Generál Pavel: Putin mobilizuje, protože má na bojišti delší dobu velké problémy

Generál Pavel: Putin mobilizuje, protože má na bojišti delší dobu velké problémy
Petr Pavel / Twitterový účet Petra Pavla, @general_pavel (Zvětšit)

Armádní generál Petr Pavel, který se ve čtvrtek v Brně zúčastnil setkání s místními občany, patří bez jakýchkoliv pochyb k elitě Armády České republiky. Své více než čtyřicetileté úspěšné působení v naší armádě ukončil v roce 2018. Po završení aktivní služby se věnoval přednáškám a propagaci práce v ozbrojených silách a v poslední době také přípravě předvolební prezidentské kampaně.

V rámci své kampaně se 22. září Petr Pavel zúčastnil v centru Brna sběru podpisů na svou podporu. Za značného zájmu veřejnosti přitom debatoval s brněnskými občany. Zdůraznil, že sehnání 50 000 podpisů považuje určitě za nejdůležitější moment svého „prezidentského tažení“, jde mu o to, aby cítil podporu velké části obyvatelstva. Večer se pak v restauraci Plzeňský dvůr zúčastnil několikahodinové besedy s občany, kterou moderoval filmový scénárista a režisér Václav Marhoul. Na začátku debaty major v záloze Marhoul nejprve zmínil kvality prezidentského kandidáta generála Pavla. Sám Marhoul má dlouhodobě k armádě blízko. Kromě jiného napsal scénář a režíroval film Tobruk. Snímek z roku 2008 hovoří o osudech vojáků 11. československého praporu v severní Africe na podzim roku 1941, kteří pod velením pozdějšího generála Karla Klapálka úspěšně bránili pozice u přístavního města Tobruk. Autor ve filmu vzdává hold všem válečným veteránům II. světové války, kteří daleko od domova bojovali s německými nacisty za svobodu své porobené vlasti.

Chladnokrevné a odvážné jednání 

Je třeba zdůraznit, že rovněž armádní generál Petr Pavel se v jiné době a za zcela odlišných okolností svými vojenskými aktivitami a zejména odvážným jednáním ke svým předchůdcům z doby války proti německému nacismu a italskému fašismu důstojně přiřadil.

Po absolvování Vojenského gymnázia Jana Žižky z Trocnova v Opavě pokračoval v letech 1979 až 1983 studiem na Vysoké vojenské škole pozemního vojska ve Vyškově. Následně se v rozmezí let 1988 až 1991 vzdělával na tehdejší Vojenské akademii Antonína Zápotockého v Brně (dnešní Univerzita obrany).  Byl velitelem průzkumné čety, poté roty, jeho hvězda ale stoupala výše. „Šel jsem do armády hlavně kvůli padáku, kvůli výsadkářům,“ uvedl Petr Pavel v besedě moderované režisérem Marhoulem a popisoval barvitě své pocity při prvním skoku s padákem, když byl ještě mladík. V letech 1992 a 1993 se Pavel zúčastnil mírové mise UNPROFOR na Balkáně. Jeho jednotka se tam přitom vyznamenala při záchraně třiapadesáti Francouzů z válečné zóny. Se skupinou dobrovolníků, vyzbrojených samopaly a pistolemi, se Pavel v lednu 1993 vydal zachránit francouzské vojáky, kteří uvízli ve válečné zóně mezi bojujícími Srby a Chorvaty. Pavlovi vojáci se přitom dostali pod silnou dělostřeleckou palbu z obou stran a dva muži během akce zahynuli. V obrněných transportérech se ale jeho jednotce podařilo dostat k Francouzům a zachránit jejich životy. Za hrdinství dostal Řád čestné legie Francouzské republiky. Žhavý kandidát na prezidenta České republiky Petr Pavel byl jmenován brigádním generálem v roce 2002 a dále se vzdělával. Vystudoval britské válečné a diplomatické školy Royal College of Defence Studies a King’s College London. Nakonec stanul v čele Generálního štábu Armády ČR. Je držitelem dalších ocenění, například Řádu Záslužná legie (Legion of Merit), který převzal v USA, kde od června 2015 působil ve významné funkci – byl šéfem Vojenského výboru NATO. Za příkladnou službu a úspěšné plnění úkolů si generál Pavel vysloužil značné uznání u nás i ve světě.

Upřímné odpovědi na ožehavé otázky

V debatě s Václavem Marhoulem a na otázky Brňanů odpovídal Pavel ve čtvrteční večerní debatě otevřeně a upřímně. Hovořil i o svém minulém působení v československé armádě v dobách normalizačního režimu před listopadovou revolucí v roce 1989. Nevyhnul se ani ožehavým otázkám, které mu moderující Václav Marhoul v Brně pokládal. Týkaly se nejen osobního života, včetně rodinného. Krátkodobé čtyřleté členství v KSČ je mu vytýkáno jako pravděpodobně jediná kaňka v životopise. Pavel osobně považuje své členství v KSČ za chybu. Pocházel z rodiny důstojníka armády a jeho otec byl členem normalizační komunistické strany. Pravděpodobně i tento faktor, včetně možného postupu ve vojenském povolání, v němž vynikal, rovněž ovlivnilo v inkriminované době toto rozhodnutí nynějšího prezidentského kandidáta Petra Pavla.

Úspěchy Ukrajinců nelze ale přeceňovat

Pro Armádní noviny se generál Pavel vyslovil k otázce Putinovy nedávné mobilizace. „Podle mého názoru se Vladimír Putin rozhodl vyhlásit takzvanou částečnou mobilizaci především z toho důvodu, že má delší dobu na bojišti skutečně velké problémy. Ty souvisejí zejména s neochotou Rusů bojovat a umírat v této válce proti Ukrajincům, kteří jsou naopak vysoce motivovaní bránit svou vlast proti agresorovi,“ uvedl Pavel. Podle jeho vyjádření je třeba si také uvědomit, že v ruské armádě slouží lidé různých národností Ruské federace, kteří rovněž nemusí mít zájem angažovat se v jednoznačně útočné válce proti zemi s převážně slovanským obyvatelstvem. Připomněl, že svou roli samozřejmě hraje výzbroj obou znepřátelených stran, kdy je na Ukrajinu dodáváno velké množství kvalitních zbraní ze západních zemí. K pozvednutí bojové morálky Rusů určitě nepřispívá ani postoj ruského obyvatelstva, které sice z převážné části Vladimíra Putina zřejmě podporuje, ale na druhou stranu by většinou sami nejspíše nechtěli jít bojovat a nasazovat vlastní krk.

Svůj podíl na neúspěších Ruska ve válce proti Ukrajině mají určitě i sankce, které na řadové občany Ruské federace již dost dopadají. Jak vyplývá z vyjádření generála Pavla, v sociologických průzkumech deklarovaná podpora je jedna věc a ochota vzít do ruky zbraň a jít osobně bojovat jsou dvě naprosto odlišné věci. Přes nynější úspěchy Ukrajinců především na severu země nelze podléhat dojmu z rychlého ukončení války. Ten je podle generála Pavla ještě daleko a bude vyžadovat pokračující podporu ukrajinské armády a celé země.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Klaus: Kdo nemá vlastní armádu, má zpravidla armádu cizí

V dnešním rozhovoru volně pokračujeme v dotazování politiků na základní bezpečnostní a geopolitické ...

Jana Černochová: Budování armády je nekonečný proces

V české armádě jsou investice tématem už od 90. let. V posledních letech je o nich více slyšet. ...

Lubomír Metnar: Výzvou je stabilní rozpočet a pružnější legislativa

„Kdokoliv bude v příští vládě ministrem obrany, měl by především zodpovědně a s maximální ...

Jana Černochová: Polsko je nejen blízkým spojencem, ale hlavně sousedem

Výrazná tvář Fialovy vlády i Občanské demokratické strany Jana Černochová před nedávnem prohlásila, ...

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • Evita
  16:29 14.06.2023

  Můj předchozí příspěvek patří k jinému článku - viz Prusko, Bismarck , Moltke...

  Můj předchozí příspěvek patří k jinému článku - viz Prusko, Bismarck , Moltke...

 • Evita
  16:25 14.06.2023

  Komentáře, jak já to chápu, by měly vyjadřovat názor čtenářů k jednotlivým článkům. Obecně si dovolím poznamenat, že z mého hlediska by nemuseli jednotliví přispěvatelé jeden ...Zobrazit celý příspěvek

  Komentáře, jak já to chápu, by měly vyjadřovat názor čtenářů k jednotlivým článkům. Obecně si dovolím poznamenat, že z mého hlediska by nemuseli jednotliví přispěvatelé jeden druhému i autorům předvádět, že mají, lidově řečeno, patent na rozum a používat argumentaci, obsahující např.přídavná jména typu “tupý”. Nemám problém zn. Liberal Shark odpovědět i na osobnější otázky. Ne, má značka nemá nic společného s Evitou Peronovou, a ne, moje zaměření není a nikdy nebylo levicové, sama je spíše hodnotím za pravicové. Konvenuje mi to, co jsem již níže uvedla v podobě úvahy Kláry Plecité-Vlachové:Levice a pravice | Centrum pro studium demokracie a kultury (cdk.cz)

  Levice a pravice mají rozhodně rozdílné rysy jak v politické rovině (např. absence touhy po rovnostářství u pravice, u levice je tomu naopak), tak v rovině ekonomické (pravice a levice vždy nabízí protikladná řešení). Protože nejsem vzděláním ekonomka, nemám dále potřebu se tomuto obecnému a širokému tématu věnovat a odkazuji na: SLOVNICEK (darius.cz). Dodávám za sebe na závěr, že samotné přídomky extrémní, krajní či ultra- ve spojení s čímkoli, tj.třeba s levicí či pravicí, ve mně hlavně vzbuzují obavy z totalitního uvažování. Z tohoto hlediska jsou pro mne nacismus, fašismus a na druhé straně komunismus, maoismus atd. zcela shodně totalitami, ať na ně pohlížíme zprava či zleva. Jde o totality, spojuje je ideologická propaganda a teror, a to je jim vskutku společné.Skrýt celý příspěvek

 • krllo
  20:43 21.10.2022

  Pavel ex.Pávek se připravoval na vysazení do týlu vojsk NATO, aby zde škodil svým dnešním nejlepším přátelům.

  Pavel ex.Pávek se připravoval na vysazení do týlu vojsk NATO, aby zde škodil svým dnešním nejlepším přátelům.

  • Ján Paliga
   22:55 21.10.2022

   No vidíš. Dnes im naopak pomáha a ty škodíš....

   No vidíš. Dnes im naopak pomáha a ty škodíš....

 • memo
  00:38 29.09.2022

  Generálu P. Pavlovi se dost často vyčítá jeho členství v KSČ. Pravda je to taková skvrna na profesionálním profilu kandidáta na Prezidenta České Republiky. Nicméně je třeba si ...Zobrazit celý příspěvek

  Generálu P. Pavlovi se dost často vyčítá jeho členství v KSČ. Pravda je to taková skvrna na profesionálním profilu kandidáta na Prezidenta České Republiky. Nicméně je třeba si uvědomit kde a v jakém období se vlastně nacházíme. Nacházíme se v postkomunistické zemi v jejím zcela jistě závěrečném období období postkomunizmu. Sice se to málo komu bude líbit ale i přesto že jsme se integrovali do EU a NATO, tak jsme ještě stále postkomunistickou zemí. Jestli že se P.Pavel stane Prezidentem České Republiky je jisté že to bude poslední představitel z období před rokem 1989 a také z období takzvaného postkomunismus. Ten náš postkomunismus pak stejné skončí spolu s koncem prezidentského mandátu z důvodu generační výměny. Nastupující politická generace tak stejně již nebude mít žádné povědomí o období 1948/1989 a jen minimální o tom období 1989/řekněme 2029. Čtyřicet let vlád komunistů a obdobných čtyřicet let vlád různých postkomunistých demokratů budou minulostí. Za období takzvaného postkomunismu se událo dost špatného stejně jako za toho co mu předcházelo. Bude tedy hodně toho co by se mělo napravovat. Poslední prezident tohoto závěru postkomunismu by měl být schopen připravit občany země na přechod do éry kterou můžeme nazývat třeba Post-postkomunismem nebo třeba Novou epochou či érou.Skrýt celý příspěvek

 • Profesor
  13:21 27.09.2022

  Pouhé členství v KSČ před rokem 1989 by v demokratické společnosti nemělo být důvodem k perzekuci. Ale kandidatura na prezidenta? Tady bych očekával mnohem vyšší morální kredit, ...Zobrazit celý příspěvek

  Pouhé členství v KSČ před rokem 1989 by v demokratické společnosti nemělo být důvodem k perzekuci. Ale kandidatura na prezidenta? Tady bych očekával mnohem vyšší morální kredit, který je s členstvím v KSČ neslučitelný.

  A taková tendenční PR by AN vůbec neměly zveřejňovat!Skrýt celý příspěvek

  • flanker.jirka
   15:53 27.09.2022

   Stačí se podívat kam postupně směřuje svými nařízeními EU. To není nic jiného než budoucí "normalizace"

   Stačí se podívat kam postupně směřuje svými nařízeními EU. To není nic jiného než budoucí "normalizace"

  • Ján Paliga
   21:12 27.09.2022

   Podľa mňa svoj morálny kredit za tie roky jasne dokazuje svojou službou ČR.

   Podľa mňa svoj morálny kredit za tie roky jasne dokazuje svojou službou ČR.

   • Profesor
    13:09 28.09.2022

    A velmi dobře sloužil i ČSSR.
    Nic proti němu nemám, ČR opravdu sloužil velmi dobře.
    Ale kandidát na prezidenta by neměl být bývalým členem KSČ.

    A velmi dobře sloužil i ČSSR.
    Nic proti němu nemám, ČR opravdu sloužil velmi dobře.
    Ale kandidát na prezidenta by neměl být bývalým členem KSČ.

    • flanker.jirka
     14:22 28.09.2022

     Bylo by skvělé se posunout dále a mít na hradě někoho bez spojení s minulým režimem. Kdyžby se podařilo dostat komunisty pryč i z parlamentních komor. Ale pánové si jedou své ...Zobrazit celý příspěvek

     Bylo by skvělé se posunout dále a mít na hradě někoho bez spojení s minulým režimem. Kdyžby se podařilo dostat komunisty pryč i z parlamentních komor. Ale pánové si jedou své kampaně s vlivnými jedinci v pozadí všeho dění.Skrýt celý příspěvek

     • krllo
      20:40 21.10.2022

      Ve vládě máme Beka, bývalého kandidáta KSČ. O prezidenta usiluje i exrektor Zíma, člen KSČ od svých 18 let, který v roce 1989 napsal do Rudého práva dopis ve kterém odsoudil ...Zobrazit celý příspěvek

      Ve vládě máme Beka, bývalého kandidáta KSČ. O prezidenta usiluje i exrektor Zíma, člen KSČ od svých 18 let, který v roce 1989 napsal do Rudého práva dopis ve kterém odsoudil demonstrace v Palachově týdnu. Prostě někteří lidé nejsou obratlovci, ale strunatci.Skrýt celý příspěvek

    • Ján Paliga
     22:18 28.09.2022

     Aj ku nečlenovi KSČ raz dôjde :)

     V aktuálnej voľbe nevidím nikoho lepšieho ako gen. Pavla. A to boľševikov nemám rád :).

     Aj ku nečlenovi KSČ raz dôjde :)

     V aktuálnej voľbe nevidím nikoho lepšieho ako gen. Pavla. A to boľševikov nemám rád :).

     • flanker.jirka
      17:53 29.09.2022

      Nic ve zlém, moc široký rozhled nemáte, pokud registrujete pouze jednoho mediálně protěžovaného kandidáta, který ne-vede kampaň už více než rok díky lidem tahajícím za nitky v ...Zobrazit celý příspěvek

      Nic ve zlém, moc široký rozhled nemáte, pokud registrujete pouze jednoho mediálně protěžovaného kandidáta, který ne-vede kampaň už více než rok díky lidem tahajícím za nitky v pozadí.
      Asi budu náročnější, ale od hlavy státu očekávám, že půjde o někoho kdo už v politice něco dokázal.
      Prezident by měl být především politik a ne generál.Skrýt celý příspěvek

     • Ján Paliga
      22:34 29.09.2022

      @ Flanker Rozhľad nemám, pretože som po kandidátoch ani nepátral. Voľný čas delím na AN a svoje zábavky. Prezidenta ČR si budete voliť vy Česi, nie ja. Bude to len a len váš ...Zobrazit celý příspěvek

      @ Flanker

      Rozhľad nemám, pretože som po kandidátoch ani nepátral. Voľný čas delím na AN a svoje zábavky. Prezidenta ČR si budete voliť vy Česi, nie ja. Bude to len a len váš výber...Skrýt celý příspěvek

     • flanker.jirka
      17:16 30.09.2022

      No tak nám tu nepiště, že nevidíte lepšího kandidáta než bývalého kariérního agenta zpravodajské služby generálního štábu armády ČSSR. Udělám tu menší reklamu někomu kdo má ...Zobrazit celý příspěvek

      No tak nám tu nepiště, že nevidíte lepšího kandidáta než bývalého kariérního agenta zpravodajské služby generálního štábu armády ČSSR.
      Udělám tu menší reklamu někomu kdo má minulost v pohodě a už i v politice něco dokázal. Živil se sám i rukama, aby si vydělal na studia.
      https://cs.wikipedia.org/wiki/... Skrýt celý příspěvek

  • Tesil
   13:09 28.09.2022

   Nevím zda byl pouze řadovým členem KSČ,jak o sobě tvrdí. Ale prostě to měli v rodině. Zase na druhou stranu takový exministr Dlouhý, rovněž bývalý komunista si vesele chrochtá i ...Zobrazit celý příspěvek

   Nevím zda byl pouze řadovým členem KSČ,jak o sobě tvrdí.
   Ale prostě to měli v rodině.
   Zase na druhou stranu takový exministr Dlouhý, rovněž bývalý komunista si vesele chrochtá i když mimo politiku a nikdo to nepitvá.Skrýt celý příspěvek

   • flanker.jirka
    15:56 28.09.2022

    Takových je tu spousta, kteří si chrochtají. A nejvíce jich je z bývalých tajných služeb. Ti se tu postarali jak o převrat, tak o to jak si co rozdělí a zničí dokumentaci na ně ...Zobrazit celý příspěvek

    Takových je tu spousta, kteří si chrochtají. A nejvíce jich je z bývalých tajných služeb. Ti se tu postarali jak o převrat, tak o to jak si co rozdělí a zničí dokumentaci na ně poukazující.Skrýt celý příspěvek

 • lychnis
  21:20 26.09.2022

  Pana generála si velmi vážím, ale tenhle článek nechápu. Kdyby to aspoň byl pořádný rozhovor o Ukrajině, NATU, bezpečnosti, atd., ale tohle je spíš jak nepovedené PR, což je velká ...Zobrazit celý příspěvek

  Pana generála si velmi vážím, ale tenhle článek nechápu. Kdyby to aspoň byl pořádný rozhovor o Ukrajině, NATU, bezpečnosti, atd., ale tohle je spíš jak nepovedené PR, což je velká škoda.Skrýt celý příspěvek

  • flanker.jirka
   15:48 27.09.2022

   Ono je to v celku jedno. Kandidáti na prezidenta mohou plácat nejrůznější nesmysly, protože reálnou moc má v ruce vláda, parlament a senát.

   Ono je to v celku jedno. Kandidáti na prezidenta mohou plácat nejrůznější nesmysly, protože reálnou moc má v ruce vláda, parlament a senát.

   • Scotty
    17:10 27.09.2022

    I prezident má svůj díl moci. Například může rozhodovat o soudcích, složení národní banky a dalších. Jen to má dlouhodobější dopad. No a samozřejmě po volbách má dvě jmenování ...Zobrazit celý příspěvek

    I prezident má svůj díl moci. Například může rozhodovat o soudcích, složení národní banky a dalších. Jen to má dlouhodobější dopad. No a samozřejmě po volbách má dvě jmenování premiéra, jmenuje a odvolává ministry na návrh předsedy vlády. To je celkem bezprostřední moc.
    Navíc jak nám ukazuje Zeman úřad prezidenta se dá vykonávat řekněme aktivisticky nebo tak jak předpokádá ústava. Poku se rozhodne ústavu ignorovat je velice obtížné přivést ho k rozumu.Skrýt celý příspěvek

    • flanker.jirka
     20:11 27.09.2022

     Jak můžeme vidět v současnosti, má prezident pouze dvě možnosti. První je držet si zdravý úsudek při tom co jste vyjmenoval. A druhou, chovat se jako kkt a přidělávat tím práci ...Zobrazit celý příspěvek

     Jak můžeme vidět v současnosti, má prezident pouze dvě možnosti. První je držet si zdravý úsudek při tom co jste vyjmenoval. A druhou, chovat se jako kkt a přidělávat tím práci ostatním házením klacků pod nohy.
     Tak jako tak mu to ostatní vlivové skupiny spolu s novináři spočítají.Skrýt celý příspěvek

     • Pavel 1
      23:44 27.09.2022

      Ještě má třetí možnost, která je známá z poslední doby. Říká se jí "ožrala v komatu".

      Ještě má třetí možnost, která je známá z poslední doby. Říká se jí "ožrala v komatu".

     • flanker.jirka
      14:24 28.09.2022

      Pavel1 Tento případ jsem bral jako tu druhou možnost. Co se týká vztahu k alkoholu není to zdaleka první případ tohoto druhu na hradě. I když už z důvodu zdravotního stavu nic ...Zobrazit celý příspěvek

      Pavel1
      Tento případ jsem bral jako tu druhou možnost.
      Co se týká vztahu k alkoholu není to zdaleka první případ tohoto druhu na hradě. I když už z důvodu zdravotního stavu nic neleje.Skrýt celý příspěvek

 • apache
  19:36 26.09.2022

  Je velká škoda a do jisté míry paradox, že vzhledem k jeho prezidentské kandidatuře není moc oslovován a zván jako host do médií k tématu války na Ukrajině, patrně z obav, že by to ...Zobrazit celý příspěvek

  Je velká škoda a do jisté míry paradox, že vzhledem k jeho prezidentské kandidatuře není moc oslovován a zván jako host do médií k tématu války na Ukrajině, patrně z obav, že by to mohlo být vnímáno jako napomáhání v kampani. Přitom je nesrovnatelně kvalifikovanější o tématu mluvit, než drtivá většina hostů nejrůznějších pořadů.Skrýt celý příspěvek

  • Ján Paliga
   23:05 26.09.2022

   Na začiatku vojny komentoval, ale potom dostali prednosť iní, ktorí nekandidujú... Napríklad gen. Šedivý, alebo Šándor ... :)

   Na začiatku vojny komentoval, ale potom dostali prednosť iní, ktorí nekandidujú... Napríklad gen. Šedivý, alebo Šándor ... :)

   • MeV6
    10:53 27.09.2022

    Tak gen. Šedivý je ještě v pohodě.

    Tak gen. Šedivý je ještě v pohodě.

    • Ján Paliga
     21:14 27.09.2022

     Presne to si myslím aj ja ... :)

     Presne to si myslím aj ja ... :)

 • vacpro
  15:41 26.09.2022

  Ano je smutné, že je generál Pavel elitou naší armády... Člen KSČ a prakticky nikdy nevelel ničemu většímu než je prapor. UNPROFOR, které nezabránili masakrům v Jugoslávii.... S ...Zobrazit celý příspěvek

  Ano je smutné, že je generál Pavel elitou naší armády...
  Člen KSČ a prakticky nikdy nevelel ničemu většímu než je prapor. UNPROFOR, které nezabránili masakrům v Jugoslávii.... S takovouhle elitou si jdu rovnou pro bílý prapor...Skrýt celý příspěvek

  • flanker.jirka
   17:08 26.09.2022

   Zapomínáte, že mandát vojákům a tím i misi UNPROFOR neurčují vojáci, ale politici. Nevládne zde žádná vojenská junta. Kam vojáky pošlou politici tam jdou. Pokud s činností UNPROFOR ...Zobrazit celý příspěvek

   Zapomínáte, že mandát vojákům a tím i misi UNPROFOR neurčují vojáci, ale politici. Nevládne zde žádná vojenská junta. Kam vojáky pošlou politici tam jdou. Pokud s činností UNPROFOR máte probém musíte si stěžovat jinde.Skrýt celý příspěvek

  • Scotty
   17:41 26.09.2022

   Velel 601. Skss a poté celé armádě. To je málo?
   V bývalé Jugoslávii byl v rámci možností mise velice úspěšný.

   Velel 601. Skss a poté celé armádě. To je málo?
   V bývalé Jugoslávii byl v rámci možností mise velice úspěšný.

   • Janicekmac
    18:12 26.09.2022

    někteří už to mají roky nalajnované a do voleb své přesvědčení ještě prohloubí. Nemá smysl debatovat.

    někteří už to mají roky nalajnované a do voleb své přesvědčení ještě prohloubí. Nemá smysl debatovat.

   • flanker.jirka
    18:46 26.09.2022

    Scotty
    Možná někoho osloví to, že byl u zpravodajského oddělení generálního štábu. :-) tam si žádné blbce nebrali :-)

    Scotty
    Možná někoho osloví to, že byl u zpravodajského oddělení generálního štábu. :-) tam si žádné blbce nebrali :-)

    • vacpro
     13:02 27.09.2022

     Hlavně je gen Pavel třídně uvědomělý a to za každého režimu:)

     Hlavně je gen Pavel třídně uvědomělý a to za každého režimu:)

     • Pavel 1
      19:59 27.09.2022

      Vidím, že hlavní problém je, že není třídně uvědomělý podle tvých představ

      Vidím, že hlavní problém je, že není třídně uvědomělý podle tvých představ

  • skelet
   21:08 26.09.2022

   Za Jugošku dostal francouzský Válečný kříž

   Za Jugošku dostal francouzský Válečný kříž

   • vacpro
    14:18 27.09.2022

    Jakože v Jugošce dostatečně usilovně hájil francouzské zájmy?

    Jakože v Jugošce dostatečně usilovně hájil francouzské zájmy?

    • Badysak
     14:44 27.09.2022

     Ne zachránil zivoty francouzských kolegu trolle

     Ne zachránil zivoty francouzských kolegu trolle

     • vacpro
      21:07 27.09.2022

      Jo a myslíte tu akci v Jugošce, co jí vůbec neschválilo OSN, že jo?

      Jo a myslíte tu akci v Jugošce, co jí vůbec neschválilo OSN, že jo?

     • Pavel 1
      23:40 27.09.2022

      Myslíš tu " neschváleno akci" co se ti zdála, když jsi měl ruku v rusáckém nočníku, vacpro.

      Myslíš tu " neschváleno akci" co se ti zdála, když jsi měl ruku v rusáckém nočníku, vacpro.

     • skelet
      13:20 29.09.2022

      bylo by zajímavé, kdyby mise UNPROFOR nebyla schválena OSN.

      bylo by zajímavé, kdyby mise UNPROFOR nebyla schválena OSN.

     • flanker.jirka
      17:56 29.09.2022

      skelet
      To dost dobře nejde, čekat od mise United Nations Protection Force, že nebude schválena samotnou United Nations.

      skelet
      To dost dobře nejde, čekat od mise United Nations Protection Force, že nebude schválena samotnou United Nations.

    • skelet
     15:06 27.09.2022

     ne, jakože jako velitel vysekal Francouze z nebezpečné situace. Prostě není žádné ořezávátko.

     ne, jakože jako velitel vysekal Francouze z nebezpečné situace. Prostě není žádné ořezávátko.

     • Scotty
      17:37 27.09.2022

      Je stejně zajímavé že na téhle akci se potkal s Opatou a Klinovským. Dalšími výraznými osobnostmi armády.

      Je stejně zajímavé že na téhle akci se potkal s Opatou a Klinovským. Dalšími výraznými osobnostmi armády.

Načítám diskuzi...