Jak Izrael „vypnul“ syrskou protivzdušnou obranu

Jak Izrael „vypnul“ syrskou protivzdušnou obranu
Izraelské stíhačky F-16I Sufa a F-35I Adir / Israel Air Force (Zvětšit)

Letos z 20. na 21. ledna podnikl Izrael noční nálet na íránské vojenské cíle v okolí syrského Damašku. Přestože je to více jak čtrnáct dní, v ruských médiích tato událost stále rezonuje. Hledá se odpověď na otázku, jak mohli Izraelci proniknout Rusy vybudovanou protivzdušnou obranou (PVO) u Damašku, vládního města, což předpokládá maximální zabezpečení vzdušného prostoru.

Vedou se ale i diskuze nad kvalitou Ruskem do Sýrie dodaných protileteckých kompletů. A bez kritiky nezůstává ani komplet Pancir-S1. Ruská odborná veřejnost totiž přijala vysvětlení zničení prvého kompletu v loňském roce, kdy údajně obsluha mohla doplňovat munici, případně v danou chvíli Pancir-S1 nebyl v bojovém postavení a podobně.

V posledním případě z ledna tohoto roku je však situace podstatně jiná. Armádní noviny zveřejnily video i komentář k dané situaci. Stejné video obletělo svět a v Rusku se na toto téma stále diskutuje.

Další otázkou přetřásanou v Rusku je „bojová neúčast“ kompletu S-300. Připomeňme si tedy stručně některé základní informace související s dodávkou ruských S-300 do Sýrie.

Jak loni uvedl generál Sergej Šojgu, ruský ministr obrany, Rusko dodá a v Sýrii vybuduje automatizovaný řídicí systém pro velitelské stanoviště PVO. „Tím bude zajištěno centralizované řízení všech sil a prostředků letecké obrany Sýrie, monitorování vzdušné situace a operačního velení,“ uvedl Šojgu. Do tohoto systému jsou zahrnuty syrské komplety typu Pancir-S1, Osa, Buk-M2E, 2K12 Kub, S-125 a hlavně S-200. Samozřejmě k nim přibude i komplet S-300.

A dále Moskva ještě informovala o dodání kódů systému „přítel-nepřítel“, který, jak uvádělo ministerstvo obrany Ruské federace, předtím v Sýrii zaveden nebyl. A konečně do Sýrie byly dovezeny prostředky radioelektronického boje (REB), a to Krasucha-4 a R-330Ž Žitel a spekulovalo se i o dodávce mobilního komplexu REB Divnomore.


Vykládka S-300 v Sýrii

Doplňme celý příběh novými informacemi o působení S-300 v Sýrii:

Dle serveru NEWSru.co.il v neděli 3. února server IntelSky na Twitteru, kde jsou zveřejňovány nejnovější zprávy o událostech souvisejících s akcemi vojenského a civilního letectví na Blízkém východě a ve východním Středomoří, podává informaci o aktivování systému S-300. Stejnou informaci odvysílal íránský televizní kanál Al-Alam, který vysílá v arabštině.

Od 4. února tyto informace prozatím nejsou potvrzeny oficiálními zdroji v Damašku a ani v Moskvě. Současně syrské a libanonské sdělovací prostředky uvedly, že ráno 4. února byla zpozorována izraelská letadla v pohraničních oblastech severního Izraele, která tak mohla provádět monitorování situace poté, co byly hlášeny zprávy o aktivaci S-300 v oblasti Damašku.

V tuto středu si ruský server FreeNews postěžoval článkem „Izrael se stále pokouší o odhalení S-300 v Sýrii“ nad „aktivností izraelských speciálních služeb“. Server rovněž publikoval snímek, zveřejněný agenturou ImageSat International (iSi), ukazující postavení S-300 u města Masjaf.

Stejný snímek v ten den publikuje i ruský server Avia.pro. Server nejnovější snímek porovnal se snímky z prosince minulého roku a vyvodil, že část systému S-300 je již v bojové pohotovosti. Server dále konstatuje, že „nyní bude Izrael jednat mimořádně opatrně, protože syrské systémy S-300 mohou snadno zničit bojové letouny i v okamžiku, kdy se budou snažit o návrat na své základny“.


Snímek postavení S-300 v Sýrii; větší foto / iSi

A v úterý tohoto týdne přišel server FreeNews s další zajímavou zprávou. Za úspěchem izraelského náletu z 20. na 21. ledna stojí ukrajinské pasivní radiolokátory Kolčuga-M. Cituje totiž názory čínských vojenských expertů z informační agentury Sina, z čehož se dá mimo jiné dovodit i čínský zájem o dění ve vzdušném prostoru Sýrie. Zřejmě to není jen proto, že při izraelském náletu byla zničena čínská radarová stanice JY-28.

O dodávce Kolčugy-M do Sýrie informovaly Armadní noviny 8. ledna tohoto roku.

Čínští experti vyvozují, že Izrael disponuje vícero stanicemi Kolčuga-M, což umožňuje získat přesné souřadnice prostředků PVO Sýrie, včetně stanic „za horizontem“. Proto v důsledku náletu izraelského letectva IAF (Israeli Air Force), po odpálení křídlatých řízených střel (typ není v článku upřesněn) na určené souřadnice, byly syrské komplety Tor, Pancir-1, S-75 a radiolokační stanice JY-28 zničeny. Počty zničených syrských kompletů v článku uvedeny nebyly.

Struktura zničených kompletů ukazuje, že se jedná o prostředky od malého, přes krátký až po střední dosah, čili prostředky tvořící sestavu PVO. A i z informací z průběhu noci v den náletu vyplývá, že byla v činnosti celá struktura PVO Sýrie v dané oblasti. Pak to ale také znamená, že musel být aktivován Šojgem avizovaný automatizovaný řídící systém PVO. Tuto noc tedy „rozhodování“ přijímali ruští velící důstojníci.

Přestože se spekulovalo v médiích o pravděpodobně masivním nasazení izraelských raket či dronů k vynucení si průletu do zájmové oblasti, pak i při znalosti přesných souřadnic z ukrajinských radarů Kolčuga-M, existuje možná podstatně jednodušší a spolehlivější vysvětlení provedeného náletu.

O dodávce Kolčugy-M do Izraele se dvakrát v lednu zmiňoval i ruský server TopWar. Naposledy 10. ledna, kdy se autor článku Jevgenij Damancev podivuje nad „horlivým“ zájmem Izraele o ukrajinský radar, jež byl „naposledy modernizován před 18 lety.“


IAI EL/W-2085 izraelského letectva; větší foto / allen watkin, CC BY-SA 2.0

„Je koneckonců dobře známo, že Izrael má k dispozici letecké komplexy radiotechnického průzkumu GES-210 od společnosti Elisra Electronic Systems, vybavené decimetrovým radarem EL/W-2085 včasné výstrahy a komplety ESM / ELINT, určené k nalezení směru a analýze provozního režimu radiového signálu nepřítele,“ píše Damancev.

Podle autora je také nutné vzít v úvahu i schopnosti ruských přehledových stanic 96L6 a 9С15М2 Obzor-3 systému S-300, schopných obsáhnout celý obzor až po Tel-Aviv.

„Je logické, že při objevení se izraelských průzkumných letounů AWACS v zájmové oblastí (v minulém roce bylo pozorováno více než sto monitorovacích misí), přichází rozkaz z velení syrské PVO obsluze raketového oddílu v bojovém postavení, vypnout radiolokační stanice po dobu izraelského průzkumu,“ uvádí Damancev.

Jestliže syrská PVO, jak uvádí Damancev, absolvovala sto „školení“ ročně od izraelského AWACSu, pak se reagování stává automatizmem. Není pak divu, že v noci 20. ledna při jeho příletu k hranicím Sýrie, mohl být vydán z „velení automatizovaného systému PVO Sýrie“, pro danou oblast, povel: “VYPNOUT“. 

Noční izraelské představení může začít.

Dostane-li se protivník nečekaně do sestavy vojsk, nastává po určitou dobu zmatek a chaos. A pokud ví přesné rozestavení obrany, průchod postavením vojsk „není problém“. A tak tímto jednoduchým způsobem si IAF mohla vytvořit bezpečný koridor pro provedení leteckých úderů u Damašku.

Zdroje: TopWar, TopWar, FreeNews, NEWSru.co.il, NEWSru.co.il, AVIA.pro, AVIA.pro

 
 

Nahlásit chybu v článku


Související články

Detaily a pozadí izraelského náletu na Súdán

Týden nazpět izraelské letectvo podniklo nálet na Súdán. Cílem byla zbrojovka Jarmúk ve městě ...

Izraelci útočí na Sýrii

Izraelské letectvo podniklo v průběhu několika dní několik útoků na syrská území. Nejnovější ...

Izraelské stíhačky F-16 pro chorvatské letectvo?

Ve švýcarském Davosu diskutoval chorvatský premiér Andrej Plenković s izraelským premiérem ...

Izrael opět zaútočil na Sýrii. Ruské protivzdušné obraně navzdory

Izraelské letectvo IAF (Israeli Air Force) 20. a 21. ledna provedlo další údery na íránské a syrské ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

 • premek
  15:35 13.04.2019

  Syrská PVO dělá za poslední roku obrovské kvalitativní skoky vpřed. V minulé noci setřelila syrská PVO rakety Vzduch-země odpálené dle syrských dokumentovaných údajů z izraelských ...Zobrazit celý příspěvek

  Syrská PVO dělá za poslední roku obrovské kvalitativní skoky vpřed. V minulé noci setřelila syrská PVO rakety Vzduch-země odpálené dle syrských dokumentovaných údajů z izraelských letounů. V provincii Hama je to první úspěšné zachycení nepřátelského leteckého útoku na syrské území. Integrace řízení PVO Sýrie se tak úspěšně šíří na celé území.Skrýt celý příspěvek

  • PavolR
   17:01 13.04.2019

   Pokiaľ je výsledkom úspešne zachyteného útoku demolácia niekoľkých budov a zranenie troch sýrskych vojakov, tak ako by asi skončil nezachytený útok? Tipnem si - demoláciou ...Zobrazit celý příspěvek

   Pokiaľ je výsledkom úspešne zachyteného útoku demolácia niekoľkých budov a zranenie troch sýrskych vojakov, tak ako by asi skončil nezachytený útok? Tipnem si - demoláciou niekoľkých budov a zranením sýrskych vojakov: https://svet.sme.sk/c/22098425... Skrýt celý příspěvek

 • PavolR
  19:44 28.02.2019

  Bibimu už veľmi tečie do topánok: https://svet.sme.sk/c/22064323...

  Bibimu už veľmi tečie do topánok: https://svet.sme.sk/c/22064323...

 • Dobsinski
  18:18 26.02.2019

  Dost ubohe ....

  Dost ubohe ....

 • danny
  11:01 15.02.2019

  Ač bych se dle Cernakusovi definice mohl označit za deviantního RAŽe (ruso/amerikano/žodofil s výhradami), musím říct, že ve mě chování vrchních představitelů Izraele vyvolává čím ...Zobrazit celý příspěvek

  Ač bych se dle Cernakusovi definice mohl označit za deviantního RAŽe (ruso/amerikano/žodofil s výhradami), musím říct, že ve mě chování vrchních představitelů Izraele vyvolává čím dál rozporuplnější pocity a občas i pochybnosti o zbytcích zdravého rozumu.
  Ve světle toho, jak se Bibi rozjel ve Varšavě čekám, že se další útoky s cílem eskalace konfliktu za každou cenu budou opakovat. Ale nemůžu říct, že bych tomu fandil (navíc svými sympatiemi k Íránu jsem se tady pochlubil už vícekrát)

  https://ct24.ceskatelevize.cz/...
  https://ct24.ceskatelevize.cz/... Skrýt celý příspěvek

 • Czertik
  19:41 13.02.2019

  Aby bylo jasno a abych vyjasnil nejake nejasnosti. Doslo tu k nekolika nedorozumenim. Muj puvodni koment o s-300 a o tom, jak nedokazal zastavit izraelsky utok, rozhodne NEBYL ...Zobrazit celý příspěvek

  Aby bylo jasno a abych vyjasnil nejake nejasnosti. Doslo tu k nekolika nedorozumenim.
  Muj puvodni koment o s-300 a o tom, jak nedokazal zastavit izraelsky utok, rozhodne NEBYL myslen ten, o kterem se tu pak zacalo psat - o tankovem ostrelovani nemocnice a ostatnich cilech.
  Jenze uz nemuzu dohledat na ktery, no snad ho najdu.Skrýt celý příspěvek

 • PavolR
  10:28 13.02.2019

  Už došlo aj na pozemné ostreľovanie iránskych cieľov: https://svet.sme.sk/c/22052027...

  Už došlo aj na pozemné ostreľovanie iránskych cieľov: https://svet.sme.sk/c/22052027...

 • raziel87
  20:53 12.02.2019

  Slavoslave, cožpak neznáš základní principy vyhledávání na googlu? Předně si zaškrtni ve vyhledáváči, aby ti vyhledával informace pouze za posledních 24hodin - to pokud chceš ...Zobrazit celý příspěvek

  Slavoslave,

  cožpak neznáš základní principy vyhledávání na googlu?
  Předně si zaškrtni ve vyhledáváči, aby ti vyhledával informace pouze za posledních 24hodin - to pokud chceš hledat aktuality.

  V případě bojů na středním východě jsou nejaktualnější zdroje ty arabské, izraelské, ruské a dost často o tom píšou nezávislý francoužtí novináři. Já bohužel nevládnu ani ruštinou, ani fráninou, ani arabštinou, nicméně máš google překladač a ten při správném heslování překládá velmi obstojně a zdroje ti vyhledá.

  Pokud ti to přijde zbytečné a zdlouhavé, není nic jednodušího než jít na aktualnikonflikty.cz - ale tam se ti nebude pranic líbit, protože tam často uploadují fotky z dobitých skladů ISIS, které se hemží dodávkami zbraní od USA....a tak..... jak říkám, nic pro tebe.

  Nebo se nad to povznes a říkej si že ty videa a fotky jsou prací chlapců ze Silicon Valley a jedná se o zdařilé taktiky, nekalý praktiky a triky jak slabiky do muziky nacpat...
  A třeba ti pak dojde voco-de,

  co jo? a co ne? a co to jé?!
  No přece umístit co nejvíc faktů,
  do co nejmíň taktů a přitom nakopat co nejvíc zadků...

  Cápku? fakt neni potřeba kudla,
  Aby člověk objevil jádro Pudla.....Skrýt celý příspěvek

  • Slavoslav
   06:52 13.02.2019

   raziel musim ta sklamat. Proste som po tom nejak tvrdo nepatral. Ked si tu rano zmienil nalety hodil som to do googlu. Vyplulo mi nejake Izraelske zdroje kde sa hovorilo o ...Zobrazit celý příspěvek

   raziel

   musim ta sklamat. Proste som po tom nejak tvrdo nepatral. Ked si tu rano zmienil nalety hodil som to do googlu. Vyplulo mi nejake Izraelske zdroje kde sa hovorilo o tankovom ostrelovani nemocnice a tym to pre mna haslo.

   Nie, ze by som ti v tomto pripade neveril, ale na firemnej sieti mame urcite obmedzenia a doba ked som Syrsky konflikt sledoval podrobne. Zaujimal sa o kazdy utok a na twitteri mal Asadovcvo, Kurdov atd uz nejak pominula. Ak ma nieco extra zaujme tak si to vyhladam inak nie.

   btw, vies ako a kde vznikol ISIS a co tvorilo zaklad jeho vyzbroje?Skrýt celý příspěvek

   • raziel87
    09:01 13.02.2019

    Nijak podrobně se o tyto teroristické skupiny nezajímám - jsou to pro mě psi, jeden jako druhý - tudíž znám jen obecná fakta. Jedná se o odnož Al Káidy, odtrhla se okolo roku 2003, ...Zobrazit celý příspěvek

    Nijak podrobně se o tyto teroristické skupiny nezajímám - jsou to pro mě psi, jeden jako druhý - tudíž znám jen obecná fakta. Jedná se o odnož Al Káidy, odtrhla se okolo roku 2003, kdy USA znovu zaútočili na Irák. Je tedy velmi pravděpodobné, že zpočátku, byla vyzbrojovaná primárně Al Káidou, tudíž zbytky postsovětských dodávek zbraní po Válce v Astánu 1979-1989. A ty další odnože jako Islámský stát, ISIL, Daesh.....v tom už plavu.

    Budu rád, když mi někdo, třeba i ty doplní znalosti. Každopádně nelze popřít, že od jisté doby hrají v dodávkách zbraní prim naše západní ručičky, což od nás není ani trochu hezké. Tahle hra se nám už dávno vymstila.

    USA má na hranicích obrovské problémy s mexikány, pokud by k jejich břehům směřovalo stejné množství arabských a africkcýh uprchlíků, jako k nám do Evropy - tak ze z toho zcvoknou a náš Evropský pseudohumanismus by hodili bobek, asi by ty kocábky potápěli u břehů.

    Já nemám žádný problém s emigrací arabů, kteří do ČSSR přicházeli do začátku 90. let, majoritně se jednalo o lidi, kteří přistoupili na naší západní politiku a přijali západní křesťanskou či ateistickou kulturu a naše zákony. Ve valné většině případů se jednalo o inteligentní lidi. To co se však masově žene do Evropy v posledních cca 8 letech, tak to ne!
    Proti tomu ostře vystupuji a je to jeden z hlavních důvodů, proč jsem v některých věcech změnil svůj názor na Evropské a americké zákonodárce a jejich globálně-politická rozhodnutí.

    Budu doufat, že se to u nás, ani u Vás chlapi nerozšíří a nepřijdeme o svobodu a historické tradice. Víš Slavoslave, já si stejně myslím, že v hospodě u piva bych se s tebou, snad i Logikem a Jirosim, Standou i Rimrem, (možná i Czertikem), dokázal normálně bez předsudků bavit a zasmát se. Ale ten Váš dvojí metr, který pořád uplatňujete v diskuzích mi vadí a nejen mě, štvete tím i dost jiných, které pak označíte za "červený tým".Skrýt celý příspěvek

    • Slavoslav
     09:41 13.02.2019

     oni vznikli najma v Iraku po stiahnuti Amikov kde mali spociatku najvacsie uzemne zisky. Nieco s tymi ich kmenovymi rozpormi detaily ti nepoviem az tak ma to ...Zobrazit celý příspěvek

     oni vznikli najma v Iraku po stiahnuti Amikov kde mali spociatku najvacsie uzemne zisky. Nieco s tymi ich kmenovymi rozpormi detaily ti nepoviem az tak ma to nezaujimalo.

     Podstatne je skor to, ze Iracka armada im spociatku velmi nevzdorovala a ISIS vyplienil velke mnozstvo irackych skladov ci sa vyzbrojil rovno koristnou technikou odobratou Irackym vojakom. Preto tam od zaciatku mozes vidiet obrovske mnozstvo americkej techniky ktoru takto cez Irak ziskali.

     Samozrejme niektore skupiny ktore Rusko oznacuje za ISIS dostali podoru aj od CIA (tie bokovky co som spominal) ale to bude minimum. Potom SAE a spol ktory ich zasobuju a skupovali kvoli tomu zbrane poc elej Europe v com ma prsty aj Slovensko a tiez v Rusku co to nakupuju priamo z novovyroby.

     Do diskusie s utecencami atd sa teraz zatahovat nechcem.Skrýt celý příspěvek

    • Slavoslav
     09:55 13.02.2019

     btw dvoji meter. Snazim sa byt objektivny ked sa bavim o konkretnych veciach a do politickych diskusii sa uz velmi nedavam zatahovat kedze tam to vzdy skonci pomaly pri ...Zobrazit celý příspěvek

     btw dvoji meter. Snazim sa byt objektivny ked sa bavim o konkretnych veciach a do politickych diskusii sa uz velmi nedavam zatahovat kedze tam to vzdy skonci pomaly pri historickych narokoch odvolavajuc sa az k jednobunkovcom. Na druhej strane potom casto ironicky reagujem na niektorych neochvejnych hlasatelov pravdy kde ide o vylozene bludy. Problem, je ked si niekto precita ten ironicky prispevok a prehliadne ten kde sa bavim normalne s ludmi s ktorymi sa da diskutovat a prijmaju argumenty.

     Na druhej strane nemam problem priznat, ze sa kludne zaradim k modremu timu a pozeram sa na veci optikou ineho svetonazoru ako ty. Ak to beries ako hanlive oznacenie tak tym to vobec nema byt a nie je to ani nahodu obdoba cernakusovho RAZ-aSkrýt celý příspěvek

 • Czertik
  12:54 12.02.2019

  Lidi, neni ten zivot ponekud ironicky (pro nekoho) ? neni to zas tak davno, co sem dostaval minusy za proste konstatovani - ze aktivace s-300 nezmeni naprosto nic. A pak byly ...Zobrazit celý příspěvek

  Lidi, neni ten zivot ponekud ironicky (pro nekoho) ?
  neni to zas tak davno, co sem dostaval minusy za proste konstatovani - ze aktivace s-300 nezmeni naprosto nic.
  A pak byly zajimave komentare a teorie.
  A vysledek ?
  izraelci podniky dalsi utok - a opet cil znicen, bez jakychkoliv ztrat pro izrael.
  Cili se potrdilo to co sem napsal.
  Realita boli co ?Skrýt celý příspěvek

  • raziel87
   13:48 12.02.2019

   Cílem útoku nebylo PVO, ale předměstí Al-Baghouz. V noci se mluvilo o 15-20 mrtvých civilech, teď o 70 mrtvých a těžce raněných civilech, údajně většinou ženy a děti, nejsem ...Zobrazit celý příspěvek

   Cílem útoku nebylo PVO, ale předměstí Al-Baghouz. V noci se mluvilo o 15-20 mrtvých civilech, teď o 70 mrtvých a těžce raněných civilech, údajně většinou ženy a děti, nejsem schopen potvrdit ani vyvrátit. Mrkni na mapy, kde došlo k útoku. Když se kácí les, tak holt létají třísky, ale jak amerika+Izrael, tak Rusko mě neuvěřitelně bez pardonu se*ou, když to neustále sypou do civilů.

   Kdyby se něco takového stalo u nás nebo chlapům na Slovensku, tak jsme všichni v odboji a budem za své mrtvé blízké bojovat do konce dechu, díky tomu, že je bojová zóna o 2 500km dál, tak tu rozumbradujem, kde z nich je větší šmejd, i tak se na to Czertiku můžeš podívat.Skrýt celý příspěvek

   • raziel87
    13:50 12.02.2019

    pardon za překlepy, vynechává mi klávesnice a před odesláním nekontroluji text.

    pardon za překlepy, vynechává mi klávesnice a před odesláním nekontroluji text.

  • stronger.p
   13:58 12.02.2019

   S-300 není v Sýrii proto, aby syrská PVO sestřelovala izraelská letadla, ale proto, aby izraelská strana důsledně, včas a v dostatečné míře informovala ruskou stranu tak, jak bylo ...Zobrazit celý příspěvek

   S-300 není v Sýrii proto, aby syrská PVO sestřelovala izraelská letadla, ale proto, aby izraelská strana důsledně, včas a v dostatečné míře informovala ruskou stranu tak, jak bylo dohodnuto a dle ruské strany porušeno incidentem IL-20. Nepochybujte o tom, že bude-li dán povel k odpálení střely z S-300, že by zaměřený cíl nebyl zasažen...Skrýt celý příspěvek

   • Slavoslav
    14:15 12.02.2019

    myslis tie S-300 vky co boli odovzdane schvalne do ruk Syrcanov, aby sa Rusi oporostili o dpripadnej viny za zostrel lietadla a ktore mali podobne nalety zastavit? presne podla ...Zobrazit celý příspěvek

    myslis tie S-300 vky co boli odovzdane schvalne do ruk Syrcanov, aby sa Rusi oporostili o dpripadnej viny za zostrel lietadla a ktore mali podobne nalety zastavit?

    presne podla vcera predpovedaneho scenara. Uz sa hladaju politicke a ine dovody preco S-300 nezmenili nicSkrýt celý příspěvek

    • raziel87
     15:19 12.02.2019

     Tak sám dobře víš, že pokud by S-300 způsobily IAF citelné ztráty, tak má USA+Izrael pádný důvod Sýrii přeorat od Severu k Jihu. Ale když to napíšu, tak sem za p*ču (rýmuje se to), ...Zobrazit celý příspěvek

     Tak sám dobře víš, že pokud by S-300 způsobily IAF citelné ztráty, tak má USA+Izrael pádný důvod Sýrii přeorat od Severu k Jihu. Ale když to napíšu, tak sem za p*ču (rýmuje se to), co hledá výmluvy. Myslím, že někde v hloubi duše to tušíš a vidíš stejně.Skrýt celý příspěvek

     • Slavoslav
      17:55 12.02.2019

      ale iste, ze by im to IAF dala zozrat tak ako po zostrele F16. A nemuseli by to byt ani citelne straty stacilo by jedno izraelske lietadlo. Len to je presne to co som tu napisal ...Zobrazit celý příspěvek

      ale iste, ze by im to IAF dala zozrat tak ako po zostrele F16. A nemuseli by to byt ani citelne straty stacilo by jedno izraelske lietadlo.

      Len to je presne to co som tu napisal vcera. Uz sa tu hladaju "politicke" dovody preco PVO dovezena a odovzdana verejne do ruk Syrcanom aby toto zastavila nezasahujeSkrýt celý příspěvek

     • Czertik
      12:13 13.02.2019

      Aha, takze dle tebe nasazeni s-300 v syrii neni nic jineho nez saskarna. Kdyz to napises ty, dostavas palecky navrch, kdyz ja palecky dolu :) Nadherny pripad zaslepenosti ...Zobrazit celý příspěvek

      Aha, takze dle tebe nasazeni s-300 v syrii neni nic jineho nez saskarna.

      Kdyz to napises ty, dostavas palecky navrch, kdyz ja palecky dolu :)
      Nadherny pripad zaslepenosti :).

      nebo nesouhlasis ze nasezeni s-300 je jen saskarna ? Tak co jineho by to mohlo byt , kdyz dle tebe NESMI predvest svoje schopnosti - tj strilet, cili duvod proc byl vubec vyroben.
      Pokud to mel byt nejaky politicky gambit, aby "privedl" izrael k rozumu, tak ten evidentne nevysel.
      A stala se z nej proto saskarna.Skrýt celý příspěvek

     • raziel87
      12:33 13.02.2019

      Czertiku, tak naposledy, jsi opravdu buď duševně nemocný, nebo pubescent, jinou možnost nevidím. Paličky dolů tu od lidí dle mého dlouhodobě dostáváš za to, že jsou tvé příspěvky ...Zobrazit celý příspěvek

      Czertiku,

      tak naposledy, jsi opravdu buď duševně nemocný, nebo pubescent, jinou možnost nevidím. Paličky dolů tu od lidí dle mého dlouhodobě dostáváš za to, že jsou tvé příspěvky neustále plné faktických chyb popřípadě absolutního nepochopení principu nasazení konkrétního zbraňového systému.

      Můžeš mi nějak racionálně vysvětlit, jak bude 1400-1800kg raketa sestřelovat STAND-OFF munici? ty tu tedy neustále předvádíš, že jsi po lobotomii mozku a já už nemám absolutně žádné zábrany jednat s tebou jako s blbcem, nechovám k tobě žádný respekt, protože si evidentně úplně blbej, ale dokážeš mě znovu a znovu překvapit. 150 kilovou hlavicí budou dle tebe ty útočící střely ničit :-DD

      Podívej se alespoň, třeba na válku nebo Palbu, jak šel chronologicky vývoj S-300 a S-400 a k na jaké typy cílů jsou tyto systémy PVO využívány.

      Dejte tomu volovi už konečně perma ban na I.P adresu. Vždyť tu trousí tak nebetyčné pitomosti, že to Armádním Novinám dělá jen a pouze negativní reklamuSkrýt celý příspěvek

     • Czertik
      19:12 13.02.2019

      jenze vis, on s-300 muze krome stand off munice sestrelovat i NOSICE one munice. K tomu by se snad ta velka a tezka raketa s extremnim doletem snad hodila ne ? Byt ted kdyz si to ...Zobrazit celý příspěvek

      jenze vis, on s-300 muze krome stand off munice sestrelovat i NOSICE one munice. K tomu by se snad ta velka a tezka raketa s extremnim doletem snad hodila ne ?

      Byt ted kdyz si to procitam si uvedomuju, ze v moji reakci sem se chytl slavoslavova sestrelu a tvojeho proc s-300 strilet nemuze - a proto saskarna.

      Byt puvodni strongeruv prispevek nebyl vubec o sestrelech ci zabraneni naletu, ale jen o tom, aby izraelci opet zacali rusy informovat o naletech.
      A to se priznam, skutecne nevim, jestli ta linka byla obnovena ci ne. A z jakych duvodu.Skrýt celý příspěvek

  • Luky
   17:46 12.02.2019

   Czertik, Slavoslav Je divné, že se dmete, když S-300 na západ od Hammá (což je 200+km na sever) nezastavila bomby padající na nemocnici v těsně příhraniční oblasti na jihu u ...Zobrazit celý příspěvek

   Czertik, Slavoslav
   Je divné, že se dmete, když S-300 na západ od Hammá (což je 200+km na sever) nezastavila bomby padající na nemocnici v těsně příhraniční oblasti na jihu u Izraele.
   Že to považujete za vlastní úspěch je už ukázkou duševního mrzáctví.Skrýt celý příspěvek

   • Slavoslav
    17:59 12.02.2019

    Luky je mi jasne, ze mas problem s chapanim textu na ktory reagujes. Nie ze by si nebol dost inteligentny, ale zjavne ti nieco v tych prispevkoch utoci na prvu signalnu a reagujes ...Zobrazit celý příspěvek

    Luky

    je mi jasne, ze mas problem s chapanim textu na ktory reagujes. Nie ze by si nebol dost inteligentny, ale zjavne ti nieco v tych prispevkoch utoci na prvu signalnu a reagujes pudovo. Lebo je zaujimave, ze na strongera tak nereagujes.

    Pritom jedine co som sem napisal je, ze sa uz zas a znovu hladaju "politicke" dovody preco zas a znovu doslo k naletu a nik tu neriesi technicku stranku veci.

    Tak si idskrtni prve meno zo zonzamu co si vcera daval tu recnicku otazku v reakcii na mna.

    "já nevím, co kdo bude vymýšlet za teorie o tajných dohodách"Skrýt celý příspěvek

    • Luky
     18:06 12.02.2019

     Slavo, teorie o dohodách tu myslím rozvíjel Charlie a je to asi populární. Já mu za to palec hore nedal, protože o tom nic nevím. Mě by teď jen čistě technicky zajímalo, který ...Zobrazit celý příspěvek

     Slavo,
     teorie o dohodách tu myslím rozvíjel Charlie a je to asi populární.
     Já mu za to palec hore nedal, protože o tom nic nevím.

     Mě by teď jen čistě technicky zajímalo, který nálet ty třístovky, rozvinuté na západ od Hamá měly zastavit, když i ten útok na nemocnici (200+km na jihu u hranic) dle prozápadních zdrojů provedl tankový kanon přes čáru.

     Přeci sis nemyslel, že je ten systém tak IljoMuromecký, že zastavuje tankové projektily daleko za horami.Skrýt celý příspěvek

     • Slavoslav
      18:15 12.02.2019

      Luky este raz a polopate. Ja som vobec neriesil ci v tomto jednom a konkretnom pripade to ta S300 mohla ci nemohla zastavit. Nemam zatial ani dost informacii ako a kde ten utok ...Zobrazit celý příspěvek

      Luky

      este raz a polopate. Ja som vobec neriesil ci v tomto jednom a konkretnom pripade to ta S300 mohla ci nemohla zastavit. Nemam zatial ani dost informacii ako a kde ten utok mal prebiehat a ked som si dal po razieolovom rannom prispevku do googlu izrael a syriu naslo mi len to ostrelovanie tankom co spominas.

      Jedine na co som reagoval v tom prispevku bolo to strongerove fabulovanie a hladanie si alibi pre nezasahovanie S300. Nedohladaval som ci medzicasom pribudli na nete detaily o nalete, co a kde sa ho zucastnilo a ci to vobec bolo v dosahu tej udajne rozvinutej S300. Pre moju reakciu to bolo nepodstatne kedze ta smerovala k mojmu vcerajsiemu postu kde som presne toto predpovedal.

      Dalsi Izraelsky utok ktory prejde a hned sa tu vyroja "experti" na politicke dohody, ROA Syrskej armady atd. ktory budu vysvetlovat preco zas a znovu Izrealsky utok presiel. Pricom jednm dychom nezabudu dodat, ze nepochybuju o 100% ucinnosti S300 a ak by vystrelila ...

      A poprosim ta nic ine za tym ani nehladaj a uz vobec nie technicky rozbor utoku a moznosti jeho zastavenia.Skrýt celý příspěvek

     • Luky
      18:38 12.02.2019

      Stronger možná trošku hledá alibi, ale obecně ROE budou mít svoji váhu. Např. jakákoli raketa, která přelétne současnou syrskou hranici je okamžitě považována za důvod k odvetě, i ...Zobrazit celý příspěvek

      Stronger možná trošku hledá alibi, ale obecně ROE budou mít svoji váhu.
      Např. jakákoli raketa, která přelétne současnou syrskou hranici je okamžitě považována za důvod k odvetě, i když se jedná o obrannou SA střelu.
      Na leteckou munici, útočící v blízkosti hranic tak skoro nelze vést palbu.
      Stejně tak je pravděpodobně nemožné postřelovat nějaké stíhačky, chystající se k odhozu munice (když tak činí z prostoru Izraele nebo Libanonu).
      Přesto si myslím, že aktivace S-300 SAA má svoji váhu. Ostatně myslí si to i západ, když se proti tomu tak stavěl (ať už tady nebo v Iránu). Stačí si srovnat TTD s tím ostatním, co tyto armády doposud měly.

      Ten "odhalený" komplet spíš přispívá k ochraně ruských základen a severní ofenzivy.Skrýt celý příspěvek

     • Slavoslav
      18:49 12.02.2019

      Luky Syrcania uz predviedli, ze s tymi hranicami az taky problem nemaju. Pilot tej F16 by vedel rozpravat. Na druhej strane suhlasim s tym ze musia byt opatrny a naslapovat ako ...Zobrazit celý příspěvek

      Luky

      Syrcania uz predviedli, ze s tymi hranicami az taky problem nemaju. Pilot tej F16 by vedel rozpravat.

      Na druhej strane suhlasim s tym ze musia byt opatrny a naslapovat ako po minovom poli. Ak daju Izraelu zamienku ten ju vyuzije. Tak ako naposledy ked ich este aj upozornil nezasahujte, lebo znicime vasu PVO.

      Nebal by som si tipnut, ze to Bibi urobil nachval, aby ich k reakcii vyprovokoval a pred volabmi si zaknihoval prostrednictvo IAF vyrazny vojensky uspech. Ta medializacia zo strany Izraela by tomu nasvedcovala.

      A ako som tu uz viackrat a aj vcera napisal nepochybujem ani o kvalitach Ruskej PVO ktora proste ako obranca bez leteckeho kridla bude vzdy tahat za kratsi koniec anakoniec podlahne. Ale rovnako by skoncili aj zapadne systemy ak by boli v rovnakej pozicii.

      A nehnevaj sa i ked ta S300 vahu bude mat rovnako ako ine moderne casti PVO co dostali tak opus operandi IAF bol znamy aj pred jej privezenim a medialnym predanim do Syrskych ruk. Ak im Rusi nechcu povolit nasadit ju tak svojim systemom robia medvediu sluzbu a nie reklamu v boji. Izrael sa jej totiz zjavne nezlakol len ju zahrnul do planov. A sirsie obecentsvo vidi len "zlyhanie" Ruskej PVO

      Lenze k tomu tato moja reakcia nebola.Skrýt celý příspěvek

     • Luky
      19:05 12.02.2019

      Popravdě já původně reagoval na Czertíka a tebe tam následně před odesláním připsal, i když jsem to v tu chvíli cítil tak 80:20 vaším směrem. Chápu, že jsi se neradoval z ...Zobrazit celý příspěvek

      Popravdě já původně reagoval na Czertíka a tebe tam následně před odesláním připsal, i když jsem to v tu chvíli cítil tak 80:20 vaším směrem.
      Chápu, že jsi se neradoval z rozstřílené nemocnice, ale Strongerova příspěvku, který z tvého úhlu pohledu potvrzoval tvé prorocké schopnosti. Jeho post měl ale i jiný přesah.
      Nadruhou stranu se zcela subjektivně domnívám, že si to tím poměrem 80:20 celkově užíváš, takže jsem byl jen částečně nespravedlivý. :)Skrýt celý příspěvek

   • Czertik
    12:22 13.02.2019

    Luky, muzu ti dat 2 velmi jedoduche otazky ? Rad bych na ne slysel odpoved. To ze s-300 ma dostrel pres 200km se shodneme. Takze obrana uzemi ktera byla izraelem napadena lezi ...Zobrazit celý příspěvek

    Luky, muzu ti dat 2 velmi jedoduche otazky ? Rad bych na ne slysel odpoved.
    To ze s-300 ma dostrel pres 200km se shodneme. Takze obrana uzemi ktera byla izraelem napadena lezi uvnitr jeho dosahu.
    Takze
    a) Patri zbrane kterymy byly cile napadeny do tech proti kterym ma byt schopen ucine zasahovat ?
    Staci proste ano/ne.
    b) pokud ano - proc syrane nevypalili rakety na obranu onech cilu ?
    Zduraznuje ze meli palit po onech zbranich a ne po nosicich (letadlech).Skrýt celý příspěvek

    • Luky
     17:42 13.02.2019

     ad a) pokud se jedná o munici z tankového kanonu, tak určitě nepatří ad b) pokud by někdo použil např. klouzavou leteckou munici, stejně by byla pro S300 na severu skryta za ...Zobrazit celý příspěvek

     ad a) pokud se jedná o munici z tankového kanonu, tak určitě nepatří
     ad b) pokud by někdo použil např. klouzavou leteckou munici, stejně by byla pro S300 na severu skryta za vysokými horami (prohlédni si geografickou mapu Sýrie)

     Mimochodem přes Golany je to v těchto místech do Izraele 15 -20km. Cokoli letící z Izraele postřelovat něčím, co je rozvinuté 215 km na severu je nesmysl, i kdyby ty hory někdo vygumoval. Už jen pro dobu letu (když pominu RCS atd.)
     Pokud by rozvinuli Syřani podél hranice s Golany Pancíř, Buk, S-300, stejně by na přilétávající munici, která je zaměřena na cíle poblíž hranic, museli vést palbu do prostoru Golan (takže zprávy o raketovém útoku na Izrael..). Mimochodem cokoli by rozvinuli u hranic by bylo lehce napadnutelné jak tankovou, tak případně N-LOS raketovou technikou.

     Základem ale byla debata o S-300, která nepostřeluje cíle za horizontem. Střely nemají aktivní radar..Skrýt celý příspěvek

     • Czertik
      19:27 13.02.2019

      a) jiste, proti tankove munici ne :). V tech clankich co sem zactil se psalo jen o delostreleckem utoku bez udany puvodce. b) letecka munice od jiste velikosti by mela byt tim ...Zobrazit celý příspěvek

      a) jiste, proti tankove munici ne :). V tech clankich co sem zactil se psalo jen o delostreleckem utoku bez udany puvodce.
      b) letecka munice od jiste velikosti by mela byt tim systemem zachytitelna.
      A s geografii nikdo nic delat nemuze :).

      Takze je jasne, ze onen utok nemohly zachytit, proto absolutne nechapu spojovani systemu s-300 s onim utokem, kdyz s nim nemohli nic udelat.
      Holt sem usoudil, ze kdyz pisatel spojil tyhle dve veci, tak bez zjistovani podrobnosti sem usoudil, ze dle pisatele to bylo v ramci moznosti systemu s-300.
      Proto sem taky zminil letadla a ne tanky ci delostelectvo :).Skrýt celý příspěvek

  • flanker.jirka
   17:55 12.02.2019

   přesné, žádné obranné zbraně ještě válku nevyhrály, tak že pokud se někdo domnívá, že pouhá obrana, bez pokusu o zničení ofenzivních zbraní útočníka uspěje, je naivní

   přesné, žádné obranné zbraně ještě válku nevyhrály, tak že pokud se někdo domnívá, že pouhá obrana, bez pokusu o zničení ofenzivních zbraní útočníka uspěje, je naivní

 • SKmartinTO
  22:31 11.02.2019

  Nadherna diskusia.) plodna a plna nazorov tak ako to u nas na zapade ma vyzerat. Nazorove rozdieli bez zbytocneho mazania a retuse, jednoducho respekt pre vas AN skvela praca, ...Zobrazit celý příspěvek

  Nadherna diskusia.) plodna a plna nazorov tak ako to u nas na zapade ma vyzerat. Nazorove rozdieli bez zbytocneho mazania a retuse, jednoducho respekt pre vas AN skvela praca, mozno je pre par ludi tazko rozdichatelny naskok ktory priepastne rastie ale ta nasa stara indoktrinacia sovietskou neporazitelnou technikov je skratka prec.) Zazil som s kolegom prednasku na temu Izrael REB vs S300 a bol som sokovany naskokom ktory ziskali nakolko ten system je aj v nasej vyzbroji OSSR, tvrdenia o vypnutych prehladovych radaroch a tie ostatne vyhovorky je scestne vlastne smiesne.) pravdou je ze ti nasi kamarati Izraelsky ukazali ako daleko su a aka je pravda o systemoch PVO z minuleho storocia, pre laikov mimo odbornych znalosti " z skody 105l 1975/1987 kodiaqa nespravis ale mozes to tvrdit a mozno ti aj niekto uvery ...)Skrýt celý příspěvek

 • raziel87
  19:01 11.02.2019

  11.2.2019 - 14:16 Czertiku, tenhle příspěvek, když už si měl potřebu ho napsat v této podobě a s tímto závěrem, si měl napsat spíše do tématu "Rusko chystá bezpilotní ...Zobrazit celý příspěvek

  11.2.2019 - 14:16

  Czertiku,

  tenhle příspěvek, když už si měl potřebu ho napsat v této podobě a s tímto závěrem, si měl napsat spíše do tématu "Rusko chystá bezpilotní suborbitální letoun".

  Pravděpodobně narážíš na nedávnou nehodu Sojuzu MS-10 z prosince 2018.
  Kdyby se nedejbože něco takového stalo Space Shuttlu, tak tu máme dalších 7 mrtvých kosmonautů. Ti piloti by v případě takto špatně oddělené nosné rakety neměli šanci na záchranu. Další Space Shuttle by pro ně přiletět na oběžnou dráhu nemohl, v kokpitu by pro ně nebylo místo, v nákladovém prostoru by na 90% nepřežili návrat do atmosféry, nestihl by se pro tyto účely přestavět dostatečně rychle.

  To co ty pokládáš za fail, to skalní příznivci kosmonautiky označují za perfektní práci záchranného systému. Což takhle kromě hraní War Thunderu číst i kosmonautix.cz? :-) respektive, co se místo hraní arkády konečně vrhnout do čtení army článků? Já ti jářku nevím, ale co příspěvek, to perla.Skrýt celý příspěvek

  • raziel87
   19:02 11.02.2019

   sakra a nakonec se to odeslalo dvakrát. Pardon

   sakra a nakonec se to odeslalo dvakrát. Pardon

  • Czertik
   12:48 12.02.2019

   Jenze kdyz sem ho psal, tak tu ten clasek nebyl :) A je velmi vtipne, ze ty (ci ostatni) me kritizujes zas to ze ja bojuju "ideologicky", srovnavam nesrovnatelne apod - a pritom ...Zobrazit celý příspěvek

   Jenze kdyz sem ho psal, tak tu ten clasek nebyl :)

   A je velmi vtipne, ze ty (ci ostatni) me kritizujes zas to ze ja bojuju "ideologicky", srovnavam nesrovnatelne apod - a pritom ty delas to same :).

   A ano, kutecne sem narazel (nejen) na nehodu onoho sojuzu z prosince 18.
   Ale zkus priste vic objektivity - ss a sojuz sou UPLNE rozdilne systemy s jinymy principy zachrany.
   Ano, stat se to ss, tak je v pytly, ale myslis si ze by na tom buran - srovnatelny system - byl v cemkoliv lip ?
   Kdyz me doporucujes jako cetbu kosmonautix, tak bys odpoved mel znat. A velmi rad si ji prectu :).
   Kdyz chces srovnavat zachrane systemy/postrupy - tak zkus porovnavat sojus s dragonem ci jinymy kapsulemi co amici chystaji, nebo se starickym apollo.

   A je velmi vtipne, jak yty si jen vybiras to co se ti hodi, ale mysl meho pruspevku ti zcela unikl. protoze ja sem psal o sojuzu ZA DLOUHE OBDOBI - ktere mimo jine, zahrnuje i tebou zminenou nehodu.
   A jak jiste vis, tak sojuz nosi i naklady, nejen lidi. A ty selhani u nakladaku nejsou tak medialne zajimave.
   Ano, onen zachrany system fungoval bezchybne (kdyby ne, tak jako zachrany system by byl k nicemu), ale to nemeni nic na tom PROC se to stalo. A sam jiste velmi dobre vis, ze to bylo kvuli chybnemu cidlu.
   Problemu, ke kteremu by za casu sssr pravdepodobne nikdy nedoslo, protoze cidlo by se stihlo zkontrolovat na zemi a vymenit. Coz je presne to na co sem narazel.
   Nebo jake mas ty vysvetleni pro to, jak ma sojuz v posledni dobe tak mizernou spolehlivost ?
   Konstrukci to byt nemuze, protoze drivejsi verze maji historicky nejlepsi spolehlivost ze vsech raket sveta.
   A modernizace by mela slouziz ke zvyseni spolehlivosti, ne ke snizeni.
   Moznosti sou jen 2 - v ruskem kosmickem programu je obrovsky bordel (resp vetsi nez za casu sssr) - a proto tam takoveto triviality projdou s velmi nakladnymy nasledky.
   Nebo ty modernizace byly spatne a snizily spolehlivost nosice (coz se ale nevylucuje s bodem 1, resp ho doplnuje).

   Takze razieli, skutecne odhod ideologicke (ci jine) byrle a skutecne jdi po smyslu toho co pisu.
   Jeste ze si nenapsal to, ze za problemy ruske kosmounatiky muzou amici s makitou co vrtaji diry do plaste :).Skrýt celý příspěvek

 • raziel87
  17:44 11.02.2019

  Tak to koukám, Standa i Slavoslav najednou v posledních příspěvcích píšou jako vyměnění, nestraně, bez zbytečných servilních poznámek, s nadhledem. Chlapi, když Vám to vydrží a ...Zobrazit celý příspěvek

  Tak to koukám, Standa i Slavoslav najednou v posledních příspěvcích píšou jako vyměnění, nestraně, bez zbytečných servilních poznámek, s nadhledem. Chlapi, když Vám to vydrží a budete diskutovat více o samotných zbraňových systémech a odpustíte si časté narážky na východ, za sebe budu velmi rád a už se nikdy nestane, abych byl agresivní. Já si ze západních zbraní posměšky nikdy netropil, na západní vojensko-politické přešlapy upozorˇnuji až potom, co v diskuzi přečtu nehezké množství příspěvků, které bohužel často nejsou o samotném tématu, jako spíše o tom, že má někdo potřebu sdělit své politické cítění.

  Díky, že umíte psát i jinak.

  Doufám, že Erdogan hodí zpátečku a nechá kurdy napokoji. Situace je tam teď hodně napjatá, letecké průzkumy USAF dosáhly maxima v posledních 12 měsících, lítají už několik hodin kolem Hmímímu i Tartusu. Podle americké rozvědky došlo v minulých dnech obrovskému posílení VKS na letecké základně v Hmímímu, nejdříve se psalo o 30 strojích, teď před hodinou dokonce o 45-50 bez bližší specifikace typů. Předpokládám, že došlo k posílení křídla Su-35 a Su-34 na protizemní operace kvůli tureckému harašení zbraněmi.

  Ani bych se nedivil, kdyby v noci došlo k dalšímu útoku IAF. Lítá tam Poseidon a minimálně 2ks RC-135. Většinou se USAF omezovala na jeden stroj dále od pobřeří SýrieSkrýt celý příspěvek

  • raziel87
   05:19 12.02.2019

   Tak potvrzeno, v noci byl proveden další společný americko-izraelský útok v jihozápadním sektoru Sýrie. Za sebe, tu nemocnici si mohli chlapci odpustit a 15-20 civilů vč. dětí ...Zobrazit celý příspěvek

   Tak potvrzeno, v noci byl proveden další společný americko-izraelský útok v jihozápadním sektoru Sýrie. Za sebe, tu nemocnici si mohli chlapci odpustit a 15-20 civilů vč. dětí též. Zdrojů je už plný internetSkrýt celý příspěvek

   • raziel87
    05:19 12.02.2019

    Tentokrát cílem syrská armáda

    Tentokrát cílem syrská armáda

 • StandaBlabol
  19:35 10.02.2019

  Tak podle tohoto článku zaznamenaly izraelské satelity uvedení S-300 do provozu. Uvidíme, jak dopadne další izraelský letecký útok na ...Zobrazit celý příspěvek

  Tak podle tohoto článku zaznamenaly izraelské satelity uvedení S-300 do provozu. Uvidíme, jak dopadne další izraelský letecký útok na Sýrii...

  https://nationalinterest.org/b... Skrýt celý příspěvek

  • Czertik
   22:02 10.02.2019

   Rek bych ze uplne stejne jako predchozi - cile zniceny a syrani vrhaji jen zle pohledy ci pali rakety mimo.

   Rek bych ze uplne stejne jako predchozi - cile zniceny a syrani vrhaji jen zle pohledy ci pali rakety mimo.

   • Slavoslav
    07:02 11.02.2019

    nj a uzijeme si diskusiu kde nam bude miestna cervena uderka hladat dovody preco zas Ruska PVO dodana s velkou slavou aby zastavila Izraelske utoky skoncila vaporizovana

    nj a uzijeme si diskusiu kde nam bude miestna cervena uderka hladat dovody preco zas Ruska PVO dodana s velkou slavou aby zastavila Izraelske utoky skoncila vaporizovana

    • Slavoslav
     10:23 11.02.2019

     no co chlapci? minuskujete? vari nemam pravdu? Izreal si v Syrii nici ciele ako chce. Ak sa mu Syrska PVO postavi skonci znicena a vam neozstava nic ine ako vymyslat si nejake ...Zobrazit celý příspěvek

     no co chlapci? minuskujete?

     vari nemam pravdu? Izreal si v Syrii nici ciele ako chce. Ak sa mu Syrska PVO postavi skonci znicena a vam neozstava nic ine ako vymyslat si nejake tajne dohody podla ktorych Rusi verejne v reakcii na zostrel Il-ka vystuzia Syrsku PVO proti Izraelu no pritom tu istu PVO nechaju Izraelcom zlikvidovat lebo ...Skrýt celý příspěvek

     • Luky
      11:04 11.02.2019

      Víš Slavo, já nevím, co kdo bude vymýšlet za teorie o tajných dohodách, ale tady si určití lidé zamilovaně myslí, že Izrael si létá nad Sýrií jak chce. Dlouhodobě se domnívám, že ...Zobrazit celý příspěvek

      Víš Slavo, já nevím, co kdo bude vymýšlet za teorie o tajných dohodách, ale tady si určití lidé zamilovaně myslí, že Izrael si létá nad Sýrií jak chce.
      Dlouhodobě se domnívám, že Izrael si pilotovaně nad Sýrii nikdy nelétal jak chtěl a od doby, co byla syrská PVO vyztužena si to tuplem rozmyslí.
      Že odpaluje zpoza hranic určité množství inteligentní munice, ze kterého určité množství něco zasáhne, mi nepřijde až tak důvodem k obdivu.
      Taky tady neskanduju, když Hizballáh (na který Izrael neútočí, protože od něj dostal napráskáno) odpálí nějakou raketu, co udělá v Izraeli škodu. Vždy mi to přišlo spíš zbabělé a nechutné (i když i ten Hizballáh má/měl svoje důvody).
      Stejně tak, když Rusové napráskají ukrajinským člunům, nemám potřebu identifikovat se se silnějším a machrovat nad jeho úspěchy.....ale je to asi o nátuře.Skrýt celý příspěvek

     • Slavoslav
      12:28 11.02.2019

      vies Luky, ja to viem dost presne. Staci si precitat tuto diskusiu. A nepotrebujem si pri tom mysliet, ze Izrael si lieta nad Syriou ako chce. Staci, ze som uz vyrastol som z ...Zobrazit celý příspěvek

      vies Luky, ja to viem dost presne. Staci si precitat tuto diskusiu. A nepotrebujem si pri tom mysliet, ze Izrael si lieta nad Syriou ako chce. Staci, ze som uz vyrastol som z Vinetuoviek a neverim na ferovy boj v realnej vojne. A jedine co mozem vidiet, ze napriek posilovaniu Syrskej PVO, aby sa zabranilo utokom Izraela tieto prebiehaju tak ako do incidentu s IL-om a ak sa nahodou Syrska PVO postavi na odpor je znicena vratane najmodernejsich kuskov ktore ju mali zastavit.

      Ze to je odpalmi spoza hranic? Nu aj predtym bolo a Rusi i Syrcania to vedeli uz pred posilovanim tej PVO.

      Tiez vidim vyplakavanie ludi ktory sa identifikovali z velkym Ruskom a nevedia prezriet, ze si z neho niekto nenakladol do nohavic. Tazko je im uverit, ze na regionalnej urovni je tam Izrael vacsi, alebo minimalne vyrovnany hrac a Rusko nema paky ako ho zastavit. Ze ten Izrael tam ma vlastnu politiku a tu mu nediktuje Rusko, ale Rusko s nou naopak musi ratat. Nie ze by to RUsko neskusalo aj osilovanim tej PVO, len na to proste vd anom regione nema a na Izrael nema ziadne paky. Duplom ked za Izraelom stoji USA. A kvoli tomu si vymyslaju rozne geopoliticke dohody, dovody, vypinaju prehladove radary atd. len aby ospravedlnili zlyhanie a nemuseli priznat prehru svojho idola.

      Napriek tomu si nemyslim, ze Ruska PVO je o nicom. Je to dobra technika len ma smolu ako kazda PVO ktora nie je zastresena letectvom. Utocnik si vybera miesto, cas a sposob a preto ma vzdy vyhodu ktora ho zvyhodnuje voci akokolvek vyspelej PVO.Skrýt celý příspěvek

   • flanker.jirka
    17:10 11.02.2019

    Czertiku, dole mi to nenabidlo možnost reagovat, tak to píšu sem. Věčné jsou ty případy obdobné, tj. vyhrané války a území. Pokud vás zajímá osud podkarpatské Rusi, tak tato část ...Zobrazit celý příspěvek

    Czertiku, dole mi to nenabidlo možnost reagovat, tak to píšu sem. Věčné jsou ty případy obdobné, tj. vyhrané války a území.
    Pokud vás zajímá osud podkarpatské Rusi, tak tato část připadla po rozbití první republiky slovenskému štátu, následně je o tuto část připravilo Maďarsko a zabralo to 23.3.1939. Tak že komu no pak měli vracet? Fašistickému Slovensku nebo fašistickému Maďarsku? Jednání o územním uspořádání po druhé světové válce probíhaly na úrovních mezi rádoby vítěznými mocnostmi. Dokonce byl i návrh na to, že Slovensko bude připojeno jako dali svazová republika přímo k rusakum. Na to jsme měli nulový vliv. Němci přišli o území dnes náležící Polsku a Rusku.
    Na případu sinaje vidíte, že po uzavření mírové smlouvy Sinaj vrátili. Což je v případě golan ten samý problém pro uzavření mírové smlouvy ze Syřany, ale když vidí profit z toho co golany nabízí, tak se mírové smlouvy asi nedočká nikdo, i kdyby byl opravdu v Sýrii Ghandi :-)Skrýt celý příspěvek

    • Czertik
     13:27 12.02.2019

     flankere, flankere. Jde videt ze si skutecne pekne ideologicky zpracovany, protoze to jinak ani napsat nejde. Jinak bys takovy nesmysl nemohl napsat. Mas sice pekne uvedena data a ...Zobrazit celý příspěvek

     flankere, flankere.
     Jde videt ze si skutecne pekne ideologicky zpracovany, protoze to jinak ani napsat nejde. Jinak bys takovy nesmysl nemohl napsat. Mas sice pekne uvedena data a fakta, ale kontext ti absolutne unika.
     Ano, skutecne vznikl fasisticky slova stat a pak jeji cast sebrali madari (nezapominej na tu cast kterou sebrali polaci), ale kde vidis jakou koliv relevanci ?
     V 45 se obnovovalo ceskoslovensko, ne fasisticky sovensky stat nebo madarsky.
     V ceskych zemich se uzemi taky obnovilo do stavu pred mnichovem a ne po nem (kdyz uz si vyuzil ten stupidni argument o slovak statu).
     A o jakych radoby vitezich 2sv to pises ? To ze nemecko prohralo je bez debat - a ti co staly na jeho strae skoncily jako porazeni, ti co byly v opozici jako vitezove.
     Kde tam vidis prostor na radoby ?
     A ano, ten onen navrh aby se slovensko stalo soucasti sssr...to skutecne nikdo nebraz vazne a nikdo z politiku to nebral vazne.
     Kdybys to napsal jako kuriozitu, chapal bych to...ale skutecne si to myslel vazne ?
     Takze kdyz tu napisu, ze csr mela byt kolonialni mocnosti , tak ty hned pribehnes s tim, jaka ze je to velka skoda, ze se csr ji nikdy nestalo a jak je to skoda....nebo me budes povazoivat za trola ?
     Pro pripad ze nevis o cem pisu - narazim na dobu kratce pos konceni 1 sv kdy se demontovaly nemecke kolonie a resilo se komu pripadnou, a byl tam i navrh z rad par cechoslovaku aby myslim togo (ci jina afraicka kolonie) pripadlo csr.
     Vsichni co o tom rozhodovali vedeli ze nema sanci na uspech, a brali to jako takovou kuriozitu.
     A pritom sance na splneni meli oba tyto navrhy prakticky stejnou.
     Ale zpatky k zakarpatske ukrajine, tak polozim ti otazku - existuje nekdo VICE OPRAVNEN v otazce jeji budoucnosti rozhodovat , nez ti co na ni maji nejen historicky narok, ale dokonce sou to staty, jejich vojska na jeji uzemi vstoupi ?
     A jak uz ti svitlo, jedna se o csr a sssr. A tady k tvojemu zdeseni? prave benes se stalinem v moskve ve 43 uzavrel dohodu, kde mimo jine se stalin ZAVAZAL ze veci na ukrajine necha zcela v CESKOSLOVENSKYCH rukach (vcetne samospravy, odvodu apod).
     To ze stalin svuj dil porusil uz o 2 roky je vec jina.
     Ano nemci prisli o sva uzemi vuci polsku a sssr (a polsko vuci sssr, stejne jako csr) .
     Ale nezapominej nemecko valku ZACALO A PROHRALO.
     Csr a polsko byly OBETI JEHO AGRESE.

     K sinaji - ano, jak si sam nadherne napsal PO UZAVRENI MIROVE DOHODY, ktera resila spoustu veci, byla sinaj vracena.
     A dodnes ma egypt vuci izraeli neutralne-pozitivni vztah.
     A jak sou na tom syrsko - izraelske vztahy ?
     Je mezi obema staty uzavrena mirova smlouva ?
     Jaka je retorika/vztah izraele a syrie - sou neutralni ci pozitivni ?
     Odpovedi jiste znas..takze skutecne skutecne me zkus naspat jediny racionalni duvod pro to, proc by se meli golany vracet syrii.
     A ano, skutecne si dokazi predstavit situaci ze se golany vrati syrii po tom, co sev syrii ujme vlady "syrsky ghandi".
     Clovek co uzavre s izraelci mir, zmeni vztahy s nimi na neutralni ci lepsi, zakroci proti dodavkam zbrani a vybaveni pro teroristy co odpaluji rakety proti izraeli.
     A vybuduje si takove postaveni a vladu ze riziko toho, ze bude valka mezi obema zemi prakticky nulova..pak ano, jsite si dokazu predtsavit situaci kdy se golany vrati syrii.
     Do te doby...odpoved jiste znas.Skrýt celý příspěvek

     • flanker.jirka
      18:04 12.02.2019

      doufám, že mi to tu "politicky" vysvětlíte. Názor na udržitelnot podkarpatské rusi po druhé svétové válce bych přirovnal k tomu, jak to vypadalo s nějakými hypotetickými koloniemi ...Zobrazit celý příspěvek

      doufám, že mi to tu "politicky" vysvětlíte. Názor na udržitelnot podkarpatské rusi po druhé svétové válce bych přirovnal k tomu, jak to vypadalo s nějakými hypotetickými koloniemi po velké válce, trochu s nadsázkou. Ale chyběla tu podpora ze strany spojenců ze západu, byli jsme dáreček pro Stalina, ten tak využili situace a uspořádal si po osvobození tohoto území od němců nějaké volby, referenda a kupodivu jim vyšlo, že všichni chtějí být souščástí SSSR. (ostatně nějaké referenda rusíni pořádali v USA po velké válce, těm tehdy vyšla náklonnost k československu a ukrajině, proč se takové referendum nekonalo tehdy přímo na zmiňovaném území, nevím, z pohledu rusínů žijících na podkarpatské rusi to bylo o nich, bez nich). Něco málo o osudech lidí v tomto a okolním území Evropy zmiňoval Snyder v knize Krvavé země.

      Golany jsem v diskusi původně zmiňoval z toho důvodu, že to bude vždy dobrým důvodem udržovat určité stupně napětí, aby nevzniknul mezinárodní tlak na to je vrátit, i za cenu černých operací a operací pod falešnou vlajkou) Z toho vychází, že Sýrie si je může vzít jen a pouze silou, kterou nemá a v dohledné době mít nebude, jestli vůbec kdy.Skrýt celý příspěvek

  • danny
   13:02 11.02.2019

   Předpokládám, že splní strategický cíl. Jako obvykle bude dokonale připraven a naplánován tak, aby bylo cíle dosaženo bez ztráty kytičky. A bez ohledu na to, jak to dopadne, jej ...Zobrazit celý příspěvek

   Předpokládám, že splní strategický cíl. Jako obvykle bude dokonale připraven a naplánován tak, aby bylo cíle dosaženo bez ztráty kytičky. A bez ohledu na to, jak to dopadne, jej všechny strany využijí k propagaci svého vítězství (od úspěšného sestřelu skoro veškeré munice po prokázání nebezpečí plynoucí ze zakořeňování Íránu v Sýrii a nutnosti přitlaačit na pilu). A my k tomu, abychom se tady zase hezky pohádali.Skrýt celý příspěvek

 • Martin23
  21:37 09.02.2019

  Standa Blábol nám včera něco napsal o ruské propagandě. Spíš má pár lidí radost, že po masáži ruské propagandy o tom, jak S-300 zatnul Izraeli tipec, se ukazuje, že opravdu ...Zobrazit celý příspěvek

  Standa Blábol nám včera něco napsal o ruské propagandě.

  Spíš má pár lidí radost, že po masáži ruské propagandy o tom, jak S-300 zatnul Izraeli tipec, se ukazuje, že opravdu nejde o zázračné zbraně. A omezený počet kvalitních PVO systémů prostě Izrael nezastaví. Jen mu zkomplikuje život. Je to trochu dětinská radost, ale co už:)

  ++++++

  Na mou otázku, kde se ta ruská propaganda objevuje, odpověděl:

  Seznam dezinformačních webů ti sem kopírovat nebudu.

  ++++++

  Takže asi tak:
  TV, rozhlas, tištěná periodika, web, to je z 99% propaganda západní.
  Argumentovat v tomto smyslu ruskou propagandou několika desítek nezávislých webů, které mají mizivou sledovanost v populaci, přesně vypovídá nejen o takových diskutérech, ale i o jejich motivech.Skrýt celý příspěvek

  • raziel87
   21:59 09.02.2019

   ale tak, zbytečná reakce :-) Stanka už dávno prokoukl a xkrát v mnoha tématech utřel Fenri, od té doby mu to Stanko nemůže odpustit a kdykoli ho v diskuzi uvidí, začne hystericky ...Zobrazit celý příspěvek

   ale tak, zbytečná reakce :-) Stanka už dávno prokoukl a xkrát v mnoha tématech utřel Fenri, od té doby mu to Stanko nemůže odpustit a kdykoli ho v diskuzi uvidí, začne hystericky vřískat o blondýnách ;)Skrýt celý příspěvek

   • astor
    08:15 10.02.2019

    Naprostý souhlas. Mezi cíleně prozápadní dezinformační weby bych zařadil ovšem i Armádní noviny, které používají tradiční dvojí metr v posuzování skutků porušování mezinárodního ...Zobrazit celý příspěvek

    Naprostý souhlas. Mezi cíleně prozápadní dezinformační weby bych zařadil ovšem i Armádní noviny, které používají tradiční dvojí metr v posuzování skutků porušování mezinárodního práva a které se podobně jako AČR staly platformou nácků všech zabarvení přebarvených na demokraty. Mazání některých příspěvků administrátorem, většinou reakce na extra hloupé rasistické, xenofobní a genderově nevyvážené příspěvky jsou toho důkazem.Skrýt celý příspěvek

    • StandaBlabol
     08:52 10.02.2019

     Tak jo kluci. Když jste mi to takhle nandali, co se vrátit zpátky k tématu? Tím je zjevná nemohoucnost Ruskem vyzbrojené a řízené syrské PVO? A pokud admin tohle vlákno smázne, ...Zobrazit celý příspěvek

     Tak jo kluci. Když jste mi to takhle nandali, co se vrátit zpátky k tématu? Tím je zjevná nemohoucnost Ruskem vyzbrojené a řízené syrské PVO?

     A pokud admin tohle vlákno smázne, tak to samozřejmě nebude proto, že jedeme stupidní off topic. Ale protože ten cenzor je rusofobní amerikanofilní židofašista:)Skrýt celý příspěvek

     • raziel87
      11:16 10.02.2019

      2 Standa Tak jo Stando, připomeňme si rok 2013, kdy se v Sýrii vzbouřili farmáři, kteří neměli co žrát, Assad jich nechal několik stovek při demonstracích zastřelit, vlítli jsme ...Zobrazit celý příspěvek

      2 Standa

      Tak jo Stando, připomeňme si rok 2013, kdy se v Sýrii vzbouřili farmáři, kteří neměli co žrát, Assad jich nechal několik stovek při demonstracích zastřelit,
      vlítli jsme tam my a málem došlo k rozpadu celé Sýrie a dalšímu "exodu" jako v případě již dobytých a "podemokratizovaných" arabských zemí.

      Pak tam vlítlo Rusko a situace se diametrálně změnila, nebo ti snad přijde situace v Sýrii stejná, jako v dobách, kdy tam rusáci nebyli? Já ti nevím, ale když tak občas koukám na mapky na aktualnikonflikty.cz, tak se tam ta situace za posledních 6 let diametrálně otočila, nemyslíš? nebo ti snad přijde, že je Assad zalezlej v zemjance jako Saddam, nebo prchá v džípu jako Kaddafí?

      Pokud by si pozorně četl, co tu píšou "Vladimírové Vladimirovičové, kremlboti, komunisti", tak bys musel odtušit, že nikdo nevříská blahem nad účinností Rusko-Syrské PVO - proč bychom to taky dělali, když tu kromě "Fakkta" snad žádný opravdový "rudoch" není a jsme Evropané v EU a NATO :-) jen tu spoustu lidí poukazuje na to, že Sýrie je díky ruské intervenci prakticky osvobozená.Skrýt celý příspěvek

     • Jan Padesátýpátý
      14:53 10.02.2019

      raziel87 napsal: "připomeňme si rok 2013, kdy se v Sýrii vzbouřili farmáři, kteří neměli co žrát, Assad jich nechal několik stovek při demonstracích zastřelit, vlítli jsme tam my a ...Zobrazit celý příspěvek

      raziel87 napsal: "připomeňme si rok 2013, kdy se v Sýrii vzbouřili farmáři, kteří neměli co žrát, Assad jich nechal několik stovek při demonstracích zastřelit,
      vlítli jsme tam my a málem došlo k rozpadu celé Sýrie"

      Pleteš si hodně věcí.
      - farmáři v Sýrii se vzbouřili v roce 2011
      - Západ vlítl do Libye (která proto dopadla mnohem lépe než Sýrie)
      - v Sýrii Západ 3 roky nezasahoval. Výsledkem bylo, že v Sýrii získal moc IS
      - v Sýrii se první západní jednotky speciálních sil objevily v roce 2014, když byl IS hrozbou pro celý regionSkrýt celý příspěvek

     • Czertik
      15:06 10.02.2019

      jan 55 Souhlas, az na tu lybii. Ano, zapad tam brzo vlitl, udela co mohl a stahl se. Ale rict ze dopadla lip nez syrie je ponekud optimisticke. Libie si uzila hodne dlouhou dobu ...Zobrazit celý příspěvek

      jan 55
      Souhlas, az na tu lybii. Ano, zapad tam brzo vlitl, udela co mohl a stahl se. Ale rict ze dopadla lip nez syrie je ponekud optimisticke.
      Libie si uzila hodne dlouhou dobu obcanske valky, a klid tam neni dodnes.Skrýt celý příspěvek

     • raziel87
      15:08 10.02.2019

      2 Jan Padesátýpátý

      díky za opravu a usměrnění. Já si při odesílání říkal "vole nechceš si ty roky nejdřív ověřit? ne, to bude sedět....." +1 Jene

      2 Jan Padesátýpátý

      díky za opravu a usměrnění. Já si při odesílání říkal "vole nechceš si ty roky nejdřív ověřit? ne, to bude sedět....." +1 Jene

     • Jan Padesátýpátý
      16:25 10.02.2019

      Czertik:
      Libye: desítky tisíc obětí od roku 2011
      Sýrie: téměř půl milionu obětí od roku 2011

      Czertik:
      Libye: desítky tisíc obětí od roku 2011
      Sýrie: téměř půl milionu obětí od roku 2011

     • Czertik
      22:06 10.02.2019

      jan 55 Zalezi na porovnovacim kriterii :) Ano, v lybii je min obeti nez v syrii, ale to je asi tak vse. Protoze ve vysledku sou obe dve zeme v pr**i. Jde namitnout ze v syrii je ...Zobrazit celý příspěvek

      jan 55
      Zalezi na porovnovacim kriterii :)
      Ano, v lybii je min obeti nez v syrii, ale to je asi tak vse.
      Protoze ve vysledku sou obe dve zeme v pr**i.
      Jde namitnout ze v syrii je daleko vic obeti, kvuli mistnim podminkam ktere na lybii neplati - zajem daleko vice statu prihrat si tam svou polivcicku (vyzbrojovanim svych lidi), vetsi etnicka/kmenova roztristenost a z toho ochota bojovat proti sobe apod.Skrýt celý příspěvek

     • Slavoslav
      07:45 11.02.2019

      raziel nechcem ti kazit iluzie, ale keby zapad vletel do Syrie tak Asad skonci na kandelabri. Ak neratame nejake bokovky CIA tak ten zapad az na par vynimiek ktore z vojenskeho ...Zobrazit celý příspěvek

      raziel nechcem ti kazit iluzie, ale keby zapad vletel do Syrie tak Asad skonci na kandelabri. Ak neratame nejake bokovky CIA tak ten zapad az na par vynimiek ktore z vojenskeho hladiska nezavazili bombardoval od zaciatku len Asadovych protivnikov. Pravda, vybranu cast tych protivnikov, ale stale protivnikov. Obama tam spackal co sa dalo odchodom z Iraku a potom uz len hasili bez nejakeho konceptu co s tym.

      A Asada nezachranili Rusi. Asada zachranili Irancania a Hizballah ktory mu dodali kanonefutter proti vlastnemu obyvatelstvu. Rusi poskytli politicke krytie.Skrýt celý příspěvek

    • Scotty
     08:55 10.02.2019

     Armádní noviny jako dezinformační web a AČR je platforma nácků. Dobrý, dneska jste v kondici.

     Armádní noviny jako dezinformační web a AČR je platforma nácků. Dobrý, dneska jste v kondici.

    • Jan Grohmann
     18:34 10.02.2019

     Pane Astore, jestli si myslíte, že jakkákoliv média jsou názorově nezávislá, tak s prominutím, jste mediálně negramotný. My jsme to vyřešili tak, že jsme tady - ...Zobrazit celý příspěvek

     Pane Astore, jestli si myslíte, že jakkákoliv média jsou názorově nezávislá, tak s prominutím, jste mediálně negramotný. My jsme to vyřešili tak, že jsme tady - https://www.armadninoviny.cz/o... jasně napsali (před pěti lety), kdo jsme a s "kým jsme". Pokud jste si to nepřečetl, Váš problém.
     Články na AN si přečtětě a buď s nima souhlasíte nebo nesouhlásite. Nebo chcete snad rozhodovat i za ostatní, co mohou číst nebo ne? Tak kdo je pak nácek.
     Pokud se Vám styl AN nelíbí, dejte vědět a smažeme Vám profil, připadně zabolujeme přístup, ať Vás obsah AN neirituje.Skrýt celý příspěvek

     • raziel87
      18:38 10.02.2019

      Správná reakce. Pár dní zpět jsem napsal v jiném vlákně, že člověk buď přistoupí na politiku daného serveru, nebo ne. Jsou tu živé diskuze, aktuální témata - což je super. Jsou tu ...Zobrazit celý příspěvek

      Správná reakce. Pár dní zpět jsem napsal v jiném vlákně, že člověk buď přistoupí na politiku daného serveru, nebo ne. Jsou tu živé diskuze, aktuální témata - což je super. Jsou tu lidi, kteří vycházejí z jednoho jediného zdroje - čistě prozápadního, nebo naopak "sputnikáři". Jsou tu lidi, kteří lezou na prozápadní i provýchodní weby a pak se v tom nesourodém myšmaši snaží zorientovat :-)) protože jeden hot! druhý čehí! a pak si vyberSkrýt celý příspěvek

     • astor
      19:31 10.02.2019

      Rozhodovat za druhé, co mohou a nemohou číst, rozhodně nechci. To nechám na vás, je to váš business. Na jednu stranu přiznáváte vlastní indoktrinaci a na druhou jí jiným vyčítáte. ...Zobrazit celý příspěvek

      Rozhodovat za druhé, co mohou a nemohou číst, rozhodně nechci. To nechám na vás, je to váš business. Na jednu stranu přiznáváte vlastní indoktrinaci a na druhou jí jiným vyčítáte. Účastnit se diskusí s partou zelenáčů, nadopovaných jediným správným názorem je doopravdy ztráta času. Smažte mi profil, na propagaci násilí a překrucování historie se podílet odmítám.Skrýt celý příspěvek

     • danny
      20:05 10.02.2019

      Tak tak. Kromě umožnění těchto bouřlivých diskusi a otevírání i provokativních témat je ta jasná deklarace názorového směřování redakce jeden z hlavních důvodů, proč mě AN baví. Je ...Zobrazit celý příspěvek

      Tak tak. Kromě umožnění těchto bouřlivých diskusi a otevírání i provokativních témat je ta jasná deklarace názorového směřování redakce jeden z hlavních důvodů, proč mě AN baví. Je to fér, srozumitelné a v dusledku mnohem svobodnější, než nějaké hraní na objektivitu.Skrýt celý příspěvek

   • StandaBlabol
    19:42 10.02.2019

    "Stanka už dávno prokoukl a xkrát v mnoha tématech utřel Fenri, od té doby mu to Stanko nemůže odpustit a kdykoli ho v diskuzi uvidí, začne hystericky vřískat o blondýnách " Asi ...Zobrazit celý příspěvek

    "Stanka už dávno prokoukl a xkrát v mnoha tématech utřel Fenri, od té doby mu to Stanko nemůže odpustit a kdykoli ho v diskuzi uvidí, začne hystericky vřískat o blondýnách "

    Asi to nestojí za komentář, ale máš pravdu. Nejvíc mi to tu Blondýnka natřela, když nám všem vysvětlila, že nejlepší způsob, jak rušit Tomahawk je bagr. Ne, nekecám, fakt se to stalo. Od té doby mě prokoukl ještě mnohokrát. Lol.Skrýt celý příspěvek

    • raziel87
     19:52 10.02.2019

     Néé, zase bagr :-D Stando, ty si tak neuvěřitelně prolhanej člověk, až to hezké není. Pamatuji si tu diskuzi velmi dobře. Fenri mezi desítkami příspěvků, které napsa, mimojiné ...Zobrazit celý příspěvek

     Néé, zase bagr :-D

     Stando, ty si tak neuvěřitelně prolhanej člověk, až to hezké není. Pamatuji si tu diskuzi velmi dobře. Fenri mezi desítkami příspěvků, které napsa, mimojiné zmínil zámysl, nad teoretickým zmatením hlavice Tomahawku tím, že bagry přeorají reliéf krajiny. V žádném případě nepsal, že se tak děje, že je to ozkoušené a potvrzené. Byl to logický zámysl, který opravdu při troše odproštění se od suchých faktů, může fungovat. Ty tu od té doby do zpitomnění neustále píšeš, že Fenri jezdí v Komatsu po středním východě a přeorává krajinu, fakt si pitomej.Skrýt celý příspěvek

     • Slavoslav
      07:05 11.02.2019

      fenri tam mimo ine vobec netusil ako to navadzanie tomohawku funguje co mu tam bolo viac krat dokazane a tak bagroval a bagroval. Celkovo v tej diskusii skoncil zufalo a mam pocit, ...Zobrazit celý příspěvek

      fenri tam mimo ine vobec netusil ako to navadzanie tomohawku funguje co mu tam bolo viac krat dokazane a tak bagroval a bagroval. Celkovo v tej diskusii skoncil zufalo a mam pocit, ze ho podobne ako Martina o ktoreho nazoroch si sam napisal, ze s nimi nesuhlasis obhajujes len kvoli farbe dresuSkrýt celý příspěvek

     • StandaBlabol
      08:33 11.02.2019

      Nevím proč jsi tak děsně agresivní? Sám tu potvrzuješ, že Blondýnka ty bagry propagovala? Tak kde lžu? Stejně tak mi tady podsunuješ sympatizování s humanitárním bombardováním a ...Zobrazit celý příspěvek

      Nevím proč jsi tak děsně agresivní? Sám tu potvrzuješ, že Blondýnka ty bagry propagovala? Tak kde lžu? Stejně tak mi tady podsunuješ sympatizování s humanitárním bombardováním a pokroucený pohled na lidské utrpení. Já měl v té době příbuzného, který žil v Srbsku, měl i jejich občanství a byl ve věku základní vojenské služby. Nic jsem o něm nevěděl a dost jsem se o něj bál. Rozhodně jsem nesympatizoval s tím, když se NATO rozhodlo přimět Miloševiče k rozumu bombardováním civilních cílů. A když slyším termín "vedlejší škody" tak rudnu vzteky. Jen jsem okomentoval to, že cílem nebylo zničení srbské armády. A na tom trvám.Skrýt celý příspěvek

     • Jara
      10:55 11.02.2019

      Slávo Fenri přeci není žádný rudoch.... trochu mi vadí že každý kdo nekriticky nepříjmá veškeré akce USA je ihned označen za komunistu.......

      Slávo Fenri přeci není žádný rudoch.... trochu mi vadí že každý kdo nekriticky nepříjmá veškeré akce USA je ihned označen za komunistu.......

     • Slavoslav
      12:33 11.02.2019

      Jara ja a myslim, ze ani osttany ktory pouzivaju oznacenie cerveny tim, tym nemyslia zrovna komunisticke presvedcenie, ale skor naklonost k Rusku ktora je u fenriho ...Zobrazit celý příspěvek

      Jara

      ja a myslim, ze ani osttany ktory pouzivaju oznacenie cerveny tim, tym nemyslia zrovna komunisticke presvedcenie, ale skor naklonost k Rusku ktora je u fenriho nepopieratelna. Na druhej strane sa nebudem tajit, ze mne je nazorovo sympatickejsi modry tim. Nic viac za tym nehladaj a ak chces dosad si tam farbu zelenu a zltu :)

      btw, ja som v pripsevku na ktory reagujes ani ziadnu farbu nespomenul. Ba dokonca nic cim by sa dalo evokovat, ze fenri je podla mna komanc :)Skrýt celý příspěvek

  • Jan Padesátýpátý
   14:43 10.02.2019

   Martin23 napsal: "TV, rozhlas, tištěná periodika, web, to je z 99% propaganda západní. Argumentovat v tomto smyslu ruskou propagandou několika desítek nezávislých webů, ...Zobrazit celý příspěvek

   Martin23 napsal: "TV, rozhlas, tištěná periodika, web, to je z 99% propaganda západní.
   Argumentovat v tomto smyslu ruskou propagandou několika desítek nezávislých webů, ..."

   Vynechám TV Barrandov, která je podle tebe západní propagandou, ale podle mne má mnohem blíže k ruské propagandě než k západní propagandě.
   Srovnám Českou televizi a to, čemu ty říkáš "nezávislé weby" a já "prokremelské weby":

   Na drtivé většině "nezávislých webů" NENAJDEŠ JEDINÝ ČLÁNEK, KTERÝ BY JAKKOLI KRITIZOVAL KREML nebo jej stavěl do nepříjemného světla. Co je západní, to je špatné, co je ruské, to je dobré. (Výjimkou jsou Parlamentní listy)

   Na ČT nekoukám příliš často, ale už jsem tam viděl
   - reportáž z doby, kdy byla v běhu anexe Krymu. Redaktor se zeptal tří lidí na Krymu, a ptal se jich na jejich názor. Dva byli proruští, jeden proukrajinský. Reportér zřejmě oslovil první tři lidi, na které narazil, a měl odpracováno. POKUD BY ČT BYLA TELEVIZÍ VYSÍLAJÍCÍ ZÁPADNÍ PROPAGANDU, ty proruské názory by reportér vynechal a zařadil by pouze proukrajinské.
   - převzatou reportáž (od CNN?) z Mariupolu, kde se ptali místních dělníků na konflikt u Kerčského mostu, většina se klonila spíše k ruské interpretaci událostí. Závěr: jako v minulém odstavci
   - na ČT lze ovšem vidět i pořady, které vyznívají jasně v neprospěch Ruska, viděl jsem třeba dokument "(Polo)ostrov Krym"

   Když to shrnu, ČT se snaží o objektivní zpravodajství. Ano, ČT nevysílá stylem "5 minut pro pana Hitlera, 5 minut pro pana Žida". Ale to vyplývá z toho, že redaktoři si myslí, že Hitler plynuje židy a nikoli naopak.

   A to jsem se soustředil na rusko-ukrajinský konflikt. Termín "prozápadní propaganda" je sám od sebe nonsens, protože Západ sám sebe zásadně nepropaguje, Západ dává přednost sebemrskačství.Skrýt celý příspěvek

 • Charlie
  08:27 09.02.2019

  Jen přidám svou trošku do mlýna: Situace v Sýrii je neuvěřitelně komplexní. Spousta zainteresovaných stran, které sledují svoje zájmy, se musela na něčem dohodnout, což ovšem ...Zobrazit celý příspěvek

  Jen přidám svou trošku do mlýna:

  Situace v Sýrii je neuvěřitelně komplexní. Spousta zainteresovaných stran, které sledují svoje zájmy, se musela na něčem dohodnout, což ovšem neznamená, že přestaly tlačit svojí agendu, jen to musí dělat skrytě.

  Že se minimálně velmoci dohadují mezi sebou a Sýrie tahá za nejkratší stranu provazu je myslím jediná jistota, kterou máme. Primárními hráči jdou v té oblasti Rusové, Turci a Izraelci, Írán a Amričani v tuhle chvíli hrají druhou ligu, Sýrie je správce divadla, kterej musí snášet rozbitý sedačky a bodel na jevišti.

  Hráč numero uno je Rusko a to mám myslím jeden velice zřejmej cíl - dostat Sýrii zpátky do stavu, kdy bude moct využívat svoje námořní základny v klidu a pohodě a nebude muset řešit nějaký bojůvky ve vnitrozemí, proto podporuje Assada proti povstalcům. Zároveň ale nepotřebuje Sýrii celou, proto (zatím) neřeší sever, kde se Turci přetlačujou s Kurdama. Tady sem fakt zvědavej, jestli nakonecTurky donutí vypadnout nebo jim to tam nechají (zatím to vypadá, že to Turci dostali podle toho, jak se tam zakopávaj).

  Turecko má cíl taky celkem jasnej - zlikvidovat Kurdy a urvat ze Sýrie co se dá, hlavně aby na tom území bylo něco cennýho, v lati ho drží jen Rusové a přítomnost Američanů u Kurdů (ti tam možná přes proklamované stažení nechají pár týmů speciálů jako záruku, že se Turek udrží na uzdě).

  Izrael chce primárně nedovolit Íránu moc zapustit kořeny v Sýrii, což by paradoxně mohlo korelovat se zájmy Sýrie, kde se skoro vsadím že Assad nemá z přítomnosti íránců moc velkou radost a bere je spíš jako nutný zlo (a vhodnej kanonenfutr). Pokud by měl Izrael za cíl zničit v Sýrii (se kterou je doteď ve válečným stavu pokud je mi známo) co se dá, vypadala by jeho kampaň úplně jinak, ale podle mě je izraelcům milejší stabilní, byť nepřátelská Sýrie než mít za souseda rozvrácenou enklávu, kde se prohání tucet teroristickejch bojůvek financovanejch bůhvíkým, který si dělaj co chtěj a nejni možný se s nima dohodnout.

  Američani Sýrii reálně vzdali a podle mě se spokojí, když si udrží na severu enklávu přiměřeně vděčnejch Kurdů, ze který se budou moct dívat Rusům a turkům trochu do karet. Na druhou stranu jak moc je to zajímá je vidět z jejich laxního přístupu. Je ale možný že tady vidíme interní tření v prioritách, někdo by moc rád v sýrii zůstal, ale Trump vypadá jako když ho zajímá ze všeho nejmíň.

  Pokud jde o Írán, ten chce v Sýrii zapustit kořeny a dostat jí pod svůj vliv, aby měl větší páku na bohatý šejky z druhý strany zálivu a dost bych se vsadil, že do Sýrie posílá přednostně nejagresivnější elementy svejch revolučních gard aby hrdinně padli za Alláha a nedělaly bordel doma.

  No a Assad - ten chce zůsta u koryta :D

  Dost bych se vsadil, že syrská PVO má neuvěřitelně tvrdě nastavený ROA, může štěkat, ale nesmí kousat (nebo aspoň ne moc). Co se stane, když kousne sme viděli 2x (jednou F-16 a podruhý Iljušin), pokaždý pro ně byl výsledek horší než kdyby si nechali základny zbombardovat a nic nedělali. Ani bych se nedivil, kdyby to určitý elementy ve struktuře PVO neuvěřitelně sralo a chtěli skrytě a pod rukama Rusů ukázat Izraeli zač je toho loket.

  Pokud jde o to teoretický poměřování pindíků Syrská PVOS vs. IAF, celkem bych viděl několik reálnějch scénářů jak by Syřani mohli Izraelcům řádně zatopit, ale předně by to vyžadovalo disciplinovaný a špičkově vycvičený obsluhy a hlavně si myslím že po pár týdnech kampaně by to skončilo rozvrácením syrský PVO jako celku a zapojením Rusů, který by nakonec asi přisunuli svoje komplety PVO a stíhačky a vytvořili by nárazníkovou zónu - jenže tohle je vývoj situace, kterej nikdo nechce. Proto bude pokračovat hra na válku, Izrael bude bombardovat Íránce a Hizballáh, Syřani budou prskat rakety pánubohu do oken s tím, že občas přijdou o komplet jehož velitel bude příliš ambiciozní a Rusko udrží svojí přítomnost na nutným minimu.

  Zajímavý věci se žačnou dít, až si Assad rozváže ruce porážkou posledních vzpurnejch skupin a konsoliduje moc. Pak totiž podle mě začne pošilhávat po ztraceným severu a bude ještě zajímavý, jak se to vyvine, jestli se domluví s Kurdama nebo jak.

  Docela by mě přišlo reálný že by se Assad spojil s Iráčanama, kterejm se tam Turci nasáčkovali taky a který z toho nemaj ale vůbec radost a začali tlačit na Turky, že jestli nezbalej fidlátka a nepůjdou po dobrým, tak daj svejm Kurdum větší autonomii a začnou je podporovat v teroristickým poji proti Turkům. Dovedete si představit ten mazec, kdyby se kurdský enklávy v Iráku a Sýrii spojily do nějakýho kvazistátu? Erdoganovi by prdla žilka (což by blya pozitivní správa).Skrýt celý příspěvek

  • Clanek
   10:46 09.02.2019

   Pod tohle me podepiste. Asi nejstrizlivejsi popis situace co tu zatim zaznel.

   Pod tohle me podepiste. Asi nejstrizlivejsi popis situace co tu zatim zaznel.

  • dusan
   20:43 09.02.2019

   V celku súhlas ... len Irán je o niečo silnejší hráč ako Rusko .... keby bolo Rusko "jednotka" tak určite udrží viac Iráncov na uzde, lebo Moskva nemá záujem na podporu Hizbaláhu v ...Zobrazit celý příspěvek

   V celku súhlas ... len Irán je o niečo silnejší hráč ako Rusko .... keby bolo Rusko "jednotka" tak určite udrží viac Iráncov na uzde, lebo Moskva nemá záujem na podporu Hizbaláhu v jeho "svätom boji" s Izraelom.

   A čo sa týka Kurdov .... tí sú takí roztrieštení, že skôr sa jednotlivé frakcie pripoja k silnejším hráčom konfliktu. Tak dlho fungovali Kurdi v regionálnych konfliktoch doteraz.

   Možno očakávať, že v nejakej podobe "vstane z popola" IS. Zrejme v inej forme, ale šítska politika potlačovania sunitov v Sýrii i v Iráku tomu dosť nahráva ...Skrýt celý příspěvek

  • Martin23
   21:32 09.02.2019

   V podstatě tohle jsem psal již včera.

   V podstatě tohle jsem psal již včera.

  • flanker.jirka
   10:48 10.02.2019

   Charlie, zajímavé shrnutí. Ještě tak doplnit ekonomické zájmy, taky nejsou zanedbatelné, nejen tranzit energetických surovin, ale i obnova samotné Sýrie bude příležitostí. Asad u ...Zobrazit celý příspěvek

   Charlie, zajímavé shrnutí. Ještě tak doplnit ekonomické zájmy, taky nejsou zanedbatelné, nejen tranzit energetických surovin, ale i obnova samotné Sýrie bude příležitostí.
   Asad u moci vyhovuje i Izraeli. Tak nějak si nedokážu představit situaci, že Asada hypoteticky nahradí někdo nový, řádně zvolený, mezinárodně uznaný všemi mocnostmi a příjde s požadavkem na navrácení anektovaného území (tj. velkou zásobárnou sladké vody na blízkém východě) ...to Izrael nebude chtít připustit.Skrýt celý příspěvek

   • Marw
    12:31 10.02.2019

    Izrael Golany predsa neokupuje pre to ze Asad je diktator, ale preto ze je to strategicke uzemie z ktoreho bol v minulosti napadnuty. Agresor prehral a stratil uzemie a nic na ...Zobrazit celý příspěvek

    Izrael Golany predsa neokupuje pre to ze Asad je diktator, ale preto ze je to strategicke uzemie z ktoreho bol v minulosti napadnuty. Agresor prehral a stratil uzemie a nic na tejto logike nemeni ani keby mali v Sirii zajtra volby a za prezidenta by zvolili Mahatma Ghandiho a vsetci hromadne konvertovali na vyznavacov Hare Krisna. Ano, asad ako taky zrejme Izraelu celkom vyhovuje, je pre nich citatelny, aktualne nema moznosti aby ich priamo ohrozil a zaroven to robi na domacej scene maju zrejme u prdele, to ze sa arabi mlatia medzi sebou ich nemusi nijak specialne dojimat.

    Ale rozhodne by som si nedovolil tvrdit ze by im nevyhovoval viacej niekto siroko medzinarodne akceptovany, co by vykopal Irancov a ich revolucne gardy a Hizballah z krajiny.

    Inak podla tejto logiky by sa zrejme malo Nemecko dozadovat navratenia Kaliningradu a medzinarodne spolocenstvo by ich malo podporit, ved uz nie su nacisticky stat a maju demokraticky zvoleny parlament aj vykonnu moc. Uz vidim ako by na to Rusko pristalo (Izrael je v tej istej situacii).Skrýt celý příspěvek

    • flanker.jirka
     15:27 10.02.2019

     Ano Marwe, i to je jeden z úhlů pohledu na věc, s takovou logikou by tu za chvíli každý okupoval každého (třeba i slovensko, za to že napadlo bývalé území SSSR v 41. roce a tak by ...Zobrazit celý příspěvek

     Ano Marwe, i to je jeden z úhlů pohledu na věc, s takovou logikou by tu za chvíli každý okupoval každého (třeba i slovensko, za to že napadlo bývalé území SSSR v 41. roce a tak by se tu mohly osočovat státy po celém světě)
     Jak mi vysvětlíte, že prakticky ihned po šestidenní válce začalo osidlování tohoto území izraelskými civilisty? To bylo jako v rámci bezpečnosti Izraele, přesunout vlastní civilsty na dostřel syrského dělostřelectva? Vážně si mohli být jisti tím, že měsíc po válce izraelské civilisty nikdo neohrozí? (10. června 1967 se považuje za konec šestidenní války a již v červenci 1967 se na tomto území zakládá kibuc Merom Golan pouze 13 km od posunuté hranice - v dostřelu dělostřelectva)
     Pročpak tedy nejednali stejně na sinaji? ...nebyl to jen ekonomický kalkul, osídlovat poušť se moc nevyplatí
     https://cs.wikipedia.org/wiki/...
     Existuje na to ovšem jiný mezinárodně uznávaný pohled:
     https://www.refworld.org/docid... Skrýt celý příspěvek

     • Czertik
      22:25 10.02.2019

      Tak srovnani golan se slovenskem je hodne mimo..to by to slovensko se muselo okupovat/pripojit hned v 45 a ne az o 60 roku ci dele pozdeji. Jinak jaky je tvuj nazor na to, jak nam ...Zobrazit celý příspěvek

      Tak srovnani golan se slovenskem je hodne mimo..to by to slovensko se muselo okupovat/pripojit hned v 45 a ne az o 60 roku ci dele pozdeji.
      Jinak jaky je tvuj nazor na to, jak nam v 45 sssr sebral zakarpatsnkou ukrajinu ? (a ta se utoku proti sssr neucastnila).
      A k onomu osidlovani golan....tak izrael to musi holt hodne flakat, kdyz dodnes golany nemaji ani 1/2 poctu puvodnich obyvatel v 67.,..a z toho i dnes je izraelcu min nez 1/2.
      Clovek by rek, ze pokud by meli imperialni ambice, tak tech lidi by tam poslali daleko vic.
      a co se tyka sinaje, mel by sis dopnit info, na sinaji zakadal osady.
      V roce 1967 dobyl Sinajský poloostrov Izrael během Šestidenní války a zřídil zde osady, ale po podepsání egyptsko-izraelské mírové dohody (26. března 1979) ho v roce 1982 vrátil Egyptu.
      https://cs.wikipedia.org/wiki/...

      Ano, anexe golan neni mezinarodne uznana, stejne jako ruska anexe krymu.Skrýt celý příspěvek

    • flanker.jirka
     15:43 10.02.2019

     Marwe, zase to moc nešetřete, vždyť přece nejde pouze o kaliningradskou oblast, ale šlo by v tomto případě, který zmiňujete o celé východní Prusko, které je nyní Polskem. Ale tam ...Zobrazit celý příspěvek

     Marwe, zase to moc nešetřete, vždyť přece nejde pouze o kaliningradskou oblast, ale šlo by v tomto případě, který zmiňujete o celé východní Prusko, které je nyní Polskem.
     Ale tam Vám asi uniká to, že se na tomto dělení území mocnosti (vítězové a poražení shodli).
     ... a jen pro pořádek, v pojmech, jak to tehdy bylo se začátkem šestidenní války, Izrael preventivně napadl letecké základny a jednotky arabské koalice, ne že Sýrie napadla jako první Izrael. I když je pravděpodobné, že se o to celá koalice chystala.Skrýt celý příspěvek

    • Tesil
     17:30 11.02.2019

     Marw
     Tak zrovna v této válce byl agresor Izrael.

     Marw
     Tak zrovna v této válce byl agresor Izrael.

     • raziel87
      17:52 11.02.2019

      tohle je ovšem nepopulární názor Tesile :-)

      tohle je ovšem nepopulární názor Tesile :-)

     • Czertik
      13:31 12.02.2019

      A to mel cekat cekat az ho napadnou a bude na tom diyk tomu daleko hur ? Zkutecne si vyhledej diskuze na to, co by kdyby..zapad zastavil adlu uz v 38, byt za cenu valky, pred ...Zobrazit celý příspěvek

      A to mel cekat cekat az ho napadnou a bude na tom diyk tomu daleko hur ?
      Zkutecne si vyhledej diskuze na to, co by kdyby..zapad zastavil adlu uz v 38, byt za cenu valky, pred mnichovem.
      A pak ti snad neco dojde.Skrýt celý příspěvek

     • segal7
      11:18 13.02.2019

      to Raziel - jestli ono to nebude tím, že je vzhledem k historickým faktům nepřesný.

      to Raziel - jestli ono to nebude tím, že je vzhledem k historickým faktům nepřesný.

  • Marthy
   13:42 10.02.2019

   K tomu že Syrská PVO může jen štěkat,ale málo kousat-určitě to mají velmi těžké,v Sýrii si lítá pomalu kde kdo a oni si musejí dávat velký pozor aby nevypálily po ...Zobrazit celý příspěvek

   K tomu že Syrská PVO může jen štěkat,ale málo kousat-určitě to mají velmi těžké,v Sýrii si lítá pomalu kde kdo a oni si musejí dávat velký pozor aby nevypálily po "nepravém"cíli-třeba letounu USA a jeho spojenců nebo po turkovi.Také určitě nemohou pálit po letadlech Izraele které se přiblíží k hranicím Sýrie,dokud ty nepřekročí hranice nebo neodpálí střely...
   Jinak Syrské osádky pvs by určitě rádi "klofli"nějaké to Izraelské letadlo,ale to není nic lehkého-kromě mimořádně složitým podmínkách ve vzdušném prostoru Sýrie a okolí je třeba připomenout kvalitu Izraelských pilotů,plánovačům útoků atd.
   Jen pro příklad uvedu záznam cvičných střeleb v Číně systémem S-300 PMU2 proti nízkoletícímu cíli (cvičný dron).Radar systému jej zachytil ve vzdálenosti 14.6 KM,sestřelen byl na dálce 4.6 KM pomocí dvou střel...Takže reálně proti nízkoletícím cílům je takový S-300 stejně účinný jako Pancir,a dá se prostě celkem snadno obletět,pokud víte kde se nachází.Prostě-PVO obrana bez stíhacího letectva bude vždy zranitelná a překonatelná.Skrýt celý příspěvek

   • flanker.jirka
    15:29 10.02.2019

    Marthy, nějaký odkaz na testy v Číně? Obecně platí, to že malorozměrné cíle radary na velkou vzdálenost neuvidí a podobně i střely s plochou dráhou letu letící pouze v pár ...Zobrazit celý příspěvek

    Marthy, nějaký odkaz na testy v Číně? Obecně platí, to že malorozměrné cíle radary na velkou vzdálenost neuvidí a podobně i střely s plochou dráhou letu letící pouze v pár desítkách metrech nad terénem neuvidí systém dalekého dosahu o moc dále než systém krátkého dosahu, bude více záležet na výšce antény nad terénem.Skrýt celý příspěvek

 • Roland
  20:23 08.02.2019

  "cituje totiž názory čínských vojenských expertů z informační agentury Sina, z čehož se dá mimo jiné dovodit i čínský zájem o dění ve vzdušném prostoru Sýrie" aneb když se dva ...Zobrazit celý příspěvek

  "cituje totiž názory čínských vojenských expertů z informační agentury Sina, z čehož se dá mimo jiné dovodit i čínský zájem o dění ve vzdušném prostoru Sýrie"

  aneb když se dva perou, třetí se směje - nebo v tomhle případě spíš hltá všechno co se kde šustneSkrýt celý příspěvek

 • Argonaut.CZ
  19:09 08.02.2019

  Mě přijde, že největší problém mají nyní Rusové. Vývoz vojenského materiálu a hlavně PVO je jedním z hlavních tahounů vývozu. Vše s gloriolou skvělých systémů. Pokud mají dohody s ...Zobrazit celý příspěvek

  Mě přijde, že největší problém mají nyní Rusové. Vývoz vojenského materiálu a hlavně PVO je jedním z hlavních tahounů vývozu. Vše s gloriolou skvělých systémů. Pokud mají dohody s Izraelci, jako že asi mají, a co dodali Syřanům, to skončí dříve či později našrot, budou se jim PVO systémy mnohem hůře prodávat. Kdo si koupí systémy, které nepomohly.Skrýt celý příspěvek

  • semtam
   20:21 08.02.2019

   Tak záleží jak kvalitní výběrovou komisi daný stát má. Například Pancir-S má již na svém kontě v Sýrii mnoho sestřelů raket a dronů. Má i ztráty v podobě izraelských náletů, ovšem ...Zobrazit celý příspěvek

   Tak záleží jak kvalitní výběrovou komisi daný stát má. Například Pancir-S má již na svém kontě v Sýrii mnoho sestřelů raket a dronů. Má i ztráty v podobě izraelských náletů, ovšem dle poskytnuté dokumentace od Izraele tak oba dva příklady jsou málo vypovídající. Prvně neměl nabito a u druhého byl radar v pochodové přepravní poloze. Babo raď.
   Podobné otázky si zajisté kladly mnohé země z války v Zálivu, kdy T-72 šel do kopru. Laická veřejnost si myslela a vsadim boty, že i stále myslí, že nevýhodou T-72 je onen karusel pod věží. Ovšem exploze karuselu v drtivé většině případů způsobila munice vezená mimo karusel. Karusel paradoxně je nejbezpečnější místo pro převoz munice. S odstupem času lze říci, že debakl iráckých T-72 neovlivnil prodej tanků postavených na této koncepci. V rámci celého světa je export novovýroby těchto tanků bez blízké konkurence v rámci konstrukce ať se jedná o ruské, čínské či ukrajinské typy. Vlastně co do prodejů je to nejúspěšnější soudobá koncepce tanku vůbec.

   Ve zkratce, pokud bude komise hodnotit zbraň, tak záleží v první řadě na její odborné úrovni. Pokud budou jako děcka na písečku a hodnotit dle toho co bylo zničeno a co nebylo zničeno, tak vyberou to, co doposud mělo štěstí, přesněji, podmínky, taktika a způsob nasazení mu přáli. Pokud budou vybírat odborně, tak vyberou to, co odpovídá jejich potřebám a požadavkům.

   Ono odsoudit lze cokoliv, Leo a Abrams také ztratili onu legendárnost. Ovšem ona legendárnost existuje jen v laických kruzích. Málo který laik si uvědomuje, to, že co je ve válce, to jednou shoří a záleží na podmínkách a způsobu nasazení, aby mohl být úspěch.Skrýt celý příspěvek

   • Shania
    23:22 08.02.2019

    V druhem případě zničili dva pancíře a první z nich byl aktivní.

    V druhem případě zničili dva pancíře a první z nich byl aktivní.

    • semtam
     00:14 09.02.2019

     Tím aktivním myslíš to video, kde nešlo poznat o který systém se jedná a často se spekulovalo o Pancir či S-125?

     Tím aktivním myslíš to video, kde nešlo poznat o který systém se jedná a často se spekulovalo o Pancir či S-125?

     • jj284b
      07:47 09.02.2019

      ono sa to poznat da.. podla reakcneho casu medzi odpalami dvoch rakiet...

      ono sa to poznat da.. podla reakcneho casu medzi odpalami dvoch rakiet...

     • Shania
      08:16 09.02.2019

      Ano to myslim. Poznat to jde podle doby vyhoreni boostersu, ktera je krasne videt, coz je CCA 1,5 sec a trajectorie. Vzdalenost na kterou postreluje taky asi nebude moc velka, ...Zobrazit celý příspěvek

      Ano to myslim.
      Poznat to jde podle doby vyhoreni boostersu, ktera je krasne videt, coz je CCA 1,5 sec a trajectorie.
      Vzdalenost na kterou postreluje taky asi nebude moc velka, pokud se brani, ale nevime po cem strili.Skrýt celý příspěvek

     • semtam
      21:16 09.02.2019

      Shania Koukám, že jsi znalec, pokud argumentuješ dobou vyhoření je při zkráceném videu docela divné a o trajektorii asi toho moc nevíš, ta je závislá od cíle, který je ...Zobrazit celý příspěvek

      Shania

      Koukám, že jsi znalec, pokud argumentuješ dobou vyhoření je při zkráceném videu docela divné a o trajektorii asi toho moc nevíš, ta je závislá od cíle, který je postřelován.Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      00:05 10.02.2019

      A ty si tu stěžuješ, že tu diskuze stoji za... :D Osobne jsem předtím od nikoho neslyšel, že by to mala být SA-3, všichni uvažovali o SA-22 a nebo SA-8, takže proč zrovna SA-3? ...Zobrazit celý příspěvek

      A ty si tu stěžuješ, že tu diskuze stoji za... :D

      Osobne jsem předtím od nikoho neslyšel, že by to mala být SA-3, všichni uvažovali o SA-22 a nebo SA-8, takže proč zrovna SA-3? Protože má taky booster?

      https://www.youtube.com/watch?...

      Na videu je jasně vidět 1,5s hoření boosteru hned u dvou raket a min u první separace boosteru..

      Takže odpadá jak SA-8, tak i SA-3, kde booster hoří delší dobu https://www.youtube.com/watch?...
      SA-2, SA-6, SA-17 lze taky vyloucit.

      Zas tak velký znalec nejsem, takže mě nenapada, co jineho nez 57E6 by to mohlo byt. A nejsem zdaleka jediny, kdo si delky horeni boosteru vsiml.

      Trajektorie - jak strela manevruje... ne kazda raketa dokaze manevrovat timto zpusobem 2-3s po odpalu. Nejlip je to videt u druhe (respektive treti, min jedna raketa byla odpalena jeste nez zaclo video, je po ni videt kour) rakety.
      Rek bych, ze tohle by SA-3 nezvladla, vcetne rychlosti strelby a postelovat cile na tak kratkou vzdalenost. Ale jak vidim je tu par lid co u nich slozili, tak to treba objasni. Taky jsme nekde videl, ze nedokaze postrelovat cile pod 5-6km. nim Budu rad.Skrýt celý příspěvek

    • semtam
     02:05 10.02.2019

     Shania Znovu, ty vypočítáváš sekundy ze zpomaleného záběru... Tím pádem pokud neznáš o kolik byl onen záběr zpomalen těžko určíš raketu. Paradoxně můžeš ze zpomaleného záběru ...Zobrazit celý příspěvek

     Shania

     Znovu, ty vypočítáváš sekundy ze zpomaleného záběru... Tím pádem pokud neznáš o kolik byl onen záběr zpomalen těžko určíš raketu. Paradoxně můžeš ze zpomaleného záběru vyloučit tu raketu, kterou si vypočítal v běžném čase...

     A proč zrovna S-125, proč OSA, proč Pancir. No protože systém nebyl spolehlivě identifikován... Ale to jsem již psal.Skrýt celý příspěvek

     • StandaBlabol
      08:56 10.02.2019

      Semtame, co aspoň pro jednou použít mozek? Když Shania napíše, že SA-8 nebo SA-3 to být nemohou, protože jejich booster hoří déle, tak přece nemůžeš argumentovat tím, že záběr je ...Zobrazit celý příspěvek

      Semtame,

      co aspoň pro jednou použít mozek? Když Shania napíše, že SA-8 nebo SA-3 to být nemohou, protože jejich booster hoří déle, tak přece nemůžeš argumentovat tím, že záběr je zpomalený. To jen podporuje jeho slova - skutečná doba hoření je ještě kratší a tím spíš to ty rakety vylučuje.Skrýt celý příspěvek

     • Shania
      09:21 10.02.2019

      To jo, to fakt nevime, jestli je zpomalene/zrychlene, na druhou stranu tu nemluvime o setinach, ale sekundach v rozdilu vyhoreni boosteru a to ve velmi kratkem casovem useku ve ...Zobrazit celý příspěvek

      To jo, to fakt nevime, jestli je zpomalene/zrychlene, na druhou stranu tu nemluvime o setinach, ale sekundach v rozdilu vyhoreni boosteru a to ve velmi kratkem casovem useku ve videu.

      Takže aby to byla SA-3, muselo by byt zrychleno, cca 2x.
      Schvalne si video zpomal, aby byl cas horeni 3-4s...

      Co tu dál můžeme vidět: dobu vyoření, dobu mezi odpalenim raket, padajici booster, exploze, dobu letu střely a +/- vzdalenost postřelování.


      Izrael navic ukazuje z nejakeho duvodu vybrane zasahy pantsiru a ne desitky dalsich systemu na ktere take utoci.Skrýt celý příspěvek

   • Czertik
    15:58 09.02.2019

    To kolik moc raket a dronu pancir realne sestrelil, vedi skutecne jen rusove a syrani - ale ti nam pravdu nereknou :). Vzpominas na odvetu za posledni chemicky utok pripsany ...Zobrazit celý příspěvek

    To kolik moc raket a dronu pancir realne sestrelil, vedi skutecne jen rusove a syrani - ale ti nam pravdu nereknou :).
    Vzpominas na odvetu za posledni chemicky utok pripsany asadovi ? Jak syrani tvrdili ze jim prolitlo jen par raket ? A pritom, podle zaberu zverejnenych amiky bylo evidentni ze meli minimalne 2x vetsi pocet sasahu, nez syrane rekli, ze jim raket proletelo.

    K t-72...hmm..tak karusel je udajne nejbezpecnejsi misto na ulozeni munice ? Hmm, tak proc tedy jednim z hlavnich tahounu marketingu t-90, je hlavne predelana karusel z t-72 ? Protoze bez toho by to byla jen bezna modernizace t-72.
    A skutecne si edokazu vybavit jediny prikad toho kdy by ejaky stat kupoval t-72 z NOVOVYROBY - vsechno to byly jen modernizace skladovek - cili cenove nejlevnejsi reseni.

    A o jake legendarnosti leo a abramse to mluvis ? Ze prisli o prak kousku ? Jiste, ale prece jenom..je rozdil jesti ztatis 0,5% nasezynch tanku za 20 let...nebo 78% za 5 dni boje, ze. (zaliv 91). A v 2003 ty ztraty ruskych tanku byly taky hodne vysoke, taky za par dni.Skrýt celý příspěvek

    • dusan
     20:47 09.02.2019

     T-90SM má stále karusel. Do dobre chránených schránok na konci veže a za bojový priestor sa premiestnila náhradná munícia čo bola pred tým v bojovom priestore.

     T-90SM má stále karusel. Do dobre chránených schránok na konci veže a za bojový priestor sa premiestnila náhradná munícia čo bola pred tým v bojovom priestore.

     • Czertik
      15:16 10.02.2019

      Ano, jiste ze t-90 ma karusel, ale prepracovany, ne nahrazeny. A k te nahradni munici - ano bylo prepracovano jeji ulozeni, na bezpecnejsi, aby se odstranila jedna z nejvetsich ...Zobrazit celý příspěvek

      Ano, jiste ze t-90 ma karusel, ale prepracovany, ne nahrazeny. A k te nahradni munici - ano bylo prepracovano jeji ulozeni, na bezpecnejsi, aby se odstranila jedna z nejvetsich nevyhod t-72.
      To sem nikde nezpochybnoval.Skrýt celý příspěvek

    • semtam
     00:35 10.02.2019

     Czertik Nevím, kde bereš úspěšnost amerického útoku na Sýrii, ale asi jen z propagandistických keců. Ohledně tanků máš znalosti k politování. Příbuzní T-72, jako je T-80, T-90, ...Zobrazit celý příspěvek

     Czertik

     Nevím, kde bereš úspěšnost amerického útoku na Sýrii, ale asi jen z propagandistických keců.

     Ohledně tanků máš znalosti k politování. Příbuzní T-72, jako je T-80, T-90, T-84, VT-4, atd. Jsou právě charakteristický tím, že mají karusel pod věží (zpravidla na 22 nábojů). Vzhledem k tomu, že tank veze celkem 40 nábojů, tak těch zbylých 18 musí z logiky věci být někde jinde než v karuselu. Jsou různě poskládány v bojovém prostoru. A nemají to tak řešené jen tanky na bázi T-72, ale i Leopard, apod. T-90M či MS je vlastně modernizovaný T-72 s tím, že část munice, která byla v bojovém prostoru byla přemístěna na záď věže do boxu. Zbylých 8 nábojů se nachází ve speciálním boxu v bojovém prostoru.
     Dále se podívej na novovýrobu a export (novovýroby) tanků na bázi T-72 a srvonej to samé s novými Abramsy a Leoparda, Leclercy, apod. Rozdíl je drastický

     Asi neznáš jak dopadli turecké Leopardy, saúdské a irácké Abramsy. To je už úspěšnější T-90 ve tvé logice. Musíme se podívat na počty nasazených kusů, aby to mělo hlavu a patu a také jak byli zničeny.

     P.S: Očividně nemáš tucha o čem píšeš.Skrýt celý příspěvek

     • Czertik
      15:31 10.02.2019

      Ty povazujes satelitni fotky pred/po utoku za propagandisticky kec ? I kdyz u tebe bych se nedivil. Ano, souhlas v tom, ze z fotky nejde poresne poznat, jetli tam bylo 10 ci 20 ...Zobrazit celý příspěvek

      Ty povazujes satelitni fotky pred/po utoku za propagandisticky kec ? I kdyz u tebe bych se nedivil.
      Ano, souhlas v tom, ze z fotky nejde poresne poznat, jetli tam bylo 10 ci 20 zasahu (zvlast u velkse spatdle budovy), ale jde aspon bezpecne urcit MINIMALNI pocet zasahu (tj 1 zasah na 1 budovu).
      A kdyz onen minimalni pocet zasahu je vetsi nez to, co tvrdi rusove/syrani ze proletelo ?
      Samozrejme ze nerim tomu ze ze 81 vypalecnych raket zashlo 81 (jak tvrdil trump), to je statisticky nemozne.

      Ja sem nekde zpochybnoval to, ze naboje co se nevejdou do karusele, musi byt ulozeny i nekde jinde ?

      Ano, jiste leo ma naboje ulozene v bojovem prostoru..ale u nej nikdy nebyl problem s vyhorenim jako u t-72 a jeho derivatu. Cili co si tim chtel rict ?

      A skutecne, napis me kolik ze to bylo zniceno tureckych leopardu (z kolika nasazenych) a to same u saudkych/irackych abramsu.
      A jake ztraty tanku (a jakych) mela jejich opozice.Skrýt celý příspěvek

     • Slavoslav
      07:36 11.02.2019

      Czertik ten karusel ani pri povodnej T72 ke nie je ziadna tragedia co sa vyhorenia tyka. Problem vyhorenia T72-jek bol v tom, ze v karuseli mas cca 20-22 nabojov (nechce sa mi ...Zobrazit celý příspěvek

      Czertik

      ten karusel ani pri povodnej T72 ke nie je ziadna tragedia co sa vyhorenia tyka. Problem vyhorenia T72-jek bol v tom, ze v karuseli mas cca 20-22 nabojov (nechce sa mi dohladat presny pocet) a zvyskom (cca dalsich 20) bol oblozeny cely interier veze. Municia v karsueli sa az na vynimky chytila az po tom ked to posadke bolo lauter jedno lebo ju uz stihla upiect zasoba mimo karsuelu.

      Ked v Cecne prestali Rusi vozit tuto dodatocnu municiu mimo karuselu mali de-facto po probleme. A ano povodny karsuel bol vylepseny (sa mi zda aj na T72B3 kach kde je teraz odolnejsi voci vznieteniu municie ak nan zvrchu spadne kusok roztaveneho kovu po zasahu kumulativnym lucom a pod.

      Ulozenie tak ako ju ma Abrams je asi najbezpecnejsie co sa tyka prezitia posadky, no karusel zas nie je az taka zasadna slabina.Skrýt celý příspěvek

 • amater2007
  16:15 08.02.2019

  Pro upřesneni pro odborniky: System Kolčuga je poměrně zastaraly ,byl vyvinut v roce 1995 na UK pouze jeden prototyp/v prekladu Kolčuga je/ brněni/ izrael jim asi zaplatil vyvoj a ...Zobrazit celý příspěvek

  Pro upřesneni pro odborniky:
  System Kolčuga je poměrně zastaraly ,byl vyvinut v roce 1995 na UK pouze jeden prototyp/v prekladu Kolčuga je/ brněni/ izrael jim asi zaplatil vyvoj a vyrobu dalších kusů když jim ho prodali kolik ks ? je to ekv TAMARY udajně je vidět i pozemni technika otázka je dodaného softweru, a TTD a tyto ůdaje nejsou znamy PTZD
  Syrie ma stare Ramony od r.1985, které jsou zřejme již za hranici životnosti tak se nedivte vše zalezi na vycviku obsluhy hlavně!!! a ta je u syřanů bidnáSkrýt celý příspěvek

  • Czertik
   16:04 09.02.2019

   Pokud uz kolcuga zastarava...a izraelci ji dle zprav velmi uspesne nasadily, tak to vypada ze diky izraelske objednavce budou mit ua penize na jeji modernizaci a lepsi vykony ...Zobrazit celý příspěvek

   Pokud uz kolcuga zastarava...a izraelci ji dle zprav velmi uspesne nasadily, tak to vypada ze diky izraelske objednavce budou mit ua penize na jeji modernizaci a lepsi vykony :).

   A ano samozrejme, ze tu nikdo nezpochybnuje to, ze vycvik syranuje bidny, a pater jeho obrany se hodi spis do muzea nez na bojiste, to co tu lidi/verejnoust pranyruje sou moderni ruske systemy co rusko syrii dodalo - a kde rusove na sputniku a jinde tvrdily, ze to bude "uzavirka nebe" pro izrael a ostatni - a realita tomu nemuze byt vic vzdalena.

   A je skutecne jedno, jestli je to problem toho, ze moderni ruska technika neni tak technicky uzasna, ma male pocty, ci mizernou obsluhu. Ci vsechny 3 dohromady.
   Vysledek je porad stejny - legendarnost a reklama ohledne tehle systemu dostava dost zabrat.Skrýt celý příspěvek

 • dave22
  13:56 08.02.2019

  Jen me udivuje to prekvapeni nad tim, ze Izrael ma taky plan B a asi i C. Opravdu si nekdo myslel. Ze Izrael, kterej svyho casu fedroval rusakum co se dalo, si nebude vedet rady?

  Jen me udivuje to prekvapeni nad tim, ze Izrael ma taky plan B a asi i C. Opravdu si nekdo myslel. Ze Izrael, kterej svyho casu fedroval rusakum co se dalo, si nebude vedet rady?

 • Tango23
  12:10 08.02.2019

  https://youtu.be/uboJPLTwL0U...

  Mluveny komentar na dane tema doplnujici udaje zde prehledne uvedene.

  https://youtu.be/uboJPLTwL0U...

  Mluveny komentar na dane tema doplnujici udaje zde prehledne uvedene.

  • Czertik
   16:06 09.02.2019

   bez titulku/prekladu je to tady pro 80% ctenaru nepodstatne. Skutecne ne kazdy tu umi rusky. Pred 30 ci 40 lety by to bylo jinak, ale dnes je dnes. Tak jak uz nejsme nemeckou ...Zobrazit celý příspěvek

   bez titulku/prekladu je to tady pro 80% ctenaru nepodstatne. Skutecne ne kazdy tu umi rusky. Pred 30 ci 40 lety by to bylo jinak, ale dnes je dnes.
   Tak jak uz nejsme nemeckou kolonii z doby protektoratu, tak des nejsme ruskou kolonii z dob vs.Skrýt celý příspěvek

   • raziel87
    06:55 10.02.2019

    Jak nepodstatné? Správný military fanda si zdroje překládá a čerpá z různých zdrojů. Chlap může mít smůlu a zakouká se do té nejkrásnější ženské ve městě, ženská je bohužel ...Zobrazit celý příspěvek

    Jak nepodstatné? Správný military fanda si zdroje překládá a čerpá z různých zdrojů. Chlap může mít smůlu a zakouká se do té nejkrásnější ženské ve městě, ženská je bohužel protřelá a všemi mastmi mazaná a když chlap odjede na služebku, je všelijaká, jen ne věrná. Chlapi v hospodě to prokouknou, ale pro tebe to je konkurence, blbci, lháři a hlavně přece žárlí, že já mám tu nejkrásnější. Tak si budeš dál věřit výrokům z jednoho zdroje, od ní. No a je z tebe korunovanej paroháč :) fakt není čertíku ani trochu rozumné, pokud se zajímáš o army a čerpáš jen a pouze z prozápadních zdrojů - zákonitě budeš mít zkreslený pohled. Ale budeš uchlácholen, což ti asi bohatě stačí :)Skrýt celý příspěvek

    • Czertik
     15:33 10.02.2019

     Proc nepodstatne ?
     PROTOZE KDYZ TOMU NEROZUMIM K CEMU ME TA INFORMACE JE ?

     K cemu by ti bylo , kdybych ti sem poslal naprosto detailni popis su-57, ale bylo by to svahilsky ?

     Proc nepodstatne ?
     PROTOZE KDYZ TOMU NEROZUMIM K CEMU ME TA INFORMACE JE ?

     K cemu by ti bylo , kdybych ti sem poslal naprosto detailni popis su-57, ale bylo by to svahilsky ?

    • Czertik
     15:36 10.02.2019

     nebo, napisu to jeste jinak - co brani autorum ono vide dat k tomu titulky ? At uz anglicke ci jine ? Cili abys to chapal, ja se nebranim ruznym zdrojum, jen ctu ty kterym ...Zobrazit celý příspěvek

     nebo, napisu to jeste jinak - co brani autorum ono vide dat k tomu titulky ? At uz anglicke ci jine ?
     Cili abys to chapal, ja se nebranim ruznym zdrojum, jen ctu ty kterym rozumim.
     Dej do ono vide titulky (ceske/slovenske/anglicke) , ci dej sem prepis onoho videa v nekterem z tech 3 jazyku a ja si to video velmi rad podivam.Skrýt celý příspěvek

     • raziel87
      18:48 10.02.2019

      Czertiku, k základnímu pochopení textu ti přece stačí překladač, píše se rok 2019 a google překladač funguje minimálně tak dobře, že pochopíš meritum věci v článku, skloňování a ...Zobrazit celý příspěvek

      Czertiku, k základnímu pochopení textu ti přece stačí překladač, píše se rok 2019 a google překladač funguje minimálně tak dobře, že pochopíš meritum věci v článku, skloňování a časování vem čert(tík) :-). Nebo ty si snad myslíš, že umím Rusky, Francouzky a Německy? bohužel ne :( mám mezinárodní státnice z angličtiny, ale po 8 letech, co jazyk nepoužívám, už bych si těžko mohl zahrát textově obsáhlé RPG a pochopit vše jako například v geniálním Baldur´´ s Gate, hře mého dětství.Skrýt celý příspěvek

     • Czertik
      22:34 10.02.2019

      No nevim jak u tebe, ale u mojeho "blbeho" prohlizece firefox u toho videa skutecne nejde nijak nastavit to, aby to delalo, byt nedokonale, titulky (v jazyku co si zvolim). Ale ...Zobrazit celý příspěvek

      No nevim jak u tebe, ale u mojeho "blbeho" prohlizece firefox u toho videa skutecne nejde nijak nastavit to, aby to delalo, byt nedokonale, titulky (v jazyku co si zvolim).
      Ale treba kdyz se divm na videa warthunderu, tak tam automaticky vypis titulku nastavit jde (pokud se zrovna nedivam na video, kam autori dali svoje vlastni titulky).
      Takze asi tak.Skrýt celý příspěvek

 • Kichot
  10:06 08.02.2019

  Někde jsem četl , že zbavit se komunistické infekce bude trvat stejně dlouhou dobu jako byla u moci. Ja ještě přidám, že musí odejít v pokoji ročníky 1975 a starší. Bohužel včetně ...Zobrazit celý příspěvek

  Někde jsem četl , že zbavit se komunistické infekce bude trvat stejně dlouhou dobu jako byla u moci. Ja ještě přidám, že musí odejít v pokoji ročníky 1975 a starší. Bohužel včetně mě a pak snad bude náš stát očištěn od této morové rány nejen našeho národa ;-)Skrýt celý příspěvek

  • astor
   12:56 08.02.2019

   Jednou každá generace zmoudří a potom vytáhne své deníčky z mládí a stydí se za svou naivitu, s kterou se za svého mládí snažili spasit svět. Každá jednou generace dospěje k bodu, ...Zobrazit celý příspěvek

   Jednou každá generace zmoudří a potom vytáhne své deníčky z mládí a stydí se za svou naivitu, s kterou se za svého mládí snažili spasit svět. Každá jednou generace dospěje k bodu, kdy bude překážet mladým. Jak říká klasik, "až budeš starý, tatínku, také ti korýtko udělám"Skrýt celý příspěvek

   • Kichot
    16:17 08.02.2019

    Tak, tak jenže dřív těch starých bylo méně a navíc věděli kde je jejich místo (vejminek) :-) Je nás stále víc a je to už poznat i v politice. Levné jízdenky pro důchodce ano, obědy ...Zobrazit celý příspěvek

    Tak, tak jenže dřív těch starých bylo méně a navíc věděli kde je jejich místo (vejminek) :-) Je nás stále víc a je to už poznat i v politice. Levné jízdenky pro důchodce ano, obědy zdarma pro děti ne...Skrýt celý příspěvek

    • Larry
     22:00 08.02.2019

     To jsi taková socka, že obědy nemůžeš svým dětem koupit??? To se běž zahrabat Ty infekce jedna. Já lampasák tupej s vojenskou střední školou a mám nadprůměrný plat (ono se to ...Zobrazit celý příspěvek

     To jsi taková socka, že obědy nemůžeš svým dětem koupit???
     To se běž zahrabat Ty infekce jedna. Já lampasák tupej s vojenskou střední školou a mám nadprůměrný plat (ono se to jmenuje trochu jinak), nový auto a byt který jsem od armády nikdy nedostal. Na dovču jezdím také....
     Takový pitomce jako já aby jste pánové Astor a Kichot pohledali... kdo na vás bude dělat???Skrýt celý příspěvek

     • Larry
      22:02 08.02.2019

      Hmmm 10:06, 12:56 to se asi moc nestrhnete. Chápu, že válet se na podpoře je opruz a nuda...fakt by jsi měl přidat aby jsi měl na ty obědy pro děti.

      Hmmm 10:06, 12:56 to se asi moc nestrhnete. Chápu, že válet se na podpoře je opruz a nuda...fakt by jsi měl přidat aby jsi měl na ty obědy pro děti.

     • Czertik
      16:18 09.02.2019

      Ano, platy lampasaku a jejich vysluhy sou jen z jednim problemu proc v armade nejsou penize na novou techniku, vystroj apod. Samozrejme hned dalsi je to ze co se tyka poctu ...Zobrazit celý příspěvek

      Ano, platy lampasaku a jejich vysluhy sou jen z jednim problemu proc v armade nejsou penize na novou techniku, vystroj apod.
      Samozrejme hned dalsi je to ze co se tyka poctu generalu na vojina tak ty ma cr nejvetsi na celem svete (ano, dokocne i vic nez sk a jine diktatorske rezimy, ktere si hodnostmi kupuji vernost).
      Cetl sem jednu krasnou studii dle hodnostniho slozeni acr...a vyslo z toho, ze kdy se meli vyslat pandury do boje a bralo by se to dle hodnosti a ne organizacnich tabulek. tak by v tom 1 panduru bylo 75% dustojniku - nizsi/vyssi/generalove - a jen 25% muzstva - poddustojnici a vojini.Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      20:52 09.02.2019

      Czertik Nesmíš věřit všemu co se kde napíše. Tady je tabulka s aktuálním počtem vojáků a jejich rozložení na hodnostních ...Zobrazit celý příspěvek

      Czertik
      Nesmíš věřit všemu co se kde napíše. Tady je tabulka s aktuálním počtem vojáků a jejich rozložení na hodnostních stupních.
      www.mocr.army.cz/assets/dokume... Skrýt celý příspěvek

     • Scotty
      20:54 09.02.2019

      Přímý odkaz nefunguje tak jinak.
      http://www.mocr.army.cz/script...

      Přímý odkaz nefunguje tak jinak.
      http://www.mocr.army.cz/script...

     • KOLT
      10:56 10.02.2019

      Scotty, díky! Zajímavé, je vidět, jak se projevila profesionalizace především na relativním růstu poddůstojnického stavu....

      Scotty, díky! Zajímavé, je vidět, jak se projevila profesionalizace především na relativním růstu poddůstojnického stavu....

     • astor
      12:38 10.02.2019

      Kdo na naše důchody jednou bude vydělávat je přesně to, čeho se obávám. Generace 1980+ moc na práci není, takhle teplé místečko u kompu u tatínka ve firmě a nebo úřadu, ostatní ...Zobrazit celý příspěvek

      Kdo na naše důchody jednou bude vydělávat je přesně to, čeho se obávám. Generace 1980+ moc na práci není, takhle teplé místečko u kompu u tatínka ve firmě a nebo úřadu, ostatní práci dělají socky a nebo Ukroušové. A mezi námi, mezi 12.30 - 13.00 mám přestávku na oběd, tak vytáhnu housku se salámem, vypnu lopatu pro firmu a surfuji na ní po internetu. To pro info, mazánku.Skrýt celý příspěvek

     • Czertik
      16:03 10.02.2019

      scoty, krasny odkaz, ale on spis potrzuje to co sem psal (byt jo, zmylil sem se v inflaci dustojniku misto poddustojniku/rotmistru). Muzstvo tam prakticky nenajdes, a byt v ramci ...Zobrazit celý příspěvek

      scoty, krasny odkaz, ale on spis potrzuje to co sem psal (byt jo, zmylil sem se v inflaci dustojniku misto poddustojniku/rotmistru).
      Muzstvo tam prakticky nenajdes, a byt v ramci postupu dokazu pochopit ty pocty podustojniku, tak vysoke pocty praporciku a vys uz moc nechapu - zvlast kdyz se s mobilizaci nepocita.Skrýt celý příspěvek

   • Scotty
    17:45 10.02.2019

    Czertik Rozložení hodností v armádě souvisí s profesionalizací jak psal KOLT. Dnes má každé tabulkové místo u AČR přidělenou příslušnou hodnost. Většina vojáků tedy nastupuje již ...Zobrazit celý příspěvek

    Czertik
    Rozložení hodností v armádě souvisí s profesionalizací jak psal KOLT. Dnes má každé tabulkové místo u AČR přidělenou příslušnou hodnost. Většina vojáků tedy nastupuje již jako poddůstojníci a někteří specialisté nastupují i jako praporčíci. Pokud budeme počítat i nějaký kariérní postup, potom to že poddůstojníci a praporčíci tvoří většinu stavu armády není nic překvapujícího.Skrýt celý příspěvek

  • Larry
   21:54 08.02.2019

   Jasně. a kdo na tebe bude makat?? tyhle ročníky 75 a starší totiž jsou poslední lidé kteří se naučili řemeslo . Nepíšu jaké, protože to není důležité, prostě ještě umějí rukama a u ...Zobrazit celý příspěvek

   Jasně. a kdo na tebe bude makat?? tyhle ročníky 75 a starší totiž jsou poslední lidé kteří se naučili řemeslo . Nepíšu jaké, protože to není důležité, prostě ještě umějí rukama a u toho používají hlavy.
   A hlavně platí daně. Třeba ti pomůže téměř půlmilionová armáda státních úředníků. A kapající vodovodní kohoutek ti opraví manažer - politolog. A takových případů ještě bude hodně. No hlavně že to nebudou komouši a budou mladší ročníku 75 :-))) já jsem si také myslel v 90tém roce, jak to bude skvělé. Během pár let jsem pochopil, že Američan není nic jiného než umytý Rus. Přeji ti takové prozření do reality. Ty infekce jedna...Skrýt celý příspěvek

   • Kichot
    07:06 09.02.2019

    :-) jak říkám dokud nevymřete(me) dobře nebude. Přesně kvůli takovým lampasákům jako je Larry jsem na konci 90let odešel z Armády. Ještě bych doplnil k úvaze , o důchodcích, že ...Zobrazit celý příspěvek

    :-) jak říkám dokud nevymřete(me) dobře nebude. Přesně kvůli takovým lampasákům jako je Larry jsem na konci 90let odešel z Armády. Ještě bych doplnil k úvaze , o důchodcích, že když je spodní limit na vstup do politiky (myslim že prezident od 40let) měl by být i horní. 70? A maximum v politické funkci 10 letSkrýt celý příspěvek

  • Czertik
   16:12 09.02.2019

   Nebude, protoze stale se predava koministicke mysleni z generaci na generaci, takze i kdyz tu bude jen generace co komunismus nikdy nezaila, stale tu budou verit v komunisticke ...Zobrazit celý příspěvek

   Nebude, protoze stale se predava koministicke mysleni z generaci na generaci, takze i kdyz tu bude jen generace co komunismus nikdy nezaila, stale tu budou verit v komunisticke ideje a sirit jeji blaboly.
   A budou je volit (jedno v jake strane).
   A budou odmitat verit tomu, jak bylo za komunismu spatne. Zrovna nedavno sme mel na jinem foru zajimavy rozhovor s clovekem co komunismus ZAZIL - a tvrdil ze tehdy bylo daleko lip (jak zdravotnictvi, doprava..atd) - a vydalo to celkem na roman, nez sem dokazal ze se hodne myli (resp nemel co napsat a obranu komuinismu, protoze jeho predchozi obranu sem vyvratil).
   A ted si vezmi co si muze myslet clovek co slysi jen bajky o komunistech a neni tu nikdo kdo by ho korigoval.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 1 z 2