IDEX 2013 - Pardubická ERA vystavovala ve Spojených arabských emirátech

IDEX 2013
Foto: Vstupní hala výstavy IDEX 2013 / ERA

Pardubická společnost ERA se v druhé polovině února prezentovala na největší výstavě obranné techniky Středního východu IDEX 2013 ve Spojených arabských emirátech. Celkově česká oficiální účast čítala 23 firem, které představily svoje produkty z oblasti vojenského vybavení, technologií a materiálu.

V rámci pěti výstavních dní ERA prezentovala vojenská řešení ze svého portfolia, zejména pasivní sledovací systém VERA-NG. V prostorách českého výstavního pavilónu probíhala jednání nejen se stávajícími obchodními partnery a zákazníky, ale také s novými zájemci o tuto technologii.

Stovky vystavovatelů využilo kompletních 124 000 čtverečních metrů venkovní a vnitřní plochy moderního výstaviště v hlavním městě Arabských emirátů Abu Dhabi pro představení svých produktů a služeb.

Česká expozice přivítala během výstavy také velvyslance České republiky ve Spojených Arabských Emirátech Jaroslava Ludvu. Při setkání s českými podnikateli velvyslanec zdůraznil důležitost vývozu českého zboží do Spojených arabských emirátů, který zaujímá 3. - 4. místo v objemu exportu českých výrobků na mimoevropské trhy.

„Pasivní sledovací systém VERA-NG firmy ERA je pro svoji jedinečnou technologii velmi zajímavým exportním artiklem a v této oblasti poměrně dobře známým. Výstava IDEX 2013 je velmi dobrou příležitostí k její prezentaci,““ řekl na adresu společnosti velvyslanec Jaroslav Ludva.  

O výstavě IDEX

IDEX je jediná výstava na Středním východě, která nabízí vojenské technologie pro všechny složky ozbrojených sil – tedy pozemní, vzdušnou I námořní techniku. Je považována za nejdůležitější výstavu obranné a bezpečnostní techniky v tomto regionu, která poskytuje obchodní příležitosti jejím výrobcům z celého světa.  Akce se koná pod záštitou prezidenta Spojených arabských emirátů Jeho Výsosti šejka Khalif Bin Zayed Al Nahyana.

O Arabských emirátech

Spojené arabské emiráty, často nazývané pouze Emiráty, jsou arabský stát na jihovýchodě Arabského poloostrova u Perského zálivu. Stát je federací sedmi emirátů a každému z nich vládne dědičný monarcha – šejk. Abu Dhabi je nejen hlavní město, ale také politické, průmyslové a kulturní centrum země. Emiráty jsou jednou z nejrozvinutějších zemí v západní Asii, HDP na hlavu je sedmý nejvyšší na světě, zvláště díky sedmým největším zásobám ropy. 

Nahlásit chybu v článku


Související články

Revoluční proudový motor ADVENT bude brzy plně spuštěn

GE Aviation pokračuje ve vývoji moderního proudového motoru ADVENT s variabilním cyklem pro letectvo ...

Reportáž z ERA Pardubice

Přinášíme vám reportáž z ERA Pardubice, výrobce pasivních radiolokátorů pro civilní i vojenské ...

ERA představila obranné technologie studentům vojenské akademie z Velké Británie

Pardubickou firmu ERA navštívila minulý týden skupina padesáti studentů britské Defence Academy ze ...

Polská armáda nakupuje vrtulníky a letadla

Polsko dále mohutně modernizuje svou armádu. Vyzbrojovací úřad polského ministerstva obrany plánuje ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

    Načítám diskuzi...