IDEB 2021: společnosti holdingu CSG na Slovensku vystaví vojenskou techniku i munici

IDEB 2021: společnosti holdingu CSG na Slovensku vystaví vojenskou techniku i munici
Munice ráže 155 mm / Foto: ZVS Armory (Zvětšit)

Slovensko je vedle Česka domovským trhem podniků holdingu Czechoslovak Group (CSG). Proto nemohou chybět na tradičním slovenském veletrhu obranných technologií IDEB, který se co dva roky koná v Bratislavě. Letos to bude v termínu 25. až 27. srpna. Hlavními exponáty budou především obrněná platforma 4x4 na podvozku Tatra či vojenský automobil Tatra Tactic 6x6, které se budou vyrábět v trenčínském závodě slovenské společnosti Tatra Defence Slovakia.

V Hale D v expozici 101 bratislavského výstaviště Incheba bude na stánku CSG vystavovat společnost Tatra Defence Slovakia obrněnou platformu 4x4 na podvozku Tatra a vojenský střední nákladní automobil modelové řady Tatra Tactic 6x6. „Jsme rádi, že právě na IDEB 2021 v Bratislavě budeme moci světu ukázat nabídku vozidel značky Tatra na podvozcích 4x4 a 6x6, se kterými se budeme ucházet o pozornost doma i v zahraničí,“ uvedl Michal Baláž, generální ředitel společnosti Tatra Defence Slovakia.

Jde o vozidla, která nabízí plnou kompatibilitu se standardy NATO, přičemž plně vyhovují potřebám OS SR a umožňují tak efektivní nasazení v misích OSN nebo NATO, a také při ochraně území Slovenské republiky. „Tatra se nedávno vrátila na Slovensko a my plánujeme nastartovat výrobu tatrovek tak, abychom znovu oživili slovenský obranný průmysl, na což je přímo navázán i růst zaměstnanosti v regionu Pováží,“ dodal Michal Baláž.

V expozici CSG bude další slovenská firma ZVS Armory vystavovat dělostřeleckou munici ráže 155 mm a její komponenty, dále munici pro obrněná vozidla, děla a tanky ráží 30 mm, 122 mm a 125 mm nebo celou škálu cvičné munice těžkých ráží. Odborníci i veřejnost se budou moci seznámit i s produkty v oblasti minometné munice ráže 60 mm, 81 mm, 98 mm a 120 mm a osvědčenou řadou minometů Antos. Představí se rovněž dělostřelecká a tanková munice ráží 105 a 120 mm z produkce španělské firmy FM Granada, která už více než rok patří do struktury slovenské větve CSG.

Vedle munice a vozidel firmy holdingu CSG na IDEBu předvedou ještě například specializovaný kontejner se zástavbou elektronických systémů pro velení a řízení nebo mobilní letištní věž Disk 2 od banskobystrické MSM. Bratislavský IDEB 2021 otevře své brány ve středu 25. srpna 2021 navzdory probíhající pandemii koronaviru za přísných hygienických a bezpečnostních pravidel.


TATRA TACTICS; větší foto / Foto: Czechoslovak Group

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu. Podporuje rozvoj tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. V podnicích začleněných do holdingu CSG, které vygenerovaly v roce 2020 tržby v hodnotě 25,7 mld. Kč, pracuje více než 8200 zaměstnanců. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá. 

Nahlásit chybu v článku


Související články

Tatra Tactic – kopřivnická novinka mezi taktickými nákladními automobily

Už více než deset let uběhlo od zavedení středního terénního vozidla Tatra T 810 do výzbroje Armády ...

Společnosti Tatra Trucks se daří získávat nové zakázky v oblasti defence

Tatra Trucks polovinu až tři čtvrtiny své produkce exportuje, a to i díky významným zakázkám pro ...

Legendárna Tatra sa vracia na Slovensko. V Trenčíne sa budú vyrábať podvozky, kabíny a nadstavby nákladných vozidiel

Legendárna značka nákladných vozidiel Tatra a jej výroba sa vracia späť na Slovensko. Druhá ...

Ukrajinský raketový systém Neptun na podvozku Tatra

Ukrajinská média zveřejnila první fotografie ukrajinského pobřežního raketového systému RK-360MT ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

Načítám diskuzi...