České společnosti ELDIS, CS SOFT a RETIA budou společně vystavovat na veletrhu World ATM Congress 2019 ve Španělsku

České společnosti ELDIS, CS SOFT a RETIA budou společně vystavovat na veletrhu World ATM Congress 2019 ve Španělsku
TCM (Traffic Complexity Management) / CS SOFT (Zvětšit)

Španělská metropole Madrid se stane ve dnech 12. až 14. března dějištěm veletrhu World ATM Congress 2019, který představuje největší světovou událost v oblasti technologií pro řízení a management letového provozu, radarové techniky a vybavení pro provoz na letištích. Na této významné události spojené s mezinárodní konferencí budou vystavovat své produkty i české společnosti patřící ke špičce v oboru – ELDIS, CS SOFT a RETIA, které jsou součástí divize CSG Aerospace holdingu CZECHOSLOVAK GROUP.

Pardubická společnost ELDIS představí své stěžejní produkty, které dodává zákazníkům do mnoha zemí po celém světě. Půjde například o kombinovaný systém RL-2000/MSSR-1, který v sobě snoubí primární přehledový radar RL-2000 a monopulsní sekundární přehledový radar MSSR-1. S tímto systémem nebo jeho jednotlivými součástmi pardubická společnost už uspěla třeba v Česku, Maďarsku, Polsku, dále v Indii, Kanadě, Indonésii, Číně, Pákistánu či Jižní Koreji. V Indii například kombinované radary RL-2000/MSSR-1 pokrývají 90 procent země a tvoří tak páteř tamního řízení civilní letecké dopravy. Dalšími vystavenými exponáty z produkce firmy ELDIS budou přesný přibližovací radar PAR-E nebo systém radarového zobrazení ERDIS.

Společnost CS SOFT sídlící v Praze, jež se stala součástí holdingu CZECHOSLOVAK GROUP na sklonku roku 2017, bude na veletrhu v Madridu prezentovat hned několik svých produktů. Hlavním lákadlem v expozici bude systém managementu letového provozu ALS, který je určen k řízení letového provozu a našel uplatnění například v Izraeli nebo Indonésii. CS SOFT představí i plnohodnotný simulátor systému řízení letového provozu (ATC), který do detailů kopíruje skutečné pracoviště řídícího letového provozu a umožňuje tak výcvik operátorů na nejvyšší úrovni. Systém přesně simuluje například i uživatelské rozhraní, prostředí skutečných pracovišť řízení letového provozu a umožňuje i komunikaci s virtuálními piloty letadel.


PAR-E; větší fotka / ELDIS

CS SOFT dále předvede systém TCM (Traffic Complexity Management), jehož podstatou je optimalizace dopravních toků podle kapacity řízení letového provozu. Dalším produktem prezentovaným na veletrhu bude softwarový systém nazývaný Radar View, který dokáže provádět syntézu dat ze všech dostupných zdrojů a zobrazuje nejdůležitější informace o poloze vzdušných cílů  či i pozemních prostředků, a tím přispívá k zefektivnění handlingových a letištních služeb. CS SOFT bude prezentovat i simulátor určený pro obsluhy letištních radarů pro přesné přiblížení PARSimu, který cílí především na vojenské uživatele.

Pardubická RETIA bude mít ve své expozici horkou novinku v podobě víceúčelového 3D radaru ReGUARD, který si ve Španělsku odbude svou evropskou premiéru. Nový radar má dosah až 18 km, dokáže monitorovat cíle do výšky 3 km a je určen především pro detekci a současné sledování pozemních a pomalých nízkoletících cílů s malou odraznou plochou. Radar ReGUARD pracuje na základě elektronického vychylování radarových svazků i mechanického otáčení radarové hlavy a RETIA jej bude nabízet ve stacionární nebo mobilní verzi.


ReGUARD; větší fotka / RETIA

Vedle této novinky RETIA představí i svůj osvědčený a obchodně úspěšný záznamový systém ReDat, který nabízí variabilní řešení pro nahrávání a monitoring systémů řízení letového provozu (ATC), systémů managementu letového provozu (ATM) i komplexní správu takto získaných záznamů. Záznamový systém ReDat například umožňuje krátkodobé i dlouhodobé archivování pořízených záznamů hlasové komunikace, záznam obrazovek dispečerů letového provozu, synchronní simultánní přehrávání audio, video a radarových dat, transkripci a živý příposlech.

World ATM Congress pořádají již sedmým rokem Organizace poskytovatelů letových provozních služeb (CANSO) a Asociace řízení letového provozu (ATCA). Jde o největší mezinárodní veletrh a kongres svého druhu, kterého se jen v minulém roce zúčastnilo na 8500 návštěvníků a odborníků. Během World ATM Congress 2017 vystavovalo své produkty a služby na 238 společností ze 136 zemí světa.


RL-2000 a MSSR-1; větší fotka / ELDIS

O společnosti ELDIS

Společnost ELDIS Pardubice, s.r.o. je ryze česká firma, která byla založena v Pardubicích v roce 1991. Od svého vzniku se specializuje především na oblast vývoje a výroby radarové techniky a systémů pro řízení letového provozu a v současnosti je předním českým výrobcem aktivních radarových systémů. Produkty společnosti používají zákazníci ve více než pětadvaceti zemích po celém světě, včetně České republiky, přičemž tyto radarové systémy slouží civilním organizacím zajišťujícím řízení letového provozu i vojenským subjektům. Nejdůležitější aktuální produkty společnosti jsou primární přehledový radar RL-2000, sekundární přehledový radar MSSR-1 a přesný přistávací radar PAR-E. Všechny tyto systémy jsou tvořeny moderní, výhradně polovodičovou technologií, jsou modulárně rozšiřitelné a plně v souladu s normami EUROCONTROL a ICAO.

O společnosti CS SOFT

CS SOFT je tradičním dodavatelem nejmodernějších ATM systémů a řešení pro letectví. Za posledních 30 let se z malé české firmy, která byla průkopníkem v oblasti ATM, stala dynamická evropská společnost s pokročilými metodami vývoje softwaru, bohatými zkušenostmi, rozsáhlým produktovým portfoliem a úspěšnými instalacemi na 4 kontinentech jak pro civilní, tak pro vojenské složky. Kromě vlastních systémů pro řízení letového provozu vyvíjí a provozuje též ATC simulátory, na nichž se školí budoucí řídící letového provozu. Klíčovým tuzemským zákazníkem společnosti je Řízení letového provozu ČR.

O společnosti RETIA

RETIA a.s. byla založena koncem roku 1993 týmem inženýrů a spolupracovníků z vývoje bývalé pardubické Tesly. RETIA je technologickou společností, která vyvíjí, vyrábí a modernizuje radary, raketové prostředky, systémy velení a řízení, záznamové systémy, UWB lokalizační zařízení a komunikační systémy. Tyto produkty dodává Armádě ČR i armádám spojeneckých států NATO, nepřímo i Severoatlantické alianci a dalším vojenským a civilním zákazníkům v ČR i ve více než 40 zemích světa. Více než dvě třetiny tržeb realizuje RETIA exportem.

Nahlásit chybu v článku


Související články

RETIA dokončila dodávky pro high-tech projekt NATO

Pardubická společnost RETIA, výrobce radarů a speciální elektroniky, předala v úterý 13. 12. ...

RETIA dodala Armádě ČR již šestý radar ReVISOR

Ve čtvrtek 29. června byl završen další z úspěšných projektů pardubické společnosti RETIA, předního ...

Rozhovor s novým generálním ředitelem pardubické společnosti RETIA Romanem Bohuňkem

Od července 2018 zastává pozici generálního ředitele pardubické společnosti RETIA Roman Bohuněk, ...

Pardubické společnosti ELDIS a RETIA budou společně vystavovat na prestižním veletrhu a aerosalonu Aero India 2019

V indické metropoli Bangalore se bude ve dnech 20. až 24. února konat 12. ročník tradičního ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...