Holding Czechoslovak Group pokračuje v podpoře Vojenského fondu solidarity

Holding Czechoslovak Group pokračuje v podpoře Vojenského fondu solidarity
Oficiální předání výtěžku z charitativní aukce hodinek PRIM MIG 15 Vojenskému fondu solidarity / Foto: Czechoslovak Group (Zvětšit)

Průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group (CSG) je již tradičním podporovatelem Vojenského fondu solidarity. I v letošním roce se holding rozhodl přispět na pomoc vojákům a jejich rodinám v těžkých životních situacích, a to hned dvěma způsoby. V průběhu října a listopadu se společnosti holdingu CSG a jejich zaměstnanci zapojili do charitativní sbírky ke Dni veteránů a v neděli 28. listopadu proběhla aukce hodinek PRIM MIG 15. Výtěžek  poputuje do Vojenského fondu solidarity.

Hlavní myšlenkou Vojenského fondu solidarity je pomoc vojákům v činné službě a jejich rodinám v mimořádných a složitých situacích. K finanční podpoře vojáků a jejich rodin organizuje  fond  různé druhy akcí, v rámci kterých můžou na jeho projekty přispívat jak vojáci a zaměstnanci ministerstva obrany, tak i široká veřejnost a soukromé společnosti. Jedním z významných partnerů Vojenského fondu solidarity je i holding Czechoslovak Group.

Holding CSG letos navázal na aktivitu z loňského roku, kdy společně s Galerii KODL zorganizoval aukci hodinek PRIM Orlík DLC – Věrni zůstaneme. Výtěžek, který činil 280 000 Kč, putoval na účet Vojenského fondu solidarity. Šek si převzala na začátku ledna jeho předsedkyně, brigádní generálka Lenka Šmerdová. Společnost ELTON hodinářská, jediný tradiční výrobce hodinek PRIM v České republice, se letos rozhodla fond podpořit  aukcí prototypu hodinek PRIM MIG 15. Charitativní aukce se uskutečnila v Galerii KODL 28. listopadu. Výjimečný prototyp, jediný svého druhu, byl vydražen za 270 000 Kč, přičemž vyvolávací cena byla 100 000 Kč. Design hodinek PRIM MIG 15 je inspirován legendární českou stíhačkou MiG-15. Jde o první hodinky značky PRIM, na jejichž vývoji se podíleli i piloti. Práce na hodinkách trvala novoměstské společnosti více než dva roky. Výsledkem jsou přelomové, plně funkční letecké primky.

„Moc si vážím organizátorů projektu, kteří do dražby věnovali unikátní náramkové hodinky PRIM MIG 15 LE, jejichž konečná cena se v aukci vyšplhala na neuvěřitelnou částku 270 000 Kč. Díky takovým štědrým přispěvatelům může fond efektivně a účinně pomáhat,“ říká v souvislosti s aukcí hodinek brigádní generálka a předsedkyně Vojenského fondu solidarity Lenka Šmerdová. Výsledek a aukci samotnou hodnotila pozitivně i generální ředitelka společnosti ELTON hodinářská Renata Červenák Nývltová. „Když peníze pomáhají dobré věci, rádi se zapojíme. Proto jsme věnovali prototyp unikátních a ve všech směrech úspěšných leteckých hodinek PRIM MIG 15 LE do aukce, vedené Galerií KODL. Ta je zdarma vydražila a peníze odeslala na Vojenský fond solidarity. Poděkování patří také společnosti Flying Legends za námět, novému majiteli prototypu za částku 270 000 Kč a v neposlední řadě pilotům proudových letounů, kteří hodinky z ELTONu testovali a napsali jejich příběh,“ uvedla Renata Červenák Nývltová. Výtěžek z aukce hodinek byl slavnostně předán 16. 12. 2021.

Kromě dražby hodinek PRIM MiG-15 se společnosti holdingu Czechoslovak Group zapojily i do sbírky ke Dni válečných veteránů. V prostorách firem Excalibur Army, Tatra Trucks, ELDIS Pardubice, Tatra Defence Vehicle a také v holdingové centrále CSGM byly umístěny kasičky, do kterých mohli na pomoc vojákům a jejich rodinám zaměstnanci firem holdingu přispět. Do sbírky se aktivně zapojil i mluvčí holdingu Czechoslovak Group Andrej Čírtek, který je dlouholetým členem Aktivních záloh Armády České republiky. Andrej Čírtek obešel v Den válečných veteránů, který každoročně připadá na 11. listopadu, s kasičkou karlínské kanceláře, ve kterých sídlí zastoupení CSGM. Výtěžek, který se v rámci holdingu Czechoslovak Group a jeho společností vybral, byl na konci listopadu odevzdán paní brigádní generálce Lence Šmerdové.

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu. Podporuje rozvoj tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. V podnicích začleněných do holdingu CSG, které vygenerovaly v roce 2020 tržby v hodnotě 25,7 mld. Kč, pracuje více než 8200 zaměstnanců. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Plukovník Vávra: Zjišťujeme, co 15 000 veteránů trápí, a chystáme změny

Od začátku devadesátých let se Česká republika zapojila do řady misí, z nichž vzešli novodobí ...

Unikátní hodinky PRIM se vydraží na podporu českých vojáků a válečných veteránů

Do dobročinné dražby Galerie KODL zamíří v listopadu speciálně vyrobené luxusní hodinky tradiční ...

Výtěžek z dražby hodinek Prim pomůže českým vojákům

V úterý 12. ledna 2021 převzala předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálka ...

IDEB 2021: společnosti holdingu CSG na Slovensku vystaví vojenskou techniku i munici

Slovensko je vedle Česka domovským trhem podniků holdingu Czechoslovak Group (CSG). Proto nemohou ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...