Firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS se veřejnosti představí na tradičních Dnech NATO

Firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS se veřejnosti představí na tradičních Dnech NATO
PANDUR II CZ ve speciální velitelské a spojovací verzi / CSG (Zvětšit)

Na každoroční největší bezpečnostní akci ve střední Evropě známé jako Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky ani letos nebudou chybět společnosti patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a automobilka TATRA TRUCKS. Návštěvníkům i zástupcům z řad armády představí nejnovější vojenskou i speciální techniku.

Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky, které se letos uskuteční o víkendu 21. a 22. září tradičně na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě Mošnově, jsou jednou z nejnavštěvovanějších bezpečnostních show v Evropě. Vedle ozbrojených sil České republiky a partnerských zemí se zde veřejnosti prezentují i firmy českého a zahraničního obranného průmyslu. K největším vystavovatelům už tradičně patří firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a automobilka TATRA TRUCKS, jež jsou zároveň i speciálními partnery Dnů NATO.

Letos se vedle TATRA TRUCKS představí i společnosti EXCALIBUR ARMY, TATRA DEFENCE VEHICLE, ELDIS Pardubice, RETIA a EUROPEAN AIR SERVICES. Kopřivnická automobilka bude vystavovat nejnovější provedení vojenského nákladního automobilu TATRA TACTIC 4x4, který se v Česku poprvé představil na květnovém veletrhu IDET 2019. Dále budou k vidění vojenské speciály TATRA FORCE v provedení podvozku 4x4 a 6x6, TATRA PHOENIX 8x8 a pancéřovaný hasičský speciál TATRA FORCE 8x8 nazývaný Titan. Nebude chybět ani Tomáš Tomeček a jeho soutěžní TATRA T 815, se kterou úspěšně reprezentuje Česko v afrických dálkových soutěžích.


Tatra Force / DP

EXCALIBUR ARMY na Dny NATO přiveze obrněný vůz PATRIOT II 4x4, který měl rovněž premiéru na letošní výstavě IDET, kde získal i prestižní ocenění Zlatý IDET. Dále představí i speciální mostní automobil AM-50 EX a další novinku, odtahové a vyprošťovací vozidlo TREVA-15, obě postavené na podvozcích TATRA. Velmi zajímavými exponáty budou nová vozidla PANDUR II CZ ve speciální velitelské a spojovací verzi společně s polním velitelským stanovištěm vyvinuté a vyrobené v podniku TATRA DEFENCE VEHICLE pro Armádu České republiky.

Společnost RETIA bude na letošních Dnech NATO vystavovat novinku v podobě prvního českého 3D radaru ReGUARD, jenž měl rovněž premiéru na IDETu. Dále bude k vidění speciální přenosný radar ReTWis 5, který umožňuje detekci živých osob za pevnými nekovovými překážkami. Další pardubická společnost ELDIS bude prezentovat své portfolio aktivních radarů a systémů, které jsou určeny pro řízení letového provozu a provozu na letištích. Další společnost patřící do holdingu CSG – EUROPEAN AIR SERVICES – do výčtu vystavovaných exponátů přispěje vrtulníky MD-500E, Bell 206 a AS-355N, které podnik využívá k výcviku pilotů svých zákazníků. Návštěvníci Dnů NATO budou mít možnost se na jejich palubě svézt v rámci vyhlídkových letů pro veřejnost.


Vrtulníky European Air Services / DP

„Dnů NATO se firmy holdingu CSG a společnost TATRA TRUCKS účastní už mnoho let a tuto akci vnímáme jako prestižní záležitost, o čemž mimo jiné svědčí i to, že jsme jejími speciálními partnery. Dny NATO nám totiž dávají možnost seznámit odborníky i širokou veřejnost s výsledky naší práce. Můžeme jim ukázat, že český obranný průmysl, jehož významnou část tvoříme, se může srovnávat se zahraničím a že naše obranné systémy i vozidla patří k technologické špičce,“ řekl Lukáš Novotný, vedoucí marketingu holdingu CSG.

Během hlavního programu dvoudenní akce se divákům představí těžká vojenská, policejní i záchranářská technika, budou moci vidět i dynamické ukázky výcviku speciálních jednotek, letecké techniky nebo demonstraci výzbroje, výstroje a vybavení útvarů. Jako součást akce se v rámci doprovodného programu konají také různé konference, besedy, filmové projekce a semináře. O velké oblibě Dnů NATO a Vzdušných sil Armády České republiky svědčí jak počty návštěvníků, tak i účastníků. Jen v minulém roce návštěvnost činila 220 tisíc diváků a počet zúčastněných zemí se blížil dvacítce.


Black Hawk / DP

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP
CZECHOSLOVAK GROUP je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti civilní i obranné průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej strojírenských produktů pro automobilový, železniční, letecký či hodinářský průmysl, dále výrobu speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů či munice. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se nestále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP zaměstnávají přibližně 8000 osob a v roce 2018 vygenerovaly tržby v hodnotě 11,5 mld. Kč.

O TATRA TRUCKS
Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává více než 1000 lidí a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství
 

Nahlásit chybu v článku


Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...