Izraelci útočí na Sýrii

F-16 Izrael
Foto: Izraelský letoun F-16 je připraven ke startu, ilustrační foto / IDF

Izraelské letectvo podniklo v průběhu několika dní několik útoků na syrská území. Nejnovější eskalace napětí přichází v době, kdy se syrskému režimu, za vydatné pomoci Iránu a Hizballáhu, daří vytlačovat syrské povstalce z jejich pozic. Přitom do nedávna se dařilo naopak více povstalcům, kteří pomalu postupovali na klíčová mocenská centra režimu v Damašku i jiných městech.

Cílem prvního čtvrtečního izraelského útoku byl sklad zbraní na hoře Kásijún, nedaleko prezidentského paláce Bašára Asada. Podle Izraelců se zde nalézá skladiště íránských balistických raket Fateh 110, určených pro libanonské hnutí Hizballáh. Nejmodernější verze Fateh 110 mají dolet až 300 kilometrů a bojovou hlavici o hmotnosti 650 kg.

Kásijún (arabsky džabal Kásijún) je hora, tyčící se nad Damaškem. Její výška je 1 150 metrů nad mořem. Podle legendy na Kásijúnu zabil Kain svého bratra Ábela. Na hoře je palác syrského prezidenta Bašára Asada. Wikipedia

Podle informací izraelského vojenského magazínu Defense Update, íránské balistické rakety v Sýrii jsou určené pro případ války mezi Hizballáhem a Izraelem. Přesněji řečeno, pokud dojde k válce mezi Izraelem a Íránem, má právě Hizballáh sloužit jako prodloužená ruka Íránu při útocích na Izrael. Íránské rakety bezpečně ukryté v Sýrii pak mají Hizballáhu umožňovat zasahovat cíle hluboko v srdci Izraele.

Fateh 110

Foto: Íránská raketa Fateh 110 na nákladním automobilu / Wikipedia

Díky chaotické situaci v Sýrii však již Kásijún není bezpečným místem. Írán s Hizballáhem se proto rozhodly k přesunu zbraní na bezpečnější místo. Izrael se však chopil šance, využil současnou chaotickou situaci v Sýrii, kdy je syrská armáda a protiletadlová obrana zatížená jinými úkoly, a skladiště zbraní zničil.

Podle izraelských médií útočící letouny zřejmě použily klouzavé pumy SPICE a střely Popeye. Tyto zbraně jsou schopné zasáhnout cíle až 100 kilometrů vzdálené. SPICE navíc za sebou nezanechává kouřovou stopu ani jiný demaskující příznak (nadměrný hluk). Je tak ideální k bezpečnému překonání syrské protiletadlové obrany. Ostatně použití SPICE pum napovídají i videa zachycující útok, na kterých není slyšet hluk nalétávajících letadel.

Foto: Záběry ze sobotního útoku / YouTube

V sobotu Izrael udeřil na Sýrii podruhé, konkrétně na vojenský sklad Hizballáhu západně od Damašku. Videa zachycující zásah zbraní a následné sekundární exploze, které zřejmě způsobilo palivo do raket nebo bojové hlavice. Exploze pak pokračovaly celou noc až do rána.

Existuje zde samozřejmě riziko, že dojde k odplatě ze strany Sýrie nebo Hizballáhu, avšak pro Izraelce je to přijatelné riziko, vzhledem k možnému zisku. Pro každý případ však izraelská armáda k severním hranicím přesunula dvojici systému Iron Dome, jako ochranu před případným raketovým útokem. Vzdušný prostor nad severním Izraelem byl rovněž uzavřen pro civilní letecký provoz, aby mělo vojenské letectvo prostor pro své operace.

Zdroj: Defense Update

Nahlásit chybu v článku


Související články

Izraelská armáda nakupuje nová samohybná děla

Izraelské obrané síly IDF se rozhodly přikročit k zásadní modernizaci svého dělostřelectva. ...

Mořský strážce - izraelský bezpilotní letoun Hermes 900

Izraelská firma Elbit představila na indické vojenské výstavě Aero India 2013 námořní bezpilotní ...

Izraelská armáda: Sýrie je připravena použít chemické zbraně

Generálmajor Aviv Kochavi, náčelník izraelské vojenské zpravodajské služby, oznámil na 13. ročníku ...

Izraelská armáda kupuje V-22 Osprey

Izraelská armáda je na nejlepší cestě stát se prvním zahraničním uživatelem konvertoplánu Bell ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • hovorka11
  14:43 14.05.2013

  Už je jasné, proč tolik izraelci usilují o zničení Sýrie spolu s islamisty Chlubí se, že mají nové zdroje ropy. Ve skutečnosti se jedná o protiprávní krádež syrské na Golanských ...Zobrazit celý příspěvek

  Už je jasné, proč tolik izraelci usilují o zničení Sýrie spolu s islamisty
  Chlubí se, že mají nové zdroje ropy. Ve skutečnosti se jedná o protiprávní krádež syrské na Golanských výšinách.
  Holt co může sionismus a jeho vyvolenost nad všemi ostatními, to si nemůže dovolit snad nikdo jiný na světě:

  "Úsilí Izraele o těžbu surovin v okupovaných Golanských výšinách je z hlediska mezinárodního práva zjevně nelegální.
  Izrael se o totéž pokusil už před dvaceti lety, musel však ustoupit po ostrých protestech syrské vlády, která získala diplomatickou podporu Spojených států. Izrael chce nyní využít toho, že Sýrie je oslabena; jeho současné kroky mohou vrhat nové světlo na bombardování Sýrie.

  V racionálním světě by účast Rothschilda a Murdocha v tak nezákonných aktivitách vedla k tomu, že by jim bylo znemožněno být významnými podílníky v jakémkoli obchodním projektu a bylo by proti nim zakročeno. Nic takového se pochopitelně nestane."

  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-s... Skrýt celý příspěvek

 • ADM
  22:10 11.05.2013

  Jan Grohmann, neměl by jste zájem se více zapojovat do diskusí? Kolikrát mám pocit, že tu chybí nějaký další pohled na věc, a to ten váš rozhodně je.

  Jan Grohmann, neměl by jste zájem se více zapojovat do diskusí? Kolikrát mám pocit, že tu chybí nějaký další pohled na věc, a to ten váš rozhodně je.

 • hovorka11
  10:04 11.05.2013

  Jan Grohmann: Je dobré, když si můžeme přečíst nestranný a popisující článek, jako jste uvedl o Sýrii. Napsat něco takového o západní "demokracii" a uveřejnit v tisku nebo ...Zobrazit celý příspěvek

  Jan Grohmann:
  Je dobré, když si můžeme přečíst nestranný a popisující článek, jako jste uvedl o Sýrii.

  Napsat něco takového o západní "demokracii" a uveřejnit v tisku nebo televizi,- nedejbože o našich dvou "nejdemokratičtějších" spojeneckých režimech je nerealizovatelné jak např slyšet písničku Karla Kryla o demokracii v jakémkoliv médiích u nás (je zakázána):

  http://www.youtube.com/watch?v...

  Popis točení kulis bojů syrských bojovníků za "svobodu" ve spolupráci s západními novináři ( u nás se tomu věnovala i organizace Člověk v tísni, která s islamisty točila "osvobozenecké boje" islamistů s civilními oběťmi. Bylo to pak vysíláno v českých médiích s komentáři o nutnosti zasáhu proti Asadovi.

  Poslechněte si tutocelou !! přednášku, je v souladu s tím co se děje a co si mohu ověřit v mnoha videích, zprávách protipólných stran, co vidím u nás atd.

  http://www.youtube.com/watch?f...

  Není divu, že CNN Čečnu zaměnila za ČR a kvůli teroristickým útokům v Bostonu obyvatelé USA začali volat po bombardování ČR. Náš vyslanec musel převysvětlovat, že nejsme islamisté.
  Tak takhle se amici záměrně drží v zeměpisných neznalostech, které neodpovídají minimu znalostí ze základních škol evropských států. Kdo nic neví je nejvíce ovladatelný.Skrýt celý příspěvek

 • Jan Grohmann
  09:09 11.05.2013

  Něco o politické situaci v Sýrii před válkou http://is.muni.cz/th/103042/fs... Podle mě minimální vědomostní základ, pokud chceme o situaci v Sýrii ...Zobrazit celý příspěvek

  Něco o politické situaci v Sýrii před válkou
  http://is.muni.cz/th/103042/fs...

  Podle mě minimální vědomostní základ, pokud chceme o situaci v Sýrii fundovaněji mluvit.Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  06:39 11.05.2013

  Refael : Neohlupujte mladé. Demokracie má zcela jiné parametry než volby těch, které neznáme s absolutní nemožností ovlivnit jejich následující chování. Nelze postavit ...Zobrazit celý příspěvek

  Refael :
  Neohlupujte mladé.
  Demokracie má zcela jiné parametry než volby těch, které neznáme s absolutní nemožností ovlivnit jejich následující chování.
  Nelze postavit politika nad zákony a práva ostatních lidí a nad soudy (děje se u nás zcela běžně), a dát jim doživotní imunitu na trestné činy, když jeho političtí kamarád odhlasujíi, že ho nevydají soudu.

  Dnes dle průzkumů 86% našeho obyvatelstva nesouhlasí s vládou, která je evidentně řízena placenými lobbysty, vyvracejícími funkci politiků v prospěch obyvatelstva, které je volilo (energetické lobby, vodní lobby, penzijně- pilířní lobby, zakázkové lobby -obcházní zákonů).
  Výběrová řízení jsou se souhlasem vlády na přání lobbystů obcházena (viz. výzbroj armády).
  pokud někdo tvrdí, že je to součástí demokracie, tak pouze lže. Tím se naopak demokracie likviduje. Nelze říci, že někdo má a někdo nemá demokracii. Lze jen říci, že někdo více či méně splňuje kritéria demokracie. To však nemá co dělat nic se "západní demokracií" jako konstruktem obhajující nesoulad jasné definice demokracie a skutečnosti.

  Demokracie má tyto parametry, které ani zdaleka nesplňujeme:

  http://cs.wikipedia.org/wiki/D... Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  06:13 11.05.2013

  Máty: Není to nic překvapujícího. Že šlo o válku žoldáckých islamistů proti vládě a režimu v Sýrii, který je podporován většinou obyvatelstva nepřející si válku NATO ruce v ruce s ...Zobrazit celý příspěvek

  Máty:
  Není to nic překvapujícího. Že šlo o válku žoldáckých islamistů proti vládě a režimu v Sýrii, který je podporován většinou obyvatelstva nepřející si válku NATO ruce v ruce s islamisty se dá odvodit i z rozhovoru naší velvyslankyně v Sýri. Dá se krásně doložit i z poznatků české delegace, která v Sýrii byla a podávala svědectví o dnes cca 80% placených žoldáků verbovaných Katarem, SA a ostatními despociemi, kteří dostávají dolary za počet mrtvol. Začínali s vraždami pistolemi mezi obyvatelstvem (pistole se krásně schovají a před policií je "civilista" zahodí do nějakého koše a potom udělá "svědectví" o "vraždě" asadovským režimem).

  Turecký Erdogan je radikální islamista, který nemá podporu obyvatelstva k válečné islamizaci Sýrie.
  Měli by jsme okamžitě stáhnout naše vojáky od Patriotů (v tisku zpráva o našich vojácích poblíž patriotů proběhla ) Na tureckém území dělají "živý štít" u patriotů
  pro ochranu výcvikové pásmo islamistů v Sýrii do hloubky cca20 km "bezletové zóny".
  Myslím si taky, že USA chce velkou válku na podporu pěchoty islamistů.

  https://www.youtube.com/watch?...

  https://www.youtube.com/watch?... Skrýt celý příspěvek

 • Márty
  00:37 11.05.2013

  Smazáno. Článek s manipulativním názvem Washingtonem podporováná Al-Kaida a USA se připravují na válk v Sýrii nemá na Armádních novinách co dělat. Na požádání odkaz pošlu ...Zobrazit celý příspěvek

  Smazáno. Článek s manipulativním názvem Washingtonem podporováná Al-Kaida a USA se připravují na válk v Sýrii nemá na Armádních novinách co dělat.
  Na požádání odkaz pošlu e-mailem. AdminSkrýt celý příspěvek

 • Jarda
  08:32 10.05.2013

  Refael Díky za zajímavé informace. U nás jsou bohužel podrobnější nestranné informace poměrně nedostatkovým zbožím. Novináři nemají čas, musí sledovat, kde se zase opila Iveta ...Zobrazit celý příspěvek

  Refael

  Díky za zajímavé informace. U nás jsou bohužel podrobnější nestranné informace poměrně nedostatkovým zbožím. Novináři nemají čas, musí sledovat, kde se zase opila Iveta BartošováSkrýt celý příspěvek

 • Refael
  01:58 10.05.2013

  To Jarda: To je tezka otazka, kdo bude pro nas lepsi. Na jedne strane Hizbullah s Assadem vyprovokovali 2.liban.valku, kde zemrelo na obou stranach hodne lidi, pripadny uspech ...Zobrazit celý příspěvek

  To Jarda:

  To je tezka otazka, kdo bude pro nas lepsi. Na jedne strane Hizbullah s Assadem vyprovokovali 2.liban.valku, kde zemrelo na obou stranach hodne lidi, pripadny uspech by silne omezil pusobeni Hizbullahu a hlavne by Hizbullah prisel o jedine klicove tranzitni uzemi pres Syrii(Iran primo nesousedi s Libanonem), jinymi slovy nemohl by uz plytvat napr.raketami proti nam nebot by si uz nemohl byt jisty, ze dostane dalsi(nejnov.odhad je 100000 raket v jejich arzenalu), na strane druhe zalezi na tom, jaci povstalci by se usidlili na Golanech. Nedavno v nasich zpravach bylo video, kde povstalci prisahali, ze pred Damasek pujdou az do Jeruzalema.
  Dokonce troufam tvrdit, ze staleta nenavist mezi Siity a Sunniti je tak velka, ze je dokonce je nespojuje jinak spolecny nepritel- totiz my.

  Podle pruzkumu verej.mineni obecna verejnost se spise kloni na stranu B.Assada, ale rozdil mezi "priznivci" a odpurci neni velky.Skrýt celý příspěvek

 • Ultramarinus
  15:43 09.05.2013

  Myslim, ze kdyz se za Izrael nepostavil americky spojenec v dobe, kdy se to v OSN hodilo, tak by mu pani diplomati meli nechat volnou ruku k sebeobrane a mlcet, protoze je porad ...Zobrazit celý příspěvek

  Myslim, ze kdyz se za Izrael nepostavil americky spojenec v dobe, kdy se to v OSN hodilo, tak by mu pani diplomati meli nechat volnou ruku k sebeobrane a mlcet, protoze je porad "bezpecny" jako nahac v sudu plnem pirani. Nemyslim, ze by cesi, obzvlast po zpusobu, jakym pro nas zacala WW2, schvalovali hromadnej podraz od spojencu.

  Pekne me taky vytocil Hawking, ze neprijel a oduvodnil to "spatnym chovanim k palestincum". Kdyby se parkrat projel po Izraeli, treba by mu doslo, ze za spatnou situaci palestincu muze velmi uzka skupina palestinskych posuku, ktera kazi zivoty vsem okolo, vcetne vlastnich lidi. Netvrdim, ze Izrael musi byt andele, spis tvrdim, ze kdyby byla palestina skutecne dobita a okupovana dlouhodobe, ze by se v ni civiliste meli lip.Skrýt celý příspěvek

 • Jarda
  06:24 09.05.2013

  Refael Opravdu mne zajímá váš názor jako Izraelce. Myslíte si, že pro bezpečnost Izraele představuje větší hrozbu setrvání Assádova režimu nebo vítězství povstalců? Jak na to ...Zobrazit celý příspěvek

  Refael

  Opravdu mne zajímá váš názor jako Izraelce. Myslíte si, že pro bezpečnost Izraele představuje větší hrozbu setrvání Assádova režimu nebo vítězství povstalců? Jak na to nahlíží veřejnost?Skrýt celý příspěvek

 • Refael
  02:22 09.05.2013

  To ADM: pisete, ze nevite, "proc se vlade B.Assada rika diktatorska, volila ho vetsina lidi": je videt, ze jste mlady a neznate i cesky komunismus(dekuji za uprimnost). Take ...Zobrazit celý příspěvek

  To ADM:

  pisete, ze nevite, "proc se vlade B.Assada rika diktatorska, volila ho vetsina lidi":

  je videt, ze jste mlady a neznate i cesky komunismus(dekuji za uprimnost). Take v CSSR byly volby, ale stejne jako ted v Syrii(defakto ve vsech arab.zemich vcetne Iranu krome Libanonu) byly "volby", kde se da ovsem volit pouze jedinou vladnouci stranu, lide "vybiraji" pouze jednotlive kandidaty, ktere jim vladn.strana nabidne. Nemaji moznost volit opravdove opozicni strany.
  Snad se to ted meni.
  Jedine v cele oblasti jedina zeme ma funkci dlouhodobou demokracii je Izrael a da se rici Libanon.Skrýt celý příspěvek

 • ADM
  22:20 08.05.2013

  Je mi teprve 18 a zdaleka toho nevím tolik, co lidé zde. Snažím se pouze říct svůj názor, ale někdy je to těžké. Jednak mi chybí životní zkušenosti a jednak někdy informace.

  Je mi teprve 18 a zdaleka toho nevím tolik, co lidé zde. Snažím se pouze říct svůj názor, ale někdy je to těžké. Jednak mi chybí životní zkušenosti a jednak někdy informace.

 • hovorka11
  22:03 08.05.2013

  ADM:
  Ještě jen poslední dodatek, proč se u nás tak bojuje proti nepřátelům "demokracie" :

  http://news.e-republika.cz/art...

  ADM:
  Ještě jen poslední dodatek, proč se u nás tak bojuje proti nepřátelům "demokracie" :

  http://news.e-republika.cz/art...

 • hovorka11
  21:52 08.05.2013

  ADM: To "dobře" spíše přechází do minulosti. Válka nás nezachrání, ale vyčerpá. Rusko dodnes nemá tak silnou ekonomiku jako Německo a do zbrojení dává cca 1/8 peněz co USA. Čína ...Zobrazit celý příspěvek

  ADM:
  To "dobře" spíše přechází do minulosti. Válka nás nezachrání, ale vyčerpá. Rusko dodnes nemá tak silnou ekonomiku jako Německo a do zbrojení dává cca 1/8 peněz co USA. Čína asi okolo 1/6, ale navyšuje to nárustem více jak 10%/rok. Přesto je to vůči USA, která věnuje 43% ze světových investic na zbraně žalostně málo.
  Proti 11 letadlovým lodím má Rusko i Čína po 1 letadlové lodi. Rusko nově přestavuje francouzské vrtulníkové lodě třídy MISTRÁL (myslím že 3) s KA 50 nebo 52 na palubě . Čína po staré ruské letadlové nedostavěné lodi začíná pracovat na vývoji vlastních.

  Pro ty, kteří nesledují vývoj ekonomiky v USA a EU, která je provázána s vojenskými akcemi:
  1) Výroba hmatatelných produktů v EU klesá včetně ČR
  2) Zisky burzovních center stoupají vzhledem výhodnosti investic na pád ekonomik států. Hedgeovým fondům se v době krize vyplatí sázet na propad výroby. Obdoba je výtěžnost při krizích na komoditách (Wall street loni přidal zaměstnancům 5% na platech, letos je nahlášeno 15%).

  Jelikož jsem z výroby, tak sleduji výrazný trend poklesu zakázek (zatím nás drží silné Německo)
  Jednoznačně to nefunguje tak, že když získáme zdroje, tak lidi automaticky zbohatnou. Díky hedge fondům, daňovým rájům atd. je přesun majetku v krizích největší. Fakticky to funguje jak obrovská pračka virtuálních (podvodných) peněz, za které se skupuje majetek těch, kteří si peníze nemohou tisknout a jsou záměrně uváděni do finanční tísně . Osobně si myslím, že krize je záměrem a čím bude hůře, tím více nám bude předkládáno, že nás ohrožuje Rusko, Čína, Írán atp. Bude to čím dál směšnější a nesmyslnější. Nás chrání vlezdopr....... Americe a Izraeli. Tím si zachováváme výborné ratingové hodnocení. USA, GB a Francie si ho drží silou i když Francii dochází " munice".

  http://cs.wikipedia.org/wiki/H...
  ----------------------

  Nejnovější události v Líbyi dokladují, jak pomáháme nastolovat vládu islamistů .
  Islamisté (rebelové) obklíčili ministerstva a prosadili silou zbraní zákon, který vylučuje z politického života všechny ty, kteří nejenom pracovali pro Kaddáfího, ale jakkoliv podpořili minulý režim třeba v demonstracích proti bombardování spojeneckými vojsky a těch byla v Líbyi jasná většina.
  Tak se "nenápadně" přes "zákony" pod hlavněmi zbraní ustanovuje islamismus:

  http://www.outsidermedia.cz/Lu...

  V NATO by se měl zavést pozdrav
  Alláhu Akbar pro naše spojence, kteří nás nenávidí- postupují vůči Sýrii stejně jak vůči Líbyi a islamisty chrání na tureckých hranicích se Sýrií Patrioty se smíšenou "obsluhou" vojáků států NATO .
  Mimochodem turecký prezident Erdogan je přítelem Muslimského bratrstva a je to militantní islamista.Skrýt celý příspěvek

 • ADM
  12:22 08.05.2013

  Ale vždyť je to celé strašně jednoduché. Není potřeba žádných závratných teorií. Naše Západní společnost, je vyspělá a máme se v podstatě dobře. Jenomže abychom se tak měli i ...Zobrazit celý příspěvek

  Ale vždyť je to celé strašně jednoduché. Není potřeba žádných závratných teorií. Naše Západní společnost, je vyspělá a máme se v podstatě dobře. Jenomže abychom se tak měli i nadále a nikdo nás neohrožoval a nikdo nám nemohl konkurovat, tak je potřeba zbytek světa destabilizovat. Příkladem jsou všechny ty anti-diktátorské mise a jakože humanitární pomoci do třetího světa.

  Nevím proč se vládě Bashar-Al Assada říká diktátorská, když ho volila drtivá většina lidu a stále za ním drtivá většina je. Celé je to zkonstruované pro destabilizování fungujícího regionu, který by mohl někdy konkurovat.

  Pokud je to cena za to, že se máme dobře, tak co už. Nikdo s tím nic neudělá. Ale žádný rozumný člověk nemůže věřit západním pohádkám o zlých diktátorech a blahu a demokracii hájícímu Západu. To je absurdní. Pokud někdo namítne zvěrstva a špatné věci, které tyto ne-prozápadní vládci dělali, tak ano, máte pravdu. V rámci zachování nějak fungujícího systému to tak prostě je, ale už vás nezajímá kolik lidí mizí u nás. Jenomže když se o tom nemluví, tak jako by to nebylo...Skrýt celý příspěvek

 • milch
  10:21 08.05.2013

  PÁNOVÉ. NECHAL JSEM DISKUZI VOLNOU, COŽ BYLA CHYBA. DRŽTE SE PROSÍM FAKTŮ A TÉMATU. VÝLEVY EMOCÍ NEPOMŮŽOU NIKOMU. SMAZANÝ KOMENTÁŘ NA VYŽÁDÁNÍ POŠLU E-MAILEM. ADMIN

  PÁNOVÉ. NECHAL JSEM DISKUZI VOLNOU, COŽ BYLA CHYBA. DRŽTE SE PROSÍM FAKTŮ A TÉMATU. VÝLEVY EMOCÍ NEPOMŮŽOU NIKOMU. SMAZANÝ KOMENTÁŘ NA VYŽÁDÁNÍ POŠLU E-MAILEM. ADMIN

 • Jarda
  06:39 08.05.2013

  Milch Možná žasnete nad tím, kolik lidí je normálních a nenechá se jako vy, zblbnout oficiální propagandou. Ale vy patříte k armádě a proto musíte myslet dle novodobého PŠM. Já ...Zobrazit celý příspěvek

  Milch Možná žasnete nad tím, kolik lidí je normálních a nenechá se jako vy, zblbnout oficiální propagandou. Ale vy patříte k armádě a proto musíte myslet dle novodobého PŠM. Já zase žasnu, připadám si tu jako na PŠM v PVS, kdy nás absolventy přesvědčoval pologramotný podporučík, absolvent DDŠ. Akorát je to o 180° obrácené, ta tupost zůstává. No nic, dnes odpoledne (zase) dávají druhý díl Švejka. Budu pozorovat skvělé herecké výkony pánů Filipovského, Hrušínského, Beneš, Nesvadby, myslet na vás a podivovat se tomu, jak je dílo stále aktuální.
   
  PÁNOVÉ. NECHAL JSEM DISKUZI VOLNOU, COŽ BYLA CHYBA. DRŽTE SE PROSÍM FAKTŮ A TÉMATU. VÝLEVY EMOCÍ NEPOMŮŽOU NIKOMU. ADMINSkrýt celý příspěvek

 • Refael
  05:14 08.05.2013

  To lentak37:

  Se vsim, co jste ted napsal, souhlasim a podepisuji tez.

  To lentak37:

  Se vsim, co jste ted napsal, souhlasim a podepisuji tez.

 • lentak37
  21:16 07.05.2013

  Refael : Viete je to stále len uhol pohľadu ja chápem , čo ste mi chceli povedať, ale porovnajte si postavenie menšín napríklad v Iráne, Syrii a porovnajte si postavenie menšín ...Zobrazit celý příspěvek

  Refael :
  Viete je to stále len uhol pohľadu ja chápem , čo ste mi chceli povedať, ale porovnajte si postavenie menšín napríklad v Iráne, Syrii a porovnajte si postavenie menšín SAE, alebo saudská arabia tam vládnu ešte stedveké moslimske zakony, kto ich odsudzuje absolútne nik, tam nie je porušovanie ľudských práv. Ja nemám nič proti tomu aj nech sa Izrael bráni, no nebol nijak napadnutý, pozrite sa na to ako dopadol Egypt, Lybia, sú to obrovské časované bomby, vyšli správy v The guardian, že zranených protestantov museli doktory operovať bez anenstetika, dohliadali an to vojaci, Irak je napríklad tiež na nabližšej ceste k občianskej vojne. Z týchto situácii už neraz ukázala historia, že vzišli silný vodcovia a to bude obrovský problém pre Izrael, nič nie je horšie ako zanietený nepriateľ Z Turecka mám stále pocit, že má chuť obnoviť Osmanskú ríšu.
  Zaznel tu názor že podpora diktatur, ak si nietko pri mne položí túto otázku, nech sa pozrie na Iracko Iránsky konflikt a odkiaľ mal Irak chemické zbrane, a prečo ich mohol spokojne používať aa som nie niekto kto to ovplyvnuje ja som len človek ktorý vyjadruje svoj názor.
  Mam pocit že tento svet speje do veľmi zlého obdobia veľmi to pripomina pred 1. svetovu vojnou, dúfam, že sa mýlim.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 1 z 3