Firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a společnost TATRA TRUCKS se zúčastní veletrhu obranné techniky IDEX 2019 v Abu Dhabí

Firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a společnost TATRA TRUCKS se zúčastní veletrhu obranné techniky IDEX 2019 v Abu Dhabí
TATRA TACTIC 4×4 / TATRA TRUCKS (Zvětšit)

Ve dnech 17. až 21. února 2019 se v Abu Dhabí ve Spojených arabských emirátech uskuteční jeden z největších světových veletrhů obranných technologií a techniky. Mezi vystavovateli tradičně nebudou chybět ani společnosti patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS, která je s holdingem úzce spjata.

Společnosti patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP i TATRA TRUCKS přivezou na veletrh IDEX 2019 několik novinek a zajímavých exponátů. Na prestižní akci se budou na stáncích CP-410 a CP-420 prezentovat především společnosti EXCALIBUR ARMY, TATRA TRUCKS, RETIA patřící do divize CSG Aerospace a také MSM Group reprezentující slovenskou větev holdingu CZECHOSLOVAK GROUP.

Společnost EXCALIBUR ARMY například představí raketomet BM-21 MT 4×4 na podvozku TATRA FORCE, který využívá osvědčené a velmi rozšířené odpalovací zařízení GRAD 122 mm. Raketomet je vybaven zcela novým systémem řízení palby, novými elektronickými systémy a také ovládacími prvky. Ty v kombinaci s ověřeným odpalovacím systémem tvoří velmi efektivní a spolehlivý bojový komplet. Moderní podvozek dodávaný společností TATRA TRUCKS navíc tomuto bojovému prostředku propůjčuje výjimečné jízdní vlastnosti v těžkém terénu i na silnicích a posouvá jeho mobilitu na kvalitativně vyšší úroveň.

MSM Group odborníkům i návštěvníkům veletrhu představí celé portfolio malorážové i středorážové munice, dále moderní munici pro dělostřelecké systémy ráže 155 mm a pro minomety ráže 81 mm. Nebudou chybět ani ruční palné zbraně značky ZVS, mezi exponáty bude k vidění i nejnovější projekt v podobě protitankové řízené střely Hornet, ale i lehké přenosné minomety řady ANTOS.


BM-21 MT 4×4 na podvozku TATRA FORCE; větší foto, větší foto / TATRA TRUCKS

Kopřivnická TATRA TRUCKS představí na veletrhu IDEX 2019 ve světové premiéře nový střední nákladní vůz TATRA TACTIC v provedení 4×4. Vozidlo TATRA TACTIC je vybaveno zcela novou kabinou tatrovácké konstrukce s kapacitou až 4 osob, k pohonu slouží osvědčený šestiválcový motor Cummins o výkonu 210 kW spojený s plně automatickou převodovkou Allison. Maximální hmotnost nové vozu může činit až 13 t, přičemž maximální užitečné zatížení dosahuje hodnoty 5,5 t. Dalším exponátem bude návěsový tahač TATRA PHOENIX v provedení 6x6 určený pro vojenské využití, který je vybaven výkonným šestiválcovým motorem PACCAR.

Dalším vystavovatelem bude RETIA, která spadá do nedávno založené divize CSG Aerospace. Ta představí rovněž ve světové premiéře novinku v podobě radaru ReGUARD. Jde o víceúčelový 3D radar pro detekci a současné sledování pozemních cílů a pomalých nízkoletících cílů s malou odraznou plochou. Radar ReGUARD bude k dispozici ve stacionární i mobilní podobě a pracuje na základě elektronického vychylování radarových svazků a mechanického otáčení radarové hlavy, přičemž má dosah až 18 km a je schopen monitorovat cíle až do výšky 3 km. Dalším exponátem bude nejnovější provedení speciálního radarového zařízení ReTWis 5, které je schopno detekovat živé objekty a osoby za nekovovými překážkami, jako jsou například zdi.


MSM Group vyrábí celou škálu munice; větší foto, větší foto / MSM Group

Význam veletrhu IDEX, který se koná každé dva roky, neustále roste. Svědčí o tom počty vystavovatelů a návštěvníků. V roce 2017 mělo na veletrhu své expozice přes 1200 vystavovatelů z více než 57 zemí a návštěvnost přesáhla počet 100 tisíc lidí. Není bez zajímavosti, že v roce 2017 společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a automobilka TATRA TRUCKS vystavovaly na největší ploše ze všech českých účastníků a zaujímaly i významné místo mezi evropskými vystavovateli. Jejich expozice se stala středem pozornosti o čemž svědčí i návštěva šejka Mohammeda bin Zayed Al Nahyana, korunního prince Abu Dhabí a zároveň zástupce vrchního velitele ozbrojených sil Spojených arabských emirátů (SAE). Tento významný politik na veletrhu v roce 2017 poctil svou přítomností jen několik expozic, mezi nimi byl právě i výstavní pavilon CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS.

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP
CZECHOSLOVAK GROUP je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti civilní i obranné průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej strojírenských produktů pro automobilový, železniční, letecký či hodinářský průmysl, dále výrobu speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů či munice. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se nestále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP zaměstnávají více než 8000 osob a v roce 2017 vygenerovaly tržby v hodnotě 25 mld. Kč.

O TATRA TRUCKS a.s.
Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává více než 1100 lidí a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Vyprošťovací speciál TATRA 815-7 8x8

Armáda České republiky v současnosti plánuje v souvislosti s přezbrojením na moderní obrněná vozidla ...

TATRA DEFENCE VEHICLE: Nová česká zbrojovka od roku 1993

V úterý 31. 5. 2016 proběhlo za účasti předsedy vlády ČR, ministra obrany ČR, hejtmana ...

CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS na Dnech NATO

Tradiční Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády České republiky se letos konaly o víkendu 17. a 18. ...

Vozy Tatra a Armáda České republiky patří neodmyslitelně k sobě

Už několik desítek let tvořily a tvoří nákladní automobily Tatra pomyslnou páteř československé ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • vědator
  08:15 03.02.2019

  Evropa a Česko v ohrožení Centrální rozvod el.energie je možný vyřadit z provozu nepřítelem.To znamená ohožení vodáren,vodojemů,dopravy a zásobování otázka? Je tomuto stavu ...Zobrazit celý příspěvek

  Evropa a Česko v ohrožení

  Centrální rozvod el.energie je možný vyřadit z provozu nepřítelem.To znamená
  ohožení vodáren,vodojemů,dopravy a zásobování otázka? Je tomuto stavu zabránit
  Ano, proto že jsme výrobce záložního zdroje a je i další možnost a to s účastí EONU
  a armády, tel: 7203731197Skrýt celý příspěvek

 • krllo
  17:40 25.01.2019

  Tak hlavně, aby se jim povedlo něco prodat.

  Tak hlavně, aby se jim povedlo něco prodat.

 • Rase
  20:24 23.01.2019

  Když sme u těch top novinek, tak aktuálně představil Rheinmetall svůj návrh modernizace tanku Challenger 2. Změny se týkají elektronických systémů, senzorů, nový pohon věže a ...Zobrazit celý příspěvek

  Když sme u těch top novinek, tak aktuálně představil Rheinmetall svůj návrh modernizace tanku Challenger 2. Změny se týkají elektronických systémů, senzorů, nový pohon věže a přepracován byl i prostoru osádky. Aktuálně představený demonstrátor má upravenou věž s fungl novým hladkostěným vysokotlakým kanónem L/55 A1. Za mě docela dost nářez a vzhledem k tomu, že Rheinmetall kupuje 55 % britské pobočky BAE Systems (asi jen pozemní divizi), tak by tím slupli i konkurenci v tomto tendru. Vypadá ale dost dobře

  http://www.palba.cz/album/albu... Skrýt celý příspěvek

 • Gibon
  18:38 23.01.2019

  Este by som doplnil clanok, ze MSM pre ten BM21 vyraba 122mm rakety JROF-M s predlzenym dostrelom na 40km z povodnych 20km.

  Este by som doplnil clanok, ze MSM pre ten BM21 vyraba 122mm rakety JROF-M s predlzenym dostrelom na 40km z povodnych 20km.

  • kisam
   10:56 24.01.2019

   Bolo by načase aby sme ich nakúpili pre Modular

   Bolo by načase aby sme ich nakúpili pre Modular

   • Gibon
    15:20 24.01.2019

    Neda sa len kupit nove rakety. Na to treba upgrade SRP. Raketomety Modular budu potrebovat kompletnu modernizaciu, resp. najlepsie novo vyrobu. Plnu implementaciu DELOSYSu, ...Zobrazit celý příspěvek

    Neda sa len kupit nove rakety. Na to treba upgrade SRP.
    Raketomety Modular budu potrebovat kompletnu modernizaciu, resp. najlepsie novo vyrobu.
    Plnu implementaciu DELOSYSu, nahradu M26 za M31. Alebo ak to chlapcom z MSM tak ide, vyvinut vlastnu 227mm raketu. (Trebars za pomoci UA)Skrýt celý příspěvek

    • Flader
     20:05 24.01.2019

     "Vlastná" 227mm by bola super. Ale neviem, či by to bolo až také ľahké. Taktiež je otázka aká by bola výsledná cena.

     "Vlastná" 227mm by bola super. Ale neviem, či by to bolo až také ľahké. Taktiež je otázka aká by bola výsledná cena.

     • Gibon
      21:17 24.01.2019

      Az take lahke urcite nie. No v skladoch je co delaborovat a premerat ;-) Popripade sa skutocne obratit na UA a ich odbornikov. Nejaky spolocny projekt a zakryt to dodavkami ND pre ...Zobrazit celý příspěvek

      Az take lahke urcite nie. No v skladoch je co delaborovat a premerat ;-) Popripade sa skutocne obratit na UA a ich odbornikov. Nejaky spolocny projekt a zakryt to dodavkami ND pre nase Mig29.

      M26 je treba nahradit skrz zavazky a po skusenostiach Poliakov, vidim ochotu USA podelit sa o M31, ako problematicke. Preto "hladam" inu cestu.Skrýt celý příspěvek

     • Jura99
      08:33 25.01.2019

      Gibon: ale jo, to ze SR dobře znám, "obabrať, ocigániť". To má být k chlubení, něco kamuflovat neexistujícími dodávkami ? Jedná se o vojenskou techniku, to už není legrace.

      Gibon: ale jo, to ze SR dobře znám, "obabrať, ocigániť". To má být k chlubení, něco kamuflovat neexistujícími dodávkami ? Jedná se o vojenskou techniku, to už není legrace.

     • Gibon
      15:10 01.02.2019

      :-* :-* :-*

      :-* :-* :-*

 • lemkin
  16:12 23.01.2019

  No Hoši, ten MSM Hornet alespoň papírově vypadá skvěle. Docela se těším, až bude na youtube video z nějakých reálných zkoušek a nikoliv jen CAD model. Netušíte někdo zda se ...Zobrazit celý příspěvek

  No Hoši, ten MSM Hornet alespoň papírově vypadá skvěle. Docela se těším, až bude na youtube video z nějakých reálných zkoušek a nikoliv jen CAD model.

  Netušíte někdo zda se jedná o originál z MSM nebo nějaký od jinud koupený projekt?

  Podle mě by mohl stihnout tender AČR na náhradu AT zbraní a nahradit třeba Spike.Skrýt celý příspěvek

  • Jura99
   16:32 23.01.2019

   ten Hornet by měla být srbská PTŘS Lorana.

   ten Hornet by měla být srbská PTŘS Lorana.

  • 2A42
   17:17 23.01.2019

   https://www.msm.sk/en/portfoli... Dostrel 9km a tandemová hlavhlavica ...ak je to taká kvalita, tak prečo Spike dostala prednosť? ...Zobrazit celý příspěvek

   https://www.msm.sk/en/portfoli...

   Dostrel 9km a tandemová hlavhlavica ...ak je to taká kvalita, tak prečo Spike dostala prednosť? Že by rozhodoval spôsob navádzania?Skrýt celý příspěvek

   • semtam
    18:26 23.01.2019

    Tak to pozor, Spike vznikl mnohem mnohem dřív než Hornet a de-facto i Lorana. Proto nějaké otázky typu proč dostal přednost Spike před Hornetem jsou mimo mísu, když Hornet je žhavá ...Zobrazit celý příspěvek

    Tak to pozor, Spike vznikl mnohem mnohem dřív než Hornet a de-facto i Lorana. Proto nějaké otázky typu proč dostal přednost Spike před Hornetem jsou mimo mísu, když Hornet je žhavá novinka.
    Navíc Hornet je v jiné kategorii než Spike, jedná se vlastně o těžkou PTŘS. Samotná délka střely cca 1.8 metru si vyžaduje samostatnou platformu na které bude Hornet umístěn. Hornetem se nebudou běžně osazovat BVP či KBVP.Skrýt celý příspěvek

    • 2A42
     19:32 23.01.2019

     Tak Spike tiež ale prešiel generačným vývojom. Ale vedel by som si predstaviť taký Gerlach alebo Patriot ako nosič HORNETU..aspoň zo 4ks na streche..namiesto OT90 čo majú ...Zobrazit celý příspěvek

     Tak Spike tiež ale prešiel generačným vývojom.
     Ale vedel by som si predstaviť taký Gerlach alebo Patriot ako nosič HORNETU..aspoň zo 4ks na streche..namiesto OT90 čo majú protitankové jednotky u bigo práporov. Tých 8km je vskutku slušný výkon.Skrýt celý příspěvek

    • 2A42
     19:35 23.01.2019

     Oprava..9km dostrel

     Oprava..9km dostrel

  • Scotty
   17:21 23.01.2019

   Pochybuji že se bude Spike nahrazovat v dohledném horizontu. Vždyť je to nejmodernější AT střela ve výzbroji AČR.

   Pochybuji že se bude Spike nahrazovat v dohledném horizontu. Vždyť je to nejmodernější AT střela ve výzbroji AČR.

Načítám diskuzi...