Flag Officers 4 America: Bezprecedentní dopis amerických generálů a admirálů

Flag Officers 4 America: Bezprecedentní dopis amerických generálů a admirálů
Vlajka Spojených států amerických / jnn1776, CC BY-SA 2.0 (Zvětšit)

124 penzionovaných amerických generálů a admirálů podepsalo otevřený dopis bezprecedentně kritizující současné politické směřování Spojených států. Předkládáme přepis dopisu.

Původní anglické znění dopisu s podepsanými generály a admirály

Otevřený dopis od penzionovaných generálů a admirálů

Náš národ je v hlubokém nebezpečí. Bojujeme za své přežití jako konstituční republika jako nikdy předtím od svého založení v roce 1776. Konflikt je mezi příznivci socialismu a marxismu vs. stoupenci konstituční svobody a volnosti.

Bez spravedlivých a čestných voleb, které důsledně odrážejí „vůli lidí“, je naše konstituční republika ztracena. Integrita voleb vyžaduje, aby se zajistilo odevzdání a započítání každého jednoho zákonného hlasu občana. Zákonné hlasy identifikují schválené kontroly státní zákonodárné moci za použití vládních identifikačních dokladů, ověřených podpisů atd.

Dnes mnozí podobné přirozené ověřování nazývají ‚rasistickými‘ ve snaze vyhnout se spravedlivým a čestným volbám. Použití rasových výrazů pro potlačení důkazů o způsobilosti voleb je samo o sobě tyranskou zastrašovací taktikou. Navíc při našich volbách musí být dodržováno „vlády práva“ [Rule of Law] k zajištění integrity. FBI a Nejvyšší soud musí jednat rychle, když se objeví volební nesrovnalosti, a ne je ignorovat, jak tomu bylo v roce 2020. A konečně, HR1 a S.1 (pokud by byly schváleny) [demokraty navržené zákony Akt pro národ 2021] mohou zničit spravedlivé volby a umožní demokratům navždy zůstat u moci díky porušování Ústavy a ukončení naší zastupitelské republiky.

Kromě voleb současná vládní administrativa diktátorským způsobem zahájila plnohodnotný útok na naše ústavní práva, obcházejíce Kongres, s více než 50 rychle podepsanými výkonnými nařízeními, které mnohé zvrátily efektivní opatření a předpisy předchozí administrativy. Kromě toho kontrola populace, jako jsou nadměrné lockdowny, zavírání škol a podniků a nejvíce alarmující cenzura psaného a mluveného projevu, jsou přímým útokem na naše základní práva.

Musíme podporovat a bránit zodpovědné politiky, kteří budou jednat proti socialismu, marxismu a progresivismu, podporovat naši konstituční republiku a trvat na fiskálně odpovědném vládnutí se zaměřením na všechny Američany, zejména na střední třídu, nikoli na zvláštní zájmové skupiny nebo extremistické skupiny, které jsou využívány k našemu rozeštvání na znesvářené frakce.

Další národní bezpečnostní výzvy a akce:

 • Otevřené hranice ohrožují národní bezpečnost kvůli rostoucímu obchodování s lidmi, drogovým kartelům, pronikajícím teroristům, zdravotním rizikům, covidu a humanitárním krizím. Ilegální přistěhovalci zaplavují naši zemi a přinášejí vysoké ekonomické náklady, kriminalitu a snižování mezd. Musíme obnovit hraniční kontroly a pokračovat ve stavbě zdi. Suverénní národ musí kontrolovat své hranice.
 • Čína je největší vnější nebezpečí pro Ameriku. Ustavení kooperativních vztahů s čínskou komunistickou stranou ji povzbudí v rychlejším postupu směrem ke světové dominanci – vojenské, ekonomické, politické a technologické. Musíme uvalit více sankcí a omezení, abychom zabránili dosažení jejího cíle ovládnout svět a chránili americké zájmy.
 • Volný tok informací je pro bezpečnost naší republiky zásadní, jak dokládá svoboda projevu a tisku v 1. dodatku naší Ústavy. Cenzura řeči a projevu, deformování mluveného slova, šíření dezinformací vládními zástupci, soukromými subjekty a médií, jsou metody k potlačení volného toku informací, což je tyranská technika používaná v uzavřených společnostech. Musíme tomu čelit na všech frontách, počínaje odstraněním Oddílu 230 [Section 230], který chrání velké technologické společnosti.

 • Opětovné zapojení do chybné íránské jaderné dohody způsobí, že Írán získá jaderné zbraně a doručovací prostředky, což naruší mírové iniciativy na Středním východě a pomůže teroristickému národu, jehož slogany a cíle zahrnují „smrt Americe“ a „smrt Izraeli“. Musíme se bránit nové dohodě mezi Čínou a Íránem a nepodporovat íránskou jadernou dohodu. Dále pokračovat v mírových iniciativách na Středním východě, v „Abrahamových dohodách“ a v podpoře Izraele.
 • Zastavení ropovodu Keystone eliminuje naši nedávno zavedenou energetickou nezávislost a způsobuje energetickou závislost na zemích, které k nám nejsou přátelské, a zároveň eliminuje cenná pracovní místa v USA. Musíme znovu otevřít ropovod Keystone a znovu získat naši energetickou nezávislost kvůli národní bezpečnosti a ekonomice.
 • Využívání americké armády jako politických pěšců s tisíci vojáky rozmístěnými kolem Kapitolu, hlídání plotů před neexistující hrozbou, spolu s násilným prosazováním politické korektnosti, jako je rozdělující kritická teorie rasy [Critical race theory], do armády, na úkor bojových misí, vážně zhoršuje připravenost bojovat a vyhrávat války našeho národa, což vytváří zásadní problém pro národní bezpečnost. Musíme podporovat naše vojáky a veterány; zaměřit se na vedení boje, eliminovat korozivní pronikání politické korektnosti do naší armády, což poškozuje morálku a válečnou soudržnost.
 • „Vláda práva“ je zásadní pro naši republiku a bezpečnost. Anarchii, jak lze vidět v určitých městech, nelze tolerovat. Musíme podporovat naše pracovníky vymáhání práva a trvat na tom, aby státní návladní, soudy a ministerstvo spravedlnosti prosazovali zákony stejně, spravedlivě a důsledně vůči všem.

 • Duševní ani fyzický stav vrchního velitele nelze ignorovat. Musí být schopen rychle činit precizní bezpečnostní rozhodnutí o našem národu, rozhodovat o životě a zdraví kdykoliv, v jakoukoliv denní dobu. Nedávné dotazy demokratického vedení ohledně postupů v oblasti jaderného kódu posílají nebezpečný signál jaderným protivníkům a vyvolávají otázku, kdo je ve vedení. Vždy musíme mít nezpochybnitelnou linii velení.

Pod demokratickým Kongresem a za současné administrativy se naše země prudce otočila doleva směrem k socialismu a marxistické formě tyranské vlády, které nyní musíme čelit tak, že budeme volit kandidáty Kongresu a prezidenta, kteří budou vždy ochraňovat naší konstituční republiku. V sázce je přežití našeho národa a jeho ctěných svobod, volnosti a historických hodnot.

Vyzýváme všechny občany, aby se nyní zapojili na místní, státní a/nebo národní úrovni, aby si zvolili politické zástupce, kteří ochrání Ameriku, naší konstituční republiku, a současně budou udržovat ty, kteří jsou nyní ve funkci, zodpovědné. Musí být vyslyšena a následována „vůle lidu“.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Ctirad a Josef Mašínovi odešli, aby dále bojovali za svobodu

Odpůrci bratří Mašínů často zdůrazňují z jejich aktivit zejména použití zbraní proti ozbrojeným ...

Sametová revoluce: Michail Gorbačov chtěl napravit zločin ze srpna 1968

Masakr tisíců studentů, ale i dělníků a dalších obyvatel Pekingu na náměstí Tchien-an-men v noci na ...

Josef Mašín: Trump byl mimo Reagana nejúspěšnějším prezidentem USA

Se jménem Josef Mašín jsem se poprvé seznámil již někdy v deseti letech. Otec mi tehdy vyprávěl ...

Orbán uvažoval o vytvoření společného státu s Československem

Hvězda současného maďarského premiéra Viktora Orbána začala postupně na politickém nebi zářit již ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • Superme
  09:00 19.05.2021

  Biden není dokonalý (nikdo není), ale aspoň se chová jako prezident. Trump byl (snad) jen historickou chybou. Sice si dokázal vybudovat určité množství fanatických stoupenců, kteří ...Zobrazit celý příspěvek

  Biden není dokonalý (nikdo není), ale aspoň se chová jako prezident. Trump byl (snad) jen historickou chybou. Sice si dokázal vybudovat určité množství fanatických stoupenců, kteří “vůdci” ty jeho kecy věří za všech okolností, ale naštěstí se nejedná o většinu společnosti.
  Já furt doufám, že se GOP z toho svrabu dokáže dostat a příště nominuje někoho středového a normálního.Skrýt celý příspěvek

  • GlobeElement
   09:15 19.05.2021

   Fanatické stoupence měl Obama, Dokonce dostal předem Nobelovu cenu za to, co teprve udělá.

   Fanatické stoupence měl Obama, Dokonce dostal předem Nobelovu cenu za to, co teprve udělá.

   • Takeda
    14:08 19.05.2021

    Ale to byli švédové v komisi, ne jeho voliči ve státech. Ta nobelovka byla mimo, ale nějak nevim jestli ji Obama pro sebe nějak tlačil (fakt nevim, napište jestli jo). A i kdyby ...Zobrazit celý příspěvek

    Ale to byli švédové v komisi, ne jeho voliči ve státech. Ta nobelovka byla mimo, ale nějak nevim jestli ji Obama pro sebe nějak tlačil (fakt nevim, napište jestli jo).

    A i kdyby měl Obama fanatické příznivce, tak to jako ospravedlňuje Trumpa ve vytváření dalších fanatiků?Skrýt celý příspěvek

    • GlobeElement
     07:59 20.05.2021

     Norové, alespoň si myslím, že cenu za mír dává norský výbor. Ukazuje to ovšem na aureolu mesiáše, kterou Obama disponoval a to i v zahraničí - a evidentně nesmyslnou. A ano, ...Zobrazit celý příspěvek

     Norové, alespoň si myslím, že cenu za mír dává norský výbor.

     Ukazuje to ovšem na aureolu mesiáše, kterou Obama disponoval a to i v zahraničí - a evidentně nesmyslnou.

     A ano, Trump má právo vytvářet si svůj tábor nekritických příznivců, jako to dělají všichni politici. Demokratická strana nyní takovou osobnost nemá, Biden je volba z nouze, něco jako byl u nás například Nečas. Možná se někdo takový vylíhne z ultralevicového křídla kolem AOC. Ale to demokratům asi moc bodů nepřinese.

     Trump je lidsky nepříliš sympatická osoba, arogantní, sebestředný - ale jeho reálné kroky byly ve skutečnosti pro USA přínosné. Volba proti Trumpovi byla proti jeho osobě, ne proti jeho politice. Ve skutečnosti spoustu věcí, které byly vyčítány Trumpovi dělal i Obama a bude je dělat i Biden, protože jsou jednoduše nutné.Skrýt celý příspěvek

     • Superme
      20:28 20.05.2021

      Osoba jako Trump nemá v presidentském úřadu nejmocnější země světa co dělat. Takový člověk musí mít určité vlastnosti. On neměl snad ani jednu. Prostě chyba, která se snad už ...Zobrazit celý příspěvek

      Osoba jako Trump nemá v presidentském úřadu nejmocnější země světa co dělat. Takový člověk musí mít určité vlastnosti. On neměl snad ani jednu. Prostě chyba, která se snad už nebude nikdy opakovat. Mě nevadí GOP jako takový - stále tam jsou politici, kteří mají Americe co dát. Mám rád střed, proto mi Biden, oproti extrémně-pravicovému Trumpovi, vůbec nevadí. Právě naopak. Tak nějak doufám, že i obhájí.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      07:59 21.05.2021

      To je hodně povrchní pohled. Ano, Trump je arogantní sebestředný mizera. Ale co udělal v politice špatně? Trochu mi to připomíná otázku, koho byste chtěli v čele státu. Ožralu, ...Zobrazit celý příspěvek

      To je hodně povrchní pohled. Ano, Trump je arogantní sebestředný mizera. Ale co udělal v politice špatně?
      Trochu mi to připomíná otázku, koho byste chtěli v čele státu. Ožralu, kuřáka a arogantního snoba jako je Churchill, nebo abstinenta, vegetariána a milovníka psů, jako je Hitler? Na těch uvedených vlastnostech ve skutečnosti nezáleží, i když jsou vidět.Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      09:35 21.05.2021

      GlobeElement: moc mluvil:D kdyby taky jen cet co mu nekdo napise, tak by byl pro radu lidi snesitelnejsi... Takze se da rict, ze si to podelal sam... Ale dost pochybuju, ze by ...Zobrazit celý příspěvek

      GlobeElement: moc mluvil:D kdyby taky jen cet co mu nekdo napise, tak by byl pro radu lidi snesitelnejsi...

      Takze se da rict, ze si to podelal sam...

      Ale dost pochybuju, ze by ten hate co na nej byl byl mensi... vetsina z toho byla umele vyvolana, takze by si stejne neco nasli...Skrýt celý příspěvek

     • Pavel1
      10:03 21.05.2021

      Churchill byl sice pil a hulil jak tovární komín ale na rozdíl od trumpa to byl cílevědomý jedinec, který své úspěchy v politice tvrdě odpracoval a když šlo o diplomacii, tak se ...Zobrazit celý příspěvek

      Churchill byl sice pil a hulil jak tovární komín ale na rozdíl od trumpa to byl cílevědomý jedinec, který své úspěchy v politice tvrdě odpracoval a když šlo o diplomacii, tak se choval jako diplomat a nikoli jako hysterka, jak to předváděl trump. Dále, když prohrál volby (těsně po té co vyhrál válku), tak se k tomuto faktu postavil jako chlap a nevykřikoval, že mu attlee volby ukradl. Churchill taky podělal (případně se na špatných výsledcích podílel) spoustu věcí a na rozdíl od trumpa dokázal přijmout zodpovědnost a třeba i odstoupit z funkce. Za první světové války byl prvním lordem admirality a prosadil vylodění u Galipolli, které dopadlo fatálně. Ve 20. letech byl ministrem financí a jeho některá rozhodnutí měla dost katastrofální dopad (jako třeba nárůst nezaměstnanosti a pád vlády). Vždycky odstoupil a ke svých chybám se bez obalu přiznal. Zatímco trump za své chyby obviňuje a vyhazuje jiné - v tomto se podobá abstinentovi hitlerovi a nikoli Churchillovi.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      10:34 21.05.2021

      Trump je taky cílevědomý jedinec. Churchil má aureolu vítěze ve válce, Trump ne, ten žádnou válku nevedl, ale Churchil ji vyhrál díky tomu, že přestal generálům mluvit do řemesla. ...Zobrazit celý příspěvek

      Trump je taky cílevědomý jedinec. Churchil má aureolu vítěze ve válce, Trump ne, ten žádnou válku nevedl, ale Churchil ji vyhrál díky tomu, že přestal generálům mluvit do řemesla. Buldočí povahu mají podobnou.

      Ale podobně jako byl nenáviděný Trump nahrazen levicí vysněným Bidenem, byl pravičák Churchil nahrazen levicí vysněným Attleem, který daroval SSSR proudový motor pro Mig 15 a způsobil tak smrt mnoha západních pilotů.Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      12:58 21.05.2021

      GlobeElement napsal: "Trump je lidsky nepříliš sympatická osoba, arogantní, sebestředný - ale jeho reálné kroky byly ve skutečnosti pro USA přínosné." I kdybychom efekt Trumpova 4 ...Zobrazit celý příspěvek

      GlobeElement napsal: "Trump je lidsky nepříliš sympatická osoba, arogantní, sebestředný - ale jeho reálné kroky byly ve skutečnosti pro USA přínosné."

      I kdybychom efekt Trumpova 4 letého vládnutí považovali za sebevíce přínosný (a takové hodnocení bude závislé na politické orientaci každého jedince), vše pozitivní převáží Trumpův pokus pokus zdiskreditovat americký volební systém čistě PRO SVŮJ PROSPĚCH.

      Volební systém byl stejný i v roce 2016 kdy Trump vyhrál, a tehdy Trump proti volbám nic neměl a ani neusiloval o změnu. A on sám volil korespondenčně až do doby, kdy ho napadlo, že by mohl korespondenční hlasy využít ke zpochybnění výsledků.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      13:09 21.05.2021

      Trump zpochybnil korespondenční hlasování až po volbách, ne před nimi, takže toto nelze považovat za důvod Trumpa nevolit, časová posloupnost je opačná. Navíc tento způsob voleb je ...Zobrazit celý příspěvek

      Trump zpochybnil korespondenční hlasování až po volbách, ne před nimi, takže toto nelze považovat za důvod Trumpa nevolit, časová posloupnost je opačná.
      Navíc tento způsob voleb je skutečně vachrlatý.

      Copak udělali po Trumpově vítězství demokraté? Oni nezpochybnili volby? Netvrdili, že je zmanipulovalo Rusko? Dokonce kvůli tomu nevedli několik let vyšetřování a nevyslýchali i samotného Trumpa?
      Udělali to samé, co Trump, ba horší, protože korespondenční hlasování lze technicky zdokonalit, ale samotný princip ovlivnění voleb cizí zemí ne.

      Stejně jako jsem neměl rád Clintona, ale ve chvíli, kdy chtěli republikáni jeho odvolání, kvůli tomu, že lhal před vyšetřovacím výborem (kvůli své nevěře), považoval jsem to za účelovou věc nesouvisející s jeho schopností vykonávat prezidentský úřad nesouhlasím ani s tímhle účelovým očerňováním Trumpa.

      Clintona jsem kritizoval za jeho politiku a ne jeho přítulnost k praktikantkám a zrovna tak by měli kritici Trumpa poukazovat na jeho politické chyby a ne na přerostlé ego. To mají všichni politici.Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      14:24 21.05.2021

      demokrati stravili trumpovo volebni obdobi impeachmentem a ruskym vmesovani do voleb ( par reklam na FB ) Naopak ty posledni volby se vyznacovali tim, ze naprosta vetsina ...Zobrazit celý příspěvek

      demokrati stravili trumpovo volebni obdobi impeachmentem a ruskym vmesovani do voleb ( par reklam na FB )

      Naopak ty posledni volby se vyznacovali tim, ze naprosta vetsina mainstremovych medii a technologickych firem jela proti trumpovskou agitku bez ohledu na realitu... a rada z nich se k tomu hrde hlasi...

      mysleni typu trump je novy hitler a ucel sveti prostredky pro jeho odstraneni... sami se stavaji tim proti cemu zemi zachranuji... ulhane elity potlacujici lidska prava...

      Takze ano, bych rek, ze Trump mel znicujici vliv na US, ale nebyl to on, ale jeho netolerantni a mentalne nestabilni odpurci ... cela rada z nich si radsi znicila rodinne vztahy a celozivotni pratelsi kvuli politice... ne ze by se to nestalo i bez trumpa, tohle uz u nich bezi nejakou tu dobu a on je jen vyprovokoval, aby ukazali co jsou zac...Skrýt celý příspěvek

     • Pavel1
      19:55 21.05.2021

      GlobeElement. Trump je tak maximálně cílevědomě hysterický. Na rozdíl od Churchilla se domnívá, že výsledků v mezinárodní politice lze místo tvrdé diplomatické práce dosahovat ...Zobrazit celý příspěvek

      GlobeElement.
      Trump je tak maximálně cílevědomě hysterický. Na rozdíl od Churchilla se domnívá, že výsledků v mezinárodní politice lze místo tvrdé diplomatické práce dosahovat mediálními výkřiky a hazardními nápady. Nepochopil jsi o co v mém komentáři jde. Je irelevantní jak velký levičácký debil byl attlee (to je všeobecně známo) nebo je biden. Jde o to, že zatímco Churchill přijal svou volební porážku důstojně jako státník světového formátu, tak trump se po své porážce opět choval jako hysterka. Trump se některými svými projevy, chováním prostě a jednoduše spíše podobá hitlerovi než Churchillovi. Jinak si pleteš Churchilla ze stalinem. Stalin (potažmo RA) vyhrál protože přestal mluvit do práce generálům.Skrýt celý příspěvek

  • Shania
   08:49 20.05.2021

   Bidena prakticky nemuzou nechat mluvit bez teleprompteru, takze se spis chova ne jako preziden, ale jako neci loutka...

   Bidena prakticky nemuzou nechat mluvit bez teleprompteru, takze se spis chova ne jako preziden, ale jako neci loutka...

   • GlobeElement
    08:06 21.05.2021

    Což je přesně důvod, proč ho levičáci milují. Slouží jim jako loutka k prosazování jejich experimentů.
    Proto primárkami neprošli jeho mladší a schopnější konkurenti.

    Což je přesně důvod, proč ho levičáci milují. Slouží jim jako loutka k prosazování jejich experimentů.
    Proto primárkami neprošli jeho mladší a schopnější konkurenti.

 • Superme
  09:00 19.05.2021

  Biden není dokonalý (nikdo není), ale aspoň se chová jako prezident. Trump byl (snad) jen historickou chybou. Sice si dokázal vybudovat určité množství fanatických stoupenců, kteří ...Zobrazit celý příspěvek

  Biden není dokonalý (nikdo není), ale aspoň se chová jako prezident. Trump byl (snad) jen historickou chybou. Sice si dokázal vybudovat určité množství fanatických stoupenců, kteří “vůdci” ty jeho kecy věří za všech okolností, ale naštěstí se nejedná o většinu společnosti.
  Já furt doufám, že se GOP z toho svrabu dokáže dostat a příště nominuje někoho středového a normálního.Skrýt celý příspěvek

 • Radovan
  08:36 18.05.2021

  V dopise jsou zmíněné mezi nebezpečími i drogové kartely. Tohle je věc, kterou na USA vůbec nechápu. Populace v USA mohutně fetuje a poptávka po drogách pak následně úplně ničí ...Zobrazit celý příspěvek

  V dopise jsou zmíněné mezi nebezpečími i drogové kartely. Tohle je věc, kterou na USA vůbec nechápu. Populace v USA mohutně fetuje a poptávka po drogách pak následně úplně ničí státy od Mexika dolu. A žádný prezident to nemá za prioritu. To je jen jak chránit hranice, jak rozbít kartely, dopadnout zásilky, narkobarony .. Přitom bez té obrovské americké poptávky po drogách, by tohle vůbec nebylo. Třeba jen ty desetitisíce vražd ročně v Mexiku. V Mexiku je vlastně válka jen kvůli tomu, že v USA miliony lidí berou drogy.
  Jasně že braní drog vymýtit nelze. Ale snad by to napřením všech sil a pozornosti šlo postupně dostat pod kontrolu a počet uživatelů snižovat.
  Ale ani Trump ani Biden to asi neměli/nemají za prioritu. Bohužel.Skrýt celý příspěvek

  • apache
   08:45 18.05.2021

   Vždyť jen za držení malého množství drog se v USA jde do vězení. A asi nesledujete dění posledního půl roku, jinak byste totiž věděl, že progresivisté v USA tlačí na to, aby se ...Zobrazit celý příspěvek

   Vždyť jen za držení malého množství drog se v USA jde do vězení. A asi nesledujete dění posledního půl roku, jinak byste totiž věděl, že progresivisté v USA tlačí na to, aby se zákony v tomto ohledu zmírnily, protože jsou prý rasistické. Ono totiž mnoho černochů, kteří tvoří drtivou většinu osazenstva věznic, jde do lochu právě za držení drog. A asi víte, jak je dnes moderní chránit černochy za každou cenu. A teď si nejsem jistý, ale myslím, že i přímo Kamala Harris je pro takové změny, to si ale budu muset ještě ověřit. Jinak ono pro ilustraci jaký je vztah moderních levičáků k drogám, se stačí podívat na případ George Floyda, nenapravitelného feťáka, miláčka progresivistů.Skrýt celý příspěvek

   • Radovan
    08:57 18.05.2021

    Nemyslím tím represe za držení drog, ale hlavně mohutnou osvětu a prevenci proti drogám. Na školách, v televizích, reklamách, podporou v terénu, větší podporu léčebnám atd. Jestli ...Zobrazit celý příspěvek

    Nemyslím tím represe za držení drog, ale hlavně mohutnou osvětu a prevenci proti drogám. Na školách, v televizích, reklamách, podporou v terénu, větší podporu léčebnám atd. Jestli máte informace, že nějaká tato masivní, prioritní kampaň v USA, která má podporu od nejvyšších míst, už probíhá, tak se omlouvámSkrýt celý příspěvek

    • Shania
     10:59 18.05.2021

     valka proti drogam bezi uz kolik? 40 let? bez efektu... muzou max zlegalizovat prodej, otazka je, jestli se to pak zlepsi...

     valka proti drogam bezi uz kolik? 40 let? bez efektu... muzou max zlegalizovat prodej, otazka je, jestli se to pak zlepsi...

    • Robaiz
     11:40 18.05.2021

     Nechci Vám brát iluze, ale je strašně naivní si myslet, že nějakou prevencí např. na školách apod. něco zmůžete...o reklamách v TV či podporou v terénu ani nemluvě... Navíce - ...Zobrazit celý příspěvek

     Nechci Vám brát iluze, ale je strašně naivní si myslet, že nějakou prevencí např. na školách apod. něco zmůžete...o reklamách v TV či podporou v terénu ani nemluvě...

     Navíce - mnohem více lidí je v US závislých na legálních drogách na předpis -všelijaká antidepresiva apod.Skrýt celý příspěvek

    • pjaro77
     01:15 20.05.2021

     Vážne ? Celé desaťročie bolo obyvateľstvo USA presvedčované zvlčilými lekármi aby kvôli kdejakej boľačke brali lekármi predpisované opiáty . Napríklad fentanyl - 50x silnejší ...Zobrazit celý příspěvek

     Vážne ? Celé desaťročie bolo obyvateľstvo USA presvedčované zvlčilými lekármi aby kvôli kdejakej boľačke brali lekármi predpisované opiáty . Napríklad fentanyl - 50x silnejší ako heroin. Korene to má v niektorých farma firmách, ktoré ovplyvňovali lekárov - kongresy aka platené dovolenky a podobne, aby predpisovali opiaty, kde sa dá. Výsledkom bol exponenciálny nárast závislých. Stačí vyhľadať v google - drogova epidemie usa. Otázka je - načo DEA, FBI a ktovie kto bojuje proti dovozu drog , keď ich doma leglne krmia najhorším svinstvom ? Ide im ešte o ochranu obyvateľov alebo len nevedomky chránia niekoho biznis ?Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      08:06 20.05.2021

      Jenomže to se o negativních účincích opiátů nevědělo. Například morfium bylo za války masově používáno proti bolesti, což způsobilo vytvoření spousty závislých mezi vojáky - ale ...Zobrazit celý příspěvek

      Jenomže to se o negativních účincích opiátů nevědělo. Například morfium bylo za války masově používáno proti bolesti, což způsobilo vytvoření spousty závislých mezi vojáky - ale tento důsledek lékaři neznali.

      Že se v USA nadužívají léky, to je fakt. Že je to byznys pro farmaceutické firmy, to je taky fakt. Ale není to vládní politika vytváření narkomanů.Skrýt celý příspěvek

  • Klimesov
   09:24 18.05.2021

   Boj s drogami (pervitin a jiné) je podobný jako boj s jinými drogami (alkohol, cukr, káva, cholesterol a podobně). Jak to chcete řešit? Zákazem? Ten nefunguje, nikdy nefungoval a ...Zobrazit celý příspěvek

   Boj s drogami (pervitin a jiné) je podobný jako boj s jinými drogami (alkohol, cukr, káva, cholesterol a podobně).
   Jak to chcete řešit?
   Zákazem? Ten nefunguje, nikdy nefungoval a nikdy fungovat nebude viz. doba prohibice v USA. Přemluvit lidi, že drogy jsou špatné? To by možná šlo, ale kolik lidí dnes věří těm různým buditelům, kteří veřejně hlásají, že alkohol je špatný, jíst maso je špatné a vůbec se někoho jiného snaží přemluvit aby se dali na cestu zdravého života? Kolik lidí veřejně pohrdá abstinenty a vegetariány a považují je za podivíny? Co myslíte, člověk, který prostě bere drogy a považuje to za naprosto normální věc, jak asi se bude dívat na člověka, který ho bude přemlouvat že to je špatné?
   Větším bojem proti různým kartelům? No to se děje dnes a denně. Říká se tomu boj proti organizovanému zločinu. Bohužel dost často na organizovaný zločin bývají napojeni politici nebo samotné bezpečnostní orgány, a díky tomu je takový boj docela složitý a náročný.
   Jediné co se ještě v USA nevyzkoušelo je legalizace, a tu mnozí považují za špatný krok.Skrýt celý příspěvek

  • lorgarius
   10:57 18.05.2021

   hm s iniciativou war on drugs prisiel Nixon pocas svojho druheho volebneho obdobia sa mi zda. a to je uz nejakych 50rokov. vsetky ostatne administrativy az dodnes v strategii s ...Zobrazit celý příspěvek

   hm s iniciativou war on drugs prisiel Nixon pocas svojho druheho volebneho obdobia sa mi zda. a to je uz nejakych 50rokov.
   vsetky ostatne administrativy az dodnes v strategii s mensimi/vacsimi zmenymi pokracuju.Skrýt celý příspěvek

  • Poly
   12:23 18.05.2021

   Už to tu zaznělo. Osvěta = nefunguje. Sám si pamatuju onu rádoby osvětu na SŠ. Ti, co to nikdy nezkusili, ale rozdávaly rady nikdo nebral vážně, "vyléčené fetky" některé jedince ...Zobrazit celý příspěvek

   Už to tu zaznělo.
   Osvěta = nefunguje. Sám si pamatuju onu rádoby osvětu na SŠ. Ti, co to nikdy nezkusili, ale rozdávaly rady nikdo nebral vážně, "vyléčené fetky" některé jedince spíše navnadili poté, co jim onen bývalý feťák popsal zážitek z fetu.

   V případě USA sice jede na drogách zajímavá část populace, ale obvykle to jsou černoši. Nevzdělatelní, nepoučitelní, se zkušenostmi z vězení,... Ty jde leda zase zavřít.

   Potírání distribuce je problém. Asi největší efektivity lze dosáhnout ještě před tím a nebo během putování přes hranici, protože se zabaví největší množství a zároveň často fyzicky zlikvidují (= zastřelí) bránící se pašeráky a nebo alespoň některé z nich.
   Má to ale háček. Kartely mají vysoce sofistikované metody pro to, jak se dostat přes hranice. Tunely jsou dlouhé, hluboké a odborně provedené. Osvětlení, ventilace, kolejová dráha, ostraha, IČ kamerové systémy,....
   Moderní "narkoponorky" už nejsou primitivní skoro-ponorky á la LPV s kouřícím dieslem. Teď už mají k dispozici zcela ponořené a plně elektrické plavidla, kterým čouhá ven systém kamer a výměna vzduchu. Jedná se o 30 metrů dlouhé obludy, které uvezou 5 tun nákladu.

   Tahle potvora:

   https://www.yahoo.com/news/why...

   je plně potopitelná.

   Kdysi jsem četl, že údajně mají nově ponorky, které jsou schopné cestovat několik desítek metrů hluboko a s dieselelektrickým pohonem. Díky jejich schopnostem nebyly prozatím vystopovány. To nejsou hračky, které vyrábějí v Kolumbii v pralese na koleni.

   USA samozřejmě vyvíjejí snahu a investují do ní spousty energie a financí. Drogy se nedaní, stát přichází o prachy. A kdo v USA vydrbává s berňákem je pomalu stejný kriminálník jako terorista s pásem.Skrýt celý příspěvek

   • Radovan
    13:04 18.05.2021

    Nemyslím si, že osvěta vůbec nefunguje. Můžeme to porovnat třeba na situaci s HIV u nás a třeba v Rusku. V roce 1990 stejná startovní pozice. U nás v 90. letech a i déle masivní ...Zobrazit celý příspěvek

    Nemyslím si, že osvěta vůbec nefunguje. Můžeme to porovnat třeba na situaci s HIV u nás a třeba v Rusku. V roce 1990 stejná startovní pozice.
    U nás v 90. letech a i déle masivní kampaň, šprcka s nadsázkou vykukovala i z konzervy. Ano i ve škole jsem to zažil. Rozšíření HIV je u nás jedno z nejnižších na světe. Je to samozřejmě i skvělým zdravotnictvím a poctivou prací v terénu a snaze narkomanům pomoct, ale ta osvěta dělá hodně.
    V Rusku na osvětu až dosud víceméně dlabali, na narkomany se nahlíží jako na lidi na druhém břehu, kterým se už nepomáhá. A výsledkem je 1 procenta obyvatel HIV pozitivních.Skrýt celý příspěvek

    • GlobeElement
     15:06 18.05.2021

     Tohle se nedá srovnávat. Zatímco u AIDS lidé vědí, že je to smrtelná nemoc, u drog věří tomu, že se jim nic nestane. Proto tolik lidí kouří nebo pije alkohol, mají pocit, že to ...Zobrazit celý příspěvek

     Tohle se nedá srovnávat. Zatímco u AIDS lidé vědí, že je to smrtelná nemoc, u drog věří tomu, že se jim nic nestane. Proto tolik lidí kouří nebo pije alkohol, mají pocit, že to mají pod kontrolou a že to riziko je malé. Mladí si dají jointa s vírou, že žádná závislost nehrozí.Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      15:47 18.05.2021

      To záleží jak se to bere. Na Marihuaně rozhodně nehrozí větší závislost než na tom alkoholu nebo kouření. Riziko závislosti na "tvrdých drogách" je s tím naprosto ...Zobrazit celý příspěvek

      To záleží jak se to bere. Na Marihuaně rozhodně nehrozí větší závislost než na tom alkoholu nebo kouření. Riziko závislosti na "tvrdých drogách" je s tím naprosto neporovnatelné.
      Myslím že drtivá většina lidí ví že když začnou například s Heroinem tak si vytvoří slušnou závislost. No a ví to proto že jim to někdo řekl. Například ve škole (nebo kdekoli jinde).Skrýt celý příspěvek

 • Klimesov
  07:52 18.05.2021

  No reálně se v USA neděje nic co by se tam nedělo vždy. Stačí si vzpomenout nebo si něco na protesty v USA na konci 60. let, které probíhali proti válce ve Vietnamu. Velkou část ...Zobrazit celý příspěvek

  No reálně se v USA neděje nic co by se tam nedělo vždy. Stačí si vzpomenout nebo si něco na protesty v USA na konci 60. let, které probíhali proti válce ve Vietnamu.
  Velkou část těchto protestů vedli demokratičtí politici a ze stran republikánů byly nazýváni marxisty, socialisty atd. atd.
  Takže v USA nejde opravdu o nic zvláštního ani ojedinělého. Různých revolučních hnutí tam vznikla celá řada jako třeba Kontrakultura 60. let, Youth International Party a podobné.
  A stejně jako dnes i tehdy byly tyto různé spolky ovlivňovány takzvanou "moderní levicí" Tohle se dělo, děje a dít bude v této oblasti.
  A proti tomuto postoji, vždy stály "konzervativci" smím-li je tak nazvat. Ano lidé, kterým se z nějakého důvodu nelíbí změny ve společnosti nebo jen myšlenka změn. Kteří mají rádi starý řád. Dost často se tito lidé nazývají pravicí, i když ve skutečnosti názorově mají blíže k levici, jen její jinačí odnoži.
  Tak se nakonec dostane situace do bodu, kdy se levice hádá s levicí. Akorát na jedné straně je to levice založena na nějakém národnostním cítění a na straně druhé je to levice založena na společenském cítění. S tím paradoxem, že obě strany mluví prakticky o jednom a tom samém. Obě strany mají plnou hubu demokratických principů atd.
  A to je vše. Obě strany během historie nějakým způsobem napadali státní instituce a jejich nefunkčnost a jiné organizace. Tyto organizace zase nějakým způsobem napadali dané organizace.
  Tohle ej celý problém nynější společnosti v USA a prakticky všude na západě od nás :-)

  A co se týče samotného dopisu.
  Jako je to pěkné, ale o co má stížnost bývalého generála větší váhu než stížnost nějakého sociologa, dělníka v továrně nebo člověka trpícím sociálními problémy?
  Jaký je reálný rozdíl mezi názorem bývalého generála nebo člověka, který tvrdí, že je rasově utlačován?
  Je to jedno a totéž. Jen prostě někteří lidé víc věří té straně a jiní zase oné straně.Skrýt celý příspěvek

 • cejkis
  00:39 18.05.2021

  Voliči progresivní levice, v ČR prezentované zejména Piráty utrpěli šok :-))) Tohle musí být od odpůrců demokracie (čti Okamury, Trumpa, Orbána a nebo za to může Putin). A jelikož ...Zobrazit celý příspěvek

  Voliči progresivní levice, v ČR prezentované zejména Piráty utrpěli šok :-))) Tohle musí být od odpůrců demokracie (čti Okamury, Trumpa, Orbána a nebo za to může Putin). A jelikož to není v souladu s postoji liberální progresivní scény, tak to musí být fake news. K tomu Vám dopomáhej Greta genderneutral Thunberg.Skrýt celý příspěvek

 • browe
  00:11 18.05.2021

  124 penzionovaných generálů aktivistů - příznivců Trumpa - sepsalo bizarní otevřený dopis. Nemám aktuální data, ale v roce 2006 bylo v USA na penzi 4 700 generálů. Trump a ...Zobrazit celý příspěvek

  124 penzionovaných generálů aktivistů - příznivců Trumpa - sepsalo bizarní otevřený dopis. Nemám aktuální data, ale v roce 2006 bylo v USA na penzi
  4 700 generálů.

  Trump a jeho stoupenci neuspěli ve snaze napadnout výsledky voleb u soudů. Všechny stížnosti Trumpových právníků na nelegitimnost sčítání hlasů byly ve všech státech odmítnuty.

  https://slate.com/news-and-pol... Skrýt celý příspěvek

  • Jirosi
   18:41 18.05.2021

   Jenže, o čem by se pak psalo?

   Jenže, o čem by se pak psalo?

 • dusan
  22:00 17.05.2021

  Trumpov fanklub. Ani sa nesnažili tváriť nad vecou .... Falšovanie volieb je strašne vážna vec .... a dokázané ja akurát to, že je to celé fabulácia ... Predstava, že sa ...Zobrazit celý příspěvek

  Trumpov fanklub.

  Ani sa nesnažili tváriť nad vecou ....

  Falšovanie volieb je strašne vážna vec .... a dokázané ja akurát to, že je to celé fabulácia ...

  Predstava, že sa sfalšujú milióny hlasov a nebudú na to dôkazy je absurdná ... asi taká ako to, že si Amíci vyhodili do vzduchu dvojičky.

  PS I v diktátorskom Rusku sa jasne preukázalo masové falšovanie ... predstava nejakého utajenia v USA ja už diagnóza ...Skrýt celý příspěvek

  • cejkis
   00:39 18.05.2021

   :))))

   :))))

  • liberal shark
   07:24 18.05.2021

   Dokázané ani vyvrácené není nic. Soudy odmítly přijmout žaloby Republikánů kvůli absenci aktivní žalobní legitimace (lack of standing). Podstatné je, že více než 70 milionů US ...Zobrazit celý příspěvek

   Dokázané ani vyvrácené není nic. Soudy odmítly přijmout žaloby Republikánů kvůli absenci aktivní žalobní legitimace (lack of standing). Podstatné je, že více než 70 milionů US voličů věří, že volby byly zfalšované, což je docela velký systémový problém.Skrýt celý příspěvek

   • GlobeElement
    08:26 18.05.2021

    Přesně tak. Nejde ani tak o to, jestli volby byly či nebyly zfalšované, ale o to, že si to hodně lidí myslí a nelze jim to vyvrátit. I kdyby volby cinknuté byly, ale nikdo by si to ...Zobrazit celý příspěvek

    Přesně tak. Nejde ani tak o to, jestli volby byly či nebyly zfalšované, ale o to, že si to hodně lidí myslí a nelze jim to vyvrátit. I kdyby volby cinknuté byly, ale nikdo by si to nemyslel, nebyl by to problém. Opačná situace je nebezpečná.Skrýt celý příspěvek

   • apache
    09:02 18.05.2021

    Myslím, že s fakty u člověka jako dusan neuspějete. Pro něj jste jen "trumpův fanklub" , nižší bytost, která může bát ráda, že vás za vaše drzé řeči někam nezavřou.

    Myslím, že s fakty u člověka jako dusan neuspějete. Pro něj jste jen "trumpův fanklub" , nižší bytost, která může bát ráda, že vás za vaše drzé řeči někam nezavřou.

   • Takeda
    12:42 18.05.2021

    Bylo to vyvrácený už nesčetněkrát. Ale jinak máte pravdu, že ty o věří už teď nic nepřesvědčí a ano, je to problém. Problém, který využil a zveličil pan Trump...

    Bylo to vyvrácený už nesčetněkrát. Ale jinak máte pravdu, že ty o věří už teď nic nepřesvědčí a ano, je to problém. Problém, který využil a zveličil pan Trump...

  • apache
   08:58 18.05.2021

   Hned první větou jsi se sám odkopal. Primitivní škatulkování. A recept na uklidnění většiny lidí je jednoduchý - nechť je hlasování podmínění ověřením totožnosti. Jako u nás. A ...Zobrazit celý příspěvek

   Hned první větou jsi se sám odkopal. Primitivní škatulkování.

   A recept na uklidnění většiny lidí je jednoduchý - nechť je hlasování podmínění ověřením totožnosti. Jako u nás. A teď se podívejte, jak na takový návrh reagují demokraté, úplně šílí. Proč asi? Tyto uplynulé volby už nemá cenu řešit, je třeba soustředit se na ty příští, aby jejich regulérnost byla opravdu zajištěna, aby nikdo nemohl zpochybňovat jejich průběh.

   A jestli si myslíte, že v nynějším takto nastaveném systému voleb, s minimální kontrolou hlasujících, nedocházelo k podvodům, tak jste s prominutím naivní a velice hloupý. Otázkou jen je v jakém rozsahu a jak moc to mohlo ovlivnit výsledek. A v nějaké spravedlivé vyšetření v dnešních progresivistických USA může věřit také jen naprostý naivka.Skrýt celý příspěvek

   • Takeda
    12:41 18.05.2021

    Ano, snadné jednoduché řešení. Pro lidi v USA (dem. i rep.) je občanka prostě fašistický omezení jejich lidských práv a nemá šanci uspět. Mentalita prostě někde jinde. To nemá s ...Zobrazit celý příspěvek

    Ano, snadné jednoduché řešení. Pro lidi v USA (dem. i rep.) je občanka prostě fašistický omezení jejich lidských práv a nemá šanci uspět. Mentalita prostě někde jinde. To nemá s antitrumpem nic společnýho. Ty, co by to prosazovali by prostě neměli šanci na znovuzvolení...Skrýt celý příspěvek

    • GlobeElement
     07:53 19.05.2021

     On to prosazuje i Trump a argumentuje tím, že pro otevření účtu v bance i pro řidičák lidé potřebují ID, tak proč ne pro volby.

     On to prosazuje i Trump a argumentuje tím, že pro otevření účtu v bance i pro řidičák lidé potřebují ID, tak proč ne pro volby.

 • Double
  21:24 17.05.2021

  Je len otazka casu, kedy padne tato "basta demokracie". Predsalen ludia im nebudu zrat ten dvoj parlamentny system donekonecna, obzvlast ked obe politicke strany presadzuju stale ...Zobrazit celý příspěvek

  Je len otazka casu, kedy padne tato "basta demokracie". Predsalen ludia im nebudu zrat ten dvoj parlamentny system donekonecna, obzvlast ked obe politicke strany presadzuju stale to iste.Skrýt celý příspěvek

 • Radim
  20:25 17.05.2021

  Osobně mám za to, že situace na západě, je skutečně viditelným výsledkem působení KGB a jejího scénáře rozvratu, který do posledního detailu popsal Jurij Bezmenov viz. 1. ...Zobrazit celý příspěvek

  Osobně mám za to, že situace na západě, je skutečně viditelným výsledkem působení KGB a jejího scénáře rozvratu, který do posledního detailu popsal Jurij Bezmenov viz.
  1. Demoralizace
  2. Destabilizace
  3. Krize
  4. Normalizace

  Tipnul bych si, že se teď západní Evropa a USA nacházejí mezi body 2-3, demoralizace společnosti už je dávno hotová

  https://www.youtube.com/watch?... Skrýt celý příspěvek

  • dusan
   22:54 17.05.2021

   5. bod Facebook, resp. sociálne siete ako také .... Aj v minulosti sa šírily bludy a hoaxy, ale v dnešnej dobe to ľudia neuveriteľne "žerú" a ja žasnem aké "fakty" blúdia medzi ...Zobrazit celý příspěvek

   5. bod Facebook, resp. sociálne siete ako také ....

   Aj v minulosti sa šírily bludy a hoaxy, ale v dnešnej dobe to ľudia neuveriteľne "žerú" a ja žasnem aké "fakty" blúdia medzi ľuďmi ....

   Samozrejme, že tam pracujú Rusi, Čína ..... ale základ je v dobrovoľnom obmedzení ľudí na "fakty" zo sociálnych sietí ....

   Napriek tomu, že teoreticky si môžu overiť väčšinu informácií .... zväčša len chcú potvrdzovať svoje názory ... často úplne absurdné .... ale dnes má každá hlúposť kopu fanúšikov ....Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    19:06 18.05.2021

    To je bohužel daň za otevřenou společnost. Zajímavé, je jak moc se kryji příznivci konspirace, alternativ z příznivci totalit, kde pravdu určuje státní doktrína, hlásaná státními ...Zobrazit celý příspěvek

    To je bohužel daň za otevřenou společnost.

    Zajímavé, je jak moc se kryji příznivci konspirace, alternativ z příznivci totalit, kde pravdu určuje státní doktrína, hlásaná státními medii.Skrýt celý příspěvek

  • liberal shark
   07:27 18.05.2021

   Je pravda, že Rusové aktivně zpochybňují, relativizují a rozkládají všechny "západní" instituce, do kterých je omylem přijmou.

   Je pravda, že Rusové aktivně zpochybňují, relativizují a rozkládají všechny "západní" instituce, do kterých je omylem přijmou.

  • stepan
   23:49 18.05.2021

   Už dneska vyplouvují na povrch důkazy o tom, že někteří významní lidé z BLM jsou/byli ve spojení s Čínskou komunistickou ...Zobrazit celý příspěvek

   Už dneska vyplouvují na povrch důkazy o tom, že někteří významní lidé z BLM jsou/byli ve spojení s Čínskou komunistickou stranou...

   https://www.heritage.org/progr...

   Čína bude hlavní hráč, který má zájem na destabilizaci americké společnosti. BLM se netají nenávistí ke kapitalismu a volnému trhu.

   Nevím, jeslti si tohle někteří politici, zejména z demokratické strany, vůbec uvědomovali, když jim vyjadřovali podporu...Skrýt celý příspěvek

  • pjaro77
   01:35 20.05.2021

   bod 6. Odporná morálka vodcov a elít. Stačí pozrieť, čoho sú schopní vládcovia v strednej europe a v bledemodrom je to samé vo väčšine sveta. Zbierka zlodejov, defraudantov, ...Zobrazit celý příspěvek

   bod 6. Odporná morálka vodcov a elít.
   Stačí pozrieť, čoho sú schopní vládcovia v strednej europe a v bledemodrom je to samé vo väčšine sveta. Zbierka zlodejov, defraudantov, skrytých lobistov, kamarádkšeftíkárov,
   niekde aj cvokov a kurevníkov.
   V USA k tomu pripočítajte napríklad vylhanú inváziu do zahraničia (vláda neokonov za Busha), ktorá ich stála obrovské peniaze.
   Nečudujem sa, že ľudia majú verchušky plné zuby.Skrýt celý příspěvek

   • Jirosi
    17:41 20.05.2021

    Otázka je proč si pak zvolily toho největšího lháře za minulého prezidenta. A proč je pro některé, tak překvapující, že na podruhé už to nedal.

    Otázka je proč si pak zvolily toho největšího lháře za minulého prezidenta. A proč je pro některé, tak překvapující, že na podruhé už to nedal.

   • Ján Paliga
    21:37 20.05.2021

    Ľudia si väčšinou volia zástupcov podľa svojich nedostatkov.... Na Slovensku to roky vidíme tiež.... slušní sa dostávajú do parlamentu len náhodou (alebo omylom? ).

    Ľudia si väčšinou volia zástupcov podľa svojich nedostatkov.... Na Slovensku to roky vidíme tiež.... slušní sa dostávajú do parlamentu len náhodou (alebo omylom? ).

    • Jan Padesátýpátý
     23:25 20.05.2021

     jo, to je dobrý postřeh na tomhle principu Trump vyhrál volby, lidi rádi zvolili někoho, v kom se mohou vidět jenom si nejsem jistý, jestli to byl Trumpův kalkul; tolik inteligence ...Zobrazit celý příspěvek

     jo, to je dobrý postřeh
     na tomhle principu Trump vyhrál volby, lidi rádi zvolili někoho, v kom se mohou vidět
     jenom si nejsem jistý, jestli to byl Trumpův kalkul; tolik inteligence bych mu asi nepřiznal, spíš měl štěstíSkrýt celý příspěvek

 • bubamara
  13:40 17.05.2021

  Bohužel spíš smutná ukázka toho, jak se někteří republikáni posunuli do alternativní reality. Nejhorší je, že tomu nejspíš sami i věří.

  Bohužel spíš smutná ukázka toho, jak se někteří republikáni posunuli do alternativní reality. Nejhorší je, že tomu nejspíš sami i věří.

  • Jan Padesátýpátý
   13:56 17.05.2021

   Podle průzkumů 70% republikánských voličů věří, že Biden vyhrál pomocí podvodů a že demokraté plně ovládají americké volby. Pokud by tomu tak opravdu bylo, republikáni si už ani ...Zobrazit celý příspěvek

   Podle průzkumů 70% republikánských voličů věří, že Biden vyhrál pomocí podvodů a že demokraté plně ovládají americké volby.

   Pokud by tomu tak opravdu bylo, republikáni si už ani neškrtnou, protože pro 70% jejich voličů už nemá smysl chodit k volbám, a to nejenom k těm prezidentským.Skrýt celý příspěvek

   • GlobeElement
    15:21 17.05.2021

    Už jsme se tady o tom jednou bavili, problémem je především ztráta důvěry ve funkčnost demokratických nástrojů jako jsou volby. V tom okamžiku nemá prezident ani vláda loajalitu ...Zobrazit celý příspěvek

    Už jsme se tady o tom jednou bavili, problémem je především ztráta důvěry ve funkčnost demokratických nástrojů jako jsou volby. V tom okamžiku nemá prezident ani vláda loajalitu ani autoritu občanů, ti je považují za uzurpátory a to oslabuje celý stát a může vést ke velkým problémům, radši nedomýšlet. Američani nejsou ovce jako my a nebudou sedět se založenýma rukama, když budou mít pocit, že jim někdo bere jejich práva.Skrýt celý příspěvek

    • Jan Padesátýpátý
     19:13 17.05.2021

     K té ztrátě důvěry nedošlo proto, že by demokratické nástroje přestaly být funkční. K té ztrátě důvěry došlo proto, že někteří Američané uvěřili jako ovce falšování voleb, protože ...Zobrazit celý příspěvek

     K té ztrátě důvěry nedošlo proto, že by demokratické nástroje přestaly být funkční.
     K té ztrátě důvěry došlo proto, že někteří Američané uvěřili jako ovce falšování voleb, protože nechtěli výsledky voleb přijmout.

     A to přesto, že Trumpův ministr spravedlnosti, Trumpova komise pro kontrolu voleb, soudci a úředníci včetně těch dosazených Trumpem .. ti všichni tvrdili že volby proběhly v pořádku.Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      20:39 17.05.2021

      Oni ani tak Američané jako jejích elity, ty je v tom ještě utvrzovali nekonečným omíláním.
      Bohužel, tohle je důsledek toho, že lež se stara normou skrytou za svobodou slova.

      Oni ani tak Američané jako jejích elity, ty je v tom ještě utvrzovali nekonečným omíláním.
      Bohužel, tohle je důsledek toho, že lež se stara normou skrytou za svobodou slova.

     • GlobeElement
      07:18 18.05.2021

      Že jsou volby ovlivněny či zfalšovány tvrdili už příznivci demokratů po vítězství Trumpa. Teď se to obrátilo na opačnou stranu a díky systému voleb nelze zfalšování výsledků ...Zobrazit celý příspěvek

      Že jsou volby ovlivněny či zfalšovány tvrdili už příznivci demokratů po vítězství Trumpa. Teď se to obrátilo na opačnou stranu a díky systému voleb nelze zfalšování výsledků jednoznačně vyvrátit.

      A pokud se udává, kolik procent Trumpových příznivců věří, že výsledky byly zfalšovány, bylo by zajímavé zjistit, kolik příznivců Bidena si myslí to samé, jen jim to nevadí, protože vyhráli.Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      18:54 18.05.2021

      GE: Mnohem lepší studie by byla: Jakých práv jsou ochotni se vzdát, za větší legitimitu voleb. Ono nadávat, ale nebýt ochoten to řešit. Tedy kromě totálního omezení proti strany ...Zobrazit celý příspěvek

      GE: Mnohem lepší studie by byla: Jakých práv jsou ochotni se vzdát, za větší legitimitu voleb.

      Ono nadávat, ale nebýt ochoten to řešit. Tedy kromě totálního omezení proti strany je klasické klišé.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      07:54 19.05.2021

      Nemusí se vzdávat žádných práv. Proč by to dělali?

      Nemusí se vzdávat žádných práv. Proč by to dělali?

    • dusan
     22:49 17.05.2021

     Pocit ... to je čo ? To je emócia, ktorá nemá nič spoločné s realitou. O tom sú alternatívne bláboly o "židoch čo ovládajú svet", o "čipoch vo vakcínach" ....a pod. A i Grygar ...Zobrazit celý příspěvek

     Pocit ... to je čo ?

     To je emócia, ktorá nemá nič spoločné s realitou. O tom sú alternatívne bláboly o "židoch čo ovládajú svet", o "čipoch vo vakcínach" ....a pod.

     A i Grygar padá do kolien, keď musí dnes v 21.storočí "dokazovať", že Zem je guľatá !!Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      07:19 18.05.2021

      Emoce jsou pro rozhodování lidí podstatné.

      Důležitější, než realita.

      Emoce jsou pro rozhodování lidí podstatné.

      Důležitější, než realita.

     • Ján Paliga
      22:43 19.05.2021

      Na vyvolávaní emócií sú založené aj dezinformačné správy....

      Na vyvolávaní emócií sú založené aj dezinformačné správy....

   • Mortles
    15:47 17.05.2021

    Oni na tom už jedny volby prohráli, konkrétně dost klíčové senátorské volby v Georgii. Říkat svým skalním voličům, že nemají chodit k volbám je neuvěřitelně hloupá taktika. Ale ...Zobrazit celý příspěvek

    Oni na tom už jedny volby prohráli, konkrétně dost klíčové senátorské volby v Georgii. Říkat svým skalním voličům, že nemají chodit k volbám je neuvěřitelně hloupá taktika. Ale uvidíme, jak budou vypadat další volby do kongresu například. Jinak republikáni dlouhodobě mají problém získat dostatek voličů na svoji stranu, čistě na hlasy voličů, pokud se nemýlím, nevyhráli už drahnou dobu.Skrýt celý příspěvek

  • apache
   14:11 17.05.2021

   Smutné je, že lidé jako vy odmítají vidět realitu. Stejně jako ji odmítali vidět během nástupu nacismu či komunismu.

   Smutné je, že lidé jako vy odmítají vidět realitu. Stejně jako ji odmítali vidět během nástupu nacismu či komunismu.

   • Pavel1
    20:41 17.05.2021

    Smutné je, že někteří jedinci jsou sto se ohánět "nástupem nacismu" a při tom neznají historii a staleté demokratické tradice země, kterou z něčeho takového obviňují a zároveň jsou ...Zobrazit celý příspěvek

    Smutné je, že někteří jedinci jsou sto se ohánět "nástupem nacismu" a při tom neznají historii a staleté demokratické tradice země, kterou z něčeho takového obviňují a zároveň jsou sto předvádět hysterické záchvaty, když jsou upozorněni na to, že to nejsou USA, kde UŽ DÁVNO něco obdobného nacismu nastoupilo .Skrýt celý příspěvek

    • apache
     09:10 18.05.2021

     Historii a tradice té země právě že znám, takže dokáži rozpoznat, že se řítí do totality a právě historie a tradice jsou tam nyní pošlapávány ve jménu progresivismu. A obviňuji ji ...Zobrazit celý příspěvek

     Historii a tradice té země právě že znám, takže dokáži rozpoznat, že se řítí do totality a právě historie a tradice jsou tam nyní pošlapávány ve jménu progresivismu. A obviňuji ji z nástupu PROGRESIVISMU, ne nacismu. Ten dávám za příklad jen protože jako totalita vykazuje stejné znaky při svém nástupu. Čtěte pozorněji, ať nejste za blbce.

     A nakonec patrně myslíte Rusko. Asi vám vezme vítr z plachet, že jsem velmi často označován za rusofoba. Jen jste dokázal, že jste jedním z těch, kdo vidí černobíle, jednu stranu bezvýhradně milujete ať se děje co se děje a druhou opovrhujete a myslíte si, že ostatní to mají také tak. Nemají.Skrýt celý příspěvek

     • Pavel1
      10:54 18.05.2021

      Neznáš a nedokážeš, když ani nepoznáš, že některé země v té "totalitě" už jsou. Vždycky mně pobaví hysteričtí milovníci totalit, tveho ražení, kteří předstírají jak kritičťí k ...Zobrazit celý příspěvek

      Neznáš a nedokážeš, když ani nepoznáš, že některé země v té "totalitě" už jsou. Vždycky mně pobaví hysteričtí milovníci totalit, tveho ražení, kteří předstírají jak kritičťí k totalitám jsou a ve skutečnosti jen mají potřebu kydat špínu na demokratické země. Realitou je, že v USA se neděje nic, čím by si v minulosti už několikrát neprošly. Evidentně vůbec netušíš, co se v USA dělo ve 30. a 60. a 70. letech nebo v 50. letech jen s opačným znaménkem. A narozdíl od východních totalit to USA vždy zvládly.Skrýt celý příspěvek

  • apache
   14:14 17.05.2021

   A jestli se něco posunulo, tak jsou to totalitní praktiky progresivistů. Opět jsou lidé umlčováni, opět jsou lidé vyhazováni z práce, brutální násilí jsme již také viděli v podání ...Zobrazit celý příspěvek

   A jestli se něco posunulo, tak jsou to totalitní praktiky progresivistů. Opět jsou lidé umlčováni, opět jsou lidé vyhazováni z práce, brutální násilí jsme již také viděli v podání progresivistických Antifa/BLM úderek. Už jen čekat, až přijde systematické zabíjení. Smějte se, říkejte si jak jde o konspiraci... ale to samé se dělo před nástupem nacismu a komunismu. Idioti se smáli a nevěřili. A cena za to pak byla strašlivá.Skrýt celý příspěvek

   • Pavel1
    20:44 17.05.2021

    Opět, "systematické zabíjení" už přišlo, ovšem nikoli v USA. "Totalitní praktiky" soukromých firem, jsi chtěl říct. Chceš snad upírat právo soukromé firmy kohokoli kdykoliv ...Zobrazit celý příspěvek

    Opět, "systematické zabíjení" už přišlo, ovšem nikoli v USA. "Totalitní praktiky" soukromých firem, jsi chtěl říct. Chceš snad upírat právo soukromé firmy kohokoli kdykoliv vyhodit? Tomu se totiž říká volný trh.Skrýt celý příspěvek

    • stepan
     23:41 17.05.2021

     Tady nejde o právo kohokoliv kdykoliv vyhodit na základě toho, že by daný člověk špatně pracoval. Tady se vyhazuje na základě názorů a politického přesvědčení. S tlakem levicových ...Zobrazit celý příspěvek

     Tady nejde o právo kohokoliv kdykoliv vyhodit na základě toho, že by daný člověk špatně pracoval. Tady se vyhazuje na základě názorů a politického přesvědčení. S tlakem levicových neziskovek. A ještě se daný člověk tak onálepkuje, že další práci nenajde. A nejlépe mu banky vypoví bankovní účty a může jít žebrat na ulici. Stalo se to nejedenkrát.

     Kdyby komunisté u nás před rokem 1989 zavedli volný trh, jako se to "s ručeným omezením" děje v Číně, a pomocí nevládních organizací dělali takový tlak, že by výsledek byl stejný jako ve státně řízeném hospodářství, tak bys také obhajoval tuto metodiku?Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      01:16 18.05.2021

      Já určitě obhajuju, že v USA (na rozdíl od levicové Evropy) si zaměstnavatel může zaměstnat koho chce. Jestli si majitel myslí, že mu někdo svým veřejným postojem kazí image, nebo ...Zobrazit celý příspěvek

      Já určitě obhajuju, že v USA (na rozdíl od levicové Evropy) si zaměstnavatel může zaměstnat koho chce. Jestli si majitel myslí, že mu někdo svým veřejným postojem kazí image, nebo mu je prostě lidsky nesympatický, má mít právo ho vyhodit.

      V Číně jsou povolené jenom názory Strany. Naopak firmy v USA nevlastní jenom progresivisti, ale i Trumpisti, liberálové, konzervativci ... Pokud tě odmítne vlastník progresivista, můžeš jít jinam.Skrýt celý příspěvek

     • Torong
      08:07 18.05.2021

      Pak určitě o obhajuješ právo zaměstnavetele nezaměstnat/propustit, člověka, protože je homosexuál, žid, černoch, žena...

      Pak určitě o obhajuješ právo zaměstnavetele nezaměstnat/propustit, člověka, protože je homosexuál, žid, černoch, žena...

     • Jura99
      08:58 18.05.2021

      Torong: vybrat si zaměstnance je přirozená svoboda, asi jako je přirozené si svobodně vybrat partnera. Pokud je firma tvoje, nikdo by ti neměl mluvit do toho, jak ji povedeš a s ...Zobrazit celý příspěvek

      Torong: vybrat si zaměstnance je přirozená svoboda, asi jako je přirozené si svobodně vybrat partnera. Pokud je firma tvoje, nikdo by ti neměl mluvit do toho, jak ji povedeš a s kým budeš pracovat. Moderní antidiskriminační pravidla to vidí jinak, když to bude takto pokračovat, je možné, že v budoucnu ti budou přidělovat i manželku.Skrýt celý příspěvek

     • Pavel1
      09:54 18.05.2021

      "Tady se vyhazuje" jen a pouze ze SOUKROMÝCH firem. Pokud zpochybňuješ právo americké firmy vyhodit kohokoli bez udání důvodu zpochybňuješ volný trh. Omezením vyhazovů jen kvůli ...Zobrazit celý příspěvek

      "Tady se vyhazuje" jen a pouze ze SOUKROMÝCH firem. Pokud zpochybňuješ právo americké firmy vyhodit kohokoli bez udání důvodu zpochybňuješ volný trh. Omezením vyhazovů jen kvůli tomu, že někdo "špatně pracuje" by si v USA právě ten kritizovaný evropský socialismus zavedli.Skrýt celý příspěvek

     • Torong
      11:29 18.05.2021

      Jura99: Pak je ovšem v pořádku neazaměstnat černocha protože je černoch... Stejně tak by mělo být v pořádku nepustit černocha do restaurace, protože je černoch. Pokud je restaurace ...Zobrazit celý příspěvek

      Jura99:
      Pak je ovšem v pořádku neazaměstnat černocha protože je černoch... Stejně tak by mělo být v pořádku nepustit černocha do restaurace, protože je černoch. Pokud je restaurace soukromá, je přece právo majitele obsloužit jen toho, koho obsloužit chce. Jinak by to bylo omezování volného trhu... Takhle jsi to myslel?Skrýt celý příspěvek

     • Torong
      11:35 18.05.2021

      Pavel1: Totéž, pokud tvrdíš toto: "Tady se vyhazuje" jen a pouze ze SOUKROMÝCH firem. Pokud zpochybňuješ právo americké firmy vyhodit kohokoli bez udání důvodu zpochybňuješ volný ...Zobrazit celý příspěvek

      Pavel1:
      Totéž, pokud tvrdíš toto:
      "Tady se vyhazuje" jen a pouze ze SOUKROMÝCH firem. Pokud zpochybňuješ právo americké firmy vyhodit kohokoli bez udání důvodu zpochybňuješ volný trh."
      Pak tvrdíš, že je v pořádku vyhodit někoho na základě jeho politické příslušnosti nebo názoru. A to je NAPROSTO STEJNÉ jako vyhodit někoho jen kvůli narvě pleti, sexuální orientaci ap. Je to prostě diskriminace. Jenomže ta ti vyhovuje, protože umlčuje tobě nepohodlné názory.Skrýt celý příspěvek

     • Klimesov
      13:04 18.05.2021

      Torong. Pane bože to jsou zase moudra :D :D :D :D Heleďte já nevím jestli jste zaměstnavatel nebo zaměstanec, ale pokud jste zaměstnanec tak si koukejte dopodrobna přečíst smlouvu, ...Zobrazit celý příspěvek

      Torong.
      Pane bože to jsou zase moudra :D :D :D :D
      Heleďte já nevím jestli jste zaměstnavatel nebo zaměstanec, ale pokud jste zaměstnanec tak si koukejte dopodrobna přečíst smlouvu, kterou jste uzavřel se svým zaměstnavatelem.
      Já kupříkladu ve smlouvě má něco v tomto znění "Zaměstnavatel si vyhrazuje právo propustit zaměstnance pokud ten jakkoli poruší zásady etiky a stanov zaměstnavatele"
      To znamená, ano můj zaměstnavatel mně může vyhodit na základě toho, že se třeba na fejzbůku budu vyjadřovat takovým způsobem, kterým by mu to vadilo.
      A představte si valná většina zaměstnanců má podobné podmínky ve svých smlouvách. To, že ti lidé si ty smlouvy ani nepřečtou a pak ani neví jaké mají povinnosti je problém těch lidí. Neznalost neomlouvá.
      Takhle to prostě ve světě funguje. Vztah zaměstnanec vs. zaměstnavatel je dán jistými podmínkami sepsanými ve smlouvě, ke kterým obě zúčastněné strany přistupují dobrovolně a svým podpisem stvrzují souhlas s těmito podmínkami.
      Na tomhle principu jsou smlouvy založené a jestli si jí někdo prostě nepřečte a pak se diví... Jako upřímně jeho problém.

      A ne váš příklad s restaurací je naprostá zhovadilost. Je to jako kdyby jste napsal, že zákazník si vymezuje právo platit za služby jen tam kde se mu to líbí.
      Jenomže bohužel tato problematika se řeší všeobecnými zákony, které restaurátorům zakazují vybírat si zákazníky podle vlastního náboženského nebo jiného přesvědčení, a dále jim stanoví, že musí obsloužit každého kdo tam přijde, dále také zákon stanoví, že obsloužený nesmí odejít bez placení atd. atd.
      Víte ono totiž aby jste mohl provozovat restauraci, tak musíte tak nějak dodržovat zákony dané země, kde restauraci provozujete, jinak by vám mohla být udělena pokuta nebo odebrání provozní licence či živnostenského listu.
      Vy jako občan, provozovatel, zaměstnanec, zaměstnavatel atd. atd. vždy máte nějaké práva, ale zároveň máte i nějaké povinnosti. Ale bohužel lidé čím dál tím víc na své povinnosti zapomínají a naivně si myslí, že můžou konat vše beztrestně.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      13:18 18.05.2021

      Klimesov - tak tohle je hodně tenký led a proto, když někdo u nás vyhazuje zaměstnance, nikdy neargumentuje porušením etického kodexu, nýbrž poškozením firmy. Ono totiž je jasné, ...Zobrazit celý příspěvek

      Klimesov - tak tohle je hodně tenký led a proto, když někdo u nás vyhazuje zaměstnance, nikdy neargumentuje porušením etického kodexu, nýbrž poškozením firmy.

      Ono totiž je jasné, že když pracuju pro výrobce veganských potravin a napíšu na sociální síti, že vegani jsou vymaštění kreténi, je to důvod k rozvázání pracovního poměru. Ale když napíšu, že lidé, kteří poslouchají Michala Davida jsou primitové bez špetky vkusu, tohle důvodem k výpovědi není, i kdyby majitel firmy Davida miloval, protože to s veganskými potravinami nesouvisí. A pokud napíšu, že Okamura je super a můj zaměstnavatel ho nesnáší, nesmí mne za to vyhodit, protože mám právo být příznivcem legální politické strany.

      Pokud v USA dochází k diskriminaci lidí kvůli politickým postojům, je to špatně. A jestliže k tomu navíc dochází otevřeně a zaměstnavatel se ani nesnaží maskovat důvod výpovědi, je to skutečně nastupující diktatura. Speciálně u nás, v zemi, kde lidé byli pronásledováni pro své politické postoje, bychom na to měli být citliví.Skrýt celý příspěvek

     • Klimesov
      13:36 18.05.2021

      GlobeElement A proto existují instituce, kterým se říká soud, a ty ve chvíli kdy problematika dojde na tenký led rozhodnou ve prospěch té či oné strany. A dokud tyto instituce ...Zobrazit celý příspěvek

      GlobeElement
      A proto existují instituce, kterým se říká soud, a ty ve chvíli kdy problematika dojde na tenký led rozhodnou ve prospěch té či oné strany.
      A dokud tyto instituce budou fungovat nezávisle, tak k žádné totalitě nedochází.
      Ano jak sám píšete je blbost aby mně jako zaměstnance, zaměstnavatel vyhodil jen proto, že má rád Michala Davida a já o něm napsal, že je vůl. To ale neznamená, že on nemá právo měn vyhodit. Má on uznal, že jsem se choval z jeho pohledu špatně a uplatnil své právo dané smlouvou. Ovšem já na oplátku můžu jeho rozhodnutí napadnout u soudu, že bylo neopodstatněné a v tuto chvíli by mi nejspíše soud dal za pravdu.
      Takhle to prostě funguje. Soudy jsou tu od toho aby rozhodli ve sporných věcech, ne diskuze na internetu.
      Akorát bohužel v této debatě nedošlo ke kritice konkrétního případu. Nebyl zde popsán, žádný případ vyhazovu na základě politického názoru ani nějaké podrobné projednávání případu u soudu, prostě nic.
      Většina lidí píši ve všeobecné rovině, tak jsem na to reagoval také ve všeobecné rovině.Skrýt celý příspěvek

     • Torong
      14:47 18.05.2021

      Klimesov V podstatě to za mně napsal GlobeElement. To, že se budeš točit na etice jsem čekal. Stejně tak reakci "ale to je něco úplně jiného" na příměr s restaurací. Takže ...Zobrazit celý příspěvek

      Klimesov
      V podstatě to za mně napsal GlobeElement. To, že se budeš točit na etice jsem čekal. Stejně tak reakci "ale to je něco úplně jiného" na příměr s restaurací.
      Takže popořadě. Ne opravdu nejde o porušování etiky tak jak se snažíš tvrdit. To je pouze výmluva, za kterou se progresivisti schovávají. Ve skutečnosti jde o diskriminaci na základě názoru. Tady jsou dva příklady dvojího metru. V jednom případě jasný rasismus (ale zaměřený proti bílým) potrestán nebyl, naopak dotyčná byla dokonce povýšena, v druhém případě prohlášení, že život každého má stejnou cenu stálo dotyčnou místo. Obojí univerzita.
      https://www.idnes.cz/zpravy/za...
      https://echo24.cz/a/SbVEr/univ...
      Co se týká příměru s restaurací, tak ten je přesný dokonale. Buď totiž obhajuješ volný trh a to se vším všudy tedy i s tím, že do své restaurace pustíš jen toho, koho chceš, tedy klidně si na vstup napíšeš "only for white" nebo "only for black" nebo cokoli jiného anebo obhajuješ regulovaný trh a boj proti diskriminaci a pak musí restaurace obsloužit každého bez ohledu na majitele a stejně tak musí majitel strpět politické přesvědčení svých zaměstnanců.Skrýt celý příspěvek

     • Klimesov
      15:18 18.05.2021

      Torong. Takže ještě jednou. Žijete ve společnosti, kde jsou to nezávislé soudy, které rozhodují o tom co je právní a co je protiprávní. Máte k těmto událostem i nějaké informace z ...Zobrazit celý příspěvek

      Torong.
      Takže ještě jednou.
      Žijete ve společnosti, kde jsou to nezávislé soudy, které rozhodují o tom co je právní a co je protiprávní.
      Máte k těmto událostem i nějaké informace z nějakého soudního procesu?
      Vy zde píšete něco o dvojím metru, ale opak je pravdou. Dvojí metr by to byl, kdyby se tyto události staly v jedné a té samé instituci. Což se nestalo. Takže žádný dvojí metr. Prostě vedení jedné univerzity se rozhodlo tak, zatím co vedení jiné univerzity se rozhodlo jinak. Naprosto běžná věc na světě.
      Dále zaměřím se na odkaz číslo 2.
      Máte nějaký přesvědčivý důkaz o tom, že dané osobě bylo zakázáno se nějakým způsobem bránit u soudu?
      Já opakuji znovu pro ty co to stále nechápou. Vztah mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem je dán smlouvou. A pokud zaměstnavatel z nějakého důvodu se nabyde dojmu, že vy tu smlouvu porušujete pak má prostě právo vás vyhodit. Na tom není nic totalitního. Je to právo zaměstnavatele.
      Jenomže vy jako zaměstnanec s tím souhlasit nemusíte, a máte tu možnost se bránit u soudu, a ten až rozhodne zdalipak zaměstnavatel překročil své pravomoce nebo ne.
      A teď se zeptám. Bylo dané ženě upřeno právo bránit se u nezávislého soudu?
      Pokud ano, tak uznávám, že USA má nakročeno špatným směrem.
      Pokud ne, tak vy jen děláte z komára velblouda a jediné co se stalo, tak to že někdo vyhodil nějakou ženskou na základě jejího vyjádření. Ovšem bez rozhodnutí soudu nelze stanovit jestli to bylo pravomocné nebo ne :-)
      Je mi líto, ale takhle funguje právní systém v USA.
      Co se týče té restaurace.
      Opět nikoli. Je to velice špatný příklad, protože zákony na provoz restaurace jsou jiné a určují to jiná pravidla, než zákony určující vztah zaměstnance a zaměstnavatele.
      Provoz restaurace se jednoduše řídí podle jiných zákonů, tudíž nelze tyto dvě věci dávat dohromady ani jako příklad. :-)
      Takhle to prostě je.Skrýt celý příspěvek

     • Klimesov
      17:18 18.05.2021

      Torong. Tak jsem si o tom vaše druhém odkaze narychlo něco zjistil a znovu se prokazuje, že nic se nejí tak horké jak se uvaří. První věc. Dotyčná nebyla vyhozena. Pouze byla po 10 ...Zobrazit celý příspěvek

      Torong.
      Tak jsem si o tom vaše druhém odkaze narychlo něco zjistil a znovu se prokazuje, že nic se nejí tak horké jak se uvaří.
      První věc. Dotyčná nebyla vyhozena. Pouze byla po 10 měsících sesazena z úřadu děkana, ale bylo jí nabídnuto místo na fakultě jako profesorce. Další ona sama odmítla dál situaci řešit, protože nechtěla aby tato kauza byla spojována právě s BLM. Navíc univerzita se několikrát vyjádřila, že těch problému s ní mělo být více.
      To znamená závěr, že dotyčná byla vyhozena protože psala něco proti BLM není nic jiného než pouhá spekulace, které někdo věřit může, ale někdo tak ne. A jelikož řádný soud neproběhl, na popud samotné poškozené, tak neexistuje reálný důkaz. Navíc ona sama odmítá tuto kauzu spojovat s BLM.
      To znamená samotný případ je znovu složitější než aby ho šlo popsat jednoduchým článkem. Bohužel díky tomu, že nedošlo k soudnímu řízení, nikdo nemohl donutit univerzitu k podrobnějšímu vyjádření proč byla dotyčná sesazena z postu děkana. Opakuji nikoli propuštěna. Náhradní místo jí bylo nabídnuto, ale ona ho odmítla.
      https://www.lowellsun.com/2020... Skrýt celý příspěvek

     • Pavel1
      18:01 18.05.2021

      Torong Rozumíš slovnímu spojení "bez udání důvodu"? To, že někdo začne vykřikovat, že ho vyhodili kvůli tomu, že je černý nebo kvůli tomu, že volil Trumpa a říkal to nahlas, ...Zobrazit celý příspěvek

      Torong
      Rozumíš slovnímu spojení "bez udání důvodu"? To, že někdo začne vykřikovat, že ho vyhodili kvůli tomu, že je černý nebo kvůli tomu, že volil Trumpa a říkal to nahlas, opravdu ale opravdu neznamená, že to je realita. To by ten vyhozený to musel nejdřív dokázat před soudem, na což samozřejmě ten vyhozený má ve volnotržní demokratické společnosti právo, stejně tak jako má právo zaměstnavatel kohokoli propustit, a to BEZ udání důvodu.Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      19:04 18.05.2021

      Torong: Restaurace má svá pravidla definovaná už zákonem. A podle zákona je restaurace veřejným zařízením. Pokud chceš do stravovacího zařízení zvát jenom černochy, zařiď si ...Zobrazit celý příspěvek

      Torong:
      Restaurace má svá pravidla definovaná už zákonem. A podle zákona je restaurace veřejným zařízením.
      Pokud chceš do stravovacího zařízení zvát jenom černochy, zařiď si soukromý klub, který bude jenom pro zvané.Skrýt celý příspěvek

    • apache
     09:30 18.05.2021

     Řekl jsem přesně to, co jsem říci chtěl! Jsi jako typický rusofil, který když se v Rusku něco stane, začne ukazovat prstíkem na USA a říkat "ale tam se děje to a to a to". Jen ...Zobrazit celý příspěvek

     Řekl jsem přesně to, co jsem říci chtěl!

     Jsi jako typický rusofil, který když se v Rusku něco stane, začne ukazovat prstíkem na USA a říkat "ale tam se děje to a to a to". Jen opačně orientovaný. Jak ubohé...

     A pleteš si volný trh s diskriminací. Zákony ti asi také nic neříkají... Doporučuji nastudovat si základní pojmy, než se pustíš do nějaké diskuse. Zatím jsou tvé příspěvky jen dokonalou přehlídkou neznalosti, omylů a chybných předpokladů.

     Lidé jako ty by byli snad i schopni tvrdit, že pokud by byl koncentrák soukromou firmou, tak by bylo všechno v pohodě. Tedy jen do doby, dokud by koncentrák provozovali lidé smýšlející tak jako ty, potom se smí vše. A naopak, lidi s jinými názory než ty můžeš vyhazovat z práce, likvidovat, dělat si s nimi co chceš, ty jsi přeci svobodný tak můžeš. Styď se.Skrýt celý příspěvek

     • Klimesov
      13:13 18.05.2021

      Omyl zde má bohužel Pavel1 pravdu. Právní vztah mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem je dán pracovní smlouvou, která byť musí vycházet z platných zákonů, každopádně tato pracovní ...Zobrazit celý příspěvek

      Omyl zde má bohužel Pavel1 pravdu.
      Právní vztah mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem je dán pracovní smlouvou, která byť musí vycházet z platných zákonů, každopádně tato pracovní smlouva je závazná. A pokud v ní zaměstnavatel má bod, ve kterém v nějakém znění píše, že může vyhodit zaměstnance pokud ten poruší etické a jiné podmínky zaměstnavatele, tak hold zaměstnanec co je poruší má smůlu. Ano může se pak obrátit na soud s cílem stížností, že on si žádného porušení není vědom, ale to už je pak na jednotlivých stranách jak se jim podaří přesvědčit soud o své pravdě. V prvopočátku, ale stále platí, zaměstnavatel vás může vyhodit, pokud zaměstnavatel shledá vaše chování neadekvátním, nereprezentativním, poškozujícím atd. atd.
      A věřte tomu, že tyto podmínky se objevují ve valné většině smluv, které existují. Já jí třeba ve smlouvě mám. A měl jsem jí i v předchozích dvou smlouvách kde jsem pracoval.Skrýt celý příspěvek

     • Pavel1
      18:21 18.05.2021

      Ano, čímž jsi upřel soukromým společnostem právo na vlastní personální politiku a stavíš se tak do role progresivního socialisty ty sám a nikoli ty firmy nebo USA. Ano, soukromá ...Zobrazit celý příspěvek

      Ano, čímž jsi upřel soukromým společnostem právo na vlastní personální politiku a stavíš se tak do role progresivního socialisty ty sám a nikoli ty firmy nebo USA.
      Ano, soukromá sféra prostě totalitní je. Nemusí se ti to líbit, nemusíš s tím souhlasit ale to je tak všechno co s tím můžeš dělat, přičemž pokud nechceš dělat pro totalitní firmu, tak ti zbývá jen se udělat pro sebe a být stejně totalitní (protože když nějaký debil a náhodou tvůj zaměstnanec začne vyřvávat do médií věci, kterým ti ohrozí kšefty, tak ho prostě vyhodíš, když nechceš skončit stejně jako on na ulici) nebo být tím či oním způsobem být závislý na státu.Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      18:33 18.05.2021

      On je dost problém, že spousta lidí má v popisu práce reprezentaci firem na veřejnosti. Pak fakticky využívá vliv dané firmy k prezentaci svých osobních názorů, velice často i v ...Zobrazit celý příspěvek

      On je dost problém, že spousta lidí má v popisu práce reprezentaci firem na veřejnosti. Pak fakticky využívá vliv dané firmy k prezentaci svých osobních názorů, velice často i v pracovní době.
      To je fakticky zneužití svého postavení.Skrýt celý příspěvek

     • pjaro77
      01:48 20.05.2021

      Pavel1: A č

      Pavel1: A č

   • bubamara
    23:05 17.05.2021

    V USA je holt leccos ode zdi ke zdi. Někdo zase může mít strach z nácků a white supremacists, kteří se ozbrojují, protože sní o občanské válce, ve které nastolí své pořádky. ...Zobrazit celý příspěvek

    V USA je holt leccos ode zdi ke zdi. Někdo zase může mít strach z nácků a white supremacists, kteří se ozbrojují, protože sní o občanské válce, ve které nastolí své pořádky. Ostatně naprostá většina teroristických útoků v USA pochází z této strany. Na toto konto jde účet za mrtvé na Kapitolu. A pak tu tento otevřený dopis plká, že týden po vyrabování Kapitolu s řadou obětí byla užita opatření před "neexistujícíc hrozbou."Skrýt celý příspěvek

    • Torong
     08:12 18.05.2021

     Ano? Které teroristické útoky? Zatím jsou to "jenom" vypálená města, vyrabované obchody a atd. v režii antify s tichou podporou demokratů.

     Ano? Které teroristické útoky? Zatím jsou to "jenom" vypálená města, vyrabované obchody a atd. v režii antify s tichou podporou demokratů.

     • apache
      09:37 18.05.2021

      Myslím, že oficiální statistiky by mu i mohly dát za pravdu. Ono totiž když půl roku levičáci vypalují města, tak se to progresivní společnosti nenazývá terorismem... nedávno jsem ...Zobrazit celý příspěvek

      Myslím, že oficiální statistiky by mu i mohly dát za pravdu. Ono totiž když půl roku levičáci vypalují města, tak se to progresivní společnosti nenazývá terorismem... nedávno jsem viděl záběry z USA, kde ozbrojení BLM teroristé stavěli auta na ulici a lynčovali řidiče. Ale také to není terorismus. Když jste na té "správné" straně, můžete si dělat co chcete...Skrýt celý příspěvek

    • Shania
     11:08 18.05.2021

     S radou obeti? Jedna mrtva zenska zastrelena policajtem, kteremu to projde. bez soudu (jen srovnavam s trojnasobnou vrazdou floyda....) To jsou vsechny obeti toho 'prevratu'...

     S radou obeti? Jedna mrtva zenska zastrelena policajtem, kteremu to projde. bez soudu (jen srovnavam s trojnasobnou vrazdou floyda....) To jsou vsechny obeti toho 'prevratu'...

     • Jirosi
      18:38 18.05.2021

      Největší obětí toho převratu je pravda. Tedy rozšíření mýtu o falšovaní voleb. Ono hodnotit nepovedený převrat je snadné. Otázkou je jak by to vypadalo pokud by se povedl., a ...Zobrazit celý příspěvek

      Největší obětí toho převratu je pravda. Tedy rozšíření mýtu o falšovaní voleb.

      Ono hodnotit nepovedený převrat je snadné. Otázkou je jak by to vypadalo pokud by se povedl., a vložil neomezenou moc do rukou těch co neměli skrupule ho na základě lži organizovat.Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      09:05 19.05.2021

      mluvis o pravde a sam pouzivas slovo prevrat:D Spis narodni ostuda... nejdriv bych se byt tebou zajimal, kdo zamerne uvolnil ostrahu... par provokateru co prolomili ostrahu a ...Zobrazit celý příspěvek

      mluvis o pravde a sam pouzivas slovo prevrat:D Spis narodni ostuda...

      nejdriv bych se byt tebou zajimal, kdo zamerne uvolnil ostrahu...
      par provokateru co prolomili ostrahu a dalsich par idiotu co se tam sli podivat...Skrýt celý příspěvek

    • Shania
     11:12 18.05.2021

     rozdil je, ze tolerance 'nacku' je v US nula... tolerance 'anti'fasitu a rabujici casti blm je v demokratickych mestech temer neomezena... Problem v US je prave ten dvoji metr ...Zobrazit celý příspěvek

     rozdil je, ze tolerance 'nacku' je v US nula...

     tolerance 'anti'fasitu a rabujici casti blm je v demokratickych mestech temer neomezena...

     Problem v US je prave ten dvoji metr na vsechno...Skrýt celý příspěvek

 • Jan Padesátýpátý
  13:04 17.05.2021

  To nestačilo napsat "124 penzionovaných amerických generálů a admirálů" bezvýhradně podpořilo Trumpa?

  To nestačilo napsat "124 penzionovaných amerických generálů a admirálů" bezvýhradně podpořilo Trumpa?

  • liberal shark
   13:48 17.05.2021

   On se v tom článku někde zmiňuje Trump nebo GOP ? Nebo se tam píše o zachování ústavnosti, právním státě a férových volbách ?

   On se v tom článku někde zmiňuje Trump nebo GOP ? Nebo se tam píše o zachování ústavnosti, právním státě a férových volbách ?

   • Jan Padesátýpátý
    14:15 17.05.2021

    Článek shrnuje Trumpův volební program a tvrdí, že volby nebyly spravedlivé a čestné. Proč by měli zmiňovat Trumpa? Takto to působí nezávisleji. :) Perličkou je, že anarchii ...Zobrazit celý příspěvek

    Článek shrnuje Trumpův volební program a tvrdí, že volby nebyly spravedlivé a čestné.
    Proč by měli zmiňovat Trumpa? Takto to působí nezávisleji.

    :) Perličkou je, že anarchii nelze tolerovat, kromě situace kdy republikáni útočí na Kapitol.Skrýt celý příspěvek

    • GlobeElement
     15:23 17.05.2021

     Nikdo neútočil na kapitol a už vůbec ne republikáni. Do kapitolu nalezli oknem ve druhém patře (!!!) demonstranti všech směrů a pak zase odešli. Lidé mají právo demonstrovat, když ...Zobrazit celý příspěvek

     Nikdo neútočil na kapitol a už vůbec ne republikáni. Do kapitolu nalezli oknem ve druhém patře (!!!) demonstranti všech směrů a pak zase odešli. Lidé mají právo demonstrovat, když se jim něco nelíbí a selhání policie a ochranky není vinou Trumpa.Skrýt celý příspěvek

     • Mortles
      15:59 17.05.2021

      Lidé opravdu nemají právo vstupovat bezdůvodně do parlamentu, ani v USA ani u nás ani nikde jinde. Nedělám si legraci, když řeknu, že kdybyste takhle zkusil demonstrovat ve ...Zobrazit celý příspěvek

      Lidé opravdu nemají právo vstupovat bezdůvodně do parlamentu, ani v USA ani u nás ani nikde jinde. Nedělám si legraci, když řeknu, že kdybyste takhle zkusil demonstrovat ve Sněmovní, že nalezete někam oknem, protože vám to řekl prezident, který prohrál volby, tak moc daleko nedojdete. Typicky dokonce před parlamentem bývají demonstrace úplně zakázány: u nás je to v okruhu 100 m od budov parlamentu a ústavního soudu. Proč je to tak? Aby nemohla lůza s pomateným šamanem v čele dělat nátlak na zákonodárce a tohle byl přesně cílem celé té akce. Trump těm lidem řekl, aby "bojovali" a činili nátlak na zákonodárce - váš postoj, že s tím Trump neměl nic společného je legrační - jenom když viděl, kam to došlo, tak se lekl, protože v jiných zemích by za tohle šel viset, a tak to odvolal. Republikáni následně Trumpa kryli v impeachmentu, takže za to nesou spoluodpovědnost a zdá se, že republikáni s Trumpem počítají dál, dokonce možná Trump celou tu stranu ovládl.

      Bych chtěl vidět, co byste zcela teoreticky říkal, kdyby do budovy Capitolu vnikli nějaký naštvaní černoši potom, co by jim Harrisová nebo tak někdo řekl, aby bojovali za svoje práva a svoji zemi. To by hnedka asi byl pokus o převrat.Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      19:19 17.05.2021

      O tomhle jsem taky mluvil. Anarchii nelze tolerovat, ale když lezou oknem (nebo se bojují u dveří s ochrankou) demonstranti které vyzval Trump k tažení na Kapitol, je to v pořádku. ...Zobrazit celý příspěvek

      O tomhle jsem taky mluvil. Anarchii nelze tolerovat, ale když lezou oknem (nebo se bojují u dveří s ochrankou) demonstranti které vyzval Trump k tažení na Kapitol, je to v pořádku. A před takovouto neexistující hrozbou rozhodně nelze využít armádu, pokud ochranka a policie nestačí!Skrýt celý příspěvek

     • padre
      21:55 17.05.2021

      V roce 1917 do Zimního paláce v Petrohradu při protivládním puči, nazývaném později VŘSR ,také vlezli ozbrojeni ruští bolševici otevřeným okénkem na hajzlu v přízemí a nikoli přes ...Zobrazit celý příspěvek

      V roce 1917 do Zimního paláce v Petrohradu při protivládním puči, nazývaném později VŘSR ,také vlezli ozbrojeni ruští bolševici otevřeným okénkem na hajzlu v přízemí a nikoli přes dobytou hlavní bránu ,jak se nám snažil namluvit soudruh Sergej Ejzejštejn...Skrýt celý příspěvek

     • bubamara
      22:57 17.05.2021

      Jojo, vlezly a pak zase odešli, jen mezitím někoho zabili ranou hasičákem do hlavy... Útok na Kapitol je bohužel ukázta toho, kam to nestydaté lhaní o zfalšovaných volbách vede. A ...Zobrazit celý příspěvek

      Jojo, vlezly a pak zase odešli, jen mezitím někoho zabili ranou hasičákem do hlavy... Útok na Kapitol je bohužel ukázta toho, kam to nestydaté lhaní o zfalšovaných volbách vede. A nemyslím si, že republikánské elity tomu nutně musí věřit, mnozí lžou, protože vědí, že jejich voliči toto chtějí šlyšet.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      07:23 18.05.2021

      Trump nikoho k útoku na Kapitol nevyzval. Vyzval k poklidné demonstraci, prosím nepoužívat nepravdivé argumenty. Ano, kdybych lezl oknem do vládní budovy, daleko bych nedošel. ...Zobrazit celý příspěvek

      Trump nikoho k útoku na Kapitol nevyzval. Vyzval k poklidné demonstraci, prosím nepoužívat nepravdivé argumenty.

      Ano, kdybych lezl oknem do vládní budovy, daleko bych nedošel. Kdyby ano, byla by to chyba ochranky, jako se to stalo v tom Kapitolu. Nechápu, jak mohla dopustit, aby tam lidé nalezli oknem, kam je nutné vyšplhat po lešení - kdyby prorazili hlavní vchod, byl by to útok, tohle byl buďto šlendrián, nebo úmysl Trumpových odpůrců.Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      13:58 18.05.2021

      GE: oni se do Kapitolu dostali i vchody, podívej se na ta videa

      GE: oni se do Kapitolu dostali i vchody, podívej se na ta videa

     • Scotty
      15:21 18.05.2021

      GlobeElement Rozhodně k poklidné demonstraci nevyzýval. Už věta "Musíme ukázat sílu" je dost výmluvná. Mluvil přesně tak aby to jeho následovníci pochopili co mají dělat. Lžete do ...Zobrazit celý příspěvek

      GlobeElement
      Rozhodně k poklidné demonstraci nevyzýval. Už věta "Musíme ukázat sílu" je dost výmluvná. Mluvil přesně tak aby to jeho následovníci pochopili co mají dělat.
      Lžete do Kapitolu se dostali vybouranými dveřmi a v podstatě všemi použitelnými otvory. Bezpečností služba měla dvě možnosti. Buď začít střílet a způsobit masakr na obou stranách. Nebo se stáhnout chránit politiky v budově a počkat na posily a národní gardu.
      Překrucujete pravdu s dovedností Trumpa a jeho nohsledů. Gratuluji.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      08:13 19.05.2021

      Scotty, to je demagogické překrucování slov. K tomu, že musíme bojovat, musíme ukázat sílu, musíme zvítězit a pod vyzývají všichni politici. I Biden, ten taky říkal: jsme v bitvě, ...Zobrazit celý příspěvek

      Scotty, to je demagogické překrucování slov. K tomu, že musíme bojovat, musíme ukázat sílu, musíme zvítězit a pod vyzývají všichni politici. I Biden, ten taky říkal: jsme v bitvě, musíme bojovat, musíme porazit,...

      Trump vyzval k tomu, aby lidé přišli ke Kapitolu podpořit republikánské zástupce, kterým on říká že jsou slabí, aby Bidenovo zvolení neodkývali. Nic víc.

      tady máš přepis jeho řeči:

      https://www.npr.org/2021/02/10...

      Jan: Do Capitolu nalezli lidé oknem. Dveře byly zavřené, což potvrzuje hlášení ochranky. Možná je později otevřeli zevnitř, to netuším.
      Na každý pád v době, kdy se protestující dav snažil vniknout do Capitolu Trump ještě pořád řečnil. První pokusy prorazit bariéry byly ještě před 13,00. Do samotné budovy vlezli první lidé až po 14,00 - co tu hodinu dělala policie a ochranka?

      Ti lidé, co nalezli do Capitolu nevěděli, proč tam vlezli. Většina se akorát vyfotila. Ano, byli mezi nimi i agresivní jedinci, ale takhle útok nevypadá. Chovali se spíš jako fanoušci fotbalu, kteří naběhnou na hřiště. Pár jich útočí na rozhodčí, ale většina jen zmateně pobíhá.Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      16:50 19.05.2021

      GlobeElement
      Žádné dobývání se do dveří. Vůbec nic takového se tam nestalo...
      https://www.youtube.com/watch?...

      GlobeElement
      Žádné dobývání se do dveří. Vůbec nic takového se tam nestalo...
      https://www.youtube.com/watch?...

     • GlobeElement
      08:09 20.05.2021

      Scotty,psal jsem, že dveře byly zavřené, což ukazuje i to tvoje video.

      Scotty,psal jsem, že dveře byly zavřené, což ukazuje i to tvoje video.

     • Scotty
      11:46 20.05.2021

      Somebody Cracked the Door https://www.youtube.com/watch?... Rep. Mike Nearman helps right-wing demonstrators breach Oregon ...Zobrazit celý příspěvek

      Somebody Cracked the Door
      https://www.youtube.com/watch?...

      Rep. Mike Nearman helps right-wing demonstrators breach Oregon Capitol
      https://www.youtube.com/watch?...

      https://static01.nyt.com/newsg...
      https://i.natgeofe.com/n/f66d1...

      Navíc je úplně jedno kudy se tam dostali. Útoku se dopustil už první idiot který prorazil policejní zátaras kolem Kapitolu, ale asi je škoda času diskutovat se zaslepencem. Za rok nám tu budete tvrdit že tam zašli jen na pokojnou exkurzi.Skrýt celý příspěvek

 • Kohanxxx
  12:21 17.05.2021

  omlouvám se z spam viz níže :-(

  omlouvám se z spam viz níže :-(

 • Kohanxxx
  12:20 17.05.2021

  Nejsem američan, ale vím, že když američan mluví o marxismu a socialismu tak mluví o podobném zřízení jaké máme tady. Američtí politici, kteří jsou takto označování jsou lidi, ...Zobrazit celý příspěvek

  Nejsem američan, ale vím, že když američan mluví o marxismu a socialismu tak mluví o podobném zřízení jaké máme tady. Američtí politici, kteří jsou takto označování jsou lidi, kteří bojují za právo na bezplatnou zdravotní péči, právo mít odbory atd. Takže naše země by byla označena za komunistickou a marxistickou zemi. Nevím jak vy, ale mně se tady žije docela dobře, když vím, že moji rodinu nezrujnuje fakt, že v budoucnu dostanu rakovinu. Což je hodně pravděpodobné, protože členové mojí rodiny na ni umřeli a jejich léčení stálo miliony.

  A protože vím, že americká politika funguje. Vím, že pravicová propaganda je tam extrémistická. Takže tento článek mě nechává chladným. I když pro naše cítění jsou to silná slova. V USA je to normální. Třeba označovat minulého prezidenta za muslima a ochránce teroristů v televizi je normál. Jen my na to nejsme zvyklí. Naši lidé nejsou ani zvyklí na dobré rétory. Možná se tomu, ale učí, protože Babiš je v tom docela dobrý. dokáže mluvit a neodpoví ani na jednu otázku.

  Je legrační sledovat debatu na těchto stránkách. Hodně lidí tu má silný názor i když má malý přehled o čem vlastně mluví. Třeba uživatel "liberal shark" je buď troll který provokuje a nebo trouba, který nemá přehled.Skrýt celý příspěvek

  • Shania
   12:31 17.05.2021

   Delas osudovou chybu, ze si myslis ze ten US marxismus je EU socialismus... davno se posunulo nekam jinam. Mimochodem, bezplatny zdravotnictvi by US nefungovalo, stat by to ...Zobrazit celý příspěvek

   Delas osudovou chybu, ze si myslis ze ten US marxismus je EU socialismus... davno se posunulo nekam jinam.

   Mimochodem, bezplatny zdravotnictvi by US nefungovalo, stat by to polozilo, jakmile v US neco stat reguluje, ceny jsou nahoru, jako u skolstvi a zdravotnictvi... Podobne jak se zdrazi dotovane zakazky u nas... v kazdem pripade zdravotnictvi musi reformovat, ale asi to nebude k lepsimu...Skrýt celý příspěvek

   • Jan Padesátýpátý
    12:55 17.05.2021

    "jakmile v US neco stat reguluje, ceny jsou nahoru, jako u skolstvi a zdravotnictvi."

    v USA bylo vždy extrémně drahé právě neregulované zdravotnictví

    "jakmile v US neco stat reguluje, ceny jsou nahoru, jako u skolstvi a zdravotnictvi."

    v USA bylo vždy extrémně drahé právě neregulované zdravotnictví

    • Shania
     13:15 17.05.2021

     A to bylo naposled kdy?

     A to bylo naposled kdy?

     • Jan Padesátýpátý
      13:32 17.05.2021

      nevím jak dlouho, minimálně posledních 30 let

      nevím jak dlouho, minimálně posledních 30 let

     • Jan Padesátýpátý
      14:06 17.05.2021

      srovnej si třeba cenu cestovního pojištění do Evropy a do USA

      srovnej si třeba cenu cestovního pojištění do Evropy a do USA

    • GlobeElement
     15:27 17.05.2021

     Zdravotní pojištění je v USA procentuálně stejně drahé, jako u nás. Velký rozdíl je v chování pojišťoven, ty jsou v USA čistě komerční, takže se snaží vyhnout je platbě, jako u nás ...Zobrazit celý příspěvek

     Zdravotní pojištění je v USA procentuálně stejně drahé, jako u nás.
     Velký rozdíl je v chování pojišťoven, ty jsou v USA čistě komerční, takže se snaží vyhnout je platbě, jako u nás pojišťovny v případě třeba povodní. Člověk si musí dát pozor, co podepisuje. Ale jinak v tom rozdíl není.

     Jenomže v USA není pojištění povinné, kdežto u nás ano, proto hodně Američanů pojistku nemá, stejně jakou nás nemají lidé například pojištěný dům.Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      20:42 17.05.2021

      U nás jsou pojišťovny taky čistě komerční. Naše pojišťovny, které zprostředkovávají cestovní zdravotní pojištění, si určitě umějí pohlídat co podepisují. Přesto je cestovní ...Zobrazit celý příspěvek

      U nás jsou pojišťovny taky čistě komerční.
      Naše pojišťovny, které zprostředkovávají cestovní zdravotní pojištění, si určitě umějí pohlídat co podepisují. Přesto je cestovní pojištění do USA dražší než do Evropy.
      https://chcidoameriky.cz/cesto... Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      07:33 18.05.2021

      Zdravotní pojišťovny u nás čistě komerční nejsou. Výše plateb nemocnicím je dána vyhláškou, seznam placených úkonů určuje ministerstvo, procento, které si pojišťovna může ponechat ...Zobrazit celý příspěvek

      Zdravotní pojišťovny u nás čistě komerční nejsou. Výše plateb nemocnicím je dána vyhláškou, seznam placených úkonů určuje ministerstvo, procento, které si pojišťovna může ponechat z vybraného pojistného je určeno zákonem.

      Čistě komerční je kupříkladu havarijní pojištění a zde se pojišťovny v ČR chovají stejně, jako ty americké.

      Psal jsem, že zdravotní pojištění v USA je procentuálně stejně drahé, jako u nás. A protože v USA jsou vyšší platy, je v absolutních číslech dražší i to pojištění. Ale ne v poměru k příjmu.

      Teď jsem si dělal online kalkulaci. Měsíční pojistka pro USA vyšla od 1800 Kč, měsíční pojistné do Tádžikistánu 1400 Kč. Minimální výše zdravotního pojištění v ČR činí 2 052 Kč. Je to dražší, než to cestovní pojištění do USA.Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      19:12 18.05.2021

      Ukaž mi, kde sis to pojištění spočítal. Jsem si jistý, že pojištění v Německu nebo v Kanadě, kde jsou platy srovnatelné, vyjde levněji než v USA.

      Ukaž mi, kde sis to pojištění spočítal. Jsem si jistý, že pojištění v Německu nebo v Kanadě, kde jsou platy srovnatelné, vyjde levněji než v USA.

     • GlobeElement
      08:15 19.05.2021

      Najdi si online kalkulaci libovolné pojišťovny. Kanada má zdravotnictví placené z daní, tam přesnou výši online nespočteš. Ale u nás to spočteš. U nás to dělá 9% příjmu, v USA to ...Zobrazit celý příspěvek

      Najdi si online kalkulaci libovolné pojišťovny.

      Kanada má zdravotnictví placené z daní, tam přesnou výši online nespočteš. Ale u nás to spočteš. U nás to dělá 9% příjmu, v USA to dělá 9% příjmu.Skrýt celý příspěvek

     • pjaro77
      02:14 20.05.2021

      GlobeElement: Píšete,že zdravotní pojištění je v USA procentuálně stejně drahé. A zahrnul ste do amerických poistiek aj spoluúčasť ? Tú má skoro každá poistka. Pálky za spolúčasť ...Zobrazit celý příspěvek

      GlobeElement: Píšete,že zdravotní pojištění je v USA procentuálně stejně drahé. A zahrnul ste do amerických poistiek aj spoluúčasť ? Tú má skoro každá poistka. Pálky za spolúčasť sú proste obrovské, ak ide o vážnejšiu chorobu alebo zlomeninu . Aj preto tie osobné bankroty.
      Okrem toho americké výdavky na zdravotníctvo 18 percent HDP značne prekračujú podiel na HDP vyspelých krajín v EU ako Švédsko, Nemecko so Švajčiarskom na čele. ˇˇCo také zázračné používa zdravotníctvo v USA, že to krajinu stojí skoro 2x viac na HDP ako Nemecka ?Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      08:17 20.05.2021

      Že výdaje na zdravotnictví v USA (nebo všude, kde to není placeno přes státní či polostátní systémy, takže i ve Švýcarsku a pod) převyšují ty v EU nebo v zemích, kde je to placeno ...Zobrazit celý příspěvek

      Že výdaje na zdravotnictví v USA (nebo všude, kde to není placeno přes státní či polostátní systémy, takže i ve Švýcarsku a pod) převyšují ty v EU nebo v zemích, kde je to placeno státem neukazuje na cenovou úroveň zdravotní péče, ale na ochotu státu zdravotní péči lidem platit. Kdyby to bylo čistě na lidech, byly by výdaje na zdravotnictví vyšší.

      U nás je například zakázáno doplatit si na lepší endoprotézy nebo lepší léky. V USA to zakázáno není a tak si ten, kdo na to má, pořídí lepší zdravotnické prostředky. A ejhle, hned máš za stejný úkon víc peněz.

      Nevím, co všechno se do výdajů na zdravotnictví počítá, ale předpokládám, že i vývoj léků. Například vakcíny proti COVIDu.Skrýt celý příspěvek

     • Jirosi
      17:47 20.05.2021

      GE: Lepší léky si můžeš koupit i u nás. Lékař předepisuje jen účinnou látku. Peníze za doplatky si dávají lidé ze svého do systému. Pokud si myslíte, že zdvojnásobíte výdaje na ...Zobrazit celý příspěvek

      GE: Lepší léky si můžeš koupit i u nás. Lékař předepisuje jen účinnou látku.
      Peníze za doplatky si dávají lidé ze svého do systému.

      Pokud si myslíte, že zdvojnásobíte výdaje na zdravotnictví jen za pomoci "endoprotéz", tak to vůbec nemáte představu u ekonomice.Skrýt celý příspěvek

     • GlobeElement
      08:03 21.05.2021

      Ale no tak, vytrhnout jediný argument a na něm se točit je demagogie. V USA, Švýcarsku, Lichtenteinu a jinde jsou výdaje na zdravotnictví vyšší, protože je určují přímo pacienti ...Zobrazit celý příspěvek

      Ale no tak, vytrhnout jediný argument a na něm se točit je demagogie.

      V USA, Švýcarsku, Lichtenteinu a jinde jsou výdaje na zdravotnictví vyšší, protože je určují přímo pacienti není tam limit určený státní regulací. Stačí se podívat, kolik u nás lidé platí veterinářům. Zatímco zaplatit 30 Kč za návštěvu lékaře jim přišlo moc, zaplatit 4000 Kč za operaci kočky jim nedělá problém.Skrýt celý příspěvek

   • Kohanxxx
    13:37 17.05.2021

    Jistě. To je Tvůj názor. Četl jsem články, které tvrdí opak. https://www.ucsf.edu/news/2020... Ale jsem si jist, že ...Zobrazit celý příspěvek

    Jistě. To je Tvůj názor.
    Četl jsem články, které tvrdí opak.
    https://www.ucsf.edu/news/2020...
    Ale jsem si jist, že ty tomu rozumíš více.Skrýt celý příspěvek

 • Kohanxxx
  12:20 17.05.2021

  Nejsem američan, ale vím, že když američan mluví o marxismu a socialismu tak mluví o podobném zřízení jaké máme tady. Američtí politici, kteří jsou takto označování jsou lidi, ...Zobrazit celý příspěvek

  Nejsem američan, ale vím, že když američan mluví o marxismu a socialismu tak mluví o podobném zřízení jaké máme tady. Američtí politici, kteří jsou takto označování jsou lidi, kteří bojují za právo na bezplatnou zdravotní péči, právo mít odbory atd. Takže naše země by byla označena za komunistickou a marxistickou zemi. Nevím jak vy, ale mně se tady žije docela dobře, když vím, že moji rodinu nezrujnuje fakt, že v budoucnu dostanu rakovinu. Což je hodně pravděpodobné, protože členové mojí rodiny na ni umřeli a jejich léčení stálo miliony.

  A protože vím, že americká politika funguje. Vím, že pravicová propaganda je tam extrémistická. Takže tento článek mě nechává chladným. I když pro naše cítění jsou to silná slova. V USA je to normální. Třeba označovat minulého prezidenta za muslima a ochránce teroristů v televizi je normál. Jen my na to nejsme zvyklí. Naši lidé nejsou ani zvyklí na dobré rétory. Možná se tomu, ale učí, protože Babiš je v tom docela dobrý. dokáže mluvit a neodpoví ani na jednu otázku.

  Je legrační sledovat debatu na těchto stránkách. Hodně lidí tu má silný názor i když má malý přehled o čem vlastně mluví. Třeba uživatel "liberal shark" je buď troll který provokuje a nebo trouba, který nemá přehled.Skrýt celý příspěvek

  • apache
   12:40 17.05.2021

   Spíše je legrační sledovat někoho jako vy, kdo si myslí, jak dokonale to chápe a jaký má supr přehled, a přitom srovnává systém malé desetimilionové a na západní poměry relativně ...Zobrazit celý příspěvek

   Spíše je legrační sledovat někoho jako vy, kdo si myslí, jak dokonale to chápe a jaký má supr přehled, a přitom srovnává systém malé desetimilionové a na západní poměry relativně uzavřené země se Spojenými státy, do kterých by se nejraději nastěhovala část celé zeměkoule.Skrýt celý příspěvek

   • Kohanxxx
    13:44 17.05.2021

    To je slabý argument. Všechny země, které jsou v Evropě mají zdravotní a sociální služby, které by hodně američanů označila za socialismus. Je pravda, že česko je svým způsobem ...Zobrazit celý příspěvek

    To je slabý argument. Všechny země, které jsou v Evropě mají zdravotní a sociální služby, které by hodně američanů označila za socialismus. Je pravda, že česko je svým způsobem unikátní. Homogenní společnost a relativně uzavřená země. Hodně zemí v evropě, ale takových není. A máš pravdu mám docela přehled :-)Skrýt celý příspěvek

    • Jan Padesátýpátý
     14:20 17.05.2021

     Je to tak. Náš systém veřejného zdravotnictví je mnohem levicovější než Obamacare. Ani "pravicový" Klaus na tom nechtěl nic měnit.

     Je to tak. Náš systém veřejného zdravotnictví je mnohem levicovější než Obamacare. Ani "pravicový" Klaus na tom nechtěl nic měnit.

     • apache
      17:48 17.05.2021

      Jenže náš systém péče se stará o relativně konstantní skupinu obyvatel, která v průměru dost slušně a hlavně stabilně přispívá do systému. Obamacare naopak v daleko větší míře ...Zobrazit celý příspěvek

      Jenže náš systém péče se stará o relativně konstantní skupinu obyvatel, která v průměru dost slušně a hlavně stabilně přispívá do systému. Obamacare naopak v daleko větší míře stojí na tom, že jedni do systému přispívají a jiní z něj čerpají, neboť klíčovým nástrojem Obamacare jsou dotace. A rozdíl mezi objemem "dotovaných" a "dotujících" v čase rostl, takže dlouhodobě je to neudržitelné schéma. Socialismus z toho jen cáká.Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      19:31 17.05.2021

      U nás je to stejné, bohatší platí mnohem více než chudí, přestože jsou stejně nemocní. Ti bohatší si ani v rámci pojištění nemohou připlatit za lepší zdravotní péči, s výjimkou ...Zobrazit celý příspěvek

      U nás je to stejné, bohatší platí mnohem více než chudí, přestože jsou stejně nemocní.
      Ti bohatší si ani v rámci pojištění nemohou připlatit za lepší zdravotní péči, s výjimkou lepšího pokoje v nemocnici. Je to super rovnostářský systém, placený těmi bohatšími.

      Vše posvěceno "konzervativním" Klausem.Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      11:18 18.05.2021

      no muzes zacit treba u toho, proc stejne drogy jsou nasobne levnejsi v jinych statech nez v US?
      volny trh za to asi nemuze...

      no muzes zacit treba u toho, proc stejne drogy jsou nasobne levnejsi v jinych statech nez v US?
      volny trh za to asi nemuze...

 • Kohanxxx
  12:19 17.05.2021

  Nejsem američan, ale vím, že když američan mluví o marxismu a socialismu tak mluví o podobném zřízení jaké máme tady. Američtí politici, kteří jsou takto označování jsou lidi, ...Zobrazit celý příspěvek

  Nejsem američan, ale vím, že když američan mluví o marxismu a socialismu tak mluví o podobném zřízení jaké máme tady. Američtí politici, kteří jsou takto označování jsou lidi, kteří bojují za právo na bezplatnou zdravotní péči, právo mít odbory atd. Takže naše země by byla označena za komunistickou a marxistickou zemi. Nevím jak vy, ale mně se tady žije docela dobře, když vím, že moji rodinu nezrujnuje fakt, že v budoucnu dostanu rakovinu. Což je hodně pravděpodobné, protože členové mojí rodiny na ni umřeli a jejich léčení stálo miliony.

  A protože vím, že americká politika funguje. Vím, že pravicová propaganda je tam extrémistická. Takže tento článek mě nechává chladným. I když pro naše cítění jsou to silná slova. V USA je to normální. Třeba označovat minulého prezidenta za muslima a ochránce teroristů v televizi je normál. Jen my na to nejsme zvyklí. Naši lidé nejsou ani zvyklí na dobré rétory. Možná se tomu, ale učí, protože Babiš je v tom docela dobrý. dokáže mluvit a neodpoví ani na jednu otázku.

  Je legrační sledovat debatu na těchto stránkách. Hodně lidí tu má silný názor i když má malý přehled o čem vlastně mluví. Třeba uživatel "liberal shark" je buď troll který provokuje a nebo trouba, který nemá přehled.Skrýt celý příspěvek

 • apache
  12:05 17.05.2021

  Před ztrátou svobod a nástupem progresivistické totality varuji už dlouho. Je smutné, že jsem se nemýlil a události mi dávají za pravdu. Na stranu druhou je alespoň vidět, že stále ...Zobrazit celý příspěvek

  Před ztrátou svobod a nástupem progresivistické totality varuji už dlouho. Je smutné, že jsem se nemýlil a události mi dávají za pravdu. Na stranu druhou je alespoň vidět, že stále více lidem dochází, co se děje a tito nemíní mlčet a přihlížet nástupu totality.Skrýt celý příspěvek

 • lukus
  11:45 17.05.2021

  Dejte mi někteří klidně mínusy (a naříkám, že naše vláda děla vše dobře a nejlépe, vše má čisté), ale i mě přijde že u nás: - slovo opozice znamená mít pravdu a ostatní musí ...Zobrazit celý příspěvek

  Dejte mi někteří klidně mínusy (a naříkám, že naše vláda děla vše dobře a nejlépe, vše má čisté), ale i mě přijde že u nás:
  - slovo opozice znamená mít pravdu a ostatní musí dokazovat opak (ideálně soudně)
  - např. na projev prezidenta je ihned prostor v médiích a nebojí se otevřeně kritizovat a poučovat
  - staré chyby a skandály jsou nenávratně zapomenuty, třeba nákup Pandurů ( mimo to Dalík měl pracovat v pensionu na který vidím z ložnice i obyváku, ale za ty roky jsou ho tu nikdy neviděl ani nepotkal a to chodím s dětmi hodně často po náměstí před tím pensionem)Skrýt celý příspěvek

  • Jan Padesátýpátý
   13:10 17.05.2021

   Dalík je ve vládě nebo se do ní hrne?
   ANO srovnávej s ODS, až od nich vypadne Babiš, Faltýnek a další šíbři.

   Dalík je ve vládě nebo se do ní hrne?
   ANO srovnávej s ODS, až od nich vypadne Babiš, Faltýnek a další šíbři.

  • GlobeElement
   15:31 17.05.2021

   Pandury nekupoval Dalík. Smlouvu na Pandury podepsala vláda Jiřího Paroubka s ministem Kuhlem a Nečasova vláda počet Pandurů a tedy i celou zakázku snižovala.

   Pandury nekupoval Dalík. Smlouvu na Pandury podepsala vláda Jiřího Paroubka s ministem Kuhlem a Nečasova vláda počet Pandurů a tedy i celou zakázku snižovala.

 • Shania
  11:03 17.05.2021

  Myslim, ze se to hodi k tematu: https://www.businessinsider.co... Kulturni valka v US ...Zobrazit celý příspěvek

  Myslim, ze se to hodi k tematu:

  https://www.businessinsider.co...

  Kulturni valka v US eskaluje.Skrýt celý příspěvek

  • Masterton
   23:54 17.05.2021

   Clanek jsem cetl, diky za odkaz. Nevim, jake normy plati v USA, ale podle me je jeho vyhazov v poradku. Je to prislusnik ozbrojenych sil a jako takovy nema co kecat do politky. ...Zobrazit celý příspěvek

   Clanek jsem cetl, diky za odkaz.

   Nevim, jake normy plati v USA, ale podle me je jeho vyhazov v poradku. Je to prislusnik ozbrojenych sil a jako takovy nema co kecat do politky. Zduraznuju, ze stejny nazor bych zastaval i kdyby tvrdil opak toho, co tvrdi.Skrýt celý příspěvek

   • Shania
    11:21 18.05.2021

    Otazka je, co pak muze zastavit veci jako to ze vojaci ztravi vic casu na politickych skoleni, nez skutecnou praci... ty havarie tech aegis krizniku s tim meli hodne co ...Zobrazit celý příspěvek

    Otazka je, co pak muze zastavit veci jako to ze vojaci ztravi vic casu na politickych skoleni, nez skutecnou praci... ty havarie tech aegis krizniku s tim meli hodne co delat...

    Kdyz vymezeni se proti tomu znamena vyhazov...Skrýt celý příspěvek

 • liberal shark
  09:59 17.05.2021

  Teď jen zbývá vyčkat, jestli si soudruzi z Demokratické (jinak rasistické a fašizující) strany vezmou příklad ze sultána Erdogana, a také provedou čistku v armádě.

  Teď jen zbývá vyčkat, jestli si soudruzi z Demokratické (jinak rasistické a fašizující) strany vezmou příklad ze sultána Erdogana, a také provedou čistku v armádě.

  • mudry.udrzbar
   11:03 17.05.2021

   az na to, ze Erdogan likvidoval prave liberalne kridlo armady.

   az na to, ze Erdogan likvidoval prave liberalne kridlo armady.

   • liberal shark
    11:50 17.05.2021

    Turečtí důstojníci jsou trochu jiná sorta liberálů, než západní "liberálové". Byli garanty sekulárního charakteru turecké republiky, který zavedl Mustafa Kemal.

    Turečtí důstojníci jsou trochu jiná sorta liberálů, než západní "liberálové". Byli garanty sekulárního charakteru turecké republiky, který zavedl Mustafa Kemal.

 • Riiiederner
  09:21 17.05.2021

  Není divu, že jim to připadá jako počátek marxistického režimu. Vždyť je to stejné jak tady před 89. Lidé jsou za nesouhlas s liberály vyhozeni z práce či školy, je jim i jejich ...Zobrazit celý příspěvek

  Není divu, že jim to připadá jako počátek marxistického režimu. Vždyť je to stejné jak tady před 89. Lidé jsou za nesouhlas s liberály vyhozeni z práce či školy, je jim i jejich rodinám vyhrožováno smrtí, každý je prověřován jestli před x lety neudělal něco co dnes není korektní. Filmy, seriály, hry, tisk atd. musí být přispůsobeno straně bez možnosti její svobodné kritiky atd. Je to pro mě děsivé vidět na vlastní oči to co jsem čekal, že budu znát jen z vyprávění.Skrýt celý příspěvek

  • Scotty
   15:31 17.05.2021

   Něco na tom bude. Lidé jsou opravdu za nesouhlas s jednou pravdou vyhazováni z funkcí v republikánské straně.

   Něco na tom bude. Lidé jsou opravdu za nesouhlas s jednou pravdou vyhazováni z funkcí v republikánské straně.

   • Ondra Mrklas
    16:58 17.05.2021

    Teď chtějí v Británii liberální progresivisté vyhodit studentku univerzity, že ve své diplomové práci řekla, že "ženy mají vagínu". Jako důvod pak uvádějí inspiraci ve stejných ...Zobrazit celý příspěvek

    Teď chtějí v Británii liberální progresivisté vyhodit studentku univerzity, že ve své diplomové práci řekla, že "ženy mají vagínu". Jako důvod pak uvádějí inspiraci ve stejných případech v USASkrýt celý příspěvek

    • Jirosi
     19:12 17.05.2021

     Čím to, že ten případ co uvádíte se odehrál v jiném státě. Ve státě co ani nechtěl být v příliš socialistické EU?

     Čím to, že ten případ co uvádíte se odehrál v jiném státě. Ve státě co ani nechtěl být v příliš socialistické EU?

     • Ondra Mrklas
      19:57 17.05.2021

      Ta poslední věta je nejdůležitější a poměrně jasně to vysvětluje

      Ta poslední věta je nejdůležitější a poměrně jasně to vysvětluje

    • Scotty
     21:28 17.05.2021

     To je sice smutné, ale můj pint je v tom že ani na jedné straně není dobro. Oba názorové extrémy vidí lidi s jiným názorem jako své nesmiřitelné protivníky kterých je třeba se ...Zobrazit celý příspěvek

     To je sice smutné, ale můj pint je v tom že ani na jedné straně není dobro. Oba názorové extrémy vidí lidi s jiným názorem jako své nesmiřitelné protivníky kterých je třeba se zbavit. Bohužel zjevně mnoha lidem strach z "těch druhých" zatemnil mozek tak že odmítají vidět objektivní realitu.
     https://www.youtube.com/watch?... Skrýt celý příspěvek

     • Ondra Mrklas
      11:14 18.05.2021

      Já to také netvrdím, ale problém je, že to většina progresivistů tvrdí o jejich směrovém proudu (a ostatní označují za rasisty a diskriminátory). Většinou to plyne i z toho, že ...Zobrazit celý příspěvek

      Já to také netvrdím, ale problém je, že to většina progresivistů tvrdí o jejich směrovém proudu (a ostatní označují za rasisty a diskriminátory). Většinou to plyne i z toho, že většina progresivistů je mladých, kteří mají potřebu se vyjádřit k něčemu, čemu vůbec nerozumí a hodnotí to jen podle televizních záběrů (viz zastání Palestinců kvůli tomu, že je Izrael silnější)Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      12:04 18.05.2021

      Většna mladých aniprogresivistů jsou úplně stejní.
      Zrovna ten Izrael je mnohem složitější problém než je u nás většinou prezentovaný.

      Většna mladých aniprogresivistů jsou úplně stejní.
      Zrovna ten Izrael je mnohem složitější problém než je u nás většinou prezentovaný.

Načítám diskuzi...

Stránka 1 z 2