Bojový batoh TL 60 se znovu vrací na scénu

Boční přední a boční zadní strana batohu TL 60; větší foto / FENIX Protector

Firma FENIX Protector vyslechla zákazníky a vyrobila retro sérii bojových batohů TL 60 (BP-105). Batoh je vhodný i pro příslušníky výsadkových jednotek. 

Batoh TL 60 je již zaveden ve výzbroji Armády ČR (KČM: 0120000897522, KČM: 0120000898323). Jedinou změnou ve výrobě této retrosérie je použitý materiál. Současný výrobek má hmotnost 2,4 kg a rozměry 80×33×30 cm (80×58×30 cm včetně kapes).

 

 

Základní objem batohu TL 60 je 60 l, při použití přídavných bočních kapes a víka je možno jej zvětšit na 70 l. Je určen pro přepravu osobní výbavy uživatele na kratší i velmi dlouhé vzdálenosti, včetně použití při vzdušném výsadku.

 

Batoh je dvoukomorový. Spodní komora je přístupná z vnějšího pláště batohu, horní komora z vrchu. V případě potřeby je možno obě komory spojit odepnutím dělicí přepážky. Otvor po straně přepážky umožňuje transport dlouhých předmětů (antény, stanových tyček, atp.).
 

Horní víko batohu obsahuje samostatnou kapsu. Zádová konstrukce je tvořena PE (polyethylen) fólií s duralovou konstrukcí a je navržena tak, aby zajistila komfortní ochranu zad uživatele proti protlačení ostrých hran předmětů uložených uvnitř batohu a zároveň zajišťovala silný oběh vzduchu v bederní partii zad a tím výrazně snižovala pocení a pocitově ulehčovala nošení batohu.

 

Vlastní nosný systém je řešen s ohledem na moderní ergonomii. Ramenní popruhy jsou vybaveny horními stabilizačními dotahy a hrudním popruhem. Speciálním prvkem jsou přídavné přední dotahy, které zajišťují stabilitu bederního pásu. Bederní pás je konstruován s ohledem na požadavek připojení sumek nebo různého doplňkového materiálu.

 

Na vnějším plášti batohu je umístěno množství textilních a plastových úchytů sloužících pro uchycení granátometu RPG nebo dalšího materiálu. Na boky je možno připojit boční kapsy. Boční kapsy je možné spojit do samostatného malého batůžku (5 l) pro krátkodobé využití.
 

V zimním období lze batoh vybavit maskovacím převlekem (AC-105). Převlek není součástí batohu, ale je lehce k dostání na e-shopu FENIX Protector.

 

Batoh TL 60 si můžete koupit na e-shopu FENIX Protector.

 

Přední, boční a zadní strana batohu TL60. Klikni na náhledy pro větší obrázky. / FENIX PRotextor

Nahlásit chybu v článku


Související články

RECENZE: Batoh Eberlestock X4 Hispeed

Máte rádi klasickou komínovou konstrukci, ale štve vás, že se v ní musíte tak přehrabávat? Říkáte ...

Nízkoprofilová balistická vesta Raptor I z produkce firmy Fenix Protector s.r.o.

Balistická vesta Raptor I vznikala několik let pod vedením členů speciálních jednotek, se kterými ...

RECENZE: Pozor, přichází Démon: Nosič plátů od Fenix Protector

Již nějakou dobu se u taktického vybavení prosazuje minimalismus. Nejvíce se to asi projevuje v ...

Batoh ROKLAN 20 od firmy FENIX Protector s.r.o.

Novinkou představenou na veletrhu IDET Brno 2017 je vojenský batoh ROKLAN 20 o obsahu 20 litrů.

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...