České firmy míří na veletrh Latin America Aero & Defence 2023 v Brazílii

České firmy míří na veletrh Latin America Aero & Defence 2023 v Brazílii
Systém řízení letového provozu od CS Soft / CS Soft (Zvětšit)

Firmy z holdingu Czechoslovak Group (CSG) se chystají na další významný světový veletrh v oblasti obranných a bezpečnostních systémů. Po veletrhu IDEX 2023 své výrobky a služby představí v brazilském Rio de Janeiru na výstavě Latin America Aero & Defence (LAAD) ve dnech 11. až 14. dubna, a to vůbec poprvé. Vedle společnosti Excalibur International to budou firmy Eldis, Retia a CS Soft spadající do divize CSG Aerospace.

Veletrh LAAD je největší a nejdůležitější veletrh obranných a bezpečnostních technologií v Latinské Americe, který se koná jednou za dva roky. Je zastřešen brazilským ministerstvem obrany, velením tamních ozbrojených sil, ale také ministerstvem spravedlnosti a představiteli brazilské bezpečnosti. O jeho významu v regionu svědčí i čísla, během předcházejícího 12. ročníku se na veletrhu představilo kolem 450 vystavovatelů a navštívilo jej téměř 40 tisíc návštěvníků a 133 oficiálních delegací.

Mezi vystavovateli bude pražská společnost CS Soft, která je tradičním dodavatelem nejmodernějších ATM systémů a řešení pro letectví. Na trhu působí přes 30 let a má zákazníky po celém světě. CS Soft se v rámci svých vývojových a obchodních aktivit specializuje na vývoj komplexních a škálovatelných softwarových řešení pro řízení letového provozu. Vyvíjí a dodává systémy, které zpracovávají údaje letových plánů, radarová data a ostatní údaje o letech nezbytné pro udržení přehledu o letovém provozu a jeho řízení. Produktové portfolio doplňují ATC simulátory, které umožňují plnohodnotný výcvik řídících letového provozu. Vyvíjí také víceúčelové nástroje umožňující komplexní a bezpečnou distribuci citlivých dat různých formátů mezi jednotlivými letištními složkami i rozmanité softwarové testovací nástroje používané pro ověřování bezpečnosti a spolehlivosti ATM.


PAR-E; větší foto / Eldis

V Rio de Janeiru CS Soft odprezentuje své klíčové produkty pro služby řízení letového provozu. Půjde například o ALS ATM systém, ATC simulátor, řešení PAGODA pro monitorování datalinkového provozu, Traffic Complexity Manager či zdokonalený víceúčelový nástroj pro situační přehled a šetření leteckých incidentů RadarView nebo řešení pro webové zobrazení CWS.

Pardubická společnost Eldis se specializuje na vývoj a výrobu radarové techniky a systémů pro řízení letového provozu. Produkty společnosti používají zákazníci ve více než pětadvaceti zemích po celém světě, přičemž slouží civilním organizacím zajišťujícím řízení letového provozu i vojenským složkám. Eldis na LAAD 2023 návštěvníkům představí prostřednictvím modelů celou svou řadu aktivních radarů. Především půjde o sestavu radarů s označením RPL-2000, tedy komplexní řešení pro oblast řízení letového provozu. Sada RPL-2000 se skládá z primárního přehledového radaru RL-2000, monopulzního sekundárního přehledového radaru MSSR-1 a přesného přibližovacího radaru PAR-E. Sestavu radarů v české expozici obohatí softwarový systém pro řízení letového provozu ERDIS.


RL-2000 a MSSR-1; větší foto / Eldis

Partnerská firma Retia rovněž sídlící v Pardubicích vyvíjí, vyrábí a modernizuje radary, systémy velení a řízení, UWB lokalizační a komunikační systémy i záznamové systémy. Produkty Retie jsou široce využívány ve vojenské i v civilní sféře a představují špičku ve své kategorii. V expozici na LAAD nebude chybět jeden z hlavních produktů firmy – 3D radar ReGuard, který má schopnost lokalizovat a sledovat nejen vzdušné cíle s malou odraznou plochou, ale také pozemní cíle. Jde o kompaktní zařízení, které je vhodné pro použití v systémech protivzdušné obrany, především pro ochranu proti dronům a nízkoletícím cílům. Retia také vystaví unikátní radarové zařízení ReTwis 5+, jehož technologii rozvíjí již řadu let. ReTwis 5+ je schopen detekovat živé objekty a osoby za nekovovými překážkami, což je vlastnost, kterou oceňují především bezpečnostní složky. Retii se s tímto produktem podařilo uspět na několika významných trzích, jako jsou například USA.


ReGuard; větší foto / Eldis

Své služby a projekty na společném stánku holdingu CSG odprezentuje i společnost Excalibur International. Ta působí jako integrátor komplexních projektů společností holdingu CSG a také je obchodně zastupuje v řadě regionů po celém světě. Excalibur International se zaměřuje především na velké mezinárodní projekty, dodávky komplexních řešení na klíč, zajištění logistiky a financování projektů v oblasti obranného a civilního průmyslu. Na veletrhu LAAD 2023 Excalibur International konkrétně spolu s partnery představí projekt samohybné houfnice se zbraní ráže 155 mm, která bude nabízena brazilským ozbrojeným silám.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Rozhovor s novým generálním ředitelem pardubické společnosti RETIA Romanem Bohuňkem

Od července 2018 zastává pozici generálního ředitele pardubické společnosti RETIA Roman Bohuněk, ...

Pardubické společnosti ELDIS a RETIA budou společně vystavovat na prestižním veletrhu a aerosalonu Aero India 2019

V indické metropoli Bangalore se bude ve dnech 20. až 24. února konat 12. ročník tradičního ...

České společnosti ELDIS, CS SOFT a RETIA budou společně vystavovat na veletrhu World ATM Congress 2019 ve Španělsku

Španělská metropole Madrid se stane ve dnech 12. až 14. března dějištěm veletrhu World ATM Congress ...

Retia se stává strategickým partnerem společnosti Rafael pro projekt Spyder

Česká technologická společnost Retia a.s. a izraelská státní společnost Rafael Advanced Defense ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...