ERA připravuje letiště v Soči na olympijské hry

ERA Soči
Foto: ERA hlídá mezinárodní letiště v Soči. / ERA

Před několika dny uvedla pardubická firma ERA do provozu svůj systém pro sledování letového provozu na letišti v ruském městě Soči. Bude zajišťovat bezpečnost tisíců návštěvníků přilétajících do dějiště XXII. zimních olympijských her na Kavkaze.

ERA byla první firma, která s předstihem dokončila svou část modernizace letiště, které se připravuje na příliv sportovců a fanoušků na olympiádu. Funkčnost systému měl možnost osobně prověřit při kontrolním dnu probíhající rekonstrukce letiště náměstek ministra dopravy Ruské federace Alexandr Vjačeslav Neradko.

Technici z firmy ERA při testování nově nainstalované sítě stanic přesně zaměřili i letovou dráhu vládního stroje Vladimíra Putina, který Soči navštívil, aby dohlédl na postup prací při výstavbě olympijského areálu.

ERA podepsala smlouvu na vybavení letiště v Soči svým MSS systémem na bázi multilaterace v roce 2010. Zakázku získala mimo jiné díky dobré pověsti, které se těší u spolupracující ruské firmy JSC LEMZ R&P Corp., s níž již dříve vybavila touto technologií například moskevské letiště Domodědovo.

ERA nainstalovala systém sestávající z pozemních sensorů pro sledování pohybu letadel a majáčků SQUID umístěných na letištních vozidlech během léta 2013, systém byl oficiálně uveden do provozu po sérii testů začátkem listopadu.

O olympiádě 2014 v ruském Soči

XXII. zimní olympijské hry se konají od 7. to 23. února 2014 v lázeňském městě Adler, které leží 30 kilometrů od Soči, a v blízkém horském resortu Krasnaja Poljana. Sportovci budou soutěžit v devadesáti osmi závodech v patnácti zimních sportovních disciplínách.

Soči při výběru pořadatelského města zvítězilo nad rakouským Salcburkem a jihokorejským Pyeongchangem. Olympiáda v Soči bude první olympiádou konanou v Rusku od olympijských her 1980 v Moskvě.

O partnerské firmě LEMZ

JSC LEMZ R&P Corp. vyrábí již 60 let radary a vybavení pro automatizaci řízení letového provozu, které vyváží do 50 zemí světa.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Reportáž z ERA Pardubice

Přinášíme vám reportáž z ERA Pardubice, výrobce pasivních radiolokátorů pro civilní i vojenské ...

IDEX 2013 - Pardubická ERA vystavovala ve Spojených arabských emirátech

Pardubická společnost ERA se v druhé polovině února prezentovala na největší výstavě obranné ...

ROZHOVOR: Budoucnost Armády ČR podle Vlastimila Picka a generálporučíka Petra Pavla

O tomto víkendu proběhl na tankodromu Bahna u Strašic další ročník vojenské akce Bahna 2013. Na ...

ERA rozšiřuje svůj systém v krajině sopek na Azorských ostrovech

Společnost ERA úspěšně absolvovala testy nového systému pro sledování letového provozu nad západní ...