Islámský stát se bojí pouze izraelské armády

Foto: Izraelští vojáci; ilustrační foto / IDF, CC BY-SA 3.0
Izraelští vojáci; ilustrační foto / IDF, CC BY-SA 3.0

Německý novinář Jürgen Todenhöfer (74) strávil v roce 2014 mezi bojovníky Islámského státu deset dní. Podle Todenhöfera se Islámský stát nebojí bojovat proti britským ani americkým vojákům. Jako jedinou hrozbu islamisté vnímají izraelskou armádu.

Život mezi islamisty

Německý novinář pospal svou zkušenost s islamisty v knize Inside IS – 10 dnů v „Islámském státě“ (Inside IS – 10 Tage im islamischen Staat). Již po svém návratu na konci roku 2014 Todenhöfer upozorňoval, že Islámský stát má v plánu “dobýt” Evropu a “připravuje největší náboženské čistky v historii". Stejně tak německý novinář vyjádřil “pesismus” v tom, co lze udělat v boji proti Islámskému státu.

"Jednou dobudeme Evropu. Není otázkou zda, ale kdy. Nic takového jako hranice pro nás neexistuje. Známe jenom přední linii. Přijdeme do Evropy a Evropané by si měli uvědomit, že to nebude příjemné setkání. Přijdeme ozbrojeni a ty, kdo nekonvertují k islámu a nezaplatí islámskou daň (džizja - pozn. red.), zabijeme," cituje Todenhöfer rozhovor s jedním členem Islámského státu, původem z Německa.

Islámský stát označil nedávné koordinované útoky v Paříži, při kterých zemřelo 132 lidí, za “první bouři”.

Strach z Izraele

Todenhöfer se naposledy vyjádřil k současné situaci a IS v několik dní starém rozhovoru pro největší britský židovský deník Jewish News. Deník zajímalo, co Todenhöfer soudí o teoretických plánech vyslat proti Islámskému státu pozemní síly. Podle novináře je to přesně to, co Islámský stát chce - bojovat svatou válku s americkými a britskými “křižáky”.

Na druhou stranu, podle německého novináře, se Islámský stát rozhodně nechce pustit do křížku s Izraelem.

„Myslí si, že mohou porazit americká a britská vojska, o kterých říkají, že nemají zkušenosti s guerillovým způsobem boje a strategií teroristů. Vědí ale, že Izrael má v tomto ohledu mnohem větší zkušenosti a postupuje daleko tvrději,“ uvedl Todenhöfer v rozhovoru pro Jewish News.

“Nebojí se Britů ani Američanů, mají strach z Izraelců a řekli mi, že izraelská armáda je skutečné nebezpečí. Nemůžeme je (IS - pozn. red.) porazit současnou strategií. Izraelci ale umí bojovat partyzánskou válku,” myslí si Todenhöfer.

Todenhöfer tak nepřímo naznačil největší problém západní civilizace i armády - je příliš změkčilá. Příkladem je naprosto fantaskní představa západní společnosti (především médií), že války lze vést (přesněji řečeno: "musí se vést") bez civilních obětí. Částo jsou proto akce odvolávaný nebo omezovány jen proto, aby nebyl ohrožen jediný civilista, i za cenu ztráty klíčového cíle.

Západní vojáci budou vždy svázáni a omezeni přítomnosti civilistů, ale Islámský stát v nejmenším. Na druhou stranu Izrael již v minulosti prokázal, že dokáže postupovat velmi rozhodně.

„V Mosulu, který má 1,5 milionu obyvatel, pobývá na 10 tisíc radikálů, kteří jsou roztroušení ve 2000 bytech. Nejsou na jednom místě, takže pro západní vojáky by bylo obtížné s nimi bojovat. Bojovníci Islámského státu jsou připraveni zemřít ve válce se západními vojáky,“ uvedl Todenhöfer.

“Izraelci mají v regionu s obrovským náskokem nejlepší armádu (a kvalitativně tak jednu ze pěti nejlepších na světě), dokonalá morálka, nikdy neprohráli jedinou válku, naopak mnohokrát Arabům zatopili. Dovedou snad nejlépe ze všech na světě čelit asymetrickému způsobu boje, jsou na to i dokonale vyzbrojení - a hlavně, neobtěžují se tím, aby "získávali srdce a mysl", ale prostě tvrdě a bez omezení bojují, dávají teroristům ochutnat jejich vlastní medicínu a neřeší, jak to vypadá v televizi (a)nebo jak to vidí lidskoprávní aktivisté," popsal přednosti izraelské armády Armádním novinám český vojenský analytik, který nechtěl být jmenován.

Židé a křesťané musí platit daně

Minulý měsíc se podle listu Jewish News na internetu objevilo video v hebrejštině od Islámského státu, které hlásalo: “Žádný Žid nezůstane v Jeruzalémě nebo v okolí. Budeme pokračovat, dokud tuhle nemoc (Židy - pozn. red.) neodstraníme ze světa.”

“Islámský stát je toho názoru, že všechny ostatní náboženství jsou nepřátelské, kromě výkladu islámu podle Islámského státu. Říkají, že žide a křesťané jsou přijatelní, ale musí platit džizju (daň vybíraná od nemuslimského obyvatelstva - pozn. red.) - speciální daň ve výši asi 600 dolarů ročně. Řekli, že mohou zůstat v Raqqa a Mosulu, ale asi 100 000 křesťanů se rozhodlo odejít,” oponuje Todenhöfer představě, že skutečným a hlavním protivníkem IS je Izrael.

“Zabíjejí všechny šíitské muslimy, kteří se jim dostanou do ruky. Zeptal jsem se jich, jestli jsou připraveni zabít každého šiítu a oni s posměchem odpověděli:” 150 milionů nebo 500 milionů, na tom nezáleží, je to jen technický problém. Jsme připraveni to udělat,” cituje deník německého novináře.

Stejně tak podle novináře jsou prvním cílem muslimové v Evropě, kteří “zkorumpovali” k demokratickým hodnotám západu - uznávají v prvé řadě zákon než jediného Boha.

Zdroj: Jewish News

Nahlásit chybu v článku


Související články

Izraelský ministr obrany: Začala třetí světová válka

Izraelský ministr obrany Moše Ya'alon vyzval západní země, aby se připravily na dlouhou konfrontaci ...

Protiofenzíva syrských povstalců v okolí Aleppa

Povstalecké skupiny spojené v koalici Jaysh al-Fateh zahájily v druhé půlce listopadu protiofenzívu ...

Davidův prak: Izraelská konkurence ruskému protivzdušnému systému S-400

Izrael před několika dny provedl čtvrtý, závěrečný a úspěšný test svého výkonného protileteckého a ...

AirMule: Izraelský zásobovací robot se stává realitou

Rok 2020. Vojáci koaličních sil svádějí těžké boje dům od domu v Mosulu. Rychle dochází munice a ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • peter123x
  18:20 05.02.2016

  Ja si myslim, ze tato veta z clanku najlepsie vystihuje stav okolo tohto lietadla: "stíhačky F-35 se nasazují do provozu předčasně (možná o několik let)." Ale ono sa to da ...Zobrazit celý příspěvek

  Ja si myslim, ze tato veta z clanku najlepsie vystihuje stav okolo tohto lietadla:
  "stíhačky F-35 se nasazují do provozu předčasně (možná o několik let)." Ale ono sa to da chapat, ze Usa si chce udrzat technologicky naskok, ale obecne vzate, urychlovat technicky vyvoj cohokolvek nikdy nieje k dobru veci. Lebo davat nevyladene veci na trh a robit zo zakaznika testera je koledovanie si takej firmy o prusvih. A nie este ked sa jedna o tak delikatnu oblast ako je armada a obrana statu. Aj, ked netvrdim, ze to nebude uzasne lietadlo, ak tomu vychytaju muchy...Skrýt celý příspěvek

 • peter123x
  19:20 28.01.2016

  Prosim o vymazanie. Toto malo patrit k polskemu nakupu vrtulnikov...

  Prosim o vymazanie. Toto malo patrit k polskemu nakupu vrtulnikov...

 • peter123x
  19:17 28.01.2016

  No jo. Ono pre ,nielen, zapadne zbrojovky su najlepsi zakaznici taki ako Saudska Arabia. Ktora bez reptania berie vsetko nehladiac kolko to stoji a vo velkych mnozstvach, cim im je ...Zobrazit celý příspěvek

  No jo. Ono pre ,nielen, zapadne zbrojovky su najlepsi zakaznici taki ako Saudska Arabia. Ktora bez reptania berie vsetko nehladiac kolko to stoji a vo velkych mnozstvach, cim im je vsak defakto vydana na milost. Polsko chce vsak jednotlivymi nakupmi nielen zlepsit obranyschopnost armady, ale pozdvyhnut i svoj priemysel a ekonomiku, ako i celkovo byt co najviac sebestacne, aby sa nemuselo spoliehat na inych. A to mi je velmi sympaticke a v tomto im fandim...Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  17:50 11.01.2016

  K PLA jsme viděl jen (dnešní report): A vůbec nevím jestli je to vůbec akronym pro číňany, nebo nějakou místní skupinu.... takže nevím, nevím:) Ale už se v zemi objevují čínské ...Zobrazit celý příspěvek

  K PLA jsme viděl jen (dnešní report): A vůbec nevím jestli je to vůbec akronym pro číňany, nebo nějakou místní skupinu.... takže nevím, nevím:)
  Ale už se v zemi objevují čínské náklaďáky.

  Dera'a
  Next to no reports from this area since yesterday, but at least one thing is sure: the insurgents have captured the HQ of the 82nd Brigade, and are using this dominating position to shell the IRGC and PLA around it.

  pjek: kdo? ISIS? ti jsou z rusů přímo nadšení, vždyť jim poskytují leteckou podporu v jejich boji proti FSA...


  Doporučuji stranu 15

  http://www.acig.info/forum/vie...

  Malý výcuc:

  "Nearly 94 percent of the 12,000 sorties the Russian air force has so far flown in Syria targeted civilians and the Free Syrian Army."

  Russia's defence ministry denied in December 2015 that it targets civilians in its air strikes after an Amnesty International report accused it of doing so.

  http://www.aljazeera.com/news/...

  a mezitím v alternativní realitě běží toto:

  Russia's counterterrorism operation in Syria has made the achievements of the Iraqi forces possible in their fight against Daesh, political analyst Professor Stephen F. Cohen said during the John Batchelor Show.


  http://sputniknews.com/middlee...

  A jako třešnička na dortu:

  s cited in AJE report linked above too the SNC reports over 1,730 civilians killed by Russian bombs so far, and points out:


  Quote:
  ..."Nearly 94 percent of the 12,000 sorties the Russian air force has so far flown in Syria targeted civilians and the Free Syrian Army."
  ...


  As if eager to confirm this, Elijah J Mangier, one of biggest regime-fans online, indicated that the 'average accuracy' of Russian dumb bombs is about 1,000-2,000 metres from the actual target point; that of Assadist barrel-bomb attacks out to 4,000 metres. Curiously, he deleted that Tweet ever since, but this was saved by some others, for example here.

  https://twitter.com/Mario_Gree... Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  17:06 11.01.2016

  ...jo... taky je tam ještě nikdo neviděl...

  ...jo... taky je tam ještě nikdo neviděl...

 • pjek
  16:31 11.01.2016

  Jsem zvědav, jak zareagují na čínské elitní jednotky, o kterých se jim před rokem a čtvrt stejně jako o ruském letectvu nesnilo.

  Jsem zvědav, jak zareagují na čínské elitní jednotky, o kterých se jim před rokem a čtvrt stejně jako o ruském letectvu nesnilo.

 • shal
  16:24 09.01.2016

  Pepos: Velmi málo? Vy si to představujete jako Hurvínek. Američané by tam samozřejměmohli poslat 200.000 vojáků a do pár týdnů by bylo po válce, ale zase by to začalo hned jak by ...Zobrazit celý příspěvek

  Pepos: Velmi málo? Vy si to představujete jako Hurvínek. Američané by tam samozřejměmohli poslat 200.000 vojáků a do pár týdnů by bylo po válce, ale zase by to začalo hned jak by odešli. Ty země samy se musí postarat o vlastní bezpečnost. Američané jim poskytují výcvik, logistickou, zpravodajskou a vzdušnou podporu, ale nemůžou udělat vše.Skrýt celý příspěvek

 • Pepos
  19:47 08.01.2016

  shal
  Za rok a pol existencie IS je to na superveľmoc a ich spojencov veľmi málo.
  Za ten čas vyviezli ropu tak cca. za 3- 5 miliard.....

  shal
  Za rok a pol existencie IS je to na superveľmoc a ich spojencov veľmi málo.
  Za ten čas vyviezli ropu tak cca. za 3- 5 miliard.....

 • shal
  19:43 08.01.2016

  Pepos: Jenom v prosinci Američané, Kurdové a Iráčani pozabíjeli přes 2500 bojovníků IS.

  Pepos: Jenom v prosinci Američané, Kurdové a Iráčani pozabíjeli přes 2500 bojovníků IS.

 • Pepos
  16:55 08.01.2016

  IS sa nebojí nikoho pokiaľ za nim bude stáť Saudská Arábia a jej spojenci, lebo za nimi stojí USA.....tak prečo by sa mali báť?

  IS sa nebojí nikoho pokiaľ za nim bude stáť Saudská Arábia a jej spojenci, lebo za nimi stojí USA.....tak prečo by sa mali báť?

 • leviathan
  15:28 07.01.2016

  No, problem je, ze ak by mali IDF bojovat s IS, musel by IS napadnut Izrael. Opacny pripad - invazia IDF do Syrie sa mne osobne javi, ako holy nezmysel. Uspechy IDF v riadnej ...Zobrazit celý příspěvek

  No, problem je, ze ak by mali IDF bojovat s IS, musel by IS napadnut Izrael. Opacny pripad - invazia IDF do Syrie sa mne osobne javi, ako holy nezmysel.
  Uspechy IDF v riadnej vojne su neoddiskutovatelne, ale uspechy IDF v asymetrickom boji sa znacne precenuju - Hizballah, Hamas, Islam. dzihad a Fatah a ich predchodcovia .... nemam pocit, ze by bol IZR absolutny vitaz.Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  13:26 07.01.2016

  "MY rozhodně v žádné válce s Islámem a ani Putinem nejsme. Co je to vůbec za nesmysl ?!" Tihle nastavovači druhé tváře v případě reálného ohrožení od toho "neexistujícího ...Zobrazit celý příspěvek

  "MY rozhodně v žádné válce s Islámem a ani Putinem nejsme. Co je to vůbec za nesmysl ?!"


  Tihle nastavovači druhé tváře v případě reálného ohrožení od toho "neexistujícího nepřítele" kvičí nejvíc a zdrhají jako první...Skrýt celý příspěvek

 • kubo4747
  11:41 07.01.2016

  IS by sa mal IDF báť, pretože o kvalite IDF armáde niet podľa mňa pochýb. A história, ale aj súčasnosť to dokazuje.

  IS by sa mal IDF báť, pretože o kvalite IDF armáde niet podľa mňa pochýb. A história, ale aj súčasnosť to dokazuje.

 • Luky
  11:33 07.01.2016

  Neoliberální žralok si neuvědomuje, jak umírněný politik Putin je. V Rusku je celá řada mnohem radikálnějších politiků a názorových směrů, které Putin krotí. Žralok už si ale svého ...Zobrazit celý příspěvek

  Neoliberální žralok si neuvědomuje, jak umírněný politik Putin je. V Rusku je celá řada mnohem radikálnějších politiků a názorových směrů, které Putin krotí. Žralok už si ale svého nepřítele vybral....Skrýt celý příspěvek

 • J.Vraja
  11:14 07.01.2016

  Pánové finský maršál C.G.Mannerheim řekl:"Svobodu národa,jestli má být trvalá,musí být vykoupena vlastním úsilím a krví svých synů."Totéž se týká i celé Evropy včetně ČR. Evropa ...Zobrazit celý příspěvek

  Pánové finský maršál C.G.Mannerheim řekl:"Svobodu národa,jestli má být trvalá,musí být vykoupena vlastním úsilím a krví svých synů."Totéž se týká i celé Evropy včetně ČR.
  Evropa se od konce druhé světové války jen spoléhá na to co udělá USA.Většina evropských zemí snížila své výdaje na zbrojení.Můj názor je jediný,pokud se chce Evropa a svět postavit Islámskékému státu,je třeba si uvědomit,že bez obětí to nepůjde.Na jedné straně je veliké haló,pokud padne nějaký voják-je pravda,že je vždy škoda každého mladého života.Na druhé straně je Evropa včetně ČR úplně lhostejná kolik lidí ročně zemře na silnicích.Např. roce 2014 zemřelo na českých silnicích 631 osob a těžce zraněných bylo 2718.Skrýt celý příspěvek

 • mirkulinek
  11:06 07.01.2016

  liberal shark: Jste demagog?! MY rozhodně v žádné válce s Islámem a ani Putinem nejsme. Co je to vůbec za nesmysl ?! Dovedete vůbec definovat tu hloupost co jste napsal? Jak můžete ...Zobrazit celý příspěvek

  liberal shark: Jste demagog?! MY rozhodně v žádné válce s Islámem a ani Putinem nejsme. Co je to vůbec za nesmysl ?! Dovedete vůbec definovat tu hloupost co jste napsal? Jak můžete být Vy ( nevím koho považujete za to "My") ve válce s jednou osobou, konkrétně presidentem jednoho státu? Máte s ním nějaké nevyřízené účty, bojujete s ním o majetek, nebo o co v té Vaší válce jde? Kde probíhá? Kdy začala, co je jejím cílem? Dále nesmysl války s Islámem. Islám není jen směr náboženský ! Ale i politický, soubor myšlenkových hodnot, dá se říci životní cesta. Vyznává ho cca 1,6 miliardy lidí na této planetě. Bojujete tedy proti nim všem ?????Skrýt celý příspěvek

 • dusan
  23:15 06.01.2016

  segal7 No dosť ... ak som tak zbežne prešiel ... tak mám zo 50 kníh o blízkom východe z toho cca 15 sa venuje hlavne problému Palestíny. A kdeže ma zaujímajú hlavne vojenské ...Zobrazit celý příspěvek

  segal7

  No dosť ... ak som tak zbežne prešiel ... tak mám zo 50 kníh o blízkom východe z toho cca 15 sa venuje hlavne problému Palestíny. A kdeže ma zaujímajú hlavne vojenské dejiny tak ešte zo 100 kníh o rôznych konfliktoch z tejto oblasti ...

  Samozrejme nie je to systematické štúdium .... na to zas čas nemám ... ale všetko čo ma zaujme chcem mať doma aby som sa k tomu mohol vrátiť.

  Je zaujímavé často konfronotovať obe strany ... resp. "hľadať" pravdu ... lebo autori majú často iné stanoviská.

  Tých dvoch nemám .... zas nemôžem mať všetko : ) ... ale naposledy ma zaujala kniha "Svet politického Islámu" od Karola Černého .... sociologa z vašej Karlovej Univerzity.

  Sice je ročník "len" 1980, ale pôsobil nejaký čas i v Maroku a pôsobil jako štipendista na dvoch amerických univerzitách ...

  Vo svojej "biblii" (vyše 500 strán) ide do neuveriteľnej hĺbky vzťahov na Blízkom východe - vzdelanie, demografia, urbanizácia, médiá a pod.. teda také "nepodstatné veci" bez ktorých však problémy tohoto regiónu člověk ťažko aspoň trochu pochopí.

  Samozrejme, že pre väčšinu ľudí stačí internet, kde "žiadia vládnu svetu" ... alebo "moslimovia ohrozujú našu civilizáciu" .... a tak vyzerá i diskusia na túto tému .... buď, alebo .....jedna polovicu našincov "ohrozujú" Židia ... druhú moslimovia ....a často oboje spolu ....Skrýt celý příspěvek

 • segal7
  20:15 06.01.2016

  dušan : nevím kolik toho máte nastudováno, doporučil bych doplnit o knihy Miloše Mendela(podle mě nejlepší arabista ve střední evropě) nebo Dora Golda.

  dušan : nevím kolik toho máte nastudováno, doporučil bych doplnit o knihy Miloše Mendela(podle mě nejlepší arabista ve střední evropě) nebo Dora Golda.

 • Hynek
  20:02 06.01.2016

  Liberal shark:
  Jojo, jasný..znova, jsme ve válce s každým muslimem? S islámem? Dokážete islám nějak definovat v rámci tohoto konfliktu? Jak budeme bojovat s Indonésií?

  Liberal shark:
  Jojo, jasný..znova, jsme ve válce s každým muslimem? S islámem? Dokážete islám nějak definovat v rámci tohoto konfliktu? Jak budeme bojovat s Indonésií?

 • liberal shark
  19:25 06.01.2016

  To Hynek a Sorge : Co ještě potřebujete k tomu, aby jste uznali realitu ? Ruský tank před barákem nebo hlídku Šaríja v obchoďáku ? Stejnou hloupost jako vy dělali lidé ve ...Zobrazit celý příspěvek

  To Hynek a Sorge : Co ještě potřebujete k tomu, aby jste uznali realitu ? Ruský tank před barákem nebo hlídku Šaríja v obchoďáku ? Stejnou hloupost jako vy dělali lidé ve třicátých letech, když předstírali, že se jich válka v Číně nebo ve Španělsku netýká.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 1 z 3