Desítky mrtvých Rusů po útoku na pozice USA v Sýrii

Ruští kontraktoři Vagněrovy skupiny v Sýrii; ilustrační foto / ChVK Vagner: Russian mercs in Syria, SOFREP 

Boje v syrské provincii Dajr az-Zaur v noci ze 7. na 8. února se podle ruských médií nestaly osudnými jen stovkám syrských vojáků, ale také desítkám ruských kontraktorů. Útok na ropnou rafinerii údajně drženou kurdskými Syrskými demokratickými silami (SDS) skončil neúspěchem poté, co americké speciální síly podporující místní jednotky SDS přivolaly dělostřeleckou a leteckou posilu.

Cílem útoku spojených sil syrských vojáků a ruských kontraktorů byla rafinerie poblíž ropného pole Conoco, které ještě nedávno představovalo jeden z hlavních zdrojů příjmů Islámského státu (IS). Rafinerie, držená bojovníky ze SDS podporovaných Američany, se nachází za dekonfliktní linií, domluvené mezi americkým a ruským velením a rozdělující prorežimní síly a SDS.

 

 

Prorežimní síly o velikosti praporu překročily Eufrat (defacto hranice dekonfliktní linie) a s podporou tanků, obrněných vozidel a dělostřelectva zaútočily na postavení opozičních sil. S místními bojovníky SDS však operovali i příslušníci amerických speciálních sil a ti v reakci na útok přivolali leteckou a dělostřeleckou podporu, která útočící síly zdecimovala.

 

K jejich odražení bylo podle amerického letectva užito dělostřelecké palby, stíhacích bombardérů F-15E, bezpilotních letounů MQ-9, bombardéru B-52, letounu palebné podpory AC-130 a vrtulníků AH-64 Apache.

 

Počet Rusů, kteří při útoku padli, je předmětem živých spekulací. Ruské ministerstvo zahraničí nejprve hovořilo  nanejvýš o pěti mrtvých Rusech, ale později přiznalo, že mrtvých a zraněných mohou být desítky. Igor Girkin, známý spíše jako Igor Strelkov, v odkazu na své spolehlivé zdroje uvádí až sto mrtvých Rusů. O více než 200 mrtvých Rusech hovoří Leonid Beršidskij z Moscow Times.
 

Kreml však důrazně popírá, že by šlo o příslušníky pravidelných ruských sil a upozorňuje, že prorežimní jednotky na americké pozice zaútočily bez vědomí ruského velení. Moskva však také zároveň kritizovala americké síly, které prý místo vyhledávání zbytků opor IS zabírají cenné ekonomické zdroje.

 

 Ropné pole Conoco

 

Americká léčka?

I když není jasné, zda o chystaném útoku ruské velení skutečně vědělo, nebo ne, je velmi pravděpodobné, že Američané s ním počítali. Podle generála amerického letectva Jeffreyho Harrigana útok nebyl ničím zcela překvapivým a již týden předem bylo možné na druhém břehu Eufratu zaznamenat rostoucí koncentraci sil.

 

To naznačuje i zřícení 210 metrů dlouhého mostu přes Eufrat pár hodin poté, co ho prorežimní síly překročily. Rusko z kolapsu mostu obvinilo SDS a americké síly, které prý měly otevřít hráze nedaleké vodní elektrárny a způsobit tak náhlou povodeň. Zničení mostu útočícím silám odřízlo ústupovou cestu. 
 

Podle výzkumného institutu Jamestown Foundation je poslední indicií bombardér B-52 zapojený do letecké podpory. Zatímco ostatní prostředky lze povolat relativně rychle, B-52 musel být již ve vzduchu s dostatkem paliva a munice, jelikož stroj podle institutu pravděpodobně startoval ze základny na ostrově Diego Garcia v Indickém oceánu.

 

Pokud jsou předchozí tvrzení skutečně pravdivá, vyplývá z toho logický závěr, že americké síly vědomě naplánovaly a připravily léčku ruským kontraktorům, sloužícím jako nástroj ruské vlády v Sýrii, a Moskva nad tím přivřela oči...

 

Rusové zapojení do útoku na pozice SDS byli zaměstnanci  Vagněrovy skupiny (Častnaja vojennaja kompanija Vagněra), ruské soukromé vojenské společnosti. Od roku 2014 její kontraktoři bojovali na Ukrajině, Sýrii a spekuluje se o jejich přítomností v Súdánu, Libyi a Středoafrické republice.

 

Důvodem útoku bylo obsazení rafinerie a přilehlých ropných a plynových polí Conoco, která režim potřebuje pro rekonstrukci země a pro splácení svých četných půjček. Útok měl být iniciován místním kmenovým vůdcem a ruští kontraktoři s těžkou technikou měli vést útok. Podle Jamestown Foundation je motivační pohnutka kontraktorů k obsazování ropných polí velká, jelikož další ruské firmy napojené na společnost Vagněr získají od syrské vlády pětadvacetiprocentní podíl z produkce dobytých ropných polí.

 

Údajná skupina kontraktorů Vagněrovy skupiny bojující v Sýrii.

 

Vědělo ruské velení o útoku?

Poněkud jiný pohled nabízí ruský deník Novaja Gazeta, podle kterého ruské velení o neobvyklém pohybu amerických letadel muselo bezpodmínečně vědět. Ruský deník v této souvislosti zpovídal nejmenovaného ruského důstojníka, který sloužil v jednotkách radioelektronického průzkumu, jež dohlížely na vzdušný prostor Středního východu.

 

Zmiňovaný důstojník uvedl, že o letu amerických letadel byla Moskva nepochybně informována a o případném zásahu by také musela rozhodnout. Týkalo se to především strategického bombardéru B-52, který může nést jaderné zbraně. Ruský důstojník dále sdělil, že o nasazení B-52 rozhodl přinejmenším Pentagon a o nasazení B-52 byl informován americký prezident. Dle informací listu Novaja Gazeta ale B-52 startoval z katarské letecké základny Al Udeid.

 

Pokud by Rusové použili dokonce své systémy radioelektronického boje nebo zvedli do vzduchu pár stíhacích letadel, Američané by útok jistě odvolali. Stejně tak ruský důstojník i předpokádal, že pokud by Američané věděli o ruských občanech na místě bojů, k útoku by také nedošlo.

 

Zůstává tedy otázka, zda ruské velení vědělo o nasazení kontraktorů Vagněrovy skupiny v oblasti, nebo ne. B-52 Stratofortress přistává na katarské základně Al Udeid.

 

Mrtví bez důsledků

Přes vysoký počet zabitých Rusů se zdá, že incident nebude mít v blízké době významnější důsledky. Slovy Vitalije Naumka, ruského poradce ruské vlády pro Sýrii: „Nikdo nechce začít světovou válku kvůli dobrovolníkovi nebo žoldákovi, který ani nebyl vyslán státem a byl zabit Američany.“

 

Hlavní výhodou působení ruských kontraktorů a dobrovolníků či „dovolenkářů“ pracujících pro třetí stranu je pro Kreml to, že může věrohodně popřít jakékoli jejich napojení na oficiální struktury Ruské federace.

 

Prezident Putin navíc nestojí o negativní pozornost měsíc před prezidentskými volbami. Ruská intervence v Sýrii (ostatně v tom se inspirovali od americké anabáze v Iráku a Afghánistánu) měla být „televizní válkou“ plnou působivých záběrů leteckého bombardování bez „rušivého“ elementu mrtvých ruských vojáků.

 

To se děje i nyní, ale množství obětí a tlak pozůstalých nutí vládu zaujmout nějaké stanovisko. Přesto se v ruských médiích informace objevují jen poskrovnu a hlavní informační platformou jsou diskuzní fóra a sociální sítě.

Zdroj: Jamestown, BloombergNovaja Gazeta

Nahlásit chybu v článku


Související články

Válka dronů: Pancir-S1 na ruské základně Hmejmin v Sýrii

Pár dní po minometném útoku na základnu Hmejmin došlo ke koordinovanému útoku pomocí dronů, které ...

Syrská protivzdušná obrana zničila izraelskou stíhačku F-16

Dne 10. února syrská protivzdušná obrana (PVO) zasáhla pomoci střely země–vzduch izraelskou stíhačku ...

Ruská armáda získá 200 tanků každý rok

Podle Jurije Borisova, náměstka ruského ministra obrany pro vyzbrojování, ruská armáda plánuje každý ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • logik
  13:43 25.02.2018

  Luky, můžu Tě poprosit o zdroj toho "zatímco amíkokurdům to pustili hladce"? Máš prosím zjištěnou sílu Kurdských jednotek dobývajících zjištěné území + sílu a intenzitu vzdušné ...Zobrazit celý příspěvek

  Luky, můžu Tě poprosit o zdroj toho "zatímco amíkokurdům to pustili hladce"? Máš prosím zjištěnou sílu Kurdských jednotek dobývajících zjištěné území + sílu a intenzitu vzdušné pomoci USA těmto jednotkám a srovnání se silami, které tam nasadila Asadovo-Ruská koalice? A/nebo intenzitu bojů?
  Pokud ano, dal by si sem prosím zdroj, z kterého vycházíš?

  Protože já jsem několikrát zachytil zprávy o těžkých střetech SDF s IS právě kolem Deir er Zoiru - např.
  http://en.hawarnews.com/strong...
  a koaliční podpora tam také nebyla malá, např.
  14. 9. 9 koaličních úderů
  https://syria.liveuamap.com/pi...

  Je poměrně pravděpodobné, že se Zoiru IS soustředil především na udržení obklíčení kolem letiště, ale že by to Kurdům tehdy IS pustil hladce se podle mne říci dosti dobře nedá. Spíše tam hrál ten faktor, že SDF tam bojovala především v poušti, kde byla letecká podpora podstatně efektivnější, než při snaze přejít a plně ovládnout údolí Eufratu. SDF tehdy měli výrazně výhodnější podmínky pro dobýtí toho ropného pole, než Asad.

  Jinak s tím Eufratem máš pravdu, Asad tam má obsazený kus území už od září...Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  12:41 25.02.2018

  Proč se vlastně všude píše o průniku na druhý břeh Eufratu, když oni jsou na druhém(levém) břehu Eufratu od doby, co tuhle příměstskou část osvobodili od IS. Moc dobře si ty dny ...Zobrazit celý příspěvek

  Proč se vlastně všude píše o průniku na druhý břeh Eufratu, když oni jsou na druhém(levém) břehu Eufratu od doby, co tuhle příměstskou část osvobodili od IS.
  Moc dobře si ty dny pamatuju, snažili se tenkrát proniknout až k "Jafra oil field central facility", ale byl tam tuhý odpor, kdežto Americko-Kurdským silám to Isáci pustili celkem hladce.
  Čili na tom břehu mají vládní jednotky území celou dobu, drží ho(cca 8 obcí a okolí) a myslím, že jim tam Rusové budovali nějaký ponton. Ten podle informací z článku spláchli Kurdoamíci přívalem, ale pozice tam vládní od počátku drží a bez územních ztrát.Skrýt celý příspěvek

 • logik
  23:26 24.02.2018

  raziel: prosím, mohu se zeptat, co je rusofobního na tom, když se ohradím proti tomu, když Fenri označí odhady vydané poměrně známým odborníkem v oblasti letectví a odhady založené ...Zobrazit celý příspěvek

  raziel: prosím, mohu se zeptat, co je rusofobního na tom, když se ohradím proti tomu, když Fenri označí odhady vydané poměrně známým odborníkem v oblasti letectví a odhady založené na vyjádřeních a dokumentech vydaných Suchojem, za "odhady fandů podle fotek"?
  A když se ohradím proti tomu, že kritizuje odhady, které si ani nebyl schopen dohledat a tedy zjistit, na čem přesně se zakládají a tedy je ani nemohl objektivně posoudit?

  A co je rusofobního na tom, když tvrdím, že počítat transsonickou aerodynamiku a vznikající rázy v motoru je vše jen ne triviální věc, a že návrh vstupů do motoru není věc, která by šla jen tak "sfouknout"? Obzvlášť když to doložím konkrétními odbornými články na toto téma?

  Opravdu prosím o odpověď, protože Tvoji reakci fakt nechápu, i když se na to snažím koukat co nejvíce z Tvého úhlu pohledu.Skrýt celý příspěvek

 • StandaBlabol
  22:42 24.02.2018

  Fenri, jen to tu zapleveluješ otázkami, které v té diskuzi už byly odpovězeny. Například ta první přímo v článku: “Každopádně proveditelné je to celkem v pohodě oběma ...Zobrazit celý příspěvek

  Fenri,

  jen to tu zapleveluješ otázkami, které v té diskuzi už byly odpovězeny. Například ta první přímo v článku:

  “Každopádně proveditelné je to celkem v pohodě oběma způsoby, pro nepřímou palbu se souřadnice stojánky, kde jsou zaparkována letadla, jsou v pohodě zjistitelná z Google Maps. Zkoušel jsem to a výpočet prvků je dostačující,” vysvětluje příslušník minometných jednotek AČR.

  Pokud to nevíš (?), tak minomety a dělostřelectvo obecně jsou schopné tzv. nepřímé palby - palby bez přímé viditelnosti cíle.

  Je prostě úmorné diskutovat s někým, kdo odmítá číst a vnímat cokoliv, co se mu nelíbí a pořád dokolečka opakuje svoje výmysli.

  Co ty fotky, pořád nic? Je přece tak snadné tu základnu fotit, proto se jich na internetu musí válet spousta. A v googlování čehokoliv - třeba základů fyziky, práva, atd. - jsi dobrý, ukázal jsi to tu už mnohokrát.Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  22:00 24.02.2018

  Mimochodem Stando: co kdybyste mi zkusil vymyslet nějakou vtipnou nadávku? Něco co tu ještě nebylo....co třeba něco jako archetyp hloupé ženské...?

  Mimochodem Stando: co kdybyste mi zkusil vymyslet nějakou vtipnou nadávku? Něco co tu ještě nebylo....co třeba něco jako archetyp hloupé ženské...?

 • fenri
  21:59 24.02.2018

  Stando, já rozhodně netvrdím, že jste rusofob. Já myslím, že jste prostě jen hlópé ogar. I rusofob může být vcelku inteligentní a vzdělaný. Debata nebyla o tom, že nejde vidět na ...Zobrazit celý příspěvek

  Stando, já rozhodně netvrdím, že jste rusofob. Já myslím, že jste prostě jen hlópé ogar. I rusofob může být vcelku inteligentní a vzdělaný.
  Debata nebyla o tom, že nejde vidět na stojánky Hjemimu. Debata byla o tom, že je vidět na kouř stoupající z Hjemimu.
  Nicméně položím vám tři otázky:

  1.) Pokud není Hjemimu vidět, jak zaměřili ty minomenty, že během bleskového přepau rozsekali sedm letadel? GPS naváděné miny snad neměli?
  2.) Jaktože těch 7 zničených letadel a muničák nebylo vidět ani ze satelitu?
  3.) Jaktože jsou vidět letadla přistávající na Hjemimu, ale kouř z Hjemimu by vidět nebyl?

  K předchozímu:
  1.) S těmi pár lidmi co tam mají a vzhledem k reliéfu a osídlení okolí prostě nemůžete 100% zajistit, aby se tam nevyskytovala věc cca 100x50x20 mm.
  2.) Myslím že Putin, Babiš, Juncker i Trump by obětovali i mnohem víc, než pár žoldáků, kteří zrovna nehrají podle jejich notiček.
  Ale pokud věříte na hodné politiky, mohu vám poslat jen málo použitý výtisk Pohádek Boženy Němcové.Skrýt celý příspěvek

 • StandaBlabol
  21:46 24.02.2018

  Fenri, máš jedinečnou příležitost ukázat, jak moc se pletu. Stačí sem ty fotky, kterých je podle tebe plný internet, hodit. Prosím, ne satelitní, všichni asi tušíme, že ...Zobrazit celý příspěvek

  Fenri,

  máš jedinečnou příležitost ukázat, jak moc se pletu. Stačí sem ty fotky, kterých je podle tebe plný internet, hodit. Prosím, ne satelitní, všichni asi tušíme, že satelitem ta základna sledovat jde. Ne ruské propagační, ano ty opravdu existují. Ne něco ve vzduchu. Prostě fotku základny a toho co se na ní děje z jejího okolí. Jako důkaz, že to jde. Já tvrdím, že to nejde a takové fotky k nalezení nejsou.

  Jinak zase lžeš. Nikdy jsem nevěřil na zničený muničák. A nikdy jsem se nebil za to, že bylo 7 zničeným letadel. Jen jsem tvrdil (a tvrdím), že co přesně se stalo na vojenské letecké základně, dokáží Rusové před veřejností utajit.

  Naproti tomu ty jsi tu prohlašoval, že celý humbuk kolem Dajr az-Zaur skončí dvěma mrtvými Wagnerovci. A i potom, co jich vláda potvrdili desítky mrtvých azraněných Rusů jsi mlžil, že o Rusy vlastně nejde.Skrýt celý příspěvek

 • StandaBlabol
  21:46 24.02.2018

  Je roztomilé, že tu jsem za rusofoba, protože tvrdím: 1) Že Rusové nejsou tak neschopní, aby nedokázali ochránit vlastní vojenskou základu v Sýrii přes nežádoucími šmejdili z ...Zobrazit celý příspěvek

  Je roztomilé, že tu jsem za rusofoba, protože tvrdím:

  1) Že Rusové nejsou tak neschopní, aby nedokázali ochránit vlastní vojenskou základu v Sýrii přes nežádoucími šmejdili z okolí.

  2) Že Putin není takový lump, aby nechal desítky veteránů ruské armády zmasakrovat Američany jen proto, aby Wangerovce postavil do latě.

  Kdybych tvrdil opak, tak jsem rusofil? To jako fakt?:)Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  20:46 24.02.2018

  Theo, nějak jsem ze správ nepoznal, jestli ty Su-35 byly rotace, nebo navýšení. Takže rotace? Su-57 jsou pochopitelně dřevěné modely 1:4 postavené kolem Kukuruznika (což bylo ...Zobrazit celý příspěvek

  Theo, nějak jsem ze správ nepoznal, jestli ty Su-35 byly rotace, nebo navýšení. Takže rotace?
  Su-57 jsou pochopitelně dřevěné modely 1:4 postavené kolem Kukuruznika (což bylo poslední letadlo vyvinuté v Rusku, od té doby jsou to jen makety).Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  20:43 24.02.2018

  KOLT - to je jendoduché. Standa Blábol kdysi udělal veliký vtip, že jsem blondýnka a poté, co si vyměnil trenky, tak z toho měl takovou radost, že to používá pořád dokola. Pokaždé ...Zobrazit celý příspěvek

  KOLT - to je jendoduché. Standa Blábol kdysi udělal veliký vtip, že jsem blondýnka a poté, co si vyměnil trenky, tak z toho měl takovou radost, že to používá pořád dokola. Pokaždé zapomene, že už to napsal 20x a objeví to pokaždé znovu a má z toho znovu radost. Je to roztomilé a jsem na to pyšný. No a ten druhý je stejná intelektuální liga, no. Mimochodem - vsaďte se, nikdy nejsem první, kdo je neurvalý. A urážka v oslovení v každém textu prostě k úctě k oponentovi nevede, obvzláště, když intelektuální kvality soupeře jsou prostě k uzoufání. Dcery morče je bystřejší a to je po mrtvičce.

  Slavo: mě je divné, že neexistuje JEDNA fotka ze soustřeďování vojáků před útokem, jedna fotka z celé akce a žádná fotka mrtvých, zničené techniky (i kdybyste měl 3000 Panů Wolfů, tak to neuklidíte do rána), žádný letecký, satelitní snímek, nefotili místní obyvatelé (bylo ta ploše řekněme X kilometrů čtverečních), jedinou fotku neudělali Krudové (vždyť tam "vyhráli"), jedinou fotku neudělali zaměstnanci...
  Takhle svět nefunguje, je mit o divné.

  Blábol. V linku fotky byly. To za A.) za další B.) když se objeví Su-57 na Hjemimu, obratem jsou na netu fotky ze satelitu i videa z přistání. C.) jen Standa stále věří, ne dvě zničená Su-37 a pět dalších letadel. už je v tom sám světe, ale věří, sakra věří. Připomíná mi Hitlera v bunkru pod Reichstagem, co na mapišce šíboval koncem dubna 45 armádními sbory. D.) debata byla o tom, že by se objevily fotky či videa kouře nad základnou, výbuchů atd, teré jsou vidět dost daleko (měl tam být zničen muničák, což obvykle nějaký ohňostroj obsahuje, psalo se o munici na letištní ploše, natankovaných letadlech na stojánkách...to není jako když se na parkáči v tescku netrefíte do mezery, tohle většinou bývá show. A hlavně debata byla o tom, že nebylo zničeno sedm letadel, z toho dvě Su-35.
  Na co potřebujete fotku stojánky? O tom debata nebyla. A i ty fotky ze stojánky byly. Fencery. Ale je to už dlouho, to jste neudržel...Skrýt celý příspěvek

 • theo
  19:36 24.02.2018

  No v pondelok 2 a v piatok 2

  No v pondelok 2 a v piatok 2

 • theo
  19:21 24.02.2018

  Tak pokial to nemate z timesov tak Su 57 nie je v Sirii. Od pondelka 4 x SU 35 4X SU 57 4XSU 25 A-50U . Ruske a izraelske zdroje. Oni ti muzici ich maju viac ako 2 . To sa ...Zobrazit celý příspěvek

  Tak pokial to nemate z timesov tak Su 57 nie je v Sirii.
  Od pondelka 4 x SU 35 4X SU 57 4XSU 25 A-50U . Ruske
  a izraelske zdroje.
  Oni ti muzici ich maju viac ako 2 . To sa logik picne.Skrýt celý příspěvek

 • StandaBlabol
  18:25 24.02.2018

  Fenri,

  nebo máš fotku Su-57 na stojánce focenou z okolí základy? Protože o tom celá ta debata byla. Co nějaký link? Díky.

  Fenri,

  nebo máš fotku Su-57 na stojánce focenou z okolí základy? Protože o tom celá ta debata byla. Co nějaký link? Díky.

 • StandaBlabol
  18:23 24.02.2018

  KOLTe, ten dotaz byl na mě. Uznávám, že debata, kde k ní přišel, už je zahraná, nechám toho. Jinak příklad proč. Ty fotky z Hjemímu. Celou dobu jsme se bavili o tom, jestli ...Zobrazit celý příspěvek

  KOLTe,

  ten dotaz byl na mě. Uznávám, že debata, kde k ní přišel, už je zahraná, nechám toho.

  Jinak příklad proč. Ty fotky z Hjemímu. Celou dobu jsme se bavili o tom, jestli jde nebo nejde fotit vojenskou základnu z jejího okolí. Já tvrdil, že si to Rusové dokážou pohlídat. Fenri se kasal, že takových fotek je fůra a pak poslal link, kde nic nebylo. A teď to zase vytahuje, přitom fotky Su-57 jsou satelitní snímky, fotky Sůček za letu, nebo z bezprostřední blízkosti (ty ani nevím, jestli jsou z Hjemímu, zase tak moc to nesleduju). Zase pohled na základnu z venku jsem nenašel. Ale stejně "Blábol a bodobní titáni "dokazovali", že na kilometry daleko se k němu nelze za boha přiblížit mobilem". Je to prostě únavné a otravné, dokolečka vyvracet jeho nesmysly.Skrýt celý příspěvek

 • Slavoslav
  17:44 24.02.2018

  fenri ono to vypada tak, ze Kurdi a Americania nechali druhu stranu nech si svojich mrtvych a zranenych odpracu. Minimalne Sidorenko potom nasledujuci tyzden uverejnoval jednu ...Zobrazit celý příspěvek

  fenri

  ono to vypada tak, ze Kurdi a Americania nechali druhu stranu nech si svojich mrtvych a zranenych odpracu. Minimalne Sidorenko potom nasledujuci tyzden uverejnoval jednu fotku z pohrebu clena ISIS HUNTER za druhou s tagom na tu bitku.

  a ze Americka armada nema zaujem uverejnovat videa a foto (tie chybajuce satelitne zabery a tak) a rozputavat vasne ja napr chapem kedze ide o dost citlivu vec s RuskomSkrýt celý příspěvek

 • KOLT
  17:21 24.02.2018

  Proč vlastně někteří oslovujete fenriho "Blondýnko"? Já jen, že mu je tu vyčítáno nadávání (mnohdy pohříchu oprávněně, sry), ale ti samí uživatelé ho rovnou oslovením v prvním ...Zobrazit celý příspěvek

  Proč vlastně někteří oslovujete fenriho "Blondýnko"? Já jen, že mu je tu vyčítáno nadávání (mnohdy pohříchu oprávněně, sry), ale ti samí uživatelé ho rovnou oslovením v prvním příspěvku dehonestují... divné, ne? Ale nechci si hrát na spravedlivého, než dostanu sodu od jednoho amerikanofóba ;-)Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  16:53 24.02.2018

  TF-HU - ehm z té akce u Conoca není "moc záběrů". oni nejsou žádné. Proč by to někdo fotil? A proč se X-krát fotí každý jeden výbuch, výstřel... ? Jeden den přistávají Su-57 na ...Zobrazit celý příspěvek

  TF-HU - ehm z té akce u Conoca není "moc záběrů". oni nejsou žádné. Proč by to někdo fotil? A proč se X-krát fotí každý jeden výbuch, výstřel... ? Jeden den přistávají Su-57 na Hjemimu a týž den jsou z toho venku vide a fotky. Druhý den už i fotky ze satelitu (ano, z toho Hjemimu, kde Logik, Blábol a bodobní titáni "dokazovali", že na kilometry daleko se k němu nelze za boha přiblížit mobilem. A najednou nebude fotka desítek, či spíš stovek rozsekaných aut a techniky? Stovky mrvol se atomizovaly do úsvitu? Prostě to divné.
  Ještě jednou - nezpochybňuji to, ale fakt, že takové mega akce, která trvala několik dní není zatím N.I.C. je divný.
  Flader - nemám vysoké mínění o morálce žádného velení. O tom válka není.Skrýt celý příspěvek

 • raziel87
  13:25 24.02.2018

  Já bych se na ně Fenri vykašlal. Tím, že s nima diskutuješ, tím ve finále přistupuješ na jejich hru. Chlapci by strašně rádi do USA, jen zapomněli, že se narodily ve Střední Evropě ...Zobrazit celý příspěvek

  Já bych se na ně Fenri vykašlal. Tím, že s nima diskutuješ, tím ve finále přistupuješ na jejich hru. Chlapci by strašně rádi do USA, jen zapomněli, že se narodily ve Střední Evropě a nechtějí vidět, jak k nám, jako k východní Evropě, zbytek světa přistupuje.

  Cejchu se nezbavíme, geografie a demografie je daná.

  To Vám nestačí, že 8.5 vlezete do svýho Willise, navlečete se do starejch maskáčů a hrajete si chvíli na vojáčky, co osvobozujou Plzeň?Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 2 z 8