Českem projede konvoj obrněných vozidel Stryker

Foto: Kolona Strykerů a doprovodných vozidel v Německu; větší foto / U.S. Army
Kolona Strykerů a doprovodných vozidel v Německu; ilustrační foto, větší foto / U.S. Army

Průjezd celkově 516 amerických vojáků v obrněných transportérech Stryker a doprovodných vozidlech přes české území schválila na svém pondělím zasedání vláda České republiky. Učinila tak v souladu s článkem 43 Ústavy ČR. Konvoj putující z cvičení v Estonsku překročí území na hranicích s Polskem. Podle ministra obrany Stropnického se jedná o "důkaz alianční jednoty a to nejmenší, čím můžeme přispět".

Úkazka amerického závazku aliančním spojencům

Přesun amerických vojáků a armádní techniky přitáhl již od počátku pozornost médií a posléze i veřejnosti, a to i přes to, že například v loňském roce se přes naše území přesunul větší počet zahraničních vojáků a přes tři sta kusů techniky. Také vzdušný prostor nad republikou je využíván k nácviku cvičných soubojů aliančních letounů.

Rozdíl dřívějších přesunů a konvoj Strykerů spočívá v medializaci, kterou rozpoutalo sdělení americké strany, že kromě testu údržby a servisu se bude jednat o "ukázku amerického závazku aliančním spojencům" a také ukázku mobility jednotek NATO. Právě demonstraci schopnosti rychlého přesunu označují někteří opoziční politici v čele s KSČM za "provokaci" a někteří aktivisté přímo za "okupaci".

Užití termínu "provokace" poněkud pokulhává ve srovnání počtu amerických vojsk a techniky z Pobaltí s "odvetným" cvičením nařízeným v uplynulých dnech ruským prezidentem Putinem, který v pondělí nařídil prověrku vojsk ruské Severní flotily o síle 40 tisíc mužů, 40 bojových lodí a 15 ponorek, přičemž neváhal vyhlásit stav bojové pohotovosti.

Z takto koncipovaných argumentů vyplývá, že zatímco by měly členské země NATO řešit svá opatření na lékárnických vahách, Rusko svá rozhodnutí váží na decimálce.

Na riziko, že se Rusko nebude chtít vzdát svého vlivu, upozornil v roce 2007 Václav Havel: "Rusko neví, kde začíná a kde končí. Rozpomíná se na své různé historické hranice a území, na nichž bylo přítomno - ať už jako carské nebo sovětské - považuje za své," řekl český exprezident pro Hospodářské noviny

Podle Havla je třeba "jednat s Ruskem jako s rovnocenným partnerem, ale z "jiného civilizačního okruhu", který vždy bude stát mimo Evropu."

Rovnocenné partnerství ale nemůže znamenat, že zatímco jedna země zabírá území a vyhrožuje jaderným arzenálem, druhá, byť menší se zřekne spojenců a nepustí na své silnice několik desítek aut. 

Strykery při přesunu v Německu

Přesun dle českého i mezinárodního práva

Avizovaný přesun Strykerů je skutečně signálem nejen pro občany ale i pro okolní státy, že je Česká republika respektovaným členem aliance, na jejímž území je pohyb vojenské techniky možný. O okupaci se ale v žádném případě nejedná, protože ke vstupu vojsk dojde v souladu jak s mezinárodním právem a plněním závazků vyplývající ze smlouvy s NATO, tak s vnitrostátním právem.

Děje se tak na základě článku 10 Ústavy ČR a Ústavního zákona č. 110/1998 Sbírky o bezpečnosti republiky. Naopak: Sabotáže a útoky na ústavnost republiky, včetně pokusů narušit její obranyschopnost, jsou dle § 310 odst. 1 trestního zákoníku sankcionovány v rozsahu 8 -12 let nebo propadnutí majetku. Totéž se týká i pokusu o zničení samostatnosti země. Znění prvního odstavce tohoto zákona bývá mylně vztahováno pouze k době válečného stavu: Citovaný odstavec se ale týká i doby míru.

Trestného činu sabotáže dle § 314 odst. 1 trestního zákoníku se může dopustit ten, kdo by "v úmyslu poškodit ústavní zřízení nebo obranyschopnost České republiky anebo poškodit mezinárodní organizaci zneužije svého zaměstnání, povolání, postavení nebo své funkce nebo se dopustí jiného jednání k tomu, aby:
a) mařil nebo ztěžoval plnění důležitého úkolu mezinárodní organizace, orgánu veřejné moci, ozbrojených sil nebo bezpečnostního sboru, hospodářské organizace nebo jiné instituce, nebo
b) způsobil v činnosti takového orgánu anebo takové organizace nebo instituce poruchu nebo jinou závažnou škodu"
 

Těm, kteří dostatečně neuvážili svoje aktivity nelze přičíst k dobru to, že si mylně interpretovali svobodu vyjádření názoru: i ten je třeba vyjádřit v souladu se zákonem. V právním státě je jakékoli jednání posuzováno dle zásady "Neznalost zákona neomlouvá".

Občané ale mají možnost vyjádřit svoji svoji vůli: Prostřednictvím poslanců či senátorů, jejichž nadpoloviční většina všech členů alespoň jedné z komor může zvrátit rozhodnutí vlády. Místo pořádání petic a protestů by bylo účelnější zpravit o své vůli svého zastupitele či příště vybrat jiného.

Aktivistům, kteří se o to pokoušejí například formou internetových výzev, je vhodné připomenout, že naplnění skutkové podstaty trestného činu rozvracení republiky i sabotáže stačí už stádium přípravy.

Elektronicky šířené výzvy k "občanské neposlušnosti" a případné útoky na vojenské cíle by mohl být hodnoceny jako snaha narušit obranu země. Nárok na svobodu slova je i v tomto případě limitován zákonem nejvyšší právní síly Ústavou, čl. 9, odst. 3, na jehož základě "Výkladem právních norem nelze oprávnit odstranění nebo ohrožení základů demokratického státu."

Takhle konvoj Strykerů uvidí čeští řidiči

Vážit svá slova

Problematicky v tomto směru působí i další uskupení, která na svých stránkách přímo zvou na území jak cizí vojska, tak politiky typu prezidenta Putina. K oficiální návštěvě hlavy státu je oprávněn prezident republiky.

Fakt, že je na fotografiích setkání hnutí pozvánka pro prezidenta Putina zvěčněn i poslanec Škromach (třetí osobou: Nejedná se o jeho oblíbené selfie, ale o fotografie třetí osoby) působí hodně rozporuplně: Poslanec a v případě Škromacha i senátor, slibuje při převzetí mandátu dodržovat zákony a Ústavu České republiky.

Spisovatel Jiří Pehe ve svém komentáři pro Novinky,cz případně poznamenává, že v době válečného stavu by mohla být některá vyjádření politiků hodnocena jako zrada. V době míru by bylo ale záhodno vážit slova i činy o to více. Ve chvílích, kdy prezident Ruska přiznává anexi Krymu s tím, že uvažoval použít jaderný arzenál pro získání území, není prostor pro zvažování ekonomických sankcí. 

Lídr krymských Tatarů, dlouholetý vězeň sovětských lágrů a disident Mustafa Džemilev na podzim 2014 řekl: „My jsme v 68. taky věděli, že protest proti okupaci Československa bude mít své následky. Já svůj protest přesto vyjádřil a dostal jsem za to 3 roky vězení. Odseděl jsem si 3 roky za Československo. A dnes, když byla okupována moje vlast, český prezident vyzývá k tomu, abychom se s anexí smířili. Důvod? Česká republika i jiné evropské země by svým protestem v podobě přísnějších sankcí mohly přijít o peníze.“

V případě, kdy by Česká republika rezignovala na demonstraci své suverenity, kterou vyjadřuje armáda a rezignovala na závazky plynoucí ze spojenectví, by dala všanc i svoji svébytnost. Její základy, demokratické zásady naší republiky, se rodily ve Spojených státech, kde byly 30. května 1918 podepsána v Pittsburghu Dohodu o společném státu.

Pokud byly v USA dány základy naší státnosti, kterou USA za téměř sto let nikdy nezpochybnily, ani nenarušily, není důvod, aby konvoj jejich několika desítek obrněných transportérů neprojel naší zemí.

Nahlásit chybu v článku


Související články

ANALÝZA: Důkazy ruské vojenské intervence na Ukrajině

Konflikt na Donbasu je již od svého počátku provázen diskuzí o zapojení Ruské armády. První tábor ...

NÁZOR: Věrohodné zdroje nejistoty

Redakce Armádní novin oslovila Mgr. Radoslavu Schmelzovou s nelehkou otázkou, o které přemýšlime ...

Angažmá Petra Pavla v NATO

Armádní generál a náčelník Generálního štábu Armády ČR Petr Pavel nastoupí 26. června 2015 na post ...

Evropské federální vojenské letectvo

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker se před pár dny vyslovil pro vytvoření společné ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • Jura99
  12:11 19.03.2015

  caslaval: Přeprava spojenecké vojenské techniky po vlastní ose nebo po železnici je právně totéž, liší se jen technicky. Navíc už v minulosti probíhala, spojenecké armády se na ...Zobrazit celý příspěvek

  caslaval: Přeprava spojenecké vojenské techniky po vlastní ose nebo po železnici je právně totéž, liší se jen technicky. Navíc už v minulosti probíhala, spojenecké armády se na cvičení v našich vojenských prostorech několikrát přepravovaly po vlastní ose. Vládní strany deklarovaly členství v NATO, tím je řečeno vše. Zeman se taky ve volebním programu tvářil pro EU, a teď pojede do Moskvy zřejmě jako jediný a také jako téměř jediný z EU nevidí ruskou agresi.

  Firefighter: tak to mi prosím vysvětlete, jak chcete dodržovat právní řád, když si ho nijak nevyložíte? Je to jako když si přečtete knihu, ale nesmíte vnímat o čem ta kniha je. Pro výklad občanovi slouží jednak vlastní mozek, jednak zkušenosti, jednak různé výkladové publikace o zákonech, soudní precedenty (byť nemáme precedenční systém) a nakonec i informace z tisku vč. tohoto článku.Skrýt celý příspěvek

 • Adanedhel
  12:10 19.03.2015

  Je vidět že Kremeláci dostali čerstvé a velmi naléhavé depeše aby působili v našem státě rozruch. Inu, zelení mužíčci jsou tady. I z takovýchto malých ostrůvků provokací a ...Zobrazit celý příspěvek

  Je vidět že Kremeláci dostali čerstvé a velmi naléhavé depeše aby působili v našem státě rozruch. Inu, zelení mužíčci jsou tady. I z takovýchto malých ostrůvků provokací a řevnivosti mohou vzniknout veliké problémy. Pro všechny slepejše ze strany protispojeneckých živlů jen opakuji odkaz na první stráce této diskuze kde je seznam ozbrojených sil, které letos hodlají překročit území České Republiky. http://img.cz.prg.cmestatic.co... Jsou tam avizovány i jednotky armád RF a ČLR. Uvědomte si že nikomu to otevřeně nevadí a nikdo nemá takovou drzost někomu vyhrožovat jako to činíte vy, vy drzé špíny. Spousta vašich, proti NATO činitelů a aktivistů otevřeně přiznávají že svoje činy konzultují s příslušníky vlády RF a to vám nevadí ? Že někdo placený z daní ČR jedná otevřeně v součinnosti s činiteli cizího státu, se kterým nemáme hola nic společného ? Ani hranice, žádné smlouvy které by nás k tomu zavazovaly. Předpokládám že mně administrátor smaže, celému kolektivu Armádních novin se tímto dopředu omlouvám, ale je mi ze zdejších pokrtyců na zvracení. Dovolte mi abych parafrázovat notoricky známý výrok: Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se připravuje na občanskou válku.
   
  Opatrně s tím slovníkem a osočováním oponetů v diskuzi. AdminSkrýt celý příspěvek

 • Avanti
  12:06 19.03.2015

  Pro Maximus - Člověče jak jste naivní. Vystoupení z NATO prosazuje KSČM. KSČM může prakticky kdykoliv nahradit KDU-ČSL ve vládní koalici, samozřejmě že ne z vlastní vůle, ale když ...Zobrazit celý příspěvek

  Pro Maximus - Člověče jak jste naivní. Vystoupení z NATO prosazuje KSČM. KSČM může prakticky kdykoliv nahradit KDU-ČSL ve vládní koalici, samozřejmě že ne z vlastní vůle, ale když pánové Babiš a Sobotka usoudí, že to bude pro jejich zájmy výhodnější.
  Pokud Vám to přijde nemožné, zvážil bych fakt, že KSČM je koaličním partnerem ČSSD ve většině krajů. Dále ANO 2011 rozhodně netrpí nějakou fóbií ze spolupráce s KSČM (to by koneckonců v případě jejich vůdce, který zastává funkci místopředsedy vlády bez lustračního osvědčení, bylo poněkud pokrytecké), stačí se podívat na radnice velkých měst.Skrýt celý příspěvek

 • caslaval
  11:45 19.03.2015

  Pane Takedo.. Váš popis demokratických procesů je celkem zbytečný. Mohli bychom se zde hodiny bavit a efektivnosti prostředků zpětné kontroly. Jde o otázku pravomocí, ...Zobrazit celý příspěvek

  Pane Takedo.. Váš popis demokratických procesů je celkem zbytečný. Mohli bychom se zde hodiny bavit a efektivnosti prostředků zpětné kontroly. Jde o otázku pravomocí, odvolatelnost zastupitelů, kteří neplní volební závazky, jde o otázku pravidel k referendu k nimž stále chybí zákon atd. atd.

  Bavíme se zde o akci, která není součástí volebních programů stran. Nikdo při volbách nedeklaroval podporu přejezdů po vlastní ose. To je věc nová a občané se k ní vyjadřují což je v tzv. demokracii běžné. Nedemokratické jsou naopak snahy umlčet nepohodlné postoje a názory. O to se zde předpokládám nikdo nesnaží :)Skrýt celý příspěvek

 • Firefighter
  11:41 19.03.2015

  To Autorka: Jen dodatek: Státní zastupitelství ani Policie ČR ani HZS ČR nesmí (a ani nemůžou, z podstaty ústavního práva) nikoho soudit. Orgány moci výkonné smí vést pouze správní ...Zobrazit celý příspěvek

  To Autorka: Jen dodatek: Státní zastupitelství ani Policie ČR ani HZS ČR nesmí (a ani nemůžou, z podstaty ústavního práva) nikoho soudit. Orgány moci výkonné smí vést pouze správní řízení. Soud spadá pod moc soudní.

  To Jura99: neznalost práva sice neomlouvá, nicméně my, občané, máme dodržovat právní řád, ne si ho vykládat (mnozí to rádi dělají, a hezky podle svého). To co myslíte vy se zove právní vědomí, což znamená znalost právního řádu a dobrovolné a uvedomělé dodržování právního řádu.Skrýt celý příspěvek

 • Maximus
  11:27 19.03.2015

  Zero - vy a vám podobní nejste naštěstí "vůle občanů" - žádná politická strana, která tady prosazovala vystoupení z NATO se zatím do vlády v této zemi už hodně dlouho nedostala a v ...Zobrazit celý příspěvek

  Zero - vy a vám podobní nejste naštěstí "vůle občanů" - žádná politická strana, která tady prosazovala vystoupení z NATO se zatím do vlády v této zemi už hodně dlouho nedostala a v nejbližší době ani nedostane tečka.Skrýt celý příspěvek

 • Takeda
  11:27 19.03.2015

  caslaval, zero, snownomad: Tak naše vláda není loutková, sami jsme si ji volili. Její nařízení jsou závazná i pro ty, co ji nevolili. To že dáváte hlas ve volbách nějakému ...Zobrazit celý příspěvek

  caslaval, zero, snownomad:

  Tak naše vláda není loutková, sami jsme si ji volili. Její nařízení jsou závazná i pro ty, co ji nevolili.

  To že dáváte hlas ve volbách nějakému poslanci a nevíte jaké jsou jeho názory na nějakou problematiku je vaše hloupost. Vy nekontrolujete kroky svého voleného zástupce? Nepíšete mu co by měl prosazovat? Opět Vaše mínus, zahodil jste svůj hlas. Pokud jste si vybral někoho, kdo byl pro NATO a slíbil vám, že vyřeší Vaše problémy (že nemáte co do huby), to už je kompromis který jste ať už vědomě, či nevědomě učinil a musíte s ním žít a nést za něj odpovědnost. Přesně to je demokracie.Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  11:26 19.03.2015

  ...zmizela nám tu první stránka debaty

  ...zmizela nám tu první stránka debaty

 • zero
  11:14 19.03.2015

  Naopak, vlastizradou se rozumí, když loutková vláda, navzdory vůli občanů, pozve a souhlasí se vstupem jakýchkoli cizáckých vojsk tečka

  Naopak, vlastizradou se rozumí, když loutková vláda, navzdory vůli občanů, pozve a souhlasí se vstupem jakýchkoli cizáckých vojsk tečka

 • caslaval
  11:13 19.03.2015

  Pane Grohmane. Řeknu to také důrazně. Nemluvím za občany ale za část občanů. Myslím, že to je zřejmé, nebo ne? Sděluji svůj názor, který se kryje s názorem části obyvatel a ...Zobrazit celý příspěvek

  Pane Grohmane. Řeknu to také důrazně. Nemluvím za občany ale za část občanů. Myslím, že to je zřejmé, nebo ne? Sděluji svůj názor, který se kryje s názorem části obyvatel a upozorňuji na právní aspekty ve vazbě na Severoatlantickou smlouvu a procesy, které vedly ke vstupu ČR do NATO.

  Autorko. Znám nejen ze sociálních sítí ale i z vystoupení různých osobností a politiků postoj, který vnímá členství v NATO jako bezpečnostní riziko. Pokud Vy tyto názory přehlížíte jde o Váš problém a neznalost a měla byste uvítat, že jsem Vás s nimi seznámil. Osobně Vám vřele doporučuji sledovat i alternativní zdroje. Neexistuje sebemenší důvod dělat v této oblasti nějaký veřejný průzkum. I autor tohoto článku Vám jistě potvrdí na co reaguje. Kdyby šlo o názor jednoho člověka na přesun vojsk NATO, tak by nemusel psát svůj článek.Skrýt celý příspěvek

 • Autorka
  11:07 19.03.2015

  Ohánět se volbami je "hloupé"? Vy snad chcete zpochybňovat jejich průběh a výsledek...? Fakt, že vstup do NATO byl avízován a bylo na zodpovědnosti každého občana zda přijde k ...Zobrazit celý příspěvek

  Ohánět se volbami je "hloupé"? Vy snad chcete zpochybňovat jejich průběh a výsledek...?
  Fakt, že vstup do NATO byl avízován a bylo na zodpovědnosti každého občana zda přijde k volbám, které mu předcházely (a že vstup do NATO byl jedním z horkých témat volebního boje) a kterého zastupitele si zvolí?

  A proč asi nikdy ani v dalších volbách nezvítězila parlamentní strana, která se proti členství v NATO staví?

  Ano, členství v NATO a postoj k němu je důležitým vyjádřením občanského postoje: Pokud ho ale volič neprojeví účastí u parlamentních voleb, není důvod organizovat referendum.Skrýt celý příspěvek

 • Jaroslav Emerych
  11:06 19.03.2015

  Jeden z nejstrašlivějších článků mého života.Je zle,primitivismus,fanatismus ,samozřejmě výhrůžky a lži.Absolutní a nesmyslné propagandistické bludy a lži.Autor článku absolutně ...Zobrazit celý příspěvek

  Jeden z nejstrašlivějších článků mého života.Je zle,primitivismus,fanatismus ,samozřejmě výhrůžky a lži.Absolutní a nesmyslné propagandistické bludy a lži.Autor článku absolutně vůbec nechápe o co tu jde.Je pouze slepým glosátorem válečné apokalypsy,vlastizrady,hnusu a pohrdání ČR.Armádní noviny,na které jsem se dostal asi před rokem zcela omylem a rychle jsem uktekl ,mě zase dostaly.....jsem absolutně zděšený!To už není úroveň,která by se dala k něčemu přirovnat.Ten článek si schovám,vytisknu a pošlu vám do redakce obrázek,jak ho mám zarámovaný.Níž už to nejde......škoda,že se nejedná o legraci.Tohle skončí apokalypsou a na důvody se (také kvůli vám) už nikdo ptát nebude...že se nestydíte!Skrýt celý příspěvek

 • Jan Grohmann
  10:47 19.03.2015

  Pane caslave a Snownomade, řeknu to velmi důrazně, nedělejte ze sebe mluvčí občanů ČR a nemluvte za občany ČR. OK? O tom, co chtějí občané, a to mohu říct s téměř jistotou, nevíte ...Zobrazit celý příspěvek

  Pane caslave a Snownomade, řeknu to velmi důrazně, nedělejte ze sebe mluvčí občanů ČR a nemluvte za občany ČR. OK? O tom, co chtějí občané, a to mohu říct s téměř jistotou, nevíte vůbec nic.
  Za mě nemluvíte určitě.Skrýt celý příspěvek

 • caslaval
  10:45 19.03.2015

  Jednak jsme vstupovali do NATO bez referenda protože to bylo podle Havla zbytečné a jednak jsme vstupovali do obranné aliance. To krátce po našem vstupu přestalo platit zapojením ...Zobrazit celý příspěvek

  Jednak jsme vstupovali do NATO bez referenda protože to bylo podle Havla zbytečné a jednak jsme vstupovali do obranné aliance. To krátce po našem vstupu přestalo platit zapojením NATO do agrese vůči Srbsku a Černé hoře. Od té doby se NATO podílí na agresích člena NATO tj. USA. Změnil se charakter NATO, který byl deklarován při vstupu a to je jasný důvod k zneplatnění našeho závazku a vystoupení z NATOSkrýt celý příspěvek

 • Snownomad
  10:36 19.03.2015

  Členství v NATO není otázka která by rozhodovala volby a určovala koho budou lidé volit. Existenční starosti (co do huby) jsou to, podle čeho se voliči rozhodují. Ohánět se v tomto ...Zobrazit celý příspěvek

  Členství v NATO není otázka která by rozhodovala volby a určovala koho budou lidé volit. Existenční starosti (co do huby) jsou to, podle čeho se voliči rozhodují. Ohánět se v tomto případě volbami je hloupé. I vzhledem k tomu, že tehdy chtěli, kromě komunistů, vstoupit do NATO všichni (nepočítám pidi straničky s pár voliči).Skrýt celý příspěvek

 • Autorka
  10:28 19.03.2015

  caslaval Na základě čeho tvrdíte, že občané této země "vnímají NATO jako bezpečnostní riziko". Takové výroky byste měl doložit: výzkumy veřejného mínění hovoří jinak. Mimo to ...Zobrazit celý příspěvek

  caslaval

  Na základě čeho tvrdíte, že občané této země "vnímají NATO jako bezpečnostní riziko". Takové výroky byste měl doložit: výzkumy veřejného mínění hovoří jinak.
  Mimo to nemáte mandát od spoluobčanů vyjadřovat jejich mínění.

  a především: My jsme taky NATO, členové aliance a stali jsme se jí v době, kdy tu jsou svobodné volby a každý mohl volit svého zástupce do obou komor s tím, že věděl, zda a jak hodlá vstup do NATO podpořit.

  Většina volících občanů volila a volí poslance a senátory, kteří jak vstup, tak setrvání v alianci podporují. To je pro demokratický systém závazné.Skrýt celý příspěvek

 • Snownomad
  10:18 19.03.2015

  Když se tady opakuje termín hybridní válka (Pavlův fetiš) a role USA na Ukrajině. Uvědomujete si vůbec, že přiznaných 5 000 000 000 dolarů investovaných na Ukrajině do rozvoje ...Zobrazit celý příspěvek

  Když se tady opakuje termín hybridní válka (Pavlův fetiš) a role USA na Ukrajině. Uvědomujete si vůbec, že přiznaných 5 000 000 000 dolarů investovaných na Ukrajině do rozvoje občanské společnosti vládou USA je jeden z prvků hybridní války? Klidně mě obviňte z rusofilství když vám to pomůže k postavení, ale Rusko hybridní válku nevynalezlo. Dřív se říkalo ekonomická válka, informační válka a já nevím co ještě a dnes prostě evropská politická kasta a jejich uctívači říkají hybridní válka.
  Co se týče Švýcarska: všichni kdo říkají, že nejsme a nikdy nebudeme Švýcarsko protože oni mají tradice a stovky let vývoje, podporují vazalství, podřízenost a poslušnost těm co všechno vědí líp. Když se nezačneme chovat jako dospělí, nikdy opravdu dospělí nebudeme. Záleží-li nám na budoucnosti našich dětí, našeho národa, naší země, musíme s přímou demokracíí, s domobranou a všemi ostatními věcmi začít. Jinak se to totiž nenaučíme. Chápete? Musíme se to naučit, aby to začalo fungovat. Ale když to ani nezkusíme s hubou plnou keců "to nejde, my to neumíme"...Skrýt celý příspěvek

 • nemonemo
  10:15 19.03.2015

  HANBA, vzpomínám na úplně stejné zastrašování občanů zákonama tehdejší ČSSR. JE TO TU ZAS. Zase si potentáti (vlezdoprdelkové, tentokrát uctivě předkloněný k Západu) dělají ...Zobrazit celý příspěvek

  HANBA,
  vzpomínám na úplně stejné zastrašování občanů zákonama tehdejší ČSSR.
  JE TO TU ZAS.
  Zase si potentáti (vlezdoprdelkové, tentokrát uctivě předkloněný k Západu) dělají co chtějí, bez jakékoliv zpětné vazby, k vůli a názorům voličů a z občanů dělají OVCE. A Hlásné (prodejné) mediální děvky vyplachují a vyplachují opět a opět lidem mozky.
  HANBA !!!!!!!Skrýt celý příspěvek

 • caslaval
  10:02 19.03.2015

  Toto hloupé gesto nedemonstruje naši suverenitu a obranyschopnost ale naopak naši servilitu ke geopolitickým ambicím USA. Není to jen silácké gesto vůči Rusku ale i vzkaz našim ...Zobrazit celý příspěvek

  Toto hloupé gesto nedemonstruje naši suverenitu a obranyschopnost ale naopak naši servilitu ke geopolitickým ambicím USA. Není to jen silácké gesto vůči Rusku ale i vzkaz našim občanům, kteří členství v agresivním paktu NATO vnímají jako bezpečnostní riziko a ne jako záruku bezpečnosti. Naprosto podporuji demonstraci těchto postojů pokud budou v souladu se zákony.Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  09:58 19.03.2015

  Autorka - V tom případě ale není ČR tak demokratická, jak nám všichni tvrdí.

  Autorka - V tom případě ale není ČR tak demokratická, jak nám všichni tvrdí.

Načítám diskuzi...

Stránka 5 z 10