Českem projede konvoj obrněných vozidel Stryker

Foto: Kolona Strykerů a doprovodných vozidel v Německu; větší foto / U.S. Army
Kolona Strykerů a doprovodných vozidel v Německu; ilustrační foto, větší foto / U.S. Army

Průjezd celkově 516 amerických vojáků v obrněných transportérech Stryker a doprovodných vozidlech přes české území schválila na svém pondělím zasedání vláda České republiky. Učinila tak v souladu s článkem 43 Ústavy ČR. Konvoj putující z cvičení v Estonsku překročí území na hranicích s Polskem. Podle ministra obrany Stropnického se jedná o "důkaz alianční jednoty a to nejmenší, čím můžeme přispět".

Úkazka amerického závazku aliančním spojencům

Přesun amerických vojáků a armádní techniky přitáhl již od počátku pozornost médií a posléze i veřejnosti, a to i přes to, že například v loňském roce se přes naše území přesunul větší počet zahraničních vojáků a přes tři sta kusů techniky. Také vzdušný prostor nad republikou je využíván k nácviku cvičných soubojů aliančních letounů.

Rozdíl dřívějších přesunů a konvoj Strykerů spočívá v medializaci, kterou rozpoutalo sdělení americké strany, že kromě testu údržby a servisu se bude jednat o "ukázku amerického závazku aliančním spojencům" a také ukázku mobility jednotek NATO. Právě demonstraci schopnosti rychlého přesunu označují někteří opoziční politici v čele s KSČM za "provokaci" a někteří aktivisté přímo za "okupaci".

Užití termínu "provokace" poněkud pokulhává ve srovnání počtu amerických vojsk a techniky z Pobaltí s "odvetným" cvičením nařízeným v uplynulých dnech ruským prezidentem Putinem, který v pondělí nařídil prověrku vojsk ruské Severní flotily o síle 40 tisíc mužů, 40 bojových lodí a 15 ponorek, přičemž neváhal vyhlásit stav bojové pohotovosti.

Z takto koncipovaných argumentů vyplývá, že zatímco by měly členské země NATO řešit svá opatření na lékárnických vahách, Rusko svá rozhodnutí váží na decimálce.

Na riziko, že se Rusko nebude chtít vzdát svého vlivu, upozornil v roce 2007 Václav Havel: "Rusko neví, kde začíná a kde končí. Rozpomíná se na své různé historické hranice a území, na nichž bylo přítomno - ať už jako carské nebo sovětské - považuje za své," řekl český exprezident pro Hospodářské noviny

Podle Havla je třeba "jednat s Ruskem jako s rovnocenným partnerem, ale z "jiného civilizačního okruhu", který vždy bude stát mimo Evropu."

Rovnocenné partnerství ale nemůže znamenat, že zatímco jedna země zabírá území a vyhrožuje jaderným arzenálem, druhá, byť menší se zřekne spojenců a nepustí na své silnice několik desítek aut. 

Strykery při přesunu v Německu

Přesun dle českého i mezinárodního práva

Avizovaný přesun Strykerů je skutečně signálem nejen pro občany ale i pro okolní státy, že je Česká republika respektovaným členem aliance, na jejímž území je pohyb vojenské techniky možný. O okupaci se ale v žádném případě nejedná, protože ke vstupu vojsk dojde v souladu jak s mezinárodním právem a plněním závazků vyplývající ze smlouvy s NATO, tak s vnitrostátním právem.

Děje se tak na základě článku 10 Ústavy ČR a Ústavního zákona č. 110/1998 Sbírky o bezpečnosti republiky. Naopak: Sabotáže a útoky na ústavnost republiky, včetně pokusů narušit její obranyschopnost, jsou dle § 310 odst. 1 trestního zákoníku sankcionovány v rozsahu 8 -12 let nebo propadnutí majetku. Totéž se týká i pokusu o zničení samostatnosti země. Znění prvního odstavce tohoto zákona bývá mylně vztahováno pouze k době válečného stavu: Citovaný odstavec se ale týká i doby míru.

Trestného činu sabotáže dle § 314 odst. 1 trestního zákoníku se může dopustit ten, kdo by "v úmyslu poškodit ústavní zřízení nebo obranyschopnost České republiky anebo poškodit mezinárodní organizaci zneužije svého zaměstnání, povolání, postavení nebo své funkce nebo se dopustí jiného jednání k tomu, aby:
a) mařil nebo ztěžoval plnění důležitého úkolu mezinárodní organizace, orgánu veřejné moci, ozbrojených sil nebo bezpečnostního sboru, hospodářské organizace nebo jiné instituce, nebo
b) způsobil v činnosti takového orgánu anebo takové organizace nebo instituce poruchu nebo jinou závažnou škodu"
 

Těm, kteří dostatečně neuvážili svoje aktivity nelze přičíst k dobru to, že si mylně interpretovali svobodu vyjádření názoru: i ten je třeba vyjádřit v souladu se zákonem. V právním státě je jakékoli jednání posuzováno dle zásady "Neznalost zákona neomlouvá".

Občané ale mají možnost vyjádřit svoji svoji vůli: Prostřednictvím poslanců či senátorů, jejichž nadpoloviční většina všech členů alespoň jedné z komor může zvrátit rozhodnutí vlády. Místo pořádání petic a protestů by bylo účelnější zpravit o své vůli svého zastupitele či příště vybrat jiného.

Aktivistům, kteří se o to pokoušejí například formou internetových výzev, je vhodné připomenout, že naplnění skutkové podstaty trestného činu rozvracení republiky i sabotáže stačí už stádium přípravy.

Elektronicky šířené výzvy k "občanské neposlušnosti" a případné útoky na vojenské cíle by mohl být hodnoceny jako snaha narušit obranu země. Nárok na svobodu slova je i v tomto případě limitován zákonem nejvyšší právní síly Ústavou, čl. 9, odst. 3, na jehož základě "Výkladem právních norem nelze oprávnit odstranění nebo ohrožení základů demokratického státu."

Takhle konvoj Strykerů uvidí čeští řidiči

Vážit svá slova

Problematicky v tomto směru působí i další uskupení, která na svých stránkách přímo zvou na území jak cizí vojska, tak politiky typu prezidenta Putina. K oficiální návštěvě hlavy státu je oprávněn prezident republiky.

Fakt, že je na fotografiích setkání hnutí pozvánka pro prezidenta Putina zvěčněn i poslanec Škromach (třetí osobou: Nejedná se o jeho oblíbené selfie, ale o fotografie třetí osoby) působí hodně rozporuplně: Poslanec a v případě Škromacha i senátor, slibuje při převzetí mandátu dodržovat zákony a Ústavu České republiky.

Spisovatel Jiří Pehe ve svém komentáři pro Novinky,cz případně poznamenává, že v době válečného stavu by mohla být některá vyjádření politiků hodnocena jako zrada. V době míru by bylo ale záhodno vážit slova i činy o to více. Ve chvílích, kdy prezident Ruska přiznává anexi Krymu s tím, že uvažoval použít jaderný arzenál pro získání území, není prostor pro zvažování ekonomických sankcí. 

Lídr krymských Tatarů, dlouholetý vězeň sovětských lágrů a disident Mustafa Džemilev na podzim 2014 řekl: „My jsme v 68. taky věděli, že protest proti okupaci Československa bude mít své následky. Já svůj protest přesto vyjádřil a dostal jsem za to 3 roky vězení. Odseděl jsem si 3 roky za Československo. A dnes, když byla okupována moje vlast, český prezident vyzývá k tomu, abychom se s anexí smířili. Důvod? Česká republika i jiné evropské země by svým protestem v podobě přísnějších sankcí mohly přijít o peníze.“

V případě, kdy by Česká republika rezignovala na demonstraci své suverenity, kterou vyjadřuje armáda a rezignovala na závazky plynoucí ze spojenectví, by dala všanc i svoji svébytnost. Její základy, demokratické zásady naší republiky, se rodily ve Spojených státech, kde byly 30. května 1918 podepsána v Pittsburghu Dohodu o společném státu.

Pokud byly v USA dány základy naší státnosti, kterou USA za téměř sto let nikdy nezpochybnily, ani nenarušily, není důvod, aby konvoj jejich několika desítek obrněných transportérů neprojel naší zemí.

Nahlásit chybu v článku


Související články

ANALÝZA: Důkazy ruské vojenské intervence na Ukrajině

Konflikt na Donbasu je již od svého počátku provázen diskuzí o zapojení Ruské armády. První tábor ...

NÁZOR: Věrohodné zdroje nejistoty

Redakce Armádní novin oslovila Mgr. Radoslavu Schmelzovou s nelehkou otázkou, o které přemýšlime ...

Angažmá Petra Pavla v NATO

Armádní generál a náčelník Generálního štábu Armády ČR Petr Pavel nastoupí 26. června 2015 na post ...

Evropské federální vojenské letectvo

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker se před pár dny vyslovil pro vytvoření společné ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • pravda
  21:02 17.05.2015

  Pokud vláda ohrožuje svými zákony, smlouvami, a předpisy své občany, taková rozhodnutí jako vstup do nějakých vojenských paktů, bez toho, aby dala občanům v tak závažných věcech ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pokud vláda ohrožuje svými zákony, smlouvami, a předpisy své občany, taková rozhodnutí jako vstup do nějakých vojenských paktů, bez toho, aby dala občanům v tak závažných věcech možnost se k tomu vyjádřit, nemá nikdo právo nutit občany do něčeho, co by mohlo občany ohrožovat, tito mají své právo se bránit, i proti své vládě, USA v čele NATO, vtáhla do tohoto paktu i Evropské státy, a to jen proto, aby obklíčila Rusko , které přímo nenávidí, a vyzývání vysoce postaveného amerického generála , aby se zabíjeli rusové a posílali je v pytlích domů, je to veřejné vyzývání ke genocidě občanů jiného státu, za což měl tento zabiják stát před soudem, a nikdo se nad tím nepozastavuje, víme o co jde americkým politikům,,,
  Skrýt celý příspěvek

 • nksh
  23:11 23.03.2015

  Och vybajeny svaty gral vsech 9/11 konspiratoru je zde - operace Vigilant Warrior.

  Och vybajeny svaty gral vsech 9/11 konspiratoru je zde - operace Vigilant Warrior.

 • Luky
  21:18 23.03.2015

  Měl bych dotaz na Mgr. Zelenou. Nevíte prosím, jaké typy vrtulníků budou konvoj doprovázet? Stryker mi za postávání u silnice nestojí.
  Díky.

  P.S.
  Jinak mě moc těší, že vaší ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Měl bych dotaz na Mgr. Zelenou. Nevíte prosím, jaké typy vrtulníků budou konvoj doprovázet? Stryker mi za postávání u silnice nestojí.
  Díky.

  P.S.
  Jinak mě moc těší, že vaší kolegyni Paškovou zaujala operace Northwoods. Prošli jste si i operaci Vigilant Guardian/Warrior?
  Skrýt celý příspěvek

 • leviathan
  13:10 23.03.2015

  Ospravedlnujem sa adminom, rupli mi nervy.

  Kludne mozu moje prispevky zmazat.

  Ospravedlnujem sa adminom, rupli mi nervy.

  Kludne mozu moje prispevky zmazat.

 • Knaak
  12:28 23.03.2015

  Souhlasím s Janem Grohmannem, ty nekonečné debaty Rusko vs. USA jsou o ničem. Tento článek je o americkém konvoji. Osobně si myslím že na tom průjezdu zaspalo naše ministerstvo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Souhlasím s Janem Grohmannem, ty nekonečné debaty Rusko vs. USA jsou o ničem. Tento článek je o americkém konvoji. Osobně si myslím že na tom průjezdu zaspalo naše ministerstvo obrany. Je to skvělá příležitost jak propagovat veřejnosti naše členství v NATO. V čera jsem četl rozhovor s Petrem Pavlem kde říká, že američani to berou vzkaz a ukázku jsme tu pro vás, když nastane nějaký konflikt nebudete v tom sami. Myšlení amerických občanů je odlišné od toho našeho. Myslím, že by nebylo težké přemluvit velitele té kolony, aby natočil nějaký rozhovor, vzkaz, který by se odvysílal v našich médiích. A tomu vyjádření přestavitelů naší armády. A stejně tak na stanovištích americké armády by měla být přítomna naše armáda, vztyčena vlajka NATO a vstřícní vojáci, kteří by propagovali smysluplnost aliance. Vzlášť v této době, kdy je nálada veřejnosti vůči naší armádě silně negativní.

  Lidé vnímají naše vojáky v zahraničí jako vražedné žoldáky, USA jako symbol všeho zla, americkou kolonu jako okupanty, NATO jako útočný spolek, ministerstvo obrany je synonymum pro korupci a naši armádu jako přežitek, která odebírá peníze nemocným dětem, důchodcům a zbytku společnosti.

  Co jsme se dozvěděli od ministra obrany a ostatních přestavitelů armády? Jen pár konstatování, že průjezd je naší podporou členům NATO a články o tom, že hrozí trestní postih při demonstracích proti průjezdu americké kolony. Pokud chce armáda vylepšit svůj obraz na veřejnosti, měla by pro to začít něco dělat!
  Skrýt celý příspěvek

 • Jan Grohmann
  08:26 23.03.2015

  Pánové, jestli budete opravdu pohádkově dělit svět na černo bílý, tak tuhle diskuzi stopneme. Už to začíná být opravdu únavné.
  Pokud máte potřebovat obhajovat svůj favorizovaný ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pánové, jestli budete opravdu pohádkově dělit svět na černo bílý, tak tuhle diskuzi stopneme. Už to začíná být opravdu únavné.
  Pokud máte potřebovat obhajovat svůj favorizovaný cizí stát, tak by jste si měli najít jiný web k diskuzi. Jde tady jasně vidět, za který stát tady kdo kope, ale Česká republika to není.
  Skrýt celý příspěvek

 • leviathan
  08:17 23.03.2015

  Supreme: takze si to zhrnme:
  1.) Svedsko - pozrite si akykolvek seriozny zdroj hodnotiaci demokraciu v roznych krajinach. Pozite sa kde je Svedsko a kde je Rusko. Mozete kludne ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Supreme: takze si to zhrnme:
  1.) Svedsko - pozrite si akykolvek seriozny zdroj hodnotiaci demokraciu v roznych krajinach. Pozite sa kde je Svedsko a kde je Rusko. Mozete kludne citat aj tie vase pofiderne weby, ale pre kristapana OVERUJTE si info aj z inych zdrojov!!! Vo Svedsku prebehli riadne volby v r. 2014! Kedze sa koalicne strany nevedeli zhodnut na rozpocte, tak naplanovali predcasne volby na marec 2015 - ake nedemokraticke ze??? - nakoniec sa ale dohodli a PREDCASNE volby zrusili. Dalsie riadne volby - tak ako vsade v demokratickych krajinach budu po 4 rokoch v r. 2018!! To, ze sa dve strany dohodnu na spolupraci je vyraz demokracie, nie dokaz o jej obmedzeni.
  Zakaz kritizovat imigraciu vo Svedsku neexistuje!! Je to proste nezmysel uz milionkrat vyvrateny. Za priestupok sa povazuje agresivne osocovanie pristahovalcov ako skupiny obyvatelstva, sirenie nenavistinych prejavov voci skupine obyvatelstva a rasisticke prejavy - proste to iste co je aj v Cechach trestnym cinom uz desiatky rokov.
  2.) to ze ste si vy "nevsiml" zakazane demo v Rusku je vas problem spocivajuci v tom, ze vam trcia boty z Putinovej rite. KAZDA opozicna demonstracia v Rusku je podrobena sikane zo strany uradov a je bud zakazana, alebo vykastrovana tak, ze to vlastne ani ziadna demonstracia nie je. Opozicni politici su napadani, prenasledovani, skandalizovani, vyhanani a aj vrazdeni.
  3.) to ze z Ruska utekaju bohati je pravda dokazatelna velmi jednoducho - podla vypisov z bankovych uctov. Drviva vacsina ruskych podnikatelov ma ucty a nehnutelnosti v zahranici, aby mali kam zdrhnut, ked si pride olbermafian Putin pre vypalne. Zivotna uroven Rusov sa sice vdaka exportu celej Mendelejevovej tabulky prvkov mierne zvysovala az do minuleh oroka kedy zacala klesat z dovodu blbej Putinovej politiky (ZOH Soci a pod.), vysokej inflacie a prepadu cien ropy.
  4.) KOSOVO - nemate argumenty tak "brecte" - Kosovo bolo obsadene medzinarodnymi silami OSN (vratane ruskych vojsk) na zaklade rezolucie OSN c.1244 - kde je rezolucia OSN ku Krymu??? Opakujem - jednostranne vyhlasenie nezavislosti Kosova je v rozpore v medzinarodnymi zvyklostami, ALE toto odtrhnutie Rusko neuznava!! takze nemoze tento precedens pouzit.
  5.) to, ze na Kryme zije 80% Rusov je irelevantne - na juhu Slovenska zije 90% Madarov - to nezaklada ziadne statotvorne naroky. V Cecensku zije 70-80 Cecenov - preco tento princip Rusko neaplikuje tu? Preco statotvorne ambicie Cecenska utopilo v krvi??
  6.) Ja tieto komenty ani tak nepisem vam, ale skor vsetkym pritrublym rusofilom, co si nevidia dale od vlastneho nosa. Krmite sa na nete clankami mentalne retardovanych ludi, 15 rocnych deti, neonacistov alebo ruskou propagandou. Neviete rozpoznat ani jednoducho overitelnu loz - vid to Svedsko a skacete na ruku skolenym propagandistom. Je mi vas fakt luto, ale stale je cas- ludia sa mozu zmenit a vas smutny zivot moze mat opat zmysel.
  Skrýt celý příspěvek

 • Blake
  22:15 22.03.2015

  Superme

  1. Nastrihane videa zo zakrokov poriadkovej policie s vhodnou hudbou a dramatickym hlasom hovoriacim o policajnej brutalite su sice dojemne, drvivej vacsine bitiek ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Superme

  1. Nastrihane videa zo zakrokov poriadkovej policie s vhodnou hudbou a dramatickym hlasom hovoriacim o policajnej brutalite su sice dojemne, drvivej vacsine bitiek policajtov s demonstrantmi ale zvycajne predchadza provokacia policie, alebo branenie ich vykonu sluzby. Nehovorim, ze vsetci policajti su svati, ze nie su medzi nimi taki, co radi chodia na demonstracie, aby sa vyburili, ale ukazte mi video demonstracie, na ktorej sa nehadzu dlazobne kocky, nepodpaluju policajne auta, nerozbijaju vyklady, a policia aj tak mlati demonstrantov.

  Druha vec je samozrejme to, ze vacsina demonstrantov nechce konflikt a potom sa objavi tlupa vymletych extremistov, ktori nazhavia policajtov a ti potom preventivne pacifikuju kazdeho, kto sa nepodvoli dobrovolne a okamzite. A castokrat aj sami ti policajti suhlasia s predmetom demonstracie, akurat preferuju poriadok pred anarchiou.

  3. KOSOVO je nepodstatne, ked hovorime o Kryme. Nemozte ospravedlnit jeden cin druhym, uz to pochopte. Zabijem cloveka a poviem, ze to je v poriadku, lebo moj sused zabil tiez? Fakt?


  Inak poznamka pod ciarou (6.) pre vsetkych, To, ze mate prestat diskutovat viete nie vtedy, ked mate pocit, ze vas oponent je debil, ale ked sa znizite na uroven vkladania ad hominem do argumentacie.
  Skrýt celý příspěvek

 • Adanedhel
  21:36 22.03.2015

  Evidentně diskuze dospěla do mrtvého bodu, kdy Kremrole nemají racionální argumenty a jen to zde zaplevelují svými lžemi. Fakt je ten, že konvoj projede, užiteční idioti tomu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Evidentně diskuze dospěla do mrtvého bodu, kdy Kremrole nemají racionální argumenty a jen to zde zaplevelují svými lžemi. Fakt je ten, že konvoj projede, užiteční idioti tomu nezabrání a ČR dál bude směřovat v prozápadním kurzu. Tento stav můžou rusofilní kolaboranti změnit jedině občanskou válkou.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  20:15 22.03.2015

  leviathan - No upřímně to co jste napsal tu musím silně rozdýchávat.

  1) Musím se Vám přiznat, že situace ve Švédsku mě nejvíce děsí z celé Západní Evropy. Jsem si jistý, že Vy ...
  Zobrazit celý příspěvek

  leviathan - No upřímně to co jste napsal tu musím silně rozdýchávat.

  1) Musím se Vám přiznat, že situace ve Švédsku mě nejvíce děsí z celé Západní Evropy. Jsem si jistý, že Vy sám víte, že ve Švédsku je například kritika imigrace trestná. To jen k té svobodě slova.

  O té situaci si raději přečtěte tyto velice zajímavé články:
  http://neviditelnypes.lidovky....

  http://euportal.parlamentnilis...


  2) Nikdy jsem si nevšiml, že by byli v Rusku zakázány demonstrace (a to ani opoziční), jako tomu bylo v tom zmíněném Španělsku, viz. zde:
  http://zpravy.aktualne.cz/zahr...

  A jak policie ve Španělsku zakročuje? No podívejte se sám, jestli tohle je ta demokracie...
  https://www.youtube.com/watch?...

  To, že z Ruska utíkají bohatí je nesmysl, stejně jako je skutečnost, že Rusům každý rok roste životní úroveň. Naopak, mladí z Řecka, Portugalska, Španělska atd. utíkají! Proč, když je tam dle Vás tak skvěle? :D Ach jo... Takový Portugalci třeba i do Angoly...

  3) KOSOVO!

  4) Rusové ne, Tataři ano. No jistě a to i přes to, že na Krymu žije více jak 80% Rusů. Má cenu se Vámi vůbec o něčem bavit, když píšete takovéto blbosti?

  5) Nevím, zda se smát, nebo brečet... o Kosovu se nebudu vůbec bavit, protože obhajovat největší zločin za x let, to chce opravdu silný žaludek.... ono už porovnávat bombardování Srbska (tisíce mrtvých) a Krymu (ani jeden mrtvý) mluví za vše..

  6) Říká se, že s debilem se nemá hádat více jak půl minuty, protože se pak hádají dva debilové. Tudíž, už s Vámi čas ztrácet nebudu.
  Skrýt celý příspěvek

 • leviathan
  19:16 22.03.2015

  Supreme : 1.) vo Svedsku je demokracia na takej urovni o akej sa ludom, ako ty ani nesniva. Vsetky relevantne rebricky ohladom ludskych prav, slobody prejavu, obcianskej ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Supreme : 1.) vo Svedsku je demokracia na takej urovni o akej sa ludom, ako ty ani nesniva. Vsetky relevantne rebricky ohladom ludskych prav, slobody prejavu, obcianskej spolocnosti a pod. s prehlado vyhravaju skandinavske krajiny.
  2.) Grecko je problem, to ano, ale stale je to bohatsia krajina ako Rusko (a aj Cesko). To iste POR a SPA, ano kriza narobila problemy, ale zivotna uroven je tam radovo vyssia ako v Rusku. A co je ale hlavnejsie - tieto krajiny su slobodnejsie a demokratickejsie ako Rusko. Z Ruska kto ma aspon trochu prachov, zdrha na zapad a vacsina Rusov ma o zapade mokre sny a tuzi tam zit, lebo vlastnu krajinu si rozkradli a ovlada ju organizovany zlocin.
  3.) Narod ma pravo na sebaurcenie, ale to neznamena ihned samostatny stat. Pravo na sebaurcnie sa uplatnuje v politickom diskurze s centralnou vladou. Pravo naroda na sebaurcenie moze byt kludne zarucene aj bez nezavislosti - vod. napr. Skoti, alebo Slovaci v ramci Ceskoslovenska. Vyhlasenie nezavislosti sa musi diat so suhlasom centralnej vlady, inak je to porusenie prava. Centralna vlada musi viest s takymto narodom dialog, musi mu zarucit vsetky individualne prava, ako napr, pouzivanie jazyka, skolstvo, kulturu, samospravu .... ale narody nemaju pravo na vlastny stat automaticky. Katalanci zahajili debatu s centralnou vladou a zatila k dohode nedoslo. Skoti zahajili debatu s centralnou vladou a k dohode doslo - vysledok?? Skoti sa rozhodli pre zotrvanie v unii.
  4.) Krymski Rusi nie su narod. Pravo na sebaurcenie sa ich netyka. To sa moze tykat tak akurat krymskych Tatarov. Krymskych Rusov sa mozu tykat tak akurat prava narodnostnych mensin, a tie mali krymski Rusi zarucene vratane rozsiahlej uzemnej autonomie.
  5.) Vy pletiete dve veci - bombardovanie Juhoslavie a okupaciu Kosova. S okupaciou Kosova suhlasili aj Rusi!!! V Kosove boli a su aj ruske vojska. Okupacia Kosova sa udiala na zaklade rezolucie OSN - kde je rezolucia OSN v pripade Krymu?? Kosovo bolo okupovane v r. 1999 a 9 rokov, 9 dlhych rokov sa vyjednavalo so Srbskom o buducom statute provincie. Kolko rokov vyjednavali Rusi s Ukrajincami o buducom statute Krymu? K dohode nedoslo a Kosovo vyhlasilo jednostranne nezavislost, co je porusenim medzinarodnch zviklosti. Podstatne je, ze s tymto Rusko NESUHLASILO, a preto nemoze tuto situaciu pouzivat ako precedens.

  6.) A to ze pri okupacii Krymu nebol nikto zraneny?????? Sorry, ale taku tupost, sprostost a necitilivu urazlivu hovadinu moze povedat len rusofil. Vy ste Cech? Ani pri obsadeni Sudet nedoslo ku krvyprelievaniu, co vy na to??? Co?? Ani pri vytvoreni protektoratu nedoslo ku krvyprelievaniu, co vy na to? Uz sa hanbite? uz vam doslo co za nezmysly tu vypisujete? Ani pri okupacii Ceskoslovenska v r. 1968 nedoslo k masakrom? Aj to je v poriadku?
  Skrýt celý příspěvek

 • leviathan
  18:51 22.03.2015

  PaulVanAlen : Rusi odsunuli svoju armadu z Europy, pretoze ju tu NIKTO nechcel !!! ako toto mozete porovnavat, vy blba bolsevicka guma s USA? Odsun sovietskej armady bol odsunom ...
  Zobrazit celý příspěvek

  PaulVanAlen : Rusi odsunuli svoju armadu z Europy, pretoze ju tu NIKTO nechcel !!! ako toto mozete porovnavat, vy blba bolsevicka guma s USA? Odsun sovietskej armady bol odsunom okupacnej armady. ZSSR okupoval Ceskoslovensko brutalnym nasilim 20 rokov!! Pokus o oslobodenie sa Madarska spod komunistickej diktatury v r. 56 viedol k brutalnemu krvyprelievaniu a nasilnej okupacii Madarska Sovietmi. Tak si vazeni pane nastudujte VY nieco o zahranicne politike Ruska za posledne storocie, vy ignorant. Svojim prispevkom ste urazili obete komunistickeho teroru. Ruski bolsevici vrazdili ludi v Polsku pocas vojny aj po vojne. V pobaltskych statoch narobili take veci, ze slusnemu cloveku musi byt blivno. Afganistan v r. 79? A nasledna okupacia? To ste vytesnili? Uvedomujete si , ze Rusi donutili CSR odovzdat im Podkarpatsku Rus? To, ze USA celili 40 rokov bolsevickemu tlaku aj za cenu strat a nasilim, za to by sme im mali byt vdacni. 40 rokov bojovali proti stelesnemu zlu komunizmu na vsetkych frontoch a stalo ich to mld USD. Ruski komunisti vyvolali druhu svetovu vojnu svojim spojenectvom s Hitlerom. Keby nemali nacisti kryty chrbat kriminalnym rozdelenim Polska, nikdy by nezautocili. Takze ziadna vdacnost za "oslobodenie" - vrah sa dohodol s vrahom, ze spolocne zavradzia obet a po vrazde sa pohadali o korist. Rusi hasili, co zapalili. Vase volanie po miery je dojemne, ale mala krajina potrebuje silneho spojenca -- a najlepsie takeho, ktory sa nechova ako mafiansky kriminalnik.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  18:01 22.03.2015

  Pavel1 - Já Vám opravdu doporučuji (všem ostatním také), se podívat na poslední díl "Máte slovo" na ČT. Řešila se tam Ukrajina a postoj naší vlády k dodávkám zbraní. Na konci ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pavel1 - Já Vám opravdu doporučuji (všem ostatním také), se podívat na poslední díl "Máte slovo" na ČT. Řešila se tam Ukrajina a postoj naší vlády k dodávkám zbraní. Na konci promluvila žena, která pochází přímo z Donabasu a je v kontaktu se svou rodinou, která žije přímo na místě. Opravdu se na to podívejte, protože páni "proamerický" poté nevěděli co říci.

  V hlavní roli je také pan zloděj Kalousek, takže se i zasmějete.

  Deadog - Běžte si s Komunisty z 68 podat ruce.
  Skrýt celý příspěvek

 • Deadog
  15:55 22.03.2015

  Pod hlavickou Prazskeho Majdanu, organizuji pobliz Ostravy na trase D47, vitaci akci. Bude se mavat:), debatovat a cekat na konvoj. Cas i misto jeste upresnim. Takze kdo se chce ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pod hlavickou Prazskeho Majdanu, organizuji pobliz Ostravy na trase D47, vitaci akci. Bude se mavat:), debatovat a cekat na konvoj. Cas i misto jeste upresnim. Takze kdo se chce zucastnit z ostravských chacharu, necht mi napise na mail:
  deadog@email.cz
  Skrýt celý příspěvek

 • CerVus
  11:44 22.03.2015

  cigereje: V klidu. Jen tudy projíždějí a zastaví se aby uctili památku těch co při našem osvobozování položili život.

  cigereje: V klidu. Jen tudy projíždějí a zastaví se aby uctili památku těch co při našem osvobozování položili život.

 • PaulVanAlen
  10:35 22.03.2015

  Članek je hezky napsaný, nicméně s jeho obsahem musím lehce polemizovat. Za1. Stejnými,nebo obdobnými paragrafy nám již hrozili a zavírali nás komunisti,za náš svobodný názor. Za2. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Članek je hezky napsaný, nicméně s jeho obsahem musím lehce polemizovat. Za1. Stejnými,nebo obdobnými paragrafy nám již hrozili a zavírali nás komunisti,za náš svobodný názor. Za2. Tehdejší armáda také byla vázána smlouvou společného seskupení armád Varšavské smlouvy a v 1968 roce proti lidu a nám rebelům nezakročila ani policie i když jsme na tanky házeli kde co, a to jen díky obrovské prozíravosti tehdejších armádních špiček, střílet do vlastních lidí a postihovat je za vlastizradu? to proběhlo až později za utužení vlády komunistů,Za 3. podle dohod RUSKA a USA měla být v Evropě snížena početní množství vojska se stálým zachováním rovnováhy,po1989 jednostranně Rudá armáda opustila Evropu, tedy jednostranně stav snížila, USA naopak stavy zvyšují, my sami jsme po 1989 žádná další vojska zde nechtěli, to byla a je vůle politiků ne lidu vstoupit do NATO, Za4. kolik vojenských konfliktů od 2.sv.války jednostranně rozpoutala ve světe USA armáda a kolik Ruská?Nikdo nás neohrožuje a pokud, pak určitě ne Rusko, Co dohody z Rejkjavíku, Mnichov,Jalta - 2.sv.válka? Podívejte se do vojenského muzea, ve smlouvách znělo,že německo nesmí být nikdy vyzbrojeno a kdo jej vyzbrojil? NATO bylo založeno v dubnu 1949 a Varš. smlouva až 14.5.1955, měl jsem válečné příslušníky v armádě v generálských hodnostech,kteří ji po válce budovali a byli za to i vězněni komunisty,taky jsem byl v armádě.Takže rusofil nejsem. Ale nechci abychom dopadli jako Iran,Irak,Vietnam,Kambodža,Laos,Panama,Kuba,Chile,Španělsko Albánie, Kosovo atd...Rakousko,Monako,Švýcarsko cizí armády nepotřebuje? Buďme hrdí češi a nenechejme si diktovat od vzdálených američanů jejich hegemonní politiku, kterým nejde o nic jiného než ozáchranu jejich vlastní ekonomiky a zájmy nadnárodních monopolů. Možná by bylo lépe takový přesun dělat neveřejně, jako všechny předcházející a nebudit rozruch, nebo je to úmysl ?Hezký den všem lidem v míru a klidu. My jsme chtěli a doufám že stále chceme budovat novou a modernější demokracii,než je ta zastaralá a nefunkční americká a diktaturní Ruská. Buďme svoji a vlastenci! Stejně jako prezident Beneš odmítl pomoc ruska a obrátil se na USA a GB při nástupu fašismu v Evropě a nakonec stejně Evropu z nebezpečí první začal osvobozovat SSSR tak i dnes politici a s nimi armáda dělá stejnou chybu. Pojďme všichni společně i představitelé USA a zajedme do Moskvy uctít památku 100vek tisíců životů položených za Evropskou svobodu a nevyhrožujme si vzájemně zbraněmi! Vlezte do vojenského muzea a nastudujte si historii všech evropských válek a proč,kdy a kdo je začal mám pocit, že tam Rusko v této pozici nenajdete.Ukrajina není americká ani naše starost, je to jen na smlouvách mezi Ruskem a Ukrajinou a měli by si to vyřešit sami a politicky!
  Skrýt celý příspěvek

 • cigereje
  21:46 21.03.2015

  AMÍCI ČO SA TU ROZŤAHUJETE nemáte na to právo, ako ste nemali právo na Ukrajine vyvolať spor oligarchov.
  AMI GO HOME
  Nechceme v Európe amerických žoldnierov!!!
  Kocáb, kde si, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  AMÍCI ČO SA TU ROZŤAHUJETE nemáte na to právo, ako ste nemali právo na Ukrajine vyvolať spor oligarchov.
  AMI GO HOME
  Nechceme v Európe amerických žoldnierov!!!
  Kocáb, kde si, prečo ti nevadia americké vojská v Nemecku????
  Skrýt celý příspěvek

 • Pavel1
  16:26 21.03.2015

  Jaké sebeurčení? To je skutečně někdo tak zaslepený ideologií, že se domnívá, že na Krymu šlo o nějaké sebeurčení rusů tam žijících? Na Krymu šlo o jediné, a to o putinovu snahu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jaké sebeurčení? To je skutečně někdo tak zaslepený ideologií, že se domnívá, že na Krymu šlo o nějaké sebeurčení rusů tam žijících? Na Krymu šlo o jediné, a to o putinovu snahu resuscitovat ruské impérium a jeho agresivní roztahovačnou politiku.
  Skrýt celý příspěvek

 • Blake
  20:18 20.03.2015

  Katalanci nie su Spanieli, Rusi na Kryme su Rusi, su mensina. Prosim, nezatahujte do toho zase USA. Argument "ale USA..!" je jednoducho chybny, nemozte sudit jednu krajinu podla ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Katalanci nie su Spanieli, Rusi na Kryme su Rusi, su mensina. Prosim, nezatahujte do toho zase USA. Argument "ale USA..!" je jednoducho chybny, nemozte sudit jednu krajinu podla chovania druhej. Precedens je fajn, ale musi sediet a musi byt spravne... handled, pardon, nenapadne ma slovenske slovo v tomto momente. Ak sa nieco spravi zle, nabuduce sa to ma spravit lepsie, nie rovnako zle a povedat, ze to je v poriadku, lebo to spravili zle "oni" pred tym.

  Narod ma pravo na sebaurcenie, kazdopadne, rusky narod sa urcil uz davno a zije v Rusku. Na ukrajine zije mensina ruskej etnicity, tak ako na Slovensku madarskej, v Madarsku rumunskej, a tak dalej. Ma Madarsko pravo na anexiu juzneho Slovenska, ak si bude iste, ze 80% ludi daneho uzemia sa chce pripojit k Madarsku? Tu nejde o to, co sa hodi USA, tu ide o to, co spravilo Rusko. Ako som uz povedal v inom prispevku, ak sa naskytne diskusia, kde sa bude rozoberat pocinanie USA v Srbsku, alebo Iraku, Afgane, kdekolvek, rad vyjadrim svoj nazor a videli by ste, ze bude castejsie nesuhlasny, nez suhlasny. Ale ked sa bavime o Rusku, bavme sa o Rusku.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  19:05 20.03.2015

  Blake - Pokud by na Krymu tekla krev, tak ano, já bych to odsoudil! Odsoudil bych to v případě, že by to obyvatelé nechtěli, ale každý kdo tam byl Vám potvrdí, že tam se ti lidé ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Blake - Pokud by na Krymu tekla krev, tak ano, já bych to odsoudil! Odsoudil bych to v případě, že by to obyvatelé nechtěli, ale každý kdo tam byl Vám potvrdí, že tam se ti lidé cítili být tak jako tak Rusi a ne Ukrajinci. Sám Havel přeci říkal po bombardování Srbska, že každý národ má právo na sebeurčení! Lidé z Krymu snad ne? To samé Katalánci, kde jich miliony demonstrují v Barceloně, ale naši slavnou EU to absolutně nevzrušuje, to samé španělskou vládu. Tak jak to tedy je? Mají ty národy právo na sebeurčení, nebo na to mají právo, jen když se to hodí USA?


  Shania - Sám jste přeci řekl, že se díky USA mají západní země dobře. A tyto země tam jsou, dále bych mohl zmínit i Itálii, Francii.Mladí z Pobaltských zemí utíkají do Německa, takže tak super to tam také nebude.

  Ale ano, máme se asi lépe než za Komančů, nikdo netvrdí, že ne. Jenže SSSR již dávno neexistuje...
  Skrýt celý příspěvek

 • CerVus
  17:45 20.03.2015

  Sakra já si dnes na Akademii říkal co tam asi tak dělá ten plukovník amerického letectva a on tam má zastávku jeden z konvojů takže nejspíše ladili detaily. Sakra škoda, že den ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Sakra já si dnes na Akademii říkal co tam asi tak dělá ten plukovník amerického letectva a on tam má zastávku jeden z konvojů takže nejspíše ladili detaily. Sakra škoda, že den předtím odjedu, to by stálo za vidění.
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  16:45 20.03.2015

  Superme: To má být vtip? Takže podle tebe Amici můžou za to, že Řekové , Španělé a Portugalci prožrali svoji budoucnost? A nějak si zapomněl všechny ty odstaní, kterým se daří ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Superme: To má být vtip? Takže podle tebe Amici můžou za to, že Řekové , Španělé a Portugalci prožrali svoji budoucnost? A nějak si zapomněl všechny ty odstaní, kterým se daří dobře.

  A co my, taky si myslíš, že se nám daří hůř než za komančů? Já bych řek že ne a i přes to že jsme si rozkradli co se dalo.
  Skrýt celý příspěvek

 • Blake
  16:45 20.03.2015

  Ukrajinci, co sa vzdali, sa vzdali, lebo stali proti mnohonasobnej presile a netuzili zrovna zomriet. Nevzdali sa instantne, necakali tam na rusku spasu. Ti, co prebehli boli ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ukrajinci, co sa vzdali, sa vzdali, lebo stali proti mnohonasobnej presile a netuzili zrovna zomriet. Nevzdali sa instantne, necakali tam na rusku spasu. Ti, co prebehli boli predpokladam etnicki rusi. To, ze nezomrel ani jeden clovek neznamena, ze keby odporovali, ze by sa neprelievala zbytocna krv. Co by ste hovoril potom? Kritizoval by ste Rusko za utocenie na cudziu krajinu bez mandatu OSN? Ked na vas vo vasom dome vytiahnem zbran a rozkazem vypadnut, lebo mate troch spolubyvajucich z mojej rodiny, nebude to zlocin?

  V tom istom odstavci, ako kritizujete bombardovanie NATOm bez suhlasu srbskej vlady, uplne ignorujete fakt, ze vojenske jednotky RF obsadili bez suhlasu ukrajinskej vlady, predoslej, ci novozvolenej, strategicke pozicie na uzemi Ukrajiny. To sa proste nerobi. Ak dokazete odsudit bombardovanie Srbska a vytvorenie Kosova, ale nie anexiu Krymu, neviem si pomoct, vidim v tom zaujatost. To, ze pri tom nikto nezomrel nedava anexii v ziadnom pripade legitimnost.
  Skrýt celý příspěvek

 • Blake
  16:21 20.03.2015

  To, ze Kosovo je Srbija neznamena, ze Krym je Rasija. Anexia krymu ostava anexiou bez ohladu na referendum, ktore prebehlo po nej. To, co navrhujete, je ako zastrelit cloveka a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To, ze Kosovo je Srbija neznamena, ze Krym je Rasija. Anexia krymu ostava anexiou bez ohladu na referendum, ktore prebehlo po nej. To, co navrhujete, je ako zastrelit cloveka a potom sa ho pytat, ci nahodou nechce podstupit eutanaziu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  16:14 20.03.2015

  leviathanv - Jste opravdu až neuvěřitelně naivní. Porovnejme Krym s Kosovem.

  Na Krymu - a uznávají to i západní média - lidé do Ruska jednoznačně chtěli a jsou za tuto volbu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  leviathanv - Jste opravdu až neuvěřitelně naivní. Porovnejme Krym s Kosovem.

  Na Krymu - a uznávají to i západní média - lidé do Ruska jednoznačně chtěli a jsou za tuto volbu rádi. Nezemřel ani jeden člověk, samotní Ukrajinští vojáci se "vzdali" bez boje a naopak mnoho z nic přešlo na stranu Separatistů. Ptám se, proč?
  Kosovo - Ptám se Vás, ptalo se NATO někoho - a teď myslím především USA - zda mohou Srbsko bez mandátu OSN bombardovat? Nezlobte se na mě, ale tam se také Srbské vlády na nic nikdo neptal a zemřeli přitom tisíce nevinný lidí! A zrádce Havel ještě tento zločin nazve "Humanitární bombardování". V plné kráse se ukázalo, jak vlastně on a jemu podobní myslí: "Kdo nejde s námi, jde proti nám". Chtěl bych Vás také ujistit, že naprosto stejně bych odsuzoval i Rusko a jiné země, protože to, co se v Srbsku stalo je, jak říkám, jeden z největších, né-li největší zločin za posledních x let!

  Mluvíte zde o jakési "Skandinávské demokracii" - co to je? Upřímně říkám, že "demokracii", kterou mají ve Švédsku bych zde nechtěl ani za nic. Tam vládnou rudo-zelení, tedy nejhorší možná kombinace. V ostatních státech Skandinávie je to zatím vcelku ok. Každopádně, na Ukrajině demokracie není. Pokud si myslíte, že je, situaci opravdu nesleduje, viz. Pravý sektor, který jakékoliv oponenty zastrašuje či dokonce zabíjí a vláda jen tiše kouká až by se dalo říct, že s nimi souhlasí.

  Shania - "Západní Státy jim vděčí za svoji ekonomickou prosperitu a stabilitu a to platí teď i pro nás."

  No jasněěě, stabilita alá Řecko, Španělsko nebo Portugalsko. Pane jo, dobrý matroš máte, dobrý :)
  Skrýt celý příspěvek

 • CerVus
  13:43 20.03.2015

  tečka: no zato kam vlezl Rusák je ráj na zemi.
  A co je navíc Rusku po tom, kdo přes naše území jezdí. Svou zemi mají dost velkou a v dost tragickém stavu, tak ať se starají o své ...
  Zobrazit celý příspěvek

  tečka: no zato kam vlezl Rusák je ráj na zemi.
  A co je navíc Rusku po tom, kdo přes naše území jezdí. Svou zemi mají dost velkou a v dost tragickém stavu, tak ať se starají o své problémy. Spojenci pro nás navíc mají status jako naše armáda. Také nás chrání a také za nás budou nasazovat život, když se něco zvrtne.
  Skrýt celý příspěvek

 • Cajk
  13:12 20.03.2015

  Jakub Hruškovský: Souhlas

  Nevím, proč se to tu řeší, v celé Evropě zcela normální věc a v Čechách se nad tím lidi pozastavují nebo to dokonce odsuzují pacifistickými argumenty, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jakub Hruškovský: Souhlas

  Nevím, proč se to tu řeší, v celé Evropě zcela normální věc a v Čechách se nad tím lidi pozastavují nebo to dokonce odsuzují pacifistickými argumenty, které moc logiky též nemají. Kdybych bydlel někde poblíž této trasy, tak se též podívám a udělám pár fotek.

  K tématu: V loňském roce se uskutečnilo přes území ČR 131 podobných přesunů. Celkem se jich účastnilo 1631 zahraničních vojáků se šesti sty a jedním kusem techniky. Z tohoto počtu se 11 silničních přesunů týkalo příslušníků armády USA, konkrétně se jednalo o 632 osob a 316 kusů techniky
  Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  13:09 20.03.2015

  Tečka:

  Vděčíš jim za to, že tu teď nejsou nacisti, nebo komunisti:) Západní Státy jim vděčí za svoji ekonomickou prosperitu a stabilitu a to platí teď i pro nás.

  USA nejsou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tečka:

  Vděčíš jim za to, že tu teď nejsou nacisti, nebo komunisti:) Západní Státy jim vděčí za svoji ekonomickou prosperitu a stabilitu a to platí teď i pro nás.

  USA nejsou žádná slunéčková země a prosazování vlivu si vybírá daň, ale ta je naprosto minimální. Přestav si, že by Rusko nebo Čína byla v jejich pozici...
  A ne, nevěřím, že je nutné aby tu byla rovnováha mezi USA, Ruskem a Čínou. Pokud tyhle státy budou mít někdy navrch, tak to pro nás bude sakra problém.
  Skrýt celý příspěvek

 • Blake
  13:01 20.03.2015

  Ta ostra municia by zaujimala aj mna, aj ked teda skor z tej logistickej stranky - ci je efektivnejsie municiu pekne naskladanu odviezt v MTVR, alebo priamo vo vozidlach. Naskyta ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ta ostra municia by zaujimala aj mna, aj ked teda skor z tej logistickej stranky - ci je efektivnejsie municiu pekne naskladanu odviezt v MTVR, alebo priamo vo vozidlach. Naskyta sa tiez otazka, kolko municie sa na taky vycvik berie a kolko z toho sa tam vystriela.

  To iste by ma zaujimalo s vysadkami - ci vobec trenovali s plnym nakladom (predpokladam ze ano, prevazat vysadok je nakoniec primarna uloha strykeru) a teda ci ich budu "tech 1000 mil" viezt v nakladakoch, priamo v strykeroch (co mi pride nezmyselne), alebo letecky, posledna moznost sa mi zda najpravdepodobnejsia.

  tecka: kedy sa naposledy valcilo v Nemecku? Juzna Korea? Japonsko? Bulharsko? Taliansko? Ceska Republika nie je Vietnam, navyse ide o prejazd konvoja - ten pride a odide, mozno sa niekde zastavi, aby crewmani opravili defekt, a odfotili sa s miestnymi. Nech je to ako gesto chapane akokolvek, CR je v tom geste snad najmenej podstatny hrac.
  Inak na otazku, preco je tu protiruska propaganda je jednoducha odpoved: z toho isteho dovodu ako ta ruska. Nic menej, nic viac.

  many: clanok hovori o skupinach, resp. jednotlivcoch, ktore by potencialne chceli porusovat zakon vlastneho statu tym, ze by narusovali priebeh prejazdu konvoja. Ze sa kvoli tomu urazi kopa ludi, ktorych sa to netyka nie je problem clanku, ale vztahovacnosti ludi.
  Skrýt celý příspěvek

 • tečka
  12:33 20.03.2015

  Všude kam vlezl Američan se jen válčilo

  Všude kam vlezl Američan se jen válčilo

 • tečka
  12:20 20.03.2015

  USA jsou spojenci. proč by přes nás nemohli jezdit?
  Měli by jsme si uvědomit,že když přes nás budou jezdit nemusí se to právě Rusku moc líbit proč by měla být USA roztažená po ...
  Zobrazit celý příspěvek

  USA jsou spojenci. proč by přes nás nemohli jezdit?
  Měli by jsme si uvědomit,že když přes nás budou jezdit nemusí se to právě Rusku moc líbit proč by měla být USA roztažená po Evropě? Být Putinem cítil bych se ohrožený kdyby se mi za hranicemi začala roztahovat cizí armáda. Někdo tu psal že by jsme se měli radovat a dělat fotky a ukázat pak dětem. Když tu budou Amíci takle cestovat tak neboj tu techniku si pak budeš moct i vyzkoušet a naše děti taky a to třeba hned v první linii... myslete na to že jsme na ráně...Pes kterej se bojí kouše... a naše vláda to schválila... proč? proč je tu protiruská propaganda? je to banda vlastizrádců která při hrozbě zmizí jako první někam do bezpečí.... Ať si amíci jezdí přes země které si je vyžádali....
  Skrýt celý příspěvek

 • many
  12:00 20.03.2015

  Tak blbě napsanej článek aby jeden pohledal.. autor asi nezná podmiňovací způsob. Takto formulovaná výhrůžka je červenej hadr před oči slupinám, které přesun neschvalují.
  Mně by ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tak blbě napsanej článek aby jeden pohledal.. autor asi nezná podmiňovací způsob. Takto formulovaná výhrůžka je červenej hadr před oči slupinám, které přesun neschvalují.
  Mně by ale zajímalo, jestli ta technika bude vybavena ostrou municí i pro lafetované zbraně ? O tom se jaksi nikdo nezmínil, nebo jsem to nezaregistroval...
  Skrýt celý příspěvek

 • Jakub Hruškovský
  09:52 20.03.2015

  Zdravím Vás všechny ve spolek :-) Zrovna jsem se zaregistroval a tohle je můj první příspěvek do diskuze,bohužel myslel jsem ,že na začátek to bude nějaká diskuze o armádní ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Zdravím Vás všechny ve spolek :-) Zrovna jsem se zaregistroval a tohle je můj první příspěvek do diskuze,bohužel myslel jsem ,že na začátek to bude nějaká diskuze o armádní technice nebo nějaké problematci,ale bohužel není.Chtěl bych se vyjádřit k tomuto téma průjezdu konvoje.Z mého pohledu to vypadá na obrovský průšvich a ostudu bohužel :-( je mi celkem smutno v co se to zvrtlo,místo abychom jako nadšenci se těšili,že budem mít možnost vidět na živo zajímavou techniku, tak se všude jen dočítám jak to spousty lidem vadí.Vždyt není žádny důvod se znepokojovat jsou to spojenci,jen budou projížět a nemají v plánu nas okupovat :-)užijme si tuhle kolonu,nadělejme zpousty zajímavych fotek a ukažme to našim dětem vždyt je to jedinečná příležitost.To už potom můžeme jezdit i na Dny NATO do Mošnova demostrovat proti jejich přítomnosti u nás.Naštěstí jsem si toho za x let co tuhle akci navštěvuji nevšiml.A pokud někoho znepokojuje těch pár kousků voj. techniky u nás jako demonstrace síly USA at´ obrátí svůj zrak směrem na východ kde ruský medvěd pravidelně demostruje svou sílu během svých manevrů v počtech desitkách tisíc mužů, sice na jeho vlastním uzemí ,ale zato velkolepě.Tohle je jednoznačná demostrace síly proti tomuhle je NATO žabař a nedělejme si iluze ,že to Rusové dělají jen pro pocit bezpečí.
  Skrýt celý příspěvek

 • leviathan
  09:16 20.03.2015

  GAVL: prejazd schvalila vlada CR, tak ake obmedzenie suverenity? Samozrejme , ze tato akcia ma propagandisticky charakter. Jednoznacne to ma demonstrovat pritomnost spojenca - ...
  Zobrazit celý příspěvek

  GAVL: prejazd schvalila vlada CR, tak ake obmedzenie suverenity? Samozrejme , ze tato akcia ma propagandisticky charakter. Jednoznacne to ma demonstrovat pritomnost spojenca - silneho spojenca. Spojenca , ktory od vas (nas) chce LEN dodrziavanie zakonnosti, demokracie, slobody a nijako suverenitu CR nenarusuje.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  07:40 20.03.2015

  caslaval: V ČR máme zastupitelskou demokracii, nikoliv přímou, aby se kvůli každé bezvýznamnosti dělalo referendum. Referendum o vstupu do EU smysl mělo, protože se jedná o změnu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  caslaval: V ČR máme zastupitelskou demokracii, nikoliv přímou, aby se kvůli každé bezvýznamnosti dělalo referendum. Referendum o vstupu do EU smysl mělo, protože se jedná o změnu suverenity státu. Proti tomu členství v NATO je pouze jednou z dalších aliancí, ve které jsme se za 100 let účastnili (Malá dohoda, s Francií, se SSSR, Varšavská smlouva), doufejme, že tentokrát funkční a schválení členství referendem není v zastupitelské demokracii nutné, ani nemá u nás tradici. Kromě toho, členství v NATO schvaluje podle průzkumů 70% obyvatel ČR !
  Skrýt celý příspěvek

 • leviathan
  07:31 20.03.2015

  Superme - "sebevrazdy" treba vysetrit a objasnit, to je uplne prirodzene a je to vnutorna vec UA, do toho sa Rusko nema co montovat.

  Referendum na Kryme bolo nezakonne - bez ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Superme - "sebevrazdy" treba vysetrit a objasnit, to je uplne prirodzene a je to vnutorna vec UA, do toho sa Rusko nema co montovat.

  Referendum na Kryme bolo nezakonne - bez povolenia centralnej vlady. Provincie si nemozu organizovat referenda ako sa im zachce, alebo ako sa zachce Putinovi. Okrem toho bolo organizovane pod hlavnami neoznacenych "banditov" a dozorovane nacistami, komunistami a politickymi hochstaplermi.

  to, ze na UA nie je kristalovo cista demokracia skandinavskeho typu je jasne a nikto to netvrdi. Ale to, ze tam prebehli slobodne volby a prezident i vlada (parlament) su legitimne uznava aj Rusko. Putin akceptuje Porosenka pri medzinarodnych vyjednavaniach a Rusko ma stale v Kijive velvyslanectvo.
  Skrýt celý příspěvek

 • GAVL
  06:20 20.03.2015

  Takovíto průjezd není věc závazku vůči spojencům, ale jasný projev svrchovanosti nad nějakým územím. Je to stejné jako když pes vočůrá sloupy a patníky na procházce.
  Vzhledem k ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Takovíto průjezd není věc závazku vůči spojencům, ale jasný projev svrchovanosti nad nějakým územím. Je to stejné jako když pes vočůrá sloupy a patníky na procházce.
  Vzhledem k tomu, že konkrétně my, sami neplníme své závazky vůči NATO, tak jak si může někdo myslet, že je někdo ochoten je plnit vůči nám.
  Skrýt celý příspěvek

 • Hanshroch
  00:01 20.03.2015

  Proč by Rusko mělo stát "vždycky mimo Evropu"? Nezbláznil se Havel? Nebo to byl jen další projev jeho servility? Když někdo pokojně protestuje proti tomuto průjezdu, Ústavu ani ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Proč by Rusko mělo stát "vždycky mimo Evropu"? Nezbláznil se Havel? Nebo to byl jen další projev jeho servility? Když někdo pokojně protestuje proti tomuto průjezdu, Ústavu ani žádné zákony ČR neporušuje.
  Skrýt celý příspěvek

 • simonidis
  21:16 19.03.2015

  Dobrý den. Je nebo bude známa trasa dopředu? Rád bych se jel podívat. Díky

  Dobrý den. Je nebo bude známa trasa dopředu? Rád bych se jel podívat. Díky

 • Superme
  20:03 19.03.2015

  Nesher a leviathan
  Jsem si jist, že oba víte, že od doby Majdanovského puče zemřelo z důvodu "sebevraždy a deprese" již !6! opozičních politiků! Jsem jediný, komu na tom něco ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nesher a leviathan
  Jsem si jist, že oba víte, že od doby Majdanovského puče zemřelo z důvodu "sebevraždy a deprese" již !6! opozičních politiků! Jsem jediný, komu na tom něco nesedí?

  Jsem si také jist, že víte, jak po těch "svobodných" - zajímavé, že Krymské referendum tak neberete - volbách jejich poslanci hlasovali. Pokud jste zapomněli, viz. zde - https://www.youtube.com/watch?...

  Atd., atd.! Nelžete, že je na Ukrajině demokracie!
  Skrýt celý příspěvek

 • Firefighter
  17:52 19.03.2015

  to Autorka:

  ad.1: to už jste mi psala v předchozím příspěvku a tuto rozepři již dále nevedu, tedy souhlasím.
  ad.2: ano, také souhlasím

  akorát s tím výkladem

  to z wiki ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Autorka:

  ad.1: to už jste mi psala v předchozím příspěvku a tuto rozepři již dále nevedu, tedy souhlasím.
  ad.2: ano, také souhlasím

  akorát s tím výkladem

  to z wiki jsem tam hodil jen jako obecnou informaci, jinak čerpám z obecně závazných právních norem a ze své praxe

  Neorientuji se v oblasti TČ, protože ty předáváme rovnou k řešení policii a oni od nás chtějí maximálně posudky nebo expertizi.

  Ale při správním řízení se používají jen ty typy právních výkladů, jaké jsem vypsal. Proti rozhodnutí lze podat odvolání, kde si odvolatel musí určit, kvůli čemu se odvolává, toto může být bráno pak jako laický výklad práva, ale tu pak stejně ještě přezkoumává správní orgán, čili činí finální výklad on. Mě jde jen o to, že závazný je pouze výrok, který je určen z nějakého řízení, jehož součástí je výklad práva rozhodčího.
  Skrýt celý příspěvek

 • leviathan
  17:13 19.03.2015

  Mimochodom od majdanovskeho "prevratu" prebehli na UA uz dvoje demokraticke volby. O neustavnosti vlady a prezidenta UA nemoze byt ani reci - legitimizoval ich sam Putin tym, ze s ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Mimochodom od majdanovskeho "prevratu" prebehli na UA uz dvoje demokraticke volby. O neustavnosti vlady a prezidenta UA nemoze byt ani reci - legitimizoval ich sam Putin tym, ze s nimi jedna. Takze vasa protistrana uz "existuje" - treba teda Krym vratit, nie? Ruskej mensine uz nic nehrozi - ak ano, jej ochranu kludne preberie OSN, Rada Europy, OECD a EU spolocne s Ruskom.
  Skrýt celý příspěvek

 • Blake
  17:11 19.03.2015

  Tak je pravda, ze sa im pri tom obsadzovani Krymu podarilo nevystrielat miestne ukrajinske obyvatelstvo, co je pri ich povesti celkom pozitivne. Otazka je, ci je mozno to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tak je pravda, ze sa im pri tom obsadzovani Krymu podarilo nevystrielat miestne ukrajinske obyvatelstvo, co je pri ich povesti celkom pozitivne. Otazka je, ci je mozno to pripisovat im, alebo Ukrajincom, ktori vedeli, kedy sa vzdat, pri takej presile.
  Skrýt celý příspěvek

 • Nesher
  17:09 19.03.2015

  Caslaval
  Vaše znalosti o mezinárodním právu jsou velmi chabé, prakticky žádné.
  Na Ukrajině padla vláda, která byla nahrazena jinou, kterou jemenoval parlament (stále ten samý), ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Caslaval
  Vaše znalosti o mezinárodním právu jsou velmi chabé, prakticky žádné.
  Na Ukrajině padla vláda, která byla nahrazena jinou, kterou jemenoval parlament (stále ten samý), následně proběhly volby a ukrajinští občané se legálně a zcela svobodně, krom Ruskem obsazeného území na Donbasu kde bylo volbám násilím zabráněno, zvolili vládu novou.
  Ukrajinský stát ani na sekundu nepřestal existovat, tedy ani nepřestala existovat smluvní strana. Do konce i Rusku oficiálně ukrajinskou vládu uznává. Naopak to bylo Rusko kdo vystoupením svých jednotek v rozporu se smlouvu o pronájmu základen tuto smlouvu závázně porušilo.
  Takže plácáte a nevíte o čem
  Skrýt celý příspěvek

 • leviathan
  17:07 19.03.2015

  "Ve chvíli neústavního převratu přestává být smlouva závazná protože chybí legitimní protějšek tj.smluvní strana. " - TOTO JE CO ZA SPROSTOST?? Pri akejkolvek zmene rezimu je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  "Ve chvíli neústavního převratu přestává být smlouva závazná protože chybí legitimní protějšek tj.smluvní strana. " - TOTO JE CO ZA SPROSTOST?? Pri akejkolvek zmene rezimu je medzinarodna zmluva stale v platnosti - to akoze po 89. tom prestali platit v CSFR medzianrodne zmluvy??

  Politicky prevrat v state nezaklada ziadne pravo na zasah ineho statu. To plati ako pre Rusko , tak aj pre USA. Je to vnutorna vec statu.

  Rusko nic nezvaldo elegantne - vojaci bez insignii?? to je buranstvo, grobianstvo, vagubundizmus, mafianstvo a terorizmus najhrubsieho zrna. Z toho sa Rusko bude velmi dlho spamatavat a o jeho doveryhodnosti uz nemoze byt ani reci.
  Skrýt celý příspěvek

 • Blake
  17:04 19.03.2015

  caslaval, ze to Rusko zvladlo na jednotku uznavam. Ze na to mali pravo nie. Ak prestala byt platna zmluva o prenajme zakladne, nevznika im nove pravo obsadit oblast okolo zakladne, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  caslaval, ze to Rusko zvladlo na jednotku uznavam. Ze na to mali pravo nie. Ak prestala byt platna zmluva o prenajme zakladne, nevznika im nove pravo obsadit oblast okolo zakladne, ale zanika pravo ostat na zakladni. Do internych zalezitosti krajiny moze liezt akurat tak OSN, ak sa porusuju zakladne ludske prava. Aj civilna vojna je internou zalezitostou krajiny, nie len politicky prevrat.

  Ak sa mylim, opravte ma..
  Skrýt celý příspěvek

 • leviathan
  17:01 19.03.2015

  Rusko ma v Gruzinsku zakladne v juznom Osetsku a v Abchazsku. Na Ukrajine ma oficialne zakladne na Kryme, ktory je de jure stale ukrajinsky a neoficialen je pritomna v Donbase.
  ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Rusko ma v Gruzinsku zakladne v juznom Osetsku a v Abchazsku. Na Ukrajine ma oficialne zakladne na Kryme, ktory je de jure stale ukrajinsky a neoficialen je pritomna v Donbase.
  1.) To si robite fakt srandu??? Rusko malo na Kryme zakladne po dohode s UA, z coho sa ale ani naznakom neda implikovat, ze Rusko tym padom malo obsadeny Krym. USA ma zakladnu v Portugalsku - podla vasej "logiky" je Portugalsko obsadene Americanmi :D bud robite zo seba umyselne saska, alebo nim naozaj ste

  2.) Dalsi vtip? Zahranicni pozorovatelia?? Europski nacisti a komunisti, fasa - to je naozaj zaruka objektivity. Ale aj keby - bez suhlasu centralne jvlady ziadne referendum byt nemoze, to je nemyslitelne. Vami spominane Skotsko je prave pripad, kedy centralna vlada s referendom suhlasila a zviazala sa respektovat vysledky. Priprava referenda trvala niekolko rokov tvrdych vyjednavani.

  3.) Mne je zname, ze obyvatelia Krymu sa citia byt vacsinovo Rusmi, ale to nezaklada ziadne statotvorne naroky. Krym vyhlasil jednostranne nezavislost pricom sa jeho "predstavitelia" odvolavali na pravo na sebaurcenie narodov, ktore sa na narodnostne mensiny nevztahuje. Krymcania nie su narod. Su to vacsinovo prislusnici ruskej narodnostnej mensiny. Keby hned aj 99% z nich v prieskumoch verejnej mienky bolo za odtrhnutie, nic to neznamena bez suhlasu centralnej vlady. A uz vobec nic nedava pravo zasiahnut tretej strane, toboz nie v neoznacenych uniformach na plnu hubu klamajuc do sveta, ako vagabundi.

  4.) Na zaklade rezolucie OSN doslo k okupacii Kosova, nie k vyhlaseniu nezavislosti. Kde je rezolucia OSN k pripadu Krym???? Vyhlasenie nezavislosti Kosova ALE RUSI NEUZNALI!!!! Tak ako mohli uznat Krym?
  Skrýt celý příspěvek

 • caslaval
  16:58 19.03.2015

  Blake. Jen krátce a opět se budu opakovat. Smlouvu o pronájmu Sevastopolu podepsala Ukrajina s Ruskem. Ve chvíli neústavního převratu přestává být smlouva závazná protože chybí ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Blake. Jen krátce a opět se budu opakovat. Smlouvu o pronájmu Sevastopolu podepsala Ukrajina s Ruskem. Ve chvíli neústavního převratu přestává být smlouva závazná protože chybí legitimní protějšek tj.smluvní strana. V té chvíli je prioritou zajištění bezpečnosti obyvatel což Rusko zvládlo na jedničku a za to si zaslouží jedině obdiv a respekt. O strategických aspektech souvisejících s ovládnutím Sevastopolu netřeba hovořit. Zde jdebo národní bezpečnost RF
  Skrýt celý příspěvek

 • Nesher
  16:57 19.03.2015

  Odvolání ukrajinské vlády po masových protestech obyvatelstva je vnitřní ukrajinský problém do kterého Rusku nic není a nemá právo obsazovat cizí území nebo tam organizovat ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Odvolání ukrajinské vlády po masových protestech obyvatelstva je vnitřní ukrajinský problém do kterého Rusku nic není a nemá právo obsazovat cizí území nebo tam organizovat referenda pod hlavněmi ruských vojáků. Jak už jsem řekl, je to stejné jako anšlus Rakouska v roce 38, i ten byl nelegální.
  K otázkám základen, Jižní Ostetie a Abcházie jsou dle mezinárodního práva území Gruzie a Rusko tam základny má. Takže kdo je tu hloupý?
  Na území Donbasu jsou prokazatelné rozmístěni ruští vojáci, kteří bojují proti legální a legitimní vládě vzešlé ze svobodných voleb. Tedy i na Donabasu jsou základny ruskýc vojákl a navíc nelegální.
  Skrýt celý příspěvek

 • Blake
  16:57 19.03.2015

  Keby aj mali menej zakladni v zahranici, nez spomenute, nerobi to z nich mensieho agresora, len menej uspesneho.

  Ak sa osoba A zivi tym, ze za den vyrobi 30 rozkov a osoba B 60, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Keby aj mali menej zakladni v zahranici, nez spomenute, nerobi to z nich mensieho agresora, len menej uspesneho.

  Ak sa osoba A zivi tym, ze za den vyrobi 30 rozkov a osoba B 60, obaja su pekari. Mensia expanzivnost je stale expanzivnost a snazit sa proti kritike expanzivneho statu stavat argument na tom, ze iny stat je expanzivnejsi, to je az detinske.

  Kritizujme USA za vsetko zlo, co robi, ale nie ako argument v debate o Rusku, hlavne ked to priamo nesuvisi. A keby aj Rusko reagovalo zlom na americke zlo, stale je to zle a stazovat sa, ze inak to nejde na tom jednak zase nic nezmeni, a druhak je to nepravda.
  Skrýt celý příspěvek

 • caslaval
  16:49 19.03.2015

  Nesher. Váš poslední příspěvek je tak hloupý, že na něj nebudu odpovídat

  Nesher. Váš poslední příspěvek je tak hloupý, že na něj nebudu odpovídat

 • caslaval
  16:47 19.03.2015

  Nesher. Ano. Rusko mělo pronajatou základnu a dokonce byla určena pravidla pro pohyb vojsk podobně jakobu nás. Na Krymu se to ale moc neřešilo vzhledem k proruské oriantaci Krymu. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nesher. Ano. Rusko mělo pronajatou základnu a dokonce byla určena pravidla pro pohyb vojsk podobně jakobu nás. Na Krymu se to ale moc neřešilo vzhledem k proruské oriantaci Krymu. Zásah do událostí ve smyslu ochrany obyvatel Putin již přiznal. Vzhledem k neústavní změně režimu Ukrajiny považuji všechna tato opatření za přijatelná a pochopitelná. Rizika byla veliká což ukazují akce režimu Ukrajiny v Doněcku a Luhansku. Na Krymu by bez dohledu teklo krve mnohem více.
  Skrýt celý příspěvek

 • Nesher
  16:43 19.03.2015

  V Gruzii i na Ukrajině Rusko základny má, jmenují se Jižní Abcházie či Donbas.

  V Gruzii i na Ukrajině Rusko základny má, jmenují se Jižní Abcházie či Donbas.

 • caslaval
  16:38 19.03.2015

  Leviathan. Debata nad metodami manipulace voleb by trvala opravdu dlouho. Referendum je mnohem čistší metoda ke zjištění vůle lidu byť i referendum lze zčásti ovlivnit.

  Nevím co ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Leviathan. Debata nad metodami manipulace voleb by trvala opravdu dlouho. Referendum je mnohem čistší metoda ke zjištění vůle lidu byť i referendum lze zčásti ovlivnit.

  Nevím co je pojem rusofil. Má to sexuální podtext? Jaký jste Vy fil? Mé názory se možná kryjí s postoji Ruska ale vychází z vlastního sledování informací z různých zdrojů a úhlů.A zejména z logiky. Princip sebeurčení národů jr NÁŠ princip a musíme dle něj měřit všem stejně. Co referendum o samostatnosti Skotska? Bylo to kosher?

  Ten odstavec o tom kde si kdo přeje a nepřeje základny je humorný. Podle UV KSČ jsme si 20 let přáli Ruské základny. Přáli? Přeji si opravdu Němci a Italové ty americké? V Gruzii nebo na Ukrajině Rusko základny pokud vím nemá. Pokud máte informace dokazující opak, sem s nimi

  Pro NATO sice platí Severoatlantická smlouva ale ta se nedodržuje. Porušuje se! Agrese člena tj.USA na kterých jsou ostatní členové nuceni participovat, se maskují do doublespeakovych názvu jako humanitární akce viz.Srbsko nebo bezletová zóna viz. Libye
  Skrýt celý příspěvek

 • Blake
  16:31 19.03.2015

  caslaval:

  Preco sa ti strasne pripojeniachtivi "Krymcania" nerozhodli v referende pred invaziou? Naozaj si myslite, ze tam ti neoznaceni nabeli, aby chranili Rusov?

  k bodu 1: ...
  Zobrazit celý příspěvek

  caslaval:

  Preco sa ti strasne pripojeniachtivi "Krymcania" nerozhodli v referende pred invaziou? Naozaj si myslite, ze tam ti neoznaceni nabeli, aby chranili Rusov?

  k bodu 1: Rusko malo vojakov legalne na zakladni, ale chcel by som vidiet, ci ta zmluva o prenajimani zakladni hovori o tom, ze mozu zeleni muzici obsadzovat letiska a urady. Podla mna nie. Keby hovorila, nemuseli si strhavat nasivky.

  k bodu 2: kebyze ste jediny z dvoch ukrajincov v miestnosti, kde je dalsich 8 ozbrojenych rusov, tak sa pragmaticky zamyslite, ci nebude lepsie drzat hubu, lebo tam musite zit. Referendum nemuselo byt priamo manipulovane, ale ked vasu ves obsadia neoznaceni Rusi, a dobre viete, ze ich je tu viac ako vas, tak na vas dolahne ten pocit, ze na nejake referendum nema zmysel chodit.

  Samozrejme, nehovorim, ze keby Krym neobsadili, ze by referendum prebehlo v prospech neodtrhnutia. Hovorim, ze by neprebehlo vobec.
  Skrýt celý příspěvek

 • Nesher
  16:25 19.03.2015

  caslaval
  Rusko mělo pronajaté základny, nikoli Krym. A pronájem základen ho nijak neopravňovalo zasahovat do místních záležitosti. Co provedlo např. tím, že obsadilo krymský ...
  Zobrazit celý příspěvek

  caslaval
  Rusko mělo pronajaté základny, nikoli Krym. A pronájem základen ho nijak neopravňovalo zasahovat do místních záležitosti. Co provedlo např. tím, že obsadilo krymský autonomní parlament.
  Referendum proběhlo až po obsazení ruskou armádou, bez domluvy s Kyjevem. Tedy zcela nelegálně, je to bodobné jako anšlus Rakouska v březnu 38.
  Pozorovatelé byli vybráni Ruskem, o jejich nezávislosti se nedá mluvit.
  Skrýt celý příspěvek

 • Nesher
  16:21 19.03.2015

  To Jarda
  Nikoliv jako velezradu, ta je v článku zmíněna v trochu jiné souvislosti. Ale jako výtržnost by se to kvalifikovat zcela jistě dalo.

  To Jarda
  Nikoliv jako velezradu, ta je v článku zmíněna v trochu jiné souvislosti. Ale jako výtržnost by se to kvalifikovat zcela jistě dalo.

 • caslaval
  16:17 19.03.2015

  Leviathan. Nejen, že to myslím vážně. Já to mohu i dokáza.
  1. Rusko nemohlo obsadit a opakovat Krym protože zde mělo vojáky legálně na základě smlouvy s Ukrajinou. Je smutné, že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Leviathan. Nejen, že to myslím vážně. Já to mohu i dokáza.
  1. Rusko nemohlo obsadit a opakovat Krym protože zde mělo vojáky legálně na základě smlouvy s Ukrajinou. Je smutné, že Vám to neřekli protože teď jste díky jednostrannosti médií v nešťastné pozici
  2. Referendum nemohlo být zmanipulované protože bylo pod dohledem pozorovatelů 42 zemí včetně naší. Pozdější průzkum veřejného mínění prestižní německé agentury GFK prokázal totožné postoje k otázce statusu Krymu. Neexistuje jediný důkaz o nátlaku na občany při referendu. Vojáci u volebnich místností nijak neovlivnovali voliče. Byli zde z důvodu zajištění bezpečnosti.
  3. Právo na sebeurčení se aplikovat naopak dá. Národnost je dobrovolnou volbou občana, přečtěte si naši ústavu. Většina obyvatel Krymu se považuje Za Rusy tj.mají Ruskou národnost. Dohoda s vládou Ukrajiny nebyla možná protože Ukrajina neměla legitimní vládu. Moc převzali pučisté neustavními prostředky.
  4. V Kosovu nebylo použito Práva na sebeurčení národů ale vycházelo se z rezoluce OSN o ochraně menšin což znamená ochranu etnické, národností nebo jiné menšiny v rámci země, která je na určitém území ve většině. To je případ Kosova a i případ Krymu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jarda
  16:16 19.03.2015

  Nevím, čeho mgr. je autorka článku, nicméně opravdu rád bych viděl soudce, který by např plivnutí na ( amerického) vojáka posoudil jako sabotáž či velezradu. obdobně házení vajec ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nevím, čeho mgr. je autorka článku, nicméně opravdu rád bych viděl soudce, který by např plivnutí na ( amerického) vojáka posoudil jako sabotáž či velezradu. obdobně házení vajec či shnilých rajčat. Něčeho podobného se nedopracovali ani soudci za protektorátu. Pokud se dáma tváří jako právní znalkyně, neměla by při zjevné snaze o odstrašení občanů používat takové nesmysly.
  Skrýt celý příspěvek

 • leviathan
  16:14 19.03.2015

  Caslaval : som naozaj zvedavy, ako budu rusofili , ako vy argumentov v pripade, ze sa znovu zobudi Cecenske separatisticke hnutie (co sa mize kludne stat). Budu aj Cecenci mat ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Caslaval : som naozaj zvedavy, ako budu rusofili , ako vy argumentov v pripade, ze sa znovu zobudi Cecenske separatisticke hnutie (co sa mize kludne stat). Budu aj Cecenci mat pravo na referendum o nezavislosti? A co Dagestan?

  Nitko nespochybnuje ruske vojenske zakladne v zahranici, ak su tam po dohode z hostitelskou krajinou - Armensko, Kyrgystan, Uzbekistan ... Syria. To je v poriadku. Ale spochynujeme pritomnost ruskych vojsk tam, kde ich "hostitelska" krajina nechce - Gruzinsko, Moldavsko, Ukrajina.
  Skrýt celý příspěvek

 • leviathan
  16:06 19.03.2015

  Caslaval : NATO v dobe vstupu bolo take iste , ako je dnes. Platia presne take iste zmluvy, ako dnes. Argument referenda je sice v poriadku, ale ak ustava statu referendum ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Caslaval : NATO v dobe vstupu bolo take iste , ako je dnes. Platia presne take iste zmluvy, ako dnes. Argument referenda je sice v poriadku, ale ak ustava statu referendum nevyzaduje, tak nie je potrebne. Politicke strany a hnutia, ktore boli proti vstupu do NATO, alebo su za vystupenie krajiny z NATO su v strednej Europe absolutne marginalne a ide vacsinou o komunistov, alebo polofasistov. Ak chce niekto vystupit z NATO, moze kludne iniciovat zorganizovanie referenda (aspon u nas v SR je to mozne). U nas staci vyzbierat 350 000 podpisov - dokonca sa o to rusofili aj pokusili, ale vyzbierali prd.

  "Státy = spolek prospěchářů a hlupáků dosazených na místa podvodnou manipulací zvanou volby" --- tak na jednej strane pozadujete referendum, ale na druhej spochybnujete volby!!!!????!!!! Takze to referendum nebude zmanipulovane?? Ak dopadne tak, ako sa vam paci, tak nie - ze?? Ale ak dopadne v prospech NATO, tak tu bude vyvreskovat o manipulacii. Vasa argumetnacia zial vypoveda vela o vasom mentalnom nastaveni. Ak obdivujete diktaturu putinovskeho typu, tak to povedzte narovinu - nevykrucajte sa tu ako slizky sled.
  Skrýt celý příspěvek

 • caslaval
  15:55 19.03.2015

  Supreme. Opravdu očekáváte od jednostranně orientovaných věřících kritické a nezávislé myšlení? ;)

  Supreme. Opravdu očekáváte od jednostranně orientovaných věřících kritické a nezávislé myšlení? ;)

 • leviathan
  15:54 19.03.2015

  Caslaval: "Rusko tzv. anexi Krymu neporusilo mzinardno pravo" -- toto myslite fakt vazne?? Vojenske obsadenie uzemia = okupacia, zmanipulovane refernedum (a to aj podla ruskych ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Caslaval: "Rusko tzv. anexi Krymu neporusilo mzinardno pravo" -- toto myslite fakt vazne?? Vojenske obsadenie uzemia = okupacia, zmanipulovane refernedum (a to aj podla ruskych zdrojov) pod samopalmi okupacnej armady, nasledne zaclenenie do uzemia Ruska --- toto nie je TAKZVANA anexia - -toto JE anexia, ako z ucebnice!! Pravo narodov na sebaurcenie sa tu aplikovat neda, Krymcania nie su narod -- to po prve a po druhe sa pravo na sebaurcenie naroda uplatnuje po dohode so statom, na ktoreho uzemi narod zije. Kosovky precedens tu neplati - Kosovo bolo vojensky obsadene v r. 1999 po suhlase OSN (vcetne Ruska) a celych 9 rokov "okupacna" moc vyjednavala so Srbskom novy statut provincie - to sa na Kryme nestalo!!! Kosovo vyhlasilo jednostranne nezavislost az v r. 2008 cim vytvorilo stav, ktory cast krajin vratane Ruska, povazuje za porusenie medzinarodneho prava - to sa na Kryme stalo. Cize Rusko v pripade Kosova deklaruje porusenie medzinarodneho prava, ale v pripade Krymu sa ohana prave kosovskym precedensom. Oni velmi dobre vedeli preco tam poslali vojakov bez insignii. S ruskym oznaneim by totiz slo o explicitnu invaziu. ALE vazeni - to, ze si vojaci strhnu nasivky este neznamena, ze o invaziu nejde.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  15:32 19.03.2015

  jancz - A co se takhle alespoň trošku zamyslet i nad ostatními? Rozbombardovali Srbsko (mimochodem, bez souhlasu OSN - není to náhodou porušení mezinárodního práva?), následoval ...
  Zobrazit celý příspěvek

  jancz - A co se takhle alespoň trošku zamyslet i nad ostatními? Rozbombardovali Srbsko (mimochodem, bez souhlasu OSN - není to náhodou porušení mezinárodního práva?), následoval Afghánistán, Irák (kde jsou ty zbraně HN, které tam měli být?), Libye (jak to tam dnes vypadá snad víte), v Sýrii podporují veřejně teroristy a na Ukrajině vyostřují konflikt. To, že neudělali zatím nic našemu národu neznamená, že tuto imperialistickou zemi budu podporovat. Krom toho diktují i ostatním co mají, nebo nemají dělat.

  Doporučuji:
  http://neviditelnypes.lidovky....
  Skrýt celý příspěvek

 • caslaval
  15:32 19.03.2015

  Jura99. Budu se opakovat. Státy nejsou občané pokud nebylo přistoupení k NATO řešeno referendem jako třeba otázka sebeurčení Krymu. Státy = spolek prospěchářů a hlupáků dosazených ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jura99. Budu se opakovat. Státy nejsou občané pokud nebylo přistoupení k NATO řešeno referendem jako třeba otázka sebeurčení Krymu. Státy = spolek prospěchářů a hlupáků dosazených na místa podvodnou manipulací zvanou volby. NATO v době vstupu bylo jiné než je dnes
  Skrýt celý příspěvek

 • stilletto
  15:04 19.03.2015

  Autorka: Mohu se prosím zeptat, co bylo motivací k sepsání tohoto článku a jaký je jeho smysl?

  Autorka: Mohu se prosím zeptat, co bylo motivací k sepsání tohoto článku a jaký je jeho smysl?

 • Autorka
  14:41 19.03.2015

  Ffirefighter

  Z Wkipedie (což není uznávaný zdroj informací) zde citujete ZPŮSOBY výkladu právních norem - vaše tvrzení, že je smí provádět jen někdo, je ale ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ffirefighter

  Z Wkipedie (což není uznávaný zdroj informací) zde citujete ZPŮSOBY výkladu právních norem - vaše tvrzení, že je smí provádět jen někdo, je ale nepravdivé.

  Ale:
  1. ušlo vám, že v článku není žádná právní norma aplikována na konkrétní příklad, že prostě ještě žádný v souvislosti s přesunem nenastal. takže zcela odpadá vaše námitka, že by se jednalo o jeden z autoritativních způsobů výkladu práva: podmínka konkrétního příkladu nebyla splněna.
  A už tu potřetí zmiňuji, že k posouzení případných TČ je oprávněna pouze policie, zastupitelství a soud.
  2. článek je sdělením - informací - o existenci těchto norem, které jsou ostatně občanům dostupné
  3. vysokoškolské vzdělání jsem ukončila státními zkouškami ze základů trestního a občanského práva a státní zkouškou ze základů mezinárodního práva. Součástí mého studia byla i další zkoušky z právní oblasti, namátkou z Teorie práva, aplikace právních norem.

  A PŘEDEVŠÍM - POKUD BYSTE SI VÁMI CITOVANÝ ODKAZ PŘEČETL POŘÁDNĚ, NAŠEL BYSTE V NĚM, ŽE VÝKLAD PRÁVA MŮŽE PROVÁDĚT KAŽDÝ, KDO SE S PRÁVNÍ NORMOU SEZNÁMÍ.

  V PRAXI TO PROBÍHÁ I TÍM, ŽE OBČANÉ ZVÁŽÍ, NAKOLIK JE JEJICH JEDNÁNÍ V SOULADU SE ZÁKONEM.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  14:31 19.03.2015

  caslaval: Pokuste se pochopit, že NATO nikoho nenutí, aby se stal členem. Proč se státy předhánějí, aby se členy aliance staly? Je to jejich dobrovolná volba a nejspíš pro to mají ...
  Zobrazit celý příspěvek

  caslaval: Pokuste se pochopit, že NATO nikoho nenutí, aby se stal členem. Proč se státy předhánějí, aby se členy aliance staly? Je to jejich dobrovolná volba a nejspíš pro to mají dobrý důvod. Rusko se stát členem NATO nechce a pokud jinému státu brání konat podle vlastního uvážení, je to akt agrese.
  Rusko mělo mnoho šancí předvést svou "nabídku", tak jako ji předvádí NATO či EU. Ovšem zatímco EU předvádí relativní svobodu a prosperitu, Rusko či SSSR předvedlo snědený krám a gulagy. Když tu ruskou "nabídku" státy odmítají, tak Rusko sahá po zbraních a agresi a hodlá je nutit silou. Současně je nepříčetné, že si někdo dovoluje přijmout "nabídku" EU a NATO. Toť celý princip, myslím že nic složitého k pochopení.
  Skrýt celý příspěvek

 • caslaval
  14:06 19.03.2015

  Jancz. Předpokládám, že nemáte problém ani s Hitlerem. Co ten nám tu všechno vybudoval... O Stalinovi nemluvě

  Jancz. Předpokládám, že nemáte problém ani s Hitlerem. Co ten nám tu všechno vybudoval... O Stalinovi nemluvě

 • caslaval
  14:02 19.03.2015

  A ještě mi prosím popište tu expanzi. To už je šílená konstrukce. Máte mapu? Zakreslete si na ni základny Ruska a pak základny USA a NATO. Zakreslete si tam zóny geopolitického ...
  Zobrazit celý příspěvek

  A ještě mi prosím popište tu expanzi. To už je šílená konstrukce. Máte mapu? Zakreslete si na ni základny Ruska a pak základny USA a NATO. Zakreslete si tam zóny geopolitického vlivu. Zakreslete si na mapu chronologii válek USA a válek SSSR. A pak i válek Ruska. Máte to? Jestli i pak chcete mluvit o expanzi Ruska zajděte si k očnímu nebo na psychiatrii
  Skrýt celý příspěvek

 • caslaval
  13:57 19.03.2015

  Jura99,

  Vše o co se opíráte jsou prosté lži. Rusko tzv.anexí Krymu neporušilo mezinárodní právo. Naopak.. Připojení Krymu je plně v souladu s mezinárodními normami a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jura99,

  Vše o co se opíráte jsou prosté lži. Rusko tzv.anexí Krymu neporušilo mezinárodní právo. Naopak.. Připojení Krymu je plně v souladu s mezinárodními normami a precedenty, které jsme my sami vytvořili. Prezident Putin v žádném případě nevyhrožoval jadernými zbraněmi a pouze deklaroval fakt, že je Rusko vlastní současně s deklarováním odhodlání nepodřídit se nátlaku západu. Upozornil, že nepřiměřený nátlak na Rusko může eskalovat až do bodu, kdy by došlo k použití těchto druhů zbraní což je skutečné riziko.
  Skrýt celý příspěvek

 • caslaval
  13:48 19.03.2015

  Muhaha. Dovolil bych si malé doplnění a malou otázku.
  1. Lidé hledají alternativní pohledy protože ta jejich otrávenost z oficiální propagandy plyne z potřeby reagovat na zjevné ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Muhaha. Dovolil bych si malé doplnění a malou otázku.
  1. Lidé hledají alternativní pohledy protože ta jejich otrávenost z oficiální propagandy plyne z potřeby reagovat na zjevné lži a manipulace. Mohl bych doložit resp.dokázat x případů kdy oficiální a nejsledovanější média záměrně lžou. Zrovna předevčírem vyšel na iDnesu článek, který pak převzala i jiná podobná média. V článku autor odkázal na Putinova slova o tom, že Rusko posílalo na Ukrajinu těžké kulomety. Dal jsem si tu práci, video našel a pustil v originále. Samozřejmě Putin řekl úplně něco jiného. Není vůbec třeba nějaké propagandy Ruské. K odporu či nedůvěře lidí v náš systém stačí sledovat jen naše vlastní zdroje.

  Na konci píšete, že alespoň lidé začnou uvažovat nad obranou země. Já myslím, že lidé již uvažují delší dobu nad obranou. Pohledy se ale liší. Jsou vázány na ideovou orientaci různých groupthinků a současná kauza přesun jen situaci vyhrotí až k možné konfrontaci. A proto je to gesto nebezpečné. Měli bychom hledat společně řešení a ne dělat silácká gesta a provokace
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  13:47 19.03.2015

  Takže tu máme otázku, jestli občan smí sám samostatně chápat, co mu zákon zakazuje/dovoluje. Odpověď je zřejmá, občan to dokonce chápat musí, už okamžikem, kdy zákon vyjde ve ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Takže tu máme otázku, jestli občan smí sám samostatně chápat, co mu zákon zakazuje/dovoluje. Odpověď je zřejmá, občan to dokonce chápat musí, už okamžikem, kdy zákon vyjde ve sbírce a klidně i dlouho předtím, než je publikován nějaký jeho výklad či precedent. Otázku, jestli to občan chápe dobře, se případně dozví před soudem a může být příjemně či nepříjemně překvapen.

  caslaval: Mě spíš zaráží, že se lidé nebouří proti tomu, že prezident jaderné supervelmoci otevřeně vyhrožuje jadernými zbraněmi (viz. jeho vyjádření k anexi Krymu). Také mě zaráží, že EU hodlá zmírnění sankcí spojit pouze s plněním dohody v Minsku. Rusko musí kromě dodržení dohody z Minsku projít opětným testem důvěry, který bude z logiky věci trvat roky, možná desítky let. Do té doby musí být vyloučeno ze světových organizací, nesmí s ním být obchodováno, jeho představitelé zváni atd. Rusko se ve své expanzi nyní jen krátce zastavilo, protože sankce a pokles ceny surovin ho ekonomicky znejistily, jakékoliv zlepšení se projeví na nových investicích do ruské armády a nových agresích.
  Skrýt celý příspěvek

 • jancz
  13:41 19.03.2015

  dotaz na odpůrce USA, řekněte mi co špatného nám za posledních 150 let provedlo USA? jedinou křivdu co nám provedli? nebudeme se bavit o tom, že pomohli vyhrát první světovou, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  dotaz na odpůrce USA, řekněte mi co špatného nám za posledních 150 let provedlo USA? jedinou křivdu co nám provedli? nebudeme se bavit o tom, že pomohli vyhrát první světovou, zasloužili se tak a pomohli se vznikem ČSR, osvobodili nás za druhé světové války, poté nabídli hospodářskou pomoc, kterou jsme na tlak Moskvy byli nuceni odmítnout a nyní nás přijali do NATO a jsou to naši spojenci, tohle všechno jste se rozhodli ignorovat, a tak se ptám co špatného nám kdy udělali?
  Skrýt celý příspěvek

 • caslaval
  13:23 19.03.2015

  Jura99. Já mám pocit pocit, že tu mnozí nechápou vůči čemu se lidé bouří. Zde přeci nejde apriori o ten přesun. Máte pravdu, že technika NATO se po naší republice přesouvá už léta. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jura99. Já mám pocit pocit, že tu mnozí nechápou vůči čemu se lidé bouří. Zde přeci nejde apriori o ten přesun. Máte pravdu, že technika NATO se po naší republice přesouvá už léta. Dokonce se tu s tou technikou cvičí. Lidé se bouří proti tomu způsobu přesunu a GESTU!!! které se k tomu přesunu váže. Jde o vzkaz Rusku a našim občanům a ten vzkaz ne všichni občané vnímají stejně
  Skrýt celý příspěvek

 • caslaval
  13:17 19.03.2015

  Jura99. Já mám povit

  Jura99. Já mám povit

 • caslaval
  13:16 19.03.2015

  Firefigter. Píšete, že krom vyjmenovaných nemá nikdo právo vydávat právní výklady? Na základě čeho to tvrdíte? Na základě znalosti práva? Pokud ano pak sám vydáváte právní výklad. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Firefigter. Píšete, že krom vyjmenovaných nemá nikdo právo vydávat právní výklady? Na základě čeho to tvrdíte? Na základě znalosti práva? Pokud ano pak sám vydáváte právní výklad. Bohužel ten váš plyne z neznalosti práva. Co není ze zákona zakázáno, je povoleno a žádný zákon nezakazuje občanům poskytovat právní výklady. Věc druhá je, jestli je ten laický výklad relevantní v právní praxi. To co tak zdlouhavě a zbytečně vypisujete se vztahuje právě k té relevantnosti. Pokud mi nevěříte požádejte si jako laik o závazný právní výklad. Už víte kde ;)
  Skrýt celý příspěvek

 • Muhaha
  13:13 19.03.2015

  Dobrý den všem.

  I když jsem se včera na tento portál zaregistroval v prchlivé chvilce, když jsem obsah článku (především tedy upozorňování na existenci jistých právních norem v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Dobrý den všem.

  I když jsem se včera na tento portál zaregistroval v prchlivé chvilce, když jsem obsah článku (především tedy upozorňování na existenci jistých právních norem v kontextu s aktivitami odpůrců průjezdu kolony) ohodnotil jako právně pochybnou výstrahu (byť zastřenou) lidem jiných názorů, než je ten paní autorky, po dnešním zběžném pročtení ostatních příspěvků toho nelituji.

  Máte i Vy ostatní stejný pocit jako já, že se v naší společnosti opět zcela zbytečně vytvářejí nesmiřitelné tábory, které spolu nediskutují, a jen po sobě házejí frázemi, mediálními obrazy a stále více se vůči sobě vyhraňují?

  Já osobně jsem zastáncem svobody slova v libertariánském pojetí (jak je zakotveno např. v Ústavě USA), takže se v sobě snažím vědomě budovat respekt k odlišným názorům jiných lidí, spočívající alespoň v tom, že než je případně zavrhnu, chvíli nad nimi popřemýšlím. Samozřejmě, že mám také někdy cukání přesvědčit alespoň své nejbližší o nějaké jediné "svaté" pravdě, kterou jsem pochopil a zastávám zrovinka já a všichni ostatní mají buď
  a) ideologické klapky na očích i uších
  b) jejich otrávenost oficiální propagandou je vede k nekritickému přejímání propagandy s opačným znaménkem (nebo to dělají prostě jen na truc)
  c) nebo jsou ze všech těch verbálních přestřelek a naspinovaných info masáží už dočista apatičtí a nevěří ničemu a nikomu.

  Je často těžké diskutovat o tak důležitých věcech, jako je bezpečnostní politika našeho státu, s lidmi, které člověk vůbec nezná a nikdy je zřejmě ani nepotká. Tento Váš portál mě však přesvědčil o tom, že i internetové diskuse mohou tříbit a spoluutvářet názory těch, kteří o to stojí. Ve srovnání s fóry v mainstreamových médií nemají vůbec tu pokleslou úroveň (až na výjimky, které se najdou vždy a všude), která je obvyklá. Potěšilo mě to.

  A teď k věci :) Průjezd kolony je podle mě prospěšný už jen proto, že alespoň na chvíli přiměje více obyčejných lidí zauvažovat nad stavem obrany země a její bezpečnostní politikou. Jen na "zvolené zástupce lidu" bych totiž v tomto rozhodně nespoléhal. Věř, ale komu věříš, měř - jak praví známé pořekadlo z filmu "Bílá paní".
  Skrýt celý příspěvek

 • Firefighter
  12:39 19.03.2015

  Obecně závazné výklady smí provádět pouze:
  výklad Ústavního soudu – obecně závazný pokud ÚS jedná jako negativní zákonodárce
  výklad autentický – výklad právní normy tím, kdo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Obecně závazné výklady smí provádět pouze:
  výklad Ústavního soudu – obecně závazný pokud ÚS jedná jako negativní zákonodárce
  výklad autentický – výklad právní normy tím, kdo právní normu přijal
  výklad legální – podává orgán, který byl právní normou výslovně zmocněn k podávání obecně závazného výkladu

  Obecně nezávazné pak:
  výklad soudní – výklad obsažený v pravomocném rozhodnutí v konkrétní věci + výklad vyšších soudů
  výklad orgánu aplikujícího právo – je právně závazný jako součást individuálního aktu aplikace práva
  výklad oficiální (interní) – podává státní orgán pro podřízené orgány, podřízené pracovníky
  výklad vědecký – je podáván právní vědou v odborné a vědecké literatuře (učebnicích, komentářích, monografiích, odborných článcích v časopisech)

  Nikde není zmínka o tom, že bychom si mohli vykládat právo jakkoliv sami.
  Skrýt celý příspěvek

 • Firefighter
  12:27 19.03.2015

  Jura99: Jedná se jen o názvosloví a temíny. Já vás chápu tak jako je třeba pochopit zákon, nějak si ho "vyložit". Já jsem to psal paní Autorce a použil jsem termín, který jste mi ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jura99: Jedná se jen o názvosloví a temíny. Já vás chápu tak jako je třeba pochopit zákon, nějak si ho "vyložit". Já jsem to psal paní Autorce a použil jsem termín, který jste mi vy v dalším příspěvku vyvracel. Jenže vy se držíte svého "rozumu" a já zas "norem". Ve finále tu mluvíme o voze o o koze.
  Výklad práva souvisí se soudním sporem, kdy si Vy jistě právo vykládat nijak nemůžete (alespoň dle právnického terminustechnikus)

  Něco málo z Wiki:
  Výklad neboli interpretace právních předpisů je mimořádně důležitou právní disciplínou, neboť ze samotného znění textu právních předpisů nelze ve složitějších případech jednoznačně vyčíst, jaké právní normy na daný případ dopadají a pokud ano, tak jak přesně jim v daném kontextu porozumět.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  12:11 19.03.2015

  caslaval: Přeprava spojenecké vojenské techniky po vlastní ose nebo po železnici je právně totéž, liší se jen technicky. Navíc už v minulosti probíhala, spojenecké armády se na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  caslaval: Přeprava spojenecké vojenské techniky po vlastní ose nebo po železnici je právně totéž, liší se jen technicky. Navíc už v minulosti probíhala, spojenecké armády se na cvičení v našich vojenských prostorech několikrát přepravovaly po vlastní ose. Vládní strany deklarovaly členství v NATO, tím je řečeno vše. Zeman se taky ve volebním programu tvářil pro EU, a teď pojede do Moskvy zřejmě jako jediný a také jako téměř jediný z EU nevidí ruskou agresi.

  Firefighter: tak to mi prosím vysvětlete, jak chcete dodržovat právní řád, když si ho nijak nevyložíte? Je to jako když si přečtete knihu, ale nesmíte vnímat o čem ta kniha je. Pro výklad občanovi slouží jednak vlastní mozek, jednak zkušenosti, jednak různé výkladové publikace o zákonech, soudní precedenty (byť nemáme precedenční systém) a nakonec i informace z tisku vč. tohoto článku.
  Skrýt celý příspěvek

 • Adanedhel
  12:10 19.03.2015

  Je vidět že Kremeláci dostali čerstvé a velmi naléhavé depeše aby působili v našem státě rozruch. Inu, zelení mužíčci jsou tady. I z takovýchto malých ostrůvků provokací a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Je vidět že Kremeláci dostali čerstvé a velmi naléhavé depeše aby působili v našem státě rozruch. Inu, zelení mužíčci jsou tady. I z takovýchto malých ostrůvků provokací a řevnivosti mohou vzniknout veliké problémy. Pro všechny slepejše ze strany protispojeneckých živlů jen opakuji odkaz na první stráce této diskuze kde je seznam ozbrojených sil, které letos hodlají překročit území České Republiky. http://img.cz.prg.cmestatic.co... Jsou tam avizovány i jednotky armád RF a ČLR. Uvědomte si že nikomu to otevřeně nevadí a nikdo nemá takovou drzost někomu vyhrožovat jako to činíte vy, vy drzé špíny. Spousta vašich, proti NATO činitelů a aktivistů otevřeně přiznávají že svoje činy konzultují s příslušníky vlády RF a to vám nevadí ? Že někdo placený z daní ČR jedná otevřeně v součinnosti s činiteli cizího státu, se kterým nemáme hola nic společného ? Ani hranice, žádné smlouvy které by nás k tomu zavazovaly. Předpokládám že mně administrátor smaže, celému kolektivu Armádních novin se tímto dopředu omlouvám, ale je mi ze zdejších pokrtyců na zvracení. Dovolte mi abych parafrázovat notoricky známý výrok: Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se připravuje na občanskou válku.
   
  Opatrně s tím slovníkem a osočováním oponetů v diskuzi. Admin
  Skrýt celý příspěvek

 • Avanti
  12:06 19.03.2015

  Pro Maximus - Člověče jak jste naivní. Vystoupení z NATO prosazuje KSČM. KSČM může prakticky kdykoliv nahradit KDU-ČSL ve vládní koalici, samozřejmě že ne z vlastní vůle, ale když ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pro Maximus - Člověče jak jste naivní. Vystoupení z NATO prosazuje KSČM. KSČM může prakticky kdykoliv nahradit KDU-ČSL ve vládní koalici, samozřejmě že ne z vlastní vůle, ale když pánové Babiš a Sobotka usoudí, že to bude pro jejich zájmy výhodnější.
  Pokud Vám to přijde nemožné, zvážil bych fakt, že KSČM je koaličním partnerem ČSSD ve většině krajů. Dále ANO 2011 rozhodně netrpí nějakou fóbií ze spolupráce s KSČM (to by koneckonců v případě jejich vůdce, který zastává funkci místopředsedy vlády bez lustračního osvědčení, bylo poněkud pokrytecké), stačí se podívat na radnice velkých měst.
  Skrýt celý příspěvek

 • caslaval
  11:45 19.03.2015

  Pane Takedo.. Váš popis demokratických procesů je celkem zbytečný. Mohli bychom se zde hodiny bavit a efektivnosti prostředků zpětné kontroly. Jde o otázku pravomocí, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pane Takedo.. Váš popis demokratických procesů je celkem zbytečný. Mohli bychom se zde hodiny bavit a efektivnosti prostředků zpětné kontroly. Jde o otázku pravomocí, odvolatelnost zastupitelů, kteří neplní volební závazky, jde o otázku pravidel k referendu k nimž stále chybí zákon atd. atd.

  Bavíme se zde o akci, která není součástí volebních programů stran. Nikdo při volbách nedeklaroval podporu přejezdů po vlastní ose. To je věc nová a občané se k ní vyjadřují což je v tzv. demokracii běžné. Nedemokratické jsou naopak snahy umlčet nepohodlné postoje a názory. O to se zde předpokládám nikdo nesnaží :)
  Skrýt celý příspěvek

 • Firefighter
  11:41 19.03.2015

  To Autorka: Jen dodatek: Státní zastupitelství ani Policie ČR ani HZS ČR nesmí (a ani nemůžou, z podstaty ústavního práva) nikoho soudit. Orgány moci výkonné smí vést pouze správní ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To Autorka: Jen dodatek: Státní zastupitelství ani Policie ČR ani HZS ČR nesmí (a ani nemůžou, z podstaty ústavního práva) nikoho soudit. Orgány moci výkonné smí vést pouze správní řízení. Soud spadá pod moc soudní.

  To Jura99: neznalost práva sice neomlouvá, nicméně my, občané, máme dodržovat právní řád, ne si ho vykládat (mnozí to rádi dělají, a hezky podle svého). To co myslíte vy se zove právní vědomí, což znamená znalost právního řádu a dobrovolné a uvedomělé dodržování právního řádu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Maximus
  11:27 19.03.2015

  Zero - vy a vám podobní nejste naštěstí "vůle občanů" - žádná politická strana, která tady prosazovala vystoupení z NATO se zatím do vlády v této zemi už hodně dlouho nedostala a v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Zero - vy a vám podobní nejste naštěstí "vůle občanů" - žádná politická strana, která tady prosazovala vystoupení z NATO se zatím do vlády v této zemi už hodně dlouho nedostala a v nejbližší době ani nedostane tečka.
  Skrýt celý příspěvek

 • Takeda
  11:27 19.03.2015

  caslaval, zero, snownomad:

  Tak naše vláda není loutková, sami jsme si ji volili. Její nařízení jsou závazná i pro ty, co ji nevolili.

  To že dáváte hlas ve volbách nějakému ...
  Zobrazit celý příspěvek

  caslaval, zero, snownomad:

  Tak naše vláda není loutková, sami jsme si ji volili. Její nařízení jsou závazná i pro ty, co ji nevolili.

  To že dáváte hlas ve volbách nějakému poslanci a nevíte jaké jsou jeho názory na nějakou problematiku je vaše hloupost. Vy nekontrolujete kroky svého voleného zástupce? Nepíšete mu co by měl prosazovat? Opět Vaše mínus, zahodil jste svůj hlas. Pokud jste si vybral někoho, kdo byl pro NATO a slíbil vám, že vyřeší Vaše problémy (že nemáte co do huby), to už je kompromis který jste ať už vědomě, či nevědomě učinil a musíte s ním žít a nést za něj odpovědnost. Přesně to je demokracie.
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  11:26 19.03.2015

  ...zmizela nám tu první stránka debaty

  ...zmizela nám tu první stránka debaty

 • zero
  11:14 19.03.2015

  Naopak, vlastizradou se rozumí, když loutková vláda, navzdory vůli občanů, pozve a souhlasí se vstupem jakýchkoli cizáckých vojsk tečka

  Naopak, vlastizradou se rozumí, když loutková vláda, navzdory vůli občanů, pozve a souhlasí se vstupem jakýchkoli cizáckých vojsk tečka

 • caslaval
  11:13 19.03.2015

  Pane Grohmane. Řeknu to také důrazně. Nemluvím za občany ale za část občanů. Myslím, že to je zřejmé, nebo ne? Sděluji svůj názor, který se kryje s názorem části obyvatel a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pane Grohmane. Řeknu to také důrazně. Nemluvím za občany ale za část občanů. Myslím, že to je zřejmé, nebo ne? Sděluji svůj názor, který se kryje s názorem části obyvatel a upozorňuji na právní aspekty ve vazbě na Severoatlantickou smlouvu a procesy, které vedly ke vstupu ČR do NATO.

  Autorko. Znám nejen ze sociálních sítí ale i z vystoupení různých osobností a politiků postoj, který vnímá členství v NATO jako bezpečnostní riziko. Pokud Vy tyto názory přehlížíte jde o Váš problém a neznalost a měla byste uvítat, že jsem Vás s nimi seznámil. Osobně Vám vřele doporučuji sledovat i alternativní zdroje. Neexistuje sebemenší důvod dělat v této oblasti nějaký veřejný průzkum. I autor tohoto článku Vám jistě potvrdí na co reaguje. Kdyby šlo o názor jednoho člověka na přesun vojsk NATO, tak by nemusel psát svůj článek.
  Skrýt celý příspěvek

 • Autorka
  11:07 19.03.2015

  Ohánět se volbami je "hloupé"? Vy snad chcete zpochybňovat jejich průběh a výsledek...?
  Fakt, že vstup do NATO byl avízován a bylo na zodpovědnosti každého občana zda přijde k ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ohánět se volbami je "hloupé"? Vy snad chcete zpochybňovat jejich průběh a výsledek...?
  Fakt, že vstup do NATO byl avízován a bylo na zodpovědnosti každého občana zda přijde k volbám, které mu předcházely (a že vstup do NATO byl jedním z horkých témat volebního boje) a kterého zastupitele si zvolí?

  A proč asi nikdy ani v dalších volbách nezvítězila parlamentní strana, která se proti členství v NATO staví?

  Ano, členství v NATO a postoj k němu je důležitým vyjádřením občanského postoje: Pokud ho ale volič neprojeví účastí u parlamentních voleb, není důvod organizovat referendum.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jaroslav Emerych
  11:06 19.03.2015

  Jeden z nejstrašlivějších článků mého života.Je zle,primitivismus,fanatismus ,samozřejmě výhrůžky a lži.Absolutní a nesmyslné propagandistické bludy a lži.Autor článku absolutně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jeden z nejstrašlivějších článků mého života.Je zle,primitivismus,fanatismus ,samozřejmě výhrůžky a lži.Absolutní a nesmyslné propagandistické bludy a lži.Autor článku absolutně vůbec nechápe o co tu jde.Je pouze slepým glosátorem válečné apokalypsy,vlastizrady,hnusu a pohrdání ČR.Armádní noviny,na které jsem se dostal asi před rokem zcela omylem a rychle jsem uktekl ,mě zase dostaly.....jsem absolutně zděšený!To už není úroveň,která by se dala k něčemu přirovnat.Ten článek si schovám,vytisknu a pošlu vám do redakce obrázek,jak ho mám zarámovaný.Níž už to nejde......škoda,že se nejedná o legraci.Tohle skončí apokalypsou a na důvody se (také kvůli vám) už nikdo ptát nebude...že se nestydíte!
  Skrýt celý příspěvek

 • Jan Grohmann
  10:47 19.03.2015

  Pane caslave a Snownomade, řeknu to velmi důrazně, nedělejte ze sebe mluvčí občanů ČR a nemluvte za občany ČR. OK? O tom, co chtějí občané, a to mohu říct s téměř jistotou, nevíte ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pane caslave a Snownomade, řeknu to velmi důrazně, nedělejte ze sebe mluvčí občanů ČR a nemluvte za občany ČR. OK? O tom, co chtějí občané, a to mohu říct s téměř jistotou, nevíte vůbec nic.
  Za mě nemluvíte určitě.
  Skrýt celý příspěvek

 • caslaval
  10:45 19.03.2015

  Jednak jsme vstupovali do NATO bez referenda protože to bylo podle Havla zbytečné a jednak jsme vstupovali do obranné aliance. To krátce po našem vstupu přestalo platit zapojením ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jednak jsme vstupovali do NATO bez referenda protože to bylo podle Havla zbytečné a jednak jsme vstupovali do obranné aliance. To krátce po našem vstupu přestalo platit zapojením NATO do agrese vůči Srbsku a Černé hoře. Od té doby se NATO podílí na agresích člena NATO tj. USA. Změnil se charakter NATO, který byl deklarován při vstupu a to je jasný důvod k zneplatnění našeho závazku a vystoupení z NATO
  Skrýt celý příspěvek

 • Snownomad
  10:36 19.03.2015

  Členství v NATO není otázka která by rozhodovala volby a určovala koho budou lidé volit. Existenční starosti (co do huby) jsou to, podle čeho se voliči rozhodují. Ohánět se v tomto ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Členství v NATO není otázka která by rozhodovala volby a určovala koho budou lidé volit. Existenční starosti (co do huby) jsou to, podle čeho se voliči rozhodují. Ohánět se v tomto případě volbami je hloupé. I vzhledem k tomu, že tehdy chtěli, kromě komunistů, vstoupit do NATO všichni (nepočítám pidi straničky s pár voliči).
  Skrýt celý příspěvek

 • Autorka
  10:28 19.03.2015

  caslaval

  Na základě čeho tvrdíte, že občané této země "vnímají NATO jako bezpečnostní riziko". Takové výroky byste měl doložit: výzkumy veřejného mínění hovoří jinak.
  Mimo to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  caslaval

  Na základě čeho tvrdíte, že občané této země "vnímají NATO jako bezpečnostní riziko". Takové výroky byste měl doložit: výzkumy veřejného mínění hovoří jinak.
  Mimo to nemáte mandát od spoluobčanů vyjadřovat jejich mínění.

  a především: My jsme taky NATO, členové aliance a stali jsme se jí v době, kdy tu jsou svobodné volby a každý mohl volit svého zástupce do obou komor s tím, že věděl, zda a jak hodlá vstup do NATO podpořit.

  Většina volících občanů volila a volí poslance a senátory, kteří jak vstup, tak setrvání v alianci podporují. To je pro demokratický systém závazné.
  Skrýt celý příspěvek

 • Snownomad
  10:18 19.03.2015

  Když se tady opakuje termín hybridní válka (Pavlův fetiš) a role USA na Ukrajině. Uvědomujete si vůbec, že přiznaných 5 000 000 000 dolarů investovaných na Ukrajině do rozvoje ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Když se tady opakuje termín hybridní válka (Pavlův fetiš) a role USA na Ukrajině. Uvědomujete si vůbec, že přiznaných 5 000 000 000 dolarů investovaných na Ukrajině do rozvoje občanské společnosti vládou USA je jeden z prvků hybridní války? Klidně mě obviňte z rusofilství když vám to pomůže k postavení, ale Rusko hybridní válku nevynalezlo. Dřív se říkalo ekonomická válka, informační válka a já nevím co ještě a dnes prostě evropská politická kasta a jejich uctívači říkají hybridní válka.
  Co se týče Švýcarska: všichni kdo říkají, že nejsme a nikdy nebudeme Švýcarsko protože oni mají tradice a stovky let vývoje, podporují vazalství, podřízenost a poslušnost těm co všechno vědí líp. Když se nezačneme chovat jako dospělí, nikdy opravdu dospělí nebudeme. Záleží-li nám na budoucnosti našich dětí, našeho národa, naší země, musíme s přímou demokracíí, s domobranou a všemi ostatními věcmi začít. Jinak se to totiž nenaučíme. Chápete? Musíme se to naučit, aby to začalo fungovat. Ale když to ani nezkusíme s hubou plnou keců "to nejde, my to neumíme"...
  Skrýt celý příspěvek

 • nemonemo
  10:15 19.03.2015

  HANBA,
  vzpomínám na úplně stejné zastrašování občanů zákonama tehdejší ČSSR.
  JE TO TU ZAS.
  Zase si potentáti (vlezdoprdelkové, tentokrát uctivě předkloněný k Západu) dělají ...
  Zobrazit celý příspěvek

  HANBA,
  vzpomínám na úplně stejné zastrašování občanů zákonama tehdejší ČSSR.
  JE TO TU ZAS.
  Zase si potentáti (vlezdoprdelkové, tentokrát uctivě předkloněný k Západu) dělají co chtějí, bez jakékoliv zpětné vazby, k vůli a názorům voličů a z občanů dělají OVCE. A Hlásné (prodejné) mediální děvky vyplachují a vyplachují opět a opět lidem mozky.
  HANBA !!!!!!!
  Skrýt celý příspěvek

 • caslaval
  10:02 19.03.2015

  Toto hloupé gesto nedemonstruje naši suverenitu a obranyschopnost ale naopak naši servilitu ke geopolitickým ambicím USA. Není to jen silácké gesto vůči Rusku ale i vzkaz našim ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Toto hloupé gesto nedemonstruje naši suverenitu a obranyschopnost ale naopak naši servilitu ke geopolitickým ambicím USA. Není to jen silácké gesto vůči Rusku ale i vzkaz našim občanům, kteří členství v agresivním paktu NATO vnímají jako bezpečnostní riziko a ne jako záruku bezpečnosti. Naprosto podporuji demonstraci těchto postojů pokud budou v souladu se zákony.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  09:58 19.03.2015

  Autorka - V tom případě ale není ČR tak demokratická, jak nám všichni tvrdí.

  Autorka - V tom případě ale není ČR tak demokratická, jak nám všichni tvrdí.

 • Autorka
  09:38 19.03.2015

  Firefighter

  Článek si nedělá ambice vyhodnocovat jakékoli případné konání jednotlivce či skupiny jako trestný čin: Už dříve jsem v této diskusi upozornila, že nejen soud()jak ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Firefighter

  Článek si nedělá ambice vyhodnocovat jakékoli případné konání jednotlivce či skupiny jako trestný čin: Už dříve jsem v této diskusi upozornila, že nejen soud()jak píšete vy), ale Policie ČR a státní zastupitelství mohou toto šetřit, stíhat, soudit...

  Informace o právních normách jsou užitečné těm lidem, kteří jsou schopni svoje konání uvážit. Zodpovědnost za své činy nese každý sám.

  A vzhledem k dalším (ne vašim) reakcím na internetu dodávám: Pokud někdo vnímá citaci zákonů jako "vyhrožování", je to jen jeho subjektivní pocit,případně problém: Armádní noviny nehodnotí činy, které nenastaly - z křišťálové koule opravdu nečteme :)
  Skrýt celý příspěvek

 • vltvardek@volny.cz
  09:30 19.03.2015

  Hošani, to jste se dali na zastrašování občanů? Podle toho vašeho výčtu bych mohl jít sedětaspoň na takových 50 let. Osobně vám říkám, že kvůli NATO jsem dobrovolně po 33 letech ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Hošani, to jste se dali na zastrašování občanů? Podle toho vašeho výčtu bych mohl jít sedětaspoň na takových 50 let. Osobně vám říkám, že kvůli NATO jsem dobrovolně po 33 letech služby v AČR odešel do civilu, protože NATO oficiálně obranný spolek, ve skutečnosti policajt světa a útočný pakt. A když už jsme u výřtu trestných činů, můžete na mne podat trestní oznámení pro třeba sabotáž. Vrátil jsem vojenskou knížku a do smrti nechci kiž mít s armádou, která bude v NATO společného. Pamatzji si všechny ty reformy, kdy jsme se czvrkávali až na velikost expedičního sboru a pak nám ti sami budou vykládat že protože jsme tak malá armáda tak musíme spoléhat na pomoc cizích. Spoléhejte, beze mne.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  08:40 19.03.2015

  Neinspirujme se ve Slovácích, kteří o "Švajčiarsku" sní už desítky let, ale ono se jim jen vzdaluje. Ta úvaha je zcela mimo, nejsme ani nikdy Švýcarskem nebudeme, ani nám to svět ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Neinspirujme se ve Slovácích, kteří o "Švajčiarsku" sní už desítky let, ale ono se jim jen vzdaluje. Ta úvaha je zcela mimo, nejsme ani nikdy Švýcarskem nebudeme, ani nám to svět nedovolí. Švýcarsko je tím čím je, mj. proto, že neleží na strategické trase a stav vyhovuje i jeho případným nepřátelům (bezpečný přístav pro peníze, temné dohody, obchody a agenty tajných služeb se vždy hodil všem stranám). Svou pozici si Švýcarsko buduje už stovky let.
  Přijde mi, že úvaha o neutralitě je další z hybridních informačních válek, má za úkol nahlodat veřejné mínění o stávajícím stavu, zajistit přechod z NATO přes "neutralitu" zpět pod křídla Sojuzu.
  Firefighter: Máte pocit, že občan si nesmí či nemá umět vyložit zákon, že jeho správný výklad se dozví až před soudem, před který bude postaven za to, že jej porušil, protože si jej neuměl vykládat? To by bylo dost paradoxní. Naopak každý občan musí zákony znát (a umět si je vyložit), neznalost zákona neomlouvá. Obrana před soudem, že jsem se nechoval podle zákona, protože jsem si jej nedovolil správně vyložit a čekal jsem na výklad soudem, by byla dost neúčinná.
  Jinak zaznamenal jsem v tisku výrok Jakunina, že "západ musí přestat Rusko urážet". Neuvěřitelná drzost i neuvěřitelná skutečnost, co zde ten pán vůbec dělá, když má mít stopku do EU.
  Skrýt celý příspěvek

 • Adanedhel
  08:35 19.03.2015

  Tak, podívejme se na to takzvaně z druhého břehu - pokud by se tato událost řešila před 26 lety a měl by zde projíždět konvoj Sovětské armády a někdo by po tom konvoji a po ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Tak, podívejme se na to takzvaně z druhého břehu - pokud by se tato událost řešila před 26 lety a měl by zde projíždět konvoj Sovětské armády a někdo by po tom konvoji a po vojácích chtěl cokoli házet, a navíc by vedl veřejně řeči o plivání do ksichtu, vítání za pomoci RPG a podobně, bylo by v Uranových dolech o pár politických navíc.
  Skrýt celý příspěvek

 • Firefighter
  08:15 19.03.2015

  Ahoj, tak mě konvoj ani nehne, z mého pohledu je mi to fuk, když ho někde potkám, tak budu rád zírat na techniku (a doufám, že u toho nenabourám). Jedná se o politicko/vojenské ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ahoj, tak mě konvoj ani nehne, z mého pohledu je mi to fuk, když ho někde potkám, tak budu rád zírat na techniku (a doufám, že u toho nenabourám). Jedná se o politicko/vojenské rozhodnutí které "veřejná" diskuse stejně nezmění. Jediné co, tak že to bude stát ČR nějaké finance na organizaci, ovšem závazky je třeba plnit.

  Líbil se mi ten příspěvek o Švýcarsku. Já jsem jedině pro si to tu zařídit jako ve Swissu. Uděláme si tady Alpy, natáhnem sem světové elity a jejich bohatství, vystavíme podzemní bunkry na zlato a datová úložiště, uděláme si tu něco na způsob Cernu a každý ráno budem šplhat na GrandFatherHorn. Konečně po 500 letech už nebudeme vazalové okolních zemí.

  K rusku a výroku Havla. Rusko a jeho mentalita jsou také půl tisíciletí neměnné, Havel jen konstatoval, o co v budoucnosti půjde. Jinak nelze brát výrok VH v HN za bernou minci světového dění, na to je třeba hlubší "studie".

  Ta právničina je tady docela zábavná. Právo vykládá jedině soud na základě konkrétní skutkové podstaty TČ. Nelze tedy určit, zda bude nebo nebude bránění koloně v průjezdu vyhodnoceno jako TČ. Ale jako upozornění na možné následky jednání je to obstojné.
  Skrýt celý příspěvek

 • jiný Honza
  22:27 18.03.2015

  to martinius:
  asi už jste zapomněl, že kdo má víc kamarádů vyhrává. Nikdo nepůjde hlavou proti zdi protivníků. Takže analýza nálad (a jejich pozměňování penězi) je nesmírně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to martinius:
  asi už jste zapomněl, že kdo má víc kamarádů vyhrává. Nikdo nepůjde hlavou proti zdi protivníků. Takže analýza nálad (a jejich pozměňování penězi) je nesmírně důležitá.
  Skrýt celý příspěvek

 • Autorka
  20:50 18.03.2015

  Beld

  S nevolností stran znění Ústavy a právních norem vám fakt nepomůžu: Pokud vám zmínka o nich působí problémy, jsou i jiné články, než moje :)

  Beld

  S nevolností stran znění Ústavy a právních norem vám fakt nepomůžu: Pokud vám zmínka o nich působí problémy, jsou i jiné články, než moje :)

 • petr.svetr
  18:58 18.03.2015

  S tímto průjezdem souhlasím,to je to nejmenší co můžeme udělat.Lepší Americká armáda než ta Ruská.
  Jinak mimo mísu ,je zajímavé jak na těch strykerech maj tolik krámů,skoro jak ...
  Zobrazit celý příspěvek

  S tímto průjezdem souhlasím,to je to nejmenší co můžeme udělat.Lepší Americká armáda než ta Ruská.
  Jinak mimo mísu ,je zajímavé jak na těch strykerech maj tolik krámů,skoro jak vetešnictví.
  Skrýt celý příspěvek

 • Blake
  18:32 18.03.2015

  Eiffelos, zaujem o techniku moze mat kazdy bez ohladu na politicku, nabozensku, alebo sexualnu orientaciu. S ruskym konanim nesuhlasim, ale keby mi do mesta ruske VVS dovliekli ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Eiffelos, zaujem o techniku moze mat kazdy bez ohladu na politicku, nabozensku, alebo sexualnu orientaciu. S ruskym konanim nesuhlasim, ale keby mi do mesta ruske VVS dovliekli vystavit Ka-52, bol by som pri nej aj cely den.
  Skrýt celý příspěvek

 • martinius
  18:22 18.03.2015

  Mám pocit, že projev souhlasu, či nesouhlasu s tím, že tady projedou, je jen prázdné gesto. Osobně mne děsí, že události mezi dvěma mocnostmi směřují někam, kde naše názory budou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Mám pocit, že projev souhlasu, či nesouhlasu s tím, že tady projedou, je jen prázdné gesto. Osobně mne děsí, že události mezi dvěma mocnostmi směřují někam, kde naše názory budou už na nic. A když se to pos..., tak si až ti, co přežijí, budou teprve vybírat, zda koukat v televizi na Simpsonovi, nebo na Jen počkej zajíci. Pokud tedy dostanou šanci.
  Skrýt celý příspěvek

 • Eiffelos
  18:17 18.03.2015

  Jak tu tihle rusofilove vykřikují svoje vzkazky že politici nemluví za lid a pod. (volně cituji přátele ruska) tak u nás v Ostravě ne dnech NATO je totálně narváno kdy tym přijede ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jak tu tihle rusofilove vykřikují svoje vzkazky že politici nemluví za lid a pod. (volně cituji přátele ruska) tak u nás v Ostravě ne dnech NATO je totálně narváno kdy tym přijede přes 150. tis. lidí a všichni nadšeně prolezaji pod tím imperialistickým B 52 a podobně, takže asi tak......
  Skrýt celý příspěvek

 • Argonaut.CZ
  18:00 18.03.2015

  Upřímně, mě konvoj nezajímá. Po železnici jsem jich viděl dost a nikdo to nikdy neřešil.

  Mě jenom fascinuje ta falešná loyalita a solidarita se spojenci. Ano, toto je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Upřímně, mě konvoj nezajímá. Po železnici jsem jich viděl dost a nikdo to nikdy neřešil.

  Mě jenom fascinuje ta falešná loyalita a solidarita se spojenci. Ano, toto je nejlevnější způsob, bude nás stát možná jenom palivo. Bude se demonstrovat síla.... Ale když se podepisovala přístupová smlouva do NATO a slibovaly se 2% na obranu, jde je jim konec. Ta léta rozkrádání armády jsou vlastizrada a sabotáž.

  Kdybychom byli spojenci co k čemu, tak se o svou základní obranu staráme sami a nemáme potřebu řešit průjezd pár desítek obrněných vozidel.
  Skrýt celý příspěvek

 • CerVus
  17:48 18.03.2015

  Agronaut: naše armáda ma panduru o par desitek vice a konvoj projede na tři části.
  Ale teď muj názor. Každý trochu rozumně smýšlející člověk nebude mít problém s prujezdem ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Agronaut: naše armáda ma panduru o par desitek vice a konvoj projede na tři části.
  Ale teď muj názor. Každý trochu rozumně smýšlející člověk nebude mít problém s prujezdem aliancnich jednotek a je úplně jedno jaké jsou národnosti. Vojáci si potřebují nacvičovat i takovéhle presuny tak snad nebudou jezdit jen po Nemecku. Ostatně kdyz sem neustale jezdi na cvičení nebo Bahna tak také nikdo neprotestuje.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  17:39 18.03.2015

  Autorka

  Ještě doplním, že Bělorusko bylo toho času co vyšel článek v HN označováno za poslední diktaturu v Evropě. A Lukašenko tím pádem za posledního diktátora. Nyní je Luky ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Autorka

  Ještě doplním, že Bělorusko bylo toho času co vyšel článek v HN označováno za poslední diktaturu v Evropě. A Lukašenko tím pádem za posledního diktátora. Nyní je Luky celkem fajn...

  Proto nechápu, proč V. Havel tohle vypustil do světa. Trochu to naznačuje, že doufal, že se demonstrace v roce 2006 ujme a Lukašenko půjde od válu. Ovšem Lukašenko má v Bělorusku opravdu silnou podporu a demonstrace vyšuměla jak pára nad hrncem. Nyní Bělorusko se o EU moc nezajímá a ani nezajímalo. Nyní profituje ze sankcí vůči RF.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  17:27 18.03.2015

  Autorka

  Pokud tímto odkazem pana V. Havla narážíte na článek z Hospodářských novin. Tak zrovna ten ve mě budí spoustu nelogičností. Přeskočím radarovou "krizi" a zaměřím se na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Autorka

  Pokud tímto odkazem pana V. Havla narážíte na článek z Hospodářských novin. Tak zrovna ten ve mě budí spoustu nelogičností. Přeskočím radarovou "krizi" a zaměřím se na poslední větu, kde V. Havel mluví, že Bělorusko a Ukrajina jsou na cestě do EU. Možná mě klame paměť, ale jak mohl V. Havel říct o Bělorusku, že se více blíží do EU než Rusko, když pár let předtím bylo na něho uvaleny sankce kvůli znovuzvolení Lukašenka. Možná mluvil ještě v touze, když v Minsku probíhala snaha o revoluci, která skončila nezdarem a nezájmem. To bylo roku 2006. Oranžová revoluce na UA v roce 2004 možná také koresponduje s jeho vizí.

  Ovšem v současné době bych jeho vizi viděl spíš vzdálenější než v době vydání jeho rozhovoru v roce 2007. Myslíte si snad, že současná Ukrajina je připravena na vstup do EU? Vždyť tato země je před krachem a navíc válkou vyčerpaná.

  Pana V. Havla si vážím i za jeho charisma, ale na národnostní spory neměl žádný cit. I přesto, že byl humanista, tak v tomto směru vážně pokulhával.
  Skrýt celý příspěvek

 • Beld
  17:19 18.03.2015

  autorka: Prominte ,ale toto uz me nadzvedlo . rikate , ze tato svoboda nam umoznuje diskuzi a v clanku upozornujete na tresty pro odpurce a nepratele statu . Nevim co dodat , krome ...
  Zobrazit celý příspěvek

  autorka: Prominte ,ale toto uz me nadzvedlo . rikate , ze tato svoboda nam umoznuje diskuzi a v clanku upozornujete na tresty pro odpurce a nepratele statu . Nevim co dodat , krome pytliku na bliti . A to nemam s prujezdem spojencu zadny problem ......
  Skrýt celý příspěvek

 • dexnom
  17:03 18.03.2015

  víc takových článků prosím.
  tohle je skutečná žurnalistika..díky

  víc takových článků prosím.
  tohle je skutečná žurnalistika..díky

 • Autorka
  16:30 18.03.2015

  Milí čtenáři, děkuji vám za zájem i ohlasy Je na každém z vá, zda a v čem spatří v mém článku přínos: Mohou jak právní normy, tak zmínka o vizích Václava Havla stran Ruska, které ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Milí čtenáři, děkuji vám za zájem i ohlasy Je na každém z vá, zda a v čem spatří v mém článku přínos: Mohou jak právní normy, tak zmínka o vizích Václava Havla stran Ruska, které se tři roky po jeho smrti naplňují... Či vzkaz někdejšího politického vězně Mustafy Džemileva, který si za podporu svobodného Československa odseděl v Sovětském svazu tři roky vězení.
  Právě svoboda nám umožňuje i tuto diskusi, přeji vám hezký den.
  Skrýt celý příspěvek

 • Argonaut.CZ
  16:14 18.03.2015

  Chce to hodně velkou představivost, aby aktivisté na kraji silnice ohrozili bezpečnost státu či jejich chování bylo hodnoceno jako sabotáž. Tohle bych čekal v padesátých letech. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Chce to hodně velkou představivost, aby aktivisté na kraji silnice ohrozili bezpečnost státu či jejich chování bylo hodnoceno jako sabotáž. Tohle bych čekal v padesátých letech.

  Nějak jsem podstatu a přínos článku nepobral.

  Možná by stálo říci, že americký konvoj bude velký jako kompletní česká armáda (co do počtu pandurů), aby si to lidi dokázali představit:) Jenom, aby pak nebyli zklamaní:)
  Skrýt celý příspěvek

 • juhelak
  16:01 18.03.2015

  nemá nekdo odkaz na armádní noviny v Mali? jestli tam nahodou neřvou že se jim tam upíchli "seveřaní" a dokonce jim tam postavili most..asi priprava na invazi ze severu.. :(( ...
  Zobrazit celý příspěvek

  nemá nekdo odkaz na armádní noviny v Mali? jestli tam nahodou neřvou že se jim tam upíchli "seveřaní" a dokonce jim tam postavili most..asi priprava na invazi ze severu.. :(( kdyby mělli , tužky, papíry a nebo uměli psát a číst..tak ti by delali transparenty, že by jsme se tu vsichni styděli. :(
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  15:59 18.03.2015

  Muhaha: asi každý čteme jiným článek, mě se naopak zdá výklad od paní magistry je dost srozumitelný. Skoro za nejdůležitější považuju větu, že vyjádření protestu je možné jen v ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Muhaha: asi každý čteme jiným článek, mě se naopak zdá výklad od paní magistry je dost srozumitelný. Skoro za nejdůležitější považuju větu, že vyjádření protestu je možné jen v souladu se zákonem. Kdekdo si totiž plete svobodu slova s anarchií. Rovněž na odstavci, který jste vkopíroval, není nic. Příprava sabotáže je skutečně trestná (§ 314 odst. 4 tr.zák.)
  Skrýt celý příspěvek

 • apache
  15:52 18.03.2015

  Docela se těším, Strykery sem naživo ještě neviděl. Jsem rád, že budu mít možnost se na ně podívat v Pardubicích. Škoda, že vedle nich někde nepostaví i Pandur, bylo by to zajímavé ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Docela se těším, Strykery sem naživo ještě neviděl. Jsem rád, že budu mít možnost se na ně podívat v Pardubicích. Škoda, že vedle nich někde nepostaví i Pandur, bylo by to zajímavé srovnání. Jinak ta panika mezi lidmi je nesmyslná - prostě tudy projede vojenská kolona spojenecké země. Normální věc. Naši také jezdí do zahraničí a tamní lidé nevřískaj že je Češi jedou okupovat. Bohužel náš národ se ještě potýká s následky sovětské nadvlády. Mysl lidí to poznamenalo na dlouhou dobu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Muhaha
  15:51 18.03.2015

  Vážená paní magistro,

  pokud tvrdíte, že Váš článek zprostředkovává VÝKLAD platných právních norem a nikoliv jejich APLIKACI, tak jsem zřejmě špatně pochopil smysl např. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Vážená paní magistro,

  pokud tvrdíte, že Váš článek zprostředkovává VÝKLAD platných právních norem a nikoliv jejich APLIKACI, tak jsem zřejmě špatně pochopil smysl např. následující věty:

  -"Aktivistům, kteří se o to pokoušejí například formou internetových výzev, je vhodné připomenout, že naplnění skutkové podstaty trestného činu rozvracení republiky i sabotáže stačí už stádium přípravy."

  a také další odkazy na jedince, kteří již stihli nedostatečně "uvážit své aktivity".

  Zřejmě jsem vůbec nepochopil smysl jeho sepsání v souvislosti s průjezdem dané vojenské kolony.
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  15:37 18.03.2015

  Já někdy Deaddogovi celkem závidím ten jeho svět.
  https://www.youtube.com/watch?...

  Já někdy Deaddogovi celkem závidím ten jeho svět.
  https://www.youtube.com/watch?...

 • Superme
  15:35 18.03.2015

  semtam - Máte samozřejmě pravdu. Není nic horšího, než mít slabou a nerespekt budící armádu.

  Izrael je asi nejlepším možným příkladem. Nebýt dostatečně silné armády, tak by byl ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam - Máte samozřejmě pravdu. Není nic horšího, než mít slabou a nerespekt budící armádu.

  Izrael je asi nejlepším možným příkladem. Nebýt dostatečně silné armády, tak by byl - jak správně píšete - za chvíli zničený. Nikdo nám prostě bezpečnost nezaručí a je naší povinností zaručit bezpečí státu jak jen to je možné. Bylo by velice dobré zavést znovu nějakou, byť krátkodobou vojnu. Aby i všichni mladí lidé měli nějakou zkušenost se zbraněmi a tím, jak se s nimi vlastně zachází. Osobně to považuji za opravdu velký problém a pokud bychom zavedli něco podobného co mají ve Finsku, nebo již zmíněném Izraeli, bylo by to velmi dobré rozhodnutí.

  Ať chceme nebo ne, USA, Rusko ani Čína nejsou všemocní. Ani jedna z těchto velmocí nám tu 100% bezpečnost nezaručí. Bohužel se mi zdá, že je stále mnoho lidí, kteří si myslí, že když jsme v NATO, že nám nic nehrozí, protože USA. To, jak nás údajní "spojenci" zradily například před 2WW snad nemusím připomínat.

  Už kvůli islámské hrozbě by bylo dobré tu armádu mít v co možná nejlepším stavu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Autorka
  15:30 18.03.2015

  Muhaha

  Z čeho prosím dedukujete, že bych měla zájem iniciovat trestní oznámení?
  Můj článek zprostředkovává výklad platných právních norem - nikoli aplikaci na jakýkoli ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Muhaha

  Z čeho prosím dedukujete, že bych měla zájem iniciovat trestní oznámení?
  Můj článek zprostředkovává výklad platných právních norem - nikoli aplikaci na jakýkoli hypotetický trestný čin.
  To vy tu konkretizujete možné protesty a pokoušíte se o aplikaci právních norem: Nevím, na základě čeho tvrdíte spoluobčanům co a jak by bylo případně jako TČ hodnoceno: Posouzení spáchání TČ přísluší pouze orgánům činným v trestním řízení, státním zastupitelství a potažmo soudu.
  Článek není hodnocením žádných skutků, které ještě ani nenastaly - za ty si případně ponese odpovědnost každý jedinec sám.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  15:30 18.03.2015

  Muhaha: Nejen hybridní válka, ale i hybridní diskuse je, zdá se, nový úkaz. Nejste pane nově příchozí Muhaha první, kdo začne větou "nebude mi vůbec americká kolona vadit", ale ve ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Muhaha: Nejen hybridní válka, ale i hybridní diskuse je, zdá se, nový úkaz. Nejste pane nově příchozí Muhaha první, kdo začne větou "nebude mi vůbec americká kolona vadit", ale ve skutečnosti byste zkratkou řečeno dělal všechno proto, aby se naší obraně před Rusy nedařilo. Obdobně zde umí diskutovat hned několik dikutérůi, zdánlivě s ničím nemají problém a se vším souhlasí, anexi klidně nazvou anexí, ale výsledek jejich sdělení je, že USA jsou světovým zloduchem č.1 a Rusko vždy dělá jen logické kroky.
  Z čistě vojenského významu průjezd kolony význam má. Když už nic jiného, ověří se dojezdové časy a možnosti průjezdu z mírové základny do potenciálního prostoru nasazení. Nic na tom nemění jinak obvyklá přeprava vlakem. Rusko nám hrozí jadernou válkou, je nejvyšší čas se militarizovat a cvičit třeba i průjezdy techniky republikou.
  Občanský postoj si nepleťte s vlastizradou, přestože bránění průjezdu nepochybně ještě vlastizradou (v době míru) nebude, za dané mezinárodní situace už moc nechybí.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  15:22 18.03.2015

  Deadog

  Také doufám, že jste rozumný a uvědomujete si, že jen projíždějí. Osobně mi přijde trapné, když někteří budou mávat vlaječkama a druzí vařečkama :)

  Snad budou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Deadog

  Také doufám, že jste rozumný a uvědomujete si, že jen projíždějí. Osobně mi přijde trapné, když někteří budou mávat vlaječkama a druzí vařečkama :)

  Snad budou natáčet někdy druhý díl Tří veteránů, možná některé aktivisty pozvou do komparsu :D
  Skrýt celý příspěvek

 • Muhaha
  15:16 18.03.2015

  Dobrý den,

  tento článek mě svým obsahem tak nadzvednul, až jsem se zaregistroval :)

  Úvodem předesílám, že mi vůbec nebude vadit, pokud přes naše území předmětná kolona ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Dobrý den,

  tento článek mě svým obsahem tak nadzvednul, až jsem se zaregistroval :)

  Úvodem předesílám, že mi vůbec nebude vadit, pokud přes naše území předmětná kolona skutečně projede. Jen bych chtěl ujistit ty z Vás, kteří hodlají vyjádřit svůj nesouhlas s její cestou přes ČR, že postáváním s cedulí u krajnice, vykřikováním hrubých výrazů na projíždějící kombatanty, případně i nějakou donkichotskou snahou o blokování jejího průjezdu vlastními těly (sic!), se rozhodně sabotáže ani jiných zločinů dle §§ 309 a násl. trestního zákoníku nedopustíte. Tak jen směle do toho, milí "kremlofilové", nebo jak Vám tu oponenti říkají. A jestli vůči Vám paní Mgr. Zelená v důsledku projevení Vašeho občanského postoje bude iniciovat zahájení trestního stíhání, tak Vám přeji dobrou zábavu.

  Čistě z vojenského hlediska nemá průjezd kolony vůbec žádný význam. Pokud by ho ovšem vláda nepovolila, byla by to podle mě velká a zbytečná diplomatická chyba.
  Skrýt celý příspěvek

 • Deadog
  15:14 18.03.2015

  Jsem rad, ze je tu tolik rozumných lidi a diky. Myslim, ze je to stejne i ve spolecnosti, to jen proruska propaganda bouri a dela s komara, velblouda.
  Ja osobne jsem koupil ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jsem rad, ze je tu tolik rozumných lidi a diky. Myslim, ze je to stejne i ve spolecnosti, to jen proruska propaganda bouri a dela s komara, velblouda.
  Ja osobne jsem koupil Americkou vlajku a budu stat nad dalnici ze symbolem "V" na prstech:)
  A komousum at praskne klidne cevka:)
  Skrýt celý příspěvek

 • karloscz
  15:05 18.03.2015

  2 logik a semtam: Druhou válku sem netahejte, ani dění po ní. To je dílo zrádce Beneše, který ČSR nejprve prohrál před Mnichovem v PR válce s Goebbelsem a během ní vmanévroval do ...
  Zobrazit celý příspěvek

  2 logik a semtam: Druhou válku sem netahejte, ani dění po ní. To je dílo zrádce Beneše, který ČSR nejprve prohrál před Mnichovem v PR válce s Goebbelsem a během ní vmanévroval do vlivu Stalina. Kdyby téhle s.ině nebylo, nebyli by tu 40 let komouši. Co se týče aktuální snahy 5. kolony blokovat nebo jinak bránit průjezdu spojenecké kolony schváleného vládou, myslím, že vodní děla, slzák a případně tonfy jsou adekvátní nástroje na řešení tohoto problému.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  15:00 18.03.2015

  logik

  Žádná armáda a žádné spojenectví vám nezaručí 100% bezpečnost. Pokud by Izrael neměl armádu, tak již neexistuje. A to má spojence velmi dobré.

  Ano v Iráku se šlo po ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik

  Žádná armáda a žádné spojenectví vám nezaručí 100% bezpečnost. Pokud by Izrael neměl armádu, tak již neexistuje. A to má spojence velmi dobré.

  Ano v Iráku se šlo po zemi a v Afghánistánu také. Nyní již se pozemní operace velmi opravdu velmi zvažují, protože žádný stát nemá rád velké ztráty. Nepočítám Afriku a Arábii. Když jste zmínil civilizační okruh, tak se nenechme zmást 2. WW kdy Rusko na ztráty nehledělo. Jejich působení v Afghánistánu je stále bolavou jizvou v jejich společnosti. A působení armády RF na Krymu se obešlo bez krveprolití. Tudíž i Rusko a Evropa či USA si jsou vědomi ztrát svých lidí.

  Pokud preferujeme spojenectví, tak opět opakuji nemám nic proti. Třeba Tibet, kde neměli žádnou armádu a byli hravě obsazeni Čínou. Tibet měl a má stále podporu záp. zemí.

  Bombardování Jugoslávie sice stačilo, ale pokud se nepletu trvalo po 2 měsíce. Což už je velmi dlouhá doba. Pozemní operace pravděpodobně nebyla dovolena, protože by obnášela velké ztráty a množství uprchlíků, kteří by zatěžovali Evropu.

  Pokud budeme mít akceschopnou armádu, tak válce můžem do velké míry zabránit. Ne nadarmo Jižní a Severní Korea drží velké ozbrojené síly. I když by si jedna i druhá strana myslela, že má dobré spojence a na armádu rezignovala, tak je téměř jistota že druhá Korea by jí zničila (zničila v pojmu eliminace budoucí hrozby).

  Obranné struktury státu by měli tvořit tyto tři prvky. Akceschopná armáda, spojenci a dobrá zahraniční politika.
  Skrýt celý příspěvek

 • liberal shark
  14:55 18.03.2015

  to veterán:
  V AZ nejsem a AČR mně nikdy na cvičení nepovolala. Reagoval jsem na váš příspěvek, ve kterém jste neuvedl, na čí straně je chyba.

  to veterán:
  V AZ nejsem a AČR mně nikdy na cvičení nepovolala. Reagoval jsem na váš příspěvek, ve kterém jste neuvedl, na čí straně je chyba.

 • veterán
  14:39 18.03.2015

  Pro liberal shark. Můžete mi říct, kolika cvičení jste se účastnil? Já, za zhruba 8 let necelých 20, v podstatě jsem nevynechal. Vy by jste vyhazoval neschopné záložáky? Zkuste si ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pro liberal shark. Můžete mi říct, kolika cvičení jste se účastnil? Já, za zhruba 8 let necelých 20, v podstatě jsem nevynechal. Vy by jste vyhazoval neschopné záložáky? Zkuste si představit, že chcete po svém zaměstnavateli volno na cvičení a ještě týden před cvičením nemáte povolávací rozkaz. To že společnost bere službu v zálohách tak trochu jako výstřední koníček, s tím se nechá smířit. Že to tak bere armáda, tak to překvapí. No možná, že to mají Švýcaři podobné.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  14:35 18.03.2015

  Mnichov by se válčilo, kdybychom neustoupili. To se bere v podstatě za prokázané. Takže to ukazuje, že silná armáda nestačí, když je vedle agresor.

  Šestidenní válka pak ukazuje, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Mnichov by se válčilo, kdybychom neustoupili. To se bere v podstatě za prokázané. Takže to ukazuje, že silná armáda nestačí, když je vedle agresor.

  Šestidenní válka pak ukazuje, že ač Izrael dělal v podstatě maximum pro svojí obranu (v oblasti budování armády), stejně se nevyhnul agresi ze stran sousedních států. Narozdíl od nás měl naštěstí kolem sebe jen slabé arabské státy.

  Proti Kosovu se nešlo ale proto, že letecká kampaň stačila, ne proto, že se báli jít po zemi. Irák neměl armádu slabší než Srbsko a šlo se na něj po zemi.

  Navíc, ztráty na životech jsou brány úplně jinak v západním civilizačním okruhu, a úplně jinak např. v Rusku (viz např. války v Čečensku - v Afgánistánu se řeší každý mrtví voják či civilista, v Čečně bylo odhadem 150.000 mrtvých). Proto je validní i příměr s Krymem, i za to muselo Rusko zaplatit obrovskou cenu a stejně Krym napadli.... a navíc tu cenu platí v penězích a ne (když to trochu přeženu) v pro ně méně významných lidských životech.


  Takže silná armáda samozřejmě posune hranici, odkdy se na nás někdo odhodlá zaútočit. Nikdy však nezaručí to, že na nás někdo nezaútočí. A vzhledem k tomu, že není reálné, bychom se ubránili sami, je nutné mít spojence.
  Skrýt celý příspěvek

 • jancz
  14:10 18.03.2015

  není to smutné? už je to tu zase, jako vysvětlování evoluce fundamentalnímu křesťanovi.... nemá cenu ohánět se fakty, oni to odmítají pochopit

  "To argue with a person who has ...
  Zobrazit celý příspěvek

  není to smutné? už je to tu zase, jako vysvětlování evoluce fundamentalnímu křesťanovi.... nemá cenu ohánět se fakty, oni to odmítají pochopit

  "To argue with a person who has renounced the use of reason is like administering medicine to the dead" - Thomas Paine
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  14:06 18.03.2015

  logik

  O Krym se neválčilo a Mnichov také ne :) Šestidenní válka již ukázala, že se na Izrael nesahá i když se jevil jako slabý soupeř ( toho času). Vojenští stratégové si berou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik

  O Krym se neválčilo a Mnichov také ne :) Šestidenní válka již ukázala, že se na Izrael nesahá i když se jevil jako slabý soupeř ( toho času). Vojenští stratégové si berou příklady ze všech konfliktů.

  Zmínil jste sám jíž cestu. Na Srbsko a Libyi nebyla provedena pozemní operace. jak jste sám se zmínil, protože je nákladná a doplním, že hrozí i ztráty na životech. Tohle je již cesta. Z toho plyne mít dostatečné pozemní síly, stavěné pro boj proti silnějšímu protivníku a vlastnit moderní PVO.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  13:58 18.03.2015

  semtam: To není rozdíl. Pro spoustu států je "lebensraum" absolutní hodnotou a nějaké "ztráty" budou z pohledu těch států vždy zanedbatelné. Viz Mnichov, viz šestidenní válka, viz ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam: To není rozdíl. Pro spoustu států je "lebensraum" absolutní hodnotou a nějaké "ztráty" budou z pohledu těch států vždy zanedbatelné. Viz Mnichov, viz šestidenní válka, viz Krym (ekonomické ztráty ruska v důsledku anexe Krymu jsou velmi vysoké).

  Dokud budeme desetimilionová země v sousedství stamilionových, tak se prostě bez spojenců neobejdeme. Vzhledem k tomu, že spojenectví je vždy nespolehlivé, tak se neobejdeme ani bez pořádné armády, ale potřeba je obojí.
  Skrýt celý příspěvek

 • Iceman8241
  13:53 18.03.2015

  Jste slavní, moulové :) https://www.facebook.com/group...

  Jste slavní, moulové :) https://www.facebook.com/group...

 • semtam
  13:42 18.03.2015

  logik

  Nejsme schopni mít takovou armádu, aby jsme se mohli ubránit každému. O to vůbec nejde, ale takovou, aby s ní musel protivník počítat a vycházelo mu, že zisk nepřeváží ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik

  Nejsme schopni mít takovou armádu, aby jsme se mohli ubránit každému. O to vůbec nejde, ale takovou, aby s ní musel protivník počítat a vycházelo mu, že zisk nepřeváží ztráty. O to mi jde.

  juhelak

  Trocha matiky ČR má 10,5 mil. obyv. a 20 000 armádu. RF má 146 mil. obyv. a 750 000 armádu. Tudíž každý 525 obyvatel ČR je voják a každý 194 obyvatel RF je voják. Na rozlohu počítat nechci, protože ta je nic neříkající a zavádějící.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  13:34 18.03.2015

  semtam:
  - Nikdy asi nebudeme mít takovou armádu, bychom se ubránili každému agresorovi.
  - Nikdy nebudeme mít pro spojence takovou cenu, aby se za nás za každé situace ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam:
  - Nikdy asi nebudeme mít takovou armádu, bychom se ubránili každému agresorovi.
  - Nikdy nebudeme mít pro spojence takovou cenu, aby se za nás za každé situace postavili

  To nic nemění na tom, že je potřeba oba pilíře obrany: spojence a vlastní armádu pokud možno maximalizovali.

  "V Mnichově" jsme měli pro spojence obrovskou cenu. Vždyť Francii obsadili z velké části naše tanky. Jediný problém byl, že si toho spojenci nebyli vědomi. Do takové situace se můžeme dostat kdykoli znovu. Proto bych k těm dvěma pilířům naší obrany zmíněné výše přidal pilíř třetí: snaha o to, aby spojenci chápali jednak naši cenu, jednak i cenu řekněme "dodržování lidských práv" - pak bude větší vůle nám pomoci, i když naše cena nebude taková, nebo nebude zřejmá.

  PS: Proto považuji za z dlouhodobé perspektivy velmi destruktivní současnou vládní politiku spočívající v nadřazování ekonomických zájmů nad lidská práva, ale to by bylo na jinou debatu.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  13:34 18.03.2015

  Prosím přestat bájit o neutralitách a švýcarských cestách. To je mimo realitu a zapleveluje to smysluplnou diskusi. Rovněž rusofily bych přestal přesvědčovat o opaku, prostě je čas ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Prosím přestat bájit o neutralitách a švýcarských cestách. To je mimo realitu a zapleveluje to smysluplnou diskusi. Rovněž rusofily bych přestal přesvědčovat o opaku, prostě je čas hájit zájmy naší svobodné země, jich si nevšímat, rusofilové zde vždy byli a budou. Ovšem pokud přestoupí zákon (jak naznačuje tento článek), šup před soud.
  Skrýt celý příspěvek

 • juhelak
  13:30 18.03.2015

  Jeste se jednou pridam do debaty. Pro ty co porad omílají jak je naše armáda pro smích. Když to poměříte mnozstvím, tak mozná. Když to porovnáte o kolik násobků by muselo Rusko ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jeste se jednou pridam do debaty. Pro ty co porad omílají jak je naše armáda pro smích. Když to poměříte mnozstvím, tak mozná. Když to porovnáte o kolik násobků by muselo Rusko mít vojáku z hlediska populace nebo rozlohy..tak jsme na tom lépe jak oni. Proto jsme taky v Nato, i kdyz budem za par let mít plně vybavené dvě moderní brigády, tak kolik takovych brigád s moderni vyzbrojí mají..moc ne. To jejich moderní vybavení a ten projekt ratnik..Rádove tak bude vybaveno méně vojáku než kolik má nase armáda. Nase zastarala technika, je porad modernejsi nez čím disponuje nadpolovicni vetsina jejich pěchoty. Letectvo a namornictvo nesrovnávám. Tech novinek a modernich systému mají ve výbave fakt minimum. Stačí videt ty jejich vojáky odnekud z Ulan Ude co byli na Ukrajine s T72. Zlatá naše AČR
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  13:25 18.03.2015

  logik

  Status neutrality si stát musí získat vlastními silami. Pokud nejsou síly není ani neutralita.

  logik

  Status neutrality si stát musí získat vlastními silami. Pokud nejsou síly není ani neutralita.

 • semtam
  13:22 18.03.2015

  Jan Grohmann

  Tato cena je právě velmi proměnlivá. Paradoxně to neutrální Švýcarsko či Rakousko má velkou cenu. Ale si nemyslím, že bychom toho dosáhli v nejbližších ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jan Grohmann

  Tato cena je právě velmi proměnlivá. Paradoxně to neutrální Švýcarsko či Rakousko má velkou cenu. Ale si nemyslím, že bychom toho dosáhli v nejbližších desetiletích.
  Jak tu zaznělo, před 2.WW jsme měli armádu i spojence. Cenu žádnou. Jakou cenu můžeme mít aby byla neměnná?? Obávám se, že taková není.
  Ještě zmíním, že před 2.WW jsme měli Sudety s velkým počtem Německého obyvatelstva, který měl velký vliv na obranu naší země před Německem.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  13:18 18.03.2015

  Grohmann: souhlas, ona i ta vybájená Švýcarská neutralita stojí čistě na tom, že Švýcarsko dosud mělo ve všech konfliktech pro agresora větší cenu nenapadené. Bohužel pro zastánce ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Grohmann: souhlas, ona i ta vybájená Švýcarská neutralita stojí čistě na tom, že Švýcarsko dosud mělo ve všech konfliktech pro agresora větší cenu nenapadené. Bohužel pro zastánce neutrality nevidím možnost, jak by tento status mohl získat náš stát (anebo i Ukrajina).
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  13:15 18.03.2015

  logik

  Možná souhlasíte víc než tušíte. V mém komentáři 2x zaznělo, že nemáme "kašlat" na spojence. Tudíž na spojenectví dávám velkou váhu, ale neberu to jako skalní bernou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik

  Možná souhlasíte víc než tušíte. V mém komentáři 2x zaznělo, že nemáme "kašlat" na spojence. Tudíž na spojenectví dávám velkou váhu, ale neberu to jako skalní bernou minci. Pokud rezignujeme a vlastně ta doba již pomalu nastala na naší armádu, tak se dostáváme do pozice pasívního pozorovatele a snadné kořisti. Pokud by z nějakého důvodu by spojenci nemohli bránit náš stát třeba z důvodů výboje radikálního islámu v Evropě a USA by měla problémy třeba z důvodu Huricánu či války v Korei, atd. Možností je nekonečno a Rusko by z nějakého důvodu usoudilo v této době si rozšířit vliv a my s tím nesouhlasili. Tak budem odkázaní jen na naše síly, případně států jako je PL, SK, HU. Jestli budeme mít armádu s jakou protivník bude počítat, tak bude velmi dlouho zvažovat, zda se má do toho pustit či nikoli. Pokud armáda bude zanedbatelná, tak se možnost okupace přímo sama vybízí.

  Můj příklad berte jako jen příklad. Možných způsobů ohrožení je nespočet. Situace se neustále vyvíjí, nic není konstantní.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jan Grohmann
  13:12 18.03.2015

  Logik: Teď jste objevil klíčovou myšlenku, tedy z mého pohledu.
  Můj pohled: Abychom stáli spojencům za ochranu, musíme mít pro ně cenu. Nikdo nám nepomůže pro naše krásné oči. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Logik: Teď jste objevil klíčovou myšlenku, tedy z mého pohledu.
  Můj pohled: Abychom stáli spojencům za ochranu, musíme mít pro ně cenu. Nikdo nám nepomůže pro naše krásné oči. Nikdo nebude bojovat za stát, která na všechno a všechny kašle.
  Základem je, aby hodnota České republiky stoupala a byl jsme cení a právoplatní spojenci.
  Je třeba spojence přesvědčit, že ztráta ČR je bude bolet, když to tedy řeknu takhle nešikovně. Cestou je tedy být plnohodnotnou silou, s kterou lze počítat a kterou lze efektivně společně použít. Lépe než investovat do neutrality je podle mě výhodnější investovat do toho, abychom byli důležitým a hodnotným spojencem.
  Skrýt celý příspěvek

 • Takeda
  13:10 18.03.2015

  Luky: Což o to, mít jiný názor je jedna věc a v rámci svobody slova je to naprosto nutné, nic proti.

  Ale pokud bude někdo bránit průjezdu vojenské techniky spojenců, nota bene ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky: Což o to, mít jiný názor je jedna věc a v rámci svobody slova je to naprosto nutné, nic proti.

  Ale pokud bude někdo bránit průjezdu vojenské techniky spojenců, nota bene schváleného naší vládou a ještě bude placen z ruské kapsy, tak se o svobodu slova a shromažďování prostě nejedná. To už je ta hybridní válka, jestli jsem teda četl dobře pana Gerasimova, co to tak hezky shrnul. A je jasné, že proti takovým by měla zasahovat policie a tak...
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  13:00 18.03.2015

  semtam: částečně souhlasím, ale jen částečně. Protože např. zkušenosti z druhé světové ukazují, že ač jsme měli armádu na špičkové úrovni, ale stejně jsme dojeli na "nezájem ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam: částečně souhlasím, ale jen částečně. Protože např. zkušenosti z druhé světové ukazují, že ač jsme měli armádu na špičkové úrovni, ale stejně jsme dojeli na "nezájem spojenců". Takže samozřejmě na prevenci lokálních konfliktů je armáda potřeba, ale v případě hrozby globálního konfliktu nám nic jiného než spojeci nepomohou. Byť samozřejmě silná armáda je určitou zárukou toho, že budeme mít pro spojence "cenu".

  To, proč nebyla pozemní ofenzíva do Kosova pak je úplně stejný důvod, jako proč nebyla ofenzíva do Lybie atd.... Letecká kampaň je řádově bezpečnější pro útočníka, stojí méně životů na obou stranách a ve výsledku i levnější - takže když to jde letecky, tak není důvod posílat pěchotu.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  12:52 18.03.2015

  Jan Grohmann

  Také jsem kdysi před lety, myslím že je to již pomalu 15 let četl tu studii, že Rusko by dokázalo zničit ČR pomocí dvou a jestli si dobře pamatuji se zmiňoval ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jan Grohmann

  Také jsem kdysi před lety, myslím že je to již pomalu 15 let četl tu studii, že Rusko by dokázalo zničit ČR pomocí dvou a jestli si dobře pamatuji se zmiňoval SU-34. Bylo to v době před Gripeny a snižování bojeschopnosti armády. Navíc se to v studii vysvětlovalo tím, že máme zastaralou PVO (pomalu neexistující) a chabé MIG-21.

  Musím s Vámi nesouhlasit ohledně naší malosti jakožto státního celku. Hned podotýkám, že tím neříkám, ať máme kašlat na spojence. Kvalitní ozbrojené síly jsou základem každého státu, který má vůli si svoji státnost bránit. Počet obyvatel či tvar území a jeho přírodních poměrů jsou jen výmluvou pro nevytváření akceschopné armády. Takto by neexistoval Izrael, třeba i to Švýcarsko a další země, jako je třeba Slovinsko, Eritrea, atd. Každý opravdu každý stát, který svoji bezpečnost bere vážně a ne na lehkou míru, si vytváří armádu pro svoji obranu. Rozdíl je jen v její struktuře a zastoupení zbraní. I malé Estonsko s 1 mil. obyvatel drží přiměřeně velké OS. Každému je jasné, že by neobstálo v konfliktu se silnějším protivníkem. Strategie je však taková, že případný protivník zváží pro a proti a vychází mu, že válka i když by byla vyhraná nepřeváží zisk nad ztráty.

  A touto strategií by jsme se měli řídit i my. Spojenci jsou až druhořadí ( neznamená nedůležití). Vzpomeňte na nálety v 99 na Jugoslávii (Srbsko). Pozemní operace na Kosovo nebyla provedena. Proč asi
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  12:44 18.03.2015

  Mogowi: no to by amíci mohli, jen nevím, proti čemu by to byla hráz. Ve střední americe je nějakej stát, kterej napadl svého souseda a ukradl mu kus území a následně pořádá ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Mogowi: no to by amíci mohli, jen nevím, proti čemu by to byla hráz. Ve střední americe je nějakej stát, kterej napadl svého souseda a ukradl mu kus území a následně pořádá statisícová vojenská cvičení a dělá agresivní gesta vůči sousedům?

  Už i z Vašeho samotného postu plyne, že počítáte, že přes či na nás budou létat atomvky. Kdo je bude posílat? To Rusko, které za nic nemůže? Proč by to dělalo, když je tak mírumilovné, jak tvrdíte - a nikoho neohrožuje?
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  12:30 18.03.2015

  Luky: zatím se jako flašinetář chováte, když dokolečka opakujete: může za to USA, může za to USA, ale nejste ochoten to nijak doložit.

  Slušné je v diskusi používat jen takové ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky: zatím se jako flašinetář chováte, když dokolečka opakujete: může za to USA, může za to USA, ale nejste ochoten to nijak doložit.

  Slušné je v diskusi používat jen takové argumenty, které jsem schopen nějak doložit.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  12:27 18.03.2015

  Nejpozdeji od okamziku, kdy Putin zacal vyhrozovat jadernymi zbranemi, prestalo byt Rusko relevantni zemi. Zcela nepochybne jsme zpet ve studene valce, nastesti tentokrat na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nejpozdeji od okamziku, kdy Putin zacal vyhrozovat jadernymi zbranemi, prestalo byt Rusko relevantni zemi. Zcela nepochybne jsme zpet ve studene valce, nastesti tentokrat na spravne strane. Cim driv se podle toho zaridime, tim lip. Uvahy na tema mirneni sankci jsou zcela mimo, sankce musi byt nejmene roky az desetileti a k tomu embargo, izolace, zakaz vstupu, deportace a vse co ke studene valce patri. Verim ze Amici zvitezi, jako dosud vzdy. Od Evropy si moc neslibuju, ale snad prilozi ruku k dilu. Velky vyznam bude mit Ukrajina coby naraznikovy stat.
  Skrýt celý příspěvek

 • marius
  12:26 18.03.2015

  Ještě pro Raptora. USA je náš hlavní spojenec? Pěkně děkuju.

  Ještě pro Raptora. USA je náš hlavní spojenec? Pěkně děkuju.

 • marius
  12:24 18.03.2015

  Tak tohle je zlý sen. To jako lidem vyhrožují vězením, když budou protestovat proti americkému vojenskému konvoji? Co to je? Kde to jsme? Ku...!

  Tak tohle je zlý sen. To jako lidem vyhrožují vězením, když budou protestovat proti americkému vojenskému konvoji? Co to je? Kde to jsme? Ku...!

 • Luky
  12:24 18.03.2015

  Jestli jste tu nový logiku, pak doporučuji prolistovat jakékoli vlákno byť jen vzdáleně se dotýkající krize na Ukrajině. Je tu asi 10 000 příspěvků. Některé z nich moje. Já bohužel ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jestli jste tu nový logiku, pak doporučuji prolistovat jakékoli vlákno byť jen vzdáleně se dotýkající krize na Ukrajině. Je tu asi 10 000 příspěvků. Některé z nich moje. Já bohužel musím pracovat a vytvářet HDP pro vojáky a neziskovky. Nestudoval jsem, abych se stal flašinetářem.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  12:19 18.03.2015

  Luky: Vzájemný obchod nedokazuje vůbec nic. Viz např. čilý obchodní ruch mezi Stalinem a Hitlerem ještě v předvečer napadení SSSR.

  A znovu prosím odpověď na otázku - co ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky: Vzájemný obchod nedokazuje vůbec nic. Viz např. čilý obchodní ruch mezi Stalinem a Hitlerem ještě v předvečer napadení SSSR.

  A znovu prosím odpověď na otázku - co konkrétně USA na ukrajině dělala špatného, co rusko nedělalo a dá se to označit za agresi?
  Skrýt celý příspěvek

 • Adanedhel
  12:17 18.03.2015

  K tomu doprovodu - bude je přece doprovázet vojenská policie a snad i Pandury. Nebo tak jsem tomu rozuměl když to vyšlo v novinách. A k tomu defilé celého NATO když by tam cvičili ...
  Zobrazit celý příspěvek

  K tomu doprovodu - bude je přece doprovázet vojenská policie a snad i Pandury. Nebo tak jsem tomu rozuměl když to vyšlo v novinách. A k tomu defilé celého NATO když by tam cvičili i ostatní, tak by jeli taky. I pak by někteří říkali že je to provokace ze strany NATO, Německa atd.
  Skrýt celý příspěvek

 • Raptor
  12:14 18.03.2015

  USA je náš hlavní spojenec, a tak nevím proč se toto řeší. Policie případné protesty rozehnat vodními děly !

  USA je náš hlavní spojenec, a tak nevím proč se toto řeší. Policie případné protesty rozehnat vodními děly !

 • Luky
  12:14 18.03.2015

  P.S. : samozřejmě ale pokládám za nejhořší variantu rýpat na vládní úrovni do Ruska a k tomu si ještě nějakou nevkusnou provokací znepřátelovat Amíky. Ale to jsem pokládal za ...
  Zobrazit celý příspěvek

  P.S. : samozřejmě ale pokládám za nejhořší variantu rýpat na vládní úrovni do Ruska a k tomu si ještě nějakou nevkusnou provokací znepřátelovat Amíky. Ale to jsem pokládal za samozřejmé.

  Když ale vedle TOPáků s mávátky a lampiony bude taky pár jiných s protichůdnými transparenty, tak je to dle mě OK.

  ---------------------
  BLBÝ JE, ŽE SE EVROPA DO TÉTO SITUACE VŮBEC DOSTALA. Na to "proč" má alternativní názor i spousta pravičáků, republikánů, vojenských analytiků a nekomunistů.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  12:06 18.03.2015

  Osobně si myslím, že se z toho dělá zbytečné haló. Přejezd US army je dle mého názoru samozřejmý, pokud jsme navíc členy NATO. Co beru jako zajímavost v článku je interpelace ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Osobně si myslím, že se z toho dělá zbytečné haló. Přejezd US army je dle mého názoru samozřejmý, pokud jsme navíc členy NATO. Co beru jako zajímavost v článku je interpelace ústavy ČR.
  Je smutné, že se o ústavu článek opírá při průjezdu pár kusů techniky cizí armády. Obranyschopnost ČR je také a ve větší míře ohrožena při korupci v zbrojních zakázkách, protože tímto způsobem se k armádě může dostat nevhodný typ techniky a navíc v armádním rozpočtu budou za předražené zakázky chybět peníze na další věci. A tím je armáda obranyschopnost ČR vážně ohrožena.

  V tomto smyslu mi přijde absurdní, když autorka upozorňujeme na zákony ČR při průjezdu zahraniční techniky, protože každému trochu myslícímu jedinci je jasné, že pokud by třeba vypustil Strykeru kolo :), tak spáchá min. přestupek. Když naše OT-64 hlídali Svobodnou Evropu, tak jim zmizeli světla a media zlodějíčkům či recesistům nic moc nezazlívala a jako viník byla spíš prezentována naše armáda. Když je někdo v armádě (hlavně ministr) podezřelý z korupce a tím pádem jak jsem již psal to má vliv na obranyschopnost země, tak tyto zákony se nevyužívají ba se o nich ani nemluví. Schody se zametají od shora...
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  12:04 18.03.2015

  pro Autorka:
  Ačkoli se cítím polichocen, že jsem vám stál za komentář, tak rovnou říkám, že o vyjádřeních V.Havla v hospodářských novinách se přít nehodlám. To bohužel pro mě ...
  Zobrazit celý příspěvek

  pro Autorka:
  Ačkoli se cítím polichocen, že jsem vám stál za komentář, tak rovnou říkám, že o vyjádřeních V.Havla v hospodářských novinách se přít nehodlám. To bohužel pro mě fakta nejsou. Asi bych spíš očekával nějaká data z ministerstva průmyslu, anylýzu obchodu a investic ČR v Rusku a obráceně. To jsou reálné ukazatele spolupráce a důvěry.
  Než tu zas začne někdo láteřit nad tím, že vidlácké Rusko vyrábí méně obráběcích strojů, než my, tak má odpověd zní "díky za to, to je super příležitost"....

  Na ty další věci snad jen návrat k Pandorskému příměru (a že se nebudeme přít, že ale rusáci nejsou modří a nemají ocas a pak a tak)....

  Jinak konvoj je USA.
  Při podpoře jakéhokoli kroku USA je stále citováno Polsko a Pobaltí. Svůj názor na Pobaltí jsem vysvětlil jinde, na Polsko taky. Není to masivní podpora zemí NATO, ale USA a jejich nejbližší podržtaškové (pak ani nedostanou, co jim bylo slíbeno). Nebudu nadšený, když k tomu radikálnímu spolku přibude ještě ČR. Nepřeji si, abychom vytvářeli svazácké krytí jejich imperiální politice.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  12:01 18.03.2015

  Předchozí reakce byla na Magistera:

  Vojta - ale jo, klidně ať naši vojáci vyjedou, proti tomu nic nemám a nechtěl jsem nijak shazovat naši armádu, Ti kluci, co tam jsou sou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Předchozí reakce byla na Magistera:

  Vojta - ale jo, klidně ať naši vojáci vyjedou, proti tomu nic nemám a nechtěl jsem nijak shazovat naši armádu, Ti kluci, co tam jsou sou často špičky - jen je jich prostě zoufale málo a s podfinancovanou výzbrojí.
  Polemizoval jsem proti tomu, že nechceš na našem území cizí vojáky. Geopolitická situace je holt taková, že buď u nás občas projedou cizí vojáci dobrovolně a pod domluvě, nebo dřív či pozdějc se tu někdo usadí nedobrovolně. A mezi těmadle možnostma jsem pro tu první.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  11:58 18.03.2015

  Právě - a proto, ač se nám to líbí nebo nelíbí, tak musíme počítat se spojencema. A je lepší, když s těma spojencema bude počítat i Rusko a proto je - z naší strany dobrovolná! - ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Právě - a proto, ač se nám to líbí nebo nelíbí, tak musíme počítat se spojencema. A je lepší, když s těma spojencema bude počítat i Rusko a proto je - z naší strany dobrovolná! - přítomnost spojenců u nás pozitivní.
  Skrýt celý příspěvek

 • VojtaM
  11:57 18.03.2015

  logik: To je právě chyba si myslet. Máme jich 24, tak proč s nimi nevyjet. Přeci musí být funkční, jestli že ne, tak proč ne. A armáda a vojáci může říci proč ne. Přeci tu techniku ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik: To je právě chyba si myslet. Máme jich 24, tak proč s nimi nevyjet. Přeci musí být funkční, jestli že ne, tak proč ne. A armáda a vojáci může říci proč ne. Přeci tu techniku nemáme jen na vyplnění tabulek. U transportérů před Svobodnou Evropou se lidi smáli, nyní by možná se již podrbali na hlavě a řekli si kruci a mohlo by se s tím něco dělat...to tu techniku v úsměvných počtech, máme dokonce i tak nefunkční?

  Píšete množné číslo, ale já si nevšimnul, jiné armády která by měla být součástí konvoje. Já tady nechci defilé USA armády. Mě to právě ukazuje, jak ten pakt nefunguje, že ostatní členové se jen vezou. Díky politikům a nulové podpoře občanů i ČR. Takže když defilé, tak celého paktu. A pak to pojmout jako prezentaci vlastní obrany lidem, jenž tu žijí a z daní platí.
  Skrýt celý příspěvek

 • Magister_Peditum
  11:56 18.03.2015

  Petr M: Proč bychom měli spojencům ukazovat sílu? A proč bychom je měli eskortovat našimi vojáky? Očekáváte snad, že začnou po cestě loupit a drancovat? :-D

  Petr M: Proč bychom měli spojencům ukazovat sílu? A proč bychom je měli eskortovat našimi vojáky? Očekáváte snad, že začnou po cestě loupit a drancovat? :-D

 • Magister_Peditum
  11:54 18.03.2015

  logik: Ruské vojenské moci jsme byli pro smích prakticky vždy (snad jen za Habsburků vůči nám mohli mít jakýs takýs respekt). Holt mají 15x víc obyvatel než máme my, a 216x větší ...
  Zobrazit celý příspěvek

  logik: Ruské vojenské moci jsme byli pro smích prakticky vždy (snad jen za Habsburků vůči nám mohli mít jakýs takýs respekt). Holt mají 15x víc obyvatel než máme my, a 216x větší území. Na to bychom potřebovali arsenál plný moderních ICBM a stejně by nebylo jisté, že nás budou brát v tomto směru vážně. :-)
  Skrýt celý příspěvek

 • Petr M
  11:54 18.03.2015

  Ty konvoje měly jet 3, ve kterém konvoji jedou tanky?

  Přes naše ůzemí by konvoj cizích vojsk měla doprovázem naše armáda, třeba pandury, ne celni správa, policie.., abychom ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ty konvoje měly jet 3, ve kterém konvoji jedou tanky?

  Přes naše ůzemí by konvoj cizích vojsk měla doprovázem naše armáda, třeba pandury, ne celni správa, policie.., abychom trochu ukázali sílu, že si tu nenecháme jezdit američany jen tak.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  11:40 18.03.2015

  VojtaM: I kdybychom vytáhli všechny starý Tčka, co máme ve skladech (už jich tolik ale není), tak bude naše defilé Rusům leda pro smích. Stav naší armády je prostě takovej jakej je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  VojtaM: I kdybychom vytáhli všechny starý Tčka, co máme ve skladech (už jich tolik ale není), tak bude naše defilé Rusům leda pro smích. Stav naší armády je prostě takovej jakej je a jestli se máme ubránit, tak to bez spojenců nejde a nejbližší desítky let ani nepůjde.

  A je pro nás daleko lepší, když s těma spojencema budou počítat i naši (potenciální) nepřátelé, než aby nás nejprve napadli a pak teprve zjistili, že spojenci jsou nás ochotni bránit.
  Skrýt celý příspěvek

 • VojtaM
  11:26 18.03.2015

  Mě na tom vadí jedna věc. Jestliže jsme součástí vojenského paktu, tak prostě nejdříve by tu mělo být defilé České armády. Lidem jenž je platí a jenž bohužel většinou si myslím, že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Mě na tom vadí jedna věc. Jestliže jsme součástí vojenského paktu, tak prostě nejdříve by tu mělo být defilé České armády. Lidem jenž je platí a jenž bohužel většinou si myslím, že by se to mělo vše zrušit. Zapomínají však na to, že každý organismus potřebuje svoji ochranu. Nikdo taky nezruší své bílé krvinky jen kvůli tomu, že roky nebyl nemocný. Je nezbytné mít kvalitní armádu a naprosto ideální, když NIKDY nebude potřeba. Ale svět není ideální a lídé pomalu začínají chápat, že existují stále lidé, kterým válka nevadí a vyhovuje (Jasně, že většinou tito lidé jsou v týlu a tahají figurkami ve stylu levé, pravé křídlo obětujeme....).
  Takže co se týče jízdy. Za prvé bych přivítal jízdu České Armády. Klidně všechny ty tanky, a půlku Pandurů a kolem republiky. Super test připravenosti lidí i techniky. Věřím, že by to lidi vlastně začalo zajímat. A pokud něco amerického, (nesnáším to české od pankejtu ku pankejtu a lezení do zadnice mocnostem ať Rusku nebo USA). tak hezky ať jede kombinovaný komvoj.....většiny členů nato. Aby byla vidět soudržnost paktu a jeho členů. A ne že jeden, nejsilnější jediný jezdí....to nic neukazuje dobrého. To je jako ukazovat Rusovi, že hele máme schopného kámoše...sami jen trencle, ale kámoš, ten umí... Nechtěl jsem tu ani Ruskou armádu, nechci tu ani Americkou. Platím daně, mám ke státu národní cítění a chci tu jen armádu České republiky, za kterou se nebudu muset stydět. Lidsky se již nestydím a pomalu cítím hrdost avšak, díky politiků a jiným zmetkům a pijavicím na rozpočtu ministerstva obrany se stydím, co za techniku a za jakou cenu má armáda k dispozici.
  Skrýt celý příspěvek

 • juhelak
  11:19 18.03.2015

  už jen to že se z toho stalo takové téma, je znat jak propaganda východu pracuje. Vzdyt o nic nejde..projedou jedou dal. i kdyby jich tu nejakych 200 zůstalo a mesic tu cvicili, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  už jen to že se z toho stalo takové téma, je znat jak propaganda východu pracuje. Vzdyt o nic nejde..projedou jedou dal. i kdyby jich tu nejakych 200 zůstalo a mesic tu cvicili, tak si jich nikdo ani nevšimne..Komunisti bouří jak budou blokovat dopravu..kdejakej nadmernej náklad omezi dopravu mnohem vic a na delsi dobu nez oni. Jsme členové NATO. Je ocekávatelné ze se přes naše uzemi budou pohybovat vojaci jiných členů v ramci přesunů. Hlavně proc do toho taháte politiku.
  Skrýt celý příspěvek

 • logik
  11:13 18.03.2015

  Luky - ty tvrdíš, že USA je v případě Ukrajiny agresor vůči Rusku? Co dělala USA na Ukrajině a Rusko to nedělalo?

  To, co na Ukrajině dělalo Rusko a USA ne je evidentní - USA ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky - ty tvrdíš, že USA je v případě Ukrajiny agresor vůči Rusku? Co dělala USA na Ukrajině a Rusko to nedělalo?

  To, co na Ukrajině dělalo Rusko a USA ne je evidentní - USA neposílala vojáky krást cizí území.
  Skrýt celý příspěvek

 • Adanedhel
  11:12 18.03.2015

  A ještě k tomu, že dřív nebyly sovětské rakety namířenné na Čechy. Byly a nic se nezměnilo. Od jednoho politruka který se jakožto příslušník štábu účastnil cvičení v SSSR vím, že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  A ještě k tomu, že dřív nebyly sovětské rakety namířenné na Čechy. Byly a nic se nezměnilo. Od jednoho politruka který se jakožto příslušník štábu účastnil cvičení v SSSR vím, že tam bylo prostě řečeno, že pokud by sovětská ofenziva byla zatlačena zpět, přijdou ke slovu rakety které měly průchod skrze ČSSR a NDR a Polsko naprosto znehodnotit pro jakýkoli postup sil nepřítele, ať už obrněné nebo pěší. Co by to znamenalo, to je snad jasné.
  Skrýt celý příspěvek

 • Adanedhel
  11:09 18.03.2015

  No jo, prej ekonomicky nahoru - Ti co šli nahoru, šli tak daleko, až skončili v Západoevropských zemích. Dokonce i Putinovi činovníci udělali alespoň to, že poslali na dlouhodobá ...
  Zobrazit celý příspěvek

  No jo, prej ekonomicky nahoru - Ti co šli nahoru, šli tak daleko, až skončili v Západoevropských zemích. Dokonce i Putinovi činovníci udělali alespoň to, že poslali na dlouhodobá studia alespoň svoje děti a hlavně svoje peníze. Já znám tzv. obyčejné rusy bydlící v RF osobně. A ti jsou leccos, jen ne spokojení. Naprostá většina ekonomických benefitů se utratila za vojsko, za nové zbraně a na tzv. infrastrukturu nebo na zmodernizování bytových domů v Rusku nezbylo nic a Rusové se závistivě dívají dokonce na nás, na Čechy, jako na lidi žijící v luxusu a blahobytu. Já fakt nevím, kde se to v těch lidech co tak nekriticky adorují Rusko bere. To je ten samý mechanismus jako v případě náboženské zaslepenosti. USA nejsou dokonalým státem, ale už jen statistiky kolik lidí prchá do USA a kolik prchá z Ruska jsou docela výmluvné.
  Skrýt celý příspěvek

 • Autorka
  11:02 18.03.2015

  Prosím vás, z čeho usuzujete, že se "vztahy s Ruskem lepšily"? Doporučuji nepřekrucovat fakta o vývoji, ve svém článku jsem například dohledala zdroje v Hospodářských novinách z ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Prosím vás, z čeho usuzujete, že se "vztahy s Ruskem lepšily"? Doporučuji nepřekrucovat fakta o vývoji, ve svém článku jsem například dohledala zdroje v Hospodářských novinách z roku 2007 a tom , že se stupňovalo politické i obchodní napětí od nástupu Putina, není sporu

  http://archiv.ihned.cz/c1-2215...

  A jestli někdo provádí anexi cizího území s tím, že vyhrožuje atomem tak je všechno jiné, než mírotvůrce. Pokud vy nevidíte agresora, tak jiní ano.

  K USA se "přimykat" nemusíme, jsme spolu s dalšími zeměmi členy stejné aliance a plníme závazky.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  10:57 18.03.2015

  Luky: pisete nesmysly. Rusko slo nahoru diky rustu cen surovin, ale na vykon ruskeho prumyslu to zadny vliv nemelo, pouze si par oligarchu nakoupilo svetove fotbalove kluby a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky: pisete nesmysly. Rusko slo nahoru diky rustu cen surovin, ale na vykon ruskeho prumyslu to zadny vliv nemelo, pouze si par oligarchu nakoupilo svetove fotbalove kluby a jachty. Kdyz sly suroviny dolu, jde dolu i cele Rusko. Pokud Putin vyhrozuje jadernymi zbranemi zcela nepokryte, musi byt jako prvni krok ekonomicka izolace Ruska, aby melo dostatek svych problemu. Druhy krok, znasobit schopnosti armad NATO. Rusko bezne cvici v desitkach tisic vojaku, NATO nikoliv. I k tomu nazral cas a presun Strikeru je jen malouckym krokem k lepsimu. Amiky rad pujdu privitat.
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  10:36 18.03.2015

  Základní rozpor v této debatě není, zda jsme nebo nejsme schopni se sami ubránit Rusku. Rozpor je v tom, že jedna část veřejnosti (podporovaná médii) věří, že Rusko je agresor. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Základní rozpor v této debatě není, zda jsme nebo nejsme schopni se sami ubránit Rusku. Rozpor je v tom, že jedna část veřejnosti (podporovaná médii) věří, že Rusko je agresor. Druhá část veřejnosti ale nezaměňuje příčiny a následky a věří, že USA je agresor.
  Přimykání se k USA pak samozřejmě může posílit naši možnost vzdorovat vojensky Rusku, ale zároveň to konflikt posiluje. Kdyby nebylo prvotního tlaku USA, nebyl by ani konflikt. Vztahy s Rusy se každým rokem lepšily, obchod narůstal. Se vzrustající životní úrovní Rusů, rostly i jejich nároky na svobodu a demokracii. Tomu stačilo dát čas, stejně tak Ukrajincům. Rusko šlo nahoru a USA dolů (tak to nesnesly). Rusko dříve Iskandery na Vltavskou kaskádu nemířilo....
  Skrýt celý příspěvek

 • liberal shark
  10:25 18.03.2015

  To veterán - jestli nefungují krajská vojenská velitelství, je potřeba je změnit. Pokud snad nefungují členové AZ, je třeba je vyhodit.

  Co se týče nějakých ohledů na mínění ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To veterán - jestli nefungují krajská vojenská velitelství, je potřeba je změnit. Pokud snad nefungují členové AZ, je třeba je vyhodit.

  Co se týče nějakých ohledů na mínění momentální ruské věrchušky, tak bych je zcela odhodil. Se současnou ruskou vládnoucí klikou nelze rozumně komunikovat a názory jejich představitelů jsou irelevantní. Existuje jediná použitelná a osvědčená metoda - hospodářsky je zničit a vojensky pomáhat obětem jejich agrese.
  Skrýt celý příspěvek

 • liberal shark
  10:18 18.03.2015

  Článek přináší užitečné připomenutí právního stavu. Bylo by také hezké, kdyby PČR a státní zastupitelství také konečně začali pro vynucení práva něco dělat.
  Já osobně si klidně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Článek přináší užitečné připomenutí právního stavu. Bylo by také hezké, kdyby PČR a státní zastupitelství také konečně začali pro vynucení práva něco dělat.
  Já osobně si klidně vezmu dovolenou a pojedu Američanům zamávat. A jestli tam potkám nějakého bolševického vlastizrádce, tak se mu zle povede.
  Skrýt celý příspěvek

 • veterán
  10:14 18.03.2015

  Rád bych upozornil některé diskutující nevojáky. Není v silách a schopnostech některých krajských velitelství vůbec obeslat těch pár aktivních záložáků povolávacím rozkazem na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Rád bych upozornil některé diskutující nevojáky. Není v silách a schopnostech některých krajských velitelství vůbec obeslat těch pár aktivních záložáků povolávacím rozkazem na cvičení. NIKDY NEBUDEME JAKO ŠVÝCARSKO. Pro něj jsou fungující zálohy v systému obrany země důležité.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  10:02 18.03.2015

  Adanedhel - Ale noták. Však si to tu stačí pročíst a musíte sám vidět, že minimálně v jednom příspěvku toto padlo.

  Chtěl bych se Vás zeptat. Vy považujete vyjádření svého ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Adanedhel - Ale noták. Však si to tu stačí pročíst a musíte sám vidět, že minimálně v jednom příspěvku toto padlo.

  Chtěl bych se Vás zeptat. Vy považujete vyjádření svého názoru jako ostudu? Alespoň tak jsem to pochopil. Ostuda přeci není vyjádřit svůj i(když jiný než mají třeba naše media) názor. Ano, nemyslím si, že by se na ty vojáky - kteří pouze plní své rozkazy - mělo něco házet nebo tak podobně. To by poté ostuda jistě byla. Ale pokud tam někdo příjde s nějakými nápisy, nebo je jen jednoduše vypíská, potom to přeci nebude ostuda, ale pouze vyjádření svého názoru. O tom snad ta demokracie - jak nám stále tvrdí - přeci je.

  Myslíte si, že Švýcarsko to bohatství získalo nic neděláním nebo korupcí? Myslíte si snad, že Švýcarsko to mělo zadarmo? Ne, oni si to vydřeli poctivou prací. Jsme si se Švýcarskem v mnohém podobní, jen tím nejdůležitějším - tedy poctivostí a nevazalstvím bohužel ne.

  Jinak Majdan začal konflikt na Ukrajině, proto si nemyslím, že by to bylo něco zbytečného.
  Skrýt celý příspěvek

 • stirling
  10:02 18.03.2015

  Díky za článek, také mám názor, že musíme spoléhat na naši armádu, ale jako platného člena alianční obrany a bez podmínek se hlásit ke svým závazkům.
  Uvidíme jaké bude počasí a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Díky za článek, také mám názor, že musíme spoléhat na naši armádu, ale jako platného člena alianční obrany a bez podmínek se hlásit ke svým závazkům.
  Uvidíme jaké bude počasí a přesný čas průjezdu, možná bych vzal kluky zamávat amíkům, ale zatím to vypadá bohužel na všední den.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jan Grohmann
  09:51 18.03.2015

  Supreme: To, že bychom se ubránili vlastními silami je holý nesmysl. Každý potenciální protivník, by nás rozmetal (resp. srazil na kolena) během pár dní. To je prostě holý fakt. A ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Supreme: To, že bychom se ubránili vlastními silami je holý nesmysl. Každý potenciální protivník, by nás rozmetal (resp. srazil na kolena) během pár dní. To je prostě holý fakt. A můžeme být jak chceme hrdí patrioti a zpívat národní písničky do haleluja.
  Někde jsem četl (jsou to už ale roky), že dvě ruské stíhačky Su-35 by si poradily s českou protivzdušnou obranou, zasadily jaderné údery na všechny větší města a vrátili se zpátky.
  Vždyť jen ruské střely Iskander s doletem 300+ km můžou bezpečně vyřadit všechny naše elektrárny a vltavskou kaskádu od hranic. Jak se proboha chcete proti tomu sám bránit? Resp. kde chcete na to vzít?
  Nebo chceme hřešit jako Rakousko, že kolem nás jsou státy, které neváhají investovat miliardy do obrany a v podstatě tím dotují naší obranu? Ano, můžeme být černý pasažér a smát se pod nosem v hospodě, to je určitě možnost.

  Měli bychom rychle opustit naši falešné sebevědomí (takových je na hřbitovech plno), že jsme něco extra a že se ubráníme sami. Jedinou cestou je spolupráce s ostatně smyšlejícími státy.

  Navíc Švýcarsko, jako na pokladničku celého světa nemá nikdo zájem zaútočit. Se Švýcarském ČR nesrovnávejte, to je úplně jiný svět. Už jen kvůli jeho velmi výhodné geografické poloze.
  Skrýt celý příspěvek

 • Adanedhel
  09:48 18.03.2015

  Nikdo nechce aby tu byli "vítáni". Jen by bylo záhodno, aby nějaký dutohlav neudělal ostudu sobě nebo našemu národu (vím, takoví lidé vůbec slovo stud neznají) a aby někoho ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nikdo nechce aby tu byli "vítáni". Jen by bylo záhodno, aby nějaký dutohlav neudělal ostudu sobě nebo našemu národu (vím, takoví lidé vůbec slovo stud neznají) a aby někoho nezranil, ať už sám sebe nebo našeho vojáka, nebo cizího vojáka. Tyto neustálé kecy o tom, abychom byli jako Švýcarsko, opomíjejí fakt, že když dva dělají totéž, není to totéž. Nemáme ani banky střežící atronomické bohatství, nemáme ani zemi izolovanou ze všech stran a máme spoustu pofidérních jedinců, kteří by naši zemi prodali a ani by za to nic nehctěli. Takže pro to. Řeči o Majdanu už jsou jen taková prázdná floskule.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  09:38 18.03.2015

  Mohl by mi někdo říct jeden jediný důvod, proč bychom tu měli Američany vítat? Dobře, ať si projedou, pokud zde nezůstanou. Upřímně se ale děsím názorů typu "mohli by se zde i ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Mohl by mi někdo říct jeden jediný důvod, proč bychom tu měli Američany vítat? Dobře, ať si projedou, pokud zde nezůstanou. Upřímně se ale děsím názorů typu "mohli by se zde i usadit". Jedna část tleskala v minulosti komunistům, ta druhá část dnes tleská Američanům a bohužel, ta 3, která zde nechce ani jedny je v menšině. Evidentně jsme si zvykli na jednu věc - být vazaly.

  Místo toho, abychom se stále spoléhali na USA, bychom se měli vydat stejným směrem, kterým se vydalo Švýcarsko (jeden z mála důvodů, proč je tam, kde je). My bychom se měli zaměřit na svou vlastí obranyschopnost, né se spoléhat na někoho jiného.

  Jinak souhlasím s Lukym. Nějaký článek o Majdanu by se mi také líbil.
  Skrýt celý příspěvek

 • jancz
  09:26 18.03.2015

  jako by nestačilo jak se zapsal do podvědomí světa V. Klaus (Mr. propiska) a co dělá a jak se chová M. Zeman, teď ještě k tomu budou dělat hloupé protesty i normální občané, obrat ...
  Zobrazit celý příspěvek

  jako by nestačilo jak se zapsal do podvědomí světa V. Klaus (Mr. propiska) a co dělá a jak se chová M. Zeman, teď ještě k tomu budou dělat hloupé protesty i normální občané, obrat o 180 stupňů oproti První republice, kam jsme to dopracovali jako národ
  Skrýt celý příspěvek

 • jancz
  09:21 18.03.2015

  byl jsem se podívat na FB stránku skupiny Přátelé Ruska, stačilo mi pár minut pročítat komentáře....

  opravdu mi tohle vadí, a stydím se za to, je mi hrozně z představy, že by ...
  Zobrazit celý příspěvek

  byl jsem se podívat na FB stránku skupiny Přátelé Ruska, stačilo mi pár minut pročítat komentáře....

  opravdu mi tohle vadí, a stydím se za to, je mi hrozně z představy, že by tito lidé měli někde na cestě vytvořit zátaras a začali dělat problémy projíždějícímu konvoji, protože pak to uvidí celý svět a co si o tom bude myslet, bude to hodně trapné

  doufám, že k tomu nedojde :-/
  Skrýt celý příspěvek

 • Adanedhel
  08:45 18.03.2015

  No jo, on někdo haraší paragrafy a někdo haraší jadernýma zbraněma. Luky, a ostatní Kremrole, je ale vidět, že vás to tady baví, protože jinak byste sem nechodily a netrávili svůj ...
  Zobrazit celý příspěvek

  No jo, on někdo haraší paragrafy a někdo haraší jadernýma zbraněma. Luky, a ostatní Kremrole, je ale vidět, že vás to tady baví, protože jinak byste sem nechodily a netrávili svůj čas.
  Skrýt celý příspěvek

 • TomScharf
  08:43 18.03.2015

  Větší otázka ovšem je, kolik z těchle příšernejch a pomocí korupce koupenejch plechovek se jménem Stryker, se na našem území sesype. No snad nebudou muset vyjet menší kopeček nebo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Větší otázka ovšem je, kolik z těchle příšernejch a pomocí korupce koupenejch plechovek se jménem Stryker, se na našem území sesype. No snad nebudou muset vyjet menší kopeček nebo snad jedna z těch super XML1500 nerupne.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  08:35 18.03.2015

  Bezva článek. Američany vítám, mohli by se tu i usadit. Na rozdíl od SA by nám to prospělo i ekonomicky. Celkem dost mi vadí, že prezident Zeman nechce přiznat chybu, takže trvá na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Bezva článek. Američany vítám, mohli by se tu i usadit. Na rozdíl od SA by nám to prospělo i ekonomicky. Celkem dost mi vadí, že prezident Zeman nechce přiznat chybu, takže trvá na tom, že Rusové na Ukrajině nejsou, i když to sami Rusové nakonec přiznávají. Ruská technika s ruskou posádkou (byť na dovolené) je prostě ruská invaze. Také zdůvodnění cesty do Moskvy 9.května je poněkud nepřesné. Při osvobozování ČSR nepadlo 150tis. Rusů (jak cestu zdůvodňuje Ovčáček na twitteru), ale 150tis. sovětských vojáků, tedy pestrá směs národností, v neposlední řadě i desítky tisíc Ukrajinců. Zeman by proto stejně tak dobře mohl uctít jejich památku v Kijevě, Minsku, Tbilisi atd...Popřípadě by mohl uctít památku desítek tisíc občanů ČSR, kteří byli ihned po skončení války odvlečeni do SSSR, aniž by se čehokoliv dopustili.
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  08:34 18.03.2015

  Harašení paragrafy je tu novinkou. Bylo by taky fajn udělat právní rozbor Majdanu, když se tak vyznáte. Nebo analyzovat neustálé útoky na hlavu státu ze strany ČT a jiných zarytých ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Harašení paragrafy je tu novinkou. Bylo by taky fajn udělat právní rozbor Majdanu, když se tak vyznáte. Nebo analyzovat neustálé útoky na hlavu státu ze strany ČT a jiných zarytých "aktivistů".

  K tomu historickému exkurzu bych jen rád poznamenal, že Američané demokracii nevynalezli. Že ji ale ve svém mladém státě v určité formě zavedli je samozřejmě chválihodné. Před 14 lety ji ale uřízli ruce a nohy. To spolu s faktem, že nejvlivnější instituce (např.FED) jsou v rukou několika rodů, dává jejich formě demokracie nádech oligarchie. Je to vlastně mediokratická oligarchie s možností výběru politiků.

  A Rusáci jsou jak Pandořani - divocí, násilničtí, jsou prostě jiný civilizační okruh. Oni také byli tak arogantní, asi protože byli silnější? (stačí si srovnat velikost). Jejich klanové uspořádání a silná vrozená agresivita jim dávala bezprecedentní nutkání útočit na civilní a neozbrojené stroje. Nevzdělatelná rasa, která kvůli svým vládcům nebyla schopna přijmout nataženou ruku s pomocí a podporou na vybudování infrastruktury a demogracijé.
  Skrýt celý příspěvek

 • Adanedhel
  08:28 18.03.2015

  Ještě bych rád podotkl, že letos bude přes naši republiku přejíždět i armáda RF a ČLR, to aby to nebylo některým líto. Můžu zde dát link, ale dokument je v PDF ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ještě bych rád podotkl, že letos bude přes naši republiku přejíždět i armáda RF a ČLR, to aby to nebylo některým líto. Můžu zde dát link, ale dokument je v PDF http://img.cz.prg.cmestatic.co...
  Skrýt celý příspěvek

 • Vrata
  08:26 18.03.2015

  upozornen autorce:
  1.chybka v nadpisu (Strkyer)
  2. vozidel v kolone neni 516 ale pouze cca 118 - pres 500 je pocet prevazenych vojaku. (dle Lidovych novin)

  upozornen autorce:
  1.chybka v nadpisu (Strkyer)
  2. vozidel v kolone neni 516 ale pouze cca 118 - pres 500 je pocet prevazenych vojaku. (dle Lidovych novin)

 • Adanedhel
  08:06 18.03.2015

  Velmi článeck chválím a souhlasím s ním. Souhlasím i se samotným aktem projetí onoho konvoje. Facebooková skupina Přátelé Ruska v české republice otevřeně plánují ozařováni vozidel ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Velmi článeck chválím a souhlasím s ním. Souhlasím i se samotným aktem projetí onoho konvoje. Facebooková skupina Přátelé Ruska v české republice otevřeně plánují ozařováni vozidel laserovými ukazovátky, manifestace na různých místech v uniformách LM, zaznívají zde výroky "půjdu se na ně podívat, abych jim plivl do ksichtu" a podobně. Ta skupina je veřejná, takže to může číst kdokoli. Já jen doufám, že žádný z nich svoje silácké výroky nedotáhne do konce. Doufám, že celá operace proběhne bez problémů a bez nehod.
  Skrýt celý příspěvek