Izraelský ministr obrany: Začala třetí světová válka

Foto: Francouzští vojáci hlídkují v Paříží. / Armée française
Francouzští vojáci hlídkují v Paříží. / Armée française

Izraelský ministr obrany Moše Ya'alon vyzval západní země, aby se připravily na dlouhou konfrontaci s radikálním islámem. Ya'alon útoky v Paříži doslova označil jako začátek třetí světové války. S jeho slovy však ne každý souhlasí a poukazuje na odlišné vnímání terorismu v Izraeli, Evropě a USA.

Ya'alon v sobotním rozhovoru pro rádio Voice of Israel vyzval západní země k “probuzení” a zdůraznil, že Evropa se musí připravit k zajištění obrany, bezpečnosti a útočným akcím proti Islámskému státu. Ya'alon také v rozhovoru poněkud expresivně označil útoky za projev třetí světové války.

Na dotaz, zda není poněkud přehnané označovat pařížský masakr za projev třetí světové války Ya'alon uvedl: “My už v ní nějakou dobu jsme. Někteří strkají hlavu do písku a pokoušejí se vše označit jako sociální problém, nebo to označují jinak. To, co tady máme, je islámský džihád, který chce zničit západní kulturu.”

O den dříve izraelský premiér Benjamin Netanjahu přirovnal zavražděné v Paříží k Izraelcům, které ve stejný den zabil palestinský ozbrojenec. V pátek palestinský útočník v Hebronu zbraní zavraždil otce a dceru sedící v autě, zranil šestnáctiletého syna na zadním sedadle a následně uprchl.

“V Izraeli, stejně jako ve Francii, terorismus je terorismus a stojí za ním radikální islám, který touží zničit své oběti,” uvedl izraelský premiér na zasedání kabinetu 15. listopadu. “Nastal čas, aby se svět probudil a sjednotil proti terorismu. Nadešel čas, aby země odsoudily terorismus mířený proti nám stejně rozhodně, jako odsuzují terorismus kdekoliv jinde na světě.”

“Měli by jsme si uvědomit, že neneseme vinu za terorismus namířený proti nám, stejně jako Francouzi nenesou vinu za terorismus namířený proti nim,” uvedl Benjamin Netanjahu. “Jsou to teroristé, kteří mohou za terorismus, nejde o území, osady nebo jiné věci.”

Podle Netanjahua Izrael postupuje proti terorismus rozhodně a díky tomu, že “kontroluje zemi, nebojí se jít do vesnic, demoluje domy teroristů a přijímá opatření proti budování infrastruktury terorismu,” zabránil mnoha útokům na izraelské civilisty. Stejně tak Netanjahu zdůraznil význam rozhodných zásahů armády a ozbrojených složek.

Se slovy izraelského ministra obrany a premiéra však nesouhlasí někteří izraelští vojenští analytici a odborníci. Slova Ya'alona a Netanjahua označují za demagogii a zneužívání tragédie v Paříží pro politické účely.

“Nejsem překvapen, že skončili u pařížské tragédie,” uvedl Šimon Stein, bývalý izraelský velvyslanec v Německu. “Bohužel tohle je hodně starý argument, kdy se Izrael snaží kreslit paralely nebo naopak se snaží říct světu ´já to říkal.´”

V pondělním rozhovoru Stein uvedl, že Izrael má někdy “problém pochopit, proč někteří z našich nejlepších přátel v Evropě neporovnávají oběti teroru v New Yorku, Londýně, Madridu a Paříží s obětmi v Izraeli. Odpověď je, že zde je teror vnímán jako projev národního boje mezi námi a Palestinci, zatímco tam (Evropa, USA - pozn. red.) je povaha teroru vnímána jako radikálně odlišná.”

“V případě, že ministr obrany si myslí, že to co se stalo v Paříži je třetí světová válka, má právo to takhle říct. Ale Evropané a Američané takové paralely neuvidí,” dodal Stein.

Zdroj: Defense News

Nahlásit chybu v článku


Související články

Francouzské vrtulníky pro Armádu ČR: H145M a AS565

Ministerstvo obrany České republiky hledá nové víceúčelové vrtulníky pro Armádu ČR. Jednou z ...

Dohoda Francie a Ruska o lodích Mistral: Peníze dělají přátele

Anabáze dvou velkých výsadkových lodí Mistral původně určených pro ruské námořnictvo se nejspíše ...

Francie zmanipulovala tendr? České letadlo L-39NG neuspělo

Aero se s novým cvičným letounem L-39NG přihlásilo do francouzského tendru, avšak s ohledem na ...

Kauza lodí Mistral: Ve veřejnosti vřou emoce, Rusko a Francie vydělává

Po ruské anexi Krymu Francie odmítla dodat Rusku lodě Mistral. Rusko veřejně protestovalo, ale ve ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • Superme
  18:24 17.11.2015

  Pavka - Tak já se pohybuji mezi studenty vlastně každý den, protože sám studentem jsem. Jinak, já například studuji elektrotechniku a musím říci, že škola mi dala možná nějakou ...Zobrazit celý příspěvek

  Pavka - Tak já se pohybuji mezi studenty vlastně každý den, protože sám studentem jsem. Jinak, já například studuji elektrotechniku a musím říci, že škola mi dala možná nějakou teorii, která mi v praxi bude vlastně k ničemu (samozřejmě něco použiji, ale z 90% opravdu ne) a celkově mi tu chuť se to učit znechutila. Momentálně se zaučuji u jedněch nejmenovaných podnikatelů, kteří se zabývají výrobou nízkonapěťových rozváděčů pro řídící systémy. A škola mě opravdu nepřipravila, víceméně se musím skoro vše naučit teď v praxi. Tím narážím na to, že ačkoliv se i mladí lidé chtějí zajímat o techniku jako takovou, tak dnešní školství ty žáky prostě nic nenaučí a absolutně nejsou připraveni na budoucí povolání. Ne proto, že by to nebylo zajímavé, ale proto, že vám to ta škola až znechutí. Mnoho firem ale i podnikatelů si tedy ty lidi musí vychovat sami. Takže to k tomu, kdo podle mého za tento problém v oblasti techniky může.

  Krom toho. I mnoho studentů se o politiku zajímá. Já ji sleduji dost často právě proto, abych zajistil této republice co nejlepší budoucnost (podle mého, samozřejmě). Jen bych rád podotkl, že pokud se mezi studenty nepohybujete, tak to samozřejmě ani nemůžete vědět a pokud nemáte syna na technickém oboru, tak o tom zásadním problému také ne :)

  Jinak je to asi mimo téma, tak pokud to admin smaže, tak to pochopím :)Skrýt celý příspěvek

 • Magister_Peditum
  17:54 17.11.2015

  Kozlus a Pavka: To je sice pěkný, ale kdo tu vůbec z politiků předkládá nějaké řešení? Okamura v podstatě neříká nic jiného než třeba Zeman.

  Kozlus a Pavka: To je sice pěkný, ale kdo tu vůbec z politiků předkládá nějaké řešení? Okamura v podstatě neříká nic jiného než třeba Zeman.

 • Left
  17:53 17.11.2015

  To Shania: Absolutně souhlasím, že Okamura a spol. by pro nás byli větší tragédií než to, proti čemu bojují. Taky více méně souhlasím, že naše vláda má relativně (!) přiměřený ...Zobrazit celý příspěvek

  To Shania: Absolutně souhlasím, že Okamura a spol. by pro nás byli větší tragédií než to, proti čemu bojují. Taky více méně souhlasím, že naše vláda má relativně (!) přiměřený postoj, přestože jsem žádnou vládní stranu také nevolil. Resp. byl bych asi důraznější, ale vzhledem k tomu, co bych od aktuální vlády očekával je to ještě relativně skousnutelné.

  A jak tady bylo zmíněné jméno Trump, tak to je přesně příklad produktu krize politiky (teď asi šťouchnu do vosího hnízda) podobně jako Babiš. Lidi pak jednoduše naskočí na laciný populismus. Vždyť Trump si všechno představuje jak Hurvínek válku a jediné, co umí, je neustále opakovat "Make America Great Again". Čím dýl ho člověk poslouchá, tím víc se ubezpečuje, že tenhle člověk absolutně neví ani ň o tom, o čem mluví. Před pár měsíci měl "zásadní" projev na téma národní bezpečnosti, když byl kritizován, že v této oblasti opakuje jen 3 fráze dokola. Tak jsem se těšil, co konkrétně si představuje, ale z tohoto "velkolepém projevu státníka" na (tuším) USS Iowa si člověk odnesl zase ty 3 fráze, jen je Trump stihl víckrát zopakovat...Skrýt celý příspěvek

 • Kozlus
  17:06 17.11.2015

  Pavka: bojim se, ze je to pravda. Co vlastne v posledni dobe volili studaci? Prvne Zeleny a Kacku Au Au, pak knizete proti Zemanovi. A volit Okamuru? To je to stejny. Obycejnej ...Zobrazit celý příspěvek

  Pavka: bojim se, ze je to pravda. Co vlastne v posledni dobe volili studaci? Prvne Zeleny a Kacku Au Au, pak knizete proti Zemanovi. A volit Okamuru? To je to stejny. Obycejnej populista, kterej rekne cokoliv, jen aby se zviditelnil. Mam dojem, ze jestli bude nasledovat nejakej volebni uspech, tak bude chvilku vyuzivanej jako "znacka" a nasledne bude odsunut, aby moc nekecal a nezavazel. Stejne jako ten reporter nedavno.Skrýt celý příspěvek

 • Pavka
  16:36 17.11.2015

  Supreme: Nezájem mladých lidí o politiku bylo to jediné co náš stát historicky drželo dosud jakž tak pohromadě. Mluvil jste v poslední době s nějakým mladým, ideálně studentem? ...Zobrazit celý příspěvek

  Supreme: Nezájem mladých lidí o politiku bylo to jediné co náš stát historicky drželo dosud jakž tak pohromadě. Mluvil jste v poslední době s nějakým mladým, ideálně studentem? Většina z nich má dnes tak naprosto chabý všeobecný základní přehled o technice, historii a přírodních vědách (ikdyž podle papírů ty znalosti mají mít), že absolutně nechápu myšlenku na jakém základě by to měli být odborníci na politiku?

  Jinými slovy jejich politická volba pravidelně dopadá úplně stejně jako jejich samostatné práce na zadané téma = katastrofa(tedy pokud to vůbec udělají), kterou jeden opisuje od druhého. Přitom alespoň minimální zájem o studium problematiky promítnutý do 10sekund na google by jim ukázalo jakou hovadinu zase udělali.Skrýt celý příspěvek

 • icco
  14:47 17.11.2015

  S takýmito politikmi čo majú jednoduchý recept na problémy už máme skúsenosti aj na slovensku. Nie všetko je totiž čierno-biele a každý štát má svoje zákony a ústavu na ktoré skôr ...Zobrazit celý příspěvek

  S takýmito politikmi čo majú jednoduchý recept na problémy už máme skúsenosti aj na slovensku. Nie všetko je totiž čierno-biele a každý štát má svoje zákony a ústavu na ktoré skôr či neskôr radikálne riešenia narazia. Je normálne a pirodzené že sú voliči sklamaný s korupčného správania. Možno až keď bude naozaj zle a tí skorumpovaný budú zachraňovať svoje majetky ostanú v politike taký čo majú záujem chrániť naše štáty.Skrýt celý příspěvek

 • Deortc
  14:39 17.11.2015

  Nesouhlasím s tím, že začala třetí světová válka, minimálně né s EU jako účastníkem v této válce. Pro vypuknutí války jsou totiž zapotřebí minimálně dvě strany, které spolu válčí ...Zobrazit celý příspěvek

  Nesouhlasím s tím, že začala třetí světová válka, minimálně né s EU jako účastníkem v této válce.
  Pro vypuknutí války jsou totiž zapotřebí minimálně dvě strany, které spolu válčí a já věc vnímám tak, že EU se v tomto konfliktu profiluje jako pouhá napadaná oběť, která se odmítá bránit a stále jen doufá, že útočník se nad ní smiluje, když uvidí, že oběť se stále usmívá a nebrání se.
  20 bomb údajně shozených francouzskými stihačkami kdesi v islámském světě, to opravdu nepovažuji za válku.

  Já věc vidím takto - dokud USA bude své nejmodernější zbraně prodávat SA i přesto, že tato země praktikuje a vyváží wahhábismus - tedy fundamentalistickou nesnášenlivou verzi islámu, dokud budeme tvrdit, že islám je náboženstvím klidu, míru, tolerance a jen někteří jedinci si jej pomýlně vykládají jako návod k páchání zločinů terorismu, dokud v EU budou moct veřejně hlásat své džihádistické plky různí islámští pomatenci aniž by se za to od státu dočkali rychlé a tvrdé reakce, dokud si nepřipustíme, že evropské státy, celá evropská kultura, vyrůstá z kořenů židovských a křesťanských, přičemž islám na tyto naše historické kulturně-společenské kořeny neměl téměř žádný vliv. (Ten vliv byl omezen snad jedině na to, že historicky celá staletí Evropa s islámem jen bojovala.) Tak dle mého názoru nemůžeme hovořit o nějaké válce, když ani nemáme jasno v tom, kde vlastně je naše pozice. Podle mého osobního přesvědčení Evropané ztratili pud sebezáchovy a schopnost rozlišovat mezi dobrým a špatným konáním. Dále chybně očekávají, že když oni se k ostatním budou chovat slušně, ti ostatní to ocení a budou se na oplátku chovat slušně k Evropanům. Evropani si přestali připouštět, že tato slušnost může bý těmi ostaními naopak vyložena jako slabost, kterou je třeba využít k oslabení Evropy.

  Pozn. k tomu vlivu islámu - není žádný větší problém jmenovat významné židovské, křesťanské, agnostické filosofy, vědce (jako věd společenských, tak přírodovědných), reformátory,...lidi, kteří evropskou společnost nějakým zásadním způsobem rozvinuli a posunuli dál, z jejichž odkazu všichni těžíme i dnes, ale islám?

  Mimochodem, v tomto směru Rusko vnímám tak, že Rusové jsou v tomto konkrétním případě našimi "bratry ve zbrani", protože také i jich se tento problém dotýká úplně stejně jako se dotýká celého Západu.Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  14:17 17.11.2015

  Shania - Neříkám, že já budu volit Okamuru, ale pouze tvrdím, že opravdu hodně mladých lidí, které doteď volby nijak nezajímali sdílí jeho videa a zcela otevřeně říkají, že poprvé ...Zobrazit celý příspěvek

  Shania - Neříkám, že já budu volit Okamuru, ale pouze tvrdím, že opravdu hodně mladých lidí, které doteď volby nijak nezajímali sdílí jeho videa a zcela otevřeně říkají, že poprvé půjdou volit a že budou volit Okamuru. To jsou mé zkušenosti. Také nad ním na jednu stranu uvažuji, protože je razantní, mluví otevřeně a tvrdě. Na druhou stranu si já osobně říkám, že je ještě jedna lepší volba a není to DSSS nebo Úsvit.

  Co se Trumpa týče. Všichni se mu smáli, když ohlásil svou nominaci. Jenže teď vede preference republikánů stále naprosto s přehledem a dokonce by mu ty útoky měli zajistit podporu ještě větší. Vždyť i Reaganovi se smáli a byl to on, kdo dokázal zničit SSSR. Byl to on, kdo se stal nejlepším prezidentem v dějinách USA. Trump je jiný, mluví otevřeně, nebojí se přitvrdit. A já věřím, že to vyhraje. Jinak si myslím, že zrovna ty nemusíš někoho jiného se kterým nesouhlasíš označit jako tupce :)Skrýt celý příspěvek

 • ruleta
  14:04 17.11.2015

  re sanityangel1 Vetsina penez IS pochazi z dani a dalsich poplatku, IS se snazi fungovat jako stat se vsemy statnimi atributy (penize z prodeje ropy jsou podstatnym, ale ne ...Zobrazit celý příspěvek

  re sanityangel1

  Vetsina penez IS pochazi z dani a dalsich poplatku, IS se snazi fungovat jako stat se vsemy statnimi atributy (penize z prodeje ropy jsou podstatnym, ale ne hlavnim a jedinym zdrojem). USA a koalice nicila refinerie, jak velke, tak male - mensi mnohdy vlastni obycejni mistni lide a ne IS a IS participuje pouze ve forme odvadenych dani.

  Jinak ten clanek Spencerove, respektive ta smrst odkazu ma rikat co? Jeji clanky vubec nechapu, mnohdy si odkazy naprosto protireci, vybira si co se hodi - je to komentar? anebo snaha o reportaz?Skrýt celý příspěvek

 • Shania
  14:03 17.11.2015

  Superme: sorry, ale kdokoliv kdo ted bude volit Okamuru a podobné kašparky/populisty je totální blázen a jen si tím zpečetí ještě temnější budoucnost a je pro tuto zemi daleko ...Zobrazit celý příspěvek

  Superme: sorry, ale kdokoliv kdo ted bude volit Okamuru a podobné kašparky/populisty je totální blázen a jen si tím zpečetí ještě temnější budoucnost a je pro tuto zemi daleko větší hrozba než těch pár muslimů.

  Aktualne si nase vlada (nevolil jsme je) vede naprosto paradne co se týká uprchlické krize a není vůbec na místě panikařit. To co se teď děje naprosto stačí jakékoliv normální straně co půjde do voleb, aby to měl a v programu... a naprosto to stačí...

  Pokud ti nestačil příklad řecka k čemu vedou podobné vlády populistů, tak už ti asi nepomůže nic.

  Trump: vážně nechápu jak někdo kdo ho slyšel mluvit déle jak minutů může takového tupce volit, naštěstí bude dřív v pekle sněžit, než že by vyhrál volby.Skrýt celý příspěvek

 • sanityangel1
  13:47 17.11.2015

  To ratataarmata: Asi si delas srandu? viz: odkaz nize: "To vše pak vysvětluje i mediálně nafukované výsledky amerických náletů proti Daeši. Penzionovaný generál Jack Kean ho ...Zobrazit celý příspěvek

  To ratataarmata:
  Asi si delas srandu?
  viz: odkaz nize:

  "To vše pak vysvětluje i mediálně nafukované výsledky amerických náletů proti Daeši. Penzionovaný generál Jack Kean ho letos v létě při senátním slyšení popsal následovně: „Pětasedmdesát procent náletů, které v současnosti provádíme, končí tím, že se naše letadla vracejí, aniž by shodily bomby, většinou proto, že nemohou najít cíl nebo ho nejsou s to přesně identifikovat.“"

  http://www.literarky.cz/blogy/...

  a jako nejvetsi vtip lze chapat nasledujici clanek:
  http://www.novinky.cz/zahranic...

  To znamena, ze ted prisli na to, ze museji odriznou ISIL od financi? Nebo je to jenom, tak ze ISIL vymkl zpod kontroly a je ho treba zariznout, protoze predtim jsme ho tolerovali a kupovali od nej ropu a historicke predmety:

  http://www.veteranstoday.com/2... Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  13:37 17.11.2015

  ratataarmata - Proč by naši vojáci měli umírat za cizí svobodu? I naši předci museli umírat, abychom my, jejich synové a dcery mohli žít v míru! I my jsme museli prolít krev! Co ...Zobrazit celý příspěvek

  ratataarmata - Proč by naši vojáci měli umírat za cizí svobodu? I naši předci museli umírat, abychom my, jejich synové a dcery mohli žít v míru! I my jsme museli prolít krev! Co dělají Afghánci, Pákistánci, Iráčané nebo část Syřanů? Utíkají jak zbabělci, místo toho, aby bojovali za svou svobodu, za své rodiny a za své děti! A za tyto mají naši vojáci umírat? Tyto lidi máme přijímat?! Lidi, kteří se poté chovají tak, že nás nerespektují, protože máme jiné myšlení než oni? Ne! Buď si svou svobodu vybojují jako jsme si ji vybojovali my, nebo nemají právo ve svobodě žít. To, že naše kultury nejsou kompatibilní je prostě fakt. Není na tom přeci nic špatného, je hezké, že jsou různé tradice a že svět je tak rozlišný. Ale nemůžeme žít spolu! Ne dnes...

  Takže pro Marine le Penovou je nejdůležitější její vlastní národ. Bezpečnost Francouzských občanů. Neříká, že nemáme materiálně podporovat ty, kteří za tu svobodu bojují, ale zároveň si je vědoma, že spolu žít v současné době prostě nemůžeme, protože to přináší pouze problémy.

  Uvědom si, že pokud by se Západ nevrtal do Iráku, Libye a Sýrie, tak by žádný IS vůbec nebyl, protože jak Kaddáfí, Husajn tak Assad by jeho vznik vůbec nedovolily. Bohužel se zatím drží pouze jeden z nich. A toho musíme podpořit, což by le Penová na 100% udělala. Žij si ve svém snu, jak vlastně proti teroristům bojujeme, ale současně podporujeme ty, jenž je podporují nejen finančně..SA, Katar či současné Turecko. Ty kecy jsou pouze přetvářka Juckera, Merkelové, Hollanda nebo Obamy, kteří ve skutečnosti terorismus na Západě podporují nejen svou imigrační politikou.Skrýt celý příspěvek

 • ratataarmata
  12:19 17.11.2015

  Nikdo hlavu do písku nestrká - naopak - Evropa bojuje! Právě Evropa, Austrálie, USA a pár arabských spojenců. Pouze ti se účastní náletů a jiných operací proti IS a nejen v Sýrii. ...Zobrazit celý příspěvek

  Nikdo hlavu do písku nestrká - naopak - Evropa bojuje! Právě Evropa, Austrálie, USA a pár arabských spojenců. Pouze ti se účastní náletů a jiných operací proti IS a nejen v Sýrii. Právě proto Francie schytala útok, protože bojuje s IS. Rusové to taky schytali až když začali reálně bojovat v Sýrii, nebo snad proto že strkají hlavu do písku? Naopak okamurovci a jiní lžiláskaři tvrdí, že nemáme do islámských zemí vrtat, že se pak nemůžeme divit, to tihle nechtějí s islamisty bojovat! To tihle zbabělci jsou proti účasti českých vojáků v zahraničních mísích. Strana Le Penové by taky určitě zastavila účast Francie na bojích v Sýrii. To tihle strkají hlavu do písku, aby měli klid na své čachry a kšefty.Skrýt celý příspěvek

 • ruleta
  12:02 17.11.2015

  Izrael si jenom prihriva svou vlastni politiku, ktera za posledni rok na diplomatickem poli utrpela mnohe. Nelze srovnavat IS stat s organizacemi proti kterym bojuje Izrael (Hamas ...Zobrazit celý příspěvek

  Izrael si jenom prihriva svou vlastni politiku, ktera za posledni rok na diplomatickem poli utrpela mnohe. Nelze srovnavat IS stat s organizacemi proti kterym bojuje Izrael (Hamas a jeho ozbrojene kridlo, Fatah a dalsi), jak co se tyce ideologickeho zakladu a motivatoru, tak co se tyka vytycenych cilu. Hazet vsechny do jednoho pytle, chladne neanalyzovat je proste hloupe a povede jenom k vice mrtvym.Skrýt celý příspěvek

 • apache
  11:59 17.11.2015

  Ten izraelskej ministr dobře ví, o čem mluví. Kdyby Izrael přistupoval k otázce bezpečnosti svého státu stejně laxně jako Francie a ostatní země EU, už dávno by žádný Izrael ...Zobrazit celý příspěvek

  Ten izraelskej ministr dobře ví, o čem mluví. Kdyby Izrael přistupoval k otázce bezpečnosti svého státu stejně laxně jako Francie a ostatní země EU, už dávno by žádný Izrael neexistoval. Evropa plná sluníček jen stále nepřijala pravdu, kterou Izraelci již dávno pochopili a včlenili do své strategie a politiky - že na hrubý pytel jedině hrubá záplata.

  Co se týče těch vojáků - při hlídkování v takovém prostředí je běžné nemít na hlavách helmu. Naši vojáci v KFOR také často nosili při patrolách jen čepice, třeba v Mitrovici.Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  11:21 17.11.2015

  “My už v ní nějakou dobu jsme. Někteří strkají hlavu do písku a pokoušejí se vše označit jako sociální problém, nebo to označují jinak. To, co tady máme, je islámský džihád, který ...Zobrazit celý příspěvek

  “My už v ní nějakou dobu jsme. Někteří strkají hlavu do písku a pokoušejí se vše označit jako sociální problém, nebo to označují jinak. To, co tady máme, je islámský džihád, který chce zničit západní kulturu.”

  Co k tomu dodat? Řekl to tak, jak to je. Řekl pravdu... žádná politická korekce, žádné přetvařovaní. Jsme ve válce s Islámem a to už pěknou dobu. A zatím to pochopilo pouze pár zemí - Izrael, Austrálie, Maďarsko, Rusko, Polsko, Švýcarsko a nově také Dánsko (možná Slovensko). I ti, co to před 5 lety nechápali dnes chápou. Mnoho mladých lidí se chystá volit Okamuru jen aby se sem další muslimové nedostali. V USA má stále mezi republikány jasně největší podporu Donald Trump (a předpokládám, že se to nezmění), ve Francii jasně vede Národní Fronta stejně tak v Rakousku FPO nebo Holandsku PVV, ve Švédsku Švédští demokraté atd.! Lidi už nezajímá, že budou označeny na xenofoby, neonacisty, rasisty a bůhví co ještě. Lidé už začínají vidět, že jsme ve válce a je třeba si zvolit vůdce, kteří jsou silní a razantní. Kteří se nebojí říct věci tak jak opravdu jsou.Skrýt celý příspěvek

 • Kusa
  10:53 17.11.2015

  Myslím že jde o psychologický efekt. Oni nejsou v Iráku nebo Afganistanu ale v Francii. S baretem jsou reprezentanti pořádku a stability. S helmou jsou symbolem válečné zóny a to ...Zobrazit celý příspěvek

  Myslím že jde o psychologický efekt. Oni nejsou v Iráku nebo Afganistanu ale v Francii. S baretem jsou reprezentanti pořádku a stability. S helmou jsou symbolem válečné zóny a to společnost moc neuklidní. Jejich poslání je uklidnit situaci ne vytvářet ještě větší shýzu. A na druhou stranu třeba to zastaví střepinu letící na to místo kde ji mají. Jako když civyla v tričku zachrání mobil. :-)Skrýt celý příspěvek

 • hondar
  10:21 17.11.2015

  Jsou to Francouzi. Myslím, že jde o to, že jim ty barety prostě víc sluší. Helma, která není na hlavě, je helma na prd. Kdyby tam teď něco bouchlo, moc by jim na pupku ...Zobrazit celý příspěvek

  Jsou to Francouzi. Myslím, že jde o to, že jim ty barety prostě víc sluší. Helma, která není na hlavě, je helma na prd. Kdyby tam teď něco bouchlo, moc by jim na pupku neposloužila.Skrýt celý příspěvek

 • Wenet01
  10:14 17.11.2015

  Před střelou je Vám helma stejně na dvě věci...ta má význam při výbuchu a padajícím troskám - takže pokud jsou na ulici vcelku chápu, že jí nemají na hlavě

  Před střelou je Vám helma stejně na dvě věci...ta má význam při výbuchu a padajícím troskám - takže pokud jsou na ulici vcelku chápu, že jí nemají na hlavě

 • TheCornell
  09:53 17.11.2015

  Co nechápu, je ten úvodní obrázek. Proč nemají ty helmy na hlavě, když už je mají u sebe? To si je dávají na hlavu až poté, co jim těsně u hlavy prosviští projektil?

  Co nechápu, je ten úvodní obrázek. Proč nemají ty helmy na hlavě, když už je mají u sebe? To si je dávají na hlavu až poté, co jim těsně u hlavy prosviští projektil?

Načítám diskuzi...

Stránka 3 z 3