Brněnské výstaviště přivítá trojlístek Bezpečnostních veletrhů IDET, PYROS, ISET

IDET 2017 / BVV

Ve středu 31. května se v Brně otevírají brány Bezpečnostních veletrhů, tedy 14. mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET, 18. mezinárodního veletrhu požární techniky a služeb PYROS a 9. mezinárodního veletrhu bezpečnostní techniky a služeb ISET. Jde o prestižní přehlídku obranných, protipožárních a bezpečnostních technologií ve střední a východní Evropě. 

Pro český obranný a bezpečnostní průmysl jde o mimořádnou příležitost komplexně prezentovat svou nabídku potenciálním zákazníkům z celého světa. Letošní ročník se koná v době rostoucích bezpečnostních rizik a stoupající ochoty vlád investovat do obranných technologií. 

Tato situace se odráží ve zvýšeném zájmu o účast: na veletrhu IDET 2017 se představí na 380 vystavujících firem, tj. přibližně o patnáct procent více než před dvěma lety. Na Bezpečnostních veletrzích celkem pak půjde o přehlídku produktů a služeb více než 500 vystavujících firem. Díky termínovému spojení veletrhů získají návštěvníci na jediném místě přehled o nabídce několika příbuzných oborů, aktuální informace i nové kontakty.

IDET má klíčový význam pro domácí obranný a bezpečnostní průmysl, tradičně velmi silné výrobní odvětví, které exportuje přibližně čtyři pětiny své produkce. K dalším úspěchům českých výrobců by měl přispět právě veletrh IDET 2017, jehož proexportní roli aktivně podporuje Ministerstvo obrany ČR. Na brněnské výstaviště přijedou zástupci NATO, NATO Support Agency a EDA, stejně jako zahraniční ministerské a armádní delegace, které přijíždějí na základě společného pozvání Ministerstva obrany ČR a a.s. Veletrhy Brno.

„Moje srdce bije pro armádu"

Dominantní prostor veletrhu IDET opět zaujme společná expozice Armády ČR a Ministerstva obrany ČR umístěná v pavilonu P a na venkovní ploše mezi pavilony P a K. Letošní expozice se ponese v duchu motta „Moje srdce bije pro armádu". Je symbolickým poděkováním vojákům z povolání, kteří svoji práci dělají s maximální profesionalitou a zodpovědností, a příslušníkům Aktivní zálohy, občanům, kteří přestože mají svoje povolání, jsou připraveni podpořit profesionální armádu a bránit tuto zemi.

Z hlediska vystavovaných exponátů se představí to nejlepší z techniky a výzbroje, kterou příslušníci Armády ČR využívají doma i při nasazení v zahraničí, zájemci o vstup do Armády ČR a Aktivní zálohy ozbrojených sil ČR dostanou prostor pro setkání s odborníky a konzultanty náborového střediska.

Doprovodný program na aktuální bezpečnostní témata

Bezpečnostní experti z mnoha zemí do Brna míří na prestižní odborné konference, jejichž program je letos obzvlášť nabitý. Univerzita obrany Brno tradičně pořádá odborné konference CATE (Community-Army-Technology-Environment). Jedním z hlavních témat veletrhu IDET je v letošním roce kybernetická bezpečnost. V Kybernetickém pavilonu v hale P tak uvidíme například finále středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti, hackerská soutěž pro veřejnost, přednášky, besedy i tzv. Life Hacking.

„Kybernetický pavilon reaguje na aktuální témata v oblasti bezpečnosti. Mimo jiné se zaměří na aktuální hrozby, jako jsou ransomware, phishing anebo APT útoky." přibližuje hlavní funkce Petr Jirásek, regionální vice-president AFCEA International pro střední a východní Evropu. Dvě stovky zástupců obecních policií ze zemí Visegrádské čtyřky pak budou na brněnském výstavišti debatovat o migraci, mezinárodní spolupráci, kybernetické bezpečnosti, legislativě a moderních technologiích na II. Mezinárodní konferenci obecních policií zemí Visegrádské čtyřky.

Prezentace IDET 2017 /  BVV

Hasiči přivezou i tank

Hasičský záchranný sbor ČR představí to nejzajímavější z techniky i technologií na 400m2 výstavní plochy. Zajímavá bude například expozice zjišťování příčin vzniku požárů. Zde se návštěvníci seznámí s historií tohoto oboru u nás, základními informacemi o jeho provázanosti s dalšími obory v požární ochraně a jeho významu pro bezpečnost České republiky.

Z vystavené techniky se návštěvníci mohou těšit například na vozidlo zjišťování příčin požárů, automobilový žebřík, technický automobil se speciální úpravou pro práci hasičů-střelmistrů, jehož vybavení je podřízeno specifickým podmínkám práce s výbušninami. V rámci venkovních expozic se představí speciální technika, která je nasazena v muničním areálu ve Vrběticích, konkrétně pásový nakladač CAT 973 a hasičský tank SPOT-55.

IDET ARENA

Atraktivní budou také ukázky armádní, hasičské a policejní techniky a speciálních složek na terénním polygonu. Návštěvníci se mohou těšit například na předváděcí jízdy vozidel, služební kynologické a hipologické jednotky a skupiny pořádkové služby Městských policií, dynamické ukázky Vězeňské služby ČR (napadení eskorty, zákrok na vozidlo, zákrok s využitím psa a Krakenu), dynamické ukázky Policie ČR (záchyt migrantů s využitím tech. prostředků, zásah policejní jednotky na koních, zásah Zásahové jednotky Brno), letové ukázky dronů, ukázky složek HZS a mnoho dalšího.

Nahlásit chybu v článku


Související články

IDET 2017 představí novinky z obranné a bezpečnostní techniky

Nejmodernější bojové vozidlo pěchoty na světě CV90, nová ochranná a služební pistole z České ...

KONEC SOUTĚŽE: Volné lístky na zbrojní veletrh IDET 2017

Tradiční český veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET  je jednou z největších událostí ...

Warrior Competition 2017 v Jordánsku

Firma 4M Systems se kromě vývoje balistických ochranných prostředků a jejich následného prodeje ...

IDET 2017: Zetor Engineering představí BVP Wolfdog

Brněnská designérská a vývojová společnost Zetor Engineering cílí na vojenský průmysl. Při vývoji ...

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • Hyena
  23:05 03.06.2017

  Slovaci zas "zabodovali", minulorocna Turra 30 s ruskym kanonom, ktora mala pod kanonom dieru, cez ktoru som videl procesor. Som zvedavy, ako na tom potom je s odolnostou. Dalej ...Zobrazit celý příspěvek

  Slovaci zas "zabodovali", minulorocna Turra 30 s ruskym kanonom, ktora mala pod kanonom dieru, cez ktoru som videl procesor. Som zvedavy, ako na tom potom je s odolnostou.
  Dalej minulorocna Zuzana 2 a aj Eva, na nich ziaden viditelny pokrok. Kerametal tiez nevystavoval.
  Jedine co tam bolo pre OSSR dobre bol novy Pandur. Ak sa kupi nebude to krok vedla.Skrýt celý příspěvek

 • Hrobař
  06:03 02.06.2017

  Marcus: Já si tam třeba pořídil boty Magnum o cca 700kč levněji než v obchodě. Vzhledem k tomu že jako ostraha mám vstup zdarma tak se mi to dost vyplatilo. Jinak je tam všemožné ...Zobrazit celý příspěvek

  Marcus: Já si tam třeba pořídil boty Magnum o cca 700kč levněji než v obchodě. Vzhledem k tomu že jako ostraha mám vstup zdarma tak se mi to dost vyplatilo. Jinak je tam všemožné oblečení, svítilny a další příslušenství.Skrýt celý příspěvek

 • mikojan29
  14:47 01.06.2017

  saracen Ďakujem za prvotné info, dúfal som, že tam bude aspoň niečo, čo pôjde do tendru u nás...asi je to primárne zamerané na tender v ČR. Pandur s touto vežou sa mi zdá dosť ...Zobrazit celý příspěvek

  saracen

  Ďakujem za prvotné info, dúfal som, že tam bude aspoň niečo, čo pôjde do tendru u nás...asi je to primárne zamerané na tender v ČR. Pandur s touto vežou sa mi zdá dosť nekompaktný - ako nasilu prilepená veža na podvozku). Turra 30 + Bushmaster + Spike (ale lepšie uložené - chránené) by mohlo byť + ešte jeden pozorovací komplet pre veliteľa - s tým by som bol spokojný.
  CV-90CZ som videl na foto, je tu link na stránku ( http://defence-blog.com/army/b... ) vyzerá fakt super!
  No uvidíme, do čoho pôjdu bratia Česi.
  Myslím, že tu budú určite články o IDET-e jednotlivých IFV. Som veľmi zvedavý na tie diskusie. :-DSkrýt celý příspěvek

 • saracen
  13:32 01.06.2017

  MiG-29: Bol som včera. Je tam vystavený Pandur so Samsonom II. Nie je tam patria ani rosomak, ani Master II. Vonku stojí zuza a eva. Nevyznám sa v podvozkoch, ale myslím že ten ...Zobrazit celý příspěvek

  MiG-29:
  Bol som včera. Je tam vystavený Pandur so Samsonom II. Nie je tam patria ani rosomak, ani Master II. Vonku stojí zuza a eva. Nevyznám sa v podvozkoch, ale myslím že ten istý.
  Šupa je CV-90CZ a hlavne to ako uložili PT rakety. Je tam ešte jedno CV 90 CZr s vežou myslím Kongsberg, avšak vyzerá to strašne.
  Je tam Puma, Lynx, Ascod. Celkom cool pokial máme armády trpaslíkov. Ja mám 185 a je to brutal tam sedieť. A najhoršie je v Pume a Lynxe uloženie veže, ktorá zasahuje na to že je bezosádková do interiétu. To soudruzi z NDR nedomysleli :)))Skrýt celý příspěvek

 • mikojan29
  10:05 01.06.2017

  Na IDET nejdem, len sa chcem spýtať, či sú tam aj nejaké novinky zo/pre SK, na ktoré bol vyhlásený tender - napr. Pandur, Patria, Aligator Master II, poprípade jeho ...Zobrazit celý příspěvek

  Na IDET nejdem, len sa chcem spýtať, či sú tam aj nejaké novinky zo/pre SK, na ktoré bol vyhlásený tender - napr. Pandur, Patria, Aligator Master II, poprípade jeho konkurencia...a aj či je predvedená húfnica EVA na niečom modernejšom a ďalšie veci...
  Napíšte, kto tam bol.

  Som zvedavý, ako dopadne výberko na české IFV - bude to dosť zaujímavé!Skrýt celý příspěvek

 • juhelak
  08:00 01.06.2017

  V kontextu nákupů na jiných veletrzích je naše MO opět k smíchu..cpou jak dojednalo zakázky za 750..víceméně jen smlouvy na servis a opravy.. :D technika je zase o 4 roky starší ...Zobrazit celý příspěvek

  V kontextu nákupů na jiných veletrzích je naše MO opět k smíchu..cpou jak dojednalo zakázky za 750..víceméně jen smlouvy na servis a opravy.. :D technika je zase o 4 roky starší aniž by se na něco sáhlo..to je výsledek téhle vlády.
  Jediný plus je že vojákům opravdu znatelně zvýšili platy..tak aspoň tohle je může těšít.Skrýt celý příspěvek

 • Marcus
  16:17 31.05.2017

  Hrobař

  A co se tam dá za veletržní ceny nakoupit?

  Hrobař

  A co se tam dá za veletržní ceny nakoupit?

 • Nesher
  16:02 31.05.2017

  Že by další dodávka do Indonésie? - http://www.defence24.pl/603717...

  Že by další dodávka do Indonésie? - http://www.defence24.pl/603717...

 • Hrobař
  15:19 31.05.2017

  Tak jsem se právě vrátill z veletrhu a můžu doporučit. Nejmodernější technika. Přehled celého českého obraného průmyslu a v neposlední řadě jsem si tam za veletržní ceny nakoupil. ...Zobrazit celý příspěvek

  Tak jsem se právě vrátill z veletrhu a můžu doporučit. Nejmodernější technika. Přehled celého českého obraného průmyslu a v neposlední řadě jsem si tam za veletržní ceny nakoupil.

  Asi nejzajímavější exponáty pro mě byli "mobylní" kryty české výroby jako třeba Igloo. Podobné technologie by snad časem mohli najít uplatnění i v civilní obraně.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...