Jaderné zbraně a Krym

Foto: Nadzvukový bombardér Tu-22. /Alex Beltyukov, CC BY-SA 3.0
Nadzvukový bombardér Tu-22. / Alex Beltyukov, CC BY-SA 3.0

Podle některých zpráv z médií Rusko během minulého roku rozmístilo na Krymu jaderné zbraně. Jak to skutečně je, jen těžko zjistíme. Nicméně rakety, schopné nést konvenční i jaderné hlavice, jsou na Krymu od časů Sovětského svazu prakticky nepřetržitě.  

Po rozpadu Sovětského svazu si Rusko na Krymu ponechalo, jak známo, pouze námořnictvo (na základě mezistátní dohody s Ukrajinou) na námořní základně v Sevastopolu. Tedy žádné letectvo ani pozemní síly.

Jaderné zbraně mělo Rusko po rozpadu Sovětského svazu umístěné pouze na lodích černomořské flotily. V praxi to nejspíš vypadá tak, že na Krymu neexistuje odpovídající infrastruktura pro uložení jaderných hlavic.

Černomořské flotila měla rakety s jadernými hlavicemi uskladněné v necelých 700 km vzdáleném Bělgorodu, kde se nachází potřebná infrastruktura – především zajišťující bezpečné uložení jaderných zbraní. V současnosti nicméně teoreticky nic nebrání tomu, aby Rusko skladovalo jaderné zbraně přímo na Krymu.

Jak to celé vidí vrcholní představitelé země, ilustruje například prohlášení ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova pro agenturu Interfax. Podle Lavorova anektovaný Krym ztratil svůj bezjaderný status, neboť nyní patří Rusku, které v souladu s mezinárodními smlouvami disponuje jaderným arzenálem a jaderné zbraně bude rozmisťovat podle svého uvážení.

Podle všeho lze dlouhodobě a v dohledné době (bez vybudování náročné infrastruktury) rozmístit dva zbraňové systémy, kromě námořních, schopné vést jaderný úder – bombardér Tu-22 a raketový systém Iskander-M.

Minulý rok prezident Putin nařídil přesunout část nadzvukových strategických bombardérů Tu-22M3 (v kódu NATO Backfire) na Krym. Bombardér dokáže na vzdálenost až 2500 km zasazovat konvenční i jaderné údery.

Foto: Porovnání doletů Tu-22 pÅ™i působení ze základny na Krymu. O smyslu nasazení letounu Tu-22 se můžete z mapky pÅ™esvÄ›dčit sami. / fas.orgPorovnání doletů Tu-22 při působení ze základny na Krymu a ze základny Čajkovka . O smyslu nasazení letounu Tu-22 se můžete z mapky přesvědčit sami. / fas.org

Po přemístění z letecké základny Čajkovka v blízkosti běloruských hranic na krymskou základnu bude Tu-22M3 schopen podnikat mise až na Arabský poloostrov. Především však bude schopen okamžitě působit proti námořním cílům v Černém moři.

Rusko na Krym údajně umístilo také mobilní raketový systém Iskander-M, schopný na cíl doručovat konvenční i jadernou nálož. Oficiální potvrzení přesunu těchto výkoných zbraní na Krym však chybí. Ukrajinské zdroje rozmístění potvrzují, Ruské vyvracejí.

Iskander-M má standardně dosah 500 km. Nicméně Rusové před několika lety uvedli, že upravený Iskander-M může v budoucnu zasahovat cíle vzdálené 700 km. Iskander-M v současné době využívá jednostupňové rakety 9M723K1 (v kódu NATO SS-26 Stone) s pohonnou jednotkou na tuhé palivo.

Jedna raketa má hmotnost 3,8 tun, je dlouhá 7,2 m a unese konvenční nálož o hmotnosti 480 až 700 kg nebo jadernou do síly 50 kT. Příprava k odpálení trvá 4 – 15 minut, cíl je Iskander-M schopný zasáhnout s přesností 30 metrů.

Rakety přitom k cíli nesměřují po přímé balistické trajektorii, jejich pohyb je silně nepřímočarý, navíc ještě před dosažením cíle Iskander-M vypouští klamné cíle, které mají zmást případnou protiraketovou obranu nepřítele.

Zdroj: fas.org

Nahlásit chybu v článku


Související články

FGFA: Rusko-indická stíhačka získává reálné obrysy

Rusko a Indie se dohodlo na výsledné podobě víceúčelové stíhačky 5. generace vznikající v rámci ...

Berjev A-100 Premier: Nový ruský AWACS na obzoru

V letošním roce ruské letectvo, resp. Státní letecké testovací centrum v Achtubinsku, začne s ...

Ruské zbrojení se potýká s vážnými problémy

Až desetina dílů, ze kterých se skládají různé vojenské systémy dodávané ruskými zbrojovkami, je ...

Drony, systémy S-500: aktuální projekty ruské armády

Jurij Borisov, ruský náměstek ministra obrany, představil v ruském zpravodajském RSN rádiu některé ...

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

Zvýraznit příspěvky za posledních:
 • Luky
  13:45 11.02.2015

  Bývalý premiér Ukrainy popisuje události těsně před převratem:
  http://eurodenik.cz/politika/e...

  Tolik ke ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Bývalý premiér Ukrainy popisuje události těsně před převratem:
  http://eurodenik.cz/politika/e...

  Tolik ke spontánnosti akce.
  Doporučuji přečíst celý odkaz.
  --------------------------------------------------
  Do poloviny tohoto roku se ukázalo, že naši ruští partneři se obávají vytvoření zóny volného obchodu Ukrajiny a EU, které by mohlo v ruském rozpočtu znamenat značné finanční ztráty. Soucítili jsme s našimi ruskými partnery, nicméně jsem se setkali i s pochopením našich evropských partnerů. Byli jsme požádáni, abychom si vybrali "buď" a "nebo". Bylo to dost těžké. Měli jsme 40 % obratu v zóně volného obchodu v zemích SNS a 30 % obratu v zóně volného obchodu v rámci EU, nemohli jsme si vybrat. Pro nás bylo důležité si udržet obojí. Proto se nám zdálo optimální odložit podepsání dohody o přidružení s EU a vyřešit všechny stávající rozdíly, ale bohužel pak se staly události, které za pouhý rok stály ukrajinský lid mnoho obětí.

  Jednou v noci z ničeho nic obsadil náměstí v Kyjevě televizní tým. Nainstaloval světla a kamery. Kdo je poslal? To nikdo neví. Krátce poté se v jedné části hotelu Ukrajina seběhli většinou fanoušci Pravého sektoru a Dynama, vyzbrojeni ocelovými dráty a tyčkami a začali bít několik policistů. Více než 30 policistů bylo hospitalizováno s vážnými zraněními.

  Vždyť to byly děti!
  V tomto bodě přišel na pomoc specialní útvar Berkut, aby zjistil, kdo byli provokatéři a kam utekli. Kameramani pilně zachytili obraz zlomených nosů a zkrvácených tváří a hrozivý obraz okamžitě vyslali do světa. Mám k tomu jen jednu připomínku. Vždyť ty byly děti! Zcela zodpovědně mohu říci, že nikdo z vrcholového vedení Ukrajiny nedal souhlas k těmto opatřením. O incidentu jsme se dozvěděli následující ráno kolem 9. hodiny. Do oběda už jsem měl informace z ministerstva zdravotnictví, že mezi obětmi, které byly přijaty do nemocnice, bylo asi 40 lidí, z toho 2 byli studenti a zbytek byli nezaměstnaní ze západních regionů Ukrajiny. Bylo jasné, že máme co dočinění s monstrózní provokací, jejiž cílem bylo ospravedlnit přechod z klidu do demonstračního režimu akčních spiklenců.

  Biden vyhrožoval Janukovyčovi
  Dekáda od 1. až do 10. prosince byla nejvážnější první fází revoluce. Spiklenci měli pocit, že jsou někdo víc a mohou podchytit všechny vládní agentury. Západ začal bombradovat Janukovyče četnými výzvami k nastolení pořádku. Ten však nedal rozhodující zpětnou vazbu, protože byl na státní návštěvě v Číně. Během tohoto období spiklenci obsadili budovu správy Kyjeva, Dům odborových svazů, budovu vlády a Nejvyšší radu. Moje cesta do budovy vlády byla dost složitá. Z okna mé kanceláře jsem velmi dobře viděl ozbrojené militanty a bylo jasné, že je jen otázkou času, kdy použijí proti vládě zbraně.

  Měli jsme informace, že spiklenci připravují provokace proti členům anti-majdanu. Bylo nutné tyto dvě skupiny oddělit. V noci z 9. na 10. prosince se tím zabývaly bezpečnostní síly. Je třeba poznamenat, že to bylo první a poslední aktivní opatření na vymáhání práva. Pak se zapojila americká ambasáda a s ní Biden (víceprezident Spojených států). Po hrozbách Bidena dal Janukovyč povel k zastavení operace bezpečnostních sil. Bylo jasné, že proces řídí Spojené státy. Setkal jsem se s velvyslanci EU a USA, které jsem upozornil na to, že manifestace přestává být klidná, začínají se používat zbraně a může to skončit krveprolitím. Zástupci západní diplomacie opět požadovali, aby vláda nepoužívala sílu.

  Lidé v zemí byli v rozpacích z nečinnosti vlády a nedostatku snahy k zajištění ústavního pořádku. V této době jsem byl s prezidentem v minimálním kontaktu. Z analýzy dostupných faktů mohu říct, že koordinace mezi opozicí a povstalci převzali vyšší úředníci na velvyslanectví USA v Ukrajině.
  Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  22:51 02.02.2015

  Nehodlám se vám do těch politických tahanic montovat (mmchd, navzájem si vyčítáte přesně to, co všichni děláte...). Jen mě dokonale vyvedl z míry příspěvek Charlieho. On tu někdo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Nehodlám se vám do těch politických tahanic montovat (mmchd, navzájem si vyčítáte přesně to, co všichni děláte...). Jen mě dokonale vyvedl z míry příspěvek Charlieho. On tu někdo projevil zdravý rozum! Třikrát hurá!
  Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  21:53 02.02.2015

  Ono stačí poslouchat co řekne Obama s Lavrovem a hned je zase všechno jasnější...

  "Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov prohlásil, když komentoval slova amerického ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ono stačí poslouchat co řekne Obama s Lavrovem a hned je zase všechno jasnější...

  "Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov prohlásil, když komentoval slova amerického prezidenta Baracka Obamy o úloze Washingtonu ve změně moci na Ukrajině, že tato slova potvrzují zapojení USA do protistátního převratu.

  Podle slov ruského ministra jsou tato slova amerického státníka důkazem toho, že Spojené státy byly od samého začátku bezprostředně zapojeny do protivládního převratu, který prezident Obama označil tak neutrálně za „předání moci“.
  Lavrov rovněž prohlásil, že výbojná Obamova rétorika svědčí o tom, že USA budou i nadále bezvýhradně podporovat kurz Kyjeva na silové řešení konfliktu."
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  11:14 02.02.2015

  Todo: každý, včetně UA, idnesu, novinek, Mateřídoušky (a vím já co za odbornou literaturu ještě čtete) ví, že na hranicíéch s UA jsou soustředěné velké síly RF. Je to docela ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todo: každý, včetně UA, idnesu, novinek, Mateřídoušky (a vím já co za odbornou literaturu ještě čtete) ví, že na hranicíéch s UA jsou soustředěné velké síly RF. Je to docela normální a v podobné situaci by to udělala každá země. A je celkem logické, že na tato místa se přesunuly po železnici a po silnicích, kde je viděl Havlíček a tisíce dalších lidí. V havlíčkově textu není ani slovo o konvojích jedoucích na Ukrajinu, jak lžete Vy. Takže ano, Havlíček uvádí, že cestou na UA viděl velké množství techniky a vojáků. A lhář Todo z tooho podsouvá, že Havlíček viděj konvoje (to slovo v Havlíčkově textu není) jedoucí NA Ukrajinu. Ne, on je viděl v Rusku, ne na Ukrajině. Výslovně to píše.
  Vaše očekávání mně nezajímají, pouze jsem poukázal na vaši sprostou lež, že Krymský parlament byl zrušen. Napsal jsem, že Krym v roce 1992 vyhlásil samostatnost (ověřitelný fakt), že Bud. smlouvu nikdo neratifikoval tudíž je její platnost pochybná (ověřitelný fakt), že v době podpisu té smlouvy platila krymská ústava (ověřitelný fakt) a že UA si dosud nevytýčila hranice. Také ověřitelný fakt. Jestli k tomu nic nemáte, tak si svoje emotivní slinty o věčírcích strčte někam. Nikoho nezajímají.
  Židy prchající z USA a Palestiny jsme řešili v souvislosti s Vaším přirovnáním Ruskla k nac. Německu. Ale chápu, že je to dva dny a to už si nepmatujete. Já jen že je to jeden z Vašich lapsů, na které když se poukáže, svěsíte ohon a začnete prudit s jiným blábolem.
  Rodina raket R-36 je v kodu NATO SS-9 Scarp. Vojvoda je R-36M2, aka SS-18. Vojevoda je jedno z verzí SS-18 Satan. Nicméně R-36 a R-36M Vojvoda jsou dost jiné rakety. natolik jiné, že mají jiné označení NATO. Nicméně pro Vás je to mimo chápání a ještě se o tom budete hádat.
  R-36 nerovná se SS-18 a nerovná se Vojevoda (vy Vojvodo)
  R-36 = SS-9 Scarp
  R-36M = SS-18 Satan
  R-36M2 (Vojevoda) = SS-18 Satan. Vojevoda vznikl cca dekádu po R-36. Chápete?
  A mimochodem raketu navrhlo GRAU (tj. Rusko), na UA se jen montovala.
  Nic to nemění na faktu, že UA jaderné zbraně nevyráběla, jak jste tu lhal.
  Skrýt celý příspěvek

 • petres
  10:15 02.02.2015

  Todomatch
  Zajímavý postřeh ohledně Ukrajiny a Ruska prezentoval polský politik, historik a publicista Paweł Kowal, když v rozhovoru pro LN zmínil novou ruskou dezinformační ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch
  Zajímavý postřeh ohledně Ukrajiny a Ruska prezentoval polský politik, historik a publicista Paweł Kowal, když v rozhovoru pro LN zmínil novou ruskou dezinformační strategii, která má využít téma Islámského státu: "Žádné jiné téma dnes v mezinárodní politice nedokáže dát Kremlu takové propagandistické možnosti. Očekávám následující vývoj: cokoliv se bude dít s Islámským státem, tak stratégové v Kremlu využijí, aby potlačili zájem o Ukrajinu. V tom vidím tu provázanost."

  Myslím, že někteří u nás podle pokynů již na křížovou výpravu (nebo je to jen dojemná shoda v myšlení?) vyrazili (tím nemyslím Okamuru, který spíš honí populistické body)
  http://www.lidovky.cz/projev-p...
  http://www.tyden.cz/rubriky/do...
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  10:12 02.02.2015

  fenri: Už fakt naposledy. Jestliže jede motocyklista po silnici z Ruska na Ukrajinu a on jel, neboť to sám říká a kontrolou na mapě zjistíte, že jet od Černého moře na sever ...
  Zobrazit celý příspěvek

  fenri: Už fakt naposledy. Jestliže jede motocyklista po silnici z Ruska na Ukrajinu a on jel, neboť to sám říká a kontrolou na mapě zjistíte, že jet od Černého moře na sever znamená jet z Ruska na Ukrajinu a cestou míjí, jak píše "desítky obrněných transportérů, nákladních aut a opravdu profi techniky, profi vojáků … helmy, brýle, neprůstřelné vesty, samopaly s optikou … Vnímal sem tu profesionalitu, vycvičenost, odhodlanost, neústupnost" je zjevné, že je míjí na té silnici po které jede. Vaše výmysly o nějakých palpostech a zakopaných transportérech v textu nejsou, ani zmínka že by kličkoval někde po polích mezi tábory, zakopanými děly apod. nic takového. Uvádí pouze to, že na silnici směřující z Ruska na Ukrajinu viděl desítky ruských náklaďáků, transportérů a po zuby ozbrojených a nasupených mírotvorců.

  K tomu ostatnímu - pokud k ruské anexi Krymu a destabilizaci východu Ukrajiny uvedete, že to žádné mezinárodní smlouvy nezakazují a pokud ano, tak jsou stejně neplatné a navíc že Ukrajina ani nemá vytyčené státní hranice, dostal jste se na úroveň, která předčila moje očekávání. Nicméně z ruského večírku na oslavu záboru Krymu by vás Putinova ochranka odvezla zpátky do hotelu, a celou noc střežila, protože ani Vladimír Vladimirovič by neměl odvahu riskovat, že někomu jak vy náhodou strčí novinář mikrofon a vy byste vykládal něco takového v přímém přenosu. To by i Lavrov utekl s flaškou vodky za plentu, aby u toho nemusel být.

  Na otázku o Židech prchajících z USA a Palestiny do nacistického Německa odpovídám, že nemám nejmenší tušení a nemám ani tušení, proč se mě na něco takového ptáte? Zase nějaká Lavrovina?

  Jo a ještě technická: fenri, pokud napíšu označení rakety „Vojvoda/R-36 známé jako SS-18“ myslím tím skutečně raketu Vojvoda, která patří do řady ruských raket souhrnně označovaných R-36, doplním-li navíc její západní označení SS-18, mělo by to být dostačující i pro vás, měl jste tam všechna vodítka. Jak vás propánajána napadla raketa SS-9? Že vy jste tu jedničku a osmičku sečetl?
  Skrýt celý příspěvek

 • Charlie
  08:17 02.02.2015

  Upřímně já nechápu, že se tu tak plamenně řeší taková patálie jako je rozpad Ukrajiny, ať už je řízený z Moskvy nebo odkud (i když na druhou stranu, o F-35 sme se taky rafli ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Upřímně já nechápu, že se tu tak plamenně řeší taková patálie jako je rozpad Ukrajiny, ať už je řízený z Moskvy nebo odkud (i když na druhou stranu, o F-35 sme se taky rafli pěkně).

  Ukrajina měla po rozpadu SSSR celkem slušnou startovací pozici, stačí se podívat - jedna z největších konstrukčních kanceláří na těžká dopravní letadla (Antonov), jedna z nejvýznamnějších konstrukčních kanceláří tankové techniky (CHKBM), jedna ze strategických továren na mezikontinentální nosiše (Južmaš), přes území tranzitní plynovod, k tomu úrodná země, strategický přístup k Černému moři. Co s tím ti dobráci dokázali? Nic, rozkradli se tak, že jim můžou naši tuneláři jen tiše závidět. Ty kvanta sovětské techniky jistě byly i na obtíž, stejně jako zátěže po bývalém SSSR, ale stará technikase nechala prodat, nebo sešrotovat (a T-64 by určitě někdo koupil, stejně jako ty kvanta T-72 a T-80, klidně to mohli prodávat jako šrot).

  Místo toho ztroskotal nejvýznamnějsí Antonovův projekt na střední dopravní letoun (An-70), který měl potenciál jak v Rusku, tak za hranicema (vždyť to éro výkony i cenou totálně ztrapnilo léta vyvíjený A-400), Morozovci už taky téměř nemají do čeho kopnout, Motor Sič těží z toho, že těch motorů potřebují Rusi fakt hodně a nikdo jiný je nevyrábí a hlavně se nejspíš jedná o spolehlivého dodavatele. Jaký rozdíl proti Bělorusku, které se nebrání spolupráci, prodává Rusům svojí techniku (na kterou prozíravě zakoupili na západě licence), a i když totam není nijak zázračný, tak s Běloruskem nikdo problém nemá. Na Ukrajině místo toho z jednmé strany hřejí polívčičku místní mafiáni, z druhé se do toho sere EU a nejspíš CIA, a z třetí tam má obrovský vliv ruská rozvědka, což je naprosto logické, protože Ukrajina je svým způsobem měkký podbřišek Ruska a nehlídal by si to tam jen úplný idiot (mimochodem hodně podobné to bylo s Grenadou).

  Že Moskva soustřeďuje na hranicích s Ukrajinou vojska je logické, je to nestabilní země a přes hranice můžou proudit uprchlíci, banditi, mafiáni... stejně tak je logické, že Moskva podporuje separatisty - jejich pomocí se může dostat k některým podnikům, které hospodářství chybí, přístup do Krymu po souši je další vítaná devíza a v neposlední řadě získá nárazníkové pásmo mezi potenciálně nepřátelskou Ukrajinou a sebou. Jako optimální linii příměří vidím čáru Charkov - Dnětropetrovsk - Záporoží - Novooleksejivka. Bohužel, Antonov je mrtvá fabrika, Rusko už z ní nejspíš nic nekoupí (radši nakoupí nové Il-76, než aby spoléhalo na nejistý An-70, přitom se jedná o letouny naprosto jiného určení a parametrů), je to škoda, nejspíš v přímém přenosu sledujeme konec jendé legendy (nad vodou bude kancelář ještě nejakou dobu držet vlastní transportní firma, ale to nevydrží věčně), pokud tedy Rusko nepřeruší výrobu An-70 v Kazani (i když nemá křídla a ocas, který měli vyrábět přímo u Antonova v Kyjevě).
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  07:30 02.02.2015

  Todo:
  -znovu a pomalu: Havlíček NEPÍŠE O ŽÁDNÝCH RUSKÝCH KONVOJÍCH JEDOUCÍCH NA UKRAJINU, jak tady lžete. V jeho textu není ani slovo z toho, co jste napsal a pokud byste v sobě ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todo:
  -znovu a pomalu: Havlíček NEPÍŠE O ŽÁDNÝCH RUSKÝCH KONVOJÍCH JEDOUCÍCH NA UKRAJINU, jak tady lžete. V jeho textu není ani slovo z toho, co jste napsal a pokud byste v sobě měl elementární slušnost (najděte si na wiki), tak se mu omluvíte za překrucování jeho textu. Vojenskou tetchniku, vojáky... má na hranicích soustředěno spousta států. Už turecká technika vojáci překročili hranice Syrie? už řecká armáda překročila hranice severního Kypru (mimochodem, proč nepíšete o tomto?), už Americká a JihoKorejská armáda překročili hranice KLDR? Izraelská armáda je sice už roky za hranicemi izraele, ale dál do Syrie se nehrne. To, že někde u hranic vidíte vojenský náklaďák neznamená, že za pět minut překročí hranice vedlejšího státu.
  -Budapešťské memorandum nebylo nikdy ratifikováno žádnou z účastnickcých zemí. Z hlediska mezinárodního práva je jeho platnost silně pochybná, spíš je jisté, že je neplatné. Navíc toto memorandum hovořilo o respektování hranic Ukrajiny. Ukrajina ovšem svoje hranice dosud nevytyčila a nezaznamenala u OSN. Klasické UA patláctví. Takže pokud u Krymu pomineme otázky demografické a historické (a připomínám, že pomíjení těchto otázek vždy končí průšvihem), tak i z hlediska mezinárodního práva je celá věc silně pochybná. A to nehovořím o právu na sebeurčení.Nic to nemění na faktu, že od doby, kdy Krym připadl UA Kyjevská vláda neustále potlačovala snahy místních o větší samostatnost ani na faktu, že jste lhal o zrušení autonomie Krymu a jeho parlamentu po návratu Krymu do Ruska.
  -A další Vaše lež: Južmaš nevyráběl jaderné zbraně. Dejte nějaký relevantní důkaz. Vyráběl pouze jejich nosiče, ovšem ne jadernou část. Takže smůla - UA nikdy nedodávala SSSR jaderné zbraně. Podle vaší logiky lze říct, že Bělorusko dodávalo jaderné zbraně celému SSSR. Jak jistě víte, nosiči mobilních jaderných zbraní byly takřka bezvýhradně běloruské kolové platformy MAZ. trochu mě děsí, že je celkem pravděpodobné, že vlaky s se SSSR jadernými zbraněmi někdy táhla lokomotiva z plzeňské Škodovky. Proboha, vždyť Plzeňáci kromě piva vyráběli jaderné zbraně pro SSSR! Za další nějaká Vaše R-36/SS-18 neexistuje. R-36 je SS-9 Scarp. SS-18 Satan je až R-36M. Ano, zdánlivě malý rozdíl pro patláka, ale takhle je to se všemi vašemi informacemi. Nepřesné, nekompetentní, vylhané. Ano, v Čečně se těží ropa. Ovšem ne - Rusko z ní fakt netyje, protože se jí tam těží zcela zanedbatelné množství a spotřebovává se na místě. Rusko na Čečnu krutě doplácí. Atd.
  Mimochodem - stále mi dlužíte odpověď na otázku, kolik Židů z USA a Palestiny emigrovalo na nacistického Německa. Nějak jste toto ve chvatu opustil.
  Skrýt celý příspěvek

 • Echo
  01:00 02.02.2015

  Todomach: Ukrajina nikdy realne nemala jadrove zbrane. Sovietske jednotky, ktore mali na starosti JZ, a ktore ostali na uzemi byvaleho ZSSR neprestali podliehat veleniu z Moskvy a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomach: Ukrajina nikdy realne nemala jadrove zbrane. Sovietske jednotky, ktore mali na starosti JZ, a ktore ostali na uzemi byvaleho ZSSR neprestali podliehat veleniu z Moskvy a nikdy nespadali pod velenie Ukrajiny, Bieloruska ci Kazachstanu. USA ma tiez par hlavic v Holandsku, ma teda Holandsko JZ ?
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  23:20 01.02.2015

  Zajímavý postřeh ohledně Ukrajiny a Ruska prezentoval polský politik, historik a publicista Paweł Kowal, když v rozhovoru pro LN zmínil novou ruskou dezinformační strategii, která ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Zajímavý postřeh ohledně Ukrajiny a Ruska prezentoval polský politik, historik a publicista Paweł Kowal, když v rozhovoru pro LN zmínil novou ruskou dezinformační strategii, která má využít téma Islámského státu: "Žádné jiné téma dnes v mezinárodní politice nedokáže dát Kremlu takové propagandistické možnosti. Očekávám následující vývoj: cokoliv se bude dít s Islámským státem, tak stratégové v Kremlu využijí, aby potlačili zájem o Ukrajinu. V tom vidím tu provázanost."

  Musím říct, že to už skutečně vidíme. Posledních několik dní nepokoje v Moskvě kvůli vraždě nějakého ruského mladíka mužem údajně z Kavkazu. Koneckonců demonstrace, vášnivé proslovy a řeči o nutnosti něco udělat s Islámským státem jsou v novinách každý den. Přitom Američané a jejich spojenci na rozdíl od Ruska již s Islámským státem dávno bojují a postupně jej likvidují už od srpna minulého roku. To ale ruská informační kampaň zastírá. Jak by to také vypadlo - zatímco USA údajní zakladatelé IS jeho pozice bombardují ve dne v noci jak v Iráku tak v Sýrii, tak Rusko jen řeční o islamistických hrozbách a ve skutečnosti bojuje pouze proti Slovanům na Ukrajině. Nechci ani domýšlet souvislosti aktivit čečenských islamistů s posledními událostmi v Evropě. Tito islamisté věrní Putinovi, kteří poslouchají na slovo jeho chráněnce Kadyrova a kteří již byli nasazeni i do bojů proti ukrajinským Slovanům se již údajně mihli také v hledáčku tajných služeb v souvislosti s vraždami v pařížské redakci časopisu Charlie Hebdo. Přece jenom, Francie si dovolila zavzdorovat Rusku a uštědřila Putinovi políček v podobě nedodání Mistrálů a vzápětí došlo k nevídaným zločinům v pařížské redakci a v židovském obchodě tamtéž. Demonstrace typu Pegida a jiné v Evropě i u nás mají také velmi podivné pozadí - objevili se zničeho nic a jsou dokonale organizované. U nás se například do čela protiislámských demonstrací staví lidé jako Tomio Okamura - velký odpůrce protiruských sankcí. Patrně má být obraz Ruska jako agresora na Ukrajině překryt novými tématy, případně má být Rusko očištěno tím, že bude stavěno za vzor boje proti Islámu ač s ním nikde nebojuje a ve skutečnosti Rusko bylo a je věrným spojencem mnoha islámských zemí a většina despotů jako Kaddáfí či Husajn měla v Rusku osobní přátele a zázemí. Kaddáfí doufal v azyl v Rusku nebo Bělorusku, podobně jako Janukovyč, ale nestihl to.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  23:15 01.02.2015

  to Superme:

  Ano mohou si jezdit po svém území kam chtějí, ale na hranicích Ukrajiny by měli zastavit (víte jak někdy bloudí) a hlavně by stejnou výsadu mělo Rusko dopřát i ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Superme:

  Ano mohou si jezdit po svém území kam chtějí, ale na hranicích Ukrajiny by měli zastavit (víte jak někdy bloudí) a hlavně by stejnou výsadu mělo Rusko dopřát i ukrajinské armádě na území Ukrajiny.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  23:11 01.02.2015

  to Luky:

  Nevydržel jsem, fenri mocně vábil. Zase ale můžete blaženě prokrestinovat.

  to Luky:

  Nevydržel jsem, fenri mocně vábil. Zase ale můžete blaženě prokrestinovat.

 • Superme
  23:06 01.02.2015

  Todomatch - "všichni víme, že ruské konvoje jedou vždycky jinam než ve skutečnosti jedou"

  Vy panečku dokážete člověka rozesmát, to se musí nechat :D

  Ale já Vás chápu, je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch - "všichni víme, že ruské konvoje jedou vždycky jinam než ve skutečnosti jedou"

  Vy panečku dokážete člověka rozesmát, to se musí nechat :D

  Ale já Vás chápu, je těžké přijmout fakt, že si Rusáci jezdí po svém území se svou armádu. A to si ještě k tomu ani nepřijeli pro povolení do toho White house, či jak tomu pánové v Émerice říkají :D
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  22:32 01.02.2015

  ...a to jste říkal, že vás to nebaví a necháte to na OSN

  ...a to jste říkal, že vás to nebaví a necháte to na OSN

 • Todomatch
  22:11 01.02.2015

  fenri, zajdu i na další pokoje a dáme to hlasování do pořádku

  fenri, zajdu i na další pokoje a dáme to hlasování do pořádku

 • Todomatch
  22:08 01.02.2015

  Ano fenri, všichni víme, že ruské konvoje jedou vždycky jinam než ve skutečnosti jedou a fotky ruských konvojů jedoucích na Ukrajinu, co se objevují na webu vaše slova také ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ano fenri, všichni víme, že ruské konvoje jedou vždycky jinam než ve skutečnosti jedou a fotky ruských konvojů jedoucích na Ukrajinu, co se objevují na webu vaše slova také potvrzují, technika na nich skutečně stojí!

  Nehájím rozhodnutí kovaného soudruha Chruščova, ale myslel jsem, že se dá už Rusku věřit alespoň po pádu komunismu a rozpadu SSSR. Rusko se rozhodlo v roce 1994 stvrdit svým podpisem tzv. Budapešťské memorandum, v němž se signatáři zavázali respektovat ukrajinskou nezávislost a suverenitu v rozmezí tehdy platných státních hranic, zdržet se hrozby silou nebo použití síly proti Ukrajině. Ukazuje se však, že se Rusku dá věřit ještě méně než v éře komunistů, Chruščov svá slova dodržel, novodobé Rusko ne. Smutná vizitka.

  Ukrajinský podnik vyrábějící pro Rusko jaderné zbraně se jmenuje Južmaš a sídlí někde u Kramtorska a Děnpropetrovska. Vyráběli se tam i mezikontinentální rakety Vojvoda/R-36 známé jako SS-18.
  Skrýt celý příspěvek

 • Karel
  21:57 01.02.2015

  fenri: Držím vám palce ve vaší diskusi s p. Todomatchem. Tento diskutér ve svých demagogických příspěvcích uvádí buď přímo vylhaná či v lepším případě různě překroucená a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  fenri: Držím vám palce ve vaší diskusi s p. Todomatchem. Tento diskutér ve svých demagogických příspěvcích uvádí buď přímo vylhaná či v lepším případě různě překroucená a poupravená fakta. Bohužel já nemám čas na tuto grafomanskou kaskádu reagovat a opravovat v podstatě každou druhou větu, kterou ve svých příspěvcích p. Todomatch uvádí. Myslím si však, že Vaše snaha je marná.
  S fanatickým politrukem se prostě nedomluvíte a diskutovat s ním v podstatě nemá smysl..
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  21:43 01.02.2015

  Teď mě pobavila typicky ruská zpráva na kremelské stránce ruvr.ru. Píší tam, že Finsko vede proti Rusku očerňující kampaň a jedny finské noviny tvrdí, že ruské úřady zavedly pro ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Teď mě pobavila typicky ruská zpráva na kremelské stránce ruvr.ru. Píší tam, že Finsko vede proti Rusku očerňující kampaň a jedny finské noviny tvrdí, že ruské úřady zavedly pro návštěvníky Ruska novou povinnost a sice, že kromě přesné adresy kam jedou musí nyní uvádět i přesnou trasu, kudy tam jedou. Což ale rozhodně není pravda ... protože tato povinnost není nová, ale platí už několik let. To je jak zpráva Radia Jerevan, ale není, je to zpráva rádia Hlas Ruska.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  21:38 01.02.2015

  Koukám Todo, že jste na mínusování povolal i chovance ze sousedního pokoje. Z ničeho nic naskáče během chvilky tolik mínusů... nezapomeňte i omínusovat i ty starší příspěvky, ať ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Koukám Todo, že jste na mínusování povolal i chovance ze sousedního pokoje. Z ničeho nic naskáče během chvilky tolik mínusů... nezapomeňte i omínusovat i ty starší příspěvky, ať máte větší pravdu :-D
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  21:36 01.02.2015

  -Havlíček píše o technice, kterou míjel. NEPÍŠE o konvojích JEDOUCÍCH NA UKRAJINU, jak tu podsouváte. Jste schopen vstřebat tuto informaci? Ono pokud vyjel ten den z Rostova a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  -Havlíček píše o technice, kterou míjel. NEPÍŠE o konvojích JEDOUCÍCH NA UKRAJINU, jak tu podsouváte. Jste schopen vstřebat tuto informaci? Ono pokud vyjel ten den z Rostova a míjel by techniku jedoucí na západ, která by jela na UA, tak osádky té techniky se dneska koupou v Algarve. Píše o technice. Technika může jet, stát, přesouvat, jezdit tam zpět (vozit zásoby, PHM...), cvičit, být odstavena... A o tom, že velké sílu RF armády STOJÍ na hranicích nepochybuje, nikdo, ani UA ne. Jenom Todo.
  -Spousta rozhodnutí kovaných soudruhů je dnes neplatných. Platí třeba pakt Ribbentrop-Molotov? Platí zákony na likvidaci kulaků a průmyslníků? Je zabraná Besarábie a Pobaltí? Platí výnosy o uzavřený Soloveckých ostrovech plných gulagů? Etc. Nicméně řeč je o tomto jednom konkrétním rozhodnutí soudruha Chruščeva, které soudruh Todo bude hájit do posledního Ukrajince.
  -Můžete mi říct, nějaké podniky vyrábějící jaderné zbraně pro Rusko a jméno alespoň jednoho ukrajinského jaderného polygonu? Nicméně to Váš typický demagogický úkrork stranou nic nemění na vaší lži, ve které naznačujete, že za UA svobodný Kyjev na svém území neměl jaderné zbraně, protože byl svobodný, zatímco nyní je má, protože je okupovaný. To je prostě lež.
  Mimochodem něco k dějinám Krymu, abyste pochopil, že Krymčané nikdy nechtěli být součástí Ukrajiny, pouze se jich nikdo (ani s. Chruščev, ani sódruzi v Kyjevě, ani s. Todo) neptal:
  "Krymská vláda podporovaná rusky mluvící většinou obyvatelstva usilovala v 90. letech o větší nezávislost na Ukrajině, ekonomickou samosprávu či o zavedení moskevského času. Ukrajina tyto snahy od začátku označuje za separatistické. 5. května 1992 krymská vláda vyhlásila nezávislou republiku a o den později vlastní ústavu; následně došlo ke konfliktu s místním parlamentem, který ovšem samostatnost také podporoval.

  Do sporu zasáhla roku 1995 ukrajinská vláda zrušením krymské ústavy a prezidentského úřadu a zavedením přímé správy ukrajinského prezidenta, která byla zrušena až po zklidnění situace koncem roku 1995. Následující rok vstoupila v platnost nová ústava definující Krym jako součást Ukrajiny. Aktualizována byla po dvou letech, kdy byl ustanoven také současný název — Autonomní republika Krym. Od roku 2000 má autonomní republika také vlastní hymnu.".
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  21:18 01.02.2015

  fenri:

  - kde Havlíček píše, že míjel polní tábory, techniku v polních opevněních, kolem budovaných blokpostů atd.? Možná se ale Rusko bojí ukrajinského útoku a tak se zakopává. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  fenri:

  - kde Havlíček píše, že míjel polní tábory, techniku v polních opevněních, kolem budovaných blokpostů atd.? Možná se ale Rusko bojí ukrajinského útoku a tak se zakopává. To bude ono, bojí se a to odhodlání a neústupnost ve tvářích ruských vojáku znamenalo jediné - Rusko před invazí Ukrajiny ubráníme!

  - která ještě jiná rozhodnutí kovaných sovětských soudruhů jsou neplatná? Od roku 1917 do roku 1991 jich bylo učiněno víc než to jedno. To by byl sakra dobrý precedens. Kaliningrad, Kurilské ostrovy ruské? Kdepak, rozhodnutí kovaných soudruhů jsou neplatná, vrátit původnímu majiteli!

  - ukrajina samozřejmě jaderné zbraně měla, vždyť je pro Rusy i vyráběla. Ale Rusko o ně Ukrajinu lstí připravilo. Přislíbilo respektování státní suverenity Ukrajiny i její územní celistvosti, sehrálo obvyklé ruské divadlo na mezinárodní úrovni se vším, co k tomu paří, s upřimnými stisky rukou s podpisy a pak prostě Ukrajinu podvedlo a okradlo ji.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  20:51 01.02.2015

  Todo, to je fakt zoufalství, ale Vy mě bavíte. Beru to jako jistou formu charity:
  -kde Havlíček píše, že míjel jedoucí konvoj? Píše, že míjel množství techniky. Mohly to být polní ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todo, to je fakt zoufalství, ale Vy mě bavíte. Beru to jako jistou formu charity:
  -kde Havlíček píše, že míjel jedoucí konvoj? Píše, že míjel množství techniky. Mohly to být polní tábory, technika v polních opevněních, kolem budovaných blokpostů atd. NIKDE nepíše, že míjel techkniku JEDOUCÍ NA UKRAJINU, jak tu lživě podsunujete.
  -Krym získal autonomii v roce 1921, v roce 1945 jí ztratil a ještě za SSSR, chvíli před rozpadem jí opět získal. Po připadnutí Ukrajině (nikoliv dle demografického složení, nikoli dle práva na sebeurčení obyvatel, ale totalitním rozchodnutí kovaného ukrajinského komunisty, jehož odkaz Jasánek Todo bude střežit do roztrhání těla) a jejím osamostatnění se Krym neustále pokoušel získat vyšší míru autonomie na Ukrajině, byly pokusy o referendum (Kyjevem neustále potlačované a zamítané) a sílili hlasy místních o odtržení od UA a event. o připojení k Rusku. Dávno před Majdanem. Prostě Krymčané asi nejsou tak kovaní strážci odkazu soudruha Chruščeva, jako Todo.
  Když na Ukrajině vypukl bordel a začalo se řvát Moskali na nože, mluvit o zákazu Ruštiny, tak se Krym vrátil zpět a když se podíváte na videa z doby, kdy se Krym připojoval (na základě referenda, což vyjádření vůle lidu, které je Kyjevu v mnoha případech proti srsti) tak každému soudnému musí být jasné, že se nejedná o okupaci, zotročení, potlačování, útlak...Oni zpět doma.
  -K jaderným zbraním: z Vaší myšlénky vyplývá, že to, že Krym byl nejadernou oblastí bylo dáno rozhodnutím Krymčanů (jakožto projevem jejich autonomie). Což je samozřejmě kravina typická Todovská lež. Krym nebyl nejaderný proto, že Krymčané řekli Ukrajincům, že jim tam žádné jaderné zbraně nedají, ale proto, že Ukrajina žádné neměla. Nyní je součástí země, která je má. Nic víc, nic míň. Ani jedno nesouvisí s mírou autonomie, tak přestaňte lhát.
  Valné shromáždění OSN - myslíte tu instituci, kde diktátoř prapodivných sadistických režimů Afriky či Východu vykládají Evropě či Americe, jak se mají dodržovat lidská práva a občanské svobody? Tak to jo...
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  20:47 01.02.2015

  Omlouvám se Superme, že jsem nereagoval i na váš, také adresný příspěvek, ale tvrzení o tom, že separatisté jsou vyzbrojováni tím, co zbude po ukrajinských vojácích, to už je i na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Omlouvám se Superme, že jsem nereagoval i na váš, také adresný příspěvek, ale tvrzení o tom, že separatisté jsou vyzbrojováni tím, co zbude po ukrajinských vojácích, to už je i na vás moc, ne? V případě střeliva tam vlastně musí Ukrajinci zajet každý den, nechat jim ho tam a rychle utéct. Nebo možná opolčenci sbírají prázdné nábojnice po polích a přebíjejí je. No a dělostřeleckou munici a munici pro tanky, nebo rakety do raketometů Grad, tsss těch má každá slušná ruská rodina na Donbasu plné skříně. Každý den plné zásobníky, to je jak z té pohádky Obušku z pytle ven, víte jak tam měly ten kouzelný ubrousek na RPG, oslíka co se z něj sypaly náboje do kalašnikovů, a nakonec ten obušek, co jim ho dovezly ty bílé humanitární kamiony.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  20:10 01.02.2015

  fenri - Nesnažte se, ono to stejně nemá cenu :)

  fenri - Nesnažte se, ono to stejně nemá cenu :)

 • Todomatch
  19:40 01.02.2015

  fenri, sice jsem už nechtěl do tohoto vlákna přispívat, ale když mě přímo oslovujete, budiž:

  Ke konvoji:
  - pokud Havlíček nepíše že jedou, jedná se patrně o známý ruský tzv. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  fenri, sice jsem už nechtěl do tohoto vlákna přispívat, ale když mě přímo oslovujete, budiž:

  Ke konvoji:
  - pokud Havlíček nepíše že jedou, jedná se patrně o známý ruský tzv. statický typ konvoje, který se nepohybuje
  - pokud se pohybuje a Havlíček nepíše kam, může se pohybovat směrem k Ukrajině i od Ukrajiny
  - pokud se pohybuje směrem od Ukrajiny do Ruska, nechápu proč se v tvářích ruských vojáků zračí odhodlanost a neústupnost, patrně budou dobývat Moskvu

  K autonomii:
  - ne, míra autonomie není stejná, jedná se okupované území ovládané Ruskem, které přes všechny ruské čachry a zinscenované referendum nebylo naprostou většinou světa Rusku přiznáno. Neuznali jej ani věrní spojenci Ruska. Zjevně i na ně je taková míra ruské podlosti už příliš.

  K jaderným zbraním
  - že si krymský parlament vyžádal jaderné zbraně byla ironie, odkazující právě k tomu, že o sobě již Krym autonomně nerozhoduje. Pokud by rozhodoval, nemohlo by Rusko na jeho území rozmisťovat ani jaderné zbraně, ani jaderné nosiče, leda by si to "autonomní" Krym přál. Krym byl totiž bezjaderné území. Lavrovův výrok, že jaderné zbraně na Krymu rozmístit mohou, protože se jedná o území Ruské federace a ta si může na svém území dát zbraně kam chce, jasně potvrdil, že se již nejedná o autonomní oblast.

  Jsem totiž nakloněn více naslouchat rozhodnutím významných mezinárodních institucí než špatně tlumočené propagandě Kremlu. Tím myslím například fakt, že Valné shromáždění OSN schválilo rezoluci, která označuje ruskou anexi ukrajinského Krymu za nelegální akci a Moskvou podporované referendum o připojení poloostrova k Rusku za neplatné. Tvrzení bývalých komunistických agentů KGB, jako je např. ruský prezident, nebo videa opilců s dvoumetrovými kožešinovými čepicemi na hlavě a s biči u pasu, považuji v tak zásadních věcech za zcela nedůvěryhodné.
  Skrýt celý příspěvek

 • Echo
  19:40 01.02.2015

  Ja ked citam niektore komentare tak si zvacsa spomeniem na https://www.youtube.com/watch?... .... " Ani do nemeckej, madarskej ci ruskej, lezieme do riti original ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ja ked citam niektore komentare tak si zvacsa spomeniem na https://www.youtube.com/watch?... .... " Ani do nemeckej, madarskej ci ruskej, lezieme do riti original europskej." :) ...ten text presne vystihuje charakter niektorych Slovakov ( ale pasuje aj na bratov Cechov ) .... svet nie je ciernobiely. Neexistuje len dobro a zlo.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  16:27 01.02.2015

  Jen pár ukázek todomachových lží, polopravd a manipulací:
  -v komentáři k Halvlíčkově cestě do Donbasu: Havlíček píše k RF armádě u hranic s UA. Todo nenápadně manipuluje, že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jen pár ukázek todomachových lží, polopravd a manipulací:
  -v komentáři k Halvlíčkově cestě do Donbasu: Havlíček píše k RF armádě u hranic s UA. Todo nenápadně manipuluje, že Havlíček píše, že RF armáda někam jede. Jede směr UA a tam mizí. Ne Todo, Halvlíček nic takového nepíše.
  -v části o Krymu lhaní o tom, že Krym byl autonomní a už není. Ne Todo, míra autonomie Krymu pod Ruskem je +/- stejná jako pod Ukrajinou. S tím rozdílem, že o připojení k Rusku bylo referendum, zatímco pokusy Krymu o referenda v dobách, kdy patřil UA Kyjev opakovaně smetl ze stolu. O rozpuštění krymského parlamentu je totypická, pustá Todovská lež.
  -Todomatch lže, že si Krymský parlament vyžádal jaderné zbraně na svém území, resp. předjímá, že tam jsou. Nic z toho opět není pravda. To, že jsou tam umístěny zbraně, schopné nést jadernou nálož (což je obrovské spektrum zbraní) neznamená, že tam na 100% jsou, jak Todo nenápadně podsouvá.
  Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  11:52 01.02.2015

  Další "povzbuzující" zpráva":

  "Ministerstvo obrany Ukrajiny napsalo děkovný dopis Stropnickému, ve kterém vysoce oceňuje jeho podporu a dodávky vojenské techniky. Ukrajinci jsou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Další "povzbuzující" zpráva":

  "Ministerstvo obrany Ukrajiny napsalo děkovný dopis Stropnickému, ve kterém vysoce oceňuje jeho podporu a dodávky vojenské techniky. Ukrajinci jsou velmi spokojeni se snahou firmy Excalibur Army Company rozšířit dodávky vojenského vybavení na Ukrajinu a vybízejí za tímto účelem k jednáním na ministerské úrovni za účasti zástupců Excalibur Army Company."
  Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  11:46 01.02.2015

  FlakY:
  "RF měla být partner NATO i EU, ale oni mají jiné zájmy, protože nás vnímají jako hrozbu"
  To je přesná věta. NATO nebude nikdy s Ruskem spolupracovat, pokud to nebude ...
  Zobrazit celý příspěvek

  FlakY:
  "RF měla být partner NATO i EU, ale oni mají jiné zájmy, protože nás vnímají jako hrozbu"
  To je přesná věta. NATO nebude nikdy s Ruskem spolupracovat, pokud to nebude americký zájem. Krvavý Majdan následoval po dohodě Janukoviče s RF, že přijmou plán na pomoc cca 12 miliard dolarů oproti nabídce EU s cca 1 miliard dolarů. Programy výrobní spolupráce byl určen na obnovu výroby letadla Ruslan a dalších mnoha výrobních kooperací.
  Janukovič takovou nabídku, která by velmi pomohla právě výrobě na nyní bombardované část Ukrajiny nedokázal odmítnout.
  I Sýrie odmítla asociační smlouvu s EU, která by umožnila vstup kapitálu a zamezení vlivu Íránu- mohla být našim přítelem..

  Dnes už se těžko rebelové vzdají, když armáda UA spolupracuje s takovými "jednotkami":

  "Velitel Azova vypráví, proč střílel po Mariupolu. Podle jeho slov byla střelba vedena výlučně po těch částech města, kde se nenacházejí vojáci, ale žijí tam prorusky naladění občané. "

  https://www.youtube.com/watch?...
  Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  10:10 01.02.2015

  Na tomto vynikajícím odkazu lze sledovat vývoj bojů na Ukrajině den po dni, současný neustále aktualizovaný stav a lze dokonce i podle videí a mapy sledovat kde se pohybuje těžká ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Na tomto vynikajícím odkazu lze sledovat vývoj bojů na Ukrajině den po dni, současný neustále aktualizovaný stav a lze dokonce i podle videí a mapy sledovat kde se pohybuje těžká technika.

  http://liveuamap.com/...
  Skrýt celý příspěvek

 • FlakY
  04:36 01.02.2015

  Jestli tady chcete probírat Ukrajinu a jejich mentalitu, tak si tam napřed zajeďte a poptejte se několik lidí. Samozřejmě dnes budou mluvit jiným tónem a někteří ho po špatných ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Jestli tady chcete probírat Ukrajinu a jejich mentalitu, tak si tam napřed zajeďte a poptejte se několik lidí. Samozřejmě dnes budou mluvit jiným tónem a někteří ho po špatných zkušenostech změnily.
  Všichni lidé na světě nikdy nebudou spokojení se svojí vládou. Neplatí to jak v USA, tak ani v ČR a na Ukrajině už vůbec ne. Hlavním viníkem neklidu je hlavně špatný stav ekonomiky, kde sousední státy rostou zatímco Ukrajina ne. Těch důvodů je několik:
  1. obrovská země. (Pokud nepočítám do Evropy Rusko, tak Ukrajina je největší stát.)
  2. přítomnost dvou jazyků. (Za dob SSSR se učila jenom ruština, dnes mají primárně ukrajinštinu, ale východní část používá výhradně ruštinu kvůli silné populaci Rusů.)
  3. rychlé vylidňování země. (Lidé migrují do celého světa, hlavě do USA a států EU. Jejich mladé kapacity utíkají. Důvod ekonomický.)
  4. obrovská korupce (Důvod ekonomický, kde úředníci, policisti, soudci mají směšné platy)
  5. špatná politika státu a následný obrovský ekonomický úpadek v 90 letech.
  6. přibližování NATO k Ruské hranici a další z hrozeb pro RF.

  Ne všichni politici chtěli krást jen pro sebe, ale hold jim skoro nic nevyšlo. Zákony a předpisy jsou z dob SSSR, které potřebují sarkamentsky reformovat. Pokud jste tam někdo osobně byl, tak jste to museli okamžitě vidět. Fakt je ten, že Ukrajina dostala "zdarma" obrovský majetek z dob SSSR, který neměla jak uživit. (nazapomeňte, že SSSR spadl vlivem ekonomiky) Peníze lila spíše na obnovu, sociální dávky a jiné neprorůstové výdaje. Úpadek ekonomiky byl pak o to rychlejší, když už nic nešlo do investic(zvyšování HDP) a výdaje pořád rostly. Neměli tam nikoho kdo by tam uzavřel 50% celého průmyslu a ještě dalších 50% privatizoval do západních zemí (možná v tom byl strach z dob studené války). Postupně jim to tam skoro všechno zhnilo a zaniklo. (stručně řečeno)
  A teď tu máme 2 rozdílné větve, kde jedna se hlásí k znovu vytvoření SSSR (vůbec Ukrajinu neuznávají i když tam žijí 20 let) a druhou silně nacionalistickou a pro západní smýšlející.
  K první větvi patří především Rusové, kteří vidí v bohatém Rusku vše dobré. K druhé větvi patří především Ukrajinci a dlouhou dobu i politici. Proč je to tak jasné je nasnadě. Mají tam svátek hladomoru, který se stal za Stalina a další špatné a nacionální připomínající se dny. Lidi v tom měli jasno, ale politika byla úplně jiná.

  Dnešní Majdan vznikl hlavně kvůli tomu, že většina Ukrajinců nechtěla novodobou SSSR a další podžizování se Moskvě. (Lukašenko z Běloruska podporoval vždy Ukrajinu a její suverenitu) Lidé chtěli jednoznačně pro Evropský směr. Chtěli kvalitnější život, podobný třeba tomu našemu. To že tam vznikly ultra nacionalistické tábory je špatné, ale ty jsou i tady. Na Slovensku a Maďarsku jsou nejviditelnější a přesto jim nikdo neřekne, že to je samý fašista. Janukovyč byl Ruského původu, mluvil rusky, ale nebyl zastáncem znovuzrození SSSR. Chtěl vidět Ukrajinu samostatnou jako Lukašenko Bělorusko nyní, ale hold pak neměl na výběr. (Dlouhou dobu politika UA směřovala k EU, pochopitelně z ekonomických důvodů. Většina ekonomů nevidí v EuroAsijské únii význam, zvláště ne pro RF) Jeho politika se rázem musela změnit po silném přesvědčování z RF.
  Ten důvod proč to Janukovyč udělal je asi, že nechtěl dopadnout jako Gruzie nebo Moldavsko a naopak chctěl udržet jednotnou Ukrajinu. Bohužel ho sesadili Majdanovci, kteří ze začátku udělali hodně chyb.(Janukovič měl slabý stát, když se neudržel ani za pomocí bezpečnostních složek Ukrajiny.) RF si našla dost důvodů aby východní obyvatele přesvědčila a teď je znovu a dál přikrmuje zhoršující se situací v zóně ATO. RF neukončí své aktivity dokud se nezmění politika Ukrajiny a nebo se Ukrajina jako stát totálně nerozloží. RF nechce další přibližování EU (z ekonomických a politických důvodů, kde je svoboda slova a silnější opozice, která v RF prakticky není) a politicky odůvodněné a silně vykřičené přibližování NATO.
  NATO je hrozbou v tom, že RF nebude moci aktivně ovlivňovat danou zemi ke svým zájmům. Pokud RF nebude reformovat ekonomiku, tak dopadne úplně stejně rozložením státu jako Ukrajina. V 90 letech za Jelcina hrozila občanská válka v RF, kde separatisti stříleli z tanků na veřejné budovy, ale vše je zapomenuto... Rusko má nejvíce příjmu z ropy a plynu a to nebude donekonečna. Nakonec se může stát, že svoje výdaje neutáhne a se svými vnitřními problémy se sesype. Leda, že by se tam objevil nový Stalin, který by to tam důkladně pročistil.
  RF měla být partner NATO i EU, ale oni mají jiné zájmy, protože nás vnímají jako hrozbu.
  Skrýt celý příspěvek

 • podivi23
  23:19 31.01.2015

  zapomněl jsem vložit odkaz, tady je:

  http://www.ceskatelevize.cz/po...

  zapomněl jsem vložit odkaz, tady je:

  http://www.ceskatelevize.cz/po...

 • podivi23
  23:03 31.01.2015

  Do politických diskuzí se snažím nepřispívat, přesto si neodpustím nedat sem jeden odkaz. Pořad jsem viděl náhodou a docela mě zaujal, věřím, že zaujme i ostatní.

  Dnešní díl ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Do politických diskuzí se snažím nepřispívat, přesto si neodpustím nedat sem jeden odkaz. Pořad jsem viděl náhodou a docela mě zaujal, věřím, že zaujme i ostatní.

  Dnešní díl pořadu Historie.cs na ČT24 na téma "rusofilství", panslovanské myšlenky... hlavně v dobách obrozenců, přesto si paralely se současností neodpustili.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  21:02 31.01.2015

  Todomatch - Ale tak ono je Rusko podporuje, já neříkám, že ne, každopádně né tak, jak říkáte Vy, tedy vojáky nebo technikou. Je x videí a fotografií, kde je ukázáno, že tu techniku ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch - Ale tak ono je Rusko podporuje, já neříkám, že ne, každopádně né tak, jak říkáte Vy, tedy vojáky nebo technikou. Je x videí a fotografií, kde je ukázáno, že tu techniku mají od Ukrajinců, kteří jí tam nechali na ústupu. Jenom na tom videu jsem napočítal 5. kusů techniky a z toho 4. tanky.

  Další třeba zde:
  https://www.youtube.com/watch?...

  https://www.youtube.com/watch?...

  Těch videí jí samozřejmě mnohem více. Pak to prostě opraví a je to.

  https://www.youtube.com/watch?...
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  19:57 31.01.2015

  Ano, zejména váš myšlenkový posun přenechat tu tíhu zmíněným institucím vítám.

  Nadruhou stranu mám po prokrastinaci...

  Ano, zejména váš myšlenkový posun přenechat tu tíhu zmíněným institucím vítám.

  Nadruhou stranu mám po prokrastinaci...

 • Todomatch
  19:42 31.01.2015

  Ještě vás to baví? Mě už ne. Nechám to na ukrajinské armádě, EU, OSN a NATO. Na takové situace jsou tu oni. Berou za to koneckonců slušné peníze. Taky můžeme poslat nějaké peníze ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Ještě vás to baví? Mě už ne. Nechám to na ukrajinské armádě, EU, OSN a NATO. Na takové situace jsou tu oni. Berou za to koneckonců slušné peníze. Taky můžeme poslat nějaké peníze sem: http://goo.gl/4MejEG...
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  19:29 31.01.2015

  Tak po vašem vysvětlení věci jsem hned klidnější - ten článek mě původně trochu vystrašil.

  Tak po vašem vysvětlení věci jsem hned klidnější - ten článek mě původně trochu vystrašil.

 • Todomatch
  19:27 31.01.2015

  to Luky:

  Určitě ho nechají. Možná ho i natřou a vymalují uvnitř. A určitě nechají plně na něm, jak a v čem se Krym rozhodne. Nezávislost jednotlivých republik je v Rusku běžná ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Luky:

  Určitě ho nechají. Možná ho i natřou a vymalují uvnitř. A určitě nechají plně na něm, jak a v čem se Krym rozhodne. Nezávislost jednotlivých republik je v Rusku běžná praxe. O to koneckonců Putinovi šlo, nechat Krymu nezávislost a první ovoce už to nese, krymský parlament (kdo jiný?) si vyžádal jaderné zbraně na své území a vidíte - ruská vláda ho musela chtě nechtě poslechnout a i když se jí nééééchtělo, musela tam ty zbraně rozmístit. Putin prý tloukl do stolu a říkal, ach ten Krym, ten Krym, nu což - jsem demokrat - musím respektovat rozhodnutí nezávislého parlamentu, tak jim tam ty zbraně teda zavezte.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  19:20 31.01.2015

  to Superme:

  Hmm, Karas říkáte. Já bych vzal přece jenom povolanějšího experta na proruské separatisty a sice jejich bývalého vůdce Strelkova (pravým jménem Ivan Girkin, Rus z ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Superme:

  Hmm, Karas říkáte. Já bych vzal přece jenom povolanějšího experta na proruské separatisty a sice jejich bývalého vůdce Strelkova (pravým jménem Ivan Girkin, Rus z Moskvy, bývalý plukovník ruské armády a "bývalý" důstojník vojenské rozvědky), který se již na pokyn svých ruských velitelů vrátil do Moskvy, aby na jeho místo nastoupil svým původem méně nápadný ukrajinský rodák Zacharčenko. Tenhle pán ruské zajištění operací na východní Ukrajině přiznal dokonce na kameru:

  http://www.securitymagazin.cz/...
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  19:04 31.01.2015

  tady o tom parlamentu píšou:

  http://en.wikipedia.org/wiki/S...

  The State Council of Crimea is the parliament of the Republic of Crimea after it decided to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  tady o tom parlamentu píšou:

  http://en.wikipedia.org/wiki/S...

  The State Council of Crimea is the parliament of the Republic of Crimea after it decided to change its name from the Supreme Council of Crimea in March 2014.[1] This decision followed a vote by the Ukrainian parliament on 15 March 2014 to dissolve the Supreme Council of Crimea.[2][3][4]

  Já teď musím dělat a nemám čas to celé číst a překládat...je tam ale obrázek zastoupení křesel z října 2014...
  Vy myslíte, že ho Rusové rozpustili?
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  18:57 31.01.2015

  to Vestly: Proč jste u Francouzů, Srbů, Čechů a Slováků na ruské straně zapomněl připojit slůvko žoldnéři a u Poláků na ukrajinské straně ne?

  to Vestly: Proč jste u Francouzů, Srbů, Čechů a Slováků na ruské straně zapomněl připojit slůvko žoldnéři a u Poláků na ukrajinské straně ne?

 • Todomatch
  18:53 31.01.2015

  Luky tady zmínil, že "... když jsem při přejezdu Krymské hranice (ano vždy tam byla hranice a pasová kontrola) ve vlaku Krym nazval Ukrajinou, hned se všichni ohradili (12 let ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Luky tady zmínil, že "... když jsem při přejezdu Krymské hranice (ano vždy tam byla hranice a pasová kontrola) ve vlaku Krym nazval Ukrajinou, hned se všichni ohradili (12 let dozadu). Pro všechny to vždy byla autonomní republika Krym. Okamžitě mi začali vysvětlovat, že mají vlastní parlament a vládnou si sami."

  Tak proč Rusové Krym zabírali a nenechali mu svobodu? Podle toho, co píšete, měli lidé na Krymu autonomii a už nemají. Už nemají svůj parlament ani vládu a nevládnou si sami, vládne jim Moskva. Pokrok holt nezastavíš a kdo chce kam pomožme mu tam.

  Uvidíme, jak se jim bude v Rusku lbit. Podle médií jim vzrostly platy, zlepšila se sociální péče, ale už také nesmějí do Evropy a jinam na západ - patří do Ruska, takže pěkně vízum a to nedostanou. A na Krymu už podle všeho vypnuli své služby softwareoví američtí giganti - nekoupíte si tam aplikaci v GooglePlay ani v Appstore, mají bloknutý PayPal, dokoce i pařani mají vypnutý Steam. Ale to nevadí všechno tohle dostnou lepší, ocelové, ruské.
  Skrýt celý příspěvek

 • Vestly
  18:52 31.01.2015

  Todo:
  V radach separatistov niesu len Rusi, su tam aj Srbi, Francuzi, Slovaci, Cesi atd. Ludia si uvedomuju, ze je na Ukrajine pomaly genocida a preto tam prichadaju bojovat. To ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todo:
  V radach separatistov niesu len Rusi, su tam aj Srbi, Francuzi, Slovaci, Cesi atd. Ludia si uvedomuju, ze je na Ukrajine pomaly genocida a preto tam prichadaju bojovat. To iste plati pre UA, kedze za nich bojuju aj zoldieri z Polska a inych krajin NATO. Mozno by ste pre zmenu mohli napisat zmysluplny komentar podlozeny faktami, namiesto tychto rusofobnych zvastov. Celkom sa divim, ze to tu uz admin davno neprecistil.
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  18:45 31.01.2015

  taky jde o to, jak se která armáda na tom svém území chová...

  jinak byste se možná divil, jak probíhají rozhovory s někým, když k tomu používáte i ruce a nohy...a ve vzduchu ...
  Zobrazit celý příspěvek

  taky jde o to, jak se která armáda na tom svém území chová...

  jinak byste se možná divil, jak probíhají rozhovory s někým, když k tomu používáte i ruce a nohy...a ve vzduchu visí věci, které lidi tíží - to pak může i nějaké to klišé zaznít
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  18:45 31.01.2015

  Todomatch - Není snad na východní Ukrajině ukrajinská armáda? Je, ale lidé jí tam mají za okupanty, protože tam přišli ničit jejich města a jejich domovy . Proč? Protože tamní ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch - Není snad na východní Ukrajině ukrajinská armáda? Je, ale lidé jí tam mají za okupanty, protože tam přišli ničit jejich města a jejich domovy . Proč? Protože tamní obyvatelé nesouhlasí s násilným pučem na Majdanu a místo jednání si mysleli, že s místními zatočí jak nic. Jenže to se trochu spletli. Jednoduché.

  Proboha Todomatchu, vždyť i Karas na ČT přiznal, že Ruské vojáky na Východě neviděl.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  18:29 31.01.2015

  to Superme: Ruská armáda může být na svém území a ukrajinská armáda zase na tom svém, ne? I na východní Ukrajině může být, vidíte a přesto to spoustě lidí tady vadí. I vám vadí ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Superme: Ruská armáda může být na svém území a ukrajinská armáda zase na tom svém, ne? I na východní Ukrajině může být, vidíte a přesto to spoustě lidí tady vadí. I vám vadí ukrajinské jednotky na Ukrajině. Nemáte vytahané kapsy na kalhotách, jak furt musíte tahat dva metry?
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  18:10 31.01.2015

  Todomatch - Vy máte z toho Ruska fakt komplexy. To jsem normálně ještě nezažil :D

  Vyčítat někomu, že má na svém území svou armádu. No to je opravdu neuvěřitelné. Důkazy nemáte, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch - Vy máte z toho Ruska fakt komplexy. To jsem normálně ještě nezažil :D

  Vyčítat někomu, že má na svém území svou armádu. No to je opravdu neuvěřitelné. Důkazy nemáte, ale stále budete opakovat to své furt dokola.

  Rusové mají svou armádu na svém území a tak si říkám, že by bylo dobré, kdyby to tak měli i Spojené státy. Bohužel, ty si myslí, že mohou být světoví policajti.

  Mimochodem, jedno zajímavé video, jak jim Ukrajinci tu techniku prostě nechávají...
  https://www.youtube.com/watch?...

  P.S. žádný důkaz, že to jsou ruští vojáci není.
  Skrýt celý příspěvek

 • perunBB
  17:49 31.01.2015

  Pán Todomatch dúfam že čerpáte informácie aj z ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pán Todomatch dúfam že čerpáte informácie aj z ČT24
  http://www.ceskatelevize.cz/ct...
  http://www.ceskatelevize.cz/ct...
  Či sú tam ruský vojaci?Samozrejme źe áno...priślo by mi divné keby neboli.Veď tam asi nie je jedinná rodina krorá by nemala priame väzby na Rusko.Vy sa ćudujete ze neakceptujú to vraźdenie a genocídu?Zaklad separatistov sú domorodci,ludia co bojuju o svoje ideály a holú existenciu a hlavne bez bezprízorného Kyjeva...Vojenká technika je na oboch stranách v podstate rovnaká...len to odhodlanie a chut bojovat je v oboch táboroch asi iná.Keby ste boli vojakom ruskej armády a mali známych.priatelov nebodaj rodinu v Ukrajine tak dalej sedíte na riti za pc a píśete tie vaśe bludy alebo zodvihnete zadok a chopíte sa zbrane,Ja dúfam ze máte charakter a urćite aj odhodlanie a ....skoda slov.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  17:41 31.01.2015

  to Kozlus:

  Brzy ráno jste se v narážce na americké bombardování pozic Islámského státu ptal: "By me zajimalo, k cemu by to slavny bombardovani bylo bez pozemnich ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Kozlus:

  Brzy ráno jste se v narážce na americké bombardování pozic Islámského státu ptal: "By me zajimalo, k cemu by to slavny bombardovani bylo bez pozemnich jednotek."

  Možná vám bude stačit, odpověď samotného IS, který poprvé na webu přiznal porážku u města Kobani. Dva bojovníci IS říkají ve zvěřejněném videu, že hlavním důvodem, proč byli donuceni stáhnout se z města, byly letecké údery spojenců. Americké velení v sobotu oznámilo, že od pátku podniklo v Iráku a Sýrii dalších 27 náletů.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  17:20 31.01.2015

  to Superme:

  1) Ano je to divné, když k ukrajinským hranicím jedou kolony s desítkami obrněných transportérů, nákladních aut a opravdu profi techniky a profi vojáků, kteří mají ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Superme:

  1) Ano je to divné, když k ukrajinským hranicím jedou kolony s desítkami obrněných transportérů, nákladních aut a opravdu profi techniky a profi vojáků, kteří mají helmy, brýle, neprůstřelné vesty, samopaly s optikou v jejichž tvářích se zračí odhodlanost a neústupnost. A pak na hranicích s Ukrajinou - pfffffffííííí - najednou zmizí a nikde nejsou. Podle Moskvy tam ani nejeli, podle opolčenců k nim nikdy nepřijeli. Na hranicích s Ukrajinou musí být kopec ruských transportérů až do nebe a zoufalí nahromadění ruští vojáci v tisícových počtech, kteří přepadávají přes závoru a volají "veliteli, veliteli, tak kam máme jít?". A velitel volá "neslyším vás, tady nikdo není, ani vy tu nejste".

  2) Ten chlápek tam evidentně byl. Akorát chlápci s nášivkama "ruská pravoslavná armáda" v botách jsou pro mě stejní jako chlápci s fotečkou Bandery schovanou v podšívce bundy. Takoví nezávislí, nestranní.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  17:06 31.01.2015

  to Luky:

  V té Sýrii to tak nemohlo být, nebláznět člověče, bylo to takhle:

  Vyběhnou dva chlápci s kalachama a běží na nás. Kamarád jen prohodí něco jako, že je to v pr*** a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Luky:

  V té Sýrii to tak nemohlo být, nebláznět člověče, bylo to takhle:

  Vyběhnou dva chlápci s kalachama a běží na nás. Kamarád jen prohodí něco jako, že je to v pr*** a bojí se, že mu vykuchají foťák....když chlapíci přiběhnou, usmíváme se, ale musíme hned ukázat věci. Křiknou na nás něco jako Americans, Americans?!
  ...
  A vy hned - ne, ne, nejsme, jenom tak vypadáme, jsme Češi, ale i když média píší, že sloužíme americkým zájmům, není to pravda, média lžou.

  Ano to, máte pravdu média lžou, hlavně ta vaše, naše ne.

  A proč vaše ne?

  Protože my tu střežíme mír!

  Aha, tak. vy bojuejete za mír? Nám média říkala, že jste nebezpeční!

  Nebezpeční? My? Vždyť já jsem cukrář a kolega je knihovník. Ale když vidíme jak se rozpínají USA a jak vaše média lžou, tak jsem nemohli mlčet a museli jsme jít. Rozumíte?

  Ano, rozumíme a už nebudeme našim médiím nikdy věřit.

  --

  Prostě normální rozhovor turistů a vojáků, jako ten Havlíčkův s opolčenci.
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  16:17 31.01.2015

  Todomatch
  1) Opravdu je podle Vás tak divné, že ti RUŠTÍ vojáci a technika byli na RUSKÉM území? Na hranicích, kde prchali tisíce lidí před válkou? Na hranicích se zemí, která je ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch
  1) Opravdu je podle Vás tak divné, že ti RUŠTÍ vojáci a technika byli na RUSKÉM území? Na hranicích, kde prchali tisíce lidí před válkou? Na hranicích se zemí, která je nestabilní? Mě to divné nepřijde, ostatně Turecko také poslalo moderní zbraně a vojáky na hranice se Sýrií.

  2) Ten chlápek tam evidentně byl, jsem si také jist, že to, co píše také zažil. Je mi jasné, že se Vám to nelíbí.
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  15:59 31.01.2015

  ...ještě k tomu člověku v tísni - je pravda, že tyto neziskovky jsou využívány k politickým účelům a to dost zásadně. Neznamená to ale, že v nich nemohou pracovat empatičtí lidé s ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ...ještě k tomu člověku v tísni - je pravda, že tyto neziskovky jsou využívány k politickým účelům a to dost zásadně. Neznamená to ale, že v nich nemohou pracovat empatičtí lidé s dobrými úmysly. Když se navíc v podstatě kdokoli dostane do místa konfliktu a snaží se provozovat pomoc a je konfrontován s realitou, má jeho výpověď informační hodnotu. Ten pán v DVTV si dává velký pozor, aby nějak neprotěžoval opolčence vůči UA armádě. Když ale popisuje rozhořčení nad administrativní pakárnou, není důvod tomu nevěřit.
  Stejně tak OSN a další instituce ačkoli nejsou nestranné, snaží se nepsat v závěrečných zprávách lži. Je proto zajímavé vždy si najít jejich stanoviska poté, co odezní mediální humbuk - viz sarin v Damašku a další "hybné" akce
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  15:43 31.01.2015

  Todo byl sice nejdál v Počernicích, z literatury zná idnes, z odborné literatury Palatu, ale všichni kolem něj jsou pitomci a lháři. Nebo rasisti.
  Poslouchaj Todo, nejsou voni ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todo byl sice nejdál v Počernicích, z literatury zná idnes, z odborné literatury Palatu, ale všichni kolem něj jsou pitomci a lháři. Nebo rasisti.
  Poslouchaj Todo, nejsou voni Hrebenar?:-)
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  15:29 31.01.2015

  ...jinak je to docela kontrast s tím, co zažili vývojáři Arma 3 ve spřáteleném NATO Řecku, když pořídili pár frejmů na fotovideu z jedoucího auta - byly tam asi 2-3 snímky před ...
  Zobrazit celý příspěvek

  ...jinak je to docela kontrast s tím, co zažili vývojáři Arma 3 ve spřáteleném NATO Řecku, když pořídili pár frejmů na fotovideu z jedoucího auta - byly tam asi 2-3 snímky před vypnutím, kde bylo k zahlédnutí letiště se smíšeným provozem...nic zajímavýho. Ve výsledku skončili nadlouho v chládku a hrozilo jim asi dvacet let nebo co...ani nevím, jak to uzavřeli, jestli vůbec.

  Na Krymu jsem taky musel prolézt všechny zátočiny, neoželím žádnou ponorčičku, nebo raketový člun. Nic se mi tam nestalo.
  Tady bych k tématu rád zopakoval, že když jsem při přejezdu Krymské hranice (ano vždy tam byla hranice a pasová kontrola) ve vlaku Krym nazval Ukrajinou, hned se všichni ohradili (12 let dozadu). Pro všechny to vždy byla autonomní republika Krym. Okamžitě mi začali vysvětlovat, že mají vlastní parlament a vládnou si sami.
  Já to tu opět píšu, protože někteří stále Krym nesmyslně srovnávají se Sudety a podobně. Krym byl a je autonomní republika s vlastním parlamentem, navíc na jeho území byla základna se zvláštním statusem.
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  15:08 31.01.2015

  Todomatch: no a v čem je problém?
  Mě to trochu připomnělo to mý stopování po Sýrii - když jsme nakonec s kámošem (je teď docent na ČVUT) dojeli do Damašku, tak jsme se pár dní ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch: no a v čem je problém?
  Mě to trochu připomnělo to mý stopování po Sýrii - když jsme nakonec s kámošem (je teď docent na ČVUT) dojeli do Damašku, tak jsme se pár dní zdrželi. Já mám takový zlozvyk, že když je někde kopec, tak musím nahoru. Nad městem se tyčí celkem vysoká hora, omotaná serpentinou. Tak jsme začali kolmo po svahu stoupat...kus pod vrškem kolem nás začala kroužit směčka šakalů nebo co to bylo. Zdrhli jsme jim na skály, ale asi by nám stejně nic neudělali. Nakonec jsme se vydrápali až nahoru...sedneme si...kámoš začne fotit, já vytáhnu blok a chystám se skicovat. Dobře si prohlížím město a letiště v okolí...snažím si to porovnávat s prastarým lítáním Falcon 3.0 a datadisku MiG-29 z dob, když jsem byl na Gymplu :). Kousek od nás radarová stanice. Vyběhnou dva chlápci s kalachama a běží na nás. Kamarád jen prohodí něco jako, že je to v pr*** a bojí se, že mu vykuchají foťák....když chlapíci přiběhnou, usmíváme se, ale musíme hned ukázat věci. Křiknou na nás něco jako Americans, Americans?! Říkáme Čekoslovakia a oni okamžitě mění výraz ve tváři...kontrolují pasy, ukazuju skicák a vojáčci přátelsky, že musíme okamžitě vypadnout, nebo bude průser. Ani foťák nám nevymotali....

  Mě to přijde autentický. Vždycky jde o to rozpustit ledy a rozhodují drobnosti.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  14:28 31.01.2015

  Úryvek na kterém jsem skončil:

  „Tak ty si myslíš, že sme teroristi nebo separatisti!?“ řekl trochu rozzuřeně nějakej maník.
  „Já sem učitel, tohle je horník, tohle je doktor, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Úryvek na kterém jsem skončil:

  „Tak ty si myslíš, že sme teroristi nebo separatisti!?“ řekl trochu rozzuřeně nějakej maník.
  „Já sem učitel, tohle je horník, tohle je doktor, tohle vedoucí prodejny“ a ukázal na muže kolem.
  „Připadáme ti jako teroristi?“ řekl zase hlas odjinud.
  „Média vás takhle prezentují, nazývají!“ řekl sem.
  „Je to způsob, jak proti nám poštvat veřejnost, svět. Je to jednoduché, jen ho prohlásíte za teroristu!“
  „A proč bojujete? V Evropě v médiích toho moc není, a když už, tak to určitě není pravda,“ ptám se.
  „Evropský média sou sračky, píší to, co jim říká Amerika. Manipulují!“ řekl někdo v davu
  „Za co bojujete?“ ptám se znovu
  „Za svobodu, za svou zemi, za Donětsko, za to, že nechceme, aby nám vládnul fašismus, že nechceme, aby sme byli pod nadvládou EU, USA, aby nám někdo bral naše uhlí, naši ropu, naše zdroje, naši zem. To je naše zem!“

  Cha chá, taková normální přirozená rozmluva ...
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  14:18 31.01.2015

  Hned v úvodu píše ten Havlíček, co viděl, když jel z Ruska na Ukrajinu:

  "Asi padesát kilometrů sem jel od moře na ruském území směr sever a míjel sem desítky obrněných ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Hned v úvodu píše ten Havlíček, co viděl, když jel z Ruska na Ukrajinu:

  "Asi padesát kilometrů sem jel od moře na ruském území směr sever a míjel sem desítky obrněných transportérů, nákladních aut a opravdu profi techniky, profi vojáků … helmy, brýle, neprůstřelné vesty, samopaly s optikou … Vnímal sem tu profesionalitu, vycvičenost, odhodlanost, neústupnost." Ale, ale, ale, kampak to jeli ti ruští, profesionální, vycvičení, odhodlaní a neustupní vojáčci, což? A hned dál ho zaráží, že Ukrajinci úřadují na hranicích v rozstřílených budovách, kdopak jim je rozstřílel?

  Mám vůbec číst dál?
  Skrýt celý příspěvek

 • Superme
  13:57 31.01.2015

  Koho zajímá Ukrajině, určitě doporučuji toto svědectví člověka, který opravdu na tom Východe byl ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Koho zajímá Ukrajině, určitě doporučuji toto svědectví člověka, který opravdu na tom Východe byl ;)

  http://marekhavlicek.blogspot....
  Skrýt celý příspěvek

 • krystofmraz
  12:39 31.01.2015

  Rusko je jednou ze zemí, které jsou islamysty nejohrožeňejší. To že se nepovažuje v Iráku a v Sirii je jasné, jak by to asi dopadlo? Další sankce v lepším případě. A co by to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Rusko je jednou ze zemí, které jsou islamysty nejohrožeňejší. To že se nepovažuje v Iráku a v Sirii je jasné, jak by to asi dopadlo? Další sankce v lepším případě. A co by to Rusům řešilo? Nic. Ale vsaďte se, že už mají připravený nejeden krizový plán pro země ležící směrem k Rusku, do kterých chce IS také expandovat a dobře chápe že na rozdíl od USA a Číny tady nejde o politické tahanice ale o reálné "vojenské" ohrožení.
  Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  12:20 31.01.2015

  Pane Todomach,
  ty odkazy jen obecně potvrzují to co jsem napsal.
  ČVT je placen nejen z daní obyvatel USA, EU a Německa přes jiné "humanitární organizace"-např Německo chtělo ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Pane Todomach,
  ty odkazy jen obecně potvrzují to co jsem napsal.
  ČVT je placen nejen z daní obyvatel USA, EU a Německa přes jiné "humanitární organizace"-např Německo chtělo dosadit za prezidenta Ukrajiny Vitalije Klička, který žil 10 let v Německu, ale i Českého rozhlasu a televize.
  Proto tato organizace nevystupuje za lidská práva v Kataru, Saudské arábii, které jsou hlavními podporovateli vzniku islamistického sunnitského kálifátu se svým předvojem ISIL a jejich krytím Tureckem, jako členského státu NATO.
  ČR se bohužel podpora radikálním islamistům od "našich despocií" neřeší. To je zřejmě příčinou toho, že syrské rodiny mají být na žádost EU přijaty do ČR- proti tomu jsem jako proti pokrytectví těch, kteří mají podíl na jejich utrpení a oni to vědí a to je velmi nebezpečné.
  Naše vláda se naopak stavěla proti přijetí volyňských čechů z Ukrajiny, kteří se bojí radikálů obhajují etnické čistky proti neukrajinským menšinám- tvoří hlavní oporu soukromých bojových jednotek oligarchů na straně UA. Nebýt rozhodného postoje našeho prezidenta, tak by se nic neřešilo, kvůli podpoře ukrajinské vlády.

  http://www.clovekvtisni.cz/cs/...
  Skrýt celý příspěvek

 • Kozlus
  01:05 31.01.2015

  UA armada a hlavne ty slavny bataliony se o nejaky osvobozovani ani nesnazi. Armada se spis snazi prodat vyzbroj druhe strane, aby meli co zrat a nezmrzli, nebo rovnou prejdou do ...
  Zobrazit celý příspěvek

  UA armada a hlavne ty slavny bataliony se o nejaky osvobozovani ani nesnazi. Armada se spis snazi prodat vyzbroj druhe strane, aby meli co zrat a nezmrzli, nebo rovnou prejdou do zajeti. Bataliony castecne strili na UA armadu a castecne likvydujou infrastrukturu, aby po nich nic nezustalo. Navic, kdyz existence jako Todomach zacne tak aktivne do neceho kopat, hned to ziska moje sympatie :)
  Skrýt celý příspěvek

 • Vestly
  00:48 31.01.2015

  Todo: Nemyslite si, ze ak by chceli Ukrajinci Donetsk a okolite mesta/dediny od "zlych ruskych okupantov" oslobodit, tak by pouzili nieco ine ako Gradi, Smerche, Uragany, Točky, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todo: Nemyslite si, ze ak by chceli Ukrajinci Donetsk a okolite mesta/dediny od "zlych ruskych okupantov" oslobodit, tak by pouzili nieco ine ako Gradi, Smerche, Uragany, Točky, ... ? Toto je uz davno obcianska vojna. Aj napriek tomu, ze pred vojnou v Donbase zili ludia, ktori podporovali Kievsku vladu, tak po ich "humanitarnom" bombardovani urcite zmenili nazor. Cim dlhsie bude vojna pretrvavat, tym viac ludi sa pripoji na stranu povstalcov az sa na pokon odtrhne cela vychodna Ukrajina, nielen Donbas.
  Skrýt celý příspěvek

 • Kozlus
  00:29 31.01.2015

  By me zajimalo, k cemu by to slavny bombardovani bylo bez pozemnich jednotek.

  By me zajimalo, k cemu by to slavny bombardovani bylo bez pozemnich jednotek.

 • Todomatch
  00:06 31.01.2015

  to krystofmraz:

  Promiňte jak jste přišel na to, že pro Rusko je nepřítel č. 1 Islámský stát? Vždyť se v boji proti němu nijak neangažuje, s IS bojue a náklady nese jako obyvkle) ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to krystofmraz:

  Promiňte jak jste přišel na to, že pro Rusko je nepřítel č. 1 Islámský stát? Vždyť se v boji proti němu nijak neangažuje, s IS bojue a náklady nese jako obyvkle) zase jen západní koalice, která do toho tentokrát vtáhla i některé arabské země. Teď když se konečně projevují úspěchy spojenckého bombardování a postupují Kurdové i regulerní irácka armáda se Rusko najednou bude angažovat z Krymu?
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  23:59 30.01.2015

  pane hovorka 11 šetřte dech. Ten soupis ohledně Člověka v tísni je prostě snůška konspirací a výmyslů. Píšete "Bylo by zajímavé zjistit, jaké firmy financují ČVT". Víte vy vůbec že ...
  Zobrazit celý příspěvek

  pane hovorka 11 šetřte dech. Ten soupis ohledně Člověka v tísni je prostě snůška konspirací a výmyslů. Píšete "Bylo by zajímavé zjistit, jaké firmy financují ČVT". Víte vy vůbec že na jejich stránkách jsou ke stažení finanční audity a hlavně výroční zprávy, kde tohle všechno je a je to zcela přístupné? Proč se tam nepodíváte? Je to tam tak jmenovitě a podrobně, že tam pro vaše konspirace najdete ještě více hnojiva než tušíte!

  Například americkou státní pomoc tam máte rozepsanou podle jednotlivých institucí následovně (částky jsou v tisících korun, takže si přidejte vždy tři nuly):

  USA celkem: 19 167
  FREEDOM HOUSE 845
  NDI – National Democratic Institute 119
  NED – National Endowment for Democracy 9 534
  OFDA prostřednictvím IRC 275
  United States Department of State 4 240
  USAID U. S. Agency 1 633
  USAID prostřednictvím ACTED 859
  USAID prostřednictvím DAI 1 564
  Velvyslanectví USA 98

  A takhle to tam najdete o Německu, Norsku nebo třeba Taiwanu. Počínaje stranou 46 to tam máte rozepsané řádek po řádku. Tu zprávu si můžete stáhnout zde:

  http://www.clovekvtisni.cz/upl...

  Zajímají vás firemní dárci? Tady jsou:
  http://www.clovekvtisni.cz/cs/...

  Zajímají vás instituce, ty jsou zase tady:
  http://www.clovekvtisni.cz/cs/...

  Nebo chcete znát mediální partnery, tak tady:
  http://www.clovekvtisni.cz/cs/...

  A když už budete tu zprávu číst, podívejte se na tu škálu humanitárních projektů a trošku se zastyďte.
  Skrýt celý příspěvek

 • GAVL
  23:55 30.01.2015

  Myslím, že je zbytečné se bavit o tom kdo je dobrý nebo špatný v ukrajinském konfliktu. Co vím přímo od dvou Ukrajinců, s kterými jsem měl možnost mluvit v průběhu času od událostí ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Myslím, že je zbytečné se bavit o tom kdo je dobrý nebo špatný v ukrajinském konfliktu. Co vím přímo od dvou Ukrajinců, s kterými jsem měl možnost mluvit v průběhu času od událostí politického puče až po válku, tak vlády ukrajinské stojí za starou bačkoru a je to banda zlodějských zmetků jak před tím tak i teď.

  Spíše bych se věnoval přemístění letounů Tu-22. Dle mého názoru to vypadá na přípravu případné aktivity proti IS (ISIL) či jak se tomu říká. Možná , že Rusové pochybují i o postoji Turecka v této oblasti.
  Skrýt celý příspěvek

 • krystofmraz
  23:42 30.01.2015

  Přesunutí letadel které mohou nést atomové zbraně neznamená, že je ponesou. Nepřítel číslo 1 je pro Rusko islámský stát (a letadla z krymu možná nejsou pro případ potřeby špatnou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Přesunutí letadel které mohou nést atomové zbraně neznamená, že je ponesou. Nepřítel číslo 1 je pro Rusko islámský stát (a letadla z krymu možná nejsou pro případ potřeby špatnou volbou) a nakonec, proč by měli přesunout jaderné zbraně na krym když dokáží zničit cokoliv na zemi že svého území, co do jaderných zbraní.
  Skrýt celý příspěvek

 • Kozlus
  23:42 30.01.2015

  papaHoth:
  Muzu se zaptat, proc nemuzeme zapomenout 68, ale s Nemeckem, Francii a Anglii jsme kamaradi, ikdyz nas jedni chteli o 30 let drive vyhladit a druzi nas obycejne ...
  Zobrazit celý příspěvek

  papaHoth:
  Muzu se zaptat, proc nemuzeme zapomenout 68, ale s Nemeckem, Francii a Anglii jsme kamaradi, ikdyz nas jedni chteli o 30 let drive vyhladit a druzi nas obycejne zradili? Pekni spojenci...
  Skrýt celý příspěvek

 • krystofmraz
  23:35 30.01.2015

  Existují 2 přístupy. K vnímání reality. Jeden napřed analyzuje fakta a poté skládá jako mozajku že střípků obraz reality. Bohužel i ta nejlepší mozajka obsahuje nepřesnosti a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Existují 2 přístupy. K vnímání reality. Jeden napřed analyzuje fakta a poté skládá jako mozajku že střípků obraz reality. Bohužel i ta nejlepší mozajka obsahuje nepřesnosti a prázdná místa. Proto se většina uchyluje k tomu, že se podívá na špičku ledovce a zbytek si dokreslí. Případný střílet pravdy je pak upraven nebo zahozen aby nekazil tak krásné dílo. A proč to vlastně píšu? Krom toho, že to vystihuje zdejší diskuzi je také potřeba vidět souvislosti. Přesunutí letadel které mohou
  Skrýt celý příspěvek

 • krystofmraz
  23:35 30.01.2015

  Existují 2 přístupy. K vnímání reality. Jeden napřed analyzuje fakta a poté skládá jako mozajku že střípků obraz reality. Bohužel i ta nejlepší mozajka obsahuje nepřesnosti a ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Existují 2 přístupy. K vnímání reality. Jeden napřed analyzuje fakta a poté skládá jako mozajku že střípků obraz reality. Bohužel i ta nejlepší mozajka obsahuje nepřesnosti a prázdná místa. Proto se většina uchyluje k tomu, že se podívá na špičku ledovce a zbytek si dokreslí. Případný střílet pravdy je pak upraven nebo zahozen aby nekazil tak krásné dílo. A proč to vlastně píšu? Krom toho, že to vystihuje zdejší diskuzi je také potřeba vidět souvislosti. Přesunutí letadel které mohou
  Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  22:54 30.01.2015

  Todomatch:
  Snad jste se usvědčil spíše vy z plácání a otiskl jste to.
  ČVT má možná desetitisíce podporovatelů mezi obyčejnými důvěřivými lidmi.
  Např "Kup kozu dětem do Afriky", ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch:
  Snad jste se usvědčil spíše vy z plácání a otiskl jste to.
  ČVT má možná desetitisíce podporovatelů mezi obyčejnými důvěřivými lidmi.
  Např "Kup kozu dětem do Afriky", "pomoz hladovějícím" atd. Bez toho by nešlo skrýt, že např využívala islamistických cest zřejmě z Turecka do Sýrie, odváděla pozornost od průběhu převratu na Majdanu předem založeným webem na "nedostatky v Soči" atd.
  Tato organizace pomáhá svoji aktivitou krýt wahábistické fanatiky- absolutně vynechává lidská práva lidí v Saudské arábii, Kataru a všech ostatních despociích, které financují islamistický džihád. Naopak kritizuje Írán, který proti islamistickým fanatikům s Ruskem bojuje. Kritizuje Kubu, ale nekritizuje okupaci Guantanáma s koncentračním táborem (Kuba odmítá obnovu smlouvy na pronájem tohoto území)
  Bylo by zajímavé zjistit, jaké firmy financují ČVT.
  ----------------------------------------

  ČVT žije především z přímých státních nebo nepřímých dotací. V roce 2007 dostal od státu (finance tečou nejvíce z ministerstva zahraničí – 40 milionů korun, potom ministerstva práce, školství a vnitra) celkem 113 milionů korun. Další miliony tečou nepřímo z krajů, z hlavního města Prahy a České televize. Z fondů EU připlulo 47 milionů.
  -----------------
  Protikubánská demonstrace v Praze Říjen 2003: Štěpán Kotrba podal v souvislosti s údajnou politickou angažovaností ČvT stížnost Radě České televize.
  -----------
  Ruská obvinění, Čečensko, Ingušsko Březen 2005: V souvislosti se svou činností v Rusku (Čečensku a Ingušsku) byla organizace a její představitelé – spolu s řadou dalších NGOs a OSN – obviněni ruským týdeníkem Argumenty a fakta ze soustavné podpory čečenského separatismu a terorismu, mezi jinými i organizace Člověk v tísni tato obvinění odmítla. V témže roce Rusko organizaci vyhostilo, o dva roky později, v roce 2007, jí ale činnost v Čečensku a Ingušsku povolilo.
  -------------------
  Kubánské obvinění, ECOSOC Leden 2006: V březnu 2009 informoval Štěpán Kotrba o tom, že v lednu 2006 byla organizace Člověk v tísni obviněna na půdě OSN – přesněji: Kubánským zastupitelem v jednání Ekonomické a sociální rady OSN (ECOSOC)– že lhala v informacích poskytnutých výboru a je využívána vládou České republiky k plnění úkolů směřujících k destabilizaci, získávání nových politických přívrženců a z propagování změny režimu v různých zemích.
  ---------------------
  Kosovo, Jižní Osetie Březen, srpen 2008: Podle kritiků, autorů Britských listů, se organizace Člověk v tísni v některých konfliktech nechovala apoliticky a podporovala jen ty potřebné, kteří jsou „na správné straně barikády“. Např. v Kosovském konfliktu podporovala strádající Albánce, ale ne Srby, v konfliktu v Jižní Osetii podporovala potřebné Gruzínce, ale ne Osety.
  --------------------
  Zvědavec a Britské listy Březen 2009, červen a říjen 2010: Podle autora webu Zvědavec a autorů Britských listů není Člověk v tísni jen humanitární, ale především politická organizace řízená současnými i bývalými politiky. Uplatňuje dvojí „demokratický“ metr, kterým posuzuje závažnost světových krizí, konfliktů a pošlapávání lidských práv

  Další aktivity na odvedení pozornosti od utrpení lidí na východě Ukrajiny:

  http://www.parlamentnilisty.cz...
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  22:46 30.01.2015

  Todo, myslíte to vážně? UA armáda Donbasská města přeci srovnává se zemí. Stačí Vám tisíc videí a deset tisíc svědectví? Nebo chcete deset tisíc videií a stotisíc svědectví? Na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todo, myslíte to vážně? UA armáda Donbasská města přeci srovnává se zemí. Stačí Vám tisíc videí a deset tisíc svědectví? Nebo chcete deset tisíc videií a stotisíc svědectví? Na webu běží X live kamer z Donbasu. UA ostřelují Donbasu s Gradů, Uraganů, už i Smerče, D-30, Msty-S, Piony... Fosfor, kazetová munice. To jste fakt nezaregistroval? Nebo nechete? Jo, trochu jim to kazí protibaterijní palba opolčenců, už ani sučkama se nedá útočit na sídliště a náměstí jako vlétě, ale co dělají jinak, než RF v Grozném? Jen snad pochybuji, že (když vyhrají) zvládnou z trosek postavit za pět let nový Donbass, v podstatně vyšším levelu, než starý.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  22:42 30.01.2015

  Klasický krok stranou, vyšumění.
  Věřte si tomu, že bez Putina by byl na Ukrajině mír a že těch pár vojáků z RF zvládá už skoro rok dávat kapky 40ti milionovému národu. Asi proto, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Klasický krok stranou, vyšumění.
  Věřte si tomu, že bez Putina by byl na Ukrajině mír a že těch pár vojáků z RF zvládá už skoro rok dávat kapky 40ti milionovému národu. Asi proto, že se ten národ nezbavil "ruských móresů", jak pěkně píšete. Ale jo, chce to vypnout mozek, přečíst si idnes s lahváčem a pak se tomu dá i věřit.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  22:39 30.01.2015

  to fenri: Na té Východní Ukrajině totiž žijí lidé, je to osídlená oblast s velkými městy. Má ji snad ukrjajinská armáda srovnat se zemí jako ta ruská Groznyj? Samozřejmě, že by s ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to fenri: Na té Východní Ukrajině totiž žijí lidé, je to osídlená oblast s velkými městy. Má ji snad ukrjajinská armáda srovnat se zemí jako ta ruská Groznyj? Samozřejmě, že by s opolčenci byli v totální válce hotovi za tejden, ale za opolčenci stojí Rusko a to by Ukrajinu zničilo tejden na to. Nevím jestli své otázka vlastně myslíte vůbec vážně. Už mě to přestává bavit. Ukrajina s Ruskem nic nezmůže to je jasné, EU a OSN už přece jenom nějaké nástroje má. Mírové, ale účinné a v Kremlu už to vědí.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  22:33 30.01.2015

  to fenri:

  Ano mám silnější argument. Otázka: Které ještě jiné sovětské mezinárodní akty můžeme považovat za neplatné, jenom proto že byly učiněny v éře SSSR bez referenda, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to fenri:

  Ano mám silnější argument. Otázka: Které ještě jiné sovětské mezinárodní akty můžeme považovat za neplatné, jenom proto že byly učiněny v éře SSSR bez referenda, případně v opilosti nějakého z generálních tajemníků? Určitě takových budou stovky.

  Za všechny bídy Ukrajiny Putin nemůže, za tu dnešní nejhorší - tj. válku ale ano a jednou ho to dostihne.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  22:31 30.01.2015

  Todo, jste fakt zoufalec, zkuste se alespoň vzdělat v termínech.
  Jak může být můj despekt k Ukrajincům (který je mimochodem mnohem menší, než je despekt většiny české populace ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todo, jste fakt zoufalec, zkuste se alespoň vzdělat v termínech.
  Jak může být můj despekt k Ukrajincům (který je mimochodem mnohem menší, než je despekt většiny české populace vč. Vás k Rusům) rasismem? Já jsem stejná rasa jako Ukrajinci. Chápete?
  A ano, Ukrajinci jsou patláci, na tom není nic rasistického. 40 ti milionový národ, v superbohaté zemi a je zu grunt. Občas udělají revoluci a zvolí si jiné zloděje, než měli předtím (nahradit Janukovyče Porošenkem je opravdu druh černého humoru) a při té revoluci ještě něco ztratí. Tu levný, Rusy dotovaný plyn, tu Krym, támhle přízeň všech svých menšin, jindy devizové rezervy. To je prostě patláctví.A ano, podle vás je to proto, že UA mají ruské moresy.
  Tvrdit, že 40 milionů Ukrajinců je bito pěti tisíci Rusy protože je Ukrajinci milovali a věřili jim (Moskali na nože) je už argumentační zoufalství (jako že za blbé svary UA techniky mohou arabští zákazníci). Pět tisíc (a kdo ví zda tam vůbec jsou) vojáků by udusilo čtyřicet milionů slepých mentálně postižených vozíčkářek.
  Skrýt celý příspěvek

 • papaHoth
  22:27 30.01.2015

  Bože je mi z těch rudých praporů co tu zavlály zle. Opravdu jste zapomněli na 68?
  Hovorka, Perun, že se nestydíte.
  Článek chápu jako provokativní, protože jinak by to tu už ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Bože je mi z těch rudých praporů co tu zavlály zle. Opravdu jste zapomněli na 68?
  Hovorka, Perun, že se nestydíte.
  Článek chápu jako provokativní, protože jinak by to tu už někdo čistil. Dříve to býval poměrně odborný web, teď se sem natáhli lidi z Novinek a zdá se, že i z Parlamentních listů. Úroveň přímo dekadentní.
  Dřív bych napsal kolega PerunBB, ale pokud sem někdo dává linky na článek od člena okresního výboru KSČM v Domažlicích a nějakýho duševně chorýho člověka na zvědavec.cz (lituju času, který jsem věnoval čtení vašeho linku), tak rozhodně není můj kolega. To nemůžete myslet vážně.
  No peklo přišlo na Armádní noviny.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  22:26 30.01.2015

  to perun BB: Ano lidé pasoucí se na zvědavcích apod. mě nesnáší. Téma Jaderné zbraně a Krym je tak politické, že tady je taková politická debat na místě.

  to perun BB: Ano lidé pasoucí se na zvědavcích apod. mě nesnáší. Téma Jaderné zbraně a Krym je tak politické, že tady je taková politická debat na místě.

 • fenri
  22:23 30.01.2015

  Protože je 21. století a ten politik je aktuální? Protože je Chruščev mrtvý? Protože o připojení Krymu k RU bylo referendum, zatímco o připojení Krymu k UA nebylo? Protože Krym UA ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Protože je 21. století a ten politik je aktuální? Protože je Chruščev mrtvý? Protože o připojení Krymu k RU bylo referendum, zatímco o připojení Krymu k UA nebylo? Protože Krym UA nikdy nebyl a UA tam byli navezení v posledních pár letech a i tak jich je minorita? Protože Kyjev odmítal snahy Krymu o autonomii? Protože UA si tak rozkradla armádu, že jí momentálně dává na zadek 5 000 Putinových vojáků?Stačí tyto argumenty? Máte silnější?
  Opravdu podle Vás Putin může za všechnu bídu Ukrajiny? Panebože chtěl bych mít tak jednoduchý svět jako Vy. Nic nečíst, ničemu nerozumnět, nad něčím nepochybovat a opakovat co všichni.
  Promiňte, dlužíte mi údaj o o počtu Židů emigrujících z Palestiny a USA do Hitlerovského Německa, statistiky a důkazy o tom že opolčenci nepouštějí civily na UA a konečně vysvětlení, jak 5 000 Putinových vojáků zvládá porážet 40 000 000 Ukrajinců. Podle uvážení můžete doplnit nějakou další tezí o tom, jak Rusko vidělává na čečenské ropě.
  Víte co je na Vás eklhaft? Vždycky Vám někdo holými fakty dokáže, jak jste mimo, tak o tom zmlknete a přijdete s novými bláboly, pocity, urážkami.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  22:22 30.01.2015

  to fenri: Ano Ukrajinci jsou fakt tak slabí. Zbraní mají dost ale neumějí bojovat. Dnes to psali na idnes a ihned. Možná necvičili, říkali si, na východě máme bratry a oni se tam ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to fenri: Ano Ukrajinci jsou fakt tak slabí. Zbraní mají dost ale neumějí bojovat. Dnes to psali na idnes a ihned. Možná necvičili, říkali si, na východě máme bratry a oni se tam zatím na ně cvičili zacharčenkové. A myslím, že vy sám Ukrajinci pohrdáte, napsal jste o nich, že je spíš považujete za takové patláky a Romy "slovanského" světa. Těmhle rasistickým narážkám moc nerozumím, ale dovozuji, že vy jste to jako pochvalu nemyslel.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  22:10 30.01.2015

  to fenri: A proč se má svět 21. století řídit podpisem jednoho bývalého sovětského komunisty a agenta KGB pod dekretem připojující Krym k Rusku? Proč si vy myslíte, že nápady ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to fenri: A proč se má svět 21. století řídit podpisem jednoho bývalého sovětského komunisty a agenta KGB pod dekretem připojující Krym k Rusku? Proč si vy myslíte, že nápady bývalého soudruha Putina jsou cennější než životy spousty lidí?
  Skrýt celý příspěvek

 • perunBB
  22:09 30.01.2015

  Pán Todomatch tú tvár ste stratili už dávno aj vy v očiach veľa čitateľov tohto zaujímavého fóra vašou neochvejným zaslepeným videním sveta.

  Pán Todomatch tú tvár ste stratili už dávno aj vy v očiach veľa čitateľov tohto zaujímavého fóra vašou neochvejným zaslepeným videním sveta.

 • fenri
  22:09 30.01.2015

  Todo - zdá se mi, že Ukrajinci (na rozdíl ode mne) zcela opovrhujete. Pokud jde v Donbase o agresi Rusů vůči Donbasanům a Ukrajincům a lidé, co tam žijí je nechtějí a chtějí být ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todo - zdá se mi, že Ukrajinci (na rozdíl ode mne) zcela opovrhujete. Pokud jde v Donbase o agresi Rusů vůči Donbasanům a Ukrajincům a lidé, co tam žijí je nechtějí a chtějí být osvobození Kyjevem, jak je možné, že 2-8 000 (tuším zatím nejvyšší číslo, se kterým UA operuje) Rusů zvládá porazit 40 000 000 Ukrajinců? To jsou Ukrajinci fakt tak slabí, že (+/-) 5 000 Rusů poráží desítky milionů Ukrajinců? Není to náhodou tak, že pár milionů Ukrajinců to zkrátka vidí jinak?
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  22:05 30.01.2015

  perune BB s Petrem Cvalínem, členem okresního výboru KSČM v Domažlicích se běžte vyfotit také.

  perune BB s Petrem Cvalínem, členem okresního výboru KSČM v Domažlicích se běžte vyfotit také.

 • fenri
  22:05 30.01.2015

  Byl vyhlášen, pak couvli. A nevím, zda jste zaregistroval jeden z posledních projevů P. Porošenka (tuším v tomto týdnu). Opět hovořil o tom, že na Ukrajině bude jen jedna řeč, a to ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Byl vyhlášen, pak couvli. A nevím, zda jste zaregistroval jeden z posledních projevů P. Porošenka (tuším v tomto týdnu). Opět hovořil o tom, že na Ukrajině bude jen jedna řeč, a to ukrajinské. Rozhodně to nebyla epizoda.
  poučte mne, kdy Rusko patřilo Mongolům. Když tak některé oblasti.
  Tatři Krym dobyli a následně z něj 500 let genocidně terorizovali území dnešní Ukrajiny a Ruska. Holt se místním přestalo líbít. V čem je problém?
  Co se Krymu týče: proč by podle Vás mělo nějaké území patřit někomu, kdo tam nikdy nežil, nikdy o něj nebojoval, nikdy ho nebránil a nic tam nepostavil. A řekněte mi, proč si myslíte, že se to místním, kteří to dobyli, bránili a vybudovali bude líbit. Nerozporuji Vaše slova, jen mi vysvětlete, proč se domníváte, že takovéto území bude stabilní a proč se má svět 21. století řídit podpisem jednoho ukrajinského komunisty. Proč si myslíte, že odkaz soudruha Chruščeva je cenější než životy spousty lidí.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  22:04 30.01.2015

  to fenri: Je opravdu hezké, že na Ukrajině umírají muži, ženy a děti jenom proto, aby Rusko neztratilo tvář. Snad mu nikdo neřekne, že už ji ztratilo dávno.

  to fenri: Je opravdu hezké, že na Ukrajině umírají muži, ženy a děti jenom proto, aby Rusko neztratilo tvář. Snad mu nikdo neřekne, že už ji ztratilo dávno.

 • Todomatch
  22:01 30.01.2015

  perune BB: Také zevnitř na dveřích veřejných záchodů bývá občas něco napsáno. Se zvědavcem se běžte leda tak vyfotit.

  perune BB: Také zevnitř na dveřích veřejných záchodů bývá občas něco napsáno. Se zvědavcem se běžte leda tak vyfotit.

 • Todomatch
  21:58 30.01.2015

  fenri:

  Jak dlouho platil zákon o zákazu Ruštiny a kdo ho zrušil. Byl někdy uplatněn? A k vašemu historickému exkurzu o opileckém darování Krymu Ukrajině jenom stručně - Krym ...
  Zobrazit celý příspěvek

  fenri:

  Jak dlouho platil zákon o zákazu Ruštiny a kdo ho zrušil. Byl někdy uplatněn? A k vašemu historickému exkurzu o opileckém darování Krymu Ukrajině jenom stručně - Krym Tatarům, Rusko Mongolům. Ať to je historicky v pořádku. O to vám přece jde, aby vše patřilo těm, co jim to patřilo nejdéle a ne těm, kteří k tomu přišli kdovíjak? Nadsázka samozřejmě, ale v duchu vaší logiky.
  Skrýt celý příspěvek

 • perunBB
  21:56 30.01.2015

  Na nete je veľa článkov o tom komu slúži tá úžasná organizácia...
  http://www.zvedavec.org/pohled...

  Na nete je veľa článkov o tom komu slúži tá úžasná organizácia...
  http://www.zvedavec.org/pohled...

 • Todomatch
  21:53 30.01.2015

  to fenri:

  Hladomor na Ukrajině je za "úmyslně vyvolaný" označen ve společném návrhu Usnesení Evropského parlamentu ze dne 22. října 2008. Dále existuje společné prohlášení ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to fenri:

  Hladomor na Ukrajině je za "úmyslně vyvolaný" označen ve společném návrhu Usnesení Evropského parlamentu ze dne 22. října 2008. Dále existuje společné prohlášení evropské pětadvacítky a dalších 36 států (členů OSN) učiněné na 58. zasedání Valného shromáždění OSN v roce 2003. U nás je na tento zločin pamatováno Usnesením Poslanecké sněmovny č. 535. Všechny zmíněné usnesení a prohlášení kladou vinu za tento hladomor stalinskému - sovětskému režimu. Ten režim měl centrum v Rusku, v Moskvě, v Kremlu pokud to nevíte, takže nějaké vaše dovysvětlování podle etnického klíče je zcela nepodstatné.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  21:35 30.01.2015

  Todo ad Hovorko: 2010 2 miliony. Pak do toho strašného Ruska (s ruskými moresy, které brání Ukrajině stát se druhým Švýcarskem a z Ruska učinila zemi zásadně bohatší a lépe ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todo ad Hovorko: 2010 2 miliony. Pak do toho strašného Ruska (s ruskými moresy, které brání Ukrajině stát se druhým Švýcarskem a z Ruska učinila zemi zásadně bohatší a lépe fungující než UA (byť stále na prd)) utelko dalších 400 tisíc lidí během tří let. Nyní, od vypuknutí konfliktu Rusové udávali kolem 800 000 uprchlíků už někdy v létě.
  Když tak rád srovnáváte se Sudetami a Hitlrem - kolik Židů uteklo z Palestiny či USA do hitlerovského Německa? Poučíte mne? To je totiž ekvivalent. Putler vraždí Ukrajince, Hitler vraždil Židy. Čtyři nohy dobré, dvě špatné.
  Osobně se domnvám, že celá UA je pro Rusy nepříjemná lapálie, o Donbas nestojí (ale nemohou ztratit tvář) a šlo jim o Krym. Nyní by se raději jistě soustředili více na Arktidu a musí se patlat na Donbase jak my Afghánistánu).
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  21:30 30.01.2015

  No, jde o to, že v Ukrajině nechce být ani většina obyvatel Donbasu.
  A že je UA celkem drsně masakrují.
  Srovnávat se Sudetami je nepřesné - Hitler chtěl Židy a Čechy fyzicky ...
  Zobrazit celý příspěvek

  No, jde o to, že v Ukrajině nechce být ani většina obyvatel Donbasu.
  A že je UA celkem drsně masakrují.
  Srovnávat se Sudetami je nepřesné - Hitler chtěl Židy a Čechy fyzicky zlikvidovat. Troufnu si říct, že totéž Putin neplánuje ani s Donbasany ani s Ukrajinci.
  Rusky hovořícím bylo řečeno, že Rusky mluvit nebudou, s Ukrajinským bordelem nechtějí mít nic společného a jednat o federaci či autonomii nebylo dovoleno. No a v situaci, kdy to vygradovao (doslova) že jim UA zabíjejí sousedy a příbuzné, tak už jednat asi nebudou. Tak to chodí.
  Ad Krym - proboha kolik mrtvých, bojů a válek byste si přál, aby byl navždy uchován odkaz jednoho opileckého ukrajinského komunisty? Jste pro boj za odkaz podobných ptákovin podobných opilých soudruhů? Stabilní státní celky nevznikají podpisem z rozmaru.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  21:28 30.01.2015

  hovorko 11: Píšete, že v Rusku je 2,4 milionů Ukrajinců. Ano, ale od kdy? Už při sčítání v roce 2010 žily v Rusku totiž 2 miliony Ukrajinců. Takže to vaše číslo asi nebudou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  hovorko 11: Píšete, že v Rusku je 2,4 milionů Ukrajinců. Ano, ale od kdy? Už při sčítání v roce 2010 žily v Rusku totiž 2 miliony Ukrajinců. Takže to vaše číslo asi nebudou utečenci před Majdanem, že ne? Maximálně přibylo/přibude oněch 400 tisíc, kteří žádají o azyl o kterých sám píšete.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  21:22 30.01.2015

  to semtam:

  Šmankote chlape, samozřejmě že nechceme, aby tato válka byla a hlavně to nechce Ukrajina a Ukrajinci! Ale co mají dělat, když jim Ruskem vyzbrojené jednotky ukrajují ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to semtam:

  Šmankote chlape, samozřejmě že nechceme, aby tato válka byla a hlavně to nechce Ukrajina a Ukrajinci! Ale co mají dělat, když jim Ruskem vyzbrojené jednotky ukrajují vlastní zemi? Odevzdat ji jako Krym? Mohli by, jak navrhuje fenri, také je to řešení. Ale vy byste dal Rusku část našeho území, jenom proto že ho chtějí? Že se jim hodí? Nebo Německu Sudety? Uvidíme, opět se projednává zpřísnění sankcí vůči Rusku a Ukrajina se pokouší právní cestou pojmenovat a označit Rusko jako agresora, aby se konečně proruský terorismus dostal na půdu OSN. Ať rozhodne světové společenství a ne atamani v papachách, kterým z jedné kapsy kouká ikona, z druhé fotka Stalina a z třetí kudla.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  21:12 30.01.2015

  hovorko 11, ověřil jsem a zjistil, že jenom plácáte. Tedy Člověk v tísni má desítky a stovky podporovatelů jenom mezi institucemi a firmami, individuálních dárců je nepočítaně. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  hovorko 11, ověřil jsem a zjistil, že jenom plácáte. Tedy Člověk v tísni má desítky a stovky podporovatelů jenom mezi institucemi a firmami, individuálních dárců je nepočítaně. Člověka v tísni podporuje také OSN, Unicef a další renomované organizace.

  CELKOVÉ VÝNOSY SPOLEČNOSTI

  Příjmy EU – Evropská komise a delegace EU 20,57 %
  Státní rozpočet 19,67 %
  Dary od jednotlivců a f rem 17,92 %
  Zahraniční státní prostředky 16,57 %
  Operační programy 8,77 %
  Nadace a nevládní organizace 5,47 %
  Agentury OSN 5,44 %
  Vlastní činnost a ostatní výnosy 4,91 %
  Krajské a místní rozpočty 0,67 %

  Některá přesná čísla za rok 2013:

  příjmy z EU: 141 460 000,- Kč
  státní rozpočet: 135 300 000,- Kč
  dary jednotlivců a firem: 123 254 000,- Kč (z toho veřejné sbírky 83 216 000,- Kč)

  Vás jistě nejvíc zajímají státní příspěvky z USA, tedy: 19 167 000,- Kč
  Německo například dalo: 51 573 000,- Kč
  Světová banka: 22 199 000,- Kč
  Španělsko: 8 849 000,- Kč


  Všimněte si prosím položky dary od jednotlivců a firem, cca 18%, a částka 123 254 000,- Kč tedy 6,5 x více než přišlo od jednotlivých institucí z USA a zhruba stejně jako z EU nebo ze státního rozpočtu. Vy jste tvrdil několik procent.

  Nechce se mi to všechno vypisovat, ale příště si prosím údaje ověřujte hlavně vy sám.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  21:10 30.01.2015

  To semtam: přesně toto si říkám: co se stane (i z dlouhodobé perspektivy) pokud UA dobude Donbas. Bude to prostě větší průser, víc utrpení, radikalizace Donbasanů a časem i zbytku ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To semtam: přesně toto si říkám: co se stane (i z dlouhodobé perspektivy) pokud UA dobude Donbas. Bude to prostě větší průser, víc utrpení, radikalizace Donbasanů a časem i zbytku Ukrajinců... Raději národostně homogenní Ukrajinu, v menší rozloze (pořád tam bude "lebensraumu" víc než dost a mačkat se nebudou), ale v klidu a s vyjasněnými vztahy se sousedy.
  Ruku na srdce: žije se někomu z Vás hůř proto, že jsme přišli o Vitorazsko, Kladsko, Königstein s okolím...?
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  21:00 30.01.2015

  Todomatch

  Nic nového to není, je to určeno těm, kteří si myslí, že Donbas je okupován Ruskem, jinak by nemluvil o tom, že obyvatelé říkají, že náš prezident je na jejich straně. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch

  Nic nového to není, je to určeno těm, kteří si myslí, že Donbas je okupován Ruskem, jinak by nemluvil o tom, že obyvatelé říkají, že náš prezident je na jejich straně. Uvádí navíc, že o ukrajinské postupy na checkpointech jsou trnem v oku pro lidská práva. Ukrajina prostě s civilisty jedná jako z dobytkem. Vlastně hůře.
  Opravdu chceme aby tato válka byla. Je opravdu to nejlepší, aby UA dobyla Donbas, když jí tam už vlastně všichni nenávidí. Co přinese ukončení bojů a vláda UA na Donbase teror?
  Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  20:33 30.01.2015

  Vrata:
  Velitel západního regionálního tiskového střediska ukrajinského ministerstva obrany Alexandr Poronjuk přiznal, že s mobilizací v západní části země jsou velké problémy. Tak ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Vrata:
  Velitel západního regionálního tiskového střediska ukrajinského ministerstva obrany Alexandr Poronjuk přiznal, že s mobilizací v západní části země jsou velké problémy. Tak například 14 místních rad odmítlo převzít předvolání a více než polovina lidí, kterým byla doručena, se nedostavila ke zdravotní komisi, 37% z těch, kteří měli být mobilizováni, opustili ukrajinské území. V Zakarpatské oblasti Rusínové (kterých je od 2 do 4 mil.) a Maďaři (160 tisíc lidí) odmítají mobilizaci a prohlašují, že jsou proti militarismu, rusofobii a že se nejedná o jejich válku. V Ivano-Frankovské oblasti se více než polovina předvolaných nedostavila před komisi. V Ternopolské oblasti byli zaznamenány případy masového útěku obyvatelstva do Ruska.
  Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  20:29 30.01.2015

  Podle informací FMS se v současné době v Rusku nachází více než 2,4 mil. ukrajinských občanů, z toho je více než 800 tisíc z jihovýchodních oblastí země a 1,2 mil. tvoří muži ve ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Podle informací FMS se v současné době v Rusku nachází více než 2,4 mil. ukrajinských občanů, z toho je více než 800 tisíc z jihovýchodních oblastí země a 1,2 mil. tvoří muži ve vojenském věku. Azyl v RF nebo povolení k dočasnému pobytu přitom obdrželo více než 400 tisíc Ukrajinců.
  Skrýt celý příspěvek

 • Vrata
  20:20 30.01.2015

  Kdyz uz jsme u te Ukrajiny a boji proti banderovcu a pucistum z Majdanu, je zajimave, ze soucasnym odvodum do Ukrajinske armady se nejvice vyhybaji banderovci ze zapadni Ukrajiny ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Kdyz uz jsme u te Ukrajiny a boji proti banderovcu a pucistum z Majdanu, je zajimave, ze soucasnym odvodum do Ukrajinske armady se nejvice vyhybaji banderovci ze zapadni Ukrajiny (Lvov a uzemi zapadne od nej). Tito protirusti fasiste pry utikaji ve znacnych procentech do Ruska (kde jim Putin slibil na cas azyl) a jsou jich pry plne hotely pri Rumunskych hranicich. Naproti tomu vyrazneji prorusky orientovane obyvatelsvo stredni a vychodni Ukrajiny touzici po osvobojeni od diktatury Majdanu bez odmlouvani rukuje do valky proti svym osvoboditelum z Donecku.
  No, neco mi tu nestimuje, asi to bude prolhana propaganda CIA, FBI, Cloveka v tisni a dalsich imperialistickych tajnych sluzeb.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  20:15 30.01.2015

  Todo Todo, fakt kdybyste víc četl a méně psal...
  V Rusku žije 2 000 000 Ukrajinců, nedojíždí, žijí tam.
  Míra korupce na Ukrajině je nepochybně nesrovnatelně vyšší než v Rusku. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todo Todo, fakt kdybyste víc četl a méně psal...
  V Rusku žije 2 000 000 Ukrajinců, nedojíždí, žijí tam.
  Míra korupce na Ukrajině je nepochybně nesrovnatelně vyšší než v Rusku. Kdyby nebyla, není UA v takové řiti, v jaké je. Co se týče kultury - ruských spisovatelů, skladatelů, básníků, vědců, objevitelů... znám hodně. A zná jich hodně celý svět. Nejslavnější Ukrajinci? - Wiska a Demjanuk.
  Momentálně ze západní UA utíkají masy mužů mj. do Ruska, aby nemuseli rukovat. Píšou o tom dokonce i ty hodné noviny. Odjíždějí lidé z Charkova, apod. Nicméně, tvrdil jste, že do Ruska utíkají lidé z Donbasu, protože je opolčenci nechtějí pustit na UA (i kldyž by tam jistě chtěli a UA armáda jim chce pomáhat). Zapomněl jste na ty odkazy, statistiky...
  UA to nemají v Rusku lehké? Nějaké statistiky, důkazy? Zatím je jisté, že to nemají lehké Rusové na Ukrajině (řekněme několik tisíc mrtvých civilistů).
  Docela mně štvete s Vaším neustálým, hloupým, unfair a geoblessovským podsouváním a urážením - viz: "Divil bych se, že by ukrofašisty jak je rádi nazýváte v Rusku vítali s otevřenou náručí." - ne milý křivý Todo, nenazývám Ukrajince ukrofašisty ani nejsem v Rusku. DAni si nemyslím, že by drtivá z nich měla s fašismem něco společného. Spíš je považuji za takové patláky a Romy "slovanského" světa. Skoro nic jim nejde, ostatní jim mají pomáhata a dávat na sekeru a za jejich srab může vždy někdo jiný.
  Sranda je, že připouštíte, že UA by mohla být nesmírně bohatou zemí (sedí na pokladech), ale zároveň přicházíte z jednou mnoha svých pitomých tezí - UA se mají blbě, protože se nezbavili svých ruských moresů. Nepřijde Vám divné, že Rusové se svými ruskými moresy zvládli mít lépe, než Ukrajinci? Divné, ne? Nebo že by Rusové měli ukrajinské moresy? Zkuste to rozebrat.
  K hladomorům - opět, něco si přečtěte a pak tu tapetujte. Obilí nezabavovali Rusové. Ale komisaři SSSR, z velké části neRusové, z nařízení Stalina a Beriji - opět neRusů. Za další během těchto hladomorů umírali lidé i v Rusku (věděl jste, že Rus Gorbačov přišel o část rodiny během hladomorů?). A za třetí hlady umírali Ukrajinci i v oblasti Lvova (ano tam, kde dnes nejvíc řvou, jak umírali hlady kvůli Rusku) a přitom byl Lvov v té době polský. Zase ups., že?
  Nicméně, nerostné bohatství tam mají stále, zlý Rusové jim tam posledních X-let hladomory nevyvolávali a UA je stejně v řiti.
  Na UA bude dobře, až si Ukrjainci uvědomí, že za jejich srabem, stojí oni, jejich neustálé se vymlouvání tu na Rusy, tu na Poláky, jindy na Židy či Rusínce...
  A možná, až budou zase dělat nějakou revaloci, aby se měli lépe, nebylo od věci zvolit si jiné lidi, než ty, kteří kradli víc, než ti čerstvě odstavení. Možná mají UA velké bohatství, ale strašně jim chybí sebereflexe.
  Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  20:08 30.01.2015

  Todomatch:
  Ověřte si, Člověk v tísni je placen z fondů EU a rozpočtu americké vlády. Příspěvky od jednotlivých lidí jsou v řádu několika procent i my je platíme z daní cca 40 až ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch:
  Ověřte si, Člověk v tísni je placen z fondů EU a rozpočtu americké vlády. Příspěvky od jednotlivých lidí jsou v řádu několika procent i my je platíme z daní cca 40 až 50 mil. korun ročně.
  Pro mě to je čistě politická organizace, která přijímá nové zaměstnance pomocí náročných výběrových řízení.
  Skrýt celý příspěvek

 • hovorka11
  20:02 30.01.2015

  Osobně si myslím, že východ Ukrajiny ovládaný těmi, kteří neuznávají pučisty dosazené za pomoci vražd na majdanu a které východ odmítl volit ! je vojensky samostatný a nutně ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Osobně si myslím, že východ Ukrajiny ovládaný těmi, kteří neuznávají pučisty dosazené za pomoci vražd na majdanu a které východ odmítl volit ! je vojensky samostatný a nutně nepotřebuje technickou pomoc z Ruska.
  Dnes zase ukrajinská armády s žoldáky řádila a zabila 5 lidí při rozdávání jídla na svobodném východě. Ukrajinská armáda se ještě trefila do autobusu.
  Pochybuji, že drtivá většina obyvatel rusky mluvícího východu přestane bojovat za svou svobodu, předevěím teď, když sevřeli část ukrajinské armády a žoldáků v dalším kotli.
  Pokud se týká TU22M3, tak to je myslím poslední modernizace i v nízkých výškách nadzvukového bombardéru. Je to logický krok proti především americkým lodím, které už porušliy dohodu o délce pobytu v Černém moři. Jednu loď museli rusové upozornit zřejmě za pomoci SU 34 s protielektronickou výbavou, že je lepší dohody dodržovat.
  Osobně si myslím, že je potřeba americká vojska dostat na distanc od Evropy a zajistit tím to, aby k převratům, různým červeným kartičkám a nesmyslnému rozšiřování amerického NATO byl konec. Evropa musí hájit své zájmy a ty jsou naprosto rozdílné osd amerických
  Nebýt majdanu, tak si mohli ukrajinci svobodně voliz a určitě by se těchto voleb zůčastnil i východ jako vždy předtím. Puč organizovaný z venčí není svobodná volba.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  19:45 30.01.2015

  to semtam:

  Předně - je vidět že Člověk v tísni je opravdu nezávislá humanitární organizace a ne "proamerická, nastrčená a teroristická organizace" jak ji líčí mnozí proruští ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to semtam:

  Předně - je vidět že Člověk v tísni je opravdu nezávislá humanitární organizace a ne "proamerická, nastrčená a teroristická organizace" jak ji líčí mnozí proruští "internetoví bojovníci". Zprávy z bojiště nejsou ničím překvapivé. Nebo vás něco překvapilo?
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  19:44 30.01.2015

  to semtam:

  Předně - je vidět že Člověk v tísni je opravdu nezávislá humanitární organizace a ne "proamerická, nastrčená a teroristická organizace" jak ji líčí mnozí proruští ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to semtam:

  Předně - je vidět že Člověk v tísni je opravdu nezávislá humanitární organizace a ne "proamerická, nastrčená a teroristická organizace" jak ji líčí mnozí proruští "internetoví bojovníci". Zprávy z bojiště nejsou ničím překvapivé. Nebo vás něco překvapilo?
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  19:33 30.01.2015

  to fenri:

  Postupně - Ukrajinci masově neemigrovali do Ruska, ale za prací tam přirozeně dojížděli. A ano Rusko je holé neštěstí a Ukrajina jsou tři holá neštěstí. Přece jen jsou ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to fenri:

  Postupně - Ukrajinci masově neemigrovali do Ruska, ale za prací tam přirozeně dojížděli. A ano Rusko je holé neštěstí a Ukrajina jsou tři holá neštěstí. Přece jen jsou to podobné národy (Putin dokonce tvrdí, že jeden), mají společnou historii, společné kulturní či mnohdy spíše nekulturní návyky a ukrajinská společnost je té ruské například v míře korupce či nacionalismu velmi velmi podobná. O emigraci etnických Ukrajinců ze západní části neexistují žádné podložené zprávy, možná ale máte na mysli etnické Rusy žijící na západní Ukrajině. Etnický Ukrajinec to totiž nemá v současné nacionalisticky vypjaté atmosféře ruské společnosti vůbec lehké, tak jako všichni nerusové, kteří se nějak ocitli v koloniálním molochu zvaném Ruská federace. Divil bych se, že by ukrofašisty jak je rádi nazýváte v Rusku vítali s otevřenou náručí. Ukrajina má skutečně velmi úrodnou půdu a má i nerostné bohatství a také strategickou polohu - proto si na ni také Rusko brousí drápy. Když jsme u té černozemě, ta právě je největším důkazem řízeného hladomoru ve třicátých letech. Tak úrodná oblast a lidé zůstali zcela bez obilí??!! Co je ale "nejzáhadnější", že právě v době ukrajinského hladomoru a zabavování obilí i osivo komisaři SSSR neuvěřitelně navýšil export obilí na západ. Kde jej asi vzali? A Ukrajina pokud se dokáže odpoutat od ruských móresů a také od svých vlastních nacionalistických móresů a vytlačí pravicové nacionalistické štváče na okraj společnosti (kam patří) se skutečně bude mít jako prase v žitě.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  19:31 30.01.2015

  Doporučím toto aktuální video z režie Drtinová ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Doporučím toto aktuální video z režie Drtinová &Veselovský.

  http://video.aktualne.cz/dvtv/...

  Pán, který je pracovníkem Člověka v tísni výstižně popisuje situaci v Doněcku.
  Skrýt celý příspěvek

 • fenri
  19:08 30.01.2015

  Todo: Vaše myšlénka o emigraci Ukrajinců do Ruska by byla krásná, kdyby nebyla v brutálním rozporu s realitou. Ukrajinci masově emigrovali či dojížděli do Ruska za prací už dávno ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todo: Vaše myšlénka o emigraci Ukrajinců do Ruska by byla krásná, kdyby nebyla v brutálním rozporu s realitou. Ukrajinci masově emigrovali či dojížděli do Ruska za prací už dávno před konfliktem. Takže pokud je Rusko holé neštěstí, Ukrajina byla trojnásob holé neštěstí ještě než se dostala do současného srabu. Další ranou do Vašich kontrukcí může být i fakt, že Ukrajinci utíkají ze skvělé Ukrajiny do strašného Ruska i ze svobodných oblastí Porošenkovy UA. Ups.
  Máte nějaké relavatní informace, že by opolčenci masově bránili civilům v přechodu do UA? Já mám informace přesně opačné. UA zavedla v na východní Ukrajiny zvláštní režim, kde z opolčeneckého území nelze odejít bez povolení, které vydávají UA úřady pouze na UA území. Tj. není možné ho získat.
  K nerostnému bohatství: UA má železnou rudu, uhlí, plyn (aspoň to tvrdí), obrovský potenciál hydroelektrické energie (částečně využívaný VE z dob SSSR) a je jednou z nejúrodnějších oblastí planety. Mohou se mít jak prasata v žitě.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  18:00 30.01.2015

  to Moogwi:

  Jistě, ale vy byste sám sebe také neoznačil za uprchlíka či utečence, ne? Vy prostě jen využíváte výhod liberální demokracie EU, která je otevřená a má otevřený ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Moogwi:

  Jistě, ale vy byste sám sebe také neoznačil za uprchlíka či utečence, ne? Vy prostě jen využíváte výhod liberální demokracie EU, která je otevřená a má otevřený pracovní trh. Vy jste neutíkal ani neprchal, vy jste si vyřídil pracovní povolení.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  17:56 30.01.2015

  to marius:

  Jistěže jsem vás pochopil a onu souvislost jsem vám i vysvětlil. Vysoký životní standard v USA a odpovídající imigrace má kořeny ve společenském uspořádání Spojených ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to marius:

  Jistěže jsem vás pochopil a onu souvislost jsem vám i vysvětlil. Vysoký životní standard v USA a odpovídající imigrace má kořeny ve společenském uspořádání Spojených států, tedy v liberální demokracii, v důrazu na svobodu jednotlivce, svobodný trh a lidská práva, tedy na tytéž hodnoty, které - jak říkáte - USA exportují. Pokud ovšem demokracii, svobodu a prosperitu považujete za kladné hodnoty. Pokud ne a podobně jako militantní muslimové, Superme a další věříte, že liberální demokracie je špatná, pak vám americké hodnoty blízké nebudou. Muslimové tedy argumentují především tím, že liberální demokracii si nepřeje Alláh, Superme ji odmítá z jiných (neméně pochybných) ideologickcýh důvodů.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  17:42 30.01.2015

  to Luky:

  Ano přesně to píšu, bezpečně se dá dostat z Východní Ukrajiny ovládané teroristy jenom do Ruska. Nejde jen o typickou východní byrokracii ze strany ukrajinské vlády, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Luky:

  Ano přesně to píšu, bezpečně se dá dostat z Východní Ukrajiny ovládané teroristy jenom do Ruska. Nejde jen o typickou východní byrokracii ze strany ukrajinské vlády, ale ukrajinské úřady nejsou schopny zajistit lidem bezpečí v zóně, která je v dostřelu ruských zbraní a hlavně - a to je nejdůležitější - musí zabránit pronikání teoristů dovnitř Ukrajiny. Jde-li o muže, je nutno prověřit, zda z východní Ukrajiny nepřijíždí někdo, kdo ještě včera zabíjel ukrajinské vojáky bránící svou vlast. Vemte jaká opatření je nucena přijímat západní Evropa vůči vracejícím se bojovníkům Islámského státu, vyslýchají je, zabavují pasy, někdy i vězní. Kdyby ukrajinské bezpečnostní složky polevily za chvíli se bude Zacharčenko chlubit akcemi a vraždymi v srdci Kyjeva.
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  17:36 30.01.2015

  to Superme:

  Vaše představy o Rusku mě opravdu zarážejí. Uvědomte si, že v liberální Evropě lidé vedou slušný život, aniž by jim to někdo přikazoval. Morálka je tam na ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to Superme:

  Vaše představy o Rusku mě opravdu zarážejí. Uvědomte si, že v liberální Evropě lidé vedou slušný život, aniž by jim to někdo přikazoval. Morálka je tam na nesrovnatelně vyšší úrovni než v Rusku. Ve všech důležitých aspektech týkajících se rodinného života totiž Rusko za západní společností hluboce zaostává. Míra rozvodovosti je ještě vyšší než v zemích EU (byť i tam je vysoká), co je však alarmujcí je nekolikanásobně vyšší ochota ruských žen jít na potrat. Uvádí se že Rusky chodí na potrat až čtyřikrát častěji než ženy v západní Evropě. K tomu pro nás nepředstavitelná míra alkoholismu, kdy cena vodky je běžně řešena na zasedáních vlády a sám prezident ji považuje za velevýznamný faktor k udržení občanské poslušnosti. Tlak na rodinu a náboženské hodnoty tedy není v Rusku dán jeho mravní vyspělostí, ale naopak zkažeností a děsivým úpadkem. Možná, že pro ruskou společnost je hrozba peklem nebo kriminálem poslední naděje, ale i tak je hrozné, že ke spořádanému životu je nutno Rusa donutit zákony, že tak není ochten žít sám od sebe. Dělat z toho ještě přednsot a chlubit se tím, je pro mě zcela nepochopitelné. Je na evropských lídrech, aby zabránili rozšíření takového úpadku až k nám. Mimochodem i k tomu je nutná přísná vízová politka vůči Rusům.
  Skrýt celý příspěvek

 • Vrata
  16:26 30.01.2015

  RiMr71: z nekterych panu zde se casem zrejme stanou pravoslavni verici a neprekvapilo by mne, kdyby i muslimove.

  Superme: ktere pak to narody celych zemi USA zlikvidovaly, tedy ...
  Zobrazit celý příspěvek

  RiMr71: z nekterych panu zde se casem zrejme stanou pravoslavni verici a neprekvapilo by mne, kdyby i muslimove.

  Superme: ktere pak to narody celych zemi USA zlikvidovaly, tedy vyhladily?
  Skrýt celý příspěvek

 • RiMr71
  16:18 30.01.2015

  "...ruská, která klade důraz na morální hodnoty člověka..."

  Ufff, to je tedy nálož!!! Ale... ty to nemyslíš vážně, že ne.. Ty nás jen tak hecuješ, že? :)

  "...ruská, která klade důraz na morální hodnoty člověka..."

  Ufff, to je tedy nálož!!! Ale... ty to nemyslíš vážně, že ne.. Ty nás jen tak hecuješ, že? :)

 • Superme
  14:22 30.01.2015

  Todomatch - Demokracie je jistě krásná a nejlepší možná věc, ale nikoliv ta Vámi oslavována. Tedy ta liberální. Například mě se více líbí ta ruská, která klade důraz na morální ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch - Demokracie je jistě krásná a nejlepší možná věc, ale nikoliv ta Vámi oslavována. Tedy ta liberální. Například mě se více líbí ta ruská, která klade důraz na morální hodnoty člověka a křesťanské tradice.

  K tomu přidám jeden citát Putina, který to řekl přesně:
  "Lidé, kteří likvidují národy celých zemí, nemají právo učit nás demokracii a hodnotám svobodného života".
  Skrýt celý příspěvek

 • Moogwi
  13:49 30.01.2015

  Todomatch: "V době míru, ale argument o utečenectví platí, lidé kteří utíkají od někud třebas i za ekonomickým zajištěním utíkají současně z nesvobody, protože ekonomický blahobyt ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch: "V době míru, ale argument o utečenectví platí, lidé kteří utíkají od někud třebas i za ekonomickým zajištěním utíkají současně z nesvobody, protože ekonomický blahobyt jde ruku v ruce se svobodou a demokracií." to je totální nesmysl, spousta mých přátel i já sám jsem vyrazil do ciziny kvůli lepšímu finančnímu zajištění, ale nemyslím si, že by u nás byla nízká míra demokracie. To, že jdou lidé za lepším výdělkem, ještě neznamená, že mají doma nesvobodu !
  Skrýt celý příspěvek

 • marius
  13:23 30.01.2015

  Todomachu vůbec jste nepochopil co jsem chtěl říct. Ještě raz. Jakou má souvislost argument - vysoký životní standart v USA + emigrace do Ameriky s tím, že emerický exportovaný ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomachu vůbec jste nepochopil co jsem chtěl říct. Ještě raz. Jakou má souvislost argument - vysoký životní standart v USA + emigrace do Ameriky s tím, že emerický exportovaný světonázor je ten správný?
  Skrýt celý příspěvek

 • Luky
  13:14 30.01.2015

  Todomatch napsal: A přechod do Ruska je také patrně jediný možný, který proruští separatisté bez problémů umožní.

  I na DVTV se v rozhovoru pod taktovkou Veselovského dozvíte, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Todomatch napsal: A přechod do Ruska je také patrně jediný možný, který proruští separatisté bez problémů umožní.

  I na DVTV se v rozhovoru pod taktovkou Veselovského dozvíte, že obyvatelé těchto oblastí štve, jakou administrativní pakárnu jim Kyjev zavedl...jak musí přes území "nikoho", pod palbou pro povolenku na UA stanoviště a to opakovaně i s dětmi, pokud chtějí jet na území pod Kyjevskou kontrolou ...
  Skrýt celý příspěvek

 • Todomatch
  11:26 30.01.2015

  to marius: Tím spíš tak lze vysvětlit utečenectví z východní Ukrajiny, ačkoliv je Rusko „hotové neštěstí“, přece jenom je tam vyšší životní úroveň než v rozstřílených oblastech bez ...
  Zobrazit celý příspěvek

  to marius: Tím spíš tak lze vysvětlit utečenectví z východní Ukrajiny, ačkoliv je Rusko „hotové neštěstí“, přece jenom je tam vyšší životní úroveň než v rozstřílených oblastech bez vody, bez elektřiny, bez zásobování a lékařské pomoci. A přechod do Ruska je také patrně jediný možný, který proruští separatisté bez problémů umožní.

  V době míru, ale argument o utečenectví platí, lidé kteří utíkají od někud třebas i za ekonomickým zajištěním utíkají současně z nesvobody, protože ekonomický blahobyt jde ruku v ruce se svobodou a demokracií. Extrémy, kdy se daří zachovat životní úroveň většiny obyvatel a přitom systém demokratický není, jsou výjimečné a nežije se tam svobodně - Rusko, Saudská Arábie, Kuvajt a podobné země vyhrály v planetární loterii nerostné bohatství, které je uživí aniž by hnuli prstem, všechno však musí dovážet a kupovat a doma držet tuhý režim, aby náhodou lidi nenapadlo, proč se z bohatství celé země raduje jen hrstka šejků a oligarchů. Komunistická Čína zase využívá levnou až otrockou práci svých lidí, nedbá o životní prostředí, zdraví a sociální zajištění svých obyvatel a k tomu musí opět používat silný donucovací aparát. No a navenek se takové systémy také nemusí projevovat vstřícně, neboť si drží své poklady (ať už to jsou miliardy barelů ropy, kubíků plynu nebo miliarda lidí určená k práci) zuby nehty. Takové deformované vnitřní prostředí se vždy projeví i navenek. A protože je článek o Rusku a o Krymu, tak ať jsou spekulace o událostech na Ukrajině jakékoliv, tak fakta nám předkládají sami Rusové jasně: Zmocnili jsme se Krymu a tím posunuli své hranice blíž k vám a s hranicemi jsme k vám posunuli také jaderné zbraně, které jsme na zabraném - dříve garantovaném bezjaderném území - ihned rozmístili. Docela smutný obrázek.
  Skrýt celý příspěvek

 • marius
  07:47 30.01.2015

  Argument že všichni utíkají do Ameriky a do Ruska nikdo je slyšet podle mne celkem často. Nikdo mi ale zatím nevysvětlil, jakou to má souvislost s tím kdo je v právu a kdo ne. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Argument že všichni utíkají do Ameriky a do Ruska nikdo je slyšet podle mne celkem často. Nikdo mi ale zatím nevysvětlil, jakou to má souvislost s tím kdo je v právu a kdo ne. Myslím si, že do USA lidé utíkají, protože je tam vysoká životní úroveň, ale zároveň si myslím, že Amerika tak jak se prezentuje dnes ve světě je neštěstí.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  00:07 30.01.2015

  KOLT

  Argument je to sporný a přímo do imigrace nepatří. Pokud se článek týká Krymu a my tu prapodivně rozebíráme emigraci, tak se to samo nabízí, jen jako konstatování faktu. Do ...
  Zobrazit celý příspěvek

  KOLT

  Argument je to sporný a přímo do imigrace nepatří. Pokud se článek týká Krymu a my tu prapodivně rozebíráme emigraci, tak se to samo nabízí, jen jako konstatování faktu. Do Ruska mířili určitě i národnostní Rusové a dále Uzbeci, Tádžici, Kyrgyzové, atd. V Moskvě a nejen v ní mají své čtvrtě.

  S těmi černochy to trochu kolísá, Francie a Francouzi není pro židy hrozba. Hrozba jsou islámští imigranti, tudíž příbuznost na vládní kruhy v USA je nijaká.
  Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  23:52 29.01.2015

  semtam: Nezlobte se, ale vážně vám to přijde jako dobrý argument? Beru těch milión lidí z Ukrajiny, ale Krym je fakt nesmysl. Mmchd, on i ten milión z Ukrajiny je trochu sporný. Ti ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam: Nezlobte se, ale vážně vám to přijde jako dobrý argument? Beru těch milión lidí z Ukrajiny, ale Krym je fakt nesmysl. Mmchd, on i ten milión z Ukrajiny je trochu sporný. Ti lidé prostě prchají z místa válečného konfliktu. Mnozí z nich to jednak mají do Ruska blíž, jednak tam mají vazby – známé, příbuzné atd.

  "RF je od své samostatnosti cílem lidí z bývalého SSSR" – Převážně Rusů vracejících se do matčiny, ono je to furt lepší v Rusku než v mnohých postsovětských republikách, to bez debaty. Ona je otázka, jestli ty dva miliony Ukrajinců byly skutečně Ukrajinců :-)

  "...protože emigrační vlny obyvatelstva do Francie ovlivňují emigrační vlny z Francie..." – Bez debaty a velmi dobře vyjádřené! Jen způsob uvedení byl vážně jak s těmi černochy.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  23:40 29.01.2015

  KOLT

  Můj příspěvek není ani tak argument, jako konstatování skutečnosti.

  KOLT

  Můj příspěvek není ani tak argument, jako konstatování skutečnosti.

 • KOLT
  23:35 29.01.2015

  Moogwi: Tohle byla jen reakce na, dle mého, trochu ubohý argument. Takže ten komentář berte s rezervou, je to úmyslně dovedeno ad-absurdum. Osobně nemám problém se snahou Krymu. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  Moogwi: Tohle byla jen reakce na, dle mého, trochu ubohý argument. Takže ten komentář berte s rezervou, je to úmyslně dovedeno ad-absurdum. Osobně nemám problém se snahou Krymu. Spíš s pokrytectvím – občané Krymu si smějí odhlasovat odtržení od "mateřského" státu, mají právo na sebeurčení. Pokud by to samé někdo chtěl udělat v RF, jde za katr. A kosovští Albánci na to také právo neměli...

  Kosovo opět berte s rezervou, souhlasím, že to není stejné jako u Krymu, který byl k Ukrajině připojen zcela nesmyslným rozhodnutím Ukrajince v době, kdy byly všechny tři zainteresované strany součástí diktátorského režimu. Kosovo bylo integrální součástí Srbska.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  23:19 29.01.2015

  KOLT

  Krym jsem hlavně zmínil, protože konsoliduje toto téma. Jinak dle OSN se počet uprchlíků do RF z Ukrajiny blíží 1 milionu lidí. Což už také o něčem svědčí. Srovnávat ...
  Zobrazit celý příspěvek

  KOLT

  Krym jsem hlavně zmínil, protože konsoliduje toto téma. Jinak dle OSN se počet uprchlíků do RF z Ukrajiny blíží 1 milionu lidí. Což už také o něčem svědčí. Srovnávat geopolitickou pozici USA či RF je kontraproduktivní. I když jisté analogie tu jsou. RF je od své samostatnosti cílem lidí z bývalého SSSR (třeba 2 mil. Ukrajinců). RF na své jihovýchodní hranici čelí masovému přílivu imigrantů, jako (nebo o něco méně) USA na své jižní hranici.
  Zvýšenou emigraci židů z Francie, tu dávám jen jako zajímavost, protože emigrační vlny obyvatelstva do Francie ovlivňují emigrační vlny z Francie...
  Skrýt celý příspěvek

 • Moogwi
  23:13 29.01.2015

  KOLT: dvě otázky - takže když se krym snažil trhnout od ukrajiny již počátkem 90 tých let, bylo to také pod dohledem AK ? a druhá otázka, při zvolení nové vlády a hlasování prvních ...
  Zobrazit celý příspěvek

  KOLT: dvě otázky - takže když se krym snažil trhnout od ukrajiny již počátkem 90 tých let, bylo to také pod dohledem AK ? a druhá otázka, při zvolení nové vlády a hlasování prvních důležitých zákonů v parlamentě v kyjevě nevšiml jste si nikdy maskovaných ukrajinských vojáků se samopaly ? nepřípomíná vám to trošku hlasování pod hlavněmi?
  Skrýt celý příspěvek

 • KOLT
  22:57 29.01.2015

  semtam: Tak s tím navýšením obyvatelstva minulý rok je to skutečně hodně ubohý argument, to bych od vás nečekal :-( Pokud se tedy USA chtějí Rusku "vyrovnat" mají zabrat nějaké ...
  Zobrazit celý příspěvek

  semtam: Tak s tím navýšením obyvatelstva minulý rok je to skutečně hodně ubohý argument, to bych od vás nečekal :-( Pokud se tedy USA chtějí Rusku "vyrovnat" mají zabrat nějaké území včetně obyvatelstva? Třeba Kubu, je to kousek, a taky tam mají základnu. Následné referendum by pravděpodobně pod dohledem M16 vyznělo taky v jejich prospěch... no, popravdě, asi i bez těch kvérů.

  A ten argument s Francií, to je jak ono pověstné: "A vy zase mlátíte černochy." Souhlasím, je to problém, ale není to moc argument do této diskuse.
  Skrýt celý příspěvek

 • semtam
  21:37 29.01.2015

  To hlasování nohama je velmi, ale opravdu velmi zajímavá věc a navíc je v průběhu doby značně proměnlivá. Rusko třeba za minulý rok narostlo o 3 mil. obyvatel. Počítám jak Krym, ...
  Zobrazit celý příspěvek

  To hlasování nohama je velmi, ale opravdu velmi zajímavá věc a navíc je v průběhu doby značně proměnlivá. Rusko třeba za minulý rok narostlo o 3 mil. obyvatel. Počítám jak Krym, tak uprchlíky. Co je zarážející (pro nás v ČR) je značně zvyšující se odchod židovské komunity z Francie.
  Skrýt celý příspěvek

 • liberal shark
  20:45 29.01.2015

  Minimálně v disciplíně hlasování nohama vede USA nad RF asi tak milion k nule :-)).

  Minimálně v disciplíně hlasování nohama vede USA nad RF asi tak milion k nule :-)).

 • Moogwi
  20:15 29.01.2015

  O pozitivní informace naši žurnalisti nemají zájem a hlavně by to narušilo pohled na padoušské rusko.

  O pozitivní informace naši žurnalisti nemají zájem a hlavně by to narušilo pohled na padoušské rusko.

 • lentak37
  19:46 29.01.2015

  green deje napríklad Čína bláznivá sa rozhodla postaviť železnicu z Pekingu do Moskvy. Taká malá investícia za 250 mld. USD. ...
  Zobrazit celý příspěvek

  green deje napríklad Čína bláznivá sa rozhodla postaviť železnicu z Pekingu do Moskvy. Taká malá investícia za 250 mld. USD. http://www.dailymail.co.uk/tra...
  Ono totiž nič nie je čiernobiele
  Pre mna je celkom zaujímavé to, že aj napriek tomu, že dal S&P rating na úroveň junk zase sa až tak zle nevedie ruskej ekonomike.
  Ruské dáta za maloobchodné tržby boli očakávania na úrovni 23,6¨versus očakávania na úrovni tusím 20,1 ak si dobre pamätám. Nezamestnanosť na úrovni 5,3% versus očakávania 5,5%.
  Na druhej strane dosť veľkú stratu ziskov zazmanenal Gazprom tusím 61%, pre krízu na Ukrajine
  Skrýt celý příspěvek

 • green_korytnacka
  18:52 29.01.2015

  deje sa v rusku vobec aj nieco pozitivne?

  deje sa v rusku vobec aj nieco pozitivne?

 • dusan
  16:49 29.01.2015

  Je to skôr o propagande... predsa je len lepšie písať o jadravých zbraniach v súvislosti s Krymom, ako o tom, že tam kolabuje elementárne zásobovanie ....

  Je to skôr o propagande... predsa je len lepšie písať o jadravých zbraniach v súvislosti s Krymom, ako o tom, že tam kolabuje elementárne zásobovanie ....