Izrael varuje Sýrii

izraelský AH-64
Foto: „Číhající“ izraelský AH-64 Apache, ilustrační foto / Wikipedia

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu pohrozil bombardováním vojenských cílů v Sýrii, pokud bude jeho země napadena syrskými balistickými raketami, informuje arabský deník Asharq Al-Awsat. Netanjahu reagoval na dva dny starý článek britského listu Sunday Times o údajném zaměření syrských raket Tishreen na Tel Aviv. Mělo tomu dojít jako odpověď na útok izraelských letadel na sklady zbraní íránské armády v Sýrii.

Rakety Tishreen, známe také jako M600, jsou syrskou kopií íránských balistických raket Fatíh-110, což jsou zase kopie čínských raket DF-11A. Tishreen je 8,86 metrů dlouhá a 3,5 tuny vážicí raketa. Na vzdálenost 250 kilometrů může dopravit bojovou hlavici až o hmotnosti 450 kilogramů. Tishreen je tak schopen zasáhnout většinu velkých měst v Izraeli.

Podle nedělního deníku Sunday Times, Sýrie aktivovala svůj nejlepší raketový systém Tishreen v reakci na izraelské letecké útoky. K odpálení raket má dojít ve chvíli, kdy Izrael opět zaútočí na syrské území. Izraelské letecké útoky a rozmístění raket Tishreen tak dále eskalují napětí v regionu.

Video: Testy syrských balistických raket. Tishreen M600 v čase 0:48. / YouTube„Izrael pečlivě sleduje vývoj v Sýrii a je připraven čelit jakýmkoliv scénářům,“ řekl premiér Netanjahu na včerejším zasedaní izraelské vlády. “Blízký východ prochází nejzásadnějším vývojem za poslední desetiletí, především díky událostem v Sýrii. Sledujeme pečlivě vývoj a připravujeme plány pro různé scénáře.“Je však otázkou, jaký vývoj si Izraelci v Sýrii přejí. „Nejmenovaný vysoký izraelský úředník“ řekl britským listům Times, že pro Izrael je výhodnější ponechat Assada u moci, než čelit možné chaotické situaci v Sýrii po jeho pádu. Naopak izraelské noviny Haaretz napsaly, že podle premiéra Netanjaha není ponechání Assada u moci cílem izraelské vlády.

Mluvčí izraelské armády, brigádní generál Yoav Mordechai na prohlášení „nejmenovaného úředníka“ rovněž reagoval: „Je to jedno z těch prohlášení, které jsem se naučil za poslední dva roky filtrovat od opravdu důležitých prohlášení. Jeho tvrzení sloužilo jen konkrétní agendě,“ říká Mordechai a popírá tak, že izraelská armáda nebo rozvědka podporuje Assada.

Další izraelský úředník řekl novinám The New York Times, že izraelské letectvo Sýrii bombardovalo již třikrát a má znovu v plánu zaútočit na syrské území, resp. na sklady zbraní íránské armády v Sýrii. Izraelská vláda také poslal syrskému prezidentu oficiální varování, aby po bombardování nepodnikal žádnou protiakci, jinak izraelská armáda paralyzuje jeho režim.

Zdroj: Strategy Page, Asharq Al-Awsat

Nahlásit chybu v článku


Související články

Izraelci útočí na Sýrii

Izraelské letectvo podniklo v průběhu několika dní několik útoků na syrská území. Nejnovější ...

Íránský bezpilotní stroj Hamaseh

Íránská armáda před pár dny světu ukázala svůj nejnovější bezpilotní letoun Hamaseh (Ten, kdo je ...

Sýrie – muslimská občanská válka

Zatímco „západ“ přešlapuje na místě a hledá způsob, jak se postavit k situaci v Sýrii, šíitský Írán ...

Ruský protiletadlový systém S-300 pro Sýrii

Sýrie se zmítá v bludném kolu chaosu a násilí. V poslední době navíc prosakují zprávy o dodávce ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • hovorka11
  08:57 28.05.2013

  Přes odpor malých států jako je Švédsko, ČR, Holandsko prosadily velké státy např. Francie a GB vyzbojování "opozičních" islamistů. Katar a Saudská arábie mají určitě ...Zobrazit celý příspěvek

  Přes odpor malých států jako je Švédsko, ČR, Holandsko prosadily velké státy např. Francie a GB vyzbojování "opozičních" islamistů. Katar a Saudská arábie mají určitě radost:
  ------------------

  8:29 Posledním květnovým dnem vyprší platnost zbrojního embarga EU vůči Sýrii. Další sankce proti režimu syrského autoritářského prezidenta Bašára Asada zůstávají nadále v platnosti (ČTK)

  http://www.patria.cz/... Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  17:25 26.05.2013

  Nicolaj: tady je důkaz, že nežvaním já,ale vy. I váš kolega Bencroft se usvědčil z odkazu, kde si neprohlédl graf, dokazující likvidaci pěstování opia Tálibánem v roce 2001 až do ...Zobrazit celý příspěvek

  Nicolaj:
  tady je důkaz, že nežvaním já,ale vy. I váš kolega Bencroft se usvědčil z odkazu, kde si neprohlédl graf, dokazující likvidaci pěstování opia Tálibánem v roce 2001 až do doby zahraniční intervence:

  http://www.opioids.com/afghani...

  Afghánistán, Opium a Taliban

  "Jalalabad, Afghánistán (15 únor 2001 20:19 EST
  Úředníci OSN o kontrole drog řekli, že Talibanské náboženské milice téměř vyhladili produkci opia v Afghánistánu - kdysi největšího světového producenta - od zákazu pěstování máku loni v létě.

  12-členný tým z programu OSN pro kontrolu drog strávil dva týdny hledáním na většině území s největšími produkčními oblastmi opia a našel tak málo máky, že nepředpokládají vývoz opia z Afghánistánu v letošním roce.

  "Neodhadovali jsme. Viděli jsme důkaz v polích," řekl Bernard Frahi, regionální ředitel programu OSN v Afghánistánu a Pákistánu. Přoložil fotografie zu rozsáhlých ploch, kde se pěstuje pšenice vedle fotek ve stejných oblastech pořízených o rok dříve - moře z krvavě červených vlčích máků.

  Představitel amerického ministerstva zahraničí ve čtvrtek řekl, všechny informace, které Spojené státy získal zatím naznačují, že pěstování máku se snížilol, ale nevěří, že by to bylo odstraněno.

  Loni Afghánistán vyrobil téměř 4000 tun opia, asi 75 procent světových dodávek, Řekl OSN úředníkl. Opium - mléčná látka vypuštěná z máku - je přeměněna na heroin a prodávana v Evropě a Severní Americe. Rok 1999 byl světovým rekordem v produkci opia, - více než všech ostatních zemí, včetně "Zlatého trojúhelníku", na hranicích Thajska, Laosu a Myanmaru.

  Mullah Mohammed Omar, nejvyšší vůdceTalibanu zakázal pěstování máku před sezónou výsadby v listopadu - je v rozporu s principy islámu.

  Taliban, který uložil přísný zákaz v 95 procentech Afghánistánu, které ovládá, má zapálilt laboratoře na výrobu heroinu a uvěznit zemědělce, dokud oni nebudou souhlasili, že zničí úrodu máku.

  Inspektoři OSN, kteří ukončili své hledání tento týden, křižovaly Helmand, Kandahár, Urzgan a Nangarhar provincie a části dvou dalších - oblasti zodpovědné za 86 procent opia v Afghánistánu v loňském roce, Frahi řekl v rozhovoru ve středu. Týkaly se 80 procent půdy v těchto provinciích. Minulý rok byl zaplaveny mákem.

  Letos našli vlčí máky rostoucí na sotva akr sem a tam, Frahi řekl. Zbytek - asi 175.000 akrů - bylo čistých.

  "Musíme se dívat na situaci s pečlivou optimismem," řekl Sandro Tucci Úřadu OSN pro kontrolu drog a prevenci kriminality ve Vídni, Rakousko.

  Řekl, ře to nasvědčuje tomu, že žádné vlčí máky nebyly vysázeny v této sezoně, a že v důsledku toho nebyla žádný produkce opia - ale že úředníci by měli udržet kontrolu."Skrýt celý příspěvek

 • Nicolaj
  23:05 24.05.2013

  Hovorka nám tu žvaní nesmysli o kterých nic neví :-D 1) Žádný zákaz pěstování opia taliban nikdy nevydal - to bylo jen takové klasické arabské machrování, ale je dobře známo že ...Zobrazit celý příspěvek

  Hovorka nám tu žvaní nesmysli o kterých nic neví :-D

  1) Žádný zákaz pěstování opia taliban nikdy nevydal - to bylo jen takové klasické arabské machrování, ale je dobře známo že na problém drog narazil už sovětský svaz. Mimochodem půlka sovětské armády v afganistánu byli věčně zfetovaní idioti-jeden z důvodů stažení ze země.

  2) Když nesmí američtí vojáci drogy zabavovat, proč má DEA v afganistánu 300 lidí??

  3) Je známo že spoustu "bojovníků aláhovích" jsou také zfetovaní idioti (což se ukázalo jako jeden z problémů při jejich likvidaci nábojem 5,56) přesto že jim to korán zakazuje.

  4) Pletete si dojmi s pojmi, pěstování máku nevypovídá o opiu vůbec nic. Např. ČR je v evropě známa jako maková velmoc, ale že by jsme byli známí jako opiová velmoc o tom nic nevím. A mimochodem, ne, opium se pěstovat nedá.Skrýt celý příspěvek

 • Voodoo
  14:46 24.05.2013

  Politici bohužel nejsou jiný biologický druh pane Homolko. A ačkoliv si to nikdo nepřizná, vy i já být na jejich místě, tak se chováme uplně stejně. Politik je totiž pouze odraz ...Zobrazit celý příspěvek

  Politici bohužel nejsou jiný biologický druh pane Homolko. A ačkoliv si to nikdo nepřizná, vy i já být na jejich místě, tak se chováme uplně stejně. Politik je totiž pouze odraz společnosti, ve které žije. Není to žádná nadlidská postavička z Marsu. Ale to už jsme hodně odbočili od tématu.Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  17:30 23.05.2013

  Pane Bencroft : Z toho se nedá vykroutit, pokud neumíte číst, tak aspoň neblafujte " Taliban prosazovat zákaz pěstování máku prostřednictvím hrozeb, nucené likvidace nebo ...Zobrazit celý příspěvek

  Pane Bencroft :
  Z toho se nedá vykroutit, pokud neumíte číst, tak aspoň neblafujte

  " Taliban prosazovat zákaz pěstování máku prostřednictvím hrozeb, nucené likvidace nebo veřejné potrestání provinilce. Výsledkem bylo 99% snížení v oblasti zemědělství opiového máku v Taliban kontrolovaných oblastí, zhruba tři čtvrtiny světových zásob heroinu v té době."

  Z tabulky, na kterou jste poslal odkaz je jasné, že v Afgánistanu v roce 2010 dle dohody s OSN Tálibán zakázal !! pěstování opia. Přesto jste chtěl kamuflovat a uváděl jste rok 2009.
  --------------

  Věřit nesmyslům mě těžko někdo donutí. Jsem nevěřící a technik, který stojí na zemi a řeší konkrétní problémy v praxi- žádnou virtualitu. Proto si dokáži ověřit v čase co je a není pravda.
  --------
  Pro Voodo:
  Žít v míru je přirozené, pokud nejde o život a to na západě nejde. Proto o válkách nerozhodují lidé konsensem ale psychopatičtí politici.Skrýt celý příspěvek

 • Voodoo
  12:58 23.05.2013

  Lentak37: Do jisté míry máte pravdu. Nicméně se zkuste odprostit od morálního hlediska a podívat se na to čistě z toho biologického. Celá historie lidstva je protkaná válkami, ...Zobrazit celý příspěvek

  Lentak37: Do jisté míry máte pravdu. Nicméně se zkuste odprostit od morálního hlediska a podívat se na to čistě z toho biologického. Celá historie lidstva je protkaná válkami, konflikty a bojem. Žít v míru je pro nás nepřirozené, není to v naší DNA, prostě to neumíme. 

  To co se děje dnes ve světě to potvrzuje. Jediný rozdíl je v tom, že se to dnes snažíme všemožně kamuflovat právě proto, že si hrajeme na mír. A očividně to moc nefunguje. Je podle mě otazkou času, kdy tahle hra skončí. Protože USA pomalu a jistě ztrácí svojí pozici světového leadera a jejich nástupce (islamisti nebo Čína) si servítky brát nebude. To vám garantuju.

  Můj postoj tak neznamená ani tak pokles morálky, jako spíš přijmutí toho, co jsme.Skrýt celý příspěvek

 • lentak37
  10:50 23.05.2013

  Pro Vodoo: Osobně se nepovažuju za nějakého velkého zastánce Izraele. Zároveň mě ale chování jeho, USA a dalších statů a jejich tzv. špinavá hra o zdroje nijak nepohoršuje. Je to ...Zobrazit celý příspěvek

  Pro Vodoo:
  Osobně se nepovažuju za nějakého velkého zastánce Izraele. Zároveň mě ale chování jeho, USA a dalších statů a jejich tzv. špinavá hra o zdroje nijak nepohoršuje. Je to pro lidskou rasu naprosto přirozené.
  Zastavím sa troška na tomto odseku, viete čo je na tom najsmutnejšie ked vídím takéto príspevky, vídím ako sa minulosť opakuje. Ak nás toto nepohoršuje je toto jedným z najväčším signálov obrovského morálneho úpadku tejto spoločnosti. Viete z akého dôvodu zanikla Rímska ríša,jedným z najdôležitejšíchj dôvcodov prečo zanikla, bol obrovský morálny úpadok, jednoducho sa zrútila sama do seba.Skrýt celý příspěvek

 • Bencroft
  10:27 23.05.2013

  Pane hovorko, klasika, prostě dohlédavate informace v průběhu diskuze, aby podpořily Vaše tvrzení. Původně jste říkal, že za talibánu byl zakázany... no nebyl zakázaný. Uznávate, ...Zobrazit celý příspěvek

  Pane hovorko, klasika, prostě dohlédavate informace v průběhu diskuze, aby podpořily Vaše tvrzení. Původně jste říkal, že za talibánu byl zakázany... no nebyl zakázaný. Uznávate, že se pletete?

  No nezbeřejnil jste B z Wikipedie...
  O talibánu si myslím cokoliv, ale, že by jim šlo o blaho, svobodu a zdraví lidí..navíc nás bezvěrců. Tak tomu nechci věřit. Ale samozřejmě se můžu plést.

  However, some people believe that certain parties benefited from the price increase during the ban. Some even believe it was a form of Market manipulation on the part of certain drug lords. Dried opium, unlike most agricultural products, can easily be stored for long periods without refrigeration or other expensive equipment. With huge stashes of opium stored in secret hideaways. Taliban, and other groups became involved in the drug trade were in theory able to make huge personal profits during the price spikes after the 2000 ban and the chaos following

  Pane hovorko. Smiřme si s tím, že ja věřím v něco a vy věříte v něco. Nikdo z nás neví jak to skutečně je. Uznávám, že můžete mít v něčem pravdu, ale stejně si o vás myslím, že nejste schopen racionálního a kritického myšelní.Skrýt celý příspěvek

 • Jarda P.
  09:08 23.05.2013

  hovorka11: Něco na tom s těma drogama bude. Když se nad tím člověk logicky zamyslí, tak tím, že taliban chtěl zlikvidovat produkci máku, sáhl spostě mocipánum v Evropě a v USA na ...Zobrazit celý příspěvek

  hovorka11:
  Něco na tom s těma drogama bude. Když se nad tím člověk logicky zamyslí, tak tím, že taliban chtěl zlikvidovat produkci máku, sáhl spostě mocipánum v Evropě a v USA na zdroj velkých peněz a to se neodpouští. Je to přesně jak řekl pan Bencroft, že je to přirozený souboj nejschopnějších a nejmocnějších. A ti schopní a mocní si nenechali libít, že jim někdo zavřel kohoutky peněz. Je to sice jen spekulace, ale je to jedna z možných příčin, proč byla učiněna invaze do afghánistánu.Skrýt celý příspěvek

 • Shal
  22:58 22.05.2013

  To se nám to kecá o zlém Izraeli, který útočí na "nevinné a neozbrojené" vojenské konvoje, když sedíme na prdeli uprostřed Evropy, kde to nejhorší, co se nám může stát je, že si ...Zobrazit celý příspěvek

  To se nám to kecá o zlém Izraeli, který útočí na "nevinné a neozbrojené" vojenské konvoje, když sedíme na prdeli uprostřed Evropy, kde to nejhorší, co se nám může stát je, že si koupíme salám bez masa z Polska. A když nějaký muslim zabije nějakého Evropana, tak kecáme o tom, jak si je tady taháme muslimské šílence v rámci multikulturalismu. Ale už tak trochu zapomínáme, že Izraelci jsou těmi muslimskými šílenci obklopeni a žijou s nimi už přes 60 let. Kolik to je? Asi 10 let, co byla vyhlášena druhá intifáda a atentátníci se odpalovali v autobusech plných dětí a nákupních centrech, kde rodiny chodily pro něco k jídlu.

  Izrael už se ubránil v 6 válkách. Stačilo by aby jednou prohrál a přestal by existovat a přesto všechno kritizujeme Izrael za to, že se brání všemi možnými prostředky. Opravdu si myslíte, že Izraelci nemají nic jiného na práci, než si jen tak střílet po Sýrii? Že neví co z penězma krom neustálých masivních investic do armády? Izrael dal jasně najevo, že nenechá Syrii vyzbrojovat Hizballah, který existuje jenom proto, aby byl nepřítelem Izraelců. A přesto stále musím číst plačtivé výlevy o tom, jak ti zlí židi útočí na svrchovaný stát. Co na tom, že se jedná o stát, který už je několikrát napadl, nebo že Izrael útočí jen na vojenské objekty a vojenské konvoje převážející zbraně určené k útoku na Izraelské civilní obyvatelstvo. Tak dlouho si budeme hrát na pseudohumanismus a politickou korektnost, až se jednoho dne probudíme do světa, kde Izrael nebude existovat, na jeho místě bude Islámský chalifát a nejčastější jméno u novorozenců v Evropě bude Muhammad, jak se tomu stalo už ve velké Británii a Francii.

  http://www.dailymail.co.uk/new... Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  19:28 22.05.2013

  Bencrroft:
  Myslím, že tento článek říká vše podstatné (nikdy dříve jsem ho nečetl):

  http://freeglobe.parlamentnili...

  Bencrroft:
  Myslím, že tento článek říká vše podstatné (nikdy dříve jsem ho nečetl):

  http://freeglobe.parlamentnili...

 • hovorka11
  19:22 22.05.2013

  Bencrroft: Sám jste dosvědčil, že mám pravdu, a záměrně jste obešel v grafu rok 2001, rok napadení Afgánistánu, po kterém veškeré dohody s OSN padly. V tomto roce byl pád výroby ...Zobrazit celý příspěvek

  Bencrroft:
  Sám jste dosvědčil, že mám pravdu, a záměrně jste obešel v grafu rok 2001, rok napadení Afgánistánu, po kterém veškeré dohody s OSN padly. V tomto roce byl pád výroby na 1/10 předchozího roku. Kdyby jste dobře viděl, tak by jste se podíval na tabulku roku 2001, kdy byl útok na dvojčata v září a v tomto roce Tálibán snížil produkci.

  Proč?
  "V červenci 2000, vůdce Talibanu mulla Mohammed Omar, ve spoluprácei s OSN slíbil vymýtit výrobu heroinu v Afghánistánu, prohlásil, že pěstování máku bylo neislámské. Byla to jedna z nejúspěšnějších světových protidrogových kampaní. Taliban prosazovat zákaz pěstování máku prostřednictvím hrozeb, nucené likvidace nebo veřejné potrestání provinilce. Výsledkem bylo 99% snížení v oblasti zemědělství opiového máku v Taliban kontrolovaných oblastí, zhruba tři čtvrtiny světových zásob heroinu v té době."

  Zdroj:
  http://en.wikipedia.org/wiki/O...
  -----------------------------------
  Myslel jsem, že je víc lidí na tomto webu, kteří uznávají fakta.
  --------------------------
  Ke Kosovu: Nemám chuť dohledávat a dokazovat, že nepracuje správně váš mozek a ne můj. Je dost důkazů a tabulek, které by jste mohl znát nebo aspoň když nevíte, tak aspoň neplácatSkrýt celý příspěvek

 • Bencroft
  16:06 22.05.2013

  Tak ten zákaz teda lidé moc nedodržovali, když se v roce 1999 pěstovali v Afghánistánu na 91 000 hektarech a v letošním roce na 123 000 ...Zobrazit celý příspěvek

  Tak ten zákaz teda lidé moc nedodržovali, když se v roce 1999 pěstovali v Afghánistánu na 91 000 hektarech a v letošním roce na 123 000 hektarech.
  http://www.unodc.org/documents...
  Dokáže příjmout tento jednoduchý fakt, nebo ho zpochybníte jen proto, že vám "nezapadá do krámu". Nebo musíte, říct pověstné ALE, odvedete pozrornost nebo opět dáte jako důkaz naprosto nesouvisející tvrzení, která vám zase budu muset vyvracet?
  Mimochodem to je klasický průběh konverzace mezí věřícími "vy" a "méně věřicími" já (kritikcky myslicími :o) ). Prostě jen vršíté, jedno tvrzení za druhým, které vám vyvracím. Místo toho, aby jste příjmul svou chybu, předkládate další nesouvísející tvrzení do té doby, než dotyčný nemá sílu vám je vyvracet. Bohužel vy pak ono "nevyvracení" berete za své vítězství.

  Nevím, co mají společného tři základny v Kosovo s drogovou stezkou přes Kosovo. Zdá se, že vás mozek geniálně spojuje naprosto nesouvisející události do jediného funkčního celku. No, proč se divím.. jde o klasický přístup věřících bez schopnosti racionálního a kritického myšlení. Ale neděste se, nemůžete za to. Z psychlogického hlediska je to normální způsob myšlení většiny lidí.Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  15:39 22.05.2013

  Bencroft . Kdyby jste sledoval výrrobu opia v Afgánistánu, tak by jste věděl, že za Tálibánu byl zakázaný. Při invazi američanů se postoj Táibánu změnil a opium se začalo vyrábět ...Zobrazit celý příspěvek

  Bencroft .
  Kdyby jste sledoval výrrobu opia v Afgánistánu, tak by jste věděl, že za Tálibánu byl zakázaný.
  Při invazi američanů se postoj Táibánu změnil a opium se začalo vyrábět ve velkém a neustále roste jeho výroba k 80% celosvětové produkce. Američtí vojáci ho mají zakázáno likvidovat z důvodu "nedráždit obyvatelstvo". Cca 70% heroinu (výroba z opia) končí v EU a Rusku. Nejvýznamnější drogový kanál jde přes Kosovo, kde má USA 3 základny a jehož je spojencem.
  Víte za co bojujete ? Já ano a vůbec se mě to nelíbí.Skrýt celý příspěvek

 • Bencroft
  15:00 22.05.2013

  Pane hovorko, problém je, že naše zájmy neleží jen v ČR a v Evropě. Znýmy geolog cílek řekl " Sucho v Číně se nás více dotýká než sucho na Moravě." Proč? Protože vlivem sucha v ...Zobrazit celý příspěvek

  Pane hovorko, problém je, že naše zájmy neleží jen v ČR a v Evropě. Znýmy geolog cílek řekl " Sucho v Číně se nás více dotýká než sucho na Moravě." Proč? Protože vlivem sucha v Číne je nedostek rýže, tím dojde ke zvýšení poptávky po pšenici ze severní polokoule a nárustu cen.
  Pokud je Afghánistán největším producentem opia na světě, jenž exportuje drogu do ruska a evropy, je to náš problém, nebo není? Máme s tím bojovat na hranici, nebo to řešit na místě?

  Otázka není zda máme řešit problémy za hranicemi, ale jak a jakou silou.

  Komunismus byl deformovaný nefunkční systém. Měli jsme vodu a jídlo, ale na jak dlouho? Komunismus byl bizardní systém, který deformoval lidskou přirozenost, přirozený souboj nejschonějších a nejmocnějších. Proč bych měl mít stejně, jako id... a lempl, který nic nedělá?Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  14:47 22.05.2013

  Další posila proti islmizaci Sýrie a jejím ...Zobrazit celý příspěvek

  Další posila proti islmizaci Sýrie a jejím podpoporovatelům:

  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-s...

  NATO by mělo hájit zájmy občanů EU a ne islamisty. Mělo by pomoci rusákům.Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  14:11 22.05.2013

  Bencroft: Podstatu jste řekl. Ale stojíme na straně toho vítěze nebo poraženého ? Pokud si nebudeme hájit vlastní zájmy s těmi, kteří jsou nám nejblíže za hranicemi a budeme ...Zobrazit celý příspěvek

  Bencroft:
  Podstatu jste řekl.
  Ale stojíme na straně toho vítěze nebo poraženého ?
  Pokud si nebudeme hájit vlastní zájmy s těmi, kteří jsou nám nejblíže za hranicemi a budeme tvrdit, že za mořem, kde jsme každému u ... to snámi myslí dobře, tak špatně dopadnem, což už se děje (škoda, že se zřejmě nezajímáte o ekonomiku). Pak vlastně i 11 listopad 1989 neměl smysl. Vodu, jidlo, bezpečí a prostor jsme měli i před rokem 1989.
  Vy si opravdu myslíte, že za rok se budeme mít lépe a budem bohatší ? To je nesmysl. Bez lidí ve výrobě to nejde, ty nenahradí žádná armáda a služby.

  Země BRICS taky bojují, ale investicemi a výrobou - to je důvod, proč ekonomicky rostou a jsou vojensky nenapadnutelné. Jak si myslíte, že nad nimi vyhrajou nejmocnější (to není ČR) ? Jedině tím, že jim vnutíme to samé- pokles výroby a to bez virtuální jediné rezevní měny světa dokázat nejde.Skrýt celý příspěvek

 • Bencroft
  13:08 22.05.2013

  Pane hovorko, máte problém pochopi nadsázku a ironii. Problém je alibismus současných fanatických odpůrcu západního světa. Máte všechno na co si pomyslíte - vodu, jidlo, bezpečí a ...Zobrazit celý příspěvek

  Pane hovorko, máte problém pochopi nadsázku a ironii. Problém je alibismus současných fanatických odpůrcu západního světa. Máte všechno na co si pomyslíte - vodu, jidlo, bezpečí a prostor, kde můžete plivat na ty, kteří vám tohle zajistili.
  Jak si myslíte, že k tomu došlo. Myslíte, že tohle všechno je zadarmo, že takhle je svět automaticky nastaven - na dobro a blaho pro všechny? Svět je automaticky nastaven jednoduchým zákonem - nejsilnější vyhraje. A vyhrajou jen ti nejmocenjší, nejsilnější a ti, kteří mají nejvíc zdrojů. Vyhrajou ti, kteří za to dokáží bojovat.

  Doporučuji vám vyzkoušet jednu věc, zkuste být den bez vody a uvidíte, jak se Vám změní životní priority, zda budete řešit "duševní směřování západního světa" nebo to, zda nás ovláda "kryptofašistická židovská skupiny čtyř největšich císařu"

  Vím, co to je mít žízeň a hlad... ten pocit stojí za to.Skrýt celý příspěvek

 • Na-sra nej
  12:41 22.05.2013

  Hovorko, kdy uz pochopis ze te tady nikdo nezere?! Bez si svoje bludy tlacit jinam a nas tu neotravuj!

  Hovorko, kdy uz pochopis ze te tady nikdo nezere?! Bez si svoje bludy tlacit jinam a nas tu neotravuj!

 • hovorka11
  11:46 22.05.2013

  Voodoo: Jsme občany ČR a ne Ruska natož USA nebo Izraele. Nikoho nevyhánějte proto, že se změnil režim, v kterém žijeme a který slibuje věrnost na věčné časy opačné straně než ...Zobrazit celý příspěvek

  Voodoo:
  Jsme občany ČR a ne Ruska natož USA nebo Izraele.
  Nikoho nevyhánějte proto, že se změnil režim, v kterém žijeme a který slibuje věrnost na věčné časy opačné straně než před 24 lety. Realizujte to, co doporučujete ostatním a odstěhujte se sám, ale nikoho nevyhánějre a neurčujte mu, že se má vystěhovat !Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 1 z 2