Dětský den v Lešanech

Foto: Stovky diváků sledují dynamickou ukázku AČR. / Jakub Horníček

Kdo se v sobotu vypravil do Lešanského vojenského muzea, rozhodně nelitoval. Na den svátku sv. Václava přichystal Vojenský historický ústav již druhý ročník Dětského dne. Armádní noviny samozřejmě na takovéto události nemohly chybět a přináší vám následující reportáž.

Jádrem Dětského dne ve Vojenském technickém muzeu Lešany byly soutěže pro všechny malé návštěvníky. Soutěžilo se celkem v osmi disciplínách, na kterých účastníci plnili nejrůznější úkoly se s sportovní a vojenskou tématikou. Děti si tak mohly vyzkoušet střelbu na terč z airsoftových zbraní, překonávání lanové dráhy, ale i rozborku a sborku samopalu vz. 58.

Kromě soutěží byl pro diváky připraven i pestrý doprovodný program. V prostorách VTM kromě stálých statických ukázek se mohli návštěvníci seznámit s činností Vojenské policie, prohlédnout si obrněný transportér Pandur, bojové vozidlo Land Rover Kajman, ale i izraelský tank Merkava Mk. 1.

Nejočekávanější však byly dynamické ukázky, které o proti minulému ročníku měl vylepšit průlet bojového vrtulníku Mi-24/35. Skoro to vypadalo, že vrtulník nedorazí, neboť až do půl jedenácté halila široké okolí hustá mlha. Počasí se však umoudřilo a v 11 hodin už nad hlavami diváků burácela bojová helikoptéra.

Za získané body v soutěžích si mohly děti vybrat některý z upomínkových předmětů muzea, nejlákavější cenou však bezesporu byla jízda v některém z vojenských vozidel v závěru dne po tankovém polygonu.

Celkově hodnotíme akci jako velice povedenou, poměrně nízkou účast připisujeme rannímu mrazivému počasí. Příští rok by mohlo vedení muzea umístit nějaké pořadatele mimo areál, kteří by navigovali přijíždějící řidiče na volná parkovací místa. Organizace uvnitř areálu byla výborná.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Cvičení Talisman Sabre 2013

15. července byl spuštěn již pátý ročník společného cvičení Austrálie a USA s názvem Talisman Sabre. ...

REPORTÁŽ: Cihelna 2013

Příznivci vojenské historie měli o minulém víkendu možnost zúčastnit se každoroční akce Cihelna, ...

REPORTÁŽ: CIAF 2013

Krásné počasí a jubilejní dvacátý ročník populární airshow CIAF (Czech International Air Fest) v ...

REPORTÁŽ: Dny NATO 2013

V těchto dnech probíhá největší přehlídka vojenské techniky v České republice – Dny NATO 2013. ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...