Firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS se představí na tradičních Dnech NATO a Vzdušných sil Armády České republiky

Vrtulník UH-60 Black Hawk ve vlastnictví CSG, větší foto / CSG 

Na každoroční největší bezpečnostní akci ve stření Evropě známé jako Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky ani letos nebudou chybět společnosti patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a automobilka TATRA TRUCKS, které vystaví vojenská vozidla, automobily nebo například legendární vrtulník UH-60 Black Hawk.

Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky je jednou z nejnavštěvovanějších bezpečnostních show v Evropě a vedle ozbrojených sil České republiky a partnerských zemí se zde veřejnosti prezentují i firmy českého a zahraničního obranného průmyslu. K největším vystavovatelům už tradičně patří firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a automobilka TATRA TRUCKS, jež jsou zároveň i speciálními partnery Dnů NATO. Letos se akce uskuteční o víkendu 15. a 16. září, a to opět na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě Mošnově.Návštěvníkům Dnů NATO z řad odborníků i veřejnosti firma EXCALIBUR ARMY, specializující se v rámci holdingu CSG na pozemní bojovou techniku, představí nejnovější modernizovanou houfnici DANA M2 a také obrněné vozidlo Patriot 4x4 na podvozku od společnosti TATRA TRUCKS. Ta pak navíc vystaví několik vozidel ze své produkce, konkrétně to bude pancéřované vozidlo TITUS, Tatra Phoenix modelového roku 2018, dále pak vojenské provedení Tatra Force s pancéřovanou kabinou a hasičský speciál Tigon, který měl premiéru na nedávné výstavě Pyrocar 2018.

Nebude chybět ani dakarská závodní Tatra Phoenix týmu Tatra Buggyra Racing. Své současné výrobní portfolio předvede i automobilka AVIA Motors. Jelikož se na letošních Dnech NATO bude připomínat uplynutí sta let o vzniku Československa, obě automobilky ozdobí své expozice i historickými vozidly, která dříve vyráběly. Vidění budou například typy Tatra T 111, T 805 či T 813 i původní automobily Avia řady A.

Další společnost patřící do holdingu CSG – European Air Services – do výčtu vystavovaných exponátů přispěje legendárním americkým vrtulníkem UH-60 Black Hawk, k vidění budou ale i další vrtulníky, které společnost využívá k výcviku pilotů svých zákazníků. Návštěvníci budou mít možnost se na jejich palubě svézt v rámci vyhlídkových letů pro veřejnost. Na Dnech NATO se bude v rámci expozice firem holdingu CSG prezentovat i společnost ELDIS, která se zabývá vývojem a výrobou radarové techniky a systémů pro řízení letového provozu.


Houfnice DANA M2, větší foto / CSG 

„Dnů NATO se firmy holdingu CSG a společnost TATRA TRUCK účastní už mnoho let a tuto akci vnímáme jako prestižní záležitost, o čemž mimo jiné svědčí i to, že jsme speciálními partnery. Dny NATO nám totiž dávají možnost seznámit odborníky i širokou veřejnost s výsledky naší práce. Můžeme jim ukázat, že český obranný průmysl, jehož významnou část tvoříme, se může srovnávat se zahraničím a že naše obranné systémy i vozidla patří k technologické špičce," řekl Lukáš Novotný, vedoucí marketingu holdingu CSG.

Během hlavního programu dvoudenní akce se divákům představí těžká vojenská, policejní i záchranářská technika, budou moci vidět i dynamické ukázky výcviku speciálních jednotek, letecké techniky nebo demonstraci výzbroje, výstroje a vybavení útvarů. Jako součást akce v rámci doprovodného programu se konají také různé konference, besedy, filmové projekce a semináře.

O velké oblibě Dnů NATO a Vzdušných sil Armády České republiky svědčí jak počty návštěvníků, tak i účastníků. Jen v roce 2016 návštěvnost činila 130 tisíc diváků a počet zúčastněných zemí překonal dvacítku, loni i přes nepříznivé počasí si našlo cestu na akci přes 90 tisíc diváků.


Titus, větší foto / CSG

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP
CZECHOSLOVAK GROUP je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti civilní i obranné průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej strojírenských produktů pro automobilový, železniční, letecký či hodinářský průmysl, dále výrobu speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů či munice. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se nestále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP zaměstnávají více než 8000 osob a v roce 2017 vygenerovaly tržby v hodnotě 25 mld. Kč.

O TATRA TRUCKS a.s.
Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Vlastníky společnosti jsou čeští podnikatelé Jaroslav Strnad s podílem 65 procent a René Matera s podílem 35 procent. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí Tatra i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává na 1200 zaměstnanců a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství.

Nahlásit chybu v článku


Související články

AM-70 EX – ve Šternberku vzniká nové české mostní vozidlo

Před nedávnem česká armáda představila klíčové modernizační projekty, které mají na nejbližší roky ...

Rusové testují český letoun L-410UVP-E20 s plováky

Moskevský Aviatický Institut (OSKBES MAI) začal s leteckými testy speciálně upraveného dopravního ...

REPORTÁŽ: Polská vojenská výstava MSPO 2018

V polském městě Kielce ve středním Polsku se uskutečnila tradiční mezinárodní vojenská výstava MSPO ...

BVP PUMA přijede na DNY NATO do Ostravy v nejvýkonnější verzi PUMA S1

Bojové vozidlo pěchoty (BVP) PUMA S1 bude k vidění 15 - 16. 9. 2018 v rámci akce Dny NATO 2018 ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • KOLT
  09:52 15.09.2018

  Hlavní rozdíl je v avionice, prostě a jednoduše chybí systémy, jejichž vývoz mimo USA musí povolovat tamní vláda a parlament. Pochopitelně je možnost doplnit tam kupříkladu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Hlavní rozdíl je v avionice, prostě a jednoduše chybí systémy, jejichž vývoz mimo USA musí povolovat tamní vláda a parlament. Pochopitelně je možnost doplnit tam kupříkladu Izraelskou techniku, ale není to levné a integrace není taková. Čili souhlas, pokud BH, tak UH :-) A než S70i, to už radši UH-1Y, a možná i AW-139M. Protože s těmi je šance, že by se pak koupilo i něco většího jako náhrada Mi-171. Jakmile budeme mít stroj velikosti BH, na větší už politici neuvolní peníze, aspoň se toho bojím.
  Skrýt celý příspěvek

 • Nesher
  09:10 15.09.2018

  Jara
  Zase bych to nepřeháněl, S 70i je projekt výrobce firmy Sikorski, v Polsku se jenom vyrábí, to je stejné jako byste ohrnovala nos nad Suzuki Vitara a tvrdil něco o maďarském ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jara
  Zase bych to nepřeháněl, S 70i je projekt výrobce firmy Sikorski, v Polsku se jenom vyrábí, to je stejné jako byste ohrnovala nos nad Suzuki Vitara a tvrdil něco o maďarském znásilnění. T 70 je trochu jiná pohádka, vyrábí ho (s podporou Sikorského) turecká firma TAI a některé části avoniky jsou odlišné, jinak je to v podstatě také S 70i.
  Honzase
  Těch rozdílů je celkem dost, hlavně se liší avionika. Trochu i motory.
  S 70i je levnější, takže to je jeden důvod a ten druhý je to, že UH 60m neprodá vláda USA každému, ale jen vybraným spojencům.
  Skrýt celý příspěvek

 • Jara
  06:11 15.09.2018

  Honzase
  Děláte si srandu? Turecko-polské znásilnění BH, jak to asi muže dopadnout.....když BH tek jedině opravdový BH jako Slováci, než nějáký derivát BH to stokrát radši Venom

  Honzase
  Děláte si srandu? Turecko-polské znásilnění BH, jak to asi muže dopadnout.....když BH tek jedině opravdový BH jako Slováci, než nějáký derivát BH to stokrát radši Venom

 • honzase
  00:36 15.09.2018

  Tak by to mohlo aspoň rozběhnout zájem a pak by si to koupila vláda od vlády. No a v čem je S70 špatnej, nebo tak moc horší, že nebrat? Koukám, že ho používá dost zemí.

  Tak by to mohlo aspoň rozběhnout zájem a pak by si to koupila vláda od vlády. No a v čem je S70 špatnej, nebo tak moc horší, že nebrat? Koukám, že ho používá dost zemí.

 • Tecka
  20:41 14.09.2018

  hurvo
  To w sumie słuszna droga i znana dla zaznajomionych ;)

  hurvo
  To w sumie słuszna droga i znana dla zaznajomionych ;)

 • hurvo
  19:24 14.09.2018

  https://www.thefirearmblog.com...


  Predstavi CZUB aj novu pusku na dnoch NATO?

  https://www.thefirearmblog.com...


  Predstavi CZUB aj novu pusku na dnoch NATO?

 • hurvo
  19:24 14.09.2018

  https://www.thefirearmblog.com...


  Predstavi CZUB aj novu pusku na dnoch NATO?

  https://www.thefirearmblog.com...


  Predstavi CZUB aj novu pusku na dnoch NATO?

 • Nesher
  19:08 14.09.2018

  Honzase
  Já doufám, že ne. Protože by to znamenalo buď S 70 nebo jeho turecké dvojče T 70. Pokud bychom měli pořizovat Black Hawk, tak jedině UH 60M jako Slováci, ale ten lze ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Honzase
  Já doufám, že ne. Protože by to znamenalo buď S 70 nebo jeho turecké dvojče T 70. Pokud bychom měli pořizovat Black Hawk, tak jedině UH 60M jako Slováci, ale ten lze koupit výhradně od vlády USA prostřednictvím FMS.
  Skrýt celý příspěvek

 • honzase
  18:54 14.09.2018

  Doufám, že se CSG stane také prodejcem či zprostředkovatelem UH-60/S-70 a dostane jej do naší armády.

  Doufám, že se CSG stane také prodejcem či zprostředkovatelem UH-60/S-70 a dostane jej do naší armády.

 • otecko
  13:03 13.09.2018

  UH 60 bych se i rád svezl, kolik bude stát letenka??

  UH 60 bych se i rád svezl, kolik bude stát letenka??