Honeywell Brno se připravuje na další výzkum pro evropský vesmírný program a na poli městské letecké mobility v roce 2021

Honeywell Brno se připravuje na další výzkum pro evropský vesmírný program a na poli městské letecké mobility v roce 2021
Brněnský hub je největším a nejmodernějším výzkumným centrem společnosti Honeywell v Evropě. / Honeywell Technology Solutions (Zvětšit)

Honeywell Technology Solutions (HTS), výzkumné a vývojové centrum globální technologické společnosti Honeywell, letos plánuje přijmout více než 80 softwarových, elektrotechnických, strojních, systémových a projektových inženýrů pro svoje brněnské technologické centrum. Řada z těchto pozic se otvírá v týmech pracujících na projektech v rámci evropského vesmírného programu či zaměřených na městskou leteckou mobilitu, tedy vysoce inovativní odvětví.

  • Honeywell chce v letošním roce přijmout více než 80 inženýrů pro pokročilý vývoj na poli vesmírných technologií, městské letecké mobility (UAM), elektrických letounů, dekarbonizačních technologií a osobních ochranných pracovních prostředků.
  • Brněnské centrum je největším výzkumným a vývojovým zařízením společnosti Honeywell v Evropě, Africe a na Středním východě (EMEA), ve kterém zaměstnává stovky špičkových odborníků na letecké a vesmírné technologie i bezpečnost práce.

Brněnské centrum Honeywell je klíčovým technologickým přispěvatelem k misi Proba-3 Evropské vesmírné agentury (ESA), jejíž dvě sondy mají být vypuštěny v roce 2023. A je také lídrem ve výzkumu a vývoji na poli letecké techniky, včetně městské letecké mobility a elektrických letounů.

S rozlohou 32 000 m2 je brněnské HTS největším centrem pokročilých technologií společnosti Honeywell v Evropě. Od jeho založení získali brněnští inženýři přes 100 patentů, více než deset jen v průběhu uplynulého roku. Ve svých zařízeních v České republice, tedy v HTS, v závodě na výrobu leteckých komponent v Olomouci a v pražských kancelářích společnosti, zaměstnává Honeywell v současné době více než 2000 odborníků a špičkových techniků.


V Brně se vyvíjejí softwarová řešení pro letecký průmysl; větší foto / Honeywell Technology Solutions

V technologickém centru HTS vyvíjejí a testují inženýři společnosti Honeywell technologie pro letectví a kosmonautiku, stejně jako řešení pro průmyslové zákazníky zaměřená na bezpečnost práce a produktivitu. Mezi pokročilé laboratoře v brněnském kampusu patří zkušební zařízení pro testování avioniky, pádová věž určená k simulaci pracovních úrazů a zkoušení ochranných pomůcek a také vibroakustická komora k testování vybavení pro ochranu sluchu, která patří mezi nejtišší prostory v Evropě.

Nadto je centrum silně zaměřeno na vývoj inovací pro letecké a vesmírné odvětví. Mezi hlavní dílčí oblasti výzkumu v Brně patří navigační a palubní vybavení, systémy fly-by-wire, datové okruhy určené pro komunikaci letounů a radarové systémy. A také senzory a navigační vybavení pro družice.

„Sektor aerospace byl vždy založen na extrémně pokročilých inovacích, což je jedna z klíčových dovedností našich odborníků v Brně,“ vysvětluje Oliver Stucky, viceprezident a generální ředitel Honeywell Technology Solutions Česká republika. „Skvělým příkladem může být náš příspěvek k projektu Proba-3 Evropské vesmírné agentury. Mise bude sestávat ze dvou sond, které nejenže budou studovat sluneční korónu, ale také zkoušet let ve formaci, a to dosud nevídaným způsobem. Jsme hrdí na to, že klíčový prvek mise, přelomová trojosá stabilizační technologie, je vyvíjen naším týmem v Brně.“


Vibroakustická komora; větší foto / Honeywell Technology Solutions

Z pokročilého výzkumu, který společnost Honeywell provozuje v centru HTS, těží i brněnské univerzity a další instituce. Zejména na inovativních řešeních pro leteckou dopravu HTS úzce spolupracuje s Vysokým učením technickým, a dále také s Mendelovou univerzitou, Masarykovou univerzitou a Akademií věd ČR. Na poli leteckých technologií udržuje Honeywell úzkou spolupráci s pražským ČVUT, Západočeskou univerzitou v Plzni a jejím centrem RICE (Regional Innovation Center for Electronics). HTS navíc provozuje společnou laboratoř s Jihomoravským inovačním centrem, podílí se na centru excelence CEITEC a s mnoha technologickými start-upy v Brně a na jižní Moravě spolupracuje na inovacích pro rozmanitá odvětví.

Pro bližší informace o HTS i pozicích vypsaných v brněnském centru prosím navštivte oficiální stránky.

O společnosti Honeywell

Honeywell je technologická společnost zařazená do žebříčku Fortune 100, která dodává řešení pro rozmanitá odvětví včetně výrobků a služeb pro letecký průmysl, řídících technologií pro budovy a průmysl, a odolných materiálů. Naše technologie pomáhají letadlům, budovám, výrobním závodům, dodavatelským řetězcům i zaměstnancům se propojit a společně vytvořit chytřejší, bezpečnější a udržitelnější svět. Pro více informací o společnosti Honewell navštivte stránky.

O Honeywell Technology Solutions

Honeywell Technology Solutions (HTS) je inženýrská, výzkumná a vývojová divize společnosti Honeywell, lídra na poli různorodých technologií zařazeného do žebříčku Fortune 100. HTS dodává zákazníkům po celém světě výrobky a služby na poli letectví a vesmírných technologií, technologie pro budovy, odolné materiály a řešení zaměřená na bezpečnost práce a produktivitu. HTS zaměstnává více než 5500 inženýrů ve výzkumných centrech v České republice, Indii a Mexiku.

Honeywell Technology Solutions Česká republika provozuje v Brně největší výzkumné a vývojové centrum v rámci celé společnosti. Zdejší inženýři zkoumají a vyvíjejí technologie určené pro letectví, vesmír a bezpečnost práce vytvořit chytřejší, bezpečnější a udržitelnější svět.

Nahlásit chybu v článku


Související články

Česká vojenská družice GOLEM

V souvislosti se spuštěním satelitního centra SATCEN ČR českého Vojenského zpravodajství se objevily ...

Marian Kechlibar: Planetární vyhledávač a expanze lidí do vesmíru

Snad již dnes z americké půdy, po dlouhých devíti letech, vynese raketa Falcon 9 v soukromé lodi ...

Kopečný: Geopolitické soupeření o vesmír už běží. A Češi jsou u toho

Mocnosti soupeří o nové geopolitické rozložení sil a ze Země se soutěžení přesouvá do vesmíru. Státy ...

České satelitní centrum a vojenské družice – nová schopnost (nejen) pro AČR

Na konci roku 2019 zahájilo v rámci Vojenského zpravodajství (VZ) činnost Satelitní centrum ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...