CSG Aerospace a Univerzita Pardubice budou spolupracovat na výzkumných projektech i vzdělávání studentů

CSG Aerospace a Univerzita Pardubice budou spolupracovat na výzkumných projektech i vzdělávání studentů
Slavnostní podpis rámcové smlouvy / Czechoslovak Group (Zvětšit)

V druhém lednovém týdnu zástupci divize CSG Aerospace náležící do holdingové společnosti Czechoslovak Group a Univerzity Pardubice podepsali rámcovou smlouvu o spolupráci v oblasti průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje a také při alokaci a vzdělávání studentů.

Smlouva, kterou 11. ledna předal prof. Bohuslav Přikryl, viceprezident pro výzkum, vývoj a inovace divize CSG Aerospace rektoru Univerzity Pardubice prof. Liboru Čapkovi vytváří jedinečný koncept spolupráce mezi akademickou sférou a významnými odborníky z praxe. Pro každou sféru činností na základě této rámcové smlouvy, konkrétně pro vybrané oblasti technických oborů, fyzikálních jevů a principů, strojírenské a elektrotechnické technologie, vzniknou realizační dohody, ve kterých budou specifikovány podmínky spolupráce v dané oblasti.

Spolupráce univerzity a CSG Aerospace se bude zaměřovat především na pokročilé senzory a senzorové aplikace, podpůrné a zabezpečující robotické a autonomní platformy UAV/UGV, rozšířenou a virtuální realitu pro zlepšení situačního povědomí nebo také na implementaci umělé inteligence do produktů a prostředí společností divize CSG Aerospace. Zároveň práce na společných projektech bude přispívat ke zvýšení úrovně vzdělávacího, vědeckého, výzkumného a vývojového potenciálu Univerzity Pardubice a ke zvyšování odborné úrovně jejích studentů, stejně tak i k technologickému rozvoji firem divize CSG Aerospace a jejich zaměstnanců.

Kooperace na konkrétních projektech může být základem pro vznik různých vědeckých a odborných publikací, výzkumných a vývojových projektů, návrhových a konstrukčních dokumentací, systémových a technologických integrací složitých technických systémů, nových technologií výroby, vlastních výrobků produktových řad a studií parametrů provozní spolehlivosti a nákladů životních cyklů atd. Spolupráce firem divize CSG Aerospace s Univerzitou Pardubice jim rovněž pomůže při hledání nových kvalitních zaměstnanců a odborníků v rámci jejich zaměření.

CSG Aerospace zastřešuje české a slovenské společnosti působící v leteckém a elektronickém průmyslu. Firmy divize vyrábějí a poskytují civilní i vojenskou leteckou techniku, palubní a komunikační systémy, modernizace letecké techniky, radary pro protivzdušnou obranu a řízení letového provozu, vyvíjejí software pro systémy řízení letového provozu a navazujících služeb, zajišťují opravy letadel a logistickou podporu a poskytují komplexní letový i pozemní výcvik vojenského a civilního personálu, letecké práce, servisní služby i speciální a obchodní leteckou dopravu.

Divize CSG Aerospace zastřešuje například společnosti Česká letecká servisní či European Air Services, které zajišťují především výrobu, servis a prodej letounů a vrtulníků, modernizace letecké techniky, výcvik pilotů a posádek, osobní leteckou dopravu a letecké práce. Výrobou, servisem a modernizacemi radarové techniky a systémů potřebných pro řízení letového provozu nebo protivzdušnou obranu se zabývají firma Eldis a společnost Retia z Pardubic. Dále to jsou společnosti Atrak a CS Soft, jež se zabývají vývojem softwarů a služeb pro systémy řízení letového provozu a letištních služeb. Servisní služby pro úzkotrupá a širokotrupá dopravní letadla Boeing a Airbus poskytuje společnost Job Air Technic. Slovak Training Academy poskytuje komplexní letový výcvik vojenského a civilního personálu, letecké práce, servisní služby i leteckou dopravu.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Holding CSG jako jediný mimo USA komerčně provozuje legendární vrtulníky UH-60 Black Hawk

V říjnu minulého roku společnosti EUROPEAN AIR SERVICES a slovenská MSM GROUP, obě patřící do ...

V rámci CZECHOSLOVAK GROUP vznikla nová divize CSG AEROSPACE

Průmyslový holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) v minulých letech významně posílil v oblasti letectví a ...

Společnosti divize CSG Aerospace představí své produkty na veletrhu FIDAE 2022 v chilském Santiagu

Chilská metropole Santiago se stane ve dnech 5. až 10. dubna tohoto roku dějištěm veletrhu FIDAE ...

Společnost CSG USA uspěla s radarem ReTwis 5 v soutěži moderních technologií MoSAIC Challenge 2022

Soutěž MoSAIC Challenge 2022, kterou zorganizovalo Ministerstvo obrany Spojených států amerických, ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...