Den válečných veteránů proběhne 10. listopadu na náměstí Míru

Den válečných veteránů proběhne 10. listopadu na náměstí Míru
Den válečných veteránů (Zvětšit)

Výpravný celodenní program nabídne již tradiční vzpomínková akce Den válečných veteránů, která se bude konat v pátek 10. listopadu na náměstí Míru již podeváté. Praha 2 ji pořádá ve spolupráci s Armádou ČR, Československou obcí legionářskou, Sdružením válečných veteránů ČR a Vojenským historickým ústavem. Návštěvníky akce čeká zajímavá prezentace Armády ČR, vojenského školství i bohatý doprovodný program.

Dopolední část bude opět věnována mateřským a základním školám. Žáci si mezi sebou poměří své znalosti a dovednosti, prohlédnou si vojenskou techniku a seznámí se s činností Armády ČR. Jejím zástupcům předají obrázky, které poputují vojákům působícím v zahraničních vojenských misích. 

Hlavní část programu pro veřejnost pak začne ve 14 hodin za účasti významných hostů politického, civilního i vojenského života. Jeho součástí bude i tradiční ocenění vybraných vojenských veteránů pamětní medailí Sdružení válečných veteránů ČR a Československou obcí legionářskou. A chybět nebude ani vzpomínka věnována jak válečným veteránům, tak i novodobým hrdinům, kteří položili své životy při službě vlasti. Program pak zakončí již tradiční modlitba a přímluva za padlé ve válečných konfliktech.

I letos se na náměstí Míru představí vojenská technika, historická i moderní. Návštěvníci se tak mohou těšit například na bojové obojživelné obrněné pásové vozidlo BVP-2 (bojové vozidlo pěchoty) nebo nové bojové vozidlo MARS s integrovaným protiletadlovým systémem nové generace. Jednotlivé expozice a statické ukázky budou návštěvníkům k dispozici až do 18. hodiny večerní. Po celý den bude možné také navštívit křížkový háj a uctít památku padlých vojáků položením květiny nebo umístěním křížku s vlastním vzkazem. Na místě bude možné také za libovolnou částku pořídit tradiční symbol Dne válečných veteránů – květ vlčího máku.

Událost na Facebooku

Nahlásit chybu v článku


Související články

Plukovník Vávra: Zjišťujeme, co 15 000 veteránů trápí, a chystáme změny

Od začátku devadesátých let se Česká republika zapojila do řady misí, z nichž vzešli novodobí ...

Generálka Šmerdová: Zájem o službu v české armádě je velký

Zájem o službu v české armádě je velký, komunikace s uchazeči se více přesouvá do on-line prostředí ...

Šmerdová: Ženy do armády prostě patří

Generálka Lenka Šmerdová se v armádě stará hlavně o nábor a rekrutační cíle. Aktuálně česká armáda ...

Málo děkujeme vojákům za službu. “Civilisté děkují za službu” má za cíl to změnit.

Jedenáctý listopad tradičně patří válečným veteránům a připomínce těchto hrdinů. Den válečných ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:
  • IvnB
    20:59 01.11.2023

    Jak lze přihlásit k účasti třídu ZŠ?

    Jak lze přihlásit k účasti třídu ZŠ?

Načítám diskuzi...