České funkční oblečení MOIRA pro ukrajinskou a izraelskou armádu

České funkční oblečení MOIRA pro ukrajinskou a izraelskou armádu
Ukrajinský voják; ilustrační fotka / MOIRA CZ, a.s. (Zvětšit)

Na pozadí probíhající ruské agrese na Ukrajině a šíleného teroristického útoku Hamásu v Izraeli se ukazuje, kdo je kdo a jak se staví zlu v podobě Ruska a Hamásu. Velká část českých institucí, občanů ale i soukromých firem prokazuje vysokou morální úroveň a podporují napadené strany. Jedním z příkladů je i strakonická značka MOIRA, synonymum pro špičkové funkční oblečení. Mnoho sportovců, vojáků a dalších uživatelů si bez jejích výrobků nedovede život představit.

Značka MOIRA vyvíjí a vyrábí 100% české funkční oblečení již více než 30 let a svými zkušenostmi představuje v tomto oboru nezpochybnitelnou autoritu. Firma si rovněž zakládá na svém morálním kreditu − jako jedna z prvních českých firem zapojila do podpory bojující ukrajinské armády a hned v březnu 2022 dodala první sady funkčního oblečení obráncům Kyjeva. Od té doby pravidelně dodává své výrobky ukrajinské armádě a spolupráce již přerostla v aktivní testování nových produktů přímo u bojových jednotek.

I díky této spolupráci se podařilo dokončit nově vyvíjenou řadu MOIRA Tactical®, která se nyní dostává na trh. Funkční oblečení z této produktové řady prošlo celou radou změn a úprav, aby vyhovovalo potřebám bojujících vojáků na frontě, ve speciálních operacích, policistům ze zásahových jednotek a dalším profesionálním uživatelům. Z testování a konzultací s uživateli vznikly čtyři kategorie funkčního oblečení, každá s rozdílnými vlastnostmi a přizpůsobená specifickým potřebám různých typů jednotek a nasazení.

Mezi bojujícími jednotkami je samozřejmě velmi oblíbená řada zatepleného funkčního oblečení MOIRA. Míra tepelného komfortu a odolnosti je špičková, a i při nepřerušovaném použití řadu dnů bez možnosti výměny neztrácí oblečení nic ze svých důležitých vlastností.

Zajímavostí je dodávka nehořlavých souprav z kategorie ohni odolného prádla pro speciální jednotku, která je používá v kombinaci s dalšími výrobkem jiné české společnosti, zásahovým oblekem, o kterém ale bohužel v tuto chvíli není možné zveřejnit žádné bližší informace.

Možnosti MOIRA oblečení se nyní osvědčují i v Izraeli. Zde nyní MOIRA dodává produkty z řady pro odvod vlhkosti a zároveň i výrobky z kategorie pro zateplení pro jednotky působící v horských oblastech. Stejně jako v případě Ukrajiny, i v tomto případě MOIRA reagovala velmi rychle a dva týdny od útoku už některé jednotky izraelských obranných sil dostávaly oblečení od MOIRY přímo na bojišti. Bude zajímavé sledovat, jak si tato kategorie prádla povede ve specifickém prostředí Blízkého východu.

Pro úplnost − čtvrtou kategorií řady MOIRA Tactical® je sada produktů z Merino vlny s unikátním vláknem Merino 165® o síle pouze 16,5 micronu s vlastností bavlněných vláken. Pro uživatele citlivé na merino vlnu je vhodná pro každodenní nošení.

MOIRA nejen pomáhá napadeným, ale využívá jejich neocenitelné zkušenosti a názory pro další vývoj a zlepšování svých produktů. Nezbytností je proto intenzivní komunikace s uživateli svých výrobků.

Bližší informace o nově řade MOIRA Tactical® najdete na stránkách MOIRA.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Zůstat v teple, v suchu, za pohybu i v klidu …

Jedna z věcí, která dokáže výrazně ovlivnit výkon lidského těla je tělesný komfort. V kombinaci s ...

Vybavení CZ 4M Systems. Kde a z čeho se vyrábí úspěšné produkty české značky?

V souvislosti s vývojem spojeným s pandemií nového koronaviru rezonuje v médiích ...

FPV drony: Revoluce ve válčení

Válka na Ukrajině bezpochyby a absolutně ukázala význam malých bezpilotních systémů SUAS (Small ...

Tomáš Soóky: Přál bych si, abychom byli mezi zeměmi NATO absolutní špičkou ve využívání 3D tisku

Logistika je jednou z priorit každé armády, bez její modernizace to nepůjde. Pro armádní logistiku ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • dante1
  15:52 11.12.2023

  Je dobře že u nás dokážeme vyrobit takto špičkové oblečení. Sám mám doma pár triček od této značky a mohu jen doporučit.

  Je dobře že u nás dokážeme vyrobit takto špičkové oblečení. Sám mám doma pár triček od této značky a mohu jen doporučit.

  • Sgt Murphy
   13:38 12.12.2023

   Asi vymením značku. Na merino neviem dopustiť, roky som nosieval Devold, ale čo som si kúpil naposledy nedávno tak po pár noseniach mám v oblečení diery. Cena šla hore, kvalita ...Zobrazit celý příspěvek

   Asi vymením značku. Na merino neviem dopustiť, roky som nosieval Devold, ale čo som si kúpil naposledy nedávno tak po pár noseniach mám v oblečení diery. Cena šla hore, kvalita dole.Skrýt celý příspěvek

   • Ján Paliga
    13:58 12.12.2023

    Ja mám vyše 20 rokov termo od Moiry a Brynje... Nedám na to dopustiť. Z Brynje sa mi kolegovia vždy smiali, no smiešne bolo, že oni sa sťažovali na to, čo mali oni. kamarát pre ...Zobrazit celý příspěvek

    Ja mám vyše 20 rokov termo od Moiry a Brynje... Nedám na to dopustiť. Z Brynje sa mi kolegovia vždy smiali, no smiešne bolo, že oni sa sťažovali na to, čo mali oni. kamarát pre zmenu, keď zháňal termo, vždy mu ponúkli Brynje, to sa mu zdalo zženštilé. No keď mu ho ponúkli v štvrtej predajni, rezignoval a kúpil si ho. Teraz si ho nevie vynachváliť... :)Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...