IDET představí na rekordní ploše prestižní vystavovatele a špičkové exponáty

IDET představí na rekordní ploše prestižní vystavovatele a špičkové exponáty
IDET 2017 / BVV (Zvětšit)

Od 29. května se na výstavišti v Brně otevřou brány bezpečnostních veletrhů, tedy 15. mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET, 19. mezinárodního veletrhu požární techniky a služeb PYROS a 10. mezinárodního veletrhu bezpečnostní techniky a služeb ISET. Jde o prestižní přehlídku obranných, protipožárních a bezpečnostních technologií ve střední a východní Evropě. Pro český obranný a bezpečnostní průmysl jde o mimořádnou příležitost komplexně prezentovat svou nabídku potenciálním zákazníkům z celého světa.

Na veletrhu IDET se představí 400 vystavujících firem. „Zájem vystavovatelů o IDET je vyšší než před dvěma lety, veletrh bude rozsáhlejší a na exponáty bohatší. Nárůst spočívá zejména ve výrazném rozšíření pronajatých ploch, protože firmy chtějí předvést větší množství atraktivních exponátů,“ říká ředitel bezpečnostních veletrhů Michalis Busios. Na bezpečnostních veletrzích celkem pak půjde o přehlídku produktů a služeb více než 520 vystavujících firem z 35 zemí.

Veletrh IDET si nenechá ujít prakticky nikdo z významných členů Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR. „IDET je tradičně jednou z nejvýznamnějších domácích událostí na poli obranných a bezpečnostních technologií s mezinárodním přesahem, který se pravidelně těší podpoře českých politických i vojenských špiček, což dokládá například vysoké zapojení Ministerstva obrany ČR a Armády ČR. IDET je díky očekávaným návštěvám významných zahraničních delegací důležitý pro export českého obranného a bezpečnostního průmyslu,“ uvedl Jiří Hynek, prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR.

Na veletrhu nebudou chybět české firmy jako EVPÚ Defence, Česká Zbrojovka, Glomex MS, Omnipol, VOP CZ, SVOS, LOM PRAHA, PRAGA-Export a další. Expozici Czechoslovak Group ozdobí legendární armádní vrtulník Black Hawk, jehož přílet na výstaviště je naplánován v neděli 26. května. Bezpilotním vrtulníkem se pochlubí premiérový účastník Modelárna LIAZ. Premiéru bude mít také výrobce průmyslových rentgenů ELEDUS. Obrněné vozidlo Gerlach vystaví společnost Zetor Engineering. Atraktivní podívanou nabídne expozice Ministerstva obrany ČR a Armády ČR. Jejich prezentace připomene významná letošní výročí – 100 let od vzniku generálního štábu a 20 let od vstupu do NATO.

IDET potvrzuje svůj význam také vysokým poměrem zahraničních vystavovatelů. Na bezpečnostní veletrhy přijede 15 zahraničních delegací, například z Francie, Indie, Litvy, Norska, Polska, Rakouska a ze Slovenska. Veletrh navštíví také delegace NATO a European Defense Agency. „Letošní ročník se speciálně zaměří na švédsko-českou spolupráci v obranném průmyslu. Veletrhu se zúčastní švédský ministr obrany Peter Hultqvist a uskuteční se i česko-švédské průmyslové fórum, jehož organizátorem je AOBP ČR. Expozici bude mít na veletrhu také švédská Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu,“ doplnil Busios.


IDET 2017; větší foto / BVV

Švédsko bude zastupovat například společnost Saab Technologies jako výrobce letounů Gripen. Z USA se na letošní ročník vrací vystavovat společnost Lockheed Martin jako jedna z předních značek oboru a také jako hlavní partner veletrhu IDET. Ve spolupráci se zákazníky přispívá Lockheed Martin rozsáhlým způsobem do oblasti obrany a bezpečnosti NATO a Evropy. Po několika letech se vrací finský výrobce obrněných vozidel PATRIA. Z Brazílie poprvé přijede výrobce letadel Embraer a chybět nebude ani největší izraelský výrobce letadel IAI – Israel Aerospace Industries.

Na veletrhu se představí všichni klíčoví uchazeči o největší zakázku v historii Armády ČR na nová pásová bojová vozidla pěchoty. Dodavatel bude pravděpodobně vybrán mezi čtyřmi firmami, jde o britský BAE Systems (CV-90), španělský General Dynamics European Land Systems (Ascod) a dvě německé společnosti PSM (Puma) a Rheinmetall Landsysteme (Lynx). Všechny čtyři v úvahu připadající obrněnce si prohlédnou i návštěvníci veletrhu IDET. Jejich vystavovatelé samozřejmě přivezou i další exponáty, třeba výrobce Pandurů General Dynamics avizuje hned dvě těžká pásová vozidla a jedno kolové vozidlo.

V provozu bude opět IDET ARENA, tedy terénní polygon pro dynamické ukázky vojenské, hasičské a policejní techniky v akci. Program předváděcí dráhy bude denně zahajován v 10:00 hod (ve středu od 11:30 hod, v sobotu od 9:30 hod). Uskuteční se ukázky zásahu jednotek Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru, Městské policie Brno, Ozbrojených sil Slovenské republiky, Vězeňské služby ČR i Celní správy ČR.


IDET 2017; větší foto / BVV

V průběhu bezpečnostních veletrhů se uskuteční také odborný doprovodný program, kterého se zúčastní experti na obranné a bezpečnostní technologie z různých zemí. Univerzita obrany opět připravuje tradiční konferenci CATE (Community-Army-Technology-Environment), která se zaměří na logistiku v ozbrojených silách, vojenské technologie a také na měnící se charakter konfliktů a výzvy pro adaptaci ozbrojených sil. Vojenský technický ústav, s. p., pořádá konferenci týkající se trendů v technologii a systémech ve vojenství. Hlavními tématy programu budou robotika v silových složkách, nanotechnologie, energetické laserové zbraně a kryptografická bezpečnost.

Konat se bude také soutěž NATO Innovation Challenge, kterou zaštiťují národní armády členských zemí NATO a jíž se mohou účastnit start-upy, malé a střední podniky či vědecké univerzitní týmy. Vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční 30. května v 16 hodin na expozici Ministerstva obrany a Armády ČR. V době bezpečnostních veletrhů se bude konat i odborná konference se zahraniční účastí Pyromeeting, jejíž hlavním letošním tématem je změna klimatu.

Bezpečnostní veletrhy IDET, PYROS, ISET jsou ve dnech 29.–31. 5. 2019 určeny pro odbornou veřejnost. První dva dny veletrhu je vstup umožněn pouze osobám starších 16 let. V sobotu 1. 6. 2019 se na brněnském výstavišti koná akce Den bezpečnosti – Záchranáři dětem, která je určena pro širokou veřejnost. V tento den již veletrh IDET nepokračuje, nadále jsou však otevřeny všechny expozice veletrhů PYROS/ISET v pavilonu F, expozice Ministerstva obrany a Armády ČR v pavilonu P a přístupný zůstane také terénní polygon IDET ARENA s ukázkami armádní, hasičské i policejní techniky v akci.

Vstupenky jsou nejvýhodněji k zakoupení on-line za 210 Kč, na místě stojí základní vstupenka 310 Kč. Veletrhy jsou ve dnech 29.–30. 5. otevřeny od 9 do 18 hodin, ve dnech 31. 5.–1. 6. od 9 do 17 hodin. Podrobnější informace jsou k dispozici na oficiálních stránkách veletrhu IDET.

 
 

Nahlásit chybu v článku


Související články

IDET 2017 představí novinky z obranné a bezpečnostní techniky

Nejmodernější bojové vozidlo pěchoty na světě CV90, nová ochranná a služební pistole z České ...

IDET 2017: Zetor Engineering představí BVP Wolfdog

Brněnská designérská a vývojová společnost Zetor Engineering cílí na vojenský průmysl. Při vývoji ...

IDET 2017: Bojová vozidla pěchoty pro Armádu ČR

Po dvou letech se v Brně opět otevřely brány mezinárodního vojenského veletrhu IDET 2017 ...

IDET 2017: Taktická vozidla pro Armádu ČR

Armáda České republiky plánuje vyměnit flotilu terénních automobilů UAZ a Land Rover. Na výstavě ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • Rase
  13:51 22.05.2019

  Poslední IDET byl bezva, šel sem tam primárně kvůli novým BVP, tentokrát mě tam ale nic neláká. Zdá se, že to bude "nemastné-neslané", což je škoda.

  Poslední IDET byl bezva, šel sem tam primárně kvůli novým BVP, tentokrát mě tam ale nic neláká. Zdá se, že to bude "nemastné-neslané", což je škoda.

  • Jara
   22:33 22.05.2019

   No Rasy myslím že otázka BVP by mohla být letos taky hodně zajímavá

   No Rasy myslím že otázka BVP by mohla být letos taky hodně zajímavá

   • Jara
    22:34 22.05.2019

    Aby jsme nakonec neviděli funkční wolfdog:))

    Aby jsme nakonec neviděli funkční wolfdog:))

    • Rase
     16:39 23.05.2019

     Mno na minulém IDETu sem se bavil s lidma od Zetoru a na otázku, zda si myslí že termín stihnou (tehdy byl ještě dost jiný), tak tvrdili že to stihnou a není kam spěchat. působili ...Zobrazit celý příspěvek

     Mno na minulém IDETu sem se bavil s lidma od Zetoru a na otázku, zda si myslí že termín stihnou (tehdy byl ještě dost jiný), tak tvrdili že to stihnou a není kam spěchat. působili docela dost sebejistě. Sice oficiálně projekt uspali, ale kdo ví. Gerlacha taky vytáhli zcela překvapivě. Jo, BVP je větší sousto, ale stejně bych se ani nedivil, kdyby za pár dní (zase na stejné výstavě) přitáhli pojízdnou maketu - jako je Lynx a MO je schválilo do výběrového řízení. Konexe mají víc než velké...
     Nejsem zastánce Wolfdogu, ale jak říkám, vlastně by mě to ani nepřekvapilo.Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      17:11 23.05.2019

      Podání nabídek do tendru byl uzavřen druhého května. Nedokážu si představit co by se muselo stát aby se výběr znovu otevřel. Navíc finanční situace Zetoru není nejlepší. Pochybuje ...Zobrazit celý příspěvek

      Podání nabídek do tendru byl uzavřen druhého května. Nedokážu si představit co by se muselo stát aby se výběr znovu otevřel. Navíc finanční situace Zetoru není nejlepší. Pochybuje že najdou dostatek peněz na vývoj tak náročného projektu jako BVP.
      Srovnávat Lynx od Rheinmetallu jako tradičního zbrojaře a Wolfdog od firmy která nemá žádné zkušenosti to snad ani nelze srovnávat.Skrýt celý příspěvek

     • Rase
      18:02 23.05.2019

      Scotty: já vím, ale tehdy působili opravdu dost sebejistě a zatím jim ta předpověď s odklady nákupu vychází. Je dost politických stran, které by chtěly aby měla armáda všechno s ...Zobrazit celý příspěvek

      Scotty:
      já vím, ale tehdy působili opravdu dost sebejistě a zatím jim ta předpověď s odklady nákupu vychází. Je dost politických stran, které by chtěly aby měla armáda všechno s visačkou Made in Czech Republic, výsledek je už ale nezajímá. Klidně to může být rozhrkaný kšunt. Hodně voličů stejně nepochopí, proč chce armáda nová vozidla, když BVP-2 jsou přece skvělé...Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      18:30 23.05.2019

      Scotty To je určitě pravda, ale stejně nevěřím že z Wolfdogu bude nakonec něco hmatatelného vyrobeno. Můj názor je že Zetor nemá na to nakoupit potřebné technologie za zahraničí. ...Zobrazit celý příspěvek

      Scotty
      To je určitě pravda, ale stejně nevěřím že z Wolfdogu bude nakonec něco hmatatelného vyrobeno. Můj názor je že Zetor nemá na to nakoupit potřebné technologie za zahraničí. Navíc pokud se část výroby nových BVP přesune do VOP, může mít nakonec stejný podíl české práce jako Wolfdog.Skrýt celý příspěvek

     • Rase
      20:00 23.05.2019

      Scotty: Souhlasím, nepochybně by se i podařilo získat mnohem zajímavější technologie. Přeci jen Výrobce dílů, tedy velká zbrojovka, se snaží úplně jinak, když jde o cca 2 mld euro ...Zobrazit celý příspěvek

      Scotty:
      Souhlasím, nepochybně by se i podařilo získat mnohem zajímavější technologie. Přeci jen Výrobce dílů, tedy velká zbrojovka, se snaží úplně jinak, když jde o cca 2 mld euro než o drobné za dodání komponentů. Nemluvě o tom, že cenu těch komponentů může dost přepálit, u celé zakázky spíš cenu srazí. Zkrátka je zde šance i získat zajímavé technologie.Skrýt celý příspěvek

     • PavolR
      10:44 24.05.2019

      Scotty: Ešte sa môže stať, že nastaveným podmienkam nikto nevyhovie. ;-) A nevadí, ak Zetor nebude plne vyvynutý, z ceny zákazky pre AČR si vyvinú Zetor2, tak ako sa to urobilo s ...Zobrazit celý příspěvek

      Scotty: Ešte sa môže stať, že nastaveným podmienkam nikto nevyhovie. ;-) A nevadí, ak Zetor nebude plne vyvynutý, z ceny zákazky pre AČR si vyvinú Zetor2, tak ako sa to urobilo s Brenom.Skrýt celý příspěvek

   • Rase
    16:40 23.05.2019

    asi jo, ale letos si nejspíš počkám až někdo přijde s fotkama z akce :D
    byť Brno nemám daleko .))))

    asi jo, ale letos si nejspíš počkám až někdo přijde s fotkama z akce :D
    byť Brno nemám daleko .))))

 • mattea
  13:30 22.05.2019

  Řada vystavovatelů nabízí promo vouchery na IDET - stačí lehce googlit a lístek je zadara :)

  Řada vystavovatelů nabízí promo vouchery na IDET - stačí lehce googlit a lístek je zadara :)

Načítám diskuzi...