Společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS představily své produkty na veletrhu Eurosatory 2018

Raketomet BM-21 MT 4x4 v čele expozice CSG na Eurosatory 2018; větší foto / CSG

Ve dnech 11. – 15. června se v Paříži konal prestižní mezinárodní veletrh obranných technologií a techniky Eurosatory 2018. Své produkty tam vystavilo více než tisíc sedm set výrobců i prodejců speciální techniky z více než šesti desítek zemí, a nechyběly mezi nimi ani společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS, které jsou tradičními účastníky na tomto veletrhu.

Společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a TATRA TRUCKS reprezentovaly český i slovenský obranný průmysl na stánku K600 v hale 5A, kde vystavily novinky a produkty ze svého portfolia. Byly mezi nimi firmy EXCALIBUR ARMY, EXCALIBUR INTERNATIONAL, MSM Group, ZVS, ELDIS a CS SOFT. 

 

 

 

Letošní ročník Eurosatory byl navíc pro společnost EXCALIBUR ARMY velmi výjimečný, během slavnostního aktu v první den konání veletrhu totiž představila zcela nové logo a firemní image za účasti významných hostů i zástupců médií a veřejnosti.

 

„Eurosatory je nejvýznamnější evropský veletrh v oblasti obranných technologií a techniky, je to tedy pro nás zásadní událost. Jsme proto rádi, že jsme mohli letos v Paříži představit vůbec největší expozici v celé historii účasti českých firem na Eurosatory, což nezůstalo bez pozitivní odezvy. Tento fakt ještě podtrhlo slavnostní odhalení nového loga a firemního image EXCALIBUR ARMY. V naší expozici jsme tak přivítali rekordní množství návštěvníků, obchodních partnerů i zájemců o spolupráci," řekl šéf marketingu CZECHOSLOVAK GROUP Lukáš Novotný.


EXCALIBUR ARMY v expozici holdingu CZECHOSLOVAK GROUP představil několik velice zajímavých exponátů. Především šlo o unikátní raketomet BM-21 MT 4x4 a také obrněné vozidlo Patriot 4x4 Tactical APC.

 

Ve světové premiéře pak firma odhalila nový bezpilotní prostředek nazvaný ROC. Jedná se o autonomní dálkově řízený dron v podobě quadrokoptéry určený především pro službu u armádních složek, policie, ale i záchranářů. Na stánku byly hned dva kusy dronu ROC, jeden v provedení s přenosnou základnou, druhý byl napojen na obrněné vozidlo Patriot, a demonstroval tak možné použití u mobilních prostředků.

 

Foto: Raketomet BM-21 MT 4x4; větší foto / CSG


Kopřivnická společnost TATRA TRUCKS společně s EXCALIBUR ARMY pak představila jmenovaný raketomet BM-21 MT 4x4 a vozidlo Patriot 4x4 Tactical APC, obě totiž využívají unikátní podvozky Tatra s centrální nosnou rourou a výkyvnými polonápravami. Na nové tatrovky se přišel podívat i Jean-Pierre Strager, jehož firma byla v 70. a 80. letech výhradním prodejcem vozů Tatra (a dalších čs. značek) ve Francii, a který významně pomohl kopřivnické firmě v začátcích jejího účinkování na slavné rallye Paříž-Dakar.

 

Slovenské společnosti MSM Group a ZVS odborníkům i veřejnosti předvedly širokou škálu munice a moderních ručních zbraní včetně pistolí ZVS P20 a P21. ELDIS a CS SOFT pak prezentovaly své produkty v oblasti radarové techniky a systémů pro řízení letového provozu.


Zbrojní veletrh Eurosatory se řadí svým významem i rozsahem k největším na světě a je určen především pro odbornou veřejnost. Letošní ročník se nesl ve znamení vůbec největšího počtu českých firem, které na tomto veletrhu kdy vystavovaly. Českou účast navíc podtrhla připomínka stého výročí vzniku Československa a stoleté existence českého průmyslu, kterou přiblížila panelová výstava historického vývoje českého průmyslu v areálu veletrhu, jež vznikla z iniciativy a za podpory holdingu CZECHOSLOVAK GROUP.

 

Foto: Dron ROC; větší foto / CSG

 

Eurosatory se koná jednou za dva roky, přičemž na předchozím ročníku se prezentovalo 1572 vystavovatelů z 56 zemí a celková bilance veletrhu činila 57 018 návštěvníků. Letos Eurosatory hostilo více než 1750 vystavovatelů z 63 zemí, přičemž návštěvníků z řad odborné veřejnosti bylo více než před dvěma roky. Na Eurosatory už tradičně vystavují renomované společnosti zabývající se vývojem a výrobou obranných technologií z nejvyspělejších zemí, jako jsou USA, Velká Británie, Německo, Francie, Izrael, Rusko, Čína a další.  

 

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti civilní i obranné průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej strojírenských produktů pro automobilový, železniční, letecký či hodinářský průmysl, dále výrobu speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů či munice. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se nestále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP zaměstnávají více než 8000 osob a v roce 2017 vygenerovaly tržby v hodnotě 25 mld. Kč.

 

Fotogalerie

Nahlásit chybu v článku


Související články

CZECHOSLOVAK GROUP vstupuje do srbského podniku IMK 14. Oktobar

Skupina MSM GROUP, slovenská část holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG), uspěla ve výběrovém řízení a ...

Vojenská výstava IDEB 2018 v Bratislavě

V očakávaní rozhodnutia o obstaraní nových nadzvukových lietadiel pre OS SR sa na IDEBe prezentovali ...

Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Pařížský veletrh Eurosatory je místem, kde se každé dva roky představují novinky v oblasti obranných ...

Obrněný český Patriot na podvozku Tatra

Česká společnost Excalibur Army, patřící do významného českého holdingu Czechoslovak Group (CSG), v ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • kisam
  13:26 18.06.2018

  PavolR: vďaka. Čiže "hardwarerovo" by nemal byť problém tam mať novšiu verziu rakety. Tu vidím krásny priestor na náš obľúbený výskum a vývoj - integráciu novších striel a máme ...Zobrazit celý příspěvek

  PavolR: vďaka. Čiže "hardwarerovo" by nemal byť problém tam mať novšiu verziu rakety. Tu vidím krásny priestor na náš obľúbený výskum a vývoj - integráciu novších striel a máme slušný raketomet.Skrýt celý příspěvek

 • PavolR
  13:05 18.06.2018

  kisam:
  Modular má integrovanú iba najzákladnejšiu verziu rakety M26. Pre porovnanie - omnoho pokročilejšiu M30 s dostrelom cez 60km už budú Američania vyraďovať z výzbroje. :-)

  kisam:
  Modular má integrovanú iba najzákladnejšiu verziu rakety M26. Pre porovnanie - omnoho pokročilejšiu M30 s dostrelom cez 60km už budú Američania vyraďovať z výzbroje. :-)

 • kisam
  12:40 18.06.2018

  Vie mi niekto povedať prečo je u Modulára uvádzaný dostrel 227mm rakety len 30 km? OSSR má zavedenú len nejakú antickú verziu tej rakety alebo v tom kalibri nič novšie nie je ...Zobrazit celý příspěvek

  Vie mi niekto povedať prečo je u Modulára uvádzaný dostrel 227mm rakety len 30 km? OSSR má zavedenú len nejakú antickú verziu tej rakety alebo v tom kalibri nič novšie nie je vyvinuté?Skrýt celý příspěvek

 • PavolR
  09:14 18.06.2018

  Jura99: No, aj namaľovať biely štvorec na biele plátno by dokázal ktokoľvek a predsa akosi nezarábame všetci milióny maľovaním umeleckých diel. :-) Zníženie palebného priemeru je ...Zobrazit celý příspěvek

  Jura99:
  No, aj namaľovať biely štvorec na biele plátno by dokázal ktokoľvek a predsa akosi nezarábame všetci milióny maľovaním umeleckých diel. :-)
  Zníženie palebného priemeru je relatívne, lebo je síce pravda, že v jednej salve vypáli menej rakiet, no kým RM-70 môže vypáliť v rýchlom slede (bez potreby dobýjať jednu rúru za druhou) iba 80 122mm rakiet v dvoch salvách, zatiaľ Modular s pristaveným muničným vozidlom až 140 122mm rakiet v piatich salvách. Plus bonus použitia 227mm rakiet.
  Samozrejme, mohli by ste oponovať, že keby namiesto muničného vozidla bol ešte jeden raketomet, tak by sa mohlo vypáliť až 160 rakiet, no tu si treba uvedomiť, že koncepcia vznikala v čase, kedy sa ešte hľadali spôsoby, ako obísť zbrojné obmedzenia (preto máme aj 98mm mínomety) a v tomto kontexte znamenal Modular možnosť udržania palebnej sily pri vykázaní nižšieho počtu palebných prostriedkov, kde bol rozdiel 20 rakiet kompenzovaný možnosťou použitia MLRS.

  To, čo navrhujete, teda dať na nový podvozok MLRS (podotýkam, vtedy ešte ten podvozok Modularu až taký starý nebol), by s pridaním možnosti použiť aj kontajner so 122mm muníciou (nie je dôvod prestať ju používať), bol vlastne MODULAR II - optimálne už aj s možnosťou používať rakety M30/M31 (ak už nie rovno aj MGM-140 ATACMS).Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  08:26 18.06.2018

  PavolR: nevím přesně jak to myslíš, ale já to myslel tak, že vzít starý podvozek a na něj posadit blok z M270 zaměnitelně s krabicí s 122mm není žádné velké konstruování, toto by ...Zobrazit celý příspěvek

  PavolR: nevím přesně jak to myslíš, ale já to myslel tak, že vzít starý podvozek a na něj posadit blok z M270 zaměnitelně s krabicí s 122mm není žádné velké konstruování, toto by navrhnul a svařil kdejaký výrobce stavebních kontejnerů. Určitá práce je zapojit a rozchodit řízení palby. Nakonec i CSG evidentně vyrábí nové grady, ty roury a nástavbu asi nekanibalizuje z RM-70, výroba raketometu patří mezi to nejsnazší.Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  08:20 18.06.2018

  Raketomet je celkem levná zbraň. Nevidím výhodu kvůli úspoře podvozku (?) udělat výměnný kontejner a zhoršit vlastnosti gradu (místo 40raket 28) a ani výhodu posadit nový kontejner ...Zobrazit celý příspěvek

  Raketomet je celkem levná zbraň. Nevidím výhodu kvůli úspoře podvozku (?) udělat výměnný kontejner a zhoršit vlastnosti gradu (místo 40raket 28) a ani výhodu posadit nový kontejner s 227mm na letitý podvozek. Pokud někdo chtěl zavést 227mm do výzbroje, měl je posadit na nový podvozek a současně ponechat 122mm na svých starých podvozcích do vyčerpání zásob raket (nebo i déle do ukončení životnosti). Kecy o protislovenskosti si nechte od cesty, mimo vás samotných to nikoho nezajímá.Skrýt celý příspěvek

 • Sergej7490
  23:51 17.06.2018

  122mm JROF s predlzenym dostrelom (motor hori 6s) uz MSM prezentoval na IDEBe. Hlavica zostala.

  122mm JROF s predlzenym dostrelom (motor hori 6s) uz MSM prezentoval na IDEBe. Hlavica zostala.

 • tryskac
  23:30 17.06.2018

  Presne tak! Modular ma vyse 15 rokov a v dobe kedy prisiel naozaj islo jeden z mala rozvojovych projektov v OSSR - aspon delostrelectvo sa okolo roku 2000 stabilizovalo. Teraz ked ...Zobrazit celý příspěvek

  Presne tak! Modular ma vyse 15 rokov a v dobe kedy prisiel naozaj islo jeden z mala rozvojovych projektov v OSSR - aspon delostrelectvo sa okolo roku 2000 stabilizovalo. Teraz ked uz nie su take financne suchoty, rozvoj bude snad pokracovat, zatial to vyzera, ze celkom to ide. ACR mala penazi vzdy dostatok, len po Panduroch a Dalikovy asi vsetci kompetentni dostali strach aby nieco nepokazili. A vysledok? Tu marketingovy prieskum, tam nepodpisane radary, BVP mozno ano, ale firmy si nemozu byt iste ani podpisanou zmluvou - ta sa da predsa vzdy zrusit. Vrtulniky jak bych smet. Tam je ale predsa situacia celkem v cajku. A bratia Cesi, nemozte sa hnevat, ide len o pohlad z vonku, ktory rozkrije niekedy nie prave lichotivu realitu.Skrýt celý příspěvek

 • Clanek
  23:22 17.06.2018

  Modular nema smysl v postaveni CR porizovat. Modular je rozumne reseni za par penez, ktere umozni zachovat kontinuitu raketoveho delostrelectva, sladit se s NATO, a pritom zvladne ...Zobrazit celý příspěvek

  Modular nema smysl v postaveni CR porizovat. Modular je rozumne reseni za par penez, ktere umozni zachovat kontinuitu raketoveho delostrelectva, sladit se s NATO, a pritom zvladne pouzivat munici co se vali po skladech jeste ze sociku. Takze vyborne reseni pro OSSR tehda a vyborne reseni pro OSSR dnes. ACR o svou schopnost prisla, ta je v jinem postaveni. Pokud ji nekdy bude pracne znovu budovat, pak to spolkne tolik penez ze uz ma smysl ji budovat klidne s necim echtovnejsim.Skrýt celý příspěvek

 • tryskac
  22:59 17.06.2018

  Ved prave, preco kupit Modular? Ani Slovensko ho nekupilo, len modernizovalo stare RM70/85 do podoby Modular v spolupraci s Nemeckou firmou Diehl (strelecky pocitac?). ACR sa ...Zobrazit celý příspěvek

  Ved prave, preco kupit Modular? Ani Slovensko ho nekupilo, len modernizovalo stare RM70/85 do podoby Modular v spolupraci s Nemeckou firmou Diehl (strelecky pocitac?). ACR sa rozhodla ist cestou vyradenia, potazmo odpredajom cez Strnada niekam do Azie, co je jej volba.Skrýt celý příspěvek

 • skelet
  22:05 17.06.2018

  Stejný jako tryskac z ČR ;) Modular.. jako 122mm má nižší palebnou kapacitu, než klasika a na 227mm rakety tu už je domácí řešení. A izraelský Lynx toho taky nabídne víc. Po ...Zobrazit celý příspěvek

  Stejný jako tryskac z ČR ;)

  Modular.. jako 122mm má nižší palebnou kapacitu, než klasika a na 227mm rakety tu už je domácí řešení. A izraelský Lynx toho taky nabídne víc. Po pravdě mě nenapadá důvod, proč jej koupit.Skrýt celý příspěvek

 • mikojan29
  20:55 17.06.2018

  Jura99

  Vy máte nejaký komplex zo Slovenska?

  Jura99

  Vy máte nejaký komplex zo Slovenska?

 • PavolR
  18:37 17.06.2018

  Jura99: Vážne? A odkedy používa M270 MLRS 122mm rakety? :-) Jara: 122mm rakety upravené na väčší dostrel reálne už dávno existujú, raz som na ne náhodou narazil v ponuke nejakej ...Zobrazit celý příspěvek

  Jura99: Vážne? A odkedy používa M270 MLRS 122mm rakety? :-)

  Jara: 122mm rakety upravené na väčší dostrel reálne už dávno existujú, raz som na ne náhodou narazil v ponuke nejakej firmy, ale tuším nepatrila do skupiny CSG.Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  17:57 17.06.2018

  Nazývat Modular "konstrukcí" je přinejmenším neskromné, protože posadit na existující podvozek existující raketomet není žádná velká konstrukce. Modular je jeden blok amerického ...Zobrazit celý příspěvek

  Nazývat Modular "konstrukcí" je přinejmenším neskromné, protože posadit na existující podvozek existující raketomet není žádná velká konstrukce. Modular je jeden blok amerického M270 MLRS posazený na Tatře. A jestli to používá ještě někdo ? Jako Modular už nikdo, ale jako originál ano.Skrýt celý příspěvek

 • tryskac
  17:53 17.06.2018

  ohladne toho GPS navadzania: ano, rozumiem, ze niekedy moze byt vlastnosti trafit ciel presne na nezaplatenie, ale aj v takom pripade by som volil tazsiu platformu, aby som v ...Zobrazit celý příspěvek

  ohladne toho GPS navadzania: ano, rozumiem, ze niekedy moze byt vlastnosti trafit ciel presne na nezaplatenie, ale aj v takom pripade by som volil tazsiu platformu, aby som v pripade trafenia ciela zarucil aj jeho znicenie.
  Skor by ma zaujimala moznost granatu/rakety, vo forme cidla, ktore by pocas letu sledovalo nutne zasahy do trajektorie letu a posielalo ich k palebnemu prostriedku, tak aby v dalsich vystreloch uz bola palba korigovana podla aktualnych informacii. Presnost by sa mohla zvysit viac, ako by narastla cena takehoto systemu.Skrýt celý příspěvek

 • Jara
  17:48 17.06.2018

  Maximus No tak to Jo oni tenhle raketomet ukazují na výstavách už dlouho ( předním na podvozku 8x8) a tu novou lepší munici proklamují lidé od CSG od začátku..... ale bojím se že ...Zobrazit celý příspěvek

  Maximus
  No tak to Jo oni tenhle raketomet ukazují na výstavách už dlouho ( předním na podvozku 8x8) a tu novou lepší munici proklamují lidé od CSG od začátku..... ale bojím se že se jí nedočkáme stejně jako se od nich nedočkáme proklamované transformace na zbrojní společnost opírající se o svůj vlastní vývoj,omluvte mne ale 4x4 na podvozku Tatry tenhle sovětský raketomet a pár modelů dronů podle mého není na tak silná slova a je ostudou pro společnost s tak velkými kapacitami..... stále jen nákup prodejSkrýt celý příspěvek

 • Maximus
  17:35 17.06.2018

  To Jara: Informace o vývoji raket mám od zastupce CSG. To Tryskáč: Vzhledem k tomu, ze se vyvíjí dělostřelecké projektily s koncovým navedením pro kanonove houfnice ráže 155 mm ...Zobrazit celý příspěvek

  To Jara: Informace o vývoji raket mám od zastupce CSG.

  To Tryskáč: Vzhledem k tomu, ze se vyvíjí dělostřelecké projektily s koncovým navedením pro kanonove houfnice ráže 155 mm i pro menší kalibry ( u Excalibru 155 mm jde asi o cca 6 kg výbušniny), takže i u rakety ráže 122 mm to má nějaký smysl. Nekdy proste není praktické srovnat cely městský blok :-)Skrýt celý příspěvek

 • tryskac
  15:36 17.06.2018

  kto iny pouziva RM70(/85) Modular okrem OSSR? Nikto, ale aj tak mi pride ta otazka ako zbytocna. Kolko armad sveta nepouziva ziadne raketomety? Urcite viac ako jedna, aj v tomto ...Zobrazit celý příspěvek

  kto iny pouziva RM70(/85) Modular okrem OSSR? Nikto, ale aj tak mi pride ta otazka ako zbytocna. Kolko armad sveta nepouziva ziadne raketomety? Urcite viac ako jedna, aj v tomto ste lepsi...Skrýt celý příspěvek

 • Jara
  07:44 17.06.2018

  Maximus Jaké mate informace? Myslím že domácí firmy mají prd, jinak by to ukázali na satory.... AČR jistě rakotemy potřebuje, ale v případě zavedení tohoto konkrétního typu mi ...Zobrazit celý příspěvek

  Maximus
  Jaké mate informace? Myslím že domácí firmy mají prd, jinak by to ukázali na satory....
  AČR jistě rakotemy potřebuje, ale v případě zavedení tohoto konkrétního typu mi uniká smysl vyřazeni RM70 je to úplně stejný raketomety stejné bojové hodnoty jen využíval starší podvozek Tatry 813 a to je vlastně cely ten vývoj CSG .... tedy změna podvozku

  Tryskač
  Modular? Používá ho i někdo jiný než SR?Skrýt celý příspěvek

 • tryskac
  22:37 16.06.2018

  pri hmotnosti bojovej casti okolo 20kg nema zmysel pouzivat GPS navedenie takejto rakety. Mala hmotnost naloze nevyvazi cenu GPS a prislusenstva s tym spojeneho. Pri 227mm to uz ...Zobrazit celý příspěvek

  pri hmotnosti bojovej casti okolo 20kg nema zmysel pouzivat GPS navedenie takejto rakety. Mala hmotnost naloze nevyvazi cenu GPS a prislusenstva s tym spojeneho. Pri 227mm to uz zmysel ma, Modular nie je az taka zla konstrukcia.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 1 z 2