Další várka Su-35S a Su-57 pro ruské letectvo

Další várka Su-35S a Su-57 pro ruské letectvo
Nová Su-35S se zamaskovanými letovými a registračními čísly / Sjednocená letecká korporace (Zvětšit)

Komsomolskoamurský letecký závod (KnAAZ) informoval o předávce neznámého počtu dalších víceúčelových stíhaček Su-35S a sériově vyráběných letounů páté generace Su-57 ruskému letectvu. Na přímé důkazy o zapojení nejmodernějších ruských stíhacích letounů Su-57 do ukrajinsko-ruské války se stále ještě čeká.

Sjednocená letecká korporace (z koncernu Rostěch), ke které KnAAZ náleží, zveřejnila tiskovou zprávu o nejnovějších dodávkách stíhaček minulý týden. „Ruské letecké výrobní podniky dnes nabírají dobré tempo výroby a pokračují v dodávkách bojové techniky našim vojskům. Dobře koordinovanou prací se vyznačují zejména podniky společnosti Rostěch: Komsomolskoamurský letecký závod (součást Sjednocené letecké korporace) předal ruskému letectvu další várku letounů Su-57 a Su-35S,“ uvedl Děnis Manturov, místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Ruské federace. „Dodávky jsou součástí státních zakázek, na jejichž základě ruské ozbrojené síly do konce roku 2023 obdrží další řadu letounů.“

Jurij Sljusar, generální ředitel Sjednocené letecké korporace, slibuje předávku dalších letounů do konce roku: „Ruské letectvo obdrželo v rámci plnění letošních státních obranných zakázek várku letounů Su-57. Zbývající bojové stroje páté generace, jejichž dodávka je naplánována na letošní rok, jsou ve stádiu finálních montáží a rovněž se testují na zkušební letové stanici. V letošním roce jsme také předali třetí várku Su-35S. Letouny plánované pro další dodávku se navíc nachází v pokročilé fázi výroby.“

Ruský vojenský blog BMPD upozornil, že se jedná o třetí předávku Su-35S a první letounů Su-57 v tomto roce ruskému ministerstvu obrany.

Letos ruské letectvo od KnAAZu obdrželo dvě várky nově vyrobených stíhaček Su-35S, první 23. června a druhou 13. července. Počet Su-35S a Su-57 předaných ruskému ministerstvu obrany ve všech letošních várkách není uváděn. Letová a registrační čísla letounů Su-35S jsou v oficiálně distribuovaných videomateriálech a fotografiích zastřena, i když lze rozpoznat modrou barvu letových čísel Su-35S v prvních dvou várkách. Fotografie Su-57 nebyly vůbec zveřejněny.

Dodávky Su-35S a Su-57 v letech 2008 až 2023

Tento článek je součástí exkluzivního obsahu Armádních novin! Chci PREMIUM účet

Související články

Plán výroby ruských letadel Su-30SM2, Su-35S, Su-57 a Jak-130

Moskva připravuje nákup dalších letadel Su-30SM2, Su-35S a Jak-130 pro své vzdušně-kosmické síly ...

Ruské letectvo získalo první víceúčelovou stealth stíhačku Su-57

Dne 25. prosince na ruském letišti Tolmačevo v Novosibirsku přistálo druhé vyrobené sériové ...

Další dvě ruské stíhačky Su-57 ve výzbroji

Náměstek ministra obrany Ruské federace Alexej Krivoručko, jak informoval ruský vojenský blog BMPD, ...

PREMIUM Ruské letectvo má další dvě stíhačky Su-57

Na letišti Tolmačevo v Novosibirsku ruští spotteři vyfotili dvě nové víceúčelové stealth stíhačky ...

Do diskuze PREMIUM článku mohou přispívat jen uživatelé s premium účtem.