HEROES RACE: Odhodlání a vůle

HEROES RACE
Realizační tým pracuje na řadě konceptů překážek. Naše představy zhmotňují grafici. / Spolek HEROES

V první polovině července se uskuteční v Hradci nad Moravicí extrémní běžecký závod HEROES RACE. Během závodu otestujete své odhodlání a vůli čelit fyzické námaze.

HEROES RACE je extrémní překážkový závod – závodník na kopcovité trati dlouhé 13 km zdolá řadu umělých nebo přírodních překážek.

Překážky na trati jsou postaveny takovým způsobem, aby otestovaly závodníkovou fyzickou sílu, výbušnost, stabilitu i koordinaci. Avšak žádný strach, překážky při vhodném tréninku zvládne prakticky každý.

Táhle překážka dá závodníkům jistě, co proto. / Spolek HEROES

Není třeba se také bát, že nepřekonání překážky znamená konec závodu. Vždy je možné překážku vynechat a jako „trest" udělat tzv. angličáky. Trestné angličáky samozřejmě budou trvat déle, než překonání překážky.

Na jaké překážky se těšit? Půjde o překážky, které budete zdolávat šplháním, přelézáním, plazením, podlezením, ručkováním, tlačením, přenášením nebo balancováním. Pointou je dokonale prověřit vaší fyzickou i psychickou kondici.

HEROES RACE
Typická překážka? Například tři metry vysoká kolmá stěna. Na horní okraj musíte vyskočit, přitáhnout se a nejlépe švihem se dostat na druhou stranu. Pokud z nějakého důvodu překážku nezvládnete, můžete přejít na angličáky. Samozřejmě ti, kteří stěnu přeskočí, získají časovou výhodu.

Dále? Lano natažené nad přírodní překážkou. Musíte se na něj zavěsit a přeručkovat na druhou stranu lana. Samozřejmě, pokud spadnete nebo si na překážku netroufnete, je možné opět zvolit angličáky. Ale platí jako u všech překážek, doba provádění trestných angličáků bude vždy delší, než zdolání samotné překážky.

Video: Bez tréninku to prostě nejde. / YouTube

Jak se tedy připravit? Základem je běžecký trénink. Nezapomínejte však ani na posilování horní části těla ideálně metodou funkčního tréninku. Inspirací pro vás mohou být naše tréninková videa.

Času relativně dost, ale pokud máte větší ambice, je třeba začít trénovat již nyní.

Hodně štěstí Hrdinové!

Nahlásit chybu v článku


Související články

Závod HEROES RACE 2015

Spolek Heroes a Armádní noviny všem fandům adrenalinových sportů a nevšedních zážitků, s radosti ...

HEROES RACE není jen závod

Máte na to sáhnout si na dno svých sil a ukázat, co ve vás je? Myslíte si, že ve vás dřímá hrdina? ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!