spřažený kulomet ráže 7,62 mm. Náměr hlavní zbraně je -4° až + 58°, odměr 360°. V případě potřeby lze věž a kanón natáčet ručně. Modul lze doplnit kontejnery pro protitankové řízené střely (PTŘS). Přední pancéřování modulu odolá munici ráže 14,5 mm, boční a zadní munici ráže 7,62 mm.

Modernizace BVP však nabízí také ukrajinský průmysl. Žytomyrská továrna, která je členem koncernu Ukroboronprom, na výstavě Arms and Security 2018 představila modernizované vozidlo BMP-M1S s upravenou korbou a jinak uloženou pohonnou jednotkou. BMP-M1S je osazen bojovým modulem Stilet s 30mm kanónem 2A42, dvojicí PTŘS Barrier a spřaženým kulometem ráže 7,62 mm.

Zdroj: Ukroboronprom, Defence24

 
 

Nahlásit chybu v článku


Související články

Bojové vozidlo BVP-1 vstává v ruské armádě z mrtvých

Minulý týden ruská agentura RIA Novosti informovala o „reinkarnaci“ bojového vozidla pěchoty BVP-1. ...

Ukrajina obdržela české houfnice 2S1 Gvozdika

Podle ukrajinského portálu uprom.info na přelomu června a července Ukrajina získala 33 sovětských ...

BVP PUMA přijede na DNY NATO do Ostravy v nejvýkonnější verzi PUMA S1

Bojové vozidlo pěchoty (BVP) PUMA S1 bude k vidění 15 - 16. 9. 2018 v rámci akce Dny NATO 2018 ...

Armáda ČR: Nové tanky, modernizace T-72 nebo BVP se 120mm kanónem

Armáda České republiky plánuje v příštím desetiletí vyřadit z výzbroje tanky T-72. Jaké jsou ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • Arthur
  16:05 17.10.2018

  hurvo: "Preto som oslovil MO a požiadal o vysvetlenie týchto nezrovnalostí. Podľa vyjadrenie riaditeľa sekcie modernizácie a infraštruktúry generálmajora Zmeka." (tč. náčelník ...Zobrazit celý příspěvek

  hurvo:

  "Preto som oslovil MO a požiadal o vysvetlenie týchto nezrovnalostí.
  Podľa vyjadrenie riaditeľa sekcie modernizácie a infraštruktúry generálmajora Zmeka." (tč. náčelník generálneho štábu OS SR pozn. Arthur)
  ...
  "Vodič ma k dispozícii nový periskopický kombinovaný pozorovací prístroj vodiča DND-5F od českej spoločnosti MEOPTA."

  zdroj: http://www.armadninoviny.cz/mo... Skrýt celý příspěvek

 • hurvo
  15:00 17.10.2018

  4 sedacky osadky su doslova na zemi. 2 sedacky roja su pripnute k nadrzi. Ani jedna sedacka nie je protiminova inak ako iba nazvom. Takze Meopta DND-5F , ktoru nikdy nikto v ...Zobrazit celý příspěvek

  4 sedacky osadky su doslova na zemi. 2 sedacky roja su pripnute k nadrzi. Ani jedna sedacka nie je protiminova inak ako iba nazvom.
  Takze Meopta DND-5F , ktoru nikdy nikto v ziadnej pisomnej podobe nespominal a fyzicky ani na fotke v befkach ani nevidel. Ta meopta je tam ale je odlozena, aha :DSkrýt celý příspěvek

 • Arthur
  21:35 16.10.2018

  hurvo Periskopický kombinovaný pozorovací prístroj vodiča Meopta DND-5F sa predsa nepoužíva na verejných vystúpeniach tak ako napevno zabudovaný pre verejnosť a deti, ktoré ...Zobrazit celý příspěvek

  hurvo

  Periskopický kombinovaný pozorovací prístroj vodiča Meopta DND-5F sa predsa nepoužíva na verejných vystúpeniach tak ako napevno zabudovaný pre verejnosť a deti, ktoré lezú poviem to diplomaticky nemotorne a neopatrne cez poklop do priestoru vodiča nakoľko bol zkonštruovaný tak, aby zástavbové a upínacie rozmery uľahčili montáž a demontáž prístroja do vozidla na miesto pôvodného prístroja, bez toho aby bola potrebná akákoľvek úprava na vozidle.

  Len prvé štyri BPsVI dodané začiatkom roka 2017 boli dodané ešte s pôvodnými plavákmi.
  link: https://forum.valka.cz/attachm...

  Podvozok bol pre zvýšenú hmotnosť 15 290 kg prerobený!

  Čo sa týka protimínových sedačiek roja tie sú predsa uchytené na bokoch tak aby bola zachovaná funkčnosť takejto sedačky pričom upevnenie k podlahe by funkčnosť protimínové sedačky znemožnila - myslíte, že to nevedia?


  Scotty

  Aby som vašu zvedavosť zbytočne nenaťahoval tak odpoveď je, že nie som zaměstnamec CSG nebo nějaké společnosti zaineresované v modernizaci BVP!Skrýt celý příspěvek

 • hurvo
  19:20 15.10.2018

  arthur> svatavy okolo DND-5F ani nesli., plavaky sa modernizovat samozrejme museli kedze vozidlo ma 15 ton a topilo sa . > vid obrazok . ...Zobrazit celý příspěvek

  arthur> svatavy okolo DND-5F ani nesli., plavaky sa modernizovat samozrejme museli kedze vozidlo ma 15 ton a topilo sa . > vid obrazok . https://u.smedata.sk/blog/arti...

  A ked uz modernizovali tak preco nezmenili torzne tyce, namiesto toho ich viac napruzili aby nebolo vozitko na bruchu a vysledkom je ze sa lamu ako zapalky.
  Otazka ked vyrobim akoze "protiminovu" sedacku, preco je upnuta k podlahe? preco celu vahu sedacky znasa jeden kolik? Kolko sedaciek nezvladlo jazdu a strihlo kolik?Skrýt celý příspěvek

 • Scotty
  18:24 15.10.2018

  Arthur čistě ze zvědavosti vy jste zaměstnamec CSG nebo nějaké společnosti zaineresované v modernizaci BVP?

  Arthur čistě ze zvědavosti vy jste zaměstnamec CSG nebo nějaké společnosti zaineresované v modernizaci BVP?

 • Arthur
  15:43 15.10.2018

  Gibon: "Aha takto, no tak GO podvozku pri BVPM stalo 900.000 a veza 600.000." Toto je scela nepresné zjednodušenie modernizácie, ktoré je namieste uviesť na pravú ...Zobrazit celý příspěvek

  Gibon:

  "Aha takto, no tak GO podvozku pri BVPM stalo 900.000 a veza 600.000."

  Toto je scela nepresné zjednodušenie modernizácie, ktoré je namieste uviesť na pravú mieru.

  Musíte si uvedomiť, že pôvodné BPsV Svatava (BVP-1) bolo de facto ohlodané na korbu a BPsVI (BVP-M) bolo nananovo postavené od GO motoru cez "karosárske úpravy", nátery, cez kabeláž, vynovený vnútorný pracovný priestor posádky a výsadku až po nové plaváky.

  Špecifikácia hlavných súčastí modernizácie vz. BPsVI:

  • Vodič ma k dispozícii nový periskopický kombinovaný pozorovací prístroj vodiča DND-5F od českej spoločnosti MEOPTA;
  • Osádka vozidla je spojená hovorovým zariadením RF-7800 I americkej spoločnosti Harris;
  • Bezposádková veža TURRA 30 od EVPÚ a.s.*;
  • SRP disponuje streleckým zameriavačom systému a nezávislým zameriavačom veliteľa. Oboje zameriavacie systémy sú vybavené IČ kamerou Tilde A z rozlíšením 640x480 pixelov od spoločnosti Leonardo, TV kamerou a laserovým diaľkomerom,
  • Nový detektor ožiarenia od Izraelskej firmy Elbit;
  • Posádka a roj sedí na protiminových sedačkách BOG-AMS-V;
  • vozidlo disponuje aj klimatizáciou a nezávislým kúrením.

  *Na BVP-M na rozdiel od BPsVI bola osadená TURRA-30 COAPS s najmodernejším systémom paľby HUNTER-KILLER vybaveným veliteľským streleckým zameriavačom, ktorý má schopnosť prevzatia streľby veliteľom tj umožňuje veliteľovi v ručnom pracovnom móde presne sledovať statické aj pohyblivé ciele a viesť proti ním streľbu z palebného postavenia aj počas pohybu.Skrýt celý příspěvek

 • Arthur
  15:13 15.10.2018

  Tu je pútač z Kyjevského výstaviska kde je zrejmé, že EA (CSG) prezentovalo modernizované BVP ako BVP Šakal, ktorý je v portfóliu MSM Group (CSG) ako IFV Šakal. Takže v princípe je ...Zobrazit celý příspěvek

  Tu je pútač z Kyjevského výstaviska kde je zrejmé, že EA (CSG) prezentovalo modernizované BVP ako BVP Šakal, ktorý je v portfóliu MSM Group (CSG) ako IFV Šakal. Takže v princípe je jedno či je namontovaná TURRA-30 alebo DVK-30. A všimnite si na pútači (v strede hore) logo Ukrobronprom!

  link: https://cs10.pikabu.ru/post_im...
  zdroj: https://pikabu.ru/story/nebols...

  Bude veľmi zaujímavé v najbližších dňoch sledovať keď sa chytia média v súvislosti s chystanými akvizíciami v AČR a OS SR v spojení so stretnutiami ministrov obrany ČR a SR ohľadne vzájomných nákupov od tuzemského (ČR / SR) bezpečnostného a obranného priemyslu, že práve Ukrajina má záujem o česko-slovenské modernizované BVP Šakal, na ktorého výskum a vývoj veľkou mierou prispeli z verejných financií daňový poplatníci oboch republík samozrejme pri spolufinancovaní aj súkromného sektora predmetných spoločností zúčastnených na modernizácii.Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  15:05 15.10.2018

  Gibon: nic ve zlém, ale posadit Turru na nový BVP je absolutní degradace nového podvozku. Sám jsem zvědav co se koupí do AČR, ale kanon bez programovatelné munice, zde navíc ...Zobrazit celý příspěvek

  Gibon: nic ve zlém, ale posadit Turru na nový BVP je absolutní degradace nového podvozku. Sám jsem zvědav co se koupí do AČR, ale kanon bez programovatelné munice, zde navíc sovětský 2A42, to je cesta zpět. Využívat BVP-M jen 10let, to se dostáváme do situace, že o "výhodnosti" modernizace nemůže mluvit ani optimista, cena/rok vyjde jako za nové. GO podvozku za 900tis.?, tak nepochybně to není GO věcí v původní podobě, je tam nová vnitřní instalace jiného typu, tedy nové díly, nové kabeláže, noví dodavatelé, nové přípravky, takže nové zázemí či nové servisní smlouvy.Skrýt celý příspěvek

 • Gibon
  14:54 15.10.2018

  Nesher: Vidis, velmi dobra poznamka. No ak dodrzia to co povedali, tak ano pojdu tam bez veze. V prípade nutnosti otvorenie NZ skladov z dovodu krizy sa na podvozky tie Turry ...Zobrazit celý příspěvek

  Nesher: Vidis, velmi dobra poznamka.
  No ak dodrzia to co povedali, tak ano pojdu tam bez veze. V prípade nutnosti otvorenie NZ skladov z dovodu krizy sa na podvozky tie Turry vyrobia.
  Popripade ich osadia niecim lacnejsim ako DVK30.

  A spravne je ta tvoja vsuvka "pokud". Stale nie je rozhodnute ci sa pojde dalsou modernizaciou a ci nakupom novych. A nezavidim im toto rozhodnovanie, co je lepsie.

  Vy tomu zelezu prikladate az prilis velku dolezitost. Som si isty, ze ak ich budu presuvat, tak veze prejdu upgradom vsetkych elektronickych sucasti. Turra namontovana na BVP Sakal je ina veza, ako bola namontovana na BPsVI a ina aka bola namontovana na BVPM. Nadalej jej schopnosti rozvijali/rozvijaju. Mozno sa dockame aj ineho kanona. Aj ked to ja osobne povazujem za hlupost.Skrýt celý příspěvek

 • Rase
  14:48 15.10.2018

  Gibon: pokud se ty věže později sundají a osadí na nové BVP, tak to znamená že podvozky můžete vyhodit, případně používat s přišroubovaným plátem plechu místo věže. Bylo by docela ...Zobrazit celý příspěvek

  Gibon:
  pokud se ty věže později sundají a osadí na nové BVP, tak to znamená že podvozky můžete vyhodit, případně používat s přišroubovaným plátem plechu místo věže. Bylo by docela logické, pokud by se OSSR připojilo k českému tendru a koupili to co AČR, ale fakt si nejsem jistý jak by se to muselo smluvně řešit. Pokud třeba koupíme CV90 s osádkovou věží, nebo jiné vozidlo s jinou věží než Turra 30. Předpokládám že nový pásový podvozek byste chtěli, ale už ne s jinou věží než ta co už máte a plánujete osadit na všechny podvozky (4x4 a 8x8)Skrýt celý příspěvek

 • Nesher
  14:42 15.10.2018

  Gibon Otázka neb v tvém příspěvku vidím malý rozpor. Pokud dobře rozumím, tak až se koupí (případně pokud) nové pásové BVP, tak se věže z nynějších modernizovaných kusů přesunou ...Zobrazit celý příspěvek

  Gibon
  Otázka neb v tvém příspěvku vidím malý rozpor. Pokud dobře rozumím, tak až se koupí (případně pokud) nové pásové BVP, tak se věže z nynějších modernizovaných kusů přesunou na nová BVP a modernizované stroje půjdou do mobilizačních skladů. To znamená, že tam tam půjdou bez věže?
  A pak mě napadá druhá otázka, jaký dává smysl dávat někdy za 10-15 let na nová pásová BVP v tu dobu již relativně zastaralou věž (byť zřejmě po nějaké upgradu)?
  Chápu, že peněz není nikdy na zbyt, ale tohle je trochu divné šetření.Skrýt celý příspěvek

 • Gibon
  14:27 15.10.2018

  Clanek: bolo jednoznacne povedane, ze ak sa rozhodne o nakupe pasovych BVP, tak sa veze z BVP-M presunu na nove BVP. Jura99: Aha takto, no tak GO podvozku pri BVPM stalo 900.000 ...Zobrazit celý příspěvek

  Clanek: bolo jednoznacne povedane, ze ak sa rozhodne o nakupe pasovych BVP, tak sa veze z BVP-M presunu na nove BVP.

  Jura99: Aha takto, no tak GO podvozku pri BVPM stalo 900.000 a veza 600.000.
  Na vezi je kanon 2A42, byt modernizovany. Nedari sa mi teraz najst rychlo zmluvu, ale v cene a sucastou dodavky boli aj specialne pripravky, ND, etc. Ako som pisal, zmluva s vyrobcom MSM ani EVPU ohladom servisu BVP-M neexistuje.

  No ta debata je myslim si zbytocna. Je jasne, ze modernizacia BVP bola za slusnu cenu a takyto krok je vzdy lacnejsi, ako nakup noveho zbranoveho systemu.
  No ozbrojene sily by jednoznacne mali smerovat k nakupu noveho BVP, tak ako AČR. V armadach sa nema kupovat to co je najlacnejsie. Prirovnal by som to k setreniu na volitelnych bezpecnostnych prvkoch pri kupe automobilu, ako napriklad ESP kym este nebolo povinne...

  Modernizacia BVP-M je len preklenovacim obdobim na najblizsich 10 rokov.
  Som vsak za nu rad, do NZ skladov tak pojdu v tejto podobe, nie v podobe BMP1/2.Skrýt celý příspěvek

 • Clanek
  13:51 15.10.2018

  Ty stroje se krom modernizace i opravovali, za kolik byla ta cast opravarenska a za kolik nove veci, ktere budou vyzadovat nove zazemi je otazka, na kterou neznam odpoved. Jiste to ...Zobrazit celý příspěvek

  Ty stroje se krom modernizace i opravovali, za kolik byla ta cast opravarenska a za kolik nove veci, ktere budou vyzadovat nove zazemi je otazka, na kterou neznam odpoved. Jiste to ale nebude v pomeru 0% ke 100%. I tak je ale tato otazka zbytecna, neb se nove zazemi nakoupi stejne jen jednou coby soucast obstarani KBVP se stejnou vezi. Naproti tomu kdyby se poridili jine pasove BVP s jinou vezi, muselo by se zazemi porizovat znovu. A mavoc, tim ze dojde ke sjednoceni vezovych kompletu jak na KBVP tak na pasovych BVP tak pokud k necemu touto synergii dojde, tak k dalsi uspore, ne naopak.Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  13:36 15.10.2018

  Gibon: máš tam nových věcí za 1,5mil. €. Podle stejné logiky, podle které "chce" nové BVP v ceně 5mil. € stejnou sumu do zázemí, dost pravděpodobně bude BVP-M chtít stejných ...Zobrazit celý příspěvek

  Gibon: máš tam nových věcí za 1,5mil. €. Podle stejné logiky, podle které "chce" nové BVP v ceně 5mil. € stejnou sumu do zázemí, dost pravděpodobně bude BVP-M chtít stejných 1,5mil. € do zázemí. Nedávalo by logiku, aby nové věci na nových vozidlech chtěly nové zázemí a nové věci na starých vozidlech nové zázemí nechtěly.Skrýt celý příspěvek

 • Gibon
  12:37 15.10.2018

  Jura99: Akych inych agregatov? Ziadna servisna zmluva s MSM Land system division Trencin neexistuje. Resp. ju neevidujem, musel by som ju prehliadnut vo zverejnenych zmluvach. ...Zobrazit celý příspěvek

  Jura99: Akych inych agregatov?
  Ziadna servisna zmluva s MSM Land system division Trencin neexistuje. Resp. ju neevidujem, musel by som ju prehliadnut vo zverejnenych zmluvach. (nie, nebola by utajena)

  OS SR si udrzbu motora UTD 20 a dalsich sucasti vozidiel BMP robia "doma" tak ako doteraz.
  Zazemie bude trochu ine pre vezu, ale to je logicke. No netreba kupovat nove tahace a podvalniky,....Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  12:24 15.10.2018

  Gibon: druhá věc je, že zázemí pro BVP-M není stejné s BVP. Je tam řada jiných agregátů a nejspíš se to bude servisovat u výrobce, který si to nechá slušně zaplatit, nechci ...Zobrazit celý příspěvek

  Gibon: druhá věc je, že zázemí pro BVP-M není stejné s BVP. Je tam řada jiných agregátů a nejspíš se to bude servisovat u výrobce, který si to nechá slušně zaplatit, nechci spekulovat, ale možná až moc slušně, jako u nového BVP :-).Skrýt celý příspěvek

 • Scotty
  12:22 15.10.2018

  Clanek Já taky nekritizuji primárně Slovenskou modernizaci i když i o její výhodnosti mám určité pochybnosti. Co mě hlavně vadí jsou nápady pořídit Šakal/MEXA a tvářit se že tím ...Zobrazit celý příspěvek

  Clanek
  Já taky nekritizuji primárně Slovenskou modernizaci i když i o její výhodnosti mám určité pochybnosti.
  Co mě hlavně vadí jsou nápady pořídit Šakal/MEXA a tvářit se že tím by byla obnova BVP za moderní hotová. Jak jsem psal níž, než Šakal/MEXA to je výhodnější investovat do moderních KBVP.
  Pokud přijmete to že vaše BVP-M budou používané jen pro udržení výcviku posádek a v dohledné době pořídíte moderní BVP. Potom to jako DOČASNÉ řešení může fungovat.Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  12:21 15.10.2018

  Gibon: vím o tom, že cena pro AČR se očekává +/- 10mil€. Jednak je otázka kolik to nakonec bude opravdu stát a jednak si nemyslím, že každé moderní BVP musí stát tyto peníze. ...Zobrazit celý příspěvek

  Gibon: vím o tom, že cena pro AČR se očekává +/- 10mil€. Jednak je otázka kolik to nakonec bude opravdu stát a jednak si nemyslím, že každé moderní BVP musí stát tyto peníze. Estonce to určitě nestojí 2x 2,3mil€./ks vč. zázemí, ale hádat se nechci.Skrýt celý příspěvek

 • Gibon
  12:02 15.10.2018

  Jura99: Aka je predpokladana cena noveho BVP pre ACR? 210ks za 53mld CZK. (cca 9,96 mil €) V cene noveho BVP musis ratat aj zazemie. Nie carovat s cislami, aby to vyslo ...Zobrazit celý příspěvek

  Jura99: Aka je predpokladana cena noveho BVP pre ACR?
  210ks za 53mld CZK. (cca 9,96 mil €)
  V cene noveho BVP musis ratat aj zazemie. Nie carovat s cislami, aby to vyslo lepsie.

  Pre BVP toto zazemie uz mas a tak investicie do neho robit nemusis. Resp nie v takej velkej miere. A to je ten rozdiel.Skrýt celý příspěvek

 • Gibon
  11:59 15.10.2018

  Rase: pozname to. To len teraz sa vyroja odbornici na vsetko a budu presne vediet co sa malo objednat. Som rad, ze vyberate pred nami, aspon budeme mat relevantne ...Zobrazit celý příspěvek

  Rase: pozname to. To len teraz sa vyroja odbornici na vsetko a budu presne vediet co sa malo objednat.

  Som rad, ze vyberate pred nami, aspon budeme mat relevantne informacie.
  Dokedy ma byt dodany posledny kus?Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 1 z 7