Dvojhlavňová palebná síla!

Colt 1911
Foto: AF2011-A1 Double Barrel Pistol / Arsenal Firearms

Byl to populární design brokovnic po více než jedno století. Proč ho tedy nevyužít pro ruční zbraně. O jakém designu je řeč? Bavíme se o dvou hlavních umístěných vedle sebe. Společnost Arsenal Firearms představila svůj nový model zbraně AF2011-A1 Double Barrel Pistol schopném střílet dva projektily, a to najednou!

Arsenal Firearms vyrobil dvojhlavňovou pistoli ke stoletému výročí výroby slavného Coltu 1911 A1, který byl od druhé světové války (a někdy stále je) nejoblíbenější zbraní americké armády. AF2011-A1 Double Barrel Pistol není úplně první dvojhlavňovou ruční pistoli, ale je to určitě první zbraň ráže .45 (Colt 1911 A1) převedena do průmyslové výroby.

Kromě jednotlivých hlavní je zbytek zbraně složen z originálních částí. Tělo, mířidlo, rukojeť jsou společné. Podle přání zákazníka může mít zbraň jednu, nebo dvě spouště.  V případě dvou spouští může každá polovina zbraně střílet zvlášť.

Colt 1911 Foto: AF2011-A1 Double Barrel Pistol / Arsenal Firearms

Většina vnitřních mechanických součástí – úderník, pružiny, závěr atd. jsou zaměnitelné ze standardní verzi pistole Colt 1911. Dvojitý zásobník pojme 16 nábojů .45 AKT rozdělených do dvou řad. Zásobník se vkládá dovnitř zbraně jako jeden celek.

Firma Arsenal tvrdí, že se zbraní lze operovat zcela normálně, jako s klasickým Coltem 1911. Co se týče přesnosti, na vzdálenost cca 15 metrů se všech 16 střel vleze do kruhu o velikosti pomeranče, na vzdálenost cca 25 metrů do velikosti lidské hlavy.

Dvojhlavňová zbraň dokáže najednou vystřelit dvě střely, každá o hmotnosti 30 gramů, které zasáhnou cíl v jediný okamžik, 25-50 milimetrů od sebe. Zkušený střelec dokáže vyprázdnit celý zásobník během tři sekund.  U klasické pistole ráže 9mm by střelec doručil stejný počet nábojů do cíle za mnohonásobně delší dobu.

Nyní se podívejte na video, kde konstruktér zbraně Dimitry Streshinskiy ukazuje, co se svou dvojhlavňovou pistolí dokáže.  

Video: AF2011-A1 Double Barrel Pistol v akci / Arsenal Firearms

Nahlásit chybu v článku


Související články

M14 EBR - klasická konstrukce v moderním kabátě

Puška M14 byla původně vyvinuta jako náhrada za zbraň M1 Garand.  Avšak již záhy po zavedení do ...

Nová italská útočná puška ARX 160

Jako většina vyspělých národů světa i Italové se začali před několika lety poohlížet po nové útočné ...

Nová plastová přilba ECH odolá Kalašnikovu

Ve spolupráci vývojových středisek US Army a Marine Corps vzniká unikátní balistická přilba ...

Odstřelovací pušky pro 21. století - laserové měření deformací hlavně při střelbě

Odstřelovači se při střelbě na dlouhé vzdálenosti musí potýkat s řadou proměnných, ať už to jsou ...

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • Vychytrálek
  15:55 28.05.2013

  když vystřelím jen z jedné hlavně tak jak je to vyřešeno aby nevylítl z komory i náboj který ještě nebyl vystřelen? a jak je to tedy s čištěním, stejné jako u staré dobré m1911 a ...Zobrazit celý příspěvek

  když vystřelím jen z jedné hlavně tak jak je to vyřešeno aby nevylítl z komory i náboj který ještě nebyl vystřelen? a jak je to tedy s čištěním, stejné jako u staré dobré m1911 a jak je to s vytažením při rozborce náboje který by jste tam náhodou nechali?
  má to nějaké ochrany navíc před vystřelením?Skrýt celý příspěvek

 • VenZen
  13:05 25.03.2012

  Tohle jsem viděl na IWA 2012 no masakrální záležitost :D

  Tohle jsem viděl na IWA 2012 no masakrální záležitost :D

 • Aleš Vondráček
  09:39 23.03.2012

  Před pár dny na veletrhu IWA v Norimberku jsem měl možnost si ji "osahat" a troufnu si tvrdit, že střelecky to bude poměrně nekomfortní záležitost. Rukojeť je hodně objemná a díky ...Zobrazit celý příspěvek

  Před pár dny na veletrhu IWA v Norimberku jsem měl možnost si ji "osahat" a troufnu si tvrdit, že střelecky to bude poměrně nekomfortní záležitost. Rukojeť je hodně objemná a díky velkému odporu dvou vratných pružit měla spousta lidí za to, že se jedná o maketu, protože natáhnout závěr dalo opravdu hodně námahy :-)
  Pár dalších fotek případně najdete ve fotoalbu IWA 2012 na facebooku AKADEMIE AEGIS.
  AVSkrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...