Izraelský ministr obrany: Začala třetí světová válka

Foto: Francouzští vojáci hlídkují v Paříží. / Armée française
Francouzští vojáci hlídkují v Paříží. / Armée française

Izraelský ministr obrany Moše Ya'alon vyzval západní země, aby se připravily na dlouhou konfrontaci s radikálním islámem. Ya'alon útoky v Paříži doslova označil jako začátek třetí světové války. S jeho slovy však ne každý souhlasí a poukazuje na odlišné vnímání terorismu v Izraeli, Evropě a USA.

Ya'alon v sobotním rozhovoru pro rádio Voice of Israel vyzval západní země k “probuzení” a zdůraznil, že Evropa se musí připravit k zajištění obrany, bezpečnosti a útočným akcím proti Islámskému státu. Ya'alon také v rozhovoru poněkud expresivně označil útoky za projev třetí světové války.

Na dotaz, zda není poněkud přehnané označovat pařížský masakr za projev třetí světové války Ya'alon uvedl: “My už v ní nějakou dobu jsme. Někteří strkají hlavu do písku a pokoušejí se vše označit jako sociální problém, nebo to označují jinak. To, co tady máme, je islámský džihád, který chce zničit západní kulturu.”

O den dříve izraelský premiér Benjamin Netanjahu přirovnal zavražděné v Paříží k Izraelcům, které ve stejný den zabil palestinský ozbrojenec. V pátek palestinský útočník v Hebronu zbraní zavraždil otce a dceru sedící v autě, zranil šestnáctiletého syna na zadním sedadle a následně uprchl.

“V Izraeli, stejně jako ve Francii, terorismus je terorismus a stojí za ním radikální islám, který touží zničit své oběti,” uvedl izraelský premiér na zasedání kabinetu 15. listopadu. “Nastal čas, aby se svět probudil a sjednotil proti terorismu. Nadešel čas, aby země odsoudily terorismus mířený proti nám stejně rozhodně, jako odsuzují terorismus kdekoliv jinde na světě.”

“Měli by jsme si uvědomit, že neneseme vinu za terorismus namířený proti nám, stejně jako Francouzi nenesou vinu za terorismus namířený proti nim,” uvedl Benjamin Netanjahu. “Jsou to teroristé, kteří mohou za terorismus, nejde o území, osady nebo jiné věci.”

Podle Netanjahua Izrael postupuje proti terorismus rozhodně a díky tomu, že “kontroluje zemi, nebojí se jít do vesnic, demoluje domy teroristů a přijímá opatření proti budování infrastruktury terorismu,” zabránil mnoha útokům na izraelské civilisty. Stejně tak Netanjahu zdůraznil význam rozhodných zásahů armády a ozbrojených složek.

Se slovy izraelského ministra obrany a premiéra však nesouhlasí někteří izraelští vojenští analytici a odborníci. Slova Ya'alona a Netanjahua označují za demagogii a zneužívání tragédie v Paříží pro politické účely.

“Nejsem překvapen, že skončili u pařížské tragédie,” uvedl Šimon Stein, bývalý izraelský velvyslanec v Německu. “Bohužel tohle je hodně starý argument, kdy se Izrael snaží kreslit paralely nebo naopak se snaží říct světu ´já to říkal.´”

V pondělním rozhovoru Stein uvedl, že Izrael má někdy “problém pochopit, proč někteří z našich nejlepších přátel v Evropě neporovnávají oběti teroru v New Yorku, Londýně, Madridu a Paříží s obětmi v Izraeli. Odpověď je, že zde je teror vnímán jako projev národního boje mezi námi a Palestinci, zatímco tam (Evropa, USA - pozn. red.) je povaha teroru vnímána jako radikálně odlišná.”

“V případě, že ministr obrany si myslí, že to co se stalo v Paříži je třetí světová válka, má právo to takhle říct. Ale Evropané a Američané takové paralely neuvidí,” dodal Stein.

Zdroj: Defense News

Nahlásit chybu v článku


Související články

Francouzské vrtulníky pro Armádu ČR: H145M a AS565

Ministerstvo obrany České republiky hledá nové víceúčelové vrtulníky pro Armádu ČR. Jednou z ...

Dohoda Francie a Ruska o lodích Mistral: Peníze dělají přátele

Anabáze dvou velkých výsadkových lodí Mistral původně určených pro ruské námořnictvo se nejspíše ...

Francie zmanipulovala tendr? České letadlo L-39NG neuspělo

Aero se s novým cvičným letounem L-39NG přihlásilo do francouzského tendru, avšak s ohledem na ...

Kauza lodí Mistral: Ve veřejnosti vřou emoce, Rusko a Francie vydělává

Po ruské anexi Krymu Francie odmítla dodat Rusku lodě Mistral. Rusko veřejně protestovalo, ale ve ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • raziel87
  14:10 18.11.2015

  2 karloscz..... máš recht :) ono by to, když přehlédneme pár hlasů, prošlo

  2 karloscz..... máš recht :) ono by to, když přehlédneme pár hlasů, prošlo

 • karloscz
  13:58 18.11.2015

  raziel87. ...za jednoho Izraelce 10 Palestinců
  A pak že nejsou Izraelci humánní. Kdyby chtěli, tak to není desítka, ale tak o dva tři řády větší číslo:-)

  raziel87. ...za jednoho Izraelce 10 Palestinců
  A pak že nejsou Izraelci humánní. Kdyby chtěli, tak to není desítka, ale tak o dva tři řády větší číslo:-)

 • kubo4747
  12:51 18.11.2015

  Osobne si nemyslím, že sa týmto začala 3. Svetová, ale v každom prípade len dúfam, že sa hlboko zmýlil.

  Osobne si nemyslím, že sa týmto začala 3. Svetová, ale v každom prípade len dúfam, že sa hlboko zmýlil.

 • raziel87
  12:48 18.11.2015

  2 Deortc....tak čekal jsem, že pokud napíšu něco byť trochu hanlivého, že se hned ozve někdo, kdo můj text přirovná k "všechny bys hodil do pece viď hajzlíku fašistickej" :) ...Zobrazit celý příspěvek

  2 Deortc....tak čekal jsem, že pokud napíšu něco byť trochu hanlivého, že se hned ozve někdo, kdo můj text přirovná k "všechny bys hodil do pece viď hajzlíku fašistickej" :)

  Nikde jsem nepsal, že by Izraelité nebyli sakra schopný i ve sféře mimovojenské, jistě že jsou. To s tím, že jsou rovnováhou demokracie na území muslimských zemí......krásně si to napsal....ty bláho, ti Izraelité jsou ale lumeni"! zapomeňme na to, že k destabilizaci došlo po vzniku státu Izrael....prostě teď jsou tady a jsou lék pro diskutované území :-D ....nechceš jít do politiky? :-D to je stejný, jako by sis rořízl ruku, nasypal si do toho sůl a s vážnym obličejem tvrdil, že to je pro tu ránu to nejlepší :-D dobře jsem se zasmál, na druhou stranu už mě tyhle tisíckrát omletý ho+na nuděj - jak si pořád křečovitě hledáte cesty, v čem byl vznik státu Izraele dobrej......v ničem....jen se to po 50 letech dostalo konečně i do Evropy ve velkém. Teď zase jen sbíraji hlasy veřejnosti aby měli další důvody k "preventivním úderům"....za jednoho Izraelce 10 Palestinců :-)Skrýt celý příspěvek

 • Deortc
  12:16 18.11.2015

  to raziel87: Jasně, nejsi antisemita, ale nejdaši bys všechny Židy....viď? Ad. Izrael - je to jediná skutečně stabilní demokracie v dané lokalitě, ve které paradoxně i ...Zobrazit celý příspěvek

  to raziel87: Jasně, nejsi antisemita, ale nejdaši bys všechny Židy....viď?

  Ad. Izrael - je to jediná skutečně stabilní demokracie v dané lokalitě, ve které paradoxně i muslimští arabové mají reálně přiznaných víc lidských a politických práv než kolik se dostává jejich vlastním souvěrcům v okolních islámských státech.
  Vznik Izraele nemá smysl rozebítat, protože je dostatečně podrobně zdokumentován a kdo chce, snadno si informace najde. Jen pozmámka k tvému přirovnání k rozdělení Čech, Moravy a příchodu Maďarů - tohle je přirovnání naprosto mimo mísu a svědčí o jediném, o problému nemáš ani ánung.

  Ad. obdiv k vojenské strategii Izraele - když si uvědomíš reálnou situaci, množství vojáků, možství zdrojů, které jsou k dispozici (muslimové mají obrovské zisky z prodeje ropy), tak je obdiv vůči Izraelcům prostě naprosto pochopitelný.
  Izrael ale nezaslouží obdiv pouze za své vojenské schopnosti odolávat mnohem silnějšímu protivníkovi, ale také i v řadě dalších oblastí - např. za to, jak dokázal zúrodnit své území - porovnej to s územím kde žijí muslimové. Dále např. za svůj přínos ve vědě a technice - myslím, že není příliš znávám třeba ta skutečnost, že Izrael má nejvíc úspěšných technologických startupů na světě, že jak Intel, tak AMD tam mají jedny ze svých nejdůležitějších vývojových středisek, že mají největší hustotu vysokoškoláků na světě, že Izraelci produkují obrovské množství originálních vědeckých článků s vysokým impaktem a tak dále.. A te to všechno porovnej s tím, co dokázali všichni ti muslimové, kteří je obklopují. Kde by byli, kdyby jim ze země netekla ropa?Skrýt celý příspěvek

 • Jura99
  12:09 18.11.2015

  raziel87: Izrael je naopak regulující prvek islámu, nebýt jeho, máme dnešní problém o dost roků dříve. Rovněž si neidealizujte Britskou "pomoc" Izraelcům, v podstatě žádná nebyla ...Zobrazit celý příspěvek

  raziel87: Izrael je naopak regulující prvek islámu, nebýt jeho, máme dnešní problém o dost roků dříve. Rovněž si neidealizujte Britskou "pomoc" Izraelcům, v podstatě žádná nebyla a Britové považovali Izraelské organizace za teroristické, které se ve "své" Palestině snažili potlačit. Rovněž Britové zabraňovali imigraci Židů do Palestiny, vč. těch, co potřebovali utéct před nacismem.Skrýt celý příspěvek

 • raziel87
  11:34 18.11.2015

  Ještě aby Sionista nenabádal k tvrdým útokům na teroristické organizace. V případě, že se do toho Evropa obuje, ve finále to pomůže jen a znova zase Izraeli. Vždyť se tam mydlej ...Zobrazit celý příspěvek

  Ještě aby Sionista nenabádal k tvrdým útokům na teroristické organizace. V případě, že se do toho Evropa obuje, ve finále to pomůže jen a znova zase Izraeli.

  Vždyť se tam mydlej už od 20. let 20. stol, když jim Britové pomohli s organizováním Hagany (židovské domobrany), která na palestince podnikala útoky ve velkém už tehdy. Od roku 1948 je střední východ celkově dost destabilizovanej......a já se ani nedivim, při představě, že by teď někdo rozdělil Čechy a Moravu s tim, že na území Moravy budou od teď žít 3 miliony řekněme Maďarů....no, byl bych v odboji mezi prvníma :-D to že se okolní státy bouřej je zcela pochopitelný.

  Teď se odprostěme od zapojení "zeleného mozku" neřešme jejich Merkavy, styl boje dopracovaný k dokonalosti....ok, v tom jsou mistři....ale z globálního pohledu tam od té doby dochází jen ke střetu kultur. Většina "internetových vojáků" je stejně obdivuje jen díky 1967,1973, náletu na Osirak a jiným vojensky úspěšným akcím....teď budou ještě v západní civilizaci stupňovat tlak a hysterii pindama o třetí světový válce......ROZDĚL A PANUJ....ve středověku dobře věděli, proč židi nesměli za hradby měst. Na závěr - nejsem antisemita, ale dobře vím, že Židi s arabama se, až dojde na lámání chleba vždycky dohodnou - mají podle Starého zákona přeci stejného otce. Ale českej Pepík si z nich stejně zase sedne na zadekSkrýt celý příspěvek

 • Rošťák
  09:30 18.11.2015

  premyslcz: Můžete podložit zdroji?

  premyslcz: Můžete podložit zdroji?

 • karloscz
  09:11 18.11.2015

  S islámem válčíme už 1400 let. Z tohoto úhlu pohled pan ministr objevil Ameriku. Ale k věci. Osobně bych ještě před rokem upřímně zaslzel smíchy, kdyby mi někdo řekl, že dnes uznám ...Zobrazit celý příspěvek

  S islámem válčíme už 1400 let. Z tohoto úhlu pohled pan ministr objevil Ameriku. Ale k věci. Osobně bych ještě před rokem upřímně zaslzel smíchy, kdyby mi někdo řekl, že dnes uznám nějaký kredit socanské vládě a Zemanovi. To, jak zatím zvládají lavírovat mezi geneticky daným eurohujerstvím a nasloucháním (!!!) náladě veřejnosti - nemůžu si pomoct, ale mě se to zatím líbí. I to, jak zatím drží na uzdě notorické dobrosery Dienstbiera a Šabatovou.
  Z jiného soudku. Všude po Evropě jsou demonstrace na podporu Pařížanů, demonstrace proti islámu, demonstrace dobroserů, prostě funguje tu nějaká debata ve společnosti. Včetně ČR. Tak se jí pověnujme. Kde je těch několik tisíc českých muslimů (fakt se mi kroutí prsty když to sousloví píšu) demonstrujících na podporu "umírněného" islámu? Kde jsou v ulicích a žádají konec ISIL? Kde jsou v ulicích a podporují masově svobodu a demokracii?
  A kde jsou ti "umírnění" ve světě? Kde takové demonstrace muslimské většiny, která je podle dobroseřích měřítek "umírněná", probíhají ve světě?
  V Turecku,v sekulární muslimské zemi, prakticky vzoru pro ostatní země s převahou Islámu, v Turecku, kde ještě nedávno byla demokracie, při minutě ticha za mrtvé v Paříži řvou Allahu akbar. Nic jako umírněný muslim není. A všechny řeči o neházení do jednoho pytle jsou sice vznešené, ale hloupé. Pro umírněné muslimy jsou vhodné umírněné bomby. Oxymoron toho Rusa, co to řekl, prostě sedí.Skrýt celý příspěvek

 • ruleta
  08:15 18.11.2015

  re premyslcz Neni to hoax. Syrsky rezim pres prostredniky s islamskym statem obchoduje s ropou. Take dochazi k lokalnim vymenam jako napriklad pohonne hmoty za sluzby v podobe ...Zobrazit celý příspěvek

  re premyslcz

  Neni to hoax. Syrsky rezim pres prostredniky s islamskym statem obchoduje s ropou. Take dochazi k lokalnim vymenam jako napriklad pohonne hmoty za sluzby v podobe dodavek eletriny na zacatku roku o tom docela podrobne psal britsky tisk (Telegraph), da se to vygooglovat.Skrýt celý příspěvek

 • premyslcz
  05:02 18.11.2015

  Izrael by mel hlavne prestat destabilizovat jih Syrie, kde podporuje "umirnenou" opozici ( nepritel meho nepritele je muj pritel) jak logisticky, tak primou vojenskou podporou ...Zobrazit celý příspěvek

  Izrael by mel hlavne prestat destabilizovat jih Syrie, kde podporuje "umirnenou" opozici ( nepritel meho nepritele je muj pritel) jak logisticky, tak primou vojenskou podporou strelbou delostrelectva s golanskych vysin na provladni jednotky a to nemluvim o tech "nahodnych" sestrelech syrskych letadel. Izrael je presne ta zeme o ktere generalisimus Putin mluvil na schuzce G20 ( nejmenoval) . Do te osy zla nepatri jen Saudska Arabie, Katar, kozel zahradnikem Turecko ale i prave Izrael.Skrýt celý příspěvek

 • premyslcz
  04:48 18.11.2015

  Jenom maly poznatek k te rope, ropu nemuzete prodavat na trhu jen tak, musite ji nejakym zpusobem "zlegalizovat" nebo ji prodavat zakaznikum kterym nevadi puvod. Takze se ropa ze ...Zobrazit celý příspěvek

  Jenom maly poznatek k te rope, ropu nemuzete prodavat na trhu jen tak, musite ji nejakym zpusobem "zlegalizovat" nebo ji prodavat zakaznikum kterym nevadi puvod. Takze se ropa ze Syrie prekupuje pres prostredniky do irackeho kurdistanu nebo primo do turecka. Tam se smíchá ze severoirackou ropou a jde pres ropovod primo do tureckeho pristavu ( iracka vlada a autonomni kurdska vlada maji rozepre ohledne prerozdeleni finnanci s prodeje ropy takze soucasny stav vypada tak, ze kazdy ma svoje zakazniky). Nejvetsi odberatel teto ropy je Izrael, ktery touto iracko-isis ropou naplnuje 70 procent sve spotreby. Assad samozrejme tuto ropu od Isis nekupuje to je hoax, ktery siri asi ta syrska nezavisla organizace z Londyna .... Syrska vlada dostava ropu na tankerech z Iranu, je to videt na marinetraffic.Skrýt celý příspěvek

 • Pavka
  22:14 17.11.2015

  Superme: o filozofii vysokoškolského vzdělávání (i technického) by se dalo dlouze polemizovat, nicméně diskuzi na toto téma utnu akademickým konstatováním že jste výjimka ...Zobrazit celý příspěvek

  Superme: o filozofii vysokoškolského vzdělávání (i technického) by se dalo dlouze polemizovat, nicméně diskuzi na toto téma utnu akademickým konstatováním že jste výjimka potvrzující pravidlo... což se ostatně dalo v diskuzi na poměrně odborném a úzce zaměřeném serveru apriori očekávat.Skrýt celý příspěvek

 • ruleta
  22:01 17.11.2015

  re sanityangel1 Tak treba NY Times, kdyz jste si o nej rekl: http://www.nytimes.com/interac... Islamsky stat od zacatku ...Zobrazit celý příspěvek

  re sanityangel1

  Tak treba NY Times, kdyz jste si o nej rekl:

  http://www.nytimes.com/interac...

  Islamsky stat od zacatku bombardovaci ofenzivy prisel o 200 rafinerii (vcetne malych, proto tak velke cislo), v minulem tydnu priselo o desetinu sve prepravni kapacity (cca 100 znicenych prepravnich cisteren z tisickovky schopnych transportu) - to jen pro konstatovani, ze ropna infrastruktura (nejen) islamskeho statu je znacne ochromena.

  Samozrejme vsechno jsou jen odhady vyplyvajic z kapacitnich moznosti ropnych vrtu, proto se mluvi, ze na uzemi ovladenem islamskym statem muze byt produkovano az 40 tisic barelu ropy, islamsky stat na cernem trhu tuto ropu prodava pod cenou a opet odhady hovori od par dolaru az po cca polovinu ceny na svetovych burzach --- ale to vse za predpokladu, ze prodava veskerou svou produkci ven, coz pravda neni, dale se zpracovava na pohonne hmoty, ktere se prodavaji mimo jine dalsim povstaleckym skupinam a take Assadovi coz je paradox asi nejvetsi. Ale o tom se u Spencerove nedoctete.Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  21:50 17.11.2015

  Pavka - Tak já zde napsal hlavně svou zkušenost, kterou jsem získal při svém studiu. Nepopírám, že někteří učitelé byli velice ochotni, jenže ne v oblasti praxe, ale v oblasti ...Zobrazit celý příspěvek

  Pavka - Tak já zde napsal hlavně svou zkušenost, kterou jsem získal při svém studiu. Nepopírám, že někteří učitelé byli velice ochotni, jenže ne v oblasti praxe, ale v oblasti teorie, která je mi nyní jak jsem psal k prdu. Neumím to, co v práci potřebuji a musím se to učit. A tak to měl každý ze třídy, krom těch, co jsou na vysoké škole a kde tedy tu teorii nadále primárně používají. Je mi jasné, že toto je problém hlavně politický. Jenže to se pak stát nesmí divit, že nejsou odborníci, když do škol nedá potřebné vybavení a kvalitní učitele nejlépe co prošli praxí. Je totiž hezké, že vám dokáže vše odvyprávět, ale když to pak neumíte použít v praxi, je vám to jak píšu prd platný.

  Já se o politiku zajímám opravdu hodně, takže program strany kterou podporuji mám prostudovaný. Navíc mi hodně záleží na tom, co daný politik říká a poté také dělá.

  Já si naopak myslím, že republikáni mají mnoho nadějných mladých politiků a to i v těchto primárkách. Rubio, Cruz, Paul... a hlavně u Rubia vidím velikou budoucnost. Na druhou stranu pro mě je nyní volba jasná - Trump. Chápu, že můžete mít jiný názor a já ho respektuji.Skrýt celý příspěvek

 • Petr M
  20:40 17.11.2015

  Izraelci ví, o čem mluví, s islamisty mají bohaté zkušenosti, narozdíl humanistických sluníčkářských, slabých politiků EU, kteří svojí blbostí, naivitou předávají Evropu do rukou ...Zobrazit celý příspěvek

  Izraelci ví, o čem mluví, s islamisty mají bohaté zkušenosti, narozdíl humanistických sluníčkářských, slabých politiků EU, kteří svojí blbostí, naivitou předávají Evropu do rukou muslimů.
  Teroristických útoků bude samozřejmě přibývat, je to celkem logické, když nám se s spolu ilegálními imigranty přicházejí radikálové, teroristé, které nelze jinak odlišit.

  Tady se jedná o naši budoucnost a budoucnost našich dětí, pokud si Evropu zaplavíme islamisty, nic dobrého to nepřinese. V budoucnosti dominantní islamisté Evropu ovládnou. naše kultura, náboženství, stávající systém demokracie, troufám si říci, že i původní bílá populace, se stanou minulostí, jestli to nastane za 50, za 100 let je celkem jedno, ale přijde to, pokud se islámu nepostavíme na odpor.
  Pokud v budoucnu padne Evropa do rukou muslimů, použijí veškeré její zdroje a zdroje ke zničení Izraele i všech ostatních "nevěřících".Skrýt celý příspěvek

 • Pavka
  20:28 17.11.2015

  Superme: když už jsme u toho tak shodou okolností se mezi studenty pohybuji již nějaký ten pátek, takříkajíc z druhé strany barikády a ještě větší shodou okolností také v ...Zobrazit celý příspěvek

  Superme: když už jsme u toho tak shodou okolností se mezi studenty pohybuji již nějaký ten pátek, takříkajíc z druhé strany barikády a ještě větší shodou okolností také v elektrotechnice a informatice. Věřím že časem poznáte, že to s tím technickým vzděláním, které vám bylo v ČR poskytnuto nebylo až tak špatné a možná se i budete ptát sám sebe, jestli jste využil všechny jeho možnosti. Dále pokud se budete chtít dozvědět něco o problémech, které již nějaký ten pátek sužují technické školství (přes proklamace politiků zejména technické obory trpí čím dál tím více), tak možná i uznáte, že se vám naopak dostalo maximum možného v daných podmínkách.

  Co se týče politiky, tak je vždy dobré si nejprve sednout k počítači a přečíst si volební program dané strany nebo hnutí. Spousta stran a hnutí se se sofistikovaným( rozuměj, alespoň trochu smysluplným) programem nikdy ani nezabývala a to je myslím dost dobré první varování. Dále by mělo následovat zamyšlení co konkrétně tento program pro mne znamená. Právě populistické strany spoléhají na to, že "inzeráty se nečtou" a studenti už vůbec ne viz můj předchozí příspěvek.

  Co se týče Trumpa tak ten je především problémem pro dlouhodobě ideově vyprázdněné americké republikány, kteří si asi opravdu myslí, že jim postačí postavit nějakého svého loutkového tragéda a vítězství jim připadne jen kvůli nespokojenosti se současným demokratickým prezidentem.Skrýt celý příspěvek

 • sanityangel1
  20:25 17.11.2015

  re Ruleta: Mas pro sve tvrzeni: a) vetsina penez IS pochazi z dani a dalsich poplatku, b) IS se snazi fungovat jako stat se vsemy statnimi atributy nejake podpurne ...Zobrazit celý příspěvek

  re Ruleta:

  Mas pro sve tvrzeni:
  a) vetsina penez IS pochazi z dani a dalsich poplatku,
  b) IS se snazi fungovat jako stat se vsemy statnimi atributy

  nejake podpurne clanky - napr. washington post, new york times nebo jine, nebo to vychazi ciste z tveho dojmu? Z toho co ctu, tak jsou financovani ze sponzorskych daru (zdroj predevsim Saudi a Turci), prodej ropy (predevsim pres Turecko), prodej historickych pamatek. Zbrane dodava SAE (NYT mel krasnou mapu) a pasuji se pres Turecko (nemecky tisk). Iracti velitele si stezovali, ze pomerne casto v minulosti byly dodavky USA zbranie shazovany na uzemi IS, misto irackym jednotkam.

  Co se tyce Spencerove, tak ma velmi dobre komentare k vyvoji, co ji ctu, tak zadne vyznamne rozpory nepozoruji. V komentarich ma celou radu odkazu, takze je videt na zaklade ceho svoji analyzu stavi. To ze je kriticka k zapadu a jeho pocinani na Ukrajine nebo na Strednim vychode vychazi z informaci, ktere jsou v tech clancich. Napr. Ukrajina za Janukovice pred pucem, mela zadluzeni na 40% HDP a kleslo z predchozich 46%. Dnes je Ukrajina pred bankrotem, zadluzeni okolo 100% HDP, HDP klesa o 15%-20% a ISDA pro ucely credit default swapu uz vyhlasila, ze Ukrajina je v defaultu, tolik k zapadnimu snazeni se o demokracii na Ukrajine.

  Co se tyce mych odkazu, tak to byla reakce na ratataarmata. Pokud nekdo tvrdi, ze
  USA a koalice bojuje proti IS a ma okolo 20 000 vzletu za 1.5 roku, tak pokud duveryhodny zdroj tvrdi, ze v 75% letu se vrati zpet aniz by shodili jedinou bombu, tak je neco shnileho v risi rimske. Obdobne ke snaze zamezit mozne financovani IS.Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  20:13 17.11.2015

  Třetí světová válka nezačala...velká slova mají strhnout pozornost, ale ve skutečnosti je těch keců "jsme ve válce","začala třetí světová", "jedná se o válečná akt" tolik, že ...Zobrazit celý příspěvek

  Třetí světová válka nezačala...velká slova mají strhnout pozornost, ale ve skutečnosti je těch keců "jsme ve válce","začala třetí světová", "jedná se o válečná akt" tolik, že pozornost naopak vypínají.
  Na území Evropy byl spáchán teroristický čin velkého rozsahu, nepřihlásila se k němu buňka těžko polapitelné organizace, ale teroristický stát s územím a armádou - co je na totm o nejstrašněkší není ani tak fakt, že tento stát podporuje země v NATO (Turecko) a kvuli němu s ním Lídr NATO (USA) bojuje jen naoko...ale fakt, že po takovém aktu celá ta šaškárna jménem EU, namísto keců o náboženství míru, nejedná o spojeném útoku včetně pozemního trvajícího do doby dokud by v Sýrii a Iráku nezmizel poslední bojovník mávající čenou vlajkou.
  Jasně ,že by se po stažení v nějaké formě vrátili, ale přihlásit se k útoku na civilní cíle, má znamenat útok...bez debat a zcela logicky. Udeříte vy, udeříme my
  Ohledně politiky, tak za deset let čeká EU vláda stran kašlajících na politickou korektnost, vláda národovců, xenefobů a populistů - jak jim říká současná garnitura - a to ne proto, že by byli schopnější, nebo proto, že by se lidí zhlédli ve fašismu, ale proto, že současné vládnoucí strany dělají tak mizernou politiku, že trest prostě přijít musí. Jak se bude nová Evropa zbavovat imigrantů, by mne však zajímalo, pokud je voda v baráku, tak protipovodňová bariéra je už k ničemu a zadrátovat hranice je správný krok, ale teď už nemůže být jedinýSkrýt celý příspěvek

 • Superme
  18:49 17.11.2015

  Left - Takže říkáte, že Okamura by byl horší než muslimové v této zemi? Opravdu doufám, že je to pouze vtip a že toto nemyslíte vážně. Pokud jsou "klasické" politické strany v ...Zobrazit celý příspěvek

  Left - Takže říkáte, že Okamura by byl horší než muslimové v této zemi? Opravdu doufám, že je to pouze vtip a že toto nemyslíte vážně.

  Pokud jsou "klasické" politické strany v takové krizi, že nerespektují názor většiny společnosti, pak je jasné, že se objeví někdo, kdo to bude chtít změnit a nabídne alternativa. A Trump (i Babiš) jsou krásným příkladem toho, že lid chce změnu. Chce někoho, kdo se nebojí říci co si myslí, chce někoho silného a rozhodného. Pokud má Trump podle posledního celonárodního průzkumu podporu 42% republikánů, tak je asi musel něčím zaujmout, nemyslíte? Lidé jako vy se stále posmívají těmto tzv. populistům a odsuzují ty, kteří je podporují, ale co se také zamyslet nad tím, proč to tak je a ty vaše "tradiční" strany ztrácí, ztrácí a ztrácí?

  http://news.yahoo.com/trump-su... Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 2 z 3